BEVERWIJK Het overzicht van de groentenveiling. Lage prijzen voor de groenten. De afgeloopen week bracht voor de groen tenveiling weinig verandering ten goede daar tengevolge van de lustelooze stemming de prijzen zich op een laag peil bleven handha ven, of van sommige producten nog meer naar beneden gingen. Ook het verschijnsel van doordraaien deed zich de laatste dagen in belangrijke mate voor en was vooral op de veiling van Maandag 15 Juli van grooten omvang toen ongeveer 1800 kisten onverkocht bleven. Van het product, dat niet aan de minimum prijs kon toekomen maakte het artikel sla het leeuwenaandeel uit met een aantal van pl.m. 1600 kisten. Ofschoon ook op de veiling van 17 Juli weer veel sla geen kooper kon vinden toch was het aantal nu heel wat minder. De prijzen varieerden voor dit product ongeveer van 1545 ct. per kist. Postelein bleef tot het midden dezer week dezelfde prijzen handhaven, doch scheen zich heden een weinig te herstellen daar de noteeringen. zich weer bewogen van 2030 ct. per kist. Andijvie kwam deze week steeds meer naar voren, hiervan waren de prijzen zeer wissel vallig en liepen uiteen van 1540 ct. per kist. Het aanbod van bospeen was van zeer groe ten omvang. Dit product moet zich echter ook met een klein prijsje tevreden stellen, wis selend naar soort van 2Vz6 ct. per bos. Bloemkool waarvan de prijzen vorige week zich weer in een richting bewogen voor eer ste soort van 1015 ct., kwam bij uitzonde ring tot hoogstens 10 ct. en het was weer de mindere kwaliteit die zeer sterk met de prijs in verdrukking kwam. De aanvoer van verschillende dopperssoor ten was van beduidenden omvang en zal zeker in aanvoer het hoogtepunt weer achter den rug hebben. De noteeringen voor dit pro duct stonden geregeld aan den lagen kant, al maakte soms een enkel mooi partijtje een uit zondering. Tengevolge van het snelle rijpen met het warme weer zijn de meeste partijen te rijp of te zwaar, waardoor de kwaliteit er niet op verbetert. Voor doppers en capucij- ners schommelden de prijzen naar soort on geveer van 512 cent per K.G. Raspers staan als fijnste soort altijd enkele centen hooger en eveneens waren peulen van goede kwaliteit zeer gewild en noteerden naar soort van 10 22 cent per K.G. Komkommers, waarvan de aanvoeren zich steeds meer uitbreiden, ging er met de prijzen ook niet op vooruit em noteerde van 13 ct. per stuk. Tomaten, waarvan tot heden nog geen aanvoeren van beteekenis waren, maakten een kleine verbetering en wisselden de laat ste dagen van 612 cent per K.G. In de fruitafdeeling kwamen deze week de bessen een grootere plaats innemen. Voor zwarte bessen waren de prijzen naar kwali teit van 34—50, roode bessen van 30—48 en kruisbessen 3045 cent per slof van pl.m. 3 K.G. •-Het aardbeiensei-zoen nadert- thans- weer met rasse schreden zijn einde. De aanvoeren dalen in snelle vaart naar beneden, zooals uit onderstaande cijfers duidelijk is waar te nemen. Aan de Vereenigde Veilingen be droes de aanvoer op 10 Juli 84537 K.G. op 11 Juli 74452, 12 Juli 51195, 13 Juli 42185, 15 Juli 31619 K.G. en 16 Julo 40792 K.G. Aan de Exportveiling „de Molen" waren de cijfers op de resp. data 42086, 39376, 24238, 23224. 