ENGELAND'S FINANCIËN. PUROL THIJS IJS EN DE VERLOREN SLEUTEL Disconto weer verlaagd, BUITENLAND. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS ENGELAND. Bij de indiening van de derde lezing der be grooting van financiën heeft de minister van financiën in het Lagerhuis een uiteenzetting gegevten, waarin hij zeide, dat bij de vier jaarlijksche begrootingen, welke hij inge diend had, door hem gestreefd was naar een ■oodanig leiden der Britsche financiën, dat Optimistisch betoog van Neville Chamberlain. Gunstige vooruitzichten voor de industrie. Volledige uitwerking der belastingverlichting zal het volgend jaar tot uiting komen. laat wordt gestraft met een gevangenisstraf van 1 tot 6 maanden. Bovendien zijn eere- straffen en boeten mogelijk. Ook de poging is strafbaar. Wie een Duitsch soldaat tot deser tie brengt of hem die vergemakkelijkt wordt gestraft met gevangenisstraffen van minimaal 3 maanden en in bijzonder ernstige gevallen met tuchthuisstraffen tot 10 jaar. Wie middelen van de weermacht of installa ties van de Duitsche weermacht beschadigd, of vernielt, krijgt een gevangenisstraf van mi nimaal een maand, in bijzondere ernstige ge vallen kan hij veroordeeld worden tot levens lange tuchthuisstraf of ter dood. Een nieuw delict is het in gevaar brengen van het. algemeen. Wie de veiligheid van het be drijf van een spoorweg, een draadbaan, de scheepvaart of de luchtvaart in gevaar brengt wordt gestraft met tuchthuisstraffen tot 10 jaar, in bijzonder ernstige gevallen met le venslange tuchthuisstraf of ter doodveroor- deeling. Voor benadeeling van de bedrijfszekerheid van een tram worden gevangenisstraffen en in bijzonder ernstige gevallen tuchthuisstraf fen bepaald. Wie in het openbaar de N.S.D.A.P., hare af- deelingen, insignes of vlaggen, haar kentee- kenen of ordeteekenen beschimpt, of kwaad willig en met overleg verachtelijk voorstelt, wordt met gevangenisstraffen gestraft. Derge lijke daden worden vervolgd op bevel van den rijksoorlogsminister, die dit bevel geeft in over leg met den plaatsvervanger van den Fuehrer. De strafbepalingen voor ontucht van man nen zijn verscherpt tot tuchthuisstraf tot 10 jaar. Neville Chamberlain. ihet op veilige wijze mogelijk zou worden, de lasten af te wentelen, die bij de financie.ele crisis van 1931 op het Britsche volk gelegd v»a- ren en die de prijs vormden, die betaald moest worden voor herstel van het evenwicht en het herstel van het nationale crediet. Zijn laatst begrooting had hem zeer dicht bij de voltooiing van zijn taak gebracht, wlke taak niet zou hebben kunnen worden uitgevoerd zonder de samenwerking van alle klassen. Hij was voorzichtig geweest ten einde het gevaar te vermijden van een vooruitloopen op het herstel, voordat dit werkelijk verzekerd was. De vermindering van inkomstenbelasting van het vorig jaar was gerechtvaardigd gewor den door de uitbreiding van den handel, die er op gevolgd was. De geringere som, die dit jaar voor zijn doel beschikbaar was, is hoofdzakelijk verdeeld over de betalers van inkomstenbelasting, die een geringer inkomen genieten. De volledige uitwerking van deze verlichting zou het volgende jaar gevoeld worden en zou komen te staan op een bedrag van ruim 18 millioen pond sterling, vergele ken met 10V2 millioen pond sterling, die in het lo-opende jaar daarvoor beschikbaar wa ren. Ruim 2.250.000 belastingbetalers zouden direct betrokken worden bij deze verlagingen van inkomstenbelasting. Bovendien waren Maandag j.l. ongeveer 6.500 politieagenten, 30.000 verzekeringsdoctoren en apothekers, 230.000 onderwijzers, 430.000 soldaten, matro zen en luchtvaartpersoneel en 420.000 personen bij den burgerlijken dienst, in to taal bijna 1,200.000 man in het genot geko men van volledig herstel der indertijd toege paste salarisverlagingen. Tegelijkertijd zal een groot aantal personen