Crisisprocessie. Sport-Varia. CRICKET IN ENGELAND. Een 'Auto-ongeluk. Er gebeuren veel auto-ongelukken tijdens „weekends", vooral tijdens zomersche week ends. En dat een daarvan den Oostenrijkschen bondskanselier treft, en hem van zijn vrouw berooft, waarmee hij in gelukkig huwelijk ver bonden was, zou in eenigsziiis-iiormaie tijden géén buitengewone beteekenis hebben. Men zou zeggen dat iedereen, ook het hoofd van een regeering, door zulk een ongeluk getroffen kan worden. Hoe mechanischer en sneller onze voortbeweging wordt, hoe meer kans erop be staat, en de ramp van de F 22 heeft, op het zelfde oogenblik, ons Hollanders daaraan weer eens herinnerd. Maar dit zijn verre van normale tijden. Oostenrijk is nog steeds de gevaarlijkste oor logshaard van het verscheurde, gedesorgani seerde Europa, en bondskanselier Schuschnigg pleegt zich in Weenen nooit anders te ver plaatsen dan in een auto zonder treeplanken, met neergelaten gordijnen, die door een ge wapend escorte begeleid wordt. Het is d-us wel zeer merkwaardig dat een noodlot als dit, veroorzaakt door een defect aan de stuurin richting, juist hèm moest treffen Het is niet aan te nemen dat de auto van den bondskanse lier niet zorgvuldig gecontroleerd zou worden, dat men verzuimd zou hebben die geregeld na te zien of in revisie te nemen, zooals zich in een doodgewone garage ten aanzien van een doodgewonen cliënt kan voordoen. En als stuurinrichtingen geregeld gecontroleerd wor den, bezwijken ze toch wel heel zelden De officieele lezing van de Oostenrijksche regeering sluit iederen opzet uit. Dat is be grijpelijk, want deze regeering leeft op een vulkaan en tracht alles te vermijden, dat ook maar even kans op een uitbarsting zou kunnen geven. Maar niettemin is een onderzoek inge steld. En als men een onderzoek instelt, betee- kent dat dat men iets wil ophelderen, dat men niet zeker weet. Zoodat het communiqué van de regeernig, nuchter beschouwd, minstens voorbarig is en niet kan aanvaard worden door menschen die koel nadenken. Dit schijnen in Oostenrijk slechts weinigen te doen. Als de bondskanselier Schuschnigg thans lijdende is aan de gevolgen van een zenuwschok, kan men zich meteen de vraag stellen, hoe lang hij nog den moed zal bezitten om in deze leidende positie te blijven en dage lijks in levensgevaar te verkeeren. Zijn voor ganger Dollfuss is een jaar geleden vermoord op een wijze, die men zich niet zonder afschuw kan herinneren en die doet denken aan de meest-barbaarsche gebeurtenissen uit het verleden. Zijn vrouw, die hij liefhad en die terwille van hem in pijnigende angst geleefd heeft, is hem ontnomen op een wijze die minstens tot achterdocht aanleiding moet geven. Zijn kleine zoon is bij dit zelfde ongeluk gewond, en het zou geen wonder zijn als men dit onschuldige slachtoffer verder ook dag en nacht zal moeten bewaken. Men kan zich voorstellen dat een man om minder reden er zijn taak bij neerlegt, omdat hij al zijn vertrouwen in zijn medemenschen heeft verloren. Dollfuss werd vermoord tenge volge van verraad. Het is duidelijk dat ver raad ook Schuschnigg, en thans zijn plaats vervanger prins Stahremberg, voortdurend als een zwaard van Damocles boven het hoofd hangt. Niettemin pogen zij hun land te die nen en zouden zij, alleen om de wijze