16336 en 21561 K.G. In totaal bedraagt tot op heden de aanvoer 2.203,345 K.G. waarvan aan de Vereenigde Veilingen werden geveild 1,478,113 K.G. en aan de „Molen" 725,232 K.G. De door- sneeprijzen varieerden deze week zoo onge veer van 1823 ct. per K.G. „ZANGLUST" NAAR KROMMENIE. Het Mannenkoor „Zanglust" zal a.s. Zondag deelnemen aan het festival van het Mannen koor „Werkmanslust" te Krommenie ter ge legenheid van het gouden jubileum dier ver- eeniging. „Zanglust" zal onder leiding van den heer A. van Dijk uitvoeren „Morgenlied" van Ph. Loots en „Abendfriede am Rhein" van Neumann. DE FUSIE VAN BEVERWIJK EN WIJK AAN ZEE EN DUIN. Naar wij vernemen zal de openbare vergade ring van Ged. Staten, waarin de gemeente raden van Beverwijk en Wijk aan Zee en puin in de gelegenheid worden gesteld door één of meer gemachtigden hun meening omtrent een samenvoeging dier gemeenten, toe te lichten, worden gehouden op Woensdag 4 September des namiddags te 2 uur in het gebouw der Provinciale Griffie, Dreef 3 te Haarlem SCHOOLREISJE NAAR BRUSSEL. De leerlingen van de R.K. U.L.O.-school voor jongens van den Keesdelfsweg hebben een tweedaagsch uitstapje gemaakt naar België. Op den eersten dag werd een bezoek gebracht aan Antwerpen, waar excursies werden ge- maakt naar de voornaamste bezienswaardig heden. De nacht werd in de Scheldestad door gebracht. Den volgenden dag werd de reis voortgezet naar Brussel voor een bezoek aan de Wereldtentoonstelling RONDRITTEN VAN DE V .V. V. Woensdagmiddag werd de eerste rondrit gehouden door midden-Kennemerland, geor ganiseerd door de V. V V. Per autobus werd een tocht gemaakt van Wijk aan Zee door Beverwijk naar Heemskerk en terug. Tijdens deze rondrit werden bezoeken gebracht aan het Wolff en Dekenhuisjé, de Ned Herv. Kerk. kasteel Assumburg, het wandelpark en het kasteel ..Marquette", het Huldtooneel en het buiten .Scheybeeck". Deze zeer interessante excursie bood vooral de badgasten een prettige afwisseling en is dan ook zeer in den smaak gevallen. Ook voor plaatsgenooten kunnen wij gaarne aanbevelen eens zoo'n rondrit mee te maken. Wij weten zeker, dat er velen zijn. die het mooie histo rische kerkgebouw van de Ned Herv. Gemeente slechts van den buitenkant kennen. Het bezoek aan den prachtigen tuin van ..Scheybeeck'' vormde een waardig slot van den middag. De tuinbaas, de heer Martens, diende het gezelschap van voorlichting. Zeer interessant was b.v. het bezoek aan de kassen met de daarin gekweekte zeldzame planten. Voor het eerst van hun leven zagen de ex- cursisten hier onder meer een pisangboom. Tijdens den rondrit verstrekt de gids van de V.V.V. de noodige inlichtingen. In Assumburg wordt deze taak overgenomen door den her bergvader Geert Dils eri in „Marquette" door mej. Dils. Deze mooie rondritten worden iederen Woensdagmiddag gehouden De autobus ver te 1.45 uur van het Julianaplein te Wijk aan Zee en te 2 uur vanaf het Stationsplein. BOUWVERGUNNING. B. en W. hebben aan L. Aardenburg alhier vergunning verleend tot het bouwen van een pakhuis met kantoor aan de Meerstraat, u KENNEMER ZWEMCLUB—H. P. C. 7 5—0. Direct gaat K. Z. tot den aanval over. Bruin glipt handig door de H. P. C. verdediging heen en opent het fccore. Steeds blijft K. Z. in den aanval en het H. P. C.-doel beleeft eenige hoogst benauwde momenten, terwiju de lat den doelman een maal krachtig steunt na een schitteren schot van Langen dijk. Adrichem komt door een fout van een der backs vrij vcor den keeper en scoort nummer twee, met welke stand de rust ingaat. Na de rust is K. Z. sterker en succes blijft dan ook niet uit, Bruin zwemt nummer drie in doel en spoedig daarop volgt het vierde doelpunt door Adrichem. Een prachtige door slag van Bruin gaat net naast. Dadelijk daarna zwemt Adrichem den bal van het midden op en na eenige handige schijnbewegingen ligt nummer 5 in het net,.. Nog eenige aanvallen op het H. P. C. doel volgen door verdgre doelpunten blijven uit, zoodat K.Z. een flinke overwlnnig zze NIEUWE BRANDMEESTER. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer A. Smit hebben B. en W. tot brandmeester benoemd de heer J. Hofland. VEREENIGDE VEILINGEN. KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. 17 Juli 1935. Prijsnoteering: Breekpeen per kist 3035 ct. Spinazie per kist 40—45 ct. Sla per kist 15;35 ct. Postelein per kist 2035 ct. Andijvie per kist 1535 ct. Wortelen per bos 36 ct. Rabarber per bos 23'/2 ct. Peterselie per bos 34 ct. Selderie per bos 34 ct. Prei per bos. IV2 ct. BloemkoolIesoort per- stuk 8—9 ct: - 1 Bloemkool 2e soort per stuk 35 ct. Tomaten per kilo 612 ct. Peulen per kilo 1222 ct. Doppers per kilo 714 ct. Capucijnders W. per kilo f 613 ct. Capucijnders B. per kilo 812 ct. Raspers per kilo 1216 ct. Groentjes per kilo 89 ct. Snijboonen per kilo 1526 ct. Dikke boonen per kilo 1216 ct. Tuinboonen per kilo 37 ct. Komkommers per stuk 14 ct. Aardbeien per slof 4070 ct. Frambozen per doosje 1017 ct. Zwarte bessen per slof 3050 ct. Roode bessen per slof 4048 ct. Witte bessen per slof 3545 ct. '.Perziken per stuk 27 ct; Druiven per kilo 5260 ct. UITSTAPJE CHR. SCHOOL. Dinsdag 23 Juli zullen de leerlingen van de hoogste klassen der Chr. School een bezoek brengen aan Ouwehand's dierenpark te Rhenen. De leerlingen van de lagere klassen i maken heden, Donderdag, een uitstapje naar Bergen. HET UITSTAPJE VAN „ZANGLUST". Het Mannenkoor „Zanglust" ontvangt van talrijke zijden medewerking bij de voorbe reiding van het uitstapje naar Oberhausen in Duitschland. Vooral de aldaar wonende Hollanders schijnen het bezoek van de Be- verwijksche zangers op hoógen prijs te stel len, te oordeelen althans naar de brieven, welke de dirigent de heer H. van Dijk uit Oberhausen ontvangt. In een dezer brieven werd medegedeeld, dat de Hollandsche consul bij de officieele ontvangst van de zangers aanwezig zal zijn. HET CONCERT VAN „ZANGLUST". In het comité van aanbeveling voor het con cert van „Zanglust" hebben nog zitting geno men de heeren Th. J. J. Duterloo, F. W. Postema en W. P. G Stoutenbeek. i MARKTBERICHTEN. Noteering van 17 Juli. Spinazie per kist f 0.370 48 Postelein per kist f 0.140.22 Andijvie per kist f'0.40—0.67 Wortelen per bos f' 37 Komkommers, per 100 f 25 Aardappelen kleine zand p. K.G. f 0.040.07 Peulen per K.G, f 0.12—0 24 Doppers per K.G. f 0.040.09 Capucijners per K.G. f 0.040.09 Raspers per K.G. f 0 040.09 Tuinboonen per K.G. f 0.03—0.05 Snijboonen pér K.G.' f 0.30 Heerenboonen per K.G. f 0.200.24 Bloemkool per 100 f 26 Uien per K G. f 0.02 Sla. per kist f 0,18JO.49 Rabarber, per 100 bos f 34 Fieterselie per bos f 0.04 1/2 Selderie per bos f 0.04 Aardbeien per slof f 0.481. Frambozen per mandje f 0.100.15 Bessen per K.G. f 0.12—0.24 Kruisbessen per K.G, f 0.050.12 AUTOMOBILISME. STERRIT VAN DE K. N. A. C. NAAR 'S HERTOGENBOSCH. Zondag 21 Juli a.s. organiseert de K. N. A. C. een sterrit voor automobielen naar 's Herto genbosch. Hierboven een afbeelding van de herinneringsplaquette, welke aan de deelne mers, die dezen rit met goed gevolg zullen vol brengen, zal worden uitgereikt. De burgemeester van 's Hertogenbosch, Mr F. J. van Lanschot schrijft ons: De jubileumfeesten ter herdenking van het 750-jarig bestaan van 's Hertogenbosch trek ken de alge me ene aandacht. Een jaar lang zijn met groote zorg die feestelijkheden voorbereid. De K. N. A. C„ actief als steeds, heeft op 21 Juli een sterrit naar 's Hertogenbosch georganiseerd. Met de opening van de brug over de Waal in Zalt- bommel heeft de K. N. A. C. eveneens