DE AVONTUREN VAN PROFESSOR NIMBUS. Het Parïjsche element in Amsterdam. Engelsche autoriteiten bezoeken ons land. Crisis en ambtenarensalarissen Gast van de K. L. M. en van het Amster- damsche Gemeentebestuur. De groote belangstelling van Engelsche autoriteiten in de Nederlandsche luchtvaart is Woensdag opnieuw gebleken door de aan komst op Schiphol van de burgemeesters van Bradford en Leeds, van wie eerstgenoemde was vergezeld van zijn echtgenoote, terwijl nog twee andere officieele personen tot het gezel schap behoorden. De 3-motorïge T XII „Duif" bestuurd door gezagvoerder Moll, heeft de Engelsche bezoe kers van Engeland naar de hoofdstad ge bracht. Tegen tweeën kwam het toestel op Schiphol aan. waar ter verwelkoming aanwe zig waren de directeur der K.L.M. de heer A. PLe«nan, de wethouder voor de Handelsinrich- fcnigen, de heer J. ter Haar Jr., de directeur van deze instelling ir A. Boogerds, de ge meente-secretaris, Mr. S. J. van Lier, alsmede de heeren Goedhart als vertegenwoordiger van de I.A.T.A. en Thomson, stationschef van Schiphol. Onder leiding van den heer Plesman heeft het gezelschap, na in het restaurant de lunch te hebben gebruikt, de luchthaven bezichtigd en met groote belangstelling van de verschil lende onderd-eelen van het bedrijf kennis ge nomen. Het gezelschap heeft vervolgens per auto aan de voornaamste oude en nieuwe woonwij ken van de hoofdstad een bezoek gebracht. Woensdagavond waren de Engelsche bezoe kers de gast van het gemeentebestuur aan een maaltijd in het Amstel Hotel, waaraan wet houder Ter Haar als tafelpraeses fungeerde. De loon en verkeerden in 1914 in een achterstand. De „Jagersfontein" vaart record. In 15'/ü dag van Southampton naar Kaapstad. Het Nederlandsche motorschip „Jagersfon tein" van de HollandAfrika Lijn heeft een recordreis gemaakt naar Zuid-Afrika door den afstand van Southampton naar Kaapstad af te leggen in 15 dagen, 15 uur en 40 minuten. De „Jagersfontein", een zusterschip van de „Bloemfontein", is het nieuwste schip van de Holland-Zuid-Afrika Lijn en liep in Septem ber van het vorige jaar van de werf der Ne derlandsche Scheepsbouw Mij. te Amsterdam van stapel. Het meet ruim 10.000 bruto regis- terton en is uitgerust met Störk-Hesselmann Dieselmotoren die een capaciteit van 8300 R.P.K. hebben. Slechts in 1893 heeft een schip deze -reis sneller gemaakt en wel in 14 dagen, 18 uur en 56 minuten. Het wa sde „Scot" van de oude Union Steamship Company, welk schip echter later uit de vaart moest worden genomen om dat het te oneconomisch in het gebruik was. JEUGDIGE MEISJES STALEN UIT WINKELS EN KRAMEN. De politie te Geleen heeft een viertal-meis jes van 13—15 jaar, waarvan er twee nog op de schoolbanken zitten, aangehouden, die zich den Iaatsten tijd aan verscheidene diefstallen hebben schudig gemaakt.' Uit marktkramen en winkels hadden zij hemden, lappen goed, handtaschjes, oorringen en andere- dergelijke voorwerpen-weggenomen. De 'gestolen goederen zijn in beslag genomen. BIJ HET ZWEMMEN VERDRONKEN. Woensdagmiddag is in den Otterlooschen vijver bij het dorpje Otterloo verdronken de 28-jarige D. Groeneveld uit Arnhem. Ondanks het feit dat hij niet kon zwemmen, heeft hij zich té water begeven. De. vijver heeft'ver scheidene diepe plekken, hóewei de .allerdiep ste door-de gemeente zijn afgezet. G. is waar schijnlijk in zulk een diepe plek terecht ge komen met het bovenstaande noodlottige ge volg. Huiseigenaren vreezen een nieuwe ramp. Van het wetsontwerp tot verlaging der vaste lasten. Woensdagmorgen is onder zeer groote be langstelling op „Den Burcht" te Leiden het