HET NIEUWE AVONDBLAD Onze bedreigde tonguitvoer. Kattekwaad. 20e JAARGANG No. 208 DINSDAG 9 JULI 1935 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. V/. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIeN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; t 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Exporteurs wachten met spanning de dingen die komen. Nieuwe regeling eischt een uitvoerig controle-systeem. In ons blad van gisteren hebben wij reeds het een en ander medegedeeld omtrent de a.s. Donderdag in werking tredende regeling van den uitvoer van tong en gewezen op de onge rustheid die er bij de exporteurs bestaat over de verdere ontwikkeling van deze voor het visscherijbedrijf zoo belangrijke kwestie. Bij een nadere beschouwing van deze nieuwe regeling blijkt ons, dat daarvan voor het vis scherijbedrijf weinig goeds te verwachten is en het is dan ook onbegrijpelijk hoe deze re geling waarvan de auctor intellectualis aan de Zuidzijde van de Visschershaven gezocht moet worden, door de Visscherij Centrale tot de hare is gemaakt. Want wat men er ook van kan verwachten, in geen geval een steun van eenige beteekenis voor het visscherijbe drijf en in elk geval een handicap, zelfs een groot gevaar voor onzen toch reeds zoo slecht er aan toe zijnden export'nandel. We hebben er meermalen op gewezen, dat- het zeer moeilijk zou zijn, ten opzichte van onzen tongenexport een regeling te vinden, waarbij zoowel reeders (producenten) als de tot nu toe van den uitvoer uitgesloten expor teurs gebaat zouden zijn. Wat laatstgenoem de categorie betreft, voor de uitgefloten ex- porteurs is thans, zooals men weet, erken ning als exporteur mogelijk, wanneer zij ten- genoegen van de Nederlandsche Visscherij Centrale kunnen aantoonen, dat zij in de ja ren 19251930 tong hebben geëxporteerd. Aangezien voor de definitieve vaststelling der kwantums het tijdvak van 19251935 zal gel den, blijven de exporteurs, die tijdens de con- tingenteering hebben kunnen uitvoeren' een flinken voorsprong behouden. Maar in elk geval zal een grooter aantal handela ren dan tot nu toe een aandeel van den export kunnen krijgen. En de reeders? Er is, naar ons bekend is, veel gewikt en veel gewogen, voordat men het in den boezem der Visscherij Centrale eens was over den weg, die men zou moeten inslaan. Men heeft eerst gemeend het te moeten zoeken in een minimum-prijs voor den export. Maar dit bleek practisch onuitvoerbaar. Tenslotte kwam men bij het systeem, dat thans den exporteurs wordt aangeboden, en dat haast even onuitvoerbaar is, dat in elk geval zulk een uitgebreid contröle-systeem eischt, dat het vrijwel vaststaat dat het „prijsver schil" dat bij verkoop van de te exportee ren tong aan de Visscherij Centrale betaald moet, voor het grootste gedeelte aan dit contröle-systeem ten offer valt. Wat er alzoo gecontroleerd moet worden? In de eerste plaats elke aanvoer van tong van ieder Nederlandsch vissehersvaartuig, dat in het bezit is van een uitvaar-certificaat; dat zijn de trawlers, de kotters en de motor-kust- visschersvaartuigen, waarvan er maandelijks alléén in IJmuiden zoo'n 500-tal binnenko men. Deze controle is noodzakelijk om wat er van het prijsverschil voor de producenten overblijft, pond-ponds-gewijze te kunnen ver doelen. Dan moet gecontroleerd worf.en de „om schreven partij tong" welke op het formulier voor uitvoer is aangegeven, hetgeen, zooals men weet, gedetailleerd moet geschieden, voorts le