Tijdverdrijf. Sport-Varra'. BEVERWIJK Het concert van Zanglust. Een comité van aanbeveling. In aansluiting op ons bericht betreffende het concert door het Mannenkoor Zanglust met belangelooze medewerking van: Ge mengd Koor Vox Humana (dir. Potgieser), Kinderkoor De Duinroosjes (dir. H. v. Dijk). Doopsgezind Gemengd Koor (dir. H. v. Dijk). Gemengd Koor „De Lofstem" Wijk aan Duin (dir. H. v. Dijk), te geven in de Groote Kerk op Dinsdag 23 dezer 's avonds 8.15, kunnen wij thans mededeelen, dat het comité ter aanbeveling als volgt is samengesteld: Ir. A. J. Allan, Mr. J. C. Baron, A. Blom, Dr. D. A. Boon, J. F. Braun, H. Breukelaar, Dr. M. H. p. P. van Haeff, mevr. A. A. van Hattum- Dekker. V. H. Heymans, C. C. Honig. C. Ma ters, Mr. A. Moens. F. R. C. Rijkens, A. J. Schaafsma, Mr. H. J. J. Scholtens. G. W P. Stoutenbeek, Mevr. G. v. d. Werff-Mooy. Het comité verzoekt ons dit concert nog eens uitdrukkelijk te willen aanbevelen en nog eens er op te willen wijzen, dat het een groot bezoek ten volle waard is, niet alleen uit hoofde van hetgeen ten gehoore zal wor den gebracht, maar ook wegens de bedoeling de ontvangsten aan te wenden ten bate van de werklooze leden van Zanglust. DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de Beverwijksche veilingen is het thans duidelijk merkbaar, dat de aardbeiencampag ne teneinde loopt. De aanvoeren beginnen zeer belangrijk te verminderen. Aan de Vereenigde Veilingen was de aanvoer j.l. Zaterdag 42185 K.G. met een gemiddelden prijs van f 21,41 per 100 K.G. De Beverwijksche Exportveiling ontving dien dag 23.224 K.G. met een doorsnee-prijs van f 21,28 per 100 K.G. In totaal werden toen 65.409 K.G. aardbeien geveild. HULDE EN TROUW VAN DE GRAAL. Evenals in vele plaatsen van het Diocees heeft de Graal ook te Beverwijk haar hulde en trouw betuigd aan het geestelijk en we reldlijk gezag. De hulde werd in ontvangst genomen door Deken J. M. Lucassen, die daar voor de afgevaardigden van de Beverwijksche Graalwacht in den tuin van de pastorie aan de Breestraat ontving. Ook de burgemeester, Mr. H. J. J. Scholtens was aanwezig, die de trouwbetuiging aan het wereldlijk gezag in ontvangst nam. Nadat de oorkonden waren overhandigd heeft de Deken in een toespraak dank ge bracht voor de huldebetuiging en de Graal- leden aangespoord op den nageslagen weg voort te gaan. De resultaten van hun werk zullen later voor de Kerk een rijken oogst betee- kenen. Burgemeester Scholtens zeide, getroffen te zijn door de verzekering van trouw en eerbied aan het Gezag, vooral omdat zij gegeven wordt in een tijd van geestelijke ontwrichting. Spr. verklaarde er van overtuigd te zijn, dat de Graalbeweging, frisch en correct als zij is, juist ha dezen tijd veel zal kunnen bereiken. De burgemeester gaf tenslotte de verzekering, dat hij de ontwikkeling van de begeesterende Graalbeweging met groote belangstelling zal blijven volgen. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Niet zoodra is het hoogtepunt van het aardbeienseizoen weer voorbij, of de arbeids beurs boekt een grooter aantal werkloozen. Zoo vertoonde de vorige week het aantal ingeschreven werkloozen al weer direct een stijging van 545 op 563. De werkloosheid konat voor in onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 2, bankwerkers 7, behangers 2, be- tonvlechters 4, betonwerkers 5. blikbewerkers 1, bouwkundige opzichters 1, carosseriema- kers 1, chauffeur 12, da-ukkers 7, electriciens 3. grondwerkers 52. handlanges 5, kantoor bedienden 2, kopergieters 2, landarbeiders 