1 SPORT EN SPEL WIELRIJDEN. MOTORWIELRIJDEN GYMNASTIEK. LAWNTENNIS. SCHAKEN MAANDAG 8 JULI 1935 Individuëele baankampioen- schappen van Nederland. Sprint en achtervolging. Zaterdag zijn in het Olympisch Stadion te Amsterdam do individueele baankampioen- schappen van de N.W.U. sprint en achter volging begonnen. Het programma werd geopend met het ver rijden van de series voor het sprintkampioen schap, waarvoor stonden ingeschreven 90 amateurs, 67 onafhankelijken en 18 beroeps renners. Onder de inschrijvers voor het amateur- baankampioenschap was een oude bekende nJ. de 48-jarige gewezen kampioen van Ne derland Jhr. Bosch van Drakestein, die het er maar weer eens op had gewaagd! De series der sprinters. De wedstrijden werden met een enkel woord ingeleid door den voorzitter van de N. W. U. Jhr. I. L. van den Berch van Heemstede. De wedstrijden hadden het volgende ver loop: Sprint amateurs (over 050 M.) Ie serie: 1. J. Comelisse. 2. J. J. Duin. 2e. serie: 1. C. M. Kropman, 2. P. Roes. 3e serie: 1. H. Ooms, 2. C. Medik. 4e serie: 1. B. J. v. d. Voort. 2. A. Crézée. 5e serie: 1. P. J. Verboon, 2. A. Slootweg. 6e serie: 1. A. van Vliet, 2. L. Verberk. 7e serie: 1. J. v. d. Vijver, 2. J. A. van Til- fiurg. 8e serie: 1. W. van Ommeren, 2. A. Koop- mans. 9e serie: 1. B. Leene, 2. J. Ziekeman. 10e serie: 1. P. Bovendeaard, 2. A. van Kersen. 11e serie: 1. J. C. Peperkamp, 2. S. G. A. v. d. Laan. 12e serie: 1. C. Boeyen, 2. P. de Hoog. 13e serie: 1. N. Buchli. 2. J. Leyenaar. In de veertiende serie kwam Jhr. Bosch van Drakestein aanden start, naar wiens wederoptreden uiteraard met groote belang stelling werd uitgezien. Deze nam dadelijk den kop en tot groote verrassing van het publiek slaagde hij er in, de anderen op een afstand te houden en als eerste de eind streep te passeeren, hetgeen een daverend applaus ontlokte. Tweede werd D, van Vliet. ioe serie: 1. M. van Gelder, 2. B. Gerrit sen. 16ë serie: 1. J. G. A. van Hal, 2. C. Schenk. Sprint onaf hankelij ken (over 500 Meter). Ie serie: 1. J. Engelmoer, 2. J. v. d. Heiden 2e serie: 1. K. Bakker, 2. W. Bouquet. 3e serie: H. C. Jesse, 2. P. R. Biesheuvel. 4e serie: 1. Chr. Kramer, 2. B.van Dijk. 5e serie: 1. P. van der Horst, 2. J. Koriden 6e serie: 1. G. Heslinga. 2. W. Metz. 7e serie: 1. H. Jazet, 2. A. van Es. 8e serie 1. J. Kremers, 2. J. Riethoven. 9e serie: 1. L. van Reyen, 2. W. G. de Jong. 10e seriie: 1. G. van Essen, 2. R. Schippers 11e serie: 1. Molendijk, 2. Zwarts. 12e serie: 1. S. Weger 2. Overweel. Wegens onregelmatigheden werd de 4e serie overgereden. Het resultaat was nu net omgekeerd: 1. B. van Dijk, 2. Chr. Kramer. De nummers 1 en 2 worden geplaatst in een der tussschenritten. Sprint-professionals (over 500 M.) Ie serie: Jac. van Egmond reed deze serie alleen, daar zijn tegenstanders niet aan den start waren verschenen. •'■2e serie: 1. A. v. d. Linden, 2. A. Vaessen P. van Kempen reed deze serie niet mee. 3e serie: 1. G. Leene, 2. W. J. Visser, 3. M. van Oers. 4e serie: 1. M. J. P. van der Leus, 2. R. Brilman, 3. L. J. Slaats. 5e serie: 1. J. van den Heuvel, 2. J. van Hout, 3. J. van Kempen. 6e serie: 1. J. Pijnenburg, 2. W. Kuipers, 3. J. Cattel. H. Adan niet geplaatst. LTusschenritten sprint-amateurs le serie: 1. C. M. Kropman, 2. J. Leyenaar. 2e serie: 1. N. Buchli, 2. S. G. A. van der Laan. 3e serie: 1. H. Ooms, 2. P. J. Verboon. 