jaarlijksch congres van den Ned. Bond van Huis- en Grondeigenaren gehouden, dat o.a. werd bijgewoond door den burgemeester van Leiden, Mr. van de Sande Bakhuyzen en ver scheidene gemeentelijke autoriteiten. De voorzitter van den Bond, mr. J. A. de Meyier hield een rede, waarin hij wees op de slechte toestanden en met klem aandrong op door de regeering te nemen maatregelen ter verbetering. In dit verband besprak spr. het ingediende wetsontwerp tot verlaging van vaste lasten, inclusief hypothecaire lasten, dat een nieuwe ramp voor de huiseigenaren dreigt te worden. Op voorstel van het bestuur werd een motie aangenomen, waarin het congres zijn leed wezen betuigt over het feit, dat het bondsbe- stuur niet is gehoord alvorens dit wetsont werp werd ingediend en als zijn voorloopig oordeel uitsprak, dat dit ontwerp de moeilijk heden slechts zal vergrooten en het bestuur werd opgedragen zich onverwijld tot de re geering te wenden, teneinde datgene te ver krijgen, wat aan het onteigeningsproces een einde kan maken. OOSTENRIJKSCHE ONDERSCHEIDING VOOR MINISTER OUD. Door den bondspresident van Oostenrijk zijn de volgende onderscheidingen verleend: Het Grootkruis eerste klasse van de Orde van Verdienste van Oostenrijk aan den minister van financiën mr. P. J. Oud, terwijl tot Groot- officier in die orde werden benoemd mr. L. A. Ries, administrateur bij het departement van financiën en prof. mr. dr. J. P. A. Francois, administrateur bij het departement van bui- tenlandsche zaken. De heer F. Perdok, voorzitter van de Cen trale van Vereenigingen van Personeel 's Rijks dienst schrijft het volgende. De Regeering vergelijkt thans in de Me morie van Antwoord op het Voorloopig Ver slag betreffende het .Saneeringsplan 1936" de salarissen van het Rijkspersoneel met die van 1914. Vópr 1914 werden talrijke groepen Rijks personeel feitelijk zonder eenig onderling ver band bezoldigd, elk op een wijz-e, die de hoof den van dienst goed dacht. Sommige groepen verkeerden daardoor in zeer benarde om standigheden, die zich op allerlei wijze sedert 1909 uitten. Reeds is 1905, toen het indexijfer 10 a 12 pet. lag beneden dat van 19i4. kwam Dr. Moquette in zijn werk „Onderzoekingen over volkvoeding in de gemeente Utrecht" tot de conclusie, dat een gezin van 3.5 volwassen per sonen voor zijn levensonderhoud minstens f 726 per jaar noodig had. Ik acht mij daarom verplicht nog in 't kort op de volgende feiten te wijzen,. I. De Staatscommissie voor de Rijkswerk lieden, van 1908, achtte in haar rapport van 25 Mei 1914 de loonen. vergeleken bij de par ticuliere bedrijven, pl.m. 15 pet. te laag. II. De heer Zaalberg, bekend als directeur van de Arbeid, achtte in 1914, na een onder zoek hem opgedragen door den Minister van Arbeid, de loonen en salarissen der verschil lende staatsbedrijven beneden die van Am sterdam en de particuliere bedrijven en ad viseerde tot een belangrijke loonsverhooging, omdat hij een tekort constateerde van 12 20, soms nog meer procenten. III. De Commissie van Leeuwen consta teerde, dat de sala'rieering 'van de Departe mentsambtenaren voor den oorlog te laag was. IV. De Regeering dien-de in 1914 voorstellen tot verhooging der wedden bij de staatsbe- grooting vooi 1915 in. Er werd 3 millioen ter verbetering van de loonen der lagere middelbare ambtenaren voor sommige dien sten aangevraagd. Bij de volgende begrootin; zou de andere helft van dit personeel worden geholpen. De aangevraagde gelden werden door het uitbreken van den oorl-og ondanks de drin gende' behoeften, met algemeene instemming der ambtenaren teruggenomen. Reeds in 