waarop zij dat in voortdurend levensgevaar doen, aansprak mogen maken op eenige ridderlijk- heid van de zijde van hun vijanden. Want aan moed ontbreekt het een Schusch nigg en een Stahremberg zeker niet. Aan ech ten, koelbloedigen, weloverwogen moed. En die eigenschap, die uitermate dun gezaaid is in deze wereld met haar vele laffe misdaden, verdient ten allen tijde diep respect. Alle po litieke inzichten staan daarbuitenen er ver beneden. Inplaats van propaganda voor het duel zou men beter propaganda voor de ridderlijkheid kunnen gaan voeren. Geen artikel is schaar- scher „in de markt" in dezen tijd! R. P. BEVERWIJK SENSATIE IN HET KENNEMER-THEATER. Het Kennemer-Theater vertoont in het nieuwe bioscoopprogramma als hoofdnum mer „De Blonde Sensatie" een film met o.m. Jean Harlow, Lee Tracy, Frank Morgan en Pat O'Brien in de hoofdrollen. Lola Burns, een exotische filmster, die dank zij de ge durfde reclame van Space Hanlou beroemd heid heeft verkregen, leeft in voortdurende onrust. Haar tribulatiën zijn velen en zoo kan zij het zooals een rechtgeaarde star be taamt heelemaal niet vinden met den pu- bliciteitsleider. Dezen heer wil zij maar doen ontslaan, omdat hij per slot de oorzaak was van een zeer onaangename affaire met een markies. Hanlou weet zich uit de impasse te redden, maar hij maakt daarbij, dat de mar kies zeer boos op „de blonde sensatie" wordt. De verwikkelingen zijn talrijk en Lola wordt zelfs in een schandaal gewikkeld. Zij ver dwijnt korten tijd van het tooneel, of eigen lijk van het witte doek, maar tenslotte vindt zij het buiten de studio toch ook niet het ware. En toen kwam zij er pas achter, dat heel die ingewikkelde geschiedenis maar ge fingeerd was. Omdat Space Hanlou tenslotte toch het product van de Monarch Film Cie. moést zien te plaatsen: De grootste sensatie van de „blonde sen satie" is, dat zij met dien man nieuwe ver wikkelingen aangaat, die bedoeld zijn bei der leven te vullen. Deze aardige film wordt gevolgd door de daverende klucht ..Waar is Opa?" met Stan Laurel en Oliver Hardy in de hoofdrollen. Men weet, wat dit bet-eekent. Als lachen ge zond is. dan is het Kennemer-Theater in de komende week de gezonde apotheek. HINDERLIJKE EUVELEN. De Beverwijksche jongelingschap legt een levendige belangstelling aan den dag voor al les, dat er zooal in de Breestraat te do-en is. De Breestraat is nu eenmaal het brand punt van het Beverwijksche stadsleven er de liefde voor hun mooie hoofdstraat is alle rechtgeaarde Beverwijkers ten eeneii- raale aangeboren. Nu zou daar niets op te gen zijn, wanneer sommigen niet lede:: aan een zekere overdaad aan liefde voor onze city. Om toch maar niets te missen Van alles wat er zooal in de drukke win kelstraat voorvalt, betrekken de jongelin gen portieken, die hun in ieder geval bij slecht weer een dak boven het hoofd bieden, zonder dat zij hun geliefde straat ontijdig behoeven te verlaten. Ook muren, hekken, kozijnen, deuren enz. vormen geschikte ob jecten om tegen te leunen of te „hangen". Tegen deze „hinderlijke euvelen" zal krach tig worden opgetreden. Wij laten het nieuwe artikel in de politieverordening, dat daarop betrekking heeft in al zijn gestrengheid volgen: „Met boete van ten hoogste vijftig gulden of hechtenis van ten hoogste dertig