4e serie: 1. van Vliet, 2. J. Cornelisse. 5e serie: Hierin reed Jhr. Bosch van Dra kestein wederom mede. Hij eindigde ditmaal echter als derde achter J. v. d. Vijver en J. J. Duin, zoodat hij verder uitgeschakeld was, 6e serie: 1. B. Leene, 2. M. van Gelder. 7e serie: 1. P. Bovendeaard 2. J. G. A. van Hal. 8e serie: 1. J. C. Peperkamp, 2. C. Schenk De nummers 1 en 2komen in de 8e S^aie. Herkansingsritten sprint-onaf hankelij ken le serie: 1. W. Bouquet, 2. J. v. d. Heiden, 3. P. R. Biesheuvel. 2e serie: 1. W. Metz, 2. J. Korridon. 3. Chr. Kramer. 3e serie: 1. J. Riethoven 2. W. G. de Jong. 3. A. van Es. 4e serie: Deze rit werd ontijdig afgebro ken door pech van R. Schippers. De nummers 1 komen in de achtste finale Herkansingsritten sprint-professionals, le serie: Gewonnen door A. Vaessen uit tweede positie. 2. J. van Hout. 2e serie: 1. L. J. Slaats, 2. J. Cattel. Slaats won eveneens uit 2e positie. 3e serie: 1. van Kempen 2. W. J. Visser. 4e serie: 1. W. Kuipers, 2. M. van Öers. 3. R. Brilman. De nummers 1 komen in de finale herkan- singsrit. De 4e serie herkansings onaf hankelij ken, die werd overgereden, moest opnieuw wegens een malheur worden afgebroken. Andermaal overgereden had de rit tot resultaat: 1. Zwarts, 2. A. Overweel, 3. R. Schippers. 8e finales sprint-amateurs: lste serie: 1. A. van Vliet, 2. J. Leyenaar. 2e serie: 1. B. Leene, 2. S. G. A. van der Laan. 3e serie: Na overijden: 1. N. Buchly, 2. J. C. Peperkamp. 4e serie: 7. J. v. d. Vijver, 2. P. J. Verboon. 5e serie: 1. M. van Gelder, 2. J. G. A. van Hal. 6e serie: 1. H. Ooms. 2, J. Cornelisse. 7e serie: 1. P. Bovendeaard. 2. J. J. Duin. 8e serie: 1. C. Schenk, 2. C. M. Kropman. 8e finales sprint onaf hankelij ken: le serie: 1. J. Engelmier. 2. H. C. Jesse. 2de serie Na overrijden wegens lekke band van J. Kremers: 1. J. Kremers, 2. Kl. Bakker. 3e serie: 1. G. Heslinga, 2. S. Veger. 4e serie: 1. L. van Reijen, 2. J. Riethoven. 5e serie: 1. B. van Dijk, 2. D. Verheijen. 6e serie: 1. H. Jazet, 2. W. Metz. 7e serie: 1. W. Bouquet, 2. Zwarts. 8e serie: 1. P. van der Horst, 2. G. van Es sen. De eerst aangekomenen komen in de kwart finale. Finale Herkansingsrit professionals: Deze gaat tusschen Vaessems, Slaats, J. van Kempen en W. Kuipers. Geplaatst werden: 1. W- Kuipers en 2. A. Vaessen, Van Kempen en Slaats eindigden resp. als 3 en 4. Kuipers en Vaessen komen in de kwart-beslissing. Kwart finales sprint-amateurs: le serie: 1. A. van Vliet, 2. C. Schenk. 2e serie: 7. B. Leene, 2. M. van Gelder. 3e serie: 1. J. v. d. Vijver, 2. N. Buchly. 4e serie: 1. H- Ooms, 2. P. Bovendeaard. De nummers 1 komen in de halve finale. Kwart finales sprint-onaf hankelij ken: le serie: 1. L. van Reyen, 2. B. van Dijk. 2e serie: 1. H. Jazet. 2. P. v. d. Horst. 3e serie: 1. G. Heslinga, 2. W. Bouquet. 4e serie: 1. J. Engelmier, 2. J. Kremers. Kwart finales sprint profs: le serie: 1. Jac. van Egmond, 2. M. J. P. van der Leur. Bij het ingaan van de laatste bocht passeerde Van Egmond, die op de tweede plaats lag zijn tegenstandea, om den kop te houden en te winnen. 2e serie: Hiervoor startten J. Pijnenburg en A. van der Linden. Een spannende strijd. Pijnenburg ligt steeds vooraan, doch op het laatste rechte stuk wordt hij met miniem verschil gepas seerd door van der Linden. Resultaat: 1. A. van der Linden, 2. Pijnenburg. 