profijt trekken van de kwijtscheldingen der vermakelij kheidsbe-, lasting. „Gelukkige aldus vervolgde Chamber lain, blijven de vooruitzichten aanhou dend en hadnekkig gunstig. De industrie, die het meeste succes heeft met het geven van werk, is de bouwindustrie. De indicaties om trent haar vooruitgang zouden nauwelijks be vredigender kunnen zijn. Waneer men als basis voor het indexcijfer der productie aan- 181, maar het hoogste cijfer dat ooit behaald neemt 1930 100 dan steeg dit in Mei j.l. tot is en dat in feite 1/3 hooger is dan verleden jaad. Dat wijst duidelijienk op een voor ons liggende verderere activiteit. Het spoorweg verkeer, de bankclearings en de kleinhandel toonen allen een gestagen vooruitgang. De exporten gedurende de eerste vijf maanden van dit jaar liggen 16.000.000 pond hooger dan het vorig jaar en wat nog de beste barometer vormt, er worden grondstoffen ingevoerd. In Mei bedroeg deze invoer l.OOO.OOO pond sterling meer dan in Mei van het vorig jaar. Al deze cijfers geven dwe windrichting aan en geluk kig wijzen ze allen in dezelfde richting. Zij geven allen hoop en, naar mijn meening, be vestigen en rechtvaardigen zij een geest van redelijk optimisme." Geen interventie van Amerika in Italiaansch-Ethiopisch geschil. De tekst van het beroep, dat keizer Haile Selassie met betrekking tot het conflict met Italië op de Vereenigde Staten heeft gedaan, is gisteren door den Amerikaanschen minister van Buitenlandsche Zaken, Cordell Huil. ont vangen. Naar men weet, verzoekt de 'keizer, er bij Italië op aan te dringen, de uit het Kellogg-pact voortvloeiende verplichtingen na te komen. Ofschoon men in officieele kringen van het departement blijft weigeren, commentaar te leveren op dezen stap van den negus, is men te Washington algemeen van oordeel, dat de Vereenigde Staten ten aanzien van het Ita- liaanschAbessynische conflict zullen volhar den bij hun afzijdige houding op het gebied der buitenlandsche politiek. Vermoedelijk zal, naar Reuter verneemt, de Amerikaansche regeering den negus antwoor den, dat het Italiaansch-Abessynische conflict onder den Volkenbond ressorteert en dat de Vereenigde Staten niet kunnen intervenieeren, aangezien zij geen lid zijn van de Geneefsche organisatie. Naar uit Londen wordt gemeld, heeft de Abessynische regeering den Britschen gezant te Addis Abeba op de hoogte gesteld van het beroep, dat deze heeft gedaan op de Vereenig de Staten, in zake het conflict met Italië. Du itsch land. Uit het nieuwe wetboek van strafrecht. De thans tekstueel gepubliceerde wet tot wijziging van het wetboek van strafrecht, dat op l September a.s. van kracht wordt, be helst behalve de door rijksminister dr. Frank reeds gepubliceerde nieuwe elementen, nog een reeks belangrijke en actueele bepalingen. In de eerste plaats worden de bepalingen in zake overtreding van de dienstplicht en de weerkracht opnieuw geredigeerd. Wie voor vervulling van de actieve dienstplicht of met verlof na vervulling van de actieve dienst plicht zonder toestemming het rijksgebied ver- Fraekrijk. Geen militaire overeenkomst met Italië? Van bevoegde zijde wordt het van Brit sche zijde verspreide gerucht tegengesproken, dat te Rome, ter gelegenheid van het bezoek van den chef van den Franschen generalen staf, Gamelin, een militaire overeenkomst zou zijn gesloten. Mandsjoekwo, Een grenscommissie in het Verre Oosten. Op instructie van Moskou heeft de Russi sche ambassadeur Joerenef gistermiddag een bezoek gebracht aan den minister van buiten landsche zaken, Hirota, wien hij mededeelde, dat de Russische regeering het Japansche voorstel aanvaardde betreffende organisatie van een gemengde Russisch-Mandsjoerijsch- Japansche grenscommissie. Naar verluidt zal bij de eerste gelegenheid, die zich voordoet, te Tokio worden onderhan deld over de organisatie van de commissie. De verschillende