een ster- dit naar 's Hertogenbosch geleid, om op die voor het verkeer naar het Ziüden zoo belang rijke gebeurtenis de aandacht van autorij dend Nederland te vestigen. Die sterrit is toen een. groot succes geworden.,.. De sterrit op Zondag 21 Juli a.s. schijnt ech ter al het-overige te zullen- overtreffen. Er is op de oude wallen in de feesvierende stad een oud 's Hertogenbosch opgebouwd geheel vol gens de origineele teekeningen en schetsen der oorspronkelijke middeleeuwsche huizen, 1200 Gildebroeders in typisch costuum met hun vaandels en banieren, trommen, oude zilveren schilden, en standaardruiters zullen op 21 Juli daar binnen rukken en hun intocht houden. Daar zal een stuk oude Brabantsche ge schiedenis te zien zijn. Nog nooit zijn zooveel gilden bijeen geko men. Deze Gildedag zal alle vorige overtref fen en daar die intocht in een middeleeuw sche veste plaats zal hebben, zal deze een zeer bijzonder effect maken. De K. N. A. C. acht dezen sterrit van zooveel beteekenis, dat ze de deelneming daarom zoo wel voor haar leden als niet-leden heeft opengesteld. Een prachtige door de Koninklijke Begeer ontworpen plaquette zal den deelne mers worden aangeboden. De stichter van 's Hertogenbosch Hertog Hendrik I van Bra bant wordt op die plaquette uitgebeeld, geze ten op een kloek paard. De K. N. A. C. en talrijke Sterrit-rijders heet ik bij voorbaat 'hartelijk welkom op oud- 's Hertogenbosch. DONDERDAG 18 J U L I 1935 DAMMEN. DE INDEELING VAN DE HOOFDKLASSE Reeds 15 September a.s zal de z.g.n. „super klasse" met de competitie een aanvang ne men. Wat de afdeeling betreft van den voor- maligen Districtsbond Noord-Holland, deze zijn als volgt ingedeeld: afd. West. D. C. IJ. IJmuiden, Damclub Haarlem en Haarlemsche Damclub te Haarlem, Wormer te Wormerve-er. Gezellig Samenzijn A. Jozef Blankenaar en Excelsior alle te Amsterdam, Zaandam te Zaandam en H. D. G. te Hilversum. Deze superklasse is ook in den Districtsbond Den Haag en Utrecht ingedeeld. De kampioe nen dezer afdeelingen komen in den eindstrijd om den titel clubkampioen van Nederland uit De eerste klasse, die in November direct na afloop der superklasse-competitie zal aan vangen zal. wat den Districtsbond Noord-Hol land betreft vermoedelijk zijn samengesteld uit de volgende clubs: Haarlemsche Damclub n. D. C. IJ. II, G. S. b te Amsterdam, C. D. A. D. O. S. en van Embden. Niet waarschijnlijk is het dat Alkmaar, Den Helder, en nog enkele reserve tientallen een kans- voor deze hoofdklasse krijgen. HONKBAL WEDSTRIJDEN VOOR SCHOOLNEGENTALLEN Woensdagmiddag hadden op het sportter rein aan de Kleverlaan de eindwedstrijden voor schoolnegentallen plaats. Door de drie overgebleven negentallen werd een halve com petitie gespeeld. Die negentallen warenR. H. B. S. Velsen II. Ie H. B. B. en 2e H. B. S. B I, beide uit Haarlem. Allereerst ontmoetten elkaar le H. B. S. B en R. H. B. S. Velsen. Vooral door vier wijd en door fouten weet de R. H. B. S. Velsen punten te verzamelen. In twintig slagbeurten werd feitelijk slechts één honkslag gegeven. De le H. B. S. is alleen in de tweede en vier de innings zoo gelukkig. In de eerste en derde innings kwamen sléchts zes spelers aan slag. Van die zes kregen vier een nul door een goe den aangooi van Liepertz naar eerste of twee de honk. De twee andere werden door Liepertz en Fermene uitgevarigen. Na vier innings was de stand 2114 en de inningscijfers: R. H. B. S. Velsen II: 7—3—3—8 is 21. le H. B. S. B: 0—6—0—8 is 14. Hierna kwam de verliezer van den vorigen wedstrijd le H. B. S. B tegen het eerste negen tal