3e serie: 1. J. van den Heuvel, 2. A. Vaessen. 4e serie: 1. G. Leene, 2. W. Kuipers. Halve Finales sprint-amateurs: Eerst wordt verreden de tweede serie tus schen H. Ooms en B. Leene. Bij het uit gaan van de eerste bocht loopt Ooms snel weg en Leene slaagt er niet meer in hem voorbij te rijden. Resultaat: 1. H. Ooms, 2. B. Leene. Voor de eerste serie komen tegen elkaar A. van Vliet en J. van der Vijver. Bij het ingaan van de tweede bocht nee.mt Van Vliet de lei ding om deze niet meer af te staan. Resultaat: 1. A. van Vliet, 2. J. v. d. Vijver. Ooms en Van Vliet 'komen derhalve in de finale. Halve finales sprint-onaf hankelij ken: Rgsultaat: 1. L. van Reyen, 2. G. Heslinga. Engelmoer" en Vèfr Reyen komen dus in de finale om de le en 2e plaats. Halve finale sprint professionals. De eerste serie wordt gewonnen door Jac. van Egmond, die G; Leene geen kans gaf. Re sultaat: 1. Van Egmond, 2. G. Leene. De tweede rit gaat tusschen Arie van der Linden en Van den Heuvel. Resultaat: 1. Arie van der Linden, 2; J. v. d. Heuvel. Om de le en 2e plaai s rijden dus in de fi nale Van Egmond en van der Linden. Series achtervolging. Dan is de beurt aan het kampioenschap achtervolging profs. (5 K.M.) Begonnen wordt met de tweede serie J. Cattel tegen R- Brilman. Cattel wint in, den tijd van 7 min. 2 1/5 sec. In de derde serie starten J. van Hout en A. v. d. Linden. Van Hout toont hier zijn kun nen. Hij loopt geleidelijk in en haalt zijn te genstander na zeven ronden in. Adan den strijd aan. Pellenaers wint de race In de vierde serie binden Pellenaars en in 7 min. 13 3/5 sec. Tijd van Adan 7 mm. 10 sec. In de vijfde serie rijden Slaats en Berg kamp. Het blijkt al dadelijk voor den laatster» een verloren zaak te zijn. Slaats loopt snel m en rijdt Bergkamp na zes ronden voorbij. De zesde serie gaat tusschen Van Oers en Vaessen. De renners liggen nagenoeg de ge heele baan gelijk en onder groote spanning komt de laatste rónde. Ten slotte gaat Vaes sen het eerst over de eindstreep. Zijn tijd was 6 minuten 58 4/5 sec. en van v. Oers 7 min. 4/5. In de zevende serie komen uit Jac. van Egmond en v. d- Leur. Van Egmond is de snelste en wint in 7 min. 2 4/5 sec. De tijd van Van der Lour was 7 min. 14 4/5 sec. In de achtste serie starten G. Leene en W. J. Visser. Deze rit wordt door Visser gewon nen, die Leene na 9 ronden inhaalt. Tenslotte volgt de eerste serie tusschen J. Pijnenburg en J. v. d. Heuvel. Na vijf ronden is het gebeurd en ontvangst v. d. Heuvel zijn lap. Daarna werd tot de kwart-finales overge gaan. Voor de eerste serie komen uit Slaats De wielrenner Van Vliet, die het Neder- landsch sprintkam pioenschap won, ont vangt een krans van Jhr. Van den Berch van Heemstede. en Van Egmond. Slaats is het snelst en loopt1 een aanzienlijk stuk in. Met een kwart baan- lengte voorsprong gaat hij het eerst over de eindstreep. De tweede serie wordt gemakkelijk door Van Hout van Vaessen gewonnen, ofschoon hij geen kans tot inhalen kreeg. De tijd van Van Hout was 6 min. 401/5 sec. Die van Vaes sen bedroeg 6 min. 59 i/5 sec. De derde race tusschen Pellenaers en Cattel bracht op het laatst groote spanning, daar de renners elkaar niet veel hadden toegegeven Tijden: Pellenaers 6 min. 53 4/5 sec. Cattel 6 min. 54. De vierde en laatste serie ging tusschen Pij nenburg en