betrokken regeeringen zullen het plan nauwlettend bestudeer en. Oostenrijk. Ex-keizerin Zita naar Oosten rijk? Het orgaan van den Heimatschutz van Weenen, „Oesterreichische Abendzeitung" publiceert onder het opschrift ..De Keizerin- Weduwe komt naar Oostenrijk" het bericht, dat Zita von Habsburg en haar kinderen, met uitzondering van Otto, nog. in den loop van dezen zomer voor een vacantieverblijf naar Oostenrijk zullen komen en hun intrek zullen nemen in het kasteel Reichenau aan den voet van het Ragebergte in Neder-Oostenrijk. Van welingelichte zijde wordt in dit verband verklaard, dat er officieel van dergelijke plan nen niets bekend is. Het vliegtuigongeluk te Britz. Huis vloog in brand door ontploffing van de benzinetank. Omtrent het vliegtuigongeluk bij Berlijn, dat acht dooden heeft geëischt, vernemen wij nog het volgende: Het vliegtuig, dat op slechts geringe hoogte boven Britz, een voorstad van Berlijn, vloog, werd plotseling door. een bui overvallen. Het viel met volle kracht op den achtergevel van een vijf verdiepingen hoog perceel in de Johnstrasse. Daarbij ontplofte de benzine tank, waardoor alle woningen in genoemd perceel, alsmede in de belendende huizen ge deeltelijk zwaar werden beschadigd. Zooals bekend, werden twee bewoners van het eerste huis een echtpaar gedood. Brandweer en eerste hulp waren spoedig ter plaatse om den brand te blusschen en de bewoners der huizen te redden. Dit laatste geschiedde met goed succes in korten tijd met behulp van mechanische ladders en spring- zeilen. De door de ontploffing ontstane brand was binnen een uur gebluscht. Avontuur van de Graf Zeppelin Koers gewijzigd om vliegtuig hulp te verleenen. BERLIJN, 5 Juli (Reuter). Naar thans pas bekend wordt heeft de „Graf Zeppelin" tijdens den overtocht over den Atlantischen Oceaan zijn koers moeten wijzigen om hulp te bieden aan een watervliegtuig van den DuitschZuid-Amerikaanschen luchtdienst, dat op zee had moeten dalen. Het vliegtuig had juist het drijvende station Schwabenland op de thuisreis verlaten, toen het met motorstoring moest dalen. Het vliegtuig zond S.O.S.-seinen uit, welke werden opgevangen door de Graf Zeppelin de „Westfalen" en de „Schwabenland", de beide drijvende stations voor den vliegdienst. De „Westfalen" heesch het anker en zette koers naar het vliegtuig dat met een speciale installatie aan boord wer<j geheschen. Intusschen kruiste de Graf Zeppelin boven het vliegtuig, teneinde eventueel hulp te bieden. Bij Zonnebrand, doorzitten bij wielrijden en stukgeloopen huid, of wanneer U last hebt van pijnlijke, brande rige of stukgeloopen voeten, zijn Purol en Purolpoeder de meest afdoende middelen daarvoor. (Adv. Ingez. Med.) MUSSOLINI'S ZOONS NAAR OOST AFRIKA. Twee zoons van Mussolini, Bruno en Vittorio, hebben naar Reuter uit Rome meldt dienst ge nomen bij troepen die naar Oost-Afrika zullen gaan. Studentencorps te Heidelberg geschorst. Beleediging van Hitier. Uit Heidelberg: De academische discipline- raad van de universiteit van Heidelberg heeft besloten met algemeene stemmen het studen tencorps Saxo Borussia Heidelberg voor den duur van vier semesters met ingang van het winter-semester 1935-1936 te schorsen wegens grove schending der verplichtingen eener studentenvereniging jegens volk, staat en hoogeschool. Een aantal studenten wordt gestraft met een ernstige berisping, terwijl een student van de universiteit wordt verwijderd. Aanleiding tot deze besluiten is het feit, dat op Dinsdag 21 Mei 1935 de leden van het corps Saxo-Borussia kort voor het begin van de groote rede over de buitenlandsche politiek van Adolf Hitler een feest hadden gevierd met wijn en champagne en tijdens de rede het corpsgebouw verlieten en zich in rok of smoking naar een café begaven, waar zij met zeer veel lawaai binnen kwamen, hoewel Hitier nog sprak. Ten tweede hebben