UIT HET BUITENLAND Nog eens: Gas! Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT' THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. Radio-Programma DONDERDAG 18 JULI 1935 Radiorede van Laval. Hoe Laval tien milliard zal bezuini gen. Tegen devaluatie. „Géén valsch geld". Zware offers worden van alle Franschen gevraagd. Rustige en koelbloedige houding der bevolking gewenscht. Consolidatie der valuta dringend noodig. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Minister-president Laval heeft Woensdag avond voor de Fransche zenders een korte verklaring afgelegd. Hij wees er op, dat de re geering zwaarwegende besluiten heeft geno men, omdat zij het welzijn van het land heeft willen dienen. Laval herinnerde aan de om standigheden, waaronder de regeering was gevormd en aan de door de Kamer verleende bijzondere volmachten. Zonder gezonde financiën kan geen vrije staat bestaan. Indien de vrijheid van den staat zou worden aangetast, zouden alle vrijheden te loor gaan. Indien de regeering verstandig optreedt, kan een gezondmaking worden tot stand gebracht. Voor handelen is moed noodig. Indien de regeering zich aan haar plicht zou hebben onttrokken, zou zij Frankrijk naar den af grond hebben geleid. De verdedigers van de valuatie vergeten, dat Frankrijk zijn valuta reeds met 4/5 heeft gedevalueerd en de voor standers van devaluatie willen au fond valsch o-eld uitgeven. Wij hebben andere wegen in geslagen en eischen van alle Franschen (be halve van de steuntrekkenden, werkloozen en ouderdomspensioentrekkenden) zware offers Door deze offers wordt het deficit op de be grooting evenwel hersteld. Het aantal en de belangrijkheid der decre ten bewijst, dat de regeering vastbesloten is de volledige economische gezondmaking te bewerkstelligen. Alleen het resultaat zal de vraag of de regeering juist heeft gehandeld, beantwoorden. Een rustige koelbloedige houding der be volking, aldus vervolgde Laval zijn radiorede, zou der regeering de verdere afwikkeling van de taken, welke zij zich heeft gesteld, verge makkelijken. Consolidatie der valuta, de handhaving van de veiligheid en orde zouden spreker het aan zien verleenen. dat hij noodig heeft om na mens Frankrijk bij de internationale onder handelingen te kunnen spreken. Tot zoover Laval. De bezuinigingen zijn als volgt over de ver schillende departementen verdeeld: Financiën 500.000 frs:; Justitie 500.000 frs.; Buitenlandsche Zaken 5.243.000 frs.; Binnen- landsche Zaken 39.505.000 frs.; Oorlog 687.000 frs.; Defensie overzeesche bezittingen 1000 frs.; Marine 217.000 frs.; Onderwijs 2.420.000 frs Kunst 226.000 frs.; Handel 115.000 frs.; Luchtvaart 2.280.000 frs.; Arbeid 84.000 frs.; Openbare Gezondheid 10.000.000 frc.; Koloniën 1.953.000 frs Dandbouw 73.116.000 frs.; Open bare Werken 2.275.000 frs.; Koopvaardij 80.000 frs.; Pensioenen 20.000.000 frs. en P. T. T. 5.000 frs. De voornaamste maatregelen, waartoe werd besloten zijn: algemeene verlaging van alle staatsuitgaven met tien procent, met nader vast te stellen uitzonderingen. Wat de amb tenaren betreft, is reeds thans bepaald, dat de salarissen van 5000 tot 8000 francs worden verlaagd met drie procent, die van 8000 tot 10.000 francs met vijf procent en de salarissen boven de 10.000 francs uniform met tien pro cent. Van de oud-strijders zal globaal een offer van 1,5 milliard francs op de oorlogspensioe nen worden gevraagd, dat op een nader vast te stellen wijze zal worden verdeeld. Voorts zal de regeering overgaan tot verhooging van be lastingen. Anderzijds heeft de regeering ook maat regelen genomen om de kosten van levens onderhoud te verminderen. De tarieven 'van gas en electriciteit worden