dagen wordt met uitzondering van den bewoner, eigenaar, gebruiker, of beheerder, gestraft ieder, die in de kom zonder vergunning van den be woner, eigenaar, gebruiker of beheerder: a. op of aan wegen tegen een muur, hek, raam, raamdorpel. deur of kozijn van eenig gebouw of bebouwd perceel leunt, daarop zit of staat; b. op een stoep van eenig gebouw of be bouwd perceel ligt, zit of staat; c. zich zonder noodzaak ophoudt op stoepen, in gangen of in portieken. DE RIJWEG VOOR IIET VERKEER. Vele malen hebben wij er in ons blad op ge wezen, dat het snelverkeer hinder ondervindt van voetgangers, die den rijweg als wandel plaats misbruiken. In het bijzonder doet zich deze hinder gevoelen op mooie zomer avonden en in ieder geval op de Zaterdag- ei Zondagavonden op den middenweg van de Breestraat. Daarom verheugt het ons, dat een nieuwe bepaling in de politieverordening daaraan paal en perk zal stellen. Volgens deze bepaling zal strafbaar zijn ieder, die op door B. en W. bij openbare ken nisgeving aangewezen wegen loopt in de rich ting van de as van den weg of zich aldaar op houdt, terwijl zulks voor het verkeer hinder lijk is. Met deze bepaling zal de politie thans strenger kunnen optreden tegen degenen, die bij voorkeur de toch al zoo moeilijke inritten van de Molenstraat, de Peperstraat en de Be gijnestraat permanent plegen te versperren. EEN MELKFIETS AANGEREDEN. Het gevaarlijke kruispunt Hofland er weg Alkmaarseheweg was Dinsdag voor de zoo- veelste maal weer eens het tooneel van een aanrijding. Deze keer betrof het eens geen aanrijding tusschen auto's, maar tusschen den vuilniswagen, bespannen met een paard, van Wijk aan Duin en een melkboer, die rus tig op zijn fiets het kruispunt, berucht om het slechte uitzicht naderde. Een botsing kon niet worden voorkomen. De fiets kwam onder den wagen terecht en vertoonde na de aanrijding meer den vorm van een krakeling dan van een rijwiel. De melkboer kwam er goed af. Hij viel geluk kig naast den wagen en kwam met den schrik vrij. De straat was ter plaatse van de botsing bedekt- met een breiachtige massa, want de flesschen met pap, die de melkboer op zijn fiets vervoerde, hadden de botsing niet overleefd. (In het eerste halfjaar 1935 be droeg het aantal uitgesproken faillissementen 2419, hetgeen weer 89 hooger is dan in deselfde pe riode van 1934J. Het geestesoog ziet met een traan De droevige processie gaan.... In onafzienbaar lange rij Trekt daar de eerste stoet voorbij, Het leger steunontvangers; In dezen droeven crisistijd, Gedoemd tot holle werkloosheid, Gedwongen lediggangers. Dan volgt het tweede contingent, De groep van het faillissement, Een groep die steeds maar groeide; Hun blik is hopeloos bedroefd, In een gelaat, door zorg gegroefd. De stoet van de vermoeiden. Op hen volgt nog een lange groep. Zij werken nog in hun beroep, Maar ook zij moeten treuren: Hun aarzelende stap verraadt, De onrust, waar hun weg heen gaat, De stoet der crediteuren. Zoo trekt in eindelooze rij, De sombre crisisstoet voorbij, En 't geestesoog ziet met een traan. Die droevige processie gaan. P. GASUS. BEZOEK AAN MARQUETTE. Dinsdagavond heeft de Vereeniging van Jong-Hervormden uit IJmuiden-Oost een be zoek gebracht aan kasteel Marquette en het wandelbosch. Het gezelschap bestond