BHMH Purol er op Purol geneesl{ Haarlem's Kunstschatten. De ramp van de „KwiKstaart". Tegenstrijdige verklaringen over de doodsoorzaak. Tusschen verklaringen van ooggetuigen van het ongeluk van de „Kwikstaart'' en de mededeelingen van den deskundige dr. Hulst uit Leiden omtrent den dood van vier leden der bemanning valt een tegenstelling te con- stateeren. Volgens dr. Hulst toch waren de vier leden der bemanning ten gevolge van de botsing met den grond of onmiddellijk bewusteloos, of overleden. Ooggetuigen daarentegen hebben verklaard dat zij een of meer leden der bemanning in de cockpit hebben zien gebaren, althans met de vuisten tegen de ramen hebben zien slaan. (Het constateeren van deze tegenstelling is voor het Alg. Handelsblad aanleiding geweest ons tot den directeur der K.L.M. den heer Plesman te wenden met de vraag, hoe hij deze tegenstelling kan verklaren. De heer Plesman had de tegenstrijdigheid in de mededeelingen eveneens geconstateerd Echter lieten de verklaringen van dr. Hulst voor den K.L.M.-directeur geen twijfel. De cockpit moet alleen reeds door het ge wicht van het toestel (13.000 K.G.) onmid dellijk ingedrukt zijn geweest. Slechts enkele lichte metalen platen door metalen buizen samengehouden vormden de buitenontleding van de cockpit, welke tegen de botsing na tuurlijk niet volkomen bestand zijn. Het zware gewicht, dat er bovendien zooals gezegd tengevolge van de botsing met den grond op kwam te drukken, maakt de situatie voor de bemanning nog hachelijker. Immers zij kwamen klem te zitten tusschen de verbogen stangen, hetgeen ook het geval is geweest met de beide passagiers in de voorste ca bine. Hoe uiterst moeilijk het is, af te gaan op verklaringen van ooggetuigen, hetgeen ove rigens verklaarbaar is indien men rekening houdt met den schokkenden indruk, welken een dergelijk ongeluk op een ieder maakt, blijkt nog uit de omstandigheid dat de steward Haberer en de Deensche passagier Peterson ten aanzien van de tijdtuimte, welke verloopen is tusschen de botsing en de eerste explosie, geen gelijkluidende verklaringen hebben afgelegd. En beide personen zijn toch van den beginne af aan volkomen doordron gen geweest van den ontzettenden toe stand. Volgens Haberer en Peterson zijn tusschen (beide oogenblikken ca. 30 seconden ver loopen. De een zegt wat langer, de ander wat korter. In tusschen klopt dit ook vrijwel met de mededeeling van den man op den starttoren van Schiphol, die de „Kwikstaart"' heeft nagenoeg, toen het toestel gestart was hoewel dit nakijken geen uitdrukkelijke op dracht is, maar meer als een gewoonte kan worden beschouwd. Deze man op den starttoren heeft n.l. ver klaard, dat er tusschen de botsing met den grond en het waarnemen van hèt eerste rookwolkje uit het toestel ongeveer 20 tellen zijn verloopen. De onmiddellijke doodsoorzaak is voor den heer Plesman en voor de deskundigen die het onderzoek hebben geleid, een uitge maakte zaak, ondanks tegenstrijdige verkla ringen. Toestand der gewonden gunstig. De toestand van de passagiers, die bij de ramp van de „Kwikstaar-t" min of meer ern stig werden gewond mejuffrouw J. Carl- stadt en de heer Helström, beiden uit Zwe den, alsmede de heer Faulkner (Engeland) was gunstig. Geen van drieën mag nog echter het Wilhelmina-Gasthuis verlaten. Stoffelijk overschot der heeren Newman en Hodson. Wij vernemen dat van het oorspronkelijk plan, het stoffelijk overschot van de bij de ramp van de Kwikstaart omgekomen Engel sche passagiers Newman en Hodson per vlieg tuig naar Londen over te brengen, is afge zien. Beide slachtoffers zouden thans heden middag met een der booten van de Batavier- lijn naar