1910 werd eeii wetsontwerp tot salarisverbetering der ambtenaren algemeen verwacht, maar bleef achterwege, volgens den Minister van Binnenlandsche Zaken wegens onvoldoende middelen. Klemmender worden nog. de motieven van de Staatscomissie Stork, die in 1918 ver klaarde, dat zij over 1914 een „tekort in' de salarissen ontdekte" en deze geacht konden worden niet te voldoen aan de meest beschei den behoeften en bleven beneden- de grens van wat als een lage levensstandaard moest worden aangemerkt". De Regeering geeft op pag, 21 van haar Memorie van Antwoord aangaandehet Wets ontwerp ter verlaging van de openbare uit gaven een staat van salarisnormèn van 1914 en van 1936, zooals die er na de -voorgenomen sal arlskor ting zullen uitzien. Deze -staat wemelt vanonjuistheden o.a.: Het salaris van een bode bedroeg in 1914 niet f 900 maar f 1000. Op 1 Januari 1936 zal het nog f 1470 bedragen. De salarisverhooging bedraagt dan niet 63 pet. maar slechts 47 pet. De vaste knecht genoot in 1914' niet f 650. maar f 800, In 1936 zal het f 1350" heloopen. De verhooging "Zal dan niet' 107 pet. maar 68 pet. bedragen. Ergere 'onjuistheden "houden de salarisver- houdingen betreffende den brugknecht e.a. in. De bru'gknechts hier bedoeld wonen thans in 4e klasse gemeenten. In 1914 verdienden zij f 670 met vrije woning e*n vrije kleeding, d.i. f 670 f 70 4- f 25 765. Op 1 Juli is dit salaris vastgesteld op f 1252. Het zal op 1 Januari 1936 dalen tot f 1190, welk bedrag dan zal worden verminderd met f 119 voor de woning en f 39 voor de dien-s t- kleeding. De verhooging bedraagt dan. dus niet 123 pet., .maar slechts 55 pet. Er kanm.i. derhalve niet genoeg op ge wezen worden, dat het misleidend is de al- te lage salarissen van 1914 te vergelijken met de thans geldende, zonder met de in 1918 en in 1920 nader geregelde salarissen en loonen niet de daarbij in gemeen overleg vast gestelde verhoudingen tot stand gekomen fundamenteele wijziging rekening te houden Als de- Volksvertegenwoordiging een recht vaardig' oordeel over het niveau der huidige salarissen wil uitspreken, mag eerst dan een vergelijking met 1914 worden gemaakt Wan neer zij zich de voor bepaalde groepen ge golden hebbende lage salarissen van 1914 heeft gedacht op. het peil der wed-den .van de gelijksoortige, groepen, die in 1914 normaal bezoldigd werden en dan daarbij nog "over weegt, dat het salarispeil van 1914 door de vele veranderde levensomstandigheden aller minst dan nog basis zou kunhen zijn voor dat van 1936, wijl vooral niet vergeten mag worden, dat, al bood het leven allengs meer aan, de geleidelijke daling van het salaris peil van. het Rijkspersoneel geleidelijk naar een sterk versoberd levenspeil voerde. PA VAN DER STEUR's ZEVENTIGSTE VERJAARDAG MAGELANG, 10 Juli (Aneta) Pa van der Steur de bekende leider van het Opvoedings- Cabaret van Chiel de Boer. Er wordt heel wat afgemopperd in een menschenleven. Ook over steden. Haarlem is een dood gat, Amsterdam slechts een provin ciestadje met een beperkt aantal gelegenheden waar men niet naar toe kan gaan of er zitten kennissen. In Berlijn vindt men de Klein- kunstbühne, in Parijs artistieke cabarets! Dat heb je in Amsterdam niet. Tuschinsky, ja. Maar dan punt. Uit. Nee, gè&n punt, niet uit Chiel de Boer! Nooit van gehoord? Hoe vindt u het klinken, een cabaret boven op zolder? Avontuurlijk, wat? Fantastisch ingericht, na afloop dansen! Dat had u van dat goeie Amsterdam niet ge dacht, hé? En nu wilt u er meer van weten? Toe dan maar Op. de Heerengracht is het, in een deftig heerenhuis, waar een' breede deur goed ge dresseerd