op 26 Mei 1935 bij het eten van asperges in een ander restaurant te Heidelberg de leden van het corps in een op luiden toon gevoerd tafelgesprek de vraag behandeld, hoe men nu eigenlijk precies moest eten en in het bijzonder hop Hitier nu wel asperges at. Ten derde heeft het corps Saxo-Borussia in strijd met de bestaande voorschriften drie personen als actieve leden toegelaten, hoewel zij de daarvoor geëischte examens niet hadden afgelegd. WOLKBREUK VEROORZAAKT SPOORWEG ONGELUK. Uit New-York, 5 Juli: In het plaatsje Bain- ville in Montana is de spoordijk door een zwaren wolkbreuk overstroomd. Dientenge volge is een sneltrein van de Great Northern Railway ontspoord en in een sloot gestort. Hierbij werden 24 reizigers gewond, waarvan eenigen ernstige kwetsuren bekwamen. (A. N. P.i De A. N. W. B. vergadert. Bijna 100.000 leden. Heden heeft in Leeuwarden de algemeene vergadering plaats van den A. N. W. B. In het 52ste jaarverslag wordt gememoreerd het feit, dat de Koningin het praedicaat Konink lijke. verleend aan den bond. Het ledental bedroeg op 1 Juni 1934 101.108 op 1 Mei 1935: 98.321. Op 1 Jan. 1935 is de concentratie van de Bondsdirectie in den Haag een feit gewor den. In Enschedé is in-hetVerkeershuis in samenwerking met de V.V.V., een agentschap gevestigd. De belangstelling voor het binnenlandsch toerisme bleef zeer groot; het aantal ver strekte reisinlichtingen bedroeg in 1934 17.161 tegenover 17.202 in 1933, in de periode 1 Mei 1934—1 Mei 1935 17054 tegenover 17013 vorig jaar. Voor 1935 is voor de rondwandelingen een nieuw systeem ingevoerd. Het is thans moge lijk, na het afleggen van drie rondwandelin gen een wandelstok met bondsembleem te verwerven en na volgende wandelingen een specialen ring om den stok., Voorts werden in 1935 voor het eerst spe ciale tochten georganiseerd, waarvan de eerste, de tocht met onbekende bestemming, met ruim 500 deelnemers, een doorslaand succes werd. In den loop van 1934 is een A. N. W. B.- wandelbewijs ingevoerd, ten dienste dei- wandelaars voor landgoederen die een spe ciale vergunning eischen. De belangstelling voor de ruitertochten naar het buitenland was aanleiding tot het oprichten van de Ned. Ruiter Toeristen Club- die aangesloten is bij de A.N.W.B. Ook het ski_ en berg- het lucht- en watertoerisme hadden groote belangstelling. in doozen vanaf 30 ct. met gratis busje Purol poeder ter kennismaking. Verkrijgb. bij Apo thekers en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Het aantal afgegeven grensdocumcnten is gestegen van 116.386 in 1933 tot 125.283 in 1934. Het aantal in 1934 afgegeven buitenland sche - inlichtingen bedroeg 36.435 (in 1933: 27.243). Gewezen wordt op de tot stand gekomen geluidsfilm „De Veilige Weg", die in den ko menden winter aan het publiek groote dien sten kan bewijzen. In totaal waren 3797 wegwijzers, 651 waar schuwingsborden, 334 richtingsborden en 5617 plaatsnaamborden geplaatst op 1 Mei 1935. Het aantal bondshotels in het buitenland be draagt 2112. in Nederland 1087. Er zijn in Nederland voorts nog 509 bondscafés. Het slot van het omvangrijke jaarverslag is gewijd aan de toekomst. Een contributiewijzi-: ging is voorbereid, welke in deze vergadering wordt behandeld. Het lidmaatschap^ wordt teruggebracht op f 4.50: naast dit gewone lid maatschap wordt ingesteld een lidmaatschap van f 3.50. Dit geeft geen recht op de ge bruikmaking van de bondsdiensten voor grens- documenten. reisin?5"himgen etc. De Kampioen wordt een algemeen toeris tisch weekblad, veel verbeterd en verfraaid. Rede van voorzitter Bergsma. Aan het slot van de vergadering zou de bondsvoorzitter, de heer Edo J. Bergsma een rede houden, waaraan wij het volgende ont- leenen: De A.N.W.B. is een stuk samenwerking van ons volk, samenwerking van arm en rijk, van alle klassen, alle gelooven, alle partijen en .alle stammen