juistheid van den aangegeven in koopsprijs. Als men nu weet, dat het aantal erkende exporteurs in IJmuiden alleen wel licht al vijftig of meer bedraagt, waaronder er zijn met zeer kleine kwantums, kan men zich eenig denkbeeld vormen van de om vangrijkheid der uit te oefenen controle. En thans het prijsverschil, waaruit de aan de producenten te verleenen steun geput zal v;orden. Dit wordt dagelijks vóór den afslag voor de verschillende soorten tong bekend ge maakt. Op welke basis? Is het hoog als de tongprijzen laag, is het laag als de tongprij- zen hoog zijn? Hoe weet men dit, voor de af slag begonnen is? Werkt de ambtenaar, die voor de vaststelling van het prijsverschil is aangewezen met het ei of met koffiedik? „Alvorens tot export van tong kan worden overgegaan, moet ten behoeve van de Vis scherij Centrale door de exporteurs een voor schot worden gestort, hetwelk bedraagt voor tong naar Frankrijk 30 ets. per K.G. over het kwantum, dat men in den loop van de maand naar Frankrijk wil uitvoeren. Van dit voorschot wordt het prijsverschil afgetrok ken, aldus is den exporteurs medegedeeld. Alles goed en wel. maar welke exporteur weet, hoeveel hij „wil" uitvoeren? Het zal na tuurlijk wel zoo worden, dat elke exporteur voor zooveel Kilo's betaalt, als zijn contin gent groot is. Exporteert hij minder, welnu, dan heeft hij tenminste bij de Visscherij- Centrale een spaarpotje. Is de staat hiervoor garant? Het eigenaardige van de zaak is dat thans, twee dagen vóórdat de regeling in werking treedt, nog geen enkele exporteur noch van de oude, noch van de nieuwe groep weet, hoeveel hij mag uitvoeren. Hij weet dus niet hoeveel hij storten moeti Het geld moet op een bepaald gironummer gestort worden. Worden dus heden of morgen de kwamtums bekend, dan zullen de expor teurs allen met het bewijs van storting naar het certificatenbureau moeten loopen. Ons lijkt deze regeling zeer ondoelmatig, zeer omslachtig en buitengewoon onprac- tisch. Had men daarvoor nu niets beters kunnen vinden? Wanneer de Visscherij Cen trale zich stelt op het standpunt, dat de ex porteurs van tong zooveel verdienen, dat er best, wat af kan voor steun van de producen ten, was het dan niet doelmatige geweest den uitvoer met een zeker percentage te be lasten en de revenuen hiervan te storten in een fonds tot steun van het visscherijbedrijf? Welke steun dan verleend zou kunnen wor den aan kustbooten, loggers en motor-kust- visschersvaartuigen in den vorm van een re ductie op den kolenprijs of den prijs van stookolie, of via de administratie van het Staatsvisschershavenbedrijf in den vorm van een toeslag op dat deel der besommingen, dat wordt gevormd door de opbrengst van de aangevoerde tong. Dit zou kunnen geschieden zonder dat er ook maar één cent aan kosten voor administratie of controle verloren zou gaan, althans voor wat IJmuiden betreft. Er wordt hier een gevaarlijk spel ge speeld. Want één ding is zeker: de expor teurs zullen het er niet bij laten zitten. En of Frankrijk het er bij zal laten zitten is even eens zeer twijfelachtig. Het gevaar dreigt, wij wezen daar reeds eerder op, dat men in Frankrijk met deze regeling geen genoegen neemt en de consenten voor invoer aan de importeurs vérstrekt. Hetgeen zou beteeke- nen, dat de eénige tak van export, die nog een behoorlijke winstmarge toelaat, ook nog Verlóren zou gaan. Tot schade niet alleen van de exporteurs, maar ook van het reederij- bedrijf. De Visscherij Centrale houdt hier rekening