en geolied, geluidloos opengaat wan néér je er Schuchter tegen drukt. Een deftige hal met dure loopers, ziet er naar alles uit, behalve naar een cabaret en met het gevoel van een indringer sluip je verder, een klein trapje op, waar een wijzer de aandacht vestigt op een garderobe, waar je af kunt leggen wat overbodig' is. Nog meer trappen volgen met alsmaar dure, zachte, loopers en teekeningen langs de wanden, tot je stuit op een tafeltje waar je gewogen en misschien te licht zult worden bevonden, want zonder uitnoodigings- kaart kun je dit heilige der heiligen niet bin nendringen. Alleen die kaarten zijn al de moei te waard en kosten je een half uur van studie, want wat daar allemaal niet op staat, voordat je er achter bent gekomen wat het cabaret denkt te bieden en niet te bieden! Als je het tafeltje veilig bent gepasseerd kom je op een smalle trap. Hier geen loopers, alleen een paar caricaturen; de voorhal van het stukje Parijs in Amsterdam Doodgewone hanebalken vormen plotseling een ideale zolder versiering, nu ze diep oranje zijn geschilderd tegen een achtergrond van donkerbruin. Op den gewoon houten vloer ontwaart je verbijsterd oog zitplaatsen, die op wipbruggen lijken. Planken van oranje met een zwarte bies steunen op blauw geschilderde kistjes; als straks het cabaret is afgeloopen, worden de planken opgehaald en met een kram tegen den muur bevestigd, de dansvloer ligt dan te wachten. In het midden staan een jaar eenzame kistjes zonder plank erop iet eene kistje vermeldt trotsch dat dit een loge is voor een vrijgezel. Arme stakker, het zeepkist je is niet al te luxueus en het kraakt vervaarlijk als een der heef en er zich op neer laat. Misschien is dit als een zachte aanma ning bedoeld om hem naar de zachte crapaud aan eigen haard te doen vluchten. Een bar is op de meest primitieve wijze in elkaar getimmerd, maar de kleur, - do-et het prachtig en de dranken, zien er zoo verleidelijk' uit, dat je onwillekeurig met den tong. langs je lippen strijkt en je Zelf belooft, dat je straks op een van die wankele, erg hooge barkrukjes zult zitten. En u, u was toch. zoo verrukt van die sim pele flesschen met gekleurd vocht, die zoo'n artistieke decoratie .vormden, in' dat Parijsche kroeg j e Wat zegt; /darrvah- deze •■lamp''van' drie autobanden om-' een perkamenten rol? En bent u niet enthousiast ovër de vondst van de rieten mandjes tegen de zoldering, die straks aan katrolletjes naar beneden komen zakken en ons huh, lavenden inhoud van biskwietjes, zoutjes en crackers zullen aan bieden? Ja, daar staat u nu 'toch verbaasd van! Ik ook, dat geef ik eerlijk toe. Onhollandscher. kan het dan ook niet. Het publiek? Jongelui, oudere lui, artistiek én niet artistiek, alles door elkaar, maar beschaafd en prettig. En nu wilt u nog weten, wat er allemaal ge beurt? Om te beginnen is daar Chiel de Boer,, levendig, pittig en bovenal geestig. Met een vlakke .stem spreekt hij met het publiek.' Con- fereeren kun- je het;, niet noemen, want er is niets te "Zién of béter gezegd te ho.oren, van dat wat over het algemeen conférence wordt genoemd. Op een gemoedelijke manier heet hij u en' mij welkom, alsof het -woord direct tot ieder persoonlijk wordt gericht en dan zingt hij z'n liedjes, vroolijk, geestig en heel fijntjes. Daarna verzoekt hij iemand, die midden tusschen ons zit, om ook eens wat te doen en die iemand klautert dan over de ban ken, zoekt een plaatsje uit, waar hij of zij het gemakkelijkst zit of staat en begint dan zon der „Mache" te zingen of wat dan ook. Er gaat onder anderen een meisje boven op de bar zitten, ze