Londen vervoerd worden. Begrafenis bemanning. Wij vernemen omtrent de begrafenis nader dat de stoet, die Donderdag om twee uur van het Binnengasthuis te Amsterdam vertrekt., de volgende route door de stad zal nemen: Rokin, Vijzelstraat, Heerengracht, Regu liersgracht, Weteringschans, Stadhouders kade, Amsteldijk, naar Zorgvlied, waar men omstreeks half drie arriveert. Regeering helpt Lloyd- gepensionneerden niet. Zij ziet geen mogelijkheid daartoe. Op de vragen van mevrouw BakkerNort betreffende het nemen van maatregelen van regeeringswege ten behoeve van de pensioen gerechtigden van den Koninklijken Holland - schen Lloyd, wier pensioenen sedert 1 Juni j.l. niet zijn uitbetaald, heeft de minister Gelis- sen het volgende geantwoord: Het feit, dat ten gevolge van de op 16 Mei j.l. voorloonig verleende surséance van beta ling de uitbetaling van de pensioenen aan de 212 pensioengerechtigden van den Koninklij ken Hollandschen Lloyd gestaakt werd, is den minister bekend. Dat velen daai-door in een allertreurigsten toestand verkeeren, is even eens bekend; dit geldt echter niet voor alle 212, omdat onder hen ook beter gesitueerden voorkomen. Naar aanleiding van deze gebeurtenis over weegt de regeering of ten aanzien van de pensioenfondsen van particuliere bedrijven niet een regeling moet worden getroffen, waardoor deze meer afzonderlijk naast de overige vermogenspositie der onderneming komen te staan. De minister heeft nauwgezet over wogen, in hoeverre het mogelijk is eenigen bij zonderen maatregel in het belang van de betrokkenen te nemen; I" tot zijn groot leedwezen bleek echter f geen mogelijkheid tot een zoodanigen maatregel te bestaan. DE FEESTEN TE 'S-HERTOGENBOSCH. Dinsdagavond had in verband met de ju bileumfeesten in Den Bosch de eerste opvoe ring plaats van ,,Het Spel van Beatrijs" van Max Reinhardt, Karl VollemÖller en Engelbert Humperdinck onder regie van Hans van Meerten, in de groote ridderzaal op Oud- 's-Hertogenbosch. Deze uitvoering is buiten gewoon geslaagd. Er bestond hiervoor een enorme belangstelling. Last van die pijnlijke zonnebrand? Gauw (link Purol er op. Purol helpt, Purol ver zacht, Purol geneest I Purol-poeder houdt de huid koel en droog en voorkomt smetten en huiduitslag. Bij aankoop van een doosje Purol a 30 ct„ busje Purol-poeder gratis. OVERPEINZINGEN VAN EEN CEëXAMINEERDE. jWOENSDAG 17 JUCI X935 De vlootschouw van Spithead. (Adv. Ingez. Med.) Dextrinefabriek te Foxhol afgebrand. Brandweer kon niets tegen de vuurzee uitrichten. Groote schade. Omstreeks acht uur Dinsdagavond is brand uitgebroken in de aardappelmeel-, siroop- en dextrinefabriek van de firma Damhoff, te Foxhol (Gr.) Het vuur, dat vermoedelijk ont staan is door ontploffing van een hoeveelheid dextrine, welke dicht bij een der ketels was opgeslagen, greep zeer snel om zich heen en in een minimum van tijd stond de geheele fa briek in lichterlaaie. De brandweer uit Hoo- gezand die onmiddellijk gewaarschuwd was, verscheen spoedig ter plaatse en werd bij gestaan door die van Foxhol en Westerbroek. Met al het beschikbare materiaal werd het vuur aangetast, doch men bleek niet opgewas sen te zijn tegen den geweldigen vuurzee en binnen een half uur was het geheele fabrieks gebouw benevens het kantoor tot den grond toe afgebrand. "Een in de nabijheid staande loods heeft men kunnen behouden. Door de stoom uit de ketels te laten ont snappen kon een ontploffing voorkomen wor den. In de fabriek was een groote voorraad -dextrine aanwezig, zoodat de schade zeer groot is. Deze wordt echter door verzekering gedekt. Spaarbankboekje vervalscht. Adjunct-commies der Posterijen en zijn verloofde