mee. S. B. KOSTELOOZE RIJWIELPLAATJES. De Ontvanger der directe belastingen, In voerrechten en Accijnzen te IJmuiden ver zoekt ons mede te deelen, dat voor hen, die niet in de gelegenheid zijn, zich ter beko ming van het kostelooze rijwielbelasting- merk 19351936 op de gewone kantooruren te zijnen kantore te vervoegen, zitting zal worden gehouden op Vrijdag 19 en Vrijdag 26 Juli a.s. des avonds van 7 tot 9 uur. NAGEKOMEN BESOMMINGEN. Loggers: IJM 204 f 3&0; KW 60 f 240; KW 89 f 360; KV/ 75 f 370; KW 175 f 370; KW 178 f 400; KW 108 f 380: KW 112 f 130: KW 91 f 360; KW 177 f 300; KW 28 f 350; KW 27 f 300; KW 105 f 360; KW 95 f 460: KW 64 f 340; KW 46 f 350; KW 42 f 390; KW 52 f 330; KW 44 f 700: KW 36 f 400: KW 153 f 370; KW 154 f 390; KW 158 f 480; KW 147 f 520; KW 107 f 400; KW 155 f 490; KW 24 f 520; KW 104 f 400. HAARLEMSCHE ORKEST-VEREENIGING. A.s. Donderdagavond geeft de Haarlem- sche Orkest-Vereeniging in haar serie zo- meruitvoeringen een opera-concert onder directie van haar tweeden dirigent Mar in us Adam in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. Solisten zijn: Hélène Ludolph (sopraan); Anna Stroïnk (alt); Willem Schansman (te nor). en Otto CoUperus (bas). Uitgevoerd zullen worden aria's en kwar tetten uit Mignon. Rigoletto, Traviata, Fi- delio, Samson en Dalila, e.a. (Een Engelsch marinevaartuig is op weg naar Port Soudan aan den grond geloopen door de verwar ringdie een plotseling dol gewor den scheepskat veroorzaakte.) Als het een kat slaat in haar bol, Dan ben ik liever niet present, Dit was in waren zin een dol En ook een katterig moment. Het beest was dol in hoogen graad, Het rende razend in het rond, En stichtte er zoo'n kattekwaad. Het heele schip liep aan den grond. In die kat-astrofale roes. Was haast het heele trotsche schip Wel zeer ontijdig voor de poes, Stijf vastgeloopen op een klip. Er was aan boord welhaast geen man. Dien 't ondier niet gebeten had, Maar elk van hen was, als het kan, Nog meer gebeten op de kat. Het liep betreklijk nog goed af, Het schip zoowel als 't avontuur, Men stoomde verder en de staf Noch 't schip was verder overstuur. Tenslotte is een kattenlijk, Nu weer in rust. in zee gedaald, Het groote Britsche keizerrijk, Heeft eens te meer gezegepraald. VELSEN Festival van „De Eendracht". PERSONALIA. Met ingang van 1 September a.s. is we gens voorgenomen huwelijk eervol ontslag verleend aan mej. A. M. Höck. onderwijzeres aan de P. W. A. Cort van der Linden-school. In hare plaats is benoemd mej. M. S. Wiersma. tot dusverre werkzaam aan de Bloemendaalsche Schoolvereeniging. EEN PLAATSGENOOT ZINGT IN AMSTERDAM. Onze plaatsgenoot de heer Nol van Leeu wen, leerling van de Haarlemsche Muziek school zal a.s. Zaterdagavond zingen in de wijkkerk der Nëd Hervormde Gemeente in het Museumkwartier te Amsterdam op een concert van de leerlingen van Jaap Stroo- menbergh aldaar. VENETIAANSCH TUINFEEST IN VELSERBEEK A.s. Zaterdagavond wordt voor leden der Velser H.B.S.-Vereeniging in Velserbeek een Venetiaansch tuinfeest gegeven. Ter gelegenheid hiervan zullen tevens eenige films vertoond worden. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 10 Juli 1935, ten kantore van het Bouw- en Woningtoe zicht. Spreekuur der commissie van 10.30 tot 11.30 uur voormiddags. LOOP DER BEVOLKING IN DE MAAND JUNI 1935. Steeds dichter bij de 45000. Vestiging 105 mann., 114 vrouw. Totaal 219 Geboorten 41 mann.. 27 vrouw. Totaal 68 Vermeerdering totaal 287. Vertrek 86 mann. 113 vrouw. Totaal 199. Overleden 18 mann.. 14 vrouw. Totaal 32. Vermindering totaal 231. Geheele vermeerdering over de maand Juni 56. Totale bevolking op 1 Juli 1935 44710 Proeftocht. De sleepboot Tawkeht is als tweede van een serie van vijf sleepbooten, welke voor rekening van de Russische regeering bij de firma Ver- schure Co. te Amsterdam gebouwd worden, gisteren naar de Noordzee vertrokken voor het houden van een technische proeftocht. Na terugkeer zal het schip verder worden afge werkt om te worden afgeleverd-. Hout voor Velsen. Het Nederlandsche stoomschip Winsum is alhier van Archangel aangekomen met een lading hout voor de Papierfabriek te Velsen. Het Verwulft te Haarlem is gereorganiseerd. Er zijn thans twee breede asphaltwegen gekomen. Zondagavond. Onder flinke belangstelling werd geopend met Zaandijks Harmonie, dat met een pitti- gen marsch den slotavond inluidde. Zaandijks Harmonie. Dirigent Toon de Vries had met dit meer dan compleet-bezette corps een gemakkelijke taak het publiek voor zich in te nemen. Be schaafd, met verzorgde solo-trekjes werden Terra Latine en Roses du Midi vertolkt. Een keurige uitvoering met begaafden dirigent en goed-geinstrueerd materiaal. Dit moet wel, als men in aanmerking neemt, dat deze bla zers slechts 112 jaar harmonie beoefenen na altijd fanfare geblazen te hebben. Wel een bewijs, wat oefening en ambitie kunnen doen! Doopsgezind Gem. Zangkoor. Beverwijksch Doopsgezind Gemengd Zang koor gaf daarne een reproductie van Koren en Chanson van den oud-Nederlandschen componist P. J. Sweelinck, en dat op een wijze, welke ver boven het normale uitstak. Een sta biel en sonoor ensemble; rond van klank met een pracht tenor- en sopraanregister, waai de alten zich fraai bij aanpassen. De bassen zijn qua kwantiteit in de minderheid, een ge mis dat zich in de forti nog te zeer doet ge voelen. De heer H. van Dijk leidde heel con sciëntieus. Het zware, contrapuntische Chanson, dat technisch eischen stelt aan dilettanten, werd zeer knap vertolkt. Beide op toon, klaar en doorzichtig. Mannenkoor De Eendracht. Onder denzelfden leider zong nu het man nenkoor De Eendracht. Olman's De Gravers hoorden we LI. Woensdagavond van hen beter; het was nu logger en ook niet stipt gelijk t - uitspraak. Deze feilen werden echter door ».e verdienste van het optreden der Eendracht in de schaduw gesteld, verdiensten welke we in ons verslag van Donderdag 1.1. reeds gerele veerd hebben. Het beschaafd zingen oogstte een warmen bijval. Harmonie Kunst na Arbeid. Uit IJmuiden-Oost was de Harmonie Kunst na Arbeid aanwezig, welke met de Colonel Bogey opende, gevolgd door de Egmont Ouver ture en Pique Dame. Beide zijn werken voor het a.s. concours te Amsterdam. Als we dan eerlijk mogen zijn, willen we toch niet ver heelen, dat de Egmont als vrij nummer een ernstige retouche nog best kan gebruiken. Het is nog aan den ruwen kant in het p en mf en het basregister is dan zeer fel tegen over het hout. De fluit (piccolo) was pl.m. 1/4 toon te hoog. De heer M. Kley, bekwaam leider als deze is, wist in het fff. Kunst na Arbeid een for midabel volume te doen ontwikkelen, dat be wees, dat de blazers wat in hun marsch heb ben; stemming dan o.k. De uitvoering van het verplichte werk was stukken beter; de puntjes stonden op de is Bassen, welke een partij te maken hebben, die zeker geen sinecure is, deden technisch lof waardige dingen; het duet voor fluit en kla rinet, ingehouden ondersteund door het basre