met vijf procent verlaagd, de broodprijs wordt met tien cen times per kilo verminderd, terwijl ook de steenkoolprijs naar beneden gaat. De huren onder de 10.000 francs per jaar worden tien procent lager, evenals de hypotheekschulden. Italië. Vreugde over Japan's afzijdigheid. De verklaringen van -den Japanschèn am bassadeur aan Mussolini worden door de dag bladen uitvoerig weergegeven en zeer gunstig beoordeeld, te meer, daar zekere inlichtingen uit Tokio, waaraan men een officieus karakter had willen geven het tegendeel hadden doen vermoeden. De bladen wijzen er dan ook met voldoening op, dat op het oogenblik, waarop de Italiaansche regeering te verstaan had gege ven, dat het huidige geschil de toetssteen zou vormen voor de gevoelens der andere volken jegens Italië, de Mikado de gedachten van Tokio heeft doen kennen aan Mussolini in termen, die geen dubeblzinnigheid toelaten. Uit Rome wordt gemeld: Een buitenlandsch persagentschap heeft een bericht verspreid volgens hetwelk Mussolini en de chef van den generalen staf van het Italiaansche leger oneenigheid zouden hebben over de methodes, welke in het Italiaansch- Abessynische conflict zouden moeten worden toegepast. Een dergelijk bericht is valsch en moet ongelooflijk toeschijnen aan een ieder die bekend is met de methodes en stelsels en met name den geest van samenwerking, welke in fascistisch Italië bestaan. Aldus verklaart men van officieel-e zijde. Voorts maakt men melding van een tweede valsch bericht, dat uit Aden is ontvangen en waarin wordt beweerd, dat de gezondheidstoe stand den- Italiaansche troepen zóó slecht is, dat dagelijks tien militairen zouden sterven. De gezondheidstoestand is onverwacht goed en dagelijks ontvangen de medische autori teiten gunstige berichten. Lilwinof naar Rome. Het „Berliner Tageblatt" verneemt uit Wee- nen, dat de Russische volkscommissaris van buitenlandsche zaken Litwinof zich op weg naar Italië zou bevinden. Litwinof brengt wel vaker voor of na de bij eenkomsten te Genève eenige dagen aan de Italiaansche meren door, doch in sommige kringen neemt men aan dat zijn reis naar Italië thans een politiek doel heeft en dat hij. als voorzitter van den Volkenbondsraad, in Italië eenige besprekingen met Italiaansche staatslieden zou hebben over het Italiaansch- Abessynisch conflict. Ierland. Weder onlusten in Belfast. Het aantal dooden in het onlustenkwar tier is Woensdagmorgen gestegen tot 6 per sonen. Het laatste slachtoffer was een jonge man van 22 jaar^.^ê Woensdagoch tend in de Nixonstraat doodgeschoten werd gevonden. De politie had in verschillende straten barricades opgericht, teneinde de vijandige partijen gescheiden te houden. In den loop van Woensdag kwam het echter tot verdere ernstige botsingen. Des morgens schoolde een vrij groote menigte samen in de omgeving van de Yorkstraat, waar zij een dreigende houding aannam, zoodat de politie gedwongen was verscheidene schoten in de lucht te lossen. Des middags deden zich we derom ernstige botsingen voor, toen een der slachtoffers begraven werd. Zooals reeds gemeld, werd daarbij ook geschoten. Mili tairen en pantserwagens" werden benut om de. orde weer te herstellen, doch de onlusten sloegen op andere plaatsen over. Op het kerkhof zelf ontstond een vuurgevecht tus- schen Organisten en lersche nationalisten, waarbij verscheidene personen gewond wer den. Amerika. De hervormingsplannen van president Roosevelt. In de Woensdag gehouden persconferentie heeft president Roosevelt zich met nadruk verklaard tegen de krantenmagnaten en an dere millionnairs, die uit vrees voor de suc cessiebelasting probeeren de werkzaamheden van het Congres te saboteeren en de spoedige