gearresteerd. De Centrale Recherche heeft een adjunct commies bij de Posterijen te Amsterdam aan gehouden, die in samenwerking met zijn verloofde, welke mede is gearresteerd, zich ten nadeele van den Staat heeft schuldig gemaakt aan oplichting van een paar dui zend gulden. De man had, met medeweten van zijn ver loofde, in het haar toebehoorend spaarbank boekje waarop een klein bedrag stond, als dienstdoend ambtenaar op een der bijkantoren valschelijk de storting van een bedrag' van een paar duizend gulden ingevuld, waarna het meisje zich dit bedrag heeft doen uitbe talen. De valschheid in geschrifte werd echter bij de controle ontdekt, waarna de arrestatie van het tweetal volgde. Beide zullen der be schikking van de justitie worden gesteld. Rijksmiddelen blijven beneden de raming. Ondanks hooger opbrengst dan in 1934. Het overzicht der Rijksmiddelen over de maand Juni is verschenen. Daaruit blijkt, dat de directe belastingen in de eerste zes maanden van 1935 f 47.805.245,50 hebben opgebracht, d.w.z. ruim f 10 millioen onder de raming, welke voor een half jaar f58.222.500 is De overige middelen brachten ruim f 18 millioen meer op dan in dezelfde periode van het vorige jaar, doch zij bleven toch nog f 19 millioen beneden de raming. Conducteur stal geld uit postzakken. Na langdurig zoeken gesnapt Hij legt een bekentenis af. Een 56-jarige conducteur der brie venmalen is te Utrecht door de Utrechtsehe recherche gearresteerd, verdacht van verduistering van gel den, die de posterijen waren toever trouwd. De conducteur deed dienst op de treinen, die van de Duitsche grens via Arnhem, Ede en Utrecht naar Hoek van Holland reden, waar de post dan overgeladen werd op de boot voor Engeland. Reeds langen tijd werd de postdienst op merkzaam gemaakt, dat geldsbedragen uit d-e postzakken verdwenen. Het onderzoek werd echter zeer bemoeilijkt, daar de post van uit Frankfurt a. Main over verschillende land-en wordt verdeeld en door tal van han den ging. Een scherp onderzoek heeft tenslotte het spoor naar Utrecht geleid, waar de conduc teur is aangehouden. Op dat moment was hij in het bezit van dertien Pond Sterling, van diefstal afkomstig, terwijl hij voorts be kende zich verscheidene malen aan ont vreemding te hebben schuldig gemaakt. Anderhalf jaar lang had d-e man zijn prak tijken uitgevoerd. Wanneer hij een postzak had geopend, had hij deze weer voorzien van een loodje, dat wel niet geheel voldeed aan de eischen, maar dat de verbreking toch vol doende camoufleerde. Hoe groot de schade is, die in den loop der jaren aan tal van personen berokkend is, valt nog lang niet te zeggen en misschien is dit bedrag ook nimmer nauwkeurig vast te stellen. Het onderzoek wordt nog voortgezet. Bovenbedoelde en ondergeteekende geëxa mineerde is reeds geëxamineerd, en acht zich wel bevoegd zijn meening uit te spreken. Eén vak van het examen moet vrijwel ieder een beheerschen, zonder wat hij veel kans heeft dat geheele examen te bederven; en dat zijn de zenuwen. Ik heb nu voor 't eerst eind examen gedaan, en ben geslaagd. Of ik dat vak beheerscht heb? Ik kan 't eigenlijk moei lijk zeggen. Dat zenuwen je parten kunnen spelen heb ik in mijn eigen klas en met mijn eigen oogen kunnen aanschouwen, 't Voorbeeld, waar ik naar toe wil, betreft een meisje; in de klas behoorde ze in géén geval tot de domsten: haar gemiddelde rapportcijfer zweefde tus schen de zes en de zeven, en wel dichter bij de zeven dan bij de zes. En wat wil 't geval? Ze slaagt niét. Ik heb enkele leeraren en leer lingen gesproken, en als ze over de gezakten praatten, golden hun eerste woorden het meisje: alles hadden ze verwacht, maar dat in geen geval. Och, uit Uw eigen omgeving kunt U ze wellicht stuk voor stuk aanwijzen. Wellicht heeft U niet zoo iemand in de klas jezeten, en was er een prettige band in de klas, dan weet U wel hoé beroerd Uzelf en de anderen het vinden, vooral in zülk een je val. Samen onderwijs genoten, gezamelijk lief en leed doorgemaakt, waarom niet geza melijk geslaagd? Doch eindexaminandi en a^.