snuffelt in haar taschje naar een vodje papier, dat haar „repertoire" bevat, overlegt met den pianist en met „Chiel" wat ze nu eens zal zingen en als ze het eens zijn geworden klinkt daar een stem die je doet ont roeren. Met een enkel gebaar, met een kleine trekking om den geestigen mond illustreert ze haar liedjes, tot ze levend en tintelend voor je staan. En dat is zoo maar zoo'n gewoon meis je, dat over de banken is geklauterd om ons wat voor te zingen. In de pauze gaan de mandjes aan de zolde- •ing functioneeren en krijf je kommetjes ihee aan de bar. Er staat ook een verrukkelijke bowl, maar die is voorloopig alleen oogen- streeling, proeven mag je pas straks, na af loop van het programma. Met levensgevaar kun je uit het venster leunen en beneden je| Dynamietpatroon ontplofte te vroeg. Ongeval bij slooperswerk. Drie arbeiders gewond, waarvan één zeer ernstig. instituut te Magelang, ontving het volgende 0p de gracht een rij auto's zien staan. De 'en- Woensdagmiddag was een ploeg arbeiders bezig met- een slooperswerk op een terrein aan den Honingerdijk te Rotterdam. Daar stond de rijstpell-erij van de firma Ravenzwaay, welke fabriek reeds grootendeels is afgebroken. De betonnen fundeering en de betonnen vloer moesten nog gesloopt worden en daarmee was men met behulp van dynamietpatronen bezig. Het werk geschiedde onder leiding van den voorman J. H. van Gennep. Op verzoek van de bouwpolitie was erbij de. explosie po litie aanwezig. Twee explosies waren met goed gevolg ge schied, bij de derde liep het echter mis. In de zware betonnen plaat was een gat ge boord. Op een afstand stond de leider van het werk van Gennep, bij het apparaat, waardoor bij het omhalen van een sleutel,! electrische stroom door een draad naar de dynamietpa troon gaat, tengevolge^ waarvan deze explo deert. De zoon van den 50-jarigen van Gennep, de 28-jarige J. C. F. van Gennep', begaf zich met een patroon naar het -betonnen blók.. Op het oogenèlik, dat hij de patroon m het gat stopte,, volgde rèéds een explosie. Hoe dit. mogelijk is. geweest, wordt nog onderzocht. Vaststaat, dat, toen de patroon in het. gat werd ge stopt de electrische draad nog niet in contact met het apparaat was ge plaatst, terwijl ook. de sleutel nog niet was omgehaald. Groote brokstukken beton vlogen door de lucht. De 28-jarige van Gennep werd door een stuk getroffen, evenals zijn vader, die op tien Meter afstand van de plaats des onheils stond. Ook de 23-jarige arbeider W. van Wel uit Duivendrecht werd door een stuk beton geraakt. Er waren nog meer arbeiders aanwezig, doch deze stondenv.tijdens de explosie op veiligen afstand van de gevaarlijke plaats. De 50-jarige van Gennep bleek slechts licht gewond aan het gelaat te zijn. Zijn zoon had schrammen aan het gelaat gekregen en lichte verwondingen aan de buik. Hij werd naar zijn woning aan de Woelwaterstraat gebracht. Het ergst er aan toe was de 23-jarige van Wel, die zware stukken beton op hethoofd had gekregen. Met een ernstige hoofdwonde, een gebroken neusbeen en een schedelfractuur is hij door den 'G. G. D. naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Zijn toe stand. is zorgwekkend. De 'oudste van Gennep kon op het werk blijven. Een officier van de Genie te Utrecht is naar Rotterdamgekomen om een onderzoek in te stellen. De porzaak van de explosie kon nog niet wórden vastgesteld. ZWAKZINNIGE STICHT BRAND IN EEN KAMPONG BUITENZORG, 10 Juli (Aneta). Te Tji- badak in hét. district- Leuwiliang zijn 17 kam- PQhgwoj4»#hi-!af§ebrand, waardoor 94 pèrso-, nën da-kló.osv zijp,-,:gèwörden. Persoonlijke, onge-' De