16, lasschers 1, letterzetters 1, losse arbeiders 116, machinisten 5, machinedrijvers 2, machinale houtbewerkers 2, marmerbewerkers 2, mar merpolijsters 1, metaalbewerkers 1, metselaars 7. monteurs 3, opperlieden 12, plaatwerkers 1, reizigers 1. schilders 2, schippers 2, schoenma kers 2. sigarenmakers 12, sorteerders 2, sla gers, 1, smeden 3, soldeerders 2, stokers 6, stu- cadoors 4, teekenaars 2, timmerlieden 18, voe gers 1, voerlieden 1, voorslaander 1, winkel- bediendeaa 2, zeilmakers- 1, koks 1. totaal 340 (vorige week 338). Wijk aan Duin: Bakkers 2, bankwerkers 8, betonvlechters 1, betonbewerkers 1» blikbewerkers 1, blik slagers 1; chauffeurs 4, drukkers 1- electri ciens 4, grondwerkers 38, handlangers 3, kap pers 1, kantoorbedienden 6, landarbeiders 11, loodgieters 3, lijn werkers 1, losse ai'beiders 39, machinisten 6, machinedrijvers 1, meubel makers 1, monteurs 2. opperlieden 14, ï-eizigers 3, schilders 1, schippers 1, schoenmakers 1, si- garenmaakers 4, straatmakers 1, stucadoors 3. timmerlieden 16, uitvoerders 1, voegers 1, winkelbedienden 3, stuurlieden 1, metaalbe werkers 7, metselaars 5, totaal 199 (190). Heemskerk: Betonvlechters 3, betonwerkers 1, electri ciens 1, grondwerkers 1, kantoorbedienden 1, land arbeiders 3, losse arbeiders 3, opperlie den 4, schilders 1, timmerlieden 5, uitvoerders 1. totaal 24 (17). Vereeniging van Huisvrouwen. Een interessante middag. Maandagmiddag vergaderde in het Kenne- mer Hotel de afdeeling Beverwijk en Omstre ken van de Ned. Vereeniging van Huisvrou wen. Na vaststelling der notulen volgde de verkiezing van een besturuslid in de vaca ture mevr. W. SnethlageBouma. Candidate van het bestuur was mevr. H Ep HeijmansCool die gekozen werd.. Naar aanleiding van een ingekomen schrijven werd besloten tot het breien van kleedingstukken, bestemd om aan behoefti- gen te worden geschonken. Zoo mogelijk zal van deze handwerken een tentoonstelling worden gehouden. Daarna volgde een causerie door een ver tegenwoordiger van de N.V. Bruynzeel's Vloe- renfabriek te Zaandam over de door deze firma vervaardigde passé-pai'tout parket vloeren, die ook voor huurwoningen geschik: zijn, omdat zij bij verhuizing kunnen worden megenomen. Spr. somde de vele voordeelen van parketvloeren op en wees daarbij o.m. op de gezelilige sfeer, welke deze vloerbedek king superieur maakt boven alle andere, en op het gemakkelijke onderhoud. Behalve aesthetische voordeelen heeft een parketvloer ook practisch nut, doordat bijv. de meubelen een vasten ondergrond hebben. Het vroegere bezwaar, dat een parketvloe1' bij verhuizing moest blijven, is door Bruyn zeel's procédé volkomen opgeheven. De kos ten van opiaemen en verplaatsen van de passe-partout parketvloer moeten gering zijn De leden van de afdeeling toonden voor deze causerie veel belangstelling en hebben na afloop zich nog nader omtrent velerlei details door den vertegenwoordiger doen voor lichten. Vervolgens heeft mej. Ruys een causerie ge houden over het ontstaan en de ontwikke ling van de albumserie van de Verkade's fabrieken te Zaandam. Dat deze firma hiermede niet alleen een werk van hooge paedagogische waarde ver richtte, maar ook een arbeid van kolossalen omvang bleek uit de talrijke bijzonderheden, die mej. Ruys omtrent de samenstelling van de albums mededeelde. Kunstenaars van naam hebben zich in den loop der jaren be last met het ontwerpen en teekenen der plaatjes, terwijl de samenstelling van het geheel werd overgelaten aan natuurvorschers van groote vermaardheid als