-eindexami- nandi, laat U geenszins ontmoedigen, als ik tenminste iets ontmoedigends heb geschre ven! De beste raad is, zooals U wellicht van meer kanten hebt gehoord: werk vooral ge regeld; stel bepaalde uren vast en neem er gerust een half uurtje meer bij, dan ge in de vorige klassen deed. En stel vooral nooit uit' Ge moet niet denken: over acht maanden heb ik pas examen! Neen, doet alsof ge de volgen de week evamen moest doen, Overdrijving is natuurlijk verkeerd. Per slot kunt ge dat voor Uzelf wel vaststellen. Zoo verstandig mogen we ons als eind-examinandi wel achten. Ont spanning m-oogt ge nemen, moét ge zelfs nemen. Of er geluk bij 't examen komt? Zeker! Wilt ge een bewijs? De schrijver van dit epis tel is het bewijs. Hij had op de eerste drie rapporten tusschen vijf en acht onvoldoenden en op de eindlijst geen één! Hoe kan dat? Och, 't mondeling valt heusch wel mee. Ieder die nuchter erover nadenkt moet het toegeven. Zelfs tijdens 't examen, dus niet pas nadat hij geslaagd is. We mogen het te vens als een voorrecht beschouwen, dat onze eigen leeraren ons examineeren. Nu, eindexaminandi, v-ee-1 succes! NAPOLEON. Een feest voor alle Britsche zeediensten. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. Besluit is aan W. C. van Breda op zijn verzoek met ingang van 17 Juli 1935 eervol ontslag verleend als burgemeester dei- gemeente Bovenkarspel. Bij K.B. is aan J. Knoppers, op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Meppel. DE TARWE-FRAUDE TE ELST. Gearresteerde personen vrijgelaten. De Arnhemsche rechtbank heeft de voor- loopige hechtenis opgeheven van een drie tal verdachten, die dezer dagen gearresteerd waren in verband met de fraudes bij de Ge westelijke Tarwe Centrale in Gelderland. De vrijgelatenen zijn Ir. W. A. V., die werk zaam was bij den A. B. T. B. en tevens taxa teur en keurmeester van de tarwe was, de boekhouder A. R„ die in dienst was van den pakhuishouder J. te Arnhem en G. W., bak ker te Eist. Anton Mauve's in Teyler. Schapen Met een praatje over Anton Mauve en zijn kring komen wij ditmaal al vrij dicht bij de kunst van onzen tijd, waar wij ons tot nu toe op eenigen afstand van bewogen heb ben. Officieel behoort deze schilder tot de „moderne" kunstproductie, al is ook zijn werk zoo langzamerhand alweer bijna klassiek ge worden en verstaat men onder modern thans alweer niet meer d-e Haagsche school, waartoe hij gerekend wordt. Modern is een zich voort durend wijzigend begrip dat feitelijk een modieus wanbegrip wordt wanneer men ver zuimt te erkervnen dat de schoonheid daar aan niet onverbrekelijk verbonden is noch aan een bepaalden tijd gebonden. Voor de meesten onzer is de tijd van de Haagsche School echter zij het dan recente historie geworden, en in deze zomerweken kan een kleine opfrissching van het geheugen mis schien welkom zijn. Teyler's verzameling biedt den bezoeker een aantal kunstwerken uit die periode, die van haar belangrijkheid een beeld geven dat verre van compleet is. doch in de afzonderlijke werken de schoon heid van die dagen rijkelijk doet kennen. Dat de Marissen er te eenemale ontbreken is jammer; zonder hen is 'de periode niet gaaf geportretteerd. Doch wat niet is kan nog komen, nu de fancy-prijzen van vroeger voor het