uit 26 dames en 4 heeren. WIJK AAN ZEE BEVORDERD. Onze plaatsgenoote mej. B. Huender is be vorderd tot de 3e klasse der Nutskweekschool voor onderwijzeressen te Haarlem. „ARION" EN DE AUTOTOCHT VAN OUDEN VAN DAGEN. A.s. Zaterdag 's avonds 8 uur zal het mu ziekgezelschap „Arion" een muzikale rond gang door 't dorp maken. Hierbij zal gecollec teerd worden voor de autotocht van ouden van dagen op 25 Juli naar Bergen. HEEMSKERK BIJSLAG TUINBOUWBEDRIJVEN Naar wij vernemen zal de regeling tot het opnemen van arbeiders in de tuinbouwbedrij ven met steun van overheidswege a.s. Maan dag, 22 Juli in werking treden. Ten kantore van het Algemeen Armbestuur aan de Oosterstreng kan men hiertoe een aan vraag indienen 's morgens tusschen 9.30 en 12 uur. Voorloopig geldt de regeling alleen voor de groententeeltbedrijven. COMMISSIE BIJSLAGREGELING. De navolgende heeren hebben zitting geno men in de plaatselijke commissie belast met controle enz. ten behoeve der bijslagrege ling voor de tuinbouwbedrijven, S. van der Kolk als vertegenwoordiger van het gemeen tebestuur, A. Th. Zuurbier voor de werknemers organisatie en R. W. A.Muyen als vertegen woordiger van de werkgevers-organisatie. i HERWONNEN LEVENSKRACHT. Zond-a a.s. zal een collecte gehouden wor den bij het uitgaan der kerken van Herwon nen Levenskracht. Op Donderdag 18 Juli heeft te Arnhem een cricket-wedstrijd plaats tusschen de Flamin go's en het Oostelijk elftal. De Flamingo's ko men met de volgende spelers: Davidson (Rood en Wit) aanvoerder, Milo (Te Werve), Millin- gen (Te Werve), Kirbert (Te Werve), Snouck Hurgonje (H.C.C.), H. J. J. Kessler (S.C.H.C.), Van Booven (V.R.A.), Stroink (P.W.), C. H. Jansen (P.W.) en Nordbeok (P.W.) De elfde speler moet nog worden aangewzen. Naar aanleiding van het feit, dat de lei der voor de automobielsport in Duitschland wegens deviezenmoeilijkheden de Duitsche in schrijvingen voor den internationalen Alpen rit heeft teruggenomen, heeft de K.N.A.C. zich tot de Fransche Automobiel Club gewend, ten einde van haar als organisatrice te vernemen of de rit desondanks nog zou doorgaan. Blijkens een Dinsdagmiddag uit Parijs ont vangen telegram heeft de Fransche Club be sloten, den rit niet te doen doorgaan. Arie van Vliet, de nieuwe sprintkam pioen, die te Amsterdam werd verpleegd in verband met een bloedvergiftiging, is Dinsdag geheel hersteld uit het zeikenhuis ontslagen. Hij mag deze week echter nog niet rijden. Uit New oYrk: De bekende bokspromotor Johnston van Madison Square Garden deelt mede, dat de onderhandelingen voor een wed strijd tusschen Max Schmeling en Max Baer, vastgesteld op 25 September in Madison Johnston en voegde er aan toe, dat Baer's nandblessures door een geneesheer zullen wor den behandeld en dat Baer in elk geval m staat zal zijn, in September tegen Schmeling uit te komen. Square Garden over 15 ronden, geëindigd zijn. Hij sprak de verklai'ing van Miko Jacobs, eenige dagen geleden gepubliceerd, tegen, als zou Schmeling onvoorwaardelijk toegestemd hebben in een gevecht tegen Louis. Johnston verklaarde verdere dat hij reeds een contract met Schmeling had opgemaakt, dat door Max Baer Vrijdag j..l is onderteekend. De winnaar van dit gevecht zal in Juni 1936 tegenover Braddock komen te staaxx. Hoffman, de mana ger