verdaging te bewerken vóór de reorganisatie- voorste"1 en inzake de belastingwetgeving zijn afgehandeld. President Roosevelt verklaart er op te staan, dat alle belangrijke aan de orde zijnde wets ontwerpen nog deze sessie worden afgewikkeld omdat het volgend jaar, wanneer de verkie zingscampagne alle gemoederen zal bezig houden, nog minder vooruitzicht op zakelijken arbeid zal bestaan dan thans het geval is. Daarom moet zoo mogelijk schoon schip wor den gemaakt. (Intusschen hebben de rechtbanken opnieuw tweehervormingsplannen van Roosevelt min of meer in de war gestuurd door zoowel de belasting op de verwerking van landbouw producten als de onteigening van gebouwen voor kolonisatiedoeleinden in strijd met de grondwet te verklaren). Aangezien het Opperste Gerechtshof pas in het najaar weer bijeenkomt, zal de onzeker heid omtrent het definitieve lot van het be langrijkste punt van den nieuwen koers min stens tot a.s. winter duren. De tegenstanders van Roosevelt betoogen, dat zijn nieuwe koers in werkelijkheid een on wettig geëxperimenteer is met onbeproefde en ongewensehte hervormingsideeën. Grooter eenheid in het leger. Woensdag is te Tokio een buitengewone zit ting gehouden van den Japanschèn oppersten oorlogsraad, ten einde de maatregelen te be spreken, die genomen zullen worden ter ver krijging van grooter eenheid in het leger. Aan de besprekingen namen o.m. deel de minister van Oorlog Hayasji, de oud-minister van Oor log Araki, de afgetreden inspecteur-generaal voor de militaire opvoeding generaal Mazaki (die lid van den oppersten oorlogsraad is ge bleven) en zijn opvolger generaal Watanabe. De stemming in den oorlogsraad was zeer ernstig. Hayasji verklaarde, energiek te zullen doortasten. Op 20 dezer zal de mikado het geheele plan ter goedkeuring worden voor gelegd. De mutaties en promoties bij het leger strek ken zich tot de hoogste rangen uit. Omstreeks 400 dezer mutaties hebben betrekking op hooge militaire functies. Reeds het aftreden van generaal Mazaki als inspecteur-generaal voor de militaire opvoeding wijst op een ingrijpende wijziging in Japans militaire politiek. Duitschlamd. Weer Stahlhelmgroepen ontbonden. De gouwleider van de gouw Maagdenburg- Anhalt heeft de onmiddellijke ontbinding ge last van alle plaatselijke Stahlhelm-groepen in de districten Dessau en Köthen wegens verzet tegen door hem getroffen maatregelen. De geheime staatspolitie te Kiel deelt mee, dat de districtleider van de Stahlhelm in Hu- sum, advocaat en notaris Caxstens, die on langs wegens ophitsing en kwaadsprekerij tot 7 dagen „Schutzhaft" was veroordeeld, heeft getracht uit de gevangenis een bericht te smokkelen, waarin hij verklaart nooit zelf moord te zullen plegen en dus, voor 't geval hij niet uit de Schutzhaft zou terugkeeren, moet zijn vermoord'. Deze verklaring van Carstens, aldus de po litie, is niets anders dan een grove beleedi- ging, een miskenning van het werk der ge heime staatspolitie. Carstens zal naar een concentratiekamp worden overgebracht. Instructie voor anti-J oodsche demonstratie. De correspondent van de Times te Berlijn schrijft dat de anti-Joodsche onlusten van Dinsdag in officieele kringen een onaangena- men indruk hebben gemaakt, want een uit ban ting op zulk een schaal was noch ver wacht, noch bedoeld. Er zijnbepaalde aan- wy zingen dat instructie was gegeven voor een min of meer ordelijke anti-Joodsche demon- stratiee beperkt in omvang zoowel als tijd, en uitgevoerd door nazi's onder discipline, die alleen hun uniform voor gewone kleedij had den moeten verwisselen. Maar toen de demon stratie begonnen was geraakte zij spoedig buiten controle en ontaarde in een opgewon den tafereel van Joden-mishandelingen. Den meesten last veroorzaakten groepen van op geschoten jongens, waarvan enkelen onder bevel schenen te staan van geüniformeerde S.A.