en gewesten tot een gemeenschap pelijk niet-politiek nationaal doel. Het is een waarachtig nationale Bond, nationaal in zijn samenstelling, nationaal in zijn streven en nationaal in zijn doel. Ernstiger dan ooit, met meer nadruk dan ooit, doe ik een beroep op allen, die voelen voor den zinspreuk der vaderen „Eendracht maakt macht", om mee te helpen den grooten algemeenen verkeersbord, den werkelijk alge- meenen toeristenbond, den A.N.W.B. groot en sterk te doen blijven, door eendracht krachtig en machtig, Koninklijk naar den naam niet al leen, doch ook in doen en laten werkend tot een ieders nut, in het belang van hoog en laag. in het belang van ons volk, in het belang van ons land. GIFT VAN PRINSES JULIANA. Bij het bestuur van de Federatie van In stellingen van Kinderenbescherming te Am sterdam (F.I.K.A.) is een gift van Prinses Juliana ingekomen. GED. STATEN VAN GRONINGEN. Prof mr. I. B. Cohen (V.-D), die de benoe ming tot lid van Ged. Staten van Groningen in de vacature-J. Kloppenburg (V.-D.) in be raad had gehouden, heeft thans bericht, dat hij de benoeming aanneemt. Kruideniers waren bijeen. Algemeene vergadering te Nijmegen. De Nederlandsche kruideniersbond heeft zijn congres te Nijmegen gehouden. Volgens het jaarverslag van den penningmeester be droegen de uitgaven over 1935 f 10.657, de ontvangsten f 9.959, het verliessaldo f 698, dat is afgeschreven op het daardoor op f 2235 vastgesteld reservefonds. Herbenoemd zijn tot redacteur van de Nederl. Kruidenier de heer Jac. van Gurp, tot propagandist. de heer Quist en als be stuursleden P. V: d. Linde, Jac. Mak en A. J. Vlaswinkel. Den voorzitter, den heer v. d. Linde is hulde gebracht voor de wijze waarop hij het voorzitterschap nu gedurende vijf jaar heeft vervuld. De begrooting voor 1935 wordt goedge keurd op een eindcijfer van f 10.637. De con tributie is op voorstel der afd. Haarlemmer meer verhoogd tot f 6, in verband waarmee de bijdrage van f 2 voor het strijdfonds is vervallen. De voorzitter, de heer P. v. d. Linde heeft gesproken over den verkoop van merkarti kelen in warenhuizen. Hij kwam aan het slot zijner beschouwingen tot de volgende con clusie. De kruideniers hebben den verkoop van merkartikelen noodgedwongen aanvaard. Een wettelijk verbod kan niet steunen op voldoende rechtsgronden. Deze zijn ook niet afdoende om den middenstand op te heffen en in een betere positie te plaatsen. Eenheidsprijzenwinkels en filiaalbedrijven zijn veel ernstiger concurrenten dan waren huizen. De middenstand zal naar andere middelen moeten omzien tot verbetering van zijn po sitie Deze zijn te vinden in moderniseering van het bedrijf, warenkennis en verkoop- kunde, moderne bedrijfseconomie en -ver koopreclames, gemeenschappelijke inkoop en een volledige boekhouding. Het eenige recht van de winkeliers tegen over fabrikanten die hun merkartikelen ver- koopen in warenhuizen is hierin gelegen, dat zij den verkoop van die artikelen kun nen weigeren. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING Thijs zoekt maar steeds door doch dezen keer is Michias hem te vlug af. Deze roept: „Alabala!" en toovert zich weer om in een grooten vogel, die op het plaatje hier geteekend staat. In de verte ziet hij Thijs aankomen en hij denkt: „Dien speurzin zal je duur bekoopen!" Thijs stapt voort, onbewust van het dreigende gevaar. Hij heeft zich van een stok voorzien en denkt nog steeds: „Dien toovenaar moet ik fcock zien op te sporen," 4 }w* Met een half procent. Be Nederlandsche Bank heeft haar rentetarieven met ingang van heden over de geheele linie met een V& pot. verlaagd. Het wisseldisconto bedraagt dien tengevolge thans 3'A pet. terwijl het promesse-disconto, het disconto voor beleeningcn van effecten, goederen en Oorschotten en rekening-courant thans 4 pet. bedraagt.' Deze verlaging door de Nederland sche Bank kwam niet