compl-eteeren geen beletsel meer gaan zijn. Maar in.ieder geval heeft men er, in ken merkende stalen: Bosboom, Weisenbruch, Israëls, Mauve en wij houden ons voor van daag bij den laatste omdat die, in zeker op zicht nog bovendien tot onze stad in goede relatie stond. Immers het waren zijn jeugd en studie jaren die de in 1838 in Zaandam geboren Mauve hier doorbracht. We hebben vroeger al eens verteld hoe hij in de jaren vijftig hier met de Haarlemsche schilders vriendschap- pelijken omgang had en onder anderen bij de Savrij's aan huis kwam, en van den schil der Savrij Senior een zeer fijn portret schil derde dat jarenlang in het Rijksmuseum hing Hij heeft hier veel in de duinen gewerkt en de blonde toon van zijn later werk zal hem allicht door het Kennemer duinlandschap ge- inspireerd zijn. Hij moet een man van teere constitutie ge weest zijn, die slechts even vijftig jaar oud zou worden. Zijn werk doet een uiterst fijn gevoelig en beschaafd artist kennen, die met zeer weinig middelen een maximum van athmospherische nuances wist te bereiken. Hij verkreeg nog tijdens zijn leven een wereld reputatie, mede door een gunstige conjunc tuur in de Angelsaksische wereld die zich voor de Hollandsche kunst, als verwante der scholen van Barbizon, was gaan interesseeren Nadat Mauve eenige jaren buiten Den Haag gewerkt had vestigde hij zich te Laren. Hoe wel men later gaarne de Gooische landouwen als „het land van Mauve" meende te kunnen typeeren. was hij er volstrekt de ontdekker niet van. Toen hij er kwam vond hij er Neuhuys en Tony Offermans en Wally Moes en reeds vóór dezen hadden oudere genera ties als de Koekkoeken, Jan van Ravenzwaay en dergelijke heeren het Gooische land van Hilversum uit, verkend. Maar Mauve was misschien de eerste die het eenvoudig-stiile soms zachtmelancholische maar altijd teere van het heidelandschap in al zijn fijne ver scheidenheid op de simpelste wijze voor droeg en door de muzikaliteit, die zijn wezen ingeboren was en uit zijn werk sprak, tege lijk de eenvoudigsten en de subtielst voelen den onder zijn tijdgenooten wist -te bekoren. Het heidelandschap en de daarin rondzwer vende of er vandaan terugkeerende kudden schapen werden zijn steeds weer gevraagde sujetten zooals hij ook „de" schapen-schilder par excellence wam te worden voor wie een etiket van noode had en niet wist wat prach tigs Mauve ook in ander genre gepresteerd had. Het is een tijdje lang een artistieke mode geweest. Mauve en de andere Hage naars dat zich vaak herhalen kwalijk te nemen het hun euvel te duiden dat zij aan een steeds dringende vraag wilden beantwoorden, dat zij zooals men dan met geforceerde minachting meende te moeten opmerken, „voor de markt" werkten. Ook. die mode zal voorbijgaan omdat, wie zoo spraken, velerlei over het hoofd zagen. Eerstens, dat lang niet ieder schilder de potentie bezit zich te herhalen, zonder in qualiteit te verminderen. Tweedens, dat een Van Goyen, een Corot eenzelfde verwijt ge maakt zou kunnen worden, waaraan men eenvoudig niet drukt omdat de tijds afstand tusschen hen en ons het werk ver strooide en het verwijt belet op te komen. En het moet vooral in dezen tijd een netelige vraag zijn, die niettemin te stellen is: was het niet beter „voor de markt" te werken, dan voor het crisiscomité of anderen vorm van philantropie? Men heeft zich, de Hage naars afbrekend, blind gestaard op de mis schien inderdaad te hooge sommen die onder bepaalde conjunctuur voor hun werk betaald zijn en vergeten 't axioma dat geldswaarde en kunstwaarde elkaar nimmer definitief dekken. Beide worden door factoren bepaald die niets met elkaar te maken hebben. Alleen