DE BILT Hl— VERWACHT WORDENDE SCHEPEN- Alkmaar Altona Amsterdam Arantza Mendi Amstelkerk Amstelland Ajax (Ned.) Aurora Baarn Bodegraven British Admiral Bennekom Boschfontein Bussum Barneveld Cordillera Ceres (Ned.) Costa Rica Dolius Deucalion Drossel Enggano Eugenia Chandris Everest Eemland Euterpe Grootekerk Gaasterkerk Guernica Gera Groenlo Harcaio Highland Heemskerk Irene (Ned.) Lucerna Lysaker III Mamoeran M. v. St. Aldegonde Marya Racic Meliskerk Me rope Megara Midsland Nina Borthen Nicolas Angelos Orestes1 Bourgas OberonI Midd. Zee Orpheus j Barcelona Chili Ned.-Indië Baton Rouge La Plata W. Afrika Hamburg Stettin Midd. Zee Chili Chili Abadan Chili Z. Afrika Archangel Chili West Indië Hamburg West Indië Batavia Aiexandrië Pernau Ned. Indië Necpchea Archangel Buenos Aires Bordeaux Japan Japan Sfax Ned. Indië Archangel Buenos Aires New Castle Hamburg Port Arthur Port Talbot Ned. Indië Ned. Indië Le Plata Z. Afrika Gdynia Curacao Methil Constantza Santa Fé 14 Juli 20 Juli 20 Juli 10 Juli 14 Juli Poelau Roebiah Peisander Phrontis Prometheus Poelau Laut Pluto (Ned.) Perekop Pres. Francquis Rossuni Saturnus Sea Venture Springfontein Syra Stuyvesant Telamon (Ned.) Thurston Theseus Ulysses (Ned.) Uckermark Vulcanus Waterland Zaanland Batavia Batavia Batavia Batavia Ned. Indië Gothenburg Leningrad Batoum Onega Bourgas Archangel Hamburg West Indië West Indië Aiexandrië Archangel Hamburg Bourgas Ned. Indië Midd. Zee Buenos Aires Buenos Aires 12 Juli heden 24 Juli 10 Aug. 13 Juli 5 Aug. 24 Aug. 16 Juli 15 Juli 9 Juli 16 Juli 11 Juli 14 Juli heden 12 Juli 10 Aug. 31 Juli 20 Juli 26 Juli 15 Aug. 3 Aug. 15 Juli 14 Juli 22 Juli 28 Juli 1. Juli 16 Juli 4 Aug. 17 Juli 14 Juli 14 Juli 7 Aug. 20 Juli- 12 Jul* 28 Juli 11 Juli tet Antwerpen. 8 Juli van Port Said. 4 Juli van Aruba. 2 Juli van Teneriffe. 7 Juli van Freetown. in lading, in lading. 6 Juli van Napels. 4 Juli van Horta. 6 Juli van Curacao. 25 Juni van Pt. Said. 4 Juli van Corral. 6 Juli van Mombassa. in lading. 4 Juli van Callao. 7 Juli v. d. Azoren. 10 Juli vertrokken. 9 Juli van Barbados. 6 Juli van Perim. in lading. 9 Juli van Brunsbuttel. 9 Juli van Gibraltar. 3 Juli vertrokken, in lading. in lading, in lading. 6 Juli van Pt. Said. 10 Juli te Shanghai. 5 Juli vertrokken. 5 Juli van Macassar. 6 Juli vertrokken. 8 Juli van Madeira. 8 Juli vertrokken, in lading. 9 Juli van Lissabon. 29 Juni vertrokken. 8 Juli vertrokken. 9 Juli van Port Said. 3 Juli van Colombo. 29 Juni te Rosario. 5 Juli van Kaapstad. 8 Juli vertrokken. 4 Juli vertrokken. 9 Juli vertrokken. 6 Juli van Gibraltar, in lading. 9 Juli van Stamboul. 8 Jul: te Triëst. 9 Juli van Tarragona. 7 Juli van Port Said. 2 Juli van Colombo. in lading. 5 Juli van Penang. 8 Juli van Colombo, in lading. 7 Juli vertrokken. 8 Juli van Stamboul. 6 Juli van Lodingen. 9 Juli te Limni. 7 Juli van Lodingen, in lading. 10 Juli van Cristobal. 1 Juli van Paramaribo. 8 Juli van Gibi'altar. in lading. in lading. 9 Juli van Ouessant. 5 Juli van Colombo. 9 Juli te Cagliari. 6 Juli van Las Palmas. 7 Juli van Rio Janeiro. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE 1JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Hoogovens Zweedsch Britsch Josef Bergendorff Otterbacken eirts Shaftesbury Bona erts IJMUIDEN MAREPRIJZEN. van Donderdag 11 Juli. Tarbot per K.G. 0.74—0.79. Griet per 50 K.G. 28—15. Tongen per K. G. 1.25—0.60. Groote schol per 50 K.G. 25—14. Middelschol per 50 K.G. 25—14. Zetschol per 50 K.G. 22—11. Kleine schol per 50 K.G. 161.10. Bot per 50 K.G. 65. Schar per 50 K.G. 6—4.70. Tongschar per 50 K.G. 25—17. Pieterman per 50 K.G. 14—12.50. Poon per 50 K.G. 2.30—0.55. Middelschelvisch per 50 K.G. 2420. Kleine middelschelvisch p. 50 K.G 10.50. f 9—2. 16— Kleine schelvisch per 50 K.G. i Kabeljauw per 125 K.G. 5436. Groote gullen per 50 K.G. 16.50—15. Kleine gullen per 50 K.G. 7.502.80 Wijting per 50 K.G. 3—2.50. Makreel per 50 K.G. 11—4.60. Heilbot per K.G. 1.40—1.20. Versche haring, per kist f 76. Groote hake per 125 K.G. 4641. Middel hake per 125 K.G. f 47—19. Kleinmiddelhake per 50 K.G. 1512. Kleine haken per 50 K.G. 7.50—2.80. BESOMMIN GEN. Trawlers: Beatrice, IJh. 118, 105 manden 980 Schoorl, IJm. 39 400 mnd. 1620 Adelante, IJm. 19, 330 mnd. 1430 Sylvain, IJm. 116. 550 mnd. 2350 Gezina, IJm. 140 550 mnd 1010 Loggers: KW. 58 f 500: KW. 134 450: KW. 48 5.50, Sch. 270. Kotters: E 409 390; E 82 410', E 369 620, E 542 410. LEDENVERGADERING V. S. V. In de gisteravond gehouden ledenvergade ring van V. S. V. is tot voorzitter gekoaen dr. A. J. van Leusen, die debe benoeming heeft aangenomen. Teneinde de leden gelegenheid te geven, zich uit te spreken over het geheele be stuur is dit en bloc afgetreden. Op een bin nenkort te houden ledenvergadering zal een nieuw bestuur (natuurlijk met uitzondering van den voorzitter) gekozen worden. DE NEELTJE JACOBA WEER TERUG. De moaorreddingboot Neeltje Jacoba is na een langdurige afwezigheid wegens schoon maak- en herstellingswerken weer op haar oude ligplaats in de Haringhaven terugge keerd. De monopoliseering van den uitvoer van tong. Een kalm begin. Heden was het de dag van de inwerking treding van de bepalingen inzake de nxono- poliseering van den uitvoer van tong. De ex porteurs namen met belangstellnng kennis van het vastgestelde „prijsverschil", dat werd bekend gemaakt door middel van een kennis geving opgehangen aan het certificatenbu- reau. Voor den eersten dag was het prijsver schil vastgesteld als volgt: kleine slips IC ets. groote slips 15 ets, kleine tong 10 ets, kleinmiddel tong 15 ets, groot-middel tong 15 ets., gx-oote tong niets. Aangezien de kleine slips 10 a 12 ets per K.G.. de groote slips on geveer 35 ets per K.G. opbrachten, was het prijsvershil voor deze beide soorten resp. 90 a 100 pet. en ca. 40 pet. van den inkoopsprijs. De aanvoer was gering en er werd weinig voor export gekocht, zoodat het resultaat van heden niet van dien aard is, dat eenige in vloed op het prijsvex-loop geconstateerd kon worden. Zooals wij reeds hebben opgemerkt verwacht men weinig voordeel voor de reede- rijen van deze regeling. DE ZWEMWEDSTRIJDEN VAN V. Z. V. De deelnemers aan de wedstrijden kampioenschappen juniores. Zooals wij elders in dit nummer reeds heb ben medegedeeld bestaat er veel belangstel ling voor de wedstrijden om de juniores-kam- pioenschappen van Noord-Holland, die a.s. Zondag in de zweminrichting der V. Z. V. gehouden zullen worden. Ingeschx-even hebben Het IJ, Dolfijn, A. D. Z.. A. Z. 1870 en H. D. Z. alle van Am sterdam, De Waterratten en H.V.G.B.. beide van Haadlem, H. P. C. Heemstede, Nereus, Zaandijk, Rroosduikers, Zaandam. De Ham. Krommenie, K. Z., Beverwijk en V. Z. V. Vel- sen. Het programma omvat 100 M. vrije slag da- mbes en heeren, 100 M. rugslag dames en hee- ren, 100 M. schoolslag dames en heeren, 100 M. schoolslag dames en heeren. 