van Baer, bevestigde deze verklaring van WIELRIJDEN. De Tour de France. De 11e étappe voor den Belg Maes, die nog steeds de leiding heeft Uit Nice: Na een rustdag te Nice leidde Dinsdag de elfde étappe van Nice naar Can nes, een afstand van 126 K.M., welke gewon nen word door den Belg R. Maes in 4 uur 24 min. 53 sec. De start uit Nice had pas tegen den mid dag plaats. De 58 renners, die nog in het parocurs zijn, bleven één minuut in stilte voor de start wachten voor hun overleden sportmakker Cepeda. Toen begaven allexi zich weer in den strijd. Allereerst was de 1000 M. hooge pas de Col de Braus te ne men. Hierbij blonken vooral de Italianen uit. Vele renners hadden met bandexipech te kampen. Verscheidene renners w.o. Di Paco, Camusso, Bergamaschi, Teani en de gebi'oe- ders Maes, wisten hiervan gebruik te maken en de anderen een eind vooruit te loopen. Di Paco bereikte het eerst den top. De weg was zeer stoffig, tengevolge van de groote droogte en hek buitengewoon warme weer, waardoor de renners van dit Riviera-tochtje maar matig genoten. Het resultaat van deze étappe luidt.: 1 R. Maes 4 uur 24 min. 53 sec. (België) 2 S. Maes 4 uur 25 min. 28 sec. (België)3 Camusso (-Italië) zelfde tijd. 4 Teani (It.) 4.25.50; 5 Lapebie (Fr.) 4.26.20; 6 Morelli (It.) 4.27.11; 7 Ruozzi 4.27.26; 8 Speicher (Fr.) 4.28.04: 9 Archambaud (Fr.); 10 Am- berg (Int.) zelfde tijd. Het algemeen klassement luidt na deze étappe als volgt: 1 R. Maes 69 uur 4 min. 53 sec. (België), 2 Camusso (It.) 69,12.04; 3 Speicher (Fr.) 69.15.17; 4 Morelli (It) 69.16.11: 5 Lowie (Belg.) 69.39.43. Landenklassement: 1 België totaal tijd 208 uur 16 min. 37 sec.; 2 Fi-ankrijk 208.48.08; 3 Italië 208.51.17; 4 Duitschland, 5 Spanje. Training van Nederlandsche wielrenners. Uit Floreffe: In verband met de in Augus tus a.s. te houden wereldkampioenschappen op den weg, welke gehouden worden op het 13.50'0 K.M. laxige traject bij Floreffe in Bel gië, heeft de Ned. Wielren Unie een groep amateurs en professionals uitgezonden, wel ke aldaar onder leiding van den heer Swaab de Beer trainingsritten zullen houden. Dinsdag is door 10 professionals en 21 amateurs de eerste oefening gehouden. Het plan was dexx geheelexi afstand af te leggen, zijnde 162 K.M. voor de amateurs 216 K.M. voor de professionals. Alvorens hiertoe over te gaaxi werd eex-st een proef ronde gereden, zijnde 13 K.M. Hierbij bleek dat de renners niet gewoon waxren om met versnelling te rijden en dat dit groote moeilijkheden ople verde. Besloten werd dan ook de oefeningen te onderbreken teneinde de fietsen weer in orde te brngen. Nadat mn hiermede onge veer anderhalf uur bezig geweest was, werd de training weer voortgezet. Daar het nu niet meer mogelijk was om het volledige tra ject te rijden, besloot men door beide groe pen vier maal het traject te doexi afleggen, een afstand dus van 54 K.M. Het resultaat van dezen eersten oefexirit was: 1 Schippers (amateur) 54 K.M. in 1 uur 33 min.; 2 Stuyt (professional) op 1 lengte; 3 Braspenninx (amateur) op 1 wiellengte; 4 Pellenaars (ï-pof). 