bijv. Dr. Jac. P. Thijsse. De beteekenis van de Verkade's al bums is in den loop der jaren ver uitgegroeid boven de kaarde, welke de oude heer Verkade in 1900 aan de eerste serie plaatjes hechtte. De albums in hun groote verscheidenheio hebben de levende natuur dichter bij de men- schen gebracht en hun tallooze dingen leeren kennen, die tenslotte het leven rijker maken. Na het eerste album „Lente" genaamd zijn er met groote regelmaat nog vele gevolgd; waarvan wij o.a. noemen „Bosch en hei" „Naardermeer", „Langs de IJsel", „Om de Zuiderzee", enz. De jongste uitgave is „Hans de Torenkraai", waarvan de plaatjes met grooten ijver worden verzameld. Na nog te hebben gewezen op het levendige ruilverkeer in plaatjes, waarvoor een speciale afdeelinj een zeer omvangrijken arbeid moet verrichten behandelde mej. Ruys in groote lijnen het procédé van den kleurendruk der plaatjes. Na afloop van de causerie, die met groote belangstelling werd gevolgd en waarvoor de spreekster een dankbaar applaus in ont vangst had te nemen, hebben de dames de expositie van de volledige collectie der ver schenen albums, van de origineele teeke- ningen en van honderden plaatjes bezich tigd. De presidente mevr. Moens heeft zoowel den vertegenwoordiger van de Bruynzeel's fabrieken als mej. Ruys. van de firma Ver kade hartelijk dank gebracht voor den inte ressanten middag, dien zij den leden van de Huisvrouwenvereeniging hebben bezorgd. VACANTIEBEZIGHEDEN VOOR SCHOOL KINDEREN. Het bestuur van de Christelijke Vereeni ging „Vacantiebezigheden voor schoolkinde ren" verzoekt ons opneming van het vol gende Over enkele weken zal bovengenoemde ver eeniging, de aan haar zorg toevertrouwde kinderen, weer in de gelegenheid stellen, da gelijks onder goede leiding naar het strand te gaan. Wel mag de vereeniging zich ver heugen in de sympathie van de burgerij Zonder twijfel weet men te waardeeren, dat ook. de kinderen vaia hen, die niet betalen kunnen hoe zijn de omstandigheden te genwoordig? dezelfde rechten hebben. En is het juist voor die kinderen niet harder noodig, dan voor de anderen? Het bestuur heeft een beroep gedaan op den gemeenteraad van Beverwijk, om, even als andere organisaties, die ook kinderen uit zenden, in aanmerkiiag te komen voor een deel der voor dit doel bestemde subsidie. En niet te vergeefs! De heer De Groot diende het voorstel in, om ook de Chr. Ver. „Va cantiebezigheden voor Schoolkinderen" een bedrag uit de gemeentekas toe te kennen. 'Dit voorstel is aangenomen! Het is echter bevreemdend, dat het be stuur op zijn verzoek nog steeds geen ant woord mocht ontvangen. De vacantïe staat voor de deur. Er zijn meer kinderen dan veaieden jaar, dus moet er meer gesuppleerd worden. De uitzending duurt dit jaar drie wekeia, dus een week langer dan verleden jaar. De autobussen zijn duurder! Er is dus geld noodig. Het bestuur hoopt, dat voor de vacantie nog velen hun penningske zullen bijdragen en tevens dat het aangenomen voorstel-De Groot ook wordt uitgevoerd. (Verschenen is de Memorie van Antwoord op het voorloopig ver slag over het wetsontwerp tot herziening van den ivettelijken tijd in Midden Europeeschen tijd.) Als een minister komt verklaren, Dat onze tijd niet goed meer is. Dan zal geen mensch het tegenspreken. Want onze tijd is waarlijk mis En in de hoop. dat door zijn streven Dat spoedig weer verandren mag, Zien wij met min of meer vertrouwen Op naar het tijdelijk gezag. Wij hopen het nog te beleven. Dat het 'ons naar een toekomst leiidt, Waarin wij vroolijk kunnen praten