-mannen. NIEUWE FILM MET CHEVALIER. De Toeplitz Film Pruductions in Londen kondigt de verfilming aan van W. J. Locke's novelle The Beloved Vagabond met Maurice Chevalier in de titelrol. De opnemingen zullen in Januari 1936 een aanvang nemen. Naar „Variety" meldt zou Maurice Chevalier hier voor 150.000 dollar ontvanen. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 v^rtaf i W - met garantie, pijn- loos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur, Zaterd. 912 uur Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v, 79 u. (Adv. Ingez. Med.) De overstroomingen in China. Aantal slachtoffers op 40.000. geschat Reeds vijf dijken vernield. Uit Shanghai wordt gemeld: Het aantal personen, dat bij de overstroo mingen van den Jangtsekiang en den Hoangho om het leven is gekomen, wordt thans geschat op 40.000. Men gaat bij deze raming af op de onrust barende berichten, welke uit de overstroo- mingsgebieden Sjanghai bereiken en die trou wens bevestigd worden door de rapporten van regeeringsambtenaren uit de zwaarst getroffen districten. Zoo heeft de gouverneur van Pauting aan Peiping rapport uitgebracht over de geweldige verwoestingen, die het hoogwater in zijn dis trict heeft aangericht. Hij verklaarde, dat min stens 120.000 personen door het hoogwater uit hun woonsteden zijn opgejaagd en elders een goed heenkomen zoeken. Een belangrijke dijk aan den Noordelijken oever van de Jangtse kiang is onder den aandrang van het water be zweken, als gevolg waarvan de toestand in Noord-Hoepeh thans vrijwel onhoudbaar is. Duizenden soldaten zijn die bevolking behulp zaam bij het versterken van den „Gouden Dijk". Als ook deze het onder den hoogen vloed begeeft, zou dit catastrophale gevolgen hebben voor de steden Hankau en Woetsjang. De bewoners der laaggelegen stadswijken heb ben deze noodlottige gebeurtenis maar niet eens afgewacht, doch hebben hun woningen reeds ontruimd. Eiken dag wordt de toestand kritieken-. Aan de Gele Rivier zijn reeds vijf dijken ver nield en loopen nog vier dijken gevaar. Dage lijks voeren de sterk gezwollen stroomen lij ken aan, die reeds gedeeltelijk in staat van ontbinding verkeeren, zoodat men groote vrees koestert voor het uitbreken van epidemieën. President Roosevelt heeft een nota gericht tot den president der Chineesche republiek, waarin hij namens de Vereenigde Staten uiting geeft aan zijn medeleven in verband met den nood en de verwoestingen welke de overstroo mingen in China hebben veroorzaakt. NIEUWE FRANSCHE KRUISER. De Fransche kruiser „Marseillaise", die heden in tegenwoordigheid van den minister van marine te St. Nazaire van stapel zal loo pen, is, naar Reuter bericht, het 6de en laat ste schip eener serie van het type kruiser „Galisonnière". Het vaartuig bestaat uit 9 stukken geschut van 15}4 cm., 3 in een toren en uit 8 stukken vliegtuig-afweergeschut van 9 cm., alsmede uit 4 torpedobuizen. De kruiser zal vliegtuigen aan boord meevoeren en voorzien zijn van een catapult-installatie. De bemanning zal bestaan uit 28 officieren en 580 manschappen. Vak lieden achten, volgens Reuter ,het schip een der best geslaagden in zijn soort. Het anti-semietisme in Duïtschland. Protest van Parijsche Joodsche organisaties. Naar het Handelsblad uit Parijs verneemt, bereiden de Joodsche organisaties aldaar een protest voor tegen de anti-semitische actie te Berlijn en overwegen de mogelijkheid om de bemiddeling van den Volkenbond in te roepen. De Zionistische jeugdfederatie verzoekt in een brief gericht aan de „Alliance