onverstand en snobisme kunnen volhouden dat een kunstwerk negentig procent van zijn belangrijkheid verliest omdat, wat vroeger duizend gulden kostte, thans voor honderd te koop is. Aan het werk veranderde immers niets, alleen de begeerlijkheid wijzigde zich om de een of andere reden. Laten wij er ons dus niet verder om be kommeren of de Mauve in Teyler vandaag minder hoog verzekerd behoort te zijn dan dertig jaar geleden en van de zuivere kunst van dezen artist blijven genieten. Zuiver naar den geest maar ook naar de techniek; hij beheerschte zijn stof op buitengewone wijze. Zoozeer had hij die in zich opgenomen dat hij in zijn teekeningen een gansche kud de schapen met een aantal booglijntjes wist te suggereeren. Zoo ziet ge op onze schilde rij hier, hoe prachtig begrepen dat samen scholen van zulk een groep dieren is uitge drukt, ge voelt er als het ware het trage be wegen onder en meent het zacht gerucht van het grazen te vernemen. En hoe kundig is zulk een stuk terrein geschilderd, hoeveel kennis steekt daar onder voor men het zoo eenvoudig en toch zoo definitief vermag te geven. Om nog van de hoofdzaak: het athmos pherische, dat land en horizon omvat, te zwijgen. Anton Mauve is een nobel artist uit zijn tijd van wien schilders en leeken ook vandaag nog wat kunnen leeren. J. H. DE BOB3. In stralende zonneschijn, welke' alle door den koning bijgewoonde jubileumfeesten ken merkt, had Dinsdag de groote vlootschouw te Spithead plaats van de gecombineerde vloten. De 157 schepen waren alle getooid met vlag gen. De koning die vergezeld was van den prins van Wales en de hertogen van York'en van Kent kwam Maandag te Portsmouth aan en bracht den nacht door aan boord van het ko ninklijk jaeht„Victoria and Albert", dat Dins dagmorgen in de haven bleef liggen. Om twee uur voer het jacht, voorafgegaan door de loodsboot „Patricia" en begeleid door het ad- miraalsjacht „Enchantress" uit. Bij nadering van het koninklijke vaartuig werden door de heele vloot saluutschoten afgevuurd. De vlootschouw was niet louter een inspec tie. Op initiatief van den koning werd de ge legenheid gebruikt om er een feest van te maken voor alle Britsche zeediensten. Het representatieve karakter werd niet alleen aan gegeven door de aanwezigheid van de groote schepen der koopvaardijvloot en groepen vis- schersschepen. maar ook door het feit, dat de koning alvorens de schepen? langs te varen voor inspectie, aan boord van het koninklijk jacht zoowel de vlagofficieren van de marine die met hun schepen aanwezig waren, en de commandant van de „Indus", als de vertegen woordigende gezagvoerders der koopvaardij vloot, ontving. De overige schepen met inbe grip'! van 54 groote jachten hadden speciale ligDlaatsen aangewezen gekregen. Portsmouth was een en al opgewektheid. Straten, winkels en huizen waren vroolijk met vlaggen en slingers versierd en in de stad bewoog zich een onafzienbare menschenmenigte De hotels en pensions konden den geweldi gen toeloop lang niet verwerken en talrijke personen brachten den nacht aan de kust of in de omgeving, dan wel in hun auto's door. Dinsdagmorgen voerden treinen en vlieg tuigen geweldige hoeveelheden bezoekers aan en duizenden zochten een goede plaats op de kust van het eiland Wight. Stoomschepen en pleziervaartuigen brachten de toeschouwers naar de plaatsen, vanwaar men een beter ge zicht op de vlootrevue kon hebben. De koning, die Dinsdagmorgen aan wal was gegaan om de havens te inspecteeren, was zeer onder den indruk van de groote geest drift, waarmede hij bij zijn rondrit van zes mijl door de stad was ontvangen. „Ik ben diep getroffen door de geestdrift van' het volk" verklaarde de koning aan den burge meester van Portsmouth. „Ik heb mij verbaasd over het aantal menschen. Ik ben dikwüls door Londen gei'eden doch ik heb nimmer zulk een opeengepakte menigte als hier langs den weg gezien". Heden zal de koning aan het hoofd van de vloot zee kiezen. Nader wordt uit Londen gemeld: Ter hoogte van Spithead bij Portsmouth is Dinsdag de groote jubileumparade van de Engelsche oorlogsvloot voor koning George gehouden. Honderdduizenden waren toegestroomd om getuigen te zijn van het grootsche schouwspel. 