150 M. wisselslag ipex'soonlijk) dames en heeren. 10 x 50 M. estafette vrije slag dames en heelden en schoonspringen 1 M. plank. De wedstrijden beginnen Zondagmiddag 2 DIEFSTAL VAN STEENEN Door den aannemer W. te IJmuiden is aan gifte gedaan van diefstal van ongeveer 1000 straatsteenen, welke stonden op het gemeen teterrein aan de Ahornstraat alhier. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld. RIJWIELDIEFSTAL Door een bewoner van IJmuiden is aaxxgifte gedaan dat zijn rijwiel dat hij had geplaatst voor een perceel in de Duinvlietstraat te Velsen-Noord, is verdwenen. Op de plaats waar 769.1 m.M. te 748.G m.M. te meldt: Hoogste barometerstand Valentia. Laagste barometerstand Isa fjord. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Oos telijken wind. Helder tot licht bewolkt. Droog weer. Warm. Barometer Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 76 F. Laagste heden nacht 65 F. Hoogste heden 70 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATF1 TE IJMUIDEN Vrijdag v.m. 11,38. Zatexxlag v.m. 0.05 uur; n.m. 12.41 uur. Zondag v.m. 1.03 uur; n.m. 1.36 uur- VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur water 70 F. Temperatuur lucht 82 F. aangever zijn rijwiel had geplaatst, stond een ander rijwiel. De eigenaar van laatstgenoemd rijwiel wordt verzocht zich bij de politie te melden. SANTPOORT VERDACHT VAN DIEFSTAL Door den rijksveldwachter is als verdacht van diefstal ter voorgeleiding voor den com missaris van politie aan het bureau gebracht een mindex-jarige jongexx, tijdelijk wonende te Saxxtpoort en thuis behoorende te Groningen. Hij is heden op transport gesteld naar Amers foort om vandaar naar zijn woonplaats te worden overgebracht. BEVERWIJK TERUG VAN DE WERKVERSCHAFFING. Woensdagmiddag zijn de arbeiders, die Maandag naar de werkverschaffing bij Staphorst waren uitgezonden in Beverwijk teruggekeerd. Zij hadden het wex'k verlaten, omdat naar zij verklaarden, het werk in de brandende zon rxiet langer mogelijk was. Bovendien hadderx zij nog vele andere grie ven, welke in de eerste plaats het lage loon betroffexx. De mencshen moesten 9,/2 uur per dag zware grondax*beid verrichten waarvoor zij slechts f 8 a f 9 ontvingen. Ook een be drag aan f 2 dat als broodgeld werd verstrekt werd onvoldoende geacht. Zij konden voor dit bedrag slechts tot Don derdag hun brood koopen, hoewel zij tot Zaterdag met een bedrag van f 2 moesten zien rond te komen. Zij beschikten xiiet over meer geld om dit tekort aan te vullen, want. het loon wex*d rechtstreeks aan de huisgezin nen gezondexx. Deze dingen hebben er toe ge leid, dat de vijf Beverwijksche arbeidex-s het werk in de steek hebben gelaten. Drie werklieden van de Maandag uitge zonden ploeg zijn in Stophorst nog aan den arbeid gebleven. De betrokken arbeiders wor den als regel geschorst. Voor de noodzakelijke levensbehoeften voor hun en hun gezinnen wordt eenige steun in natura verstrekt. Ook uit Velsen zijn zeven arbeiders om de bovexigenoemde redenen teruggekeerd. MARKTBERICHTEN. Spinazie per kist 0.701. Postein per kist 1729 ct. Andijvie, per kist 7082 ct. Wortelen per bos 3'/6 ct. Komkommers, per 100 36. Aardappelen, oude per K.G. 6 ct. Idem, xrieuwe zand