van de 2e H. B. S. B. De le H. B, S. B begint met slag. Nijhuis opent al dadelijk met een tweehonkslag en Josso en Cnossen geven een honkslagen. Een paar fouten helpen mee en de le H. B. S. B brengt het al in de eerste beurl tot zes punten. De 2e H. B. S. B overtreft dit getal echter Als bewijs van Amerika's goeden wil heeft de burgemeester van New-York twee levensgroote poppen, Mr. en Mrs. America, die de typische Amerikaansche man en vrouw moeten voorstellen, naar Japan gestuurd, In Yokohama werden zij door „Foeyi Nippon" en „Miss Sakoeraka", de typische vertegenwoordigers van de Japansche jeugd, begroet. nog. Hauber komt in de eerste beurt tweemaal aan slag en noteert beide keeren een drie honkslag. Een paar fouten, vooral de korte stop was daar sterk in, een paar keer vier- wijd, en het worden negen punten. Hierna doen beide partijen veel kalmer aan. Voor de eerste H. B. S. B geeft Josso nog een paar goede tikken, terwijl de 2e H. B. S. er vooral door vier wijd en fouten van de tegen partij komt. Zoo komt het dat de le H. B. S. B ondanks haar zeven honkslagen nog verliest van de 2e H. B. S. B, die er maar vijf gaf. Hierdoor is dus de le H. B. S. B uitge schakeld. De inningscijfers zijn: le H. B. S. B: 6—1—1—3 is 11. 2e H. B. S. B: 9—3—3—1 is 16. De laatste overgebleven .negentallen waren dus 2e H. B. S. B en R, H. B, S. Velsen II. Panman had in dezen wedstrijd nogal suc ces. Hij bereikte negen keer drie slag, maar gaf daarnaast nog acht keer vier wijd. Niet alle spelers, die een vrijen loop hadden gekre gen, bereikten echter het thuishonk. Verschil lende sneuvelden voor dien tijd. Geslagen werd er in elk geval op-Panman zeer weinig. Feitelijk gaf alleen Stada een honkslag, maar die gold dan ook voor drie honken. Fermene bereikte veel minder keeren vier wijd en werd vaker geslagen. Toch niet zoo of de score van de 2e H. B. S. B bleef ook Taag. De eindstand was na vijf innings 95 en de inningscijfers: 2e H. B. S. B I: 3—1—3—1—1 is 9. R, H. B. S. Velsen II: 0—2—0—1—2 is 5. Doordat de 2e H. B. S. B haar beide wedstrij den gewonnen had was zij de winnares. In de kleedkamer reikte de heer Kuling', wegens ver hindering van de heer Bleesing, den wisselprijs een groote zilveren medaille van den Minis ter van Onderwijs aan den aanvoerder van het 2e H. B. S. B negental over. Behalve woor den van lof over het spel vaar de 2e H. B, S. B sprak hij ook nog woorden van waardeering over den keurige prestatie die het tweede ne gental van de Velsensche H. B. S. had geleverd. R. C. H. Ill—H. H. C. III (22—22). Wel was H, H. C. III in het begin van den wedstrijd aardig voor, maar door veel wijdbal- len van den werper wist R. C. H. later in te halen. Daar kwam bij dat H. H. C. met slechts acht man speelde. Het veldwerk was aan bei de zijden nog al vrij slecht. Toch wisten de R. C. H.'ers de H. H, C.'ers tweemaal voor nul uit te krijgen. Vooral door goed honkloopen maakte R. C. H. ten slotte zelf een beurt van acht runs. Dat getal was net genoeg om nog een gelijk spel te bevechten. De inningscijfers zijn: R. C. H. III: 0—2—1—6—3—2—8 is 22. H. H. C. III: 1—2—5—7—7—0—0 is 22. E. D. O. Ill—R. C. II. III. Voor de derde klasse Haarlem wordt heden avond zeven uur op het E. D. O.