oorzaak -van. den brand'is ^brahdstiehting door een zwakzin nige vrouW; -v'"; TENTOONSTELLING VAN WERKEN VAN WATTEAU. Woensdagavond is de:' tentobhs telling van werken .yan Watte^-ü: in, hét museum Willet H-olthuysen -teAmstérdam. offiëieel geopend door den Anasterdamscheii l wethouder voor kunstzaken,' den. hoer .;WMraye: -Boissevain. Onder .de genoodigden bevonden zich behalve de Commissaris der Koningin m de Provincie Noord-Holland, jhr.mr. dr. A. Röell, de Fran- schè gezant, 'baron de ^itrölle en vele voor aanstaande" figuren uit .de kunstwereld. De zaak-Marsman heeft nog ee™ vervolg. DONDERDAG 11 JULI 1935 Eert halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1885. 11 Juli: VERSLAG OMTRENT DEN TOESTAND DER GEMEENTE HAARLEM IN 1884. Ambachts- en fabrieksnijverheid. De toestand der ambachtsnijverheid gedurende het afgeloopen jaar mocht over het algemeen bevredigend genoemd worden. Wel bestond hierin een groot verschil met vroegere jaren, toen ten gevolge van de menigvuldige nieuwe aanbouwen in de gemeente, de hoeveel heid werk een ongekende hoogte be reikte. doch wanneer men het oog ves tigt op andere gemeenten en let op de buitengewone maatregelen, welke aldaar tengevolge van den bestaanden werk- nood in het laatst van 1884 moesten worden genomen (welke tot hiertoe zijn gebleken in deze gemeente niet noodig te wezen), dan mag men in dat opzicht met erkentelijkheid op het afgeloopen jaar terugzien en den toestand der am bachtsnijverheid. ook de tijdsomstan digheden in aanmerking genomen, niet ongunstig noemen. Onder de belangrijke werken, welke in 1884 werden uitgevoerd en aan vele am bachtslieden een middel van bestaan verschaften, worden vermeld het kerk gebouw voor de R.-K. gemeente aan het Spaarne en de ijzeren draaibrug over het Zuider Spaarne. Met het bouwen van arbeiderswonin gen in verschillende afdeelingen der ge meente wordt steeds voortgegaan. Zij worden in den regel spoedig verhuurd. De prijzen der bouwmaterialen zijn over het geheel lager dan vroeger, terwijl de loonen der werklieden, voor zoover be kend is, op dezelfde hoogte zijn gebleven- Lestoestel sloeg over den kop. Leerling-vlieger bleef ongedeerd. ROTTERDAM. 10 Juli (A.N.P.) Heden morgen is een lestoestel van de Nationale Luchtvaart School een FK 46, een Koolhoven- toestel. genummerd Ph-AKT, op het vliegveld Waalhaven over den kop geslagen. Er zat een leerling in, die een solovlucht zou maken. Bij den start sloeg dé motor af. Het toestel reed daarop met zijn verkregen vaart door en kwam tegen het prikkeldraad terecht, waarna het over den kop sloeg. De leerling-vlieger bleef ongedeerd. Het toestel is vrij ernstig bescha digd. De inzittende was de' heer K. B. uit Den Haag, die bezig was met proefvluchten te ma ken voor zijn brevet. GESTOLEN CHEVROLETS OPGESPOORD. In' dën Iaatsten tijd werden verschillende Chevrolets gestolen. Door de Amsterdamsche politie zijn "drié van deze gestolen Chevrolets gevonden-in een garage aan den Baarsjesweg. ..Twee.-va^jde^drle,.wagenszijn, reeds herkend door hun éigeriaars. Een van de auto's was te Rotterdamiéh^.en tweede te.Den.