Visser. Eerstgenoemde ging met ongeveer 125 Meter vn.schil als eerste dooi de eindstreep. De tijd was 6 min. 44 sec. Vis- ser's tijd bedroeg 6 min. 56 sec. ZONDAG. Van Vliet algemeen sprintkam- pioen. Pijnenburg winnaar in de achtervolging. Van der Wulp zege viert bij de stayers. De belangstelling voor de eindwedstrijden der Nederlan-dsche wielerkampioenschappen was Zondagavond bijzonder groot. In de sprint werd Van Vliet, zooals verwacht mocht worden, kampioen bij de amateurs Dezen titel behaalde Engelmoer bij de onaf- hankelijken. terwijl van Egmond door twee overwinningen op van der Linden het prof kampioenschap behaalde. In de ritten om het algemeen kampioenschap van Nederland sloeg van Vliet in beide ritten op'magnifieke wijze zijn tegenstanders. Vooral de wijze, waarop hij van Van Egmond won, stempelt hem tot een groot kampioen. In de achtervolging, voor de eerste maal in de kampioenschappen verreden, behaalde Pij nenburg den veel begeerden titel en hand haafde daarmede zijn grooten naam van een der beste achtervolgers der wereld te zijn. Door het uitvallen van Wals in den stayers- wedstrijd over 100 K.M. kon van der Wulp een gemakkelijke overwinning behalen, waarbij aangeteekend mag worden, dat hem deze kampioenstitel voor zijn goede prestaties in dit seizoen onbetwist toekomt. Sprint. In de finale dv-r sprint amateurs won van Vliet beide ritten van Ooms. In den eersten rit werd de beslissing zuiver in de snelheid verkregen, terwijl in den tweeden rit, toen Ooms bij het ingaan der laatste bocht te hoog ging om te beletten, dat van Vliet buiten om zou passeeren, de Woerdenaar handig bin nenschoot, waarbij Ooms op het laatste rechte eind reeds een geslagen man was. Bij de profs nam van Egmond natuurlijk di rect na den start den kop, Van der Linden volgde goed, waagde bij het uitkomen dei- laatste bocht zelfs een sprong, kwam op zij doch het was te laat. In den tweeden rit bracht van der Linden het niets eens zoo ver en kwam hij niet van het wiel af, Zoo waren van Vliet, Engelmoer en van Egmond de drie sprintkampioenen geworden. De drie ritten om het algemeen sprint kampioenschap van Nederland verliepen zeer interessant. In den eersten rit vertrok van Vliet tegen Engelmoer op kop. De Woerdenaar versnelde het tempo geleidelijk en de onafhankelijke kampioen slaagde er niet in van het wiel van zijn tegenstander te komen. Onbedreigd won van Vliet dezen eersten rit. In den tweeden rit won van Egmond even gemakkelijk als van Vliet -dat gedaan had, van Engelmoer. De locomotief van Egmond won zooals hij wilde. De derde rit tusschen van Egmond en van Vliet moest dus de beslissing brengen. Van Egmond nam den kop, het. ging. niet zoo snel als gewoonlijk bij den langen Haarlemmer. Bij het uitkomen der eerste bocht ging van Egmond rustig omihoog. Plotseling schoot van Vliet binnendoor naar beneden, ver- snelde voor de Marathontribune nog zijn vaart en vóór Van Egmond van zijn verba zing bekomen was, had van Vliet een derge- lijken voorsprong, dat Van Egmond een ge slagen renner was. Prachtig hield Van Vliet dit tempo vol in de laatste bocht en op het rechte eind: met vele lengten voorsprong was Van Vliet Nederlandsch kampioen ge worden. Een tactische knappe rit, waarvoor hem een ovatie werd gebracht. De tijd over de laatste 200 Meter bedroeg 12 1/5 sec., de snelste van den dag. De gedetailleerde uitslagen luidden: Sprint. Finale over 500 meter, le rit: 1 Van Vliet 2 Ooms, tijd laatste 200 meter 12 2/5 sec. 2e rit: 1 van Vliet. 