onverwachts. De geldkoersen op de open geld markt bewogen zich niet onbelang rijk beneden het officieele disconto. Daar de technische positie van het Ne derlandsche ruilmiddel nog altijd zeer sterk is. heeft de Centrale Crediet- instelling gemeend den officieclen rentevoet te moeten verlagen, tenein de daardoor het zakenleven zooveel mogelijk te vergemakkelijken. Het Italiaansche handels verdrag. Contingcnteering op zelfde basis als vorig jaar. Omtrent het op 3 Juli te Rome geparafeer de handelsverdrag verneemt de Tel. nog het volgende: Over het algemeen heeft de Ne derlandsche delegatie er naar gestreefd ora voor onzen export de contlngenteeringen te behouden, die in het vorige handelsverdrag waren vastgelegd. Daarin zat juist een der groote moeilijkheden. Wat het handelsverkeer tusschen Nederland en Italië aangaat, dus de exportartikelen van ons land naar Italië, is in de specificatie wei nig verandering gekomen. Het gaat hoofd zakelijk om zuivel- en tuinbouwproducten, vleesch, visch en steenkool, voorts kunstzijde en gloeilampen. De voornaamste artikelen die wij uit Italië Invoeren zijn ertsen, veevoeder, vruchten, rijst, stoffen en wijnen. De Nederlandsch-Indische uitvoer naar Italië is gehandhaafd op basis van het vorig jaar. Voor dien uitvoer zijn speciaal van be- teekenis: rubber, copra, kina huiden, palm olie, koffie en aardolieproducten. Uit Italië krijgt Indië allerlei textielgoederen, voorna melijk katoenen en verder gecondenseerde melk. Van buitengewone beteekenis zijn de clea- ringbepalingen voor Indië, omdat het behalve met Duitschland de eerste keer is, dat een clearingverdrag gesloten werd, waarbij de be taling der Indische producten verzekerd werd. DOOR ZIJN EIGEN KAR GEDOOD. Vrijdagmiddag is de landbouwer J. Jager te Nieuw Pekela, doordat zijn paard schrok, van den wipkar waarop hij gezeten was, ge vallen. Hij raakte onder den wagen, waarvan de vielen hem over het hoofd gingen, zoodat hij gedood werd. J. was gehuwd en nog betrek kelijk jong. Passagiersvervoer per vliegtuig neemt sterk toe. Op Schiphol bijna verdubbeld sinds verleden jaar. De sterke toename van de intensiviteit van het luchtverkeer, waarin de K.L.M., mede door de invoering van vele nieuwe verbindingen een belangrijk aandeel heeft, moge blijken uit het feit dat naar wij van bevoegde zijde verna men in deze maand dagen zijn voorgeko men, waarop meer dan zeshonderd uitgaande en inkomende passagiers Schiphol passeerden. Dit getal geeft, in vergelijking met de cijfers over dezelfde maand van het vorige jaar, bijna een verdubbeling te zien. Vier „Grands Prix" voor Nederland. Koloniale afdeeling te Brussel onderscheiden. Naar wij vernemen zijn aan de koloniale afdeeling van het Nederlandsche Paviljoen op de wereldtentoonstelling te Brussel vier Grands Prix te beurt gevallen. De subcommissie, die voor de tot. stand- koming dier afdeeling zorg droeg stond on der voorzitterschap van oud-minister Valker, de inrichting ervan geschiedde door de afdee ling Handelsmuseum van het Koloniaal In stituut SCHAKING EN OPLICHTING. Te Hoensbroek is een Pool gearresteerd, die zich niet alleen aan schaking, maar ook aan oplichting van tal van hoteliers en zaken- menschen heeft schuldig gemaakt. Herinnering aan de eerste vlucht van een vliegtuig. Gedenkteeken te Etten. Op Donderdag 11 Juli a.s. te 2 uur n.m. zal op den Klappenberg op den weg Etten-—Rijs- bergen onder deze gemeente de onthulling plaats hebben van een gedenkteeken, ter her innering aan het feit, dat te Etten op 27 Juni 1909 voor het eerst met een vliegtuig over Ne- derlandschen bodem is gevlogen door Graaf de Lambert. De onthulling zal geschieden door Generaal Snijders, waarna het monument door kolonel Thomson namens het comité aan de. gemeente Etten en Leur zal worden overge dragen,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3