Over dien „slechten ouwen tijd". Maar als hij ons daarbij verzekert, Dat het zoo simpel is als iets, Een beetre tijd komt, als je enkel De klok verzet en anders niets; Dan denk je: het mag aardig wezen En nuttig zelfs, dit tijdverdrijf, Maar voor ons aller groote zorgen, Heeft het toch niet veel om het lijf. Wanneer er weinig enthousiasme Voor dit tijdvraagstuk wordt gevoeld, Komt dit, doordat met „beetre tijden", Door ons iets anders wordt bedoeid. P. GASUS. HET LUNAPARK. Het bezoek aan het Lunapark aan den Ver lengden Munnikenweg was ook Zondag en Maandag bevredigend. Verscheidene etablisse menten trokken veel belangstellenden, vooral ook, omdat de toegangsprijzen in overeenstem ming met de tijdsomstandigheden zijn ge bracht. In den loop. dezer week wachten den bezoekers van het Lunapark nog mooie attrac ties. Woensdagmiddag wordt een speciaal kinderfeest gegeven met optreden van den vermaarden draadkunstenaar Pillon. Woens dagavond vertoont hij zijn verrichtingen op den draad onder het afsteken van vuurwerk. Donderdagavond wordt op het feestterrein een groot. Venetiaansch vuurwerk afgestoken. MARKTBERICHTEN. Vereenigde veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. Breekpeen per kist 3445 Sla per kist 1550 Postelein per kist 1218 Andijvie per kist- 3550 Wortelen per bos 36 Rabarber per bos 24 Peterselie per bos 24 Selderie per bos 36 Bloemkool le soort per stuk 812 Bloemkool 2e soort per stuk 46 Tomaten per K.G. 6—12 Doppers per K.G. 612 nnrnioiinprs W r»Pr TC G Doppers per k.g. biz Capucijners W. per K G. 712 Capucijners B per K.G. 812 Raspers per K.G. 816 Groentjes per K.G. 68 Snijboonen per K.G. 2540 Dikke boonen per K.G. 2636 Sperc. b. z. dr. per K.G. 40 Tuinboonen per K.G. 36 Komkommers per stuk 24 Aardbeien per slof 6085 Frambozen per doosje 1215 Zwarte bessen per K.G 13 Roode bessen per K.G. 20 Kruisbessen per slof 4548 Pei'ziken per stuk 2Vz7 Noteering van Beverwijk, 15 Juli 1935. Spinazie per kist f 0,40f 0,50 Postelein per kist f 0,16f 0,24 Andijvie per kist f 0,40f 0,70 Wortelen per bos f 0,03f 0,08 Komkommers per 100 f 2f 5 Aardappelen, zand per K.G. f 0,04f0,07 Peulen per K.G. f 0,12—f 0,26 Doppers per K.G. f 0,04f 0,10 Capucijners per K.G. f 0,04f 0,10 Raspers per K.G. f 0,04—f 0,10 Tuinboonen per K.G. f 0,02—f 0,05 Snijboonen per K.G. f 0,32 Heerenboonen per K.G. f 0,20f 0,26 Bloemkool per 100 f 2f 6 Uien per K.G. f 0,01 Sla per kist f 0,20f 0,50 Rabarber per 100 bos f 3f 4 Pieterselie per bos f 0,04 Selderie per bos f 0,04 Aardbeien f 0,50f 1 Frambozen f 0,10f 0,16 Bessen per K.G. f 0,14f 0,28 Kruisbessen per K.G. f 0,06f 0,12 WIJK AAN ZEE DINSDAG 16 JU tl 1933 VOETBAL, SERIEWEDSTRIJDEN „RIPPERDA". Uitslagen van 14 Juli: Nederlaag Junioren. Ripperda Jr.Spaarnestad Jr. Spaarnestad Jr. niet opgek.) 3e Afd. Ripperda 3De Ce O 2 32 Ripperda 3 de 4de prijs, De Ce O. 2 troostprijs. 3e Afd. E. H. S. 4—V. S. V. 5 1—5 (E. H. S. de 3de prijs). Finale Eere afd. V. S. V. 2—E. H. S. 1 1—0 V. S. V. 1 1ste en E. H. S. de 2e prijs. NIEUWE SALARISREGELING. Na overleg met het betrokken Departement hebben B. en W. den Raad voorgesteld een nieuwe salarisregeling voor het gemeenteper- soneel vast te stellen. Deze nieuwe regeling omvat de salarissen van het personeel dei- gemeentesecretarie, van de gemeente-genees- heeren, den opzichter, de werklieden, den doodgraver en den controleur belast met de werkloozenzorg. B. en W. stellen voor de salarissen als volgt vast te stellen: Commies-redacteur ter secretarie f 2220 f3020; commies ter