-terrein ge speeld: E. D. O. Ill—R. C. H. III. DE EERSTE GEDIPLOMEERDE SCHEIDSRECHTERS. Het succes van de poging van den N. H. B'. om het peil van het scheidsrechterscorps op te voeren is niet erg groot gewórden. Het getal aanmeldingen bedroeg zeven, vier dames en drie heeren. Na deelname aan het schriftelijk gedeelte werden vijf candidaten afgewezen, zoo dat voor het mondelinge deel slechts twee werden opgeroepen. Beide zijn geslaagd. Die gelukkigen zijn: de heer K. Wulfhorst uit Haarlem en de heer I. Notebaard uit Am sterdam. WIELRIJDEN. De a.s. wereldkampioen schappen op den weg. Uit Floreffe: De 31 Nederlandsche renners hebben Woensdag voor de tweede maal getraind op het 13,5 K.M. lange circuit van Floreffe. 's Ochtends 10 uur werd gestart, waarbij het in de bedoeiling lag den geheelen afstand van 216 K.M. te rijden. Zoover is men echter niet gekomen. De grootste prestatie werd gele verd door de renners Heeren en Middelkamp, béiden profs., die het circuit dertien maal hebben gereden en dus 175 K.M. hebben afgelegd, in den tijd van 7 uur 5 min. Te ongeveer vijf uur des middags werd de traning- stopge-zet. De beroepsrenners Heeren en Middelkamp hadden het circuit dertien maal afgelegd in den tijd van 7 uur 5 min. Daarop volgen Reyen, die om 17,10 uur van zijn fiets stapte en tien maal het circuit had gereden. Van Oss. die tien minuten later ar riveerde, Stuyts, Van Gerven en De Leur. die weer met een verschil van zeven minuten aankwamen. Nog enkele anderen passeerden de eindstreep toen de officials reeds waren vertrokken. De Hollandsche renners verklaarden na afloop, dat het parcours zeer moeilijk geweest was.. De leiding van de N. W. U. heeft besloten over acht dagen de renners aan te wijzen, die zullen deelnemen aan de wereldkampioen schappen. NED ARBEIDERS SPORTBOND. 5 JARIG BESTAAN AFD. SANTPOORT- BLOEMENDAAL. Bovengenoemde afdeeling organiseert ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan een sportdag op haar terrein te Driehuis op Zon dag 21 Juli a,s. Het programma bestaat uit voetbal-, korfbal-, athletiek- en turnnummers. Deelnemende groepen zijn: Den Haag: voet bal en korfbal; Amsterdam: korfbal en athle tiek; Aalsmeer: korfbal: IJmuiden: voetbal en athletiek: Santpoort: korfbal. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 16 Juli te Manilla. Grootekerk, (thuisr.) pass. 17 Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nebraska 16 van Vancouver naar Rotterdam. Statendam 16 v. N.-Yk 11. Rott. via Boston. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver 17 (v.m.) van Londen. Breedijk, Phïlad. n. Rott. p. 17 Lizard. Volendam 17 v. Gibraltar te Algiers. HALCYON LIJN. Flensburg 16 v. Vlaardingen t-e Narvik. Rozenburg 16 v. Rott te Lissabon. Stad Amsterdam, Vlaard. 11. Bagnoli p. 16 Gibraltar. Stad Zaltbommel, Oran n. Salta Caballo p. 15 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKALIJN. Jagersfontein (uitr.) vertr. 18 v. Pt. Natal. Bloemfontein 16 v. Antwerpen te Hamburg, Vertrekt 19 (n.m.) n. IJmuiden. Heemskerk (uitr.) 17 te Antwerpen. JAVA—CHINA—JAPANLIJN. Tjinegara 16 v. Am<!»y te Macassar. Tjileboet 16 van Macassar naai' Maü» KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amazone 16 v. Santander n. Musel. Bodegraven, Chilin. .Amstm. via L'pool 17 (1 v.m.) 300 mijl N. v. Flores. Costa Rioa, Barbados n. Amstm. 16 v. Ponta del Goda. Cottica 16 v. Paramaribo n. Amsterdam. Nereus 16 van msterdam te Santander. Stuyvesant, Paramaribo n. Amsterdam 16 .(11.58 v.m.) 300 mijl Z. van Valentia. Boskoop Amstm. n. Chili 14 v. Curacao. Calypso 17 Juli van Barcelona te Genua. Ariadne 17 Juli van Danzig te Kopenhagen. Hebe 16 Juli van Kopenhagen te Danzig. Amazone 17 Juli van Musel naar Oporto. Pluto 17 van Amsterdam naar Kopenhagen. Alkmaar 17 van Amsterdam naar Curacao. KON. HOLL. LLOYD. Salland 16 v. Amsterdam te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja (uitr.) p. 16 Gibraltar. Kota Tjandi (uitr.) 17 te Belawan. Kota Agoeng (thuisr.) 