2 Ooms. tijd 12 4/5 sec. Enkele lengten. Van Vliet 2 punten, kam pioen van Nederland. 2 Ooms 4 pnt. Om de 3e en 4e plaats le rit: 1 van der Vijver, 2 B. Leene, tijd 13 sec. 2e rit: 1 B. Leene, 2 v. d. Vijver, tijd 13 sec. 3e rit: 1 v. d. Vijver, 2 B. Leene. Tijd 13 2/5 sec. 3 v. d. Vijver, 4 B. Leene. Onafhankelijken. Finale over 500 meter, le rit: 1 Engelmoer, 2 van Reyen, tijd laat ste 200 meter 14 2'5 sec. 2e rit: 1 Engelmoer, 2 van Reyen. tijd 14 3/5 sec. Engelmoer 2 punten, kampioen van Nederland: 2 Van Reyen 4 pnt. Om de 3e en 4e plaats: le rit: 1 Heslinga, 2 Jazet. Tijd laatste 200 meter 14 sec. 2e rit: 1 Heslinga, 2 Jazet. Tijd 13 1/5 sec. 3 Heslinga. 4 Jazet. Professionals. Finale over 500 Meter, le rit: 1 Van Egmond, 2 Van der Linden. Tjid laatste 200 meter 13 sec. 2e rit: 1 Van Egmond, 2 Van der Linden Tijd 12 2/5 sec. Wiellengte. Van Egmond 2 punten, kampioen van Nederland. 2 Van der Linden. Om de 3e en 4e plaats, le rit: 1 Van der Heuvel: 2 G. Leene. Tijd laatste 200 meter 14 sec. 2e rit: 1 Van der Heuvel. 2 G. Leene. Tijd 13 4/5 sec. Derde rit: 1 Van der Heuvel. 2 G. Leene. Tijd 13 4/5 sec. 3 Van der Heuvel, 4 G. Leene. Om het kampioenschap van Nederland alle categorieën: le rit: 1 Van Vliet, 2 Engel moer. Tijd 12 3/5 sec., 2e rit: 1 Van Egmond, 2 Engelmoer. Tijd 12 3/5 sec. Beslissing: 1 Van Vliet. 2 Van Egmond. Tijd laatste 200 Meter 12 1/5 sec. Enkele lengten verschil. Van Vliet algemeen Nederlandsch kam pioen, 2 Van Egmond, 3 Engelmoer. Achtervolging: Maximaal 5 K.M. Halve eindstrijden, le serie: Van Hout wint van Slaats met flink verschil. Tijd van Van Hout 6 min. 39 sec. Slaats 6 min. 45 2/5 sec. 2e serie: Pijnenburg wint van Pellenaers met grooten voorsprong. Tijd Pijnenburg 6 min. 45 3 5 sec. Tij'd Pellenaers 7 min. 3 sec. Finale: Pijnenburg wint van Van Hout met aanmerkelijk verschil. Tijd Pijnenburg 6 min. 36 3'5 sec. Tijd van Van Hout 6 min 44 1/5 sec. Om de 3e en 4e plaats: Slaats wint van Pellenaers in den tijd van 6 min. 46 1/5 sec. Tijd van Pellenaers 6 min. 50 sec. 100 K.M. stayers kampioenschap. 1 Van der Wulp (gangmaker Kaser) kam pioen van Nederland. Tijd 1 uur 21 min. 1 2/5 sec. 2 Alkema (Ceurremans) op 3 ron den achterstand. 3 Buis (Wiersma) op 5 ronden. 4 Blekemolen (Deliege) op 9 ronden. 5 Lorié (Slesker) op 12 ronden. 6 De Graaf (Bustraan) op 12 ronden. 7 Woldendorp (Sterke) op 19 ronden. 8 Korf (Van den Bosch) achterstand van 21 ronden. Wals opgegeven. DE T.T.-RACES. Winkler op D.K.W. winnaar in de 250 cc. klasse en Rusk op Norton winnaar in de 350 cc. klasse. Uit den Haar: In de 250 cc.-klasse over achttien ronden, ge lijk 311.4 K.M., werd de Duitscher W. Winkler met D.K.W. eerste, in den tijd van 2 uur 33 min. 17,1 sec., d.w.z. met een gemiddelde uur snelheid van 121,8 K.M. Tweede was de Duit scher Geiss met D.K.W. in 2 u. 35 min. 46,1 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 120,1 K.M.. Derde werd onze landgenoot Van Hamers- veld op New Imperial, die hiermede kampioen van Nederland werd. Als Vierde kwam aan de Ier Mande rs met Excelsior. In de 350 ccm.-klasse over 20 ronden, is 346 K.M., werd Rusk (Engeland) met Norton eerste in den tijd van 2 u. 38 min. 14,2 sec., d.