Israëlite Universelle" de aandacht der verschillende regeeringen er op te vestigen, dat nooit de anti-semitische actie in het oude Rusland een dergelijk smadelijk karakter heeft gehad als in het Duitschland van Hitier en dat de geheele wereld, daarvoor verantwoordelijk is geworden. De krankzinnige waarheid Engelsche onthullingen van „The New Statesman" en van generaal Groves. (Speciale correspondentie.) Londen, Juli. Eenige weken geleden vermeldde de redac teur van het vooruitstrevende Engelsche weekblad „The New Statesman and the Na tion" in een bespreking van een door de „Union of Democratie Control" uitgegeven pamflet getiteld „Poison Gas", dat volgens dit pamflet de vroegere verklaring van den te- genwoordigen Engelschen Premier, Mr. Bald win, dat er geen werkelijk afdoende afweer tegen gasaanvallen en aanvallen uit de lucht bekend is, nog steeds juist is. Al het ge praat over gasmaskers en bomvrije schuil plaatsen enzoovoort zou zonder zin zijn, om dat deze middelen van verdediging nutte loos zijn voor de groote massa, die in het midden van een wereldstad als Londen leeft. De reden voor dit gepraat, aldus het bewuste pamflet, is dat de regeering vanzelfsprekend de instemming van het publiek wenscht met de uitbreiding van haar vernietigingsappa- raat, dat bestemd is andere volkeren uit de lucht uit te roe'ien. „Ze wil ons daarom een zekere angst aanjagen, maar vooral niet te veel. Want het zou gevaarlijk zijn ons waanzinnig te maken door de waarneid te vertellen terwijl een klein beetje van die waarheid vermoedelijk juist voldoende is om ons onze steun aan haar politiek te dben ge ven Dat zijn cynische woorden. Maar intus schen druppelt in deze dagen van politieke spanning steeds meer van die „krankzinnige waarheid" door. Zoo heeft de Engelsche regeering in de afgeloopen week alle plaat selijke autoriteiten in Engeland, Schotland en Wales laten weten, dat zij geen verant woording op zich neemt voor het bouwen van gas- en bomvrije schuilplaatsen ter be scherming van de burgerbevolking tegen luchtaanvallen. Dergelijke schuilplaatsen zijn „kostbaar en onpraetisch"!. Tegelijkertijd is aan huiseigenaren meege deeld, dat het hun eigen zaak is zich tegen ontplof fingien en scherven door bombarde menten veroorzaakt te beschermen". Ziet hij daar geen kans toe, dan stelt hij zich bloot aan wat de Engelsche regeering noemt: „luchtaanvallen op groote schaal, die onver wachts op verschillende plaatsen in het land zullen plaats vinden". We zijn inmiddels in staat ons een voor stelling te vormen van dergelijke aanvallen uit de lucht, dank zij de mededeelingen van experts op dit gebied; Brigadier-Generaal Groves, die in 1918 op het Engelsche Mi nisterie van Luchtvaart de vliegoperaties leidde, deelt in zijn verbazingwekkend boek: „Behind the Smoke Screen" (Achter het rook-gordijn) het volgende mede over het ef fect van thermietbommen. die naast gas- en explosieve bommen bij een luchtaanval zullen worden gebruikt: „Wanneer thermiet (een magnesium-meng sel) wordt afgestooten, brandt het met een temperatuur van ongeveer 2000 graden Fahrenheit; het kan niet met water of met eenig ander door de brandweer gebruikt bluschmiddel worden gebluscht. Door de in tense hitte, die het opwekt, is een kleine hoe veelheid voldoende om snel door staal heen te vreten en het smeltende metaal in een gloeiende stroom te veranderen, die elke substantie waarmee het in aanraking komt. in brand zet". Het is daarom geen wonder dat de Engel sche regeering met de kennis van deze en der gelijke zaken een kennis die zij evenals andere regeeringen al jaren heeft bezeten thans in haar circulaire aan de plaatselijke overheden meedeelt, dat