160 oorlogsschepen van de thuis- vloot de Middellandsche Zeevloot en de re- servevloot lagen in groote riien tusschen Portsmouth en het eiland Wight voor an'ker. Ook de Engelsche handelsvloot was verte genwoordigd met alle scheepsklassen, van groote luxe-Oceaanstoomers tot kleine vis- schersbooten toe. Alle schepen waren feeste lijk gepavoiseerd. Begroet door het gedonder van het scheeps geschut, passeerde de koning met zijn drie zoons aan boord van het jacht- ..Victoria and Albert" de revue. Na de vlootschouw volgde een parade van de marineluchtstrijdkrach- ten, waaraan ruim 100 gevechts- en jacht vliegtuigen, bombardementstoestellen en. vliegbooten deelnamen. De dag werd besloten met een groote fees telijke verlichting van de geheele vloot. MR. CORT v. d. LINDEN HERDACHT. In de Dinsdag gehouden vergadering van den Raad van State heeft de vice-president jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, den mi nister van Staat mr. P. W. A. Cort van der Linden, oud-lid van den Raad van State her dacht. Iets kan spreekwoord'lijk xijn, „Zoo goed als HAAS' Azijn!" (Adv. Ingez. Med.) RADIOPROGRAMMA. pfpp DONDERDAG 18 JULI. HILVERSUM 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram. pl. 9.00 Ensemble Lismonde. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gram. pl. 10.30 Vervolg ensemble Lismonde. 11.00 Voordracht door J. Verstraete en vioolsoli Boris Lensky. 12.00 Gram. pl. J2.30 Kovacs Lajos' orkest. 1.00 Ensemble Jetty Cantor. 2.30 Het Bussumsch Dameskoor olv. Jacob Hamel. Aan den vleugel Jacques Hamel. Hierna pianospel door Betsy van Praag, Gram. pl. en zang door Hans Merz. A. d. vleugel Egb. Veen. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Gram. pl. 4.45 Radio- tooneel v. d. Kinderen. 5.30 Omroeporkest olv. A. van Raalte. 6.20 Gram. pl. 6.40 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Disco-nieuws. 8.00 Berich ten. 8.05 Omroeporkest olv. A. van Raalte, m. m. v. Erna Sack (sopraan). 9.00 Zwitsersche muziek met verbindende tekst door H. Felder- hof. 9.30 Het AVRO-Aelian Orkest. 10.15 Gram. pl. 10.30 De AVRO-Deeibels olv. Eddy Meenk. 11.00 Berichten. Gram. pl. 11.15—12.00 Vervolg der AVRO-Decibels HUIZEN 301 M 8.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gram. pl. 10.15 Morgen dienst olv. Ds. J. P. v. Heest. 10.45 en 11.00 Gram. pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Orkestconcert en gram pl. 2.00 Cursus Fraaie Handwerken. 3.00 Voor de vrouw. 3.303.45 Gram. pl. 4.00 Bijbellezing Ds, G. Verdoes Kleyn, mmv. bariton en orgel. 5.00 Handen arbeid v. d. jeugd. 5.30 Zang Gusta Scheep maker (alt) m.m.v. Mej. de Cocq (piano). 6.43 Causerie H. Amelink. 7.15 Gram. pl. 7.30 Weekoverzicht. 8.00 Berichten. 8.05 Orgelcon cert M. E. Bouwmeester. 9.00 Ds. J. L. van Schaick: De vogeltrek. 9.30 Kamerorkest „Ars Nova et Ant-iqua", olv. F. Gaillard. Om 10.25 Berichten. 11.00—11.30 Gram. pl. ROME 421 M. 9.00 „lil ballo delle ingrate", opera v. Monte verdi. Orkestl.: Amfitheatrof. Koorl.: Conca. II. „Scampolo" opera van Camussi. Orkestl.s Amfitheatrof.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5