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 131 K.M. Tweede was onze landgenoot Bosman met Velocette in den tijd van 2 u. 40 min. 45,2 sec., gemiddelde uursnelheid 129,2 K.M. Bosman werd dus kampioen van Nederland in de 350 ccm.-klasse. Als derde kwam aan de Engelschman Tho mas met Velocette. Guthrie wint met Norton zonder moeite in de zware klasse. Des middags kwart over twee had de start plaats van de deelnemers aan de 500 cc-klasse, waarvoor in totaal 23 machines vertrokken. Na de eerste ronde had Sunqvist den kop, de tijd bedroeg 7 min. 22 sec, hetgeen bijzonder snel mocht worden genoemd. In de tweede ronde nam Guthrie dadelijk den kop en ver beterde al dadelijk met een tijd van 7 min. 13,2 sec. het rondenrecord met een gemiddel de snelheid van 143,8 K.M. Op hem volgden Sunqvist en de Belg Milhoux, terwijl van Gent, die F.N. bereed in de 4e ronde op de 3e plaats kwam te liggen. De stand na de 12e ronde dus toen de helft van den afstand van 415,2 K.M. was af gelegd was de volgende: 1. Guthrie tijd 1 uur 28 min. 42,1 sec. Ge middelde uursnelheid van 140,4 K.M. 2. Van Gent tijd 1 uur 29 min. 48,3 sec. 3. Sunqvist tijd 1 uur 31 min. 5,2 sec. 4. „Charlier" tijd 1 uur 32 min. 7,4 sec. 5. Fyma tijd 1 uur 33 min. 6,1 sec. 6. Williams tijd 1 uur 33 min. 35 sec, Guthrie tankte in precies 30 seconden, en enkele seconden, nadat hij vertokken was, vloog Van Gent voorbij zonder te tanken. Hij meende eerst nog op Sunqvist een eind te kun nen uitloopen, alvorens nieuwen voorraad in te nemen. De Zweed tankte wel, evenals „Charlier" en Jaap Fyma, en daarna Williams. Na de 13e ronde tankte Van Gent en ook hij verrichtte dit baantje in 30 sec. Ronde na ron de werd afgelegd, zonder dat eenige verande ring in den stand merkbaar werd. Na de 14e ronde verdween Houtop met Sarolea, die tot op dat moment de negende plaats had bezet, voorgoed. Guthrie liep, zonder de allerhoogste eischen aan zijn machine te stellen, steeds meer uit, terwijl van Gent en Sunqvist om de tweede plaats vochten. Als vierde lag „Charlier" in de baan, daarop volgde Williams, op de 6e plaats Fyma, gevolgd door Bizzozero. Van de 14e tot en met 24ste en laatste ronde bleef deze volgorde gehandhaafd. De onder- lingen verschillen veranderden de eene ronde wat meer, de andere ronde wat minder. In een kleine 200 K.M. van deze race was dus de spanning vrijwel geheel verdwenen en het was begrijpelijk, dat menige toeschouwer dezen strijd, welke eigenlijk geen strijd mocht wor den genoemd, vervelend begon te vinden. In 2 uur 59 min. 0,2 sec. eindigde de Norton- crack Guthrie als eerste. Van Gent werd als tweede aankomende niet minder luid toege juicht dan de winnaar. De gedetailleerde resultaten waren: 1. Guthrie (Engeland) met Norton tijd 2 uur 59 min. 0,2 sec. Gemiddelde uursnelheid van 138,5 K.M. 2. Van Gent (Nederland) met F.N. tijd 3 uur 1 min. 16 sec. Gem. uursnelheid van 137,5 K.M, 3. Sunqvist (Zweden) met Husq- varna. Tijd 3 uur 1 min: 57,8 sec. Gem. uursnel heid 137 K.M. 4. „Charlier" (België) met F.N. 5. Williams (Engeland) met Velocette. 6. J. Fyma (Nederland) met Velocette. Tijd 3 uur 6 min. 28,4 sec. Gemiddelde uursnelheid 133,5 K.M. 7. Bizzozero (Zwitserland) met Rudge. 