het „ondanks de uitbreiding der luchtmacht voor doeleinden van landsverdediging en verdediging van den grond af tegen luchtaanvallen onmogelijk is, voldoende bescherming tegen luchtaan vallen te garandeeren". Het geeft echter veel te denken, dat we eerst thans op de hoogte van dit vitale feit worden gebracht na dat we jarenlang zijn gesust met kinder- meisjes-zoethouderijen, als „het valt wel mee, het is zoo erg niet; dwaze pacifisten blazen die dingen allemaal zoo erg op". En het is nog niet lang geleden, dat Lord Hailsham in het Engelsche parlement de belofte deed, dat alle Engelsche onderdanen in het bezit van een gasmasker zouden worden gesteld. Thans luidt de regeerings-mededeeling ech ter. dat diezelfde onderdanen, waarmee zij zich nog kort geleden tijdens de Jubileum feesten zoo innig verbonden voelde, maar voor zichzelf moeten zorgen. „De regeering zal intusschen zorgen voor een reserve van gas maskers en beschermende kleeding, die echter ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs is dus op weg naar huis; doch hij neemt, per vergissing, een anderen weg dan gewoonlijk zoo komt het dat hij plotseling aan den zeekant uitkomt. Groote witte wolken drijven statig langs den hemel; een meeuw wiekt op in wijde vlucht en een scheepje zeilt licht naar den horizon. Een zilte geur dringt tot hem door „Wat is Jiet mooi," denkt Thijs, „hier voel ik me thuis." alleen bestemd is voor diegenen, die werk zaam zijn bij de luchtbeschermingsdiensten". Zoodat het er volgens deze circulaire, voor ons allen, doorsnee-Londenaren, die geen an dere pretentie hebben, dan levende wezens te zijn, slecht uitziet en we thans als afgeboekte individuen door Londen's straten wandelen. Als menschen. die in den meest letterlijken en barbaarschen zin alles boven het hoofd hangt. Helaas èn gelukkig is het niet alleen de Londensche bevolking die met moord wordt bedreigd. Het zijn de bewoners van alle groote steden, de bewoners tenslotte van de wereld, die het een lust is te bewonen in een zomer zoo vol zon als deze. Het is het leven zelf dat wordt bedreigd. Niet door epidemiën, niet omdat het menschelijk kunnen te kort schiet, maar merkwaardig genoeg omdat onze kennis zoo gróót is zóó groot, dat wij eerst de aarde aan onze techniek hebben onder worpen, om daarna de lucht te overmeesteren en tenslotte van uit de lucht alles wat op die aarde zorgvuldig is opgebouwd weer te vernie tigen. De plannen voor die meest krank zinnige daad liggen gereed; de techniek maakt zich op om eens en voor al over het leven te triomfeeren. Het gaat er slechts om hoe vastberaden wij allen aan dat leven vast blijven houden, en hoe duidelijk wij allen tezamen, dat nu op dit oogenblik doen blijken, door als één man den strijd voor het rechtvaardige leven in te zetten. Vr. S. OFFICIER TE HANKAU GEFUSILLEERD Naar Reuter uit Hankau meldt is een offi cier van het plaatselijk garnizoen gefusilleerd, omdat hij verzuimd had maatregelen te ne men tegen de dreigende overstrooming. Te Hankau zijn door de overstrooming 23 personen om het leven gekomen. ^iiiiiiiiiiiii lllllH'"'1'!!!!!! iiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiniiiiiini i»»»»11" VRIJDAG 19 JULI HILVERSUM, 1875 M. 8— VARA. 12.— AVRO. 4— VARA. 8.— VPRO. EN AVRO. 11— VARA. 8.Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gram.pl. 10 30 Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie Hetty Beek. 10.35 Gram.pl. 11.— Vervolg declamatie. 11.20 Gram.pl. 12— Kavocs Lajos en zijn or kest. 12.45 Pierre Palla (orgel) speelt eigen composities. 1.15 Vervolg Kovacs Lajos. 2. Voordracht door Julia de Gmyter en Rien van Noppen. 2.35 Gram.pl. 3,10 AVRO-Decibels olv. E. Meenk. 