per K.G. 8 ct. Peulen, per K.G. 14—24 ct. Doppers per K.G. 7. I Capucijners per K.G. 10—13 ct. Raspers per K.G. 11 ct. Tuinboonen per K.G. 35 ct. Snijboonen per 100 K.G. 34 ct. Heerenboonen per K.G. 36 ct Bloemkool per 100 1016. Uien oer K.G. V/2 ct. Sla per kist 18—47 ct. Rabarber oer 100 bos 3. Pieterselie per bos 4jX ct. Seldei'ie per bos 31 ct. Aardbeien per slofje 38—62 ct. Aardbeien per doosje 79 ct. KINDJE VERDRONKEN. Gistex-middag is een anderhalf-jarig doch tertje van den heer H. C. J. Dullemans, wo nende aan den Rijksstraatweg, in een wasch- ketel gevallen en verdronken. In den ketel stoxiden slechts enkele decimeters water. De hulp van dr. Duterloo mocht niet meer baten DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Woensdag werden aan de Vereenigde Veil lingen 83.000 KG. aardbeien geveild tegen een gemiddelden prijs van f 19.65 per 100 K.G. Aan de Beverwijksche Exportveiling was de aanvoer 42.086 K.G. met een door- sneeprijs van f 19.71 per 100. K.G. In totaal werden 125.086 aardbeien geveild. HET LUXOR-THEATER GESLOTEN. Als gevolg van de zeer ongunstige tijds omstandigheden is het Luxor-Theater Woensdagavond gesloten. Aan het personeel is ontslag aangezegd. „Regeering moet Hef vreemde lingenverkeer bevorderen." Uitspraak van de A. N. V. V.- vergadering. Goede propaganda van Flora. In de vergadering van de Alg. Ned. Ver. voor Vreemdelingenverkeer is geklaagd over de gerixxge medewerking van de regeering tot stimuleering van het vreemdelingenverkeer naar ons land. Aangenomexx werd de volgende motie: De algemeene ledenvergadering der A.N.V.V. enz. overwegende, dat het vreemdelingenverkeer een groot al gemeen nationaal belang vertegenwoordigt, waarbij alle klassen der bevolking in min of meer sterke mate zijn betrokken; dat het alleen mogelijk is den vreemdeling naar en in Nederland te trekken, indien de prijzen worden verlaagd en ook pverigens alle maatregelen worden genomen, welke het be zoek kunnen stimuleeren: dat de hotelindustrie reeds zeer ver gegaan is ten opzichte van de aanpassixig van haar prijzen; dat desondanks een verdere aanpassing in het belang van het Nederlandsche vreemde lingenverkeer noodzakelijk blijft; dat deze aanpassing alleen dan mogelijk is, indien de lasten, welke op de hotel- en restau- ï-atiebedrijven drukken, nog verder worden verlaagd; dat het daarnaast, in het belang van het Nederlandsche Vreemdelingenverkeer, nood zakelijk is. het bezoek aan en in Nedex'land ook op andere wijze te stimuleeren o.m. door: a) het verleenen van bijzondex-e faciliteiten aan toeristen voor het vervoer per trein; b) het voeren van een krachtige propagan da in bixxnen- en buitenland en het beschik baar stellen van voldoende fondsen; c) het orgaxxiseeren vaxi attracties met een internationaal of nationaal karakter; d) te .bevorderen dat het Bureau der A.N.V.V nog meer worde het centraal punt voor alle inlichtixigen omtrent het vreemdelingenver keer rxaar en in Nederland; e) het toepassen van alle andere middelen, welke het vreemdelingenverkeer kunnen doen toenemen; besluit de Regeering te wijzen op de noodzakelijk heid dat zij deze en andere maatregelen welke strekken tot ontwikkeling vaxx het Nederland sche vreemdelingenvex-keer in het belang van het Nederlandsche volk met spoed neme. In deze vergadering werd er ook nog op ge wezen, dat, wanneer elk