gister, deed het goed. Rhytmisch en dyna misch was het bestudeerd. Een enkele over gang van het eene naar het andere thema plus het allegro-slottempo zijn nog tech nisch gevaarlijke plekken, voor de hooge re gisters. Indien deze overwonnen zijn zal de uitslag van het concours zeker een gunstige zijn. We hebben opzettelijk op deze vlekjes willen wijzen, omdat K. N. A, een zware strijd wacht; onze waardeering voor het gebódens is er zeker niet minder om! Fanfarecorps Eensgezindheid. De zwaar met eereteekenen beladen vaan dels waarborgden een concert, dat het aan- hooren waard zou zijn. Klein van bezetting doch geroutineerd en geraffineerd muzikaal van uitvoering was het voor liefhebbers een waar genot te luisteren hoe deze blazers uit Wormer onder H. Schaar de techniek onder de knie hadden. En over welk een klankvor ming ze beschikten, (saxen). Soms had men moeite te gelooven, dat hier fanfare aan het woord was. Het tempo van La Muette was aan den kal men kant genomen; slagwerk wat druk. Ook Symphonia werd beschaafd geblazen. Harmonie Concordiai De Concordianen onder directie van Phi lip S. Vlessing hadden zich tot taak gesteld een tweetal bekende werken (Coppelia en l'Arlésienne) in arrangement van wijlen Vlessing Sr. uit te voeren. Gezien het be perkt aantal blazers, waar het corps over te beschikken heeft werd er zeer lofwaardig ge musiceerd. De klank kon natuurlijk voller, was echter in de diepte soepel en ge streken. Het klarinettenregister was in de hoogte nog wat scherp; hoog koper was ge zond van klank. De stemming was gaaf, het geheel getuigde van serieuze studie en de dirigent vat zijn taak zeker niet licht op. Een tekortkoming was het ontbreken van een climax bij het crescendo; allereerst kan het slagwerk hier veel aan verbeteren. Vlessing weet wat delicaat muziek betee- lcent: dit toonde hij met het Coppelia-ballet. zoo vol voetangels voor zijn blazers, die zich er kranig door sloegen (vnl. de Wals). De basfiguraties in het Prélude van l'Ar lésienne mochten gehoord worden; voor de saxsolo gesteund door den hoorn (beide jeug dige blazers van Concordia) een extra-pluim. De Pastorale 6 8 was gevoelvol van voor dracht en beschaafd van klank, de doorvoe ring welbegrepen. Het Menuetto, het Intermezzo en de Faran- dole bewezen wel, dat Concordia blazen kan. En dat de directeur van oud-nieuw'' ge maakt heeft. Het is lang geleden, dat we onze goeie oude IJmuider Harmonie zoo op dreef ge hoord hebben. Bevenvijksche Harmoniekapel. Als laatste der aan het festival deelnemen de corpsen gaf de Beverwijksche Harmonie- kapel haar beste krachten aan Die Fingals- höhle-ouverture van Mendelssohn en de Czardas uit Die Geist der Woiwoden van Grossmann. Het publiek was thans in dichte drommen aanwezig om op dezen laatsten avond te genieten van het goede der dilettan ten-kunst. De nabootsing van den kabbelenden golfslag door de klarinetten bij den aanvang der ouver ture was niet altijd correct gelijk en maakte het geheel rommelig. Het tweede thema met de felle contrasten van koper tegen hout, zoo als Mendelssohn hier zoo onvegelijkelijk schildert, werd raak door pistons en trombo nes getroffen. Het daar op aansluitende staccato had te kortkomingen. die zulk een werk niet verdra gen kan: dat moet nog delicatera De Czardas was technisch uitstekend al hebben we over de opvatting qua tempo een andere meening. Een prachtige bezetting met excellcnten klank. De Eendracht sluit. Onder haar eere-directeur