4— Gram.pl. 4 15 De Zonnekloppers olv. C Steyn. 5— Voor de kinderen. 5.30 Orvi- tropia olv. J. v, d. Horst. 6— Declamatie C. Rijken. 6.15 De Flierefluiters olv. E. Walis.'7. J. C. C. Kayser: Levensstijl. 7.20 Tine de Lor- me (alt-mezzo) en J Jong (orgel). 7.50 Nieuwsberichten. SOS-berichten. 8.Ds. G. Westmijse: Waar is nu de Hemel, waar is nu de hel. 8.30 Uit het Kurhaus te Scheveningen: Residentie-orkest olv. C. Schuricht. Om 9.15: Ds. R. J. de Stoppelaar: Een kwartier varen door de Friesche Vennen. 10.30 Literaire cau serie Ds. E. D. Spelberg. 10.45 Nieuwsberichten. Vrijz. Godsd. Persbui'eau. 11Jazzmuziek (gr.pl.) 11.30—12— Gramofoonmuziek. HUIZEN, 301 M. Algem. progr. verzorgd door de NCRV. 8.Schriftlezing en meditatie, 8.159.3_0 Gram.pl. 10.30 Morgendienst olv. Ds. L, W. Wessels. 11.00—12.— Zang Eline Henrica, m. m. v. F. de Nobel (piano) 12.15 Gram.pl. 1.15 Ensemble v. d. Horst en gram.pl. 2.30 Chr. Lec tuur. 3.00—3,45 Ensemble v. d- Horst. 4— Or gelspel R. Parker. 5.— Declamatie W. O. Butte 5.45 Pianorecital W. de Roos. 6.30 Causerie A. J. Herwig 7.Politieberichten. Ned. Chr. Pers bureau. 7.30 Boekbespreking. 8.— Berichten. 8 05 Chr. Harmonie-Vereen. „Sursum Corda uit Vlaardingen o.l.v. A. C. v. Leeuwen, m. m. v. een Corps Mariniers, uit Rotterdam. 9.— P. Jaspsrse: Narcose. 9 30 Vervolg concert. 10.30 Berichten. 10.35—11.30 Gramofoonmu- DRÓITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelcon cert Reg. New 11.50 Trocadero Cinema-or kest olv. A. v. Dam. 12.50 BBC-dansorkest, olv. H. Hall. 1.35 Birmingham Ladies Strijkkwar tet 2.20 Pavilion Theatre-orkest olv. F. Sto kes. 3.20 Sted. Orkest Harrogate olv. L. Co- hen. 4.35 Hotel Metropole-orkest olv. E. Co lombo 5.35 BBC-dansorkest olv. H. Hall. 6.20 Berichten. 6.50 Mantovani en zijn Tipica-or kest. 7.35 Victor Olof Sextet. 8.05 Intern, volks liederen en -dansen. 8.20 Celebrity Trio. 8.50 „Still more pages from Sandy's albumolv. A. H. Hanson. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-orkest olv. L. He ward, mmv. J. Hunt (piano). 11.35— 1220 Harry Roy en zijn Band RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Gaillard. 4.35 Pasquier-Trio. 6.05 Gram.pl. 8,20 Orkestconcert olv, Du pont. 9.20 Gram.pl. 9.35 Orkestconcert olv. Cooper. 11.10 Dansmuziek 11.20—12.20 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest olv. Andersen. 3 50- 5.50 L. Preii's orkest. 8.20 Omroeporkest olv. Reesen. 8.40 A. Cortot speelt (gr.pl.) 8.50 Zang spel olv. Reesen. 11.20—12.50 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.35 Orkestconcert. 12.20 Orkestconcert. 2.35 Gram.pl. 4.20 Viool en piano. 5.20 Uit Ham burg: Omroeporkest, Radio-dansorkest en so listen. 7.20 Omroeporkest uit Munchen olv. Klosz 8.35 Schumann-Hebbel-programma. 9.05 Orkestconcert. 11.20—12.20 Omroepklern- orkest olv. Eysoldt. ROME, 421 M. 9.Concert mmv. vrouwenkoor en trio. 10.20 Gevar. programma. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20, 1.302.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Pianorecital. 7 05, 7.35 en 8.20 Gram.pl. 8.25 Hoorspel. 8.50 Symphonieconcert. Hierna 'tot 11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. en zang. 12.50 Om roeporkest olv. Douliez. 1.502.20 en 5.20 Gram.pl. 5 50 Pianorecital. 6.20 Gram.pl. 6,50 Accordeonmuziek 7,35 Zang. 8.20 Omroepor kest olv. Douliez. 10.3011.20 Gramofoonmu- DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8 35 Rijkszending: Robert Schuman Frie- drich Hebbel. 9.05 Robert Gaden's orkest mmv. W. E. Hintz (voordracht). 10.20 Berichten* 10.50 Pianorecital. 11.05 Weerbericht. 11.20— 12.20 Populair concert uit Stuttgart.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3