jaar een Flox-a-ten- t-oonstelling in ons land zou wordexi georga niseerd, het vreemdelingenverkeer daardoor ten zeerste zou worden bevorderd. Besloten werd de volgende jaarvergadering in Drexxte te houden. DONDERDAG 11' JUET 1935 MISLUKTE OOGST EN NOG STRAF BOVENDIEN. Te Princenhage en oxngeving is gebleken, dat een aantal boeren gedenatureerde tarwe hebben uitgezaaid (hetgeen niet geoorloofd is). Tegen de overtreders zal een strafrech telijke vervolging worden ingesteld, tex-wijl zij bovendien het nadeel hebben, dat van dezen oogst niets is terecht gekomen. c. i het woord... de Voor den Inhoud dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst oj niet geplaatst wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. WAT IS EN WIE HELPT „GROOT KIJKDUIN".? De K XVIII te Soerabaya. SOERABAJA, 11 Juli (Aneta). Heden morgen te kwart over negen kwam de K 18, begeleid door vei-schillende onderzeeërs de „Witte de Wit", de „Gouden Leeuw" en de „Prins van Oranje" aan de marinehaven aan de Oedjoeng te Soerabaja aan. Tallooze be langstellenden waren aanwezig. Onder het spelen van het Wilhelmus voer de onderzeeër de marinekom binnen. De K 18 koos een ligplaats, waarna de bemanning naar de kazerne van den onderzeediexist marcheer de, waar de vlootcommandant vice-admiraal Vaxx Dillem hexx toesprak. Het geheele marine- etablissemexxt was versierd. In zijn toespraak huldigde hij de schitterende prestatie van de K 18, welke veel heeft bijgedi'agen tot den :oedexx naam vaxx de Kon. Nederlandsche ma rine. Hij richtte zie hverder afzonderlijk tot prof. Vening Meinez, die zoo veel deed in het belang van de wetenschap. Daarna spraken de commandaxxt van de K 18 en prof. Vexxixxg Meinesz voor de radio, waarna het gezelschap verder werd gehuldigd in de marine-sociëteit „Modderlust". Hier werdexx verschillende cadeaux aange boden. Het snelverkeer eischt weer slachtoffers. De oxxgehuwde A. v. d- Pluym, wonende te Haank, gemeente Dusseix, is Woensdag op dexx Rijksstraatweg toen hij voor een perso nenauto met zijn fiets dexx weg wilde over steken, door de auto gegrepen. In zorgwek- kexxdexx toestaxxd werd hij xxaar het ziekexxhuis te Kéizex-sveer overgebracht. Bij aaxxkomst bleek hij echter reeds te zijn overledexx. Jongetje door auto aangereden. Woensdagmiddags omstreeks 2 uur is het zesjarig zoontje van den landbouwer T. Hooge- veen door een auto, bestuurd door den heer B. uit Koudekerk, komende uit de richting Leiden ixx het gehucht Groexxedijk onder de gemeexxte Hazei-swoude aaixgeredeix. Met eexx zware schedelfractuur wex*d het kiixd opge- ïxonxeix. Kort na het oxxgeluk is de kleine over leden. Arbeider ernstig gewond. Woensdagmiddag te ongeveer twee uur heeft op den Helderschexx weg te Alkmaar een ern stig ongeval plaats gehad. Een der arbeiders die bezig wax-en met het lossen vaxx kolen uit een aak ten behoeve van de Gasfabriek, de 55-jarige J. Hopmaxx werd. toexx de auto's vaix den handelsreizger Meyer uit Amstex-dam en den kermisreiziger Vali uit Alkmaar elkaar passeerden, door de auto van laatstgenoemde aangereden en dermate gewond- dat hij in erxxstige toestaxxd naar het Centraal Ziekexx huis te Alkmaar moest worden vervoerd. De weg is daar ter plaatse zeer gevaarlijk, om welke redexx tijdens de werkzaamheden bij dit weggedeelte eexx roode vlag was geplaatst, doch vermoedelijk hebben de