35 sec. achterstand; 5 Snoeyers (prof) 55 sec. achterstand; 6 Van Gageldonk (amateur); 7 Valentijn (prof). De NedexTandsche renners verklaarden, dat het circuit zeer zwaar was; zij waren van meenixig' dat Pijnenburg hier geen kans zou hebben. Zij achtten Valentijn, Pellenaars, Stuyt en v. d. Ruit het meest geschikt voor het rijden op dit circuit en gaven hun de meeste kans. Heden zou er wederom ge oefend wordexx. De totaal vernielde auto van den Oostexirijkschen bondskanselier Dr. Schuschnigg, welke xiabij Lixiz tegen een boom botste. Zooals wij hebben gemeld, overleed hierbij de vrouw van Dr. Schuschnigg, terwijl zijn zoontje ernstig werd gewond (inzet). WOENSDAG Ï7 JU EI 1935 De derde testmatch Engel and- Zuid-Afrika eindigt in een draw. Het is Wyatt en zijn team, na de guxistige positie, op den tweeden dag verkregen, ten slotte xxiet gelukt de Zuid-Afrikanen te slaan. Bij een stand vaxi 177 voor 3 vervolgden Ham mond en Wyatt de 2de Engelsche innings. Hammond, batte weer in grootschen stijl. Na dat van 11.30 tot 12 uur het spel wegens re genval onderbroken was, kwamen de runs in een snel tempo. In een uur tijds was het totaal met 100 runs vermeerderd. Op 277 kwam een eind aan de goede innings van Wyatt, die door Vincent op Bell gevangen werd voor 44 runs. Hardstaff werd onmiddellijk door Bell voor 0 gebowld. Ames maakte in korten tijd 13 runs exi werd het derde slachtoffer vaxi Bell. Wan neer ten slotte Nichols op 294 voor 2 door Vin cent gebowld wordt, sluit Wyatt de innings op 294 voor 7. Hammond bleef ongeslagen en scoorde een magnifieke 87. Bell bowlde 14, 3, 38, 3. Vincent 23 3/6, 3, 104, 4. Langton 0 voor 95 in 31 overs, Crisp 0 voor 52 in 11 overs. Zuid-Afrika moest dus 340 runs maken in ruim 41/a uur of den tijd uit te spelen. Te 12.45 begonnen Siedie en Bruce Mitchell aan de 2de innings van Zuid-Afrika op Bowes en Nichols met 8 fielders dicht op de batsman, wat Mit chell niet belette oan met fraaie off-drives den bal naar de boundary te werken. Bij de lunch pauze waren er 33, Mitchell 22 (5x4). Op 53 deed Hammond weer een formidabele vang op first slip; Siedie kon voor 21 gaan (b. Bowes). Op 61 kwam het- 2de succes. Het is weer Bowes die Rowan bowlt voor 5. Mitchell en Viljoen scoren in een uur 30 runs. Op 91 bowlt Sims Viljoen voor 9. Mitchell had zijn 50 in 139 mi nuten vol gemaakt. Op 111 valt het wicket van Mitchell b. Hammond 58, waarmede Bruce Mitchell zijn 1000 runs, 111 testcricket gescoord, haalde. De kans op een Engelsche zege is ver keken. Wade en Cameron spelen den tijd uit. In het laatste half uur slaat Cameron er op los. De laatste over bowlt Barber. Met zijn derden bal wordt Cameron voor 49 gestumped. Wade 32 not out. Totaal 197 voor 5. Bowes bowlde 19, 9, 31, 2. Hammond 7, 4, 10,.1, Nichols 22, 5, 65, 0. Verity 13, 11, 4, 0. Sims 27, 13, 40, 1. Na de derde match is de stand Zuid-Afrika 1 gew.. Engeland 1 verl. 2 draw. Door deze draw is de positie van. Engeland, om te winnen, er niet beter op geworden. Thans moet te Manchester gewonnen worden. Het krachtsverschil tusschen Engeland en het team, dat Zuid-Afrika vertegenwoordigt, is niet zoodanig dat in normale omstandigheden in 3 dagen te Manchester een overwinning door een der beide partijen te behalen is. De Zuid-Afrikaners staan er best voor. HENGELEN „HET BAARSJE". Op uitnoodiging van de Beverwijksche Vischvereeniging ,,'t Karpertje", ging boven genoemde vereeniging met bijna alle leden Zondag jl. naar Uitgeest, om elkaar aan den waterkant