secretarie f 2220f3020; adjunct-commies f 1260f 2380; klerk f750 f 1070; gemeente-opzichter f900; secretaris- penningmeester van het Burgerlijk Armbe stuur f400; gemeente-geneesheer, Wijk aan Duin f 200; idém Wijk aan Zee f300. Voor de werklieden: eerste werkman f 26.50f32,50 per week; tweede werkman f 25,50f 31,50; controleur van den werkloozenzorg f 30. RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Donderdag 18 Juli a.s., des avonds te half acht. De agenda luidt als volgt: 1. Onderzoek der geloofsbrieven van de be noemde leden van den Raad. 2. Mededeeiingen. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het wijzigen der gemeente-begrooting 1935. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot- het vaststellen van verordeningen op de heffing en op de invordering van het vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot het vaststellen van verordeningen, re gelende de bezoldiging van het gemeente- personeel. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan van gelddeeningen. 7. Suppletoire begrootingen 1934 en 1935 8. Aanbieding der gemeente-rekening 1934. HEEMSKERK DAMMEN. VRAAGSTUK A. VOSSELMAN. In onze damrubriek plaatsten wij begin Juni 1.1. onder Nr. 2211 een vraagstuk van A. Vos- selman te Apeldoorn met den volgenden stan d Wit: 21. 23, 28, 29, 31/33, 36, 37, 39, 43. Zwart: 5. 9. 10, 12 14. 17. 18. 20, 24. 30. De heer W. Stroo te Haarlem merkte echter op dat dit vraagstuk was ontleend aan een probleem van hem en dat hij dus als auteur van dit probleem moest worden beschouwd; immers in „Het Damspel" van November 1934 werd deze stand reeds onder „correspondentie" in de probleemrubriek vermeld onder mede- deeling dat dit probleem a-eeds in een werk van Broekkamp was gepubliceerd. In dit werk kon echter de heer Stroo dit vraagstuk niet vinden en daarom hebben wij in onze damru briek van einde Juni 1.1. hierover het een en ander geschreven. Wij meenden toen de con clusie te mogen trekken dat de heer Stroo de uitvinder van dit probleemmotief was en dus de heer Vosselman misschiein onbewust plagiaat zou hebben gepleegd. Thans ontvangen wij echter van een onzer collega's (damredacteur van een zeer bekend blad) de mededeeling dat deze probleemstand voor kom t2 ha het werkje van K. C. de Jonge „Hoe leer ik dammen?"; dat deze stand reeds in „Het Damspel" is voorgekomen, ingezonden door een Fransch auteur; dat een nagenoeg dezelfde stand voorkomt in de damrubriek der Nieuwe Apeldoornsche Courant van omstreeks 1928 van Willy P. Kliphuis; dat in het Deven ter Dagblad door den auteur Jacobs het spie gelbeeld dezer constructie voorkomt, ook om streeks 1928, en tenslotte dat in „Groot Apel doorn" van 22 Februari 1935 onder Nr. 18 deze compositie werd geplaatst als klassiek vervol maakt probleem. Van alle problemen, die in dit stukje zijn genoemd, heeft alleen het vraagstuk in „Hoe leer ik dammen?" van K. C. de Jonge recht op bestaan. Dit willen wij terwille van de historie even hiermede vastleggen. De nederlaagwedstrijd A.D.O.