8 Zwolle (Nederland) met Norton. Alle andere deelnemers uitgevallen. VOORWEDSTRIJDEN K. T. K. Zaterdagmiddag werden op het Zeemeeu wenterrein te Zandvoort twee slagbalwedstrij- den gehouden als eerste ronde voor den sportdag K. T. K. Eerst kwamen uit de meisjes van O. S. S. te gen die van Concordia. De Zandvoortsche adspiranten gaven goed slag en veldwerk te zien. Concordia was op enkele oogenblikken na gei'egeld in de minderheid. Ook de juiste tactiek bracht O. S. S. de overwinning, en wel met 4320. De jongens van O. S. S. deden 't tegen Bato al even goed. De Haarlemmers stonden zelfs in 3 van hun 4 slagbeurten voor 0 aan den kant. O. S. S. won met 317. In Bloemendaal waren Zaterdag de meis jes van Bato niet opgekomen tegen de Bloe- mendaalsche G. V. Laatstgenoemde komt nu a.s. Zaterdag in de beslissing tegen O. S. S. waarvan tevens de jongens dan den eindstrijd spelen tegen Concordia. De laatste voorwedstrijden worden Woensdag in het Sportpark te Beverwijk ge houden. Voor grensbal dames zijn dan aan de beurt Turnlust B nConcordia I, en Turn- lust B IConcoi'dia H. SPORTDAG K. T. K. Zaterdag 13 Juli wordt in Haarlem een sportdag van den Kennemer Turnkring ge houden. Hoewel de deelneming niet zoo groot is als vorig jaar, kan de belangstelling bevredigend worden genoemd, behalve voor het zwemmen. Daarom staat de inschrijving op de zwem- nummers open tot Vrijdag. De gymnastiekwedstrijden worden van 2 tot 4*4 uur gehouden voor meisjes in de H.B.S. aan het Santpoorterplein en voor jongens in O.L.S. aan de Wouwermanstraat. Na de voorwedstrijden van vorige en deze week vinden Zaterdag op het sportterrein aan de Kleverlaan van 3 uur tot half zes de beslissingen plaats in slagbal en kastie voor jongens en meisjes, in grensbal (dames) en in slingerbal (heeren). Tevens worden de halve en heele beslissingen gehouden is grensbal (meisjes) en slingerbal (jongens). De zwemwedstrijden vinden plaats in de inrichting aan de Delft van half zes tot zes uur. Op het programma staan schoolslag nummers voor jongste en oudste meisjes en voor dames, een vrije slag-nummer voor hee ren en een estafette voor meisjes. Aan den sportdag nemen deel leden van Bato, Concordia en Turnlust (alle uit Haar lem). O.S.S. (Zandvoort), Bloemendaalsche G. V., T. V. Santpoort, T. V. TJmuiden, Sparta (Velsen) en Turnlust-(Beïerwijk). Helen MoodyWills won het dames-enkel spel in het Wmibledon-toumooi. Het internationaal tournooi te Wimbledon. Helen MoodyWills slaat Helen Jacobs en wordt daarmede kam pioene in het dames-enkelspel. Uit Londen: De eerste eindstrijd, welke Za terdag op de banen van Wimbieden gespeeld werd, was die in het dames-enkelspel tusschen Helen MoodyWills en Helen Jacobs. De wed strijd werd voor een dichtbepakte tribune on der een stralenden zonneschijn gespeeld. Helen MoodyWills was weer volkomen in ouden vorm en wist het spel met 63, 36, 75 te winnen De wedstrijd duurde ongeveer een uur en drie kwartier en was buitengewoon spannend. Een der meest spannende momenten was, toen in de derde set Helen Jacobs met 53 voor kwam te staan, doch geen match-punt productief kon maken. Daarna won Helen MoodyWills vier games achtereen en daar mee den wedstrijd en het kampioenschap. Wat velen dus voor onmogelijk hadden ge houden, is toch geschied; de geduchte Helen heeft weliswaar een ontzettend zwaren strijd moeten voeren, maar haar groote illusie, om nog eens den hoogsten tennis-titel te