automomilisten niet voldoexxde acht op deze vlag gegeven. De politie stelt eexx onderzoek in. KONINKLIJK MILITAIR INVALIDENHUIS TE LEIDEN WORDT OPGEHEVEN. Naar wij vernemen is in de te Amsterdam gehouden algemeene vergadering van het Foxxds tot aanmoediging en oxxdex'steunixxg van den gewapenden diexxst in de Nederlanden het voorstel van het Hoofdbestuur tot ophef fing van het Koxxixxklijke Militair Inval iden- huis te Leiden, aangenomen. De 38 verpleeg den zullexx als gevolg vaxx dit besluit ixx „Bron beek" worden oxxdergebracht. Vermindert het gasverbruik niet meer? De Vereeniging vaxx Gasfabrikantexx in Ne derland heeft in het Kushaus te Scheveningen eexx aaxxvang gemaakt met haar 63e algemee ne vergadering, welke twee dagen duurt, oxx- der voorzitterschap van ir. J. Ruttexx, dix'ecteur van het Gemeentelijk Gasbedrijf te 's-Gravexx- hage. De voorzitter coxxstateerde, dat de gas- industxde in Nedei'land ten gevolge van de economische ixxzinking, den zachteix wixxter, de lage petroleum- en vaste-brandstofprijzen, een debietsvermindering heeft te boeken, welke o.a. door tariefsvelmdex-ingen zooveel mogelijk tot staan is gebracht, zoodat er hoop bestaat dat het diepste puxxt der inzinking bereikt is. De achteruitgaxxg van lxet gasdebiet is groo- ter geweest, daxx waarop wegens de vermin derde koopkracht was gerekend. De middelen, om den achteruitgang tot staan te brengen, kondexx xxiet onmiddellijk worden toegepast om der wille vaxx de fixxaxxcieele gevolgen. Thans kunxxexx de gasbedrijven met kaxxs op succes hun afzetgebied weer gaaxx opbouwen, even als dit in de na-oorlogsche jaren is geschied. Daar echter de concurrenten van de gasfabrie- keix b.v. petroleum- en kolenproducenten, zich. met weinig of geexx winst moeten of willen te vreden stellen, kan vaxx de gasfabrieken niet. geëischt worden, dat zij dezelfde winsten zul len maken als voorheen; de prijzeix zullen zich bij voorkeur direct moeten regelen xxaar vaxx de concurrenten en de wixxst gaat omla:.;:. i Het is ongeveer vijf jaar geledexx dat de dames Kuijters exx Schotanus iix het gebouw Groot Kijkduin" te Zandvoort haar kinder- huis oprichtten. Dc bedoeling van de beicxe dames was, een prettig huis te bezorgen aan die kindertjes, die door allerlei maatschappe- fijke nooden voor korteren of langeren tyd ouders, of ouders 61 moeder met STÜSSSi dUDanede kindertjes van ongehuwde moeders en ook kinderen, die zoo noodig een tijdje m de versterkende, gezonde zeeiucht moeten door brengen, maar wier ouders geen sanatorium or hospitum kunnen betalen en die ïxog ï^t den leeftijd voor de vacantiekolonie bereikt hen komen hier, om dikwijls weer heerlijk ^geknapt en lekker dik en bruin naar huis teHalve weesjes, die nog alleen maar vader of moeder hebben en die uit hun O"*™*1™* gezin eindelijk in ons kinderhulsweeihun ge wone kinderleventje kunnen voortzetten. En dan nog altijd de voogdijkinderen die mppstal koixxen uit gezinnen, waai het aoso luut verkeerd ginz. het' I door drankmisbruik, hetzij door zedelijke wantoestanden. Mooi werk is liet. al die maatschappeluk misdeelden te helpen in hun levensstiud en noodzakelijk werk ook Dat Wijkt wei Wcjruit. dat ruim een jaar geleden een tweede huis ge onend werd: het Kleuterhuis. j_j- Daar wonen ruim veertig kieuters ygjjgj* tot zes laar. Ze hebben daar een heerlijk leventje van spelen