—G. V. O. werd wegens het warme weer uitgesteld. WIELRIJDEN. De Tour de France. De Spaansche renner Cepeda overleden. PARIJS, 15 Juli (A.N.P.) De Spaansche wielrenner Cepeda, die gedurende de 5de etappe van den Tour de France een val maak te en ernstig gewond werd, is zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, in een ziekenhuis in Grenoble overleden. KORFBAL JAARVERGADERING NED. KORFBALBOND Te Amsterdam had de jaarlijksche algemee- ne vergadering van den Nederlandschen Korf- balbond plaats. In zijn openingsrede heette de voorzitter, de heer S. A. Wilson, allereerst de aanwezigen welkom. Voor de laatste maal was daarop de beurt aan den heer K. J. Heijboer voor de uitreiking van de kampioensmedailles, hetgeen hij op de van hem bekende wijze deed. Aan den heer H. F. Galjaard werd het eere-teeken van den Bond uitgereikt, voor de vele belangrijke door hem bewezen diensten. De verschillende verslagen werden alle goed gekeurd, hetgeen ook geschiedde met de be grooting. Na de pauze kwam in behandeling het be langrijkste punt der agenda, n.l. de bespreking van het rapport-Gerding c.s., behelzende de reorganisatie van den N. K. B. Punt één van het bestuursvoorstel, welke bedoelt den N. K. B. in vijf districten te ver- deelen, op de basis die thans reeds geldt bij de competitie, werd aangenomen. Een voorstel van den heer Parfumeur uit Den Haag tot instelling van een Commissie van Beroep voor de behandeling van dringen de en belangrijke kwesties en geschillen werd verworpen met 132 tegen 87 stemmen en 10 onthoudingen. Het bestuursvoorstel, opgesteld naar aanlei ding van het rapport-Gerding c.s. bestaande uit 14 punten werd tenslotte na een bespre king van ongeveer twee en een half uur in zijn geheel aangenomen. Door den eere-voorzitter, den heer Broek- huijsen, werden daarop eenige hartelijke woor den tot het scheidende H.B.-lid Heijboer ge richt, die zooveel voor den Bond heeft gedaan. De heer Heijboer sprak eenige welgemeen de afscheidswoorden. De nieuwe Amerikaansche Boeing-bommenwerper, welke bestemd is om in oorlogstijd dood en verderf te zaaien, werd dezer dagen van de fabriek te Seattle naar het vliegveld overgebracht, om daar gemonteerd te worden. Te Brussel heeft een landentenniswed- strijd tusschen België en Frankrijk plaats ge had. De Fransche wonnen met 138. Het Duitsche voetbal-elftal heeft Zondag te Reykjavik met 3—0 van het IJslandsche elftal gewonnen. i A.s. Donderdagavond 18 Juli hebben in het Amsterdamsche Stadion weer belangrijke internationale wielerwedstrijden plaats. Als hoofdnummer staat op het programma een stayerwedstrijd over twee maal 40 K.M. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsteldijk. Vancouver naar Rotterdam via Liverpool 12 (3.44 n.m.) 900 mijl Z.W. van Fastnet. Volendam 13 van New-York te Cadix. Statendam 13 van Rotterdam te New-York. Dinteldijk, Vancr. naar Rotterdam 14 (n.m.) te Liverpool. Drechtdijk, Rotterdam naar Vancr. 14 te Londen. Delftdijk, Vancr. naar Rotterdam 13 te Portland O. Edam. Rotterdam naar New-York pass. 14 Dungeness. Leerdam 12 van Galveston te N.-Grleans. HALCYONLIJN Stad Zaltbommel, Civ. Vecchia naar Salta Caballo 13 van Qran. Stad Zaandam, Bagnoli naar Salta Ca ballo 13 van Oran. Stad Haarlem 13 van Vlaardingen te Ser- vola, voor Oran en Huelva. HOLL -OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitr.) pass. 14 Perim. ***ASterkerk (thuisr.) 14 van Hongkong. ^enrkei-k (uitr.) 14 van Shaiaghai. Wwpisr.) 15 te Marseille. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk (uitr.) pass. 13 Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 14 van Port Said. Heemskerk 14 van Hamburg te Amsterdam vertrok 15 naar Antwerpen. Bloemfontein. Antwerpen naar Hamburg pass. 15 (n.m.) Vlissingen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (thuisr.) 13 van Las Palmas HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk 15 van Hamburg te Rotterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN Tabian 13 van New-York te Batavia. Tanimbar, Batavia naar New-York pass. 13 Perim. Santar, New-York, naar Java pass. Pt. de Galle. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjbadak 13 van Batavia te Shanghai. Tjibesar 13 te van Macassar n. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar 14 van Antwerpen te Amsterdam. Baarn, Chili naar Amsterdam 14 te Rot terdam. Boskoop, Amsterdam naar Chili 14 van Cu racao. Calypso, 14 van Oran te Barcelona. Columbia, Amsterdam naar Barbados p. 13 Dungeness. Crijnssen, 13 van Amsterdam te Barbados. Deuvalion, 14 van Jaffa naar Haifa. Ganymedes, 13 van Algiers naar Malta. Hermes, 13 van Izmir te Stamboul. Irene 14 van Barcelona te Amsterdam. Merope 14 van Kopenhagen te Amsterdam Oberon 13 van Split naar Bari. Orestes, 14 van Volo te Izmir. Orpheus, Malaga naar Amsterdam pass. 13 Gibraltar. Pluto 14 van Aarhuus te Amsterdam. Saturnus, 13 van Piraeus naar Patras. Simon Bolivar 14 van Cristobal naar Car tagena. Telamon 15 van Jaffa te Amsterdam. Theseus, 14 van Hamburg te Amsterdam. Titus 14 van Cadix te Genua. Venezuela 14 van Amsterdam te Hamburg. Vesta, 14 van Amsterdam te Hamburg. Vulcanus, Venetië naar Rotterdam pass. 13 Gibraltar. Vulcanus, Veentië naar Rotterdam pass. 13 Gibraltar. Atlas 5 van Curacao naar N.-Colombia. Baralt, 6 van Curacao naar Bovenwindsche eilanden. Midas, 5 van Curacao, naar Pto. Rico. Odysseus, 7 van Kingston (Ja) te Curacao. Bennekom. 12 van Iquique naar Arica. Baneveld 12 van Valparaiso naar Talca- muano. Amazone, 14 van Bilbao naar Santander. Nereus. Amsterdam aaaar Santander pass. 13 Dungeness. Stuyvesant, Paramaribo n. Amsterdam 13 (11 n.m.) 800 mijl Zuid van Land's End. Perseus, 15 van Kopenhagen naar Stettin. Hebe, 15 van Kopenhagen naar Gdynia. Ajax, 15 van Stettin te Amsterdam. Juno, Rotterdam n. Vigo p. 14 Gibraltar. KON. HOLLANBSCHE LLOYD Amstelland 15 v. Hamburg te Amsterdam Salland (uitreis) 11 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) p. 14 Kaap del Armi. Slamat (thuisr.) p. 15 Ouessant, 15 (6 n.m.) te Cowes en 16 (11 v.m.) te Rotterdam verwacht. Kota Agoeng (thuisr.) p. 13 Perim. Kota Nopan (thuisreis) 14 van Sabang. Kota Tjandi (uitr.) p. 13 Pt. de Galle. Palembang, (thuisr.) p. 14 Perim Indrapoera 15 van Rotterdam n. Spit Head. Garoet 13 van Batavia naar Rotterdam. Kota Radja (uitr.) p. 15 Finisterre. Kota Baroe 14 van Rotterdam te Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 14 van Santos. Alcyone 14 van Rotterdam te Hamburg. Aldabi (uitreis) p. 13 Dungeness. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Kota Inten, N.-Orleons n. Calcutta 11 te Pt. Natal. Silverhazel, 12 v. Bombay n. Vancouver. Silverrash, Vancouver n. Calcutta 13 van Cebu. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Enggano (thuisreis) 14 te Havre. Tarakan, 13 van Amsterdam n. Hardanger- fjord. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) p. 12 Pe rim. Poelau Roebiah (thuisr.) p. 13 Gibraltar. Poelau Tello( uitr.) p. 13 Dungeness. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Aeneas, Japan n. Rotterdam 14 v. Tsingtao. Melamüus. 14 v. Batavia te Londen. Philoetetes. Rotterdam n. Japan 12 van Hongkong. Menelaus, Japan n. Rotterdam p. 15 Gi braltar. Philoetetes, Rotterdam n. Japan 15 te Shanghai. Menestheus, Japan n. Rotterdam. 14 van Shanghai. Eurybates, Rotterdam n Tapan 13 (9.2 n.m.) 70 mijl Noord van Land's End. Ajax, Janan n. Rotterdam 13 van Port Said. Dolius, Batavia n. Amsterdam 13 v. Pt Said City of Oran, Japan n. Rotterdam 13 te Dairen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5