16 van Suez. Baloeran (thuisr.) p. 16 Perim. Dempo (uitr.) 17 van Suez. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Bengalen, Oalc. n. Vancr 15 te Portland (O.) Silverbazel, Bombay n. Vancr. 15 v. Colombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan -de Witt 17 v. Amsterdam n, Batavia. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 17 te Genua. Poelau Laut (thuisr.) p. 16 Perim. Poelau Roebiah (thuisr.) 17 te Havre. STOOMVAART-MIJ OCEAAN. Phrontis, Batavia n. Amst. 17 v. Belawan. Polydorus, Amst. n. Batavia 17 v. Port Said. Ajax, Japan n. Rotterdam 17 te Marseille. Perseus, Japan n. Rott. 17 v. Singapore. City of Wellington, Japan n. Rott. 18 te Havre verwacht. Antenor, Japan n. Rott. 17 (n.m.) v. Londen. Lofodenvisscherij? Volgens die statistiek heeft de visscherij bij de Lofoden, welke van zoo groote beteekenis voor de Noorsche visschers is, dit jaar van Februari tot April slechts 55.000 ton opgele verd, terwijl ongeveer 30.000 menschen aan het bedrijf deelnamen. Deze vangst is ongeveer de helft van het gemiddelde over de laatste vijf tien jaar. Aanvoer cellulose. Bij de papierfabriek te Velsen is aangeko men het Zweedsche. stoomschip „Vega" van Söderhamn met een lading cellulose. Naamsverandering'. Het naar Rusland verkochte s.s. „.Batoe" (gisteren gemeld) zal worden herdoopt in „Kulu" en begin volgende week in ballast naar de Zwarte Zee vertrekken. Loodsgelden. De opbrengst der loodsgelden bedroeg in de afgeloopen maand f233.794 tegen f319.062 in Juni van het vorig jaar. Over het eerste half jaar bedroeg die opbrengst 1,506 millioen gul den tegen 1,895 millioen gulden in het eerste halfjaar van het vorig jaar. AANGEKOMEN. 16 Juli: Diamond s.s. Britonferry Prinses Juliana m.s. Noordzee Moidart s.s. Middlesbro 17 Juli: Vega s.s. Söderhamn VERTROKKEN. 16 Juli: Oosterschelde m.s. Ipswich Venersborg s.s. Rotterdam Bowling s.s. Leith Merel s.s. Londen Heemskerk s.s. Durban Newton Abbot s.s. Blyth Vliestroom s.s. Huil 17 Juli: Diamond s.s. Goole Joh. de Witt ss.. Batavia. hooger beroep in het proefproces, dat door de Hoosac Mills Corporation teeen de federale regeering en in het bijzonder tegen de hef fing der progressieve crisisbelasting op tarwe was aanhangig gemaakt. Het gerechtshof verklaarde dat de progressieve belasting vol gens de Agricultural Adjustment Act in strijd met de grondwet is. veroordeelde scherp de A.A.A. als geheel en sprak als zijn meening uit, dat de staatssecretaris van landbouw op onwettige wijze wetgevende be voegdheden had gekregen. Het hof nam zijn beslissing met twee gen een stemmen en volgde in groote trekken dezelfde richtlijnen, die het Opperste G&. rechtshof te Washington heeft toegepast fci zijn bekend vonnis tegen de N.R.A. OOK DE A. A. A. IN STRIJD MET DE GRONDWET. BOSTON. 17 Juli. (A.N.P.) Het Hof van Beroep te Boston heeft uitspraak gedaan in FORMOSA WEDEROM GETEISTERD. TOKIO, 17 Juli (Reuterj. Uit Taihokoe op Formosa worde gemeld, dat bij 'n hevigen aardschok, omstreeks 20 minuten na midder nacht te Sjin Tsji Koe, 35 personen werden gedood en 100 gewond. Vele gebouwen zijn ernstig beschadigd, de telefonische en tele grafische verbindingen zijn verbroken. Vooral de provincies Tsji Hoenan, B-yritsoe en Taiko werden getroffen. Deze aardbeving is de vierde sedert die van 21 April, waarbij zooals men zich wel herin neren zal, 3200 personen om het leven kwa men en meer dan 9000 werden gewond.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5