K. H. Kerkhoff betrad daarna de jubileerende kapel de tent en besloot met een 4-tal subliem-geblazen wei-ken dit zoo uitstekend geslaagd festival. Het waren Andante Cantabile uit het strijk kwartet en de Marsch uit de Symphonie Pa- thétique van Tschaikowsky, Max Bruch's Lo- reley-Einleitung en de ouverture L'étoile du Nord van Meijerbeer. We zullen ons van critiek onthouden; het was in alle opzichten een genot zulk musicee- ren te hooren. En dan onder Kerkhoff's in- spireerende directie! In een slotbeschouwing hopen we in 't kort nog op dit muziekfeest als evenement terug te komen. Tot slotte werd in den tuin de bedrijfsfilm der Papierfabrieken gedraaid, balmuzlek door de Concordiaband. W. INTERKERKELIJKE BIJEENKOMST. Op 30 Augustus des avonds, op den voor avond van den geboortedag van H.M. de Ko ningin zal een wijdingsavond worden gehou den, waarop zullen voorgaan predikanten der Ned. Hervormde. Gereformeerde en Chr. Gereformeerde kerken Een zangkoor verleent medewerking. VELSER ZWEMINRICHTING. Het aantal bezoekers in de afgeloopen week van Zaterdag 29 Juni t.m. Vrijdag 5 Juli bedroeg 3.819. Het hoogste aantal baders werd genoteerd op Zaterdag 29 Juni nl. 876, het laagste aantal op Vrijdag 5 Juli nl. 214. Voor Haarlem's Kantonrechter. Een hardhandig opvoeder. Op 26 April reden twee meisjes per fiets op den Bloemendaalschen weg te Santpoort en, als gebruikelijk, reden zij naast elkaar, waardoor op dien niet breeden weg naast haar niet veel ruimte overbleef. Zij werden achterop gereden door een auto, die door hoornsignalen te kennen gaf. dat men wilde passeeren en het getoeter hield de aanwij zing in, dat de meisjes achter elkaar zouden gaan rijden. Beslist noodig was dit wel niet, want de auto kon passeeren, maar de chauf feur achtte het wenschelijk. zooals het in het algemeen wenschelijk is, dat men op smalle wegen niet naast elkaar fietst. De chauffeur wilde dus als opvoeder optreden ten opzichte van de verkeersregelen. De meisjes sloegen geën acht op de les en ble ven naast elkaar rijden. Dat verdroot den chauffeur en zijn patroon, die naast hem zat, die meenden, dat wie niet hooren wil, moet voelen. Bij de meisjes gekomen haalde de chauf feur inplaats van naar links, naar rechts uit. waardoor hij zijn wagen tegen het linksche meisjes opdrong, waardoor zij viel en haar vriendin in haar val meesleepte. Dit ging niet in dolle vaart, maar heel zachtjes, blijk baar wilde de chauffeur alleen een duwtje geven als opvoedkundig tuchtmiddel, meer niet en volgens getuigen zou een der inzit tenden van de auto dan ook gezegd hebben: „Dat is een goed lesje voor jullie". Maar nu kreeg de chauffeur op zijn beurt een lesje van den kantonrechter, die er hem op wees, dat hij niet tot opvoeder in ver keerszaken was aangesteld en dat hij in allen gevalle bij zijn opvoeding geen paarde- middelen moest toepassen. De tijden van plak en handspaak zijn voorbij, waarmee vroeger schoolmeesters en scheepskapiteins regeérden De chauffeur wilde het wel als een onge luk voorstellen, maar de getuigen waren te positief in hun verklaringen: zij hadden goed waargenomen, dat de chauffeur de meisjes opzettelijk op zij drong. De ambtenaar vond dat geer. manier en vorderde een boete van f 25, de kantonrech ter was van meening, dat de chauffeur mis schien door zijn patroon tot de aanrijding was aangezet, maar dat kan den chauffeur niet ontlasten, waarom de f 25 boete werd toegewezen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1