behalen, werd toch vervuld. Dit resultaat is des te eer voller, omdat mej. Jacobs tot het laatst toe, hardnekkig partij gaf. De andere beslissingen. De beslissingen der Internationale Kam pioenschappen van Wimbledon in de dubbel spel-en hadden het volgende resultaat: Heerendubbelspel Finale: Crawford en Quist (Australië) sloegen Alli son en Van Ryn (Amerika) met 63, 57, 6—2, 5—7, 7—5. Damesdubbelspel Finale Kay Stammers en Miss Jannes (Engeland) sloegen Mme Mathieu en Mevr. Sperling (FrankrijkDenemarken) met 61, 64. Gemengd dubbelspel Finale: Dorothy Round en Fred Perry (Engeland) sloegen den heer en mevrouw Hopman met 7—5, 4—6, 6—2. H. S. G.—B. S. G. Zaterdagavond heeft te Haarlem de return wedstrijd plaats gehad van het Haarlemsch Schaakgezelschap tegen het B'ussumsch Schaakgenootschap. Het is den Haarlemmers niet mogen gelukken, een overwinning te boe ken. Al bleek het verschil in kracht niet bij zonder groot te zijn, de grootere routine der B.S.G.'ers heeft hen voor degradatie behoed. Daar bij den eersten wedstrijd de Bussumsche schakers van het begin af op winst speelden, trachtten zij ditmaal rem be te spelen; zij ris keerden uiterst weinig. Er werden dan ook niet minder dan zes remise eindstanden ge noteerd. Beide tientallen hadden een kleine wijzi ging in volgorde ondergaan. Aan het eerste bord speelde G. Kroone met zwart tegen H. W. Felderhof. Hoewel wit 'n goed spel krijgt weet zwart zoo solide te verdedigen, dat re mise wordt verkregen. De partij R. A. G. DavidsonG. R. D. Does- burgh geeft een pionneneindspel, dat door tekort van een tempo, in remise eindigt. Ook de partij G. Bolle'oakker--Jhr. Dr. W. v. Foreest eindigt in remise, dank zij het zeer voorzichtige spel van beide partijen. Het vierde bord brengt een overwinning voor Bussum. Na het aangenomen damesgam biet komt Dr. K. H. Bergsma spoedig heel goed te staan. Hoewel B. v. d. Velden fraaie combinaties maakt, verliest hij tenslotte de partij. A. S. Kartan—C. L. C. Dekker is weer een remisepartij. Na de Spaansche opening komt Katan oorspronkelijk goed te staan, maar na doorbreken van wit, is het nog een heele kunst voor hem, om remise te forceeren. G. de Bruin—J. C. A Fischer. Hoewel Fi scher een gunstige stelling heeft .weet de Bruin hem onverhoeds in een valletje te lok ken, waar geer. ontkomen meel* is aan mat. De partij H. K. Veurman---P. Brandes gaf in het middensjoel een fraais winstkans voor Veurman. Hij laat echter de kans voorbij gaan. waarna de partij remise wordt. F. PutsS H. v. Groningen. Ook hier wordt een fraaie winstkans onbenut gelaten. Bij doorbreken weet Van Groningen te winnen. Ook het negende bord brengt een verlies- punt voor het H. S. G. Pb- Th. Stol zich tegen J. L. Mevering niet weet. te handhaven. De partij J. H. Marwitz -N. M. Boekdruk ker gaat van het begin af zeer gelijk op; het remisercsultaat was dan ook te voorzien. De volledige uitslag luidt: H. S G. B. S. G G. Kroone—H. W. Felderhof Vz—Vz R. A. G. Davidson—G. R. D. v. Doesburgli VzVz G. Bollebakker—Jhr. Dr. D. v. Foreest Vz—Vz B. v. d. Velden~Dr. K. Bergsma 01 A. S. Katan—C. L. C. Dekker Vz—Vz G. de Bruin—J. C. A. Fischer 10 H. K. VeurmanP. Brands VzVz F. Puts—-S. H. v. Groningen 0— 1 Ph. Th. Stol—J. L. Meyering 0— 1 J. H. Marwitz—N. M. Boekdrukker Vz—Vz Totaal-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3