-Haag-gé,sto len. De defdé wagen moet nog geïdentificeerd worden. Naar aanleiding van het- vinden van de drie wagens is in Dïemen een chauf feur gearresteerd, die in een vierden gestolen Chevrolet zat. Naar andere daders wordt nog gezocht. BURGERLIJKE STAND Bestuur van de Maatschappij der Neder landsche Lettérkundë treedt af. telegram: „De Koningin laat u zeer geluk- wenschen met uwen zeventigsten geboortedag. Van Heemstra, secretaris". BUITENZORG, 10 Juli (Aneta). De Alge meen Secretaris seinde aan Pa van der Steur: „De Gouverneur-Generaal wenscht u harte lijk geluk ter gelegenheid van uwen zeventig sten verjaardag. Zijne Excellentie hoopt dat het u gegeven mag zijn nog lang in goede ge zondheid te geniet-en van de voldoening over uwen 'heilzamen arbeid in deze gewesten' ver richt". taarns werpen hun licht door de bladerkro nen heen en hier en daar ligt ernsjüg en ver zwegen het grachtwater, dat een stukje van den maanlichten hemel weerkaatst. Parijs? Weeneri? Berlijn? Neen! Amsterdam! Zulke boomen, zulke grachten, zulke gevels vind je alleen maar in Amsterdam. En vertelt u nu nooit meer, dat Amsterdam geen sfeer heeft te bieden, want zoo'n cabaret vindt u niet eens in Parijs. Leve Chiel de Boer! HELEN. Het bestuur van de Maatschappij der Ne derlandsche letterkunde) - heeft naar aanlei ding van den uitslag der stemming over de niet-toekenning van den C. W. van der Hoogt- prijs op de laatste j~ 'ergadering, besloten zijn mandaat ter beschikking te stellen. In September zal -.een buitengewone verga dering bijeen worden geroepen" om een nieuw bëstuur te kiezen. Teneinde alle misverstand té vermijden, wenscht het bestuur uitdrukkelijk te ver klaren, dat het zich bij^ zijn beslissing door geen ander motief heeft.-laten leiden dan het hooghouden van de eer der Maatschappij, welke zijns inziens niet gedoogde, dat dooi de Maatschappij iemand werd bekroond, die haar zoo zwaar be.lee-digd had, en die even min toestond haar aan een wei-gering van die zijde bloot te stellen. Binnen eenige da'gen zal een.uiteenzetting van het standpunt van het bestuur worden gepubliceerd. HAARLEM, 10 Juli. Getrouwd 9 Juli H. Scholtens en T. A. E. Anema. Bevallen 6 Juli: A. van ZeijlMolenaar, d.; E. M. A. BohlenRemberg, z.; 7 Juli: C. de GrootSmit, d.; 8 Juli: A. C. M. Erb Schreurs, z.; M. WesselinkPerl, z.; J. W. J. M. ClaassenAmmerlaan, z.; J. Hogeveen— Visscher, z.; 9 Juli: A. de Haan—Stellinga, z. Overleden 7 Juli: G. C. Mirandolle, 85 j., Westerhoütpark; 8 Juli G. Schouten—Smid, 75 j„ Westerstraat; H. Kamperman, 71 jaar, Overtonweg; P. Vader, 74 j., Bakenessergraeht; C. ten Have, 71 j„ Gasthuisvest. AGENDA VOOR VELSEN EN 1JMUIDEN VRIJDAG 12 JULI Knenemerhof: Vergadering Ver. v. Zwak zinnigenzorg. 8 uur. Bioscoop de Pont: „Lucie ontdekt de liefde" en „De Chineesche papagaai." 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 11 JULI Palace: Baby take a Bow. Op het tooneel: Olga Statis Comp., balance act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Frühlingsstiipmen. Op het Tooneel: Hadji Sambalo, geheimzin nig cabinet. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: De schaduwen van de mis daad. Doorloop-ende voorstelling 711.30 uur. Frans Hals Theater: Zijn laatste kans. 2.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 12 JULI Bioscopen, nieuw programma. NEDERLAND EN HET LUCHTVERKEER MET RUSLAND. MOSKOU, 10 Juli (A. N. P.) Een vertegen woordiger van de Zweedsche Aero Transport vertoeft momenteel te Moskou voor onderhan delingen met de leiding der Russische civiele luchtvaart voor de instelling van een Rus sischZweedschen luchtdienst tusschen Le- ftihgrad, Helsingfors, Abo en Stockholm. Naar verluidt is hieromtrent volkomen over eenstemming bereikt en zal de dienst in Mei 1936 geopend worden. Hf* ligt in ae bedoeling, wanneer de lucht haven van Stockholm gereed is, deze lijn via Kopemiagen en Amsterdam door te trekken tot Londen. Hierdoor zou Nederland- dus in het rechtstreeksche luchtverkeer met Sovjet Rusland worden opgenomen-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2