te bekampen. De vangst was matig, Het Baarsje mocht den zegen behalen en daardoor beslag leg gen op den eersten prijs. Van ,,'t Karpertje" was „held van den dag'* Posch; van Het Baarsje Smit-Jongbloed. De firma J. W. v. d. Meij, Gr, Houtlaan 108 te Beverwijk, had voor de controleurs twee prijzen beschikbaar gesteld, nl. voor hen, die de meeste visch boekten. Smit ontving daar door een mooie collectie bollen en van Os een kist met 25 knolbegonia's. Dit geschenk werd door ieder op prijs gesteld. De prijsuitreiking geschiedde in het nieuwe! clubhuis van Het Karpertje bij den heer Vis jes. SCHAKEN EEN SCHOOLSCHAAKTOURNOOI TE UTRECHT. Op 29, 30 en 31 Juli zal te Utrecht een school- schaa.ktournooi gehouden worden, waaraan jeugdige schakers uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Schiedam, IJmuiden, Kampen enz. zullen deelnemen. WATERPOT O. H. Z. V.—V. Z. V. (4—3). Hoewel de Velsenaren vlugger in den aanval zijn opent J. Paardekooper van Hillegom. na eenige vinnige aanvallen der gasten de score. Kort daarop scoorde hij ten tweeden male door een straf worp (20). Na rust is het dezelfde speler die een goed aangegeven bal van P. Veldhuis benut (30). Dit wordt den Velsenaren toch te bar. Na den uitgooi bxengt de rechtsbuiten den stand op 31. Er volgt nu een hevige strijd; J. Cardol benut een door Veldhuis goed geworpen bal. Velsen forceert dan nog een corner en brengt den stand op 43, waarmede 't einde komt. Wormerveersche bankier bekent. De Wormerveersche bankier Schaap heeft een volledige bekentenis afgelegd, waardoor het werk van de Justitie zeer is vergemakke lijkt. Zij. heeft thans alle uit de loketten ver duisterde effecten weten te achterhalen. De safe-houders kunnen tamelijk gerust zijn, maar de cliënten, die hun eigendom in open bewaargeving uit handen gaven, staan er niet zoo gunstig voor. Heden zou de bankier naar Haarlem worden overgebracht. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 16 te Liverpool. Breedijk, New-York 11. Rotterdam 15 (12 midd.) 436 mijl W. v. Scilly. Delftdijk, Vancouver 11. Rotterdam 15 (v.m.) te San Francisco. Bosehdijk, Rotterdam n. Philadelphia 15 (n. m.) te Boston. Volendam 15 v. Cadix te Gibraltar. Nebraska 12 v. Rotterdam te Vancouver. Lochmonar, Rotterdam 11. Vancouver 13 v. Champerico. Edam, Rotterdam n. N,-York p. 14 Lizard. HALCYONLIJN Stad Zaandam, Bagnoli n. Salta Caballo p. 14 Gibraltar. Stad Dordrecht, 14 v. Pto. Ferrajo te Agios Ioannis van Oran en Emden. Stad Zwolle 15 v. Rotterdam te Lissabon, voor Huelva. Stad Vlaai-dingen 16 van Kirkenes te Vlaar- dingen. Stad Arnhem, Almeria n. Rotterdam-Vlaar- dingen, pass. 16 Juli Ouessant. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Jjisalak 14 van Soerabaja te Hongkong. ROTTERDAT^SCHE LLOYD. Indrapoera, 16 v. Rotterdam te Spit Head. Garoet (thuisr.) 16 van Padang. Baloeran (thuisr.) p. 15 K. Guar duf ui. Slamat, 16 v. Batavia te Rottei-dam. Blitar (uitr.) p. 15 Gibraltar. Kota Tjandi (uitr.) 16 te Sabang. SILVER—PACIFIC LIJN. Silverbeech, Bombay n. Vancouver 14 te Manilla. Silverhazel, Bombay 11. Vancouver 14 te Co lombo. Saparoea 14 v. Vancouver te Calcutta. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Enggano (thuisreis) 16 Juli te Londen. Tarakan (kampeerreis) 16 te Gudvangen. STOOMVAART MIJ, OCEAAN. Peisander, Batavia n. Amstei-dam 16 v. Port Said. Perseus, Japan n. Rotterdam 15 te Singa pore. Phrontis, Batavia naar Amsterdam 15 van Singapore. Teucer, Rotterdam n. Japan p. 15 Prawle Point. Melampus, Batavia n. Hamburg 16 v Lon den. Eurybates, 13 v. Liverpool n. Batavia. City of Wellington, Dairen n. Rotterdam p. 14 Gibraltar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Meerkerk (uitreis) 16 Juli te Dairen. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfoxitein (uitx-eis) 16 Juli te Port Natal. Heemskerk 16 n.m. v. Amsterdam n. Ant- werpexi. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 15 v. Marseille. Streefkerk (uitr.) 16 te Antwerpen. JAVA—NEW-YORK LIJN Tabiaxi, 13 v. New-York te Batavia. Talisse, 14 v. Savanxiah te New-York. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amor, 14 v. W. Ixidië te New-Yox'k. Aurora, Napels n. Amsterdam 15 v. Lissabon. Bennekom, 13 vaxi Axdca n. Mollendo. Calypso, 15 v. Barcelona 11. Genua. Deucalion, 15 van Haifa n. Beyrouth. Euterpe, 16 v. Bordeaux te Amstei'dam. Ganymedes, 15 v. Malta 11. Volo. Saturnus, 15 v. Patraos n. Algiers. Van Rensselaei', 15 v. West-Indië te New- Yoi*k. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Salland (uitreis) 15-te Montevideo. Onze koopvaardijvloot. In de vorige maand is onze koopvaardijvloot uitgebreid met de motorschepen „Alcyon" „Coen", „Kortenaer", „Perna" en „Wilja". Zij is verminderd met de zeilschepen „Actief" en „Linquenda" uit de vaart genomen; de stoom schepen „Afendkerk" en „Maasland" (ge sloopt); het stoomschip „Klipfontein" en het motorschip „Gunst" (naar het buitenland ver kocht); de motorschepen „Eems" en „Jantje" (thans resp. „Alcyon" en „Wilja" genaamd). Vlootuitbreiding. De Nederlandsch-Indische tankstoomboot Maatschappij heeft aan de firma van der Giessen Zonen te Krimpen a/d. IJse! op dracht gegeven voor den bouw van een dubbel- scliroef motortankschip met ongeveer 1100 ton waterverplaatsing. De machineinstallatie omvat 2 Werkspoor Dieselmotoren van 300 PK. elk. en een stoom ketel ten behoeve van de hulpwerktuigen. Scheepvaartverdragen. Te Lissabon is een aanvullend handels- en scheepvaartverdrag tot stand gekomen tus schen Portugal en Denemarken. Beide landen verleenen elkander een na tionale behandeling van de scheepvaart. Vlootvermïndering. Het naar Rusland verkochte stoomschip Batoe van de Mij. Nederland is door de koop ster overgenomen en zal einde dezer week on der de nieuwe vlag naar zee vertrekken. AANGEKOMEN. 15 Juli: Ajax s.s. Stettin Ousel s.s. Liverpool Harcalo s.s. Santa Fé 16 Juli: Euterpe s.s. Bordeaux Rim m.s. Kragerö Afon Gwili s.s. Llanelly VERTROKKEN. 15 Juli: Apollinaris VII m.s. Aberdeen Mary m.s. Boness O. A. Brodin s.s. West Hartlepool Rosaura m.s. Noordzee Swynfleet s.s. New Castle Flore s.s. Antwerpen Zeester m.s. Rotterdam 16 Juli: Ransdorp m.s. Nordenham ÏJsaanvoer. Het Noorsche motorschip Rim is hier van Kragerö aangekomen met een lading blokijs. NOG MEER ELLENDE IN CHINA. Cholera. SHANGHAI, 16 Juli (A.N.P.) In het gebied, dat wordt geteisterd door de overstroomin gen van dp Jangtse-Kiang en zijn zijrivieren heerscht een drukkende hitte, terwijl er cho-. lera is uitgebroken.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2