en fröbelen en uitgaan naar strand en Duin. Frissche bedjes om in te slapen en goede verzorging. In lxet groote huis zijn de babies op hun speciaal ingerichte babykamer, de kruip- kleuters en de kleuters tot drie jaar en verder de groote schoolkinderen van zes tot veertien iaar die geregeld de Zandvoortsche scholen bezoeken de openbare of de bijzondere naar do ouders het verlangen. Met'elkaar vcilee nen wij aan een goede honderd kinderen een plaats in ons huis. docli met al die kindei tips komen natuurlijk ook de kosteix. Vanzelfsprekend is het. dat al die oudeis dlc zelf al zoo in de zorgen zitten, weinig voor hun kinderen betalen. Het is maar een enkele, die don kortenden prils hetaalt. Het overeroote deel betaalt maar 4. f 3 ofzelfs f 2.50 per week. Och, en dan zijn ei ook J wel. waar heelemaal niets voor betaald wordt, waar zelfs niemaixd naar om kijkt. Elgeixiijk hebben die kindertjes het nog te noodig. Moet je ze oo straat zetten? Moet je zeggen„Daar kan ik me niet mee bemoeien? Als ze eenmaal eexx plaatsje ixx ons huxs en in ons hart gekregen hebben, zet je ze zoo maar ïxiet buiten de deur. Maar natuurlijk is daar hulp voor noodig. Huln vaxx buiten!! Hulp vaxx U.. Want evengoed moet huur en water licht en belasting en personeelsalarls betaald worden Evengoed moeten eten en drnxken op Hid zijn. Evengoed slijten de kleertjes en de schoenen en moet daarvoor nieuw komen. Fn als de bedden dooi'zakken door lan0durig gebruik ^moeten ze goed gerepareerd of anders Ve^rzieke°rddagen moeten extra onkosten van allerlei nxenschen die ons zouden w mBrUtengewèrkt'met chocolade-steentjes, met bonboekjes met collectelijsten enz. en werke- Mk teer al veel meer belangstelling ontwaakt Toch Is het nog lang niet voldoende, omdat er ixos zoo heel veel noodig xs. Het huis waar we op het oogenblik in w nen is niet zóó ingericht, dat wij mogen blijven wonen. Aan heel veel door de wet gestelde elschen. kan het niet voldoen, b.v. centrale verwarming, kamertjes voor de ver zorgsters. grenzende aan de slaapzaien van de kinderen: aparte ruime speelzaal vboor de k'&zai dus over eenigen tijd een nieuw goed ingericht huis moeten komen dat aan alle elschen voldoet. Dan wordt ook de mogelijk heid opengesteld voor Rijkssubsidie Met de hulp van veel goedwillenden zal het doel zeker bereikt worden Steeds komen we een stapje nader. De officieele ei kenning Zs philantïoplsche inrichting is éen van de stappen. Die erkenning !s bereikt Een bestuur, bestaande uxt: Ds. P. vaxx der Vloed, voorzitter. Jon. a. Elffers, penningmeester; Mej. a. a. Biereixs de Haan, secretaresse; Dr. C. J. Tichelaar, advi- seerend geneesheer; is gevormd. En langzaam maar zeker met ver eende krachten zal zeker ook het verdere wel volgen, als gij. die dit leest, tenminste mede- heGij!kunt Uw bijdragen alreeds storten op de girorekening van den correspondent No. 258501 met vermelding „Groot Kijkduin Ook hopen wij dat nog enkele dames zich bereid verklaren om in Velsen eeix Comité te stich ten voor de behartiging der belangen van .Groot Kijkduin". Het is noodig! Wij hopen dat deze oproep om hulp en steun in de gemeente Velsen niet tevergeefs zal zijn en dat. velen één kleintje bijdragen voor de kleintjes. Propagandist voor Velsen en Omstreken J. F. KRIEK. Dennenstraat 4, IJmuiden-Oost.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7