BEVERWIJK AFSCHEID VAN MEJ. A. SMIT Op zeer hartelijke wijze hebben Donderdag middag personeel en leerlingen van de open bare lagere school no. 1 afscheid genomen van Mej. A. Smit, die na 43 dienstjaren het on derwijs met pensioen heeft verlaten. Dit af scheid geschiedde in een der lokalen van school 1 in tegenwoordigheid van burgemees ter H. J. J. Schol tens, den gemeentesecreta ris J. W. A. C. van Loenen, wethouder K. Steyn, de oud-schoolhoofden J. van Lingen en J. Ehrbecker en van vele collega's. De leerlingen uit haar klas hadden voor een overvloed van bloemen gezorgd, zoodat het lokaal wel een bloemenhof geleek. De heer Krabbendam, hoofd van school 1 verwelkomde de scheidende onderwijzeres, die in gezelschap was van haar bejaarde moeder en deelde voorts mede, dat de Inspecteur van het Lager Onderwijs door ambtsbezigheden verhinderd was de af scheidsplechtigheid bij te wonen Onder leiding van den heer Wortman werd M,e.i- Smit vervolgens door de kinderen een afscheidslied toegezongen, waarna Corrie v. d. Wel met een kranig speech je namens haar klasgenootjes een fraaie ets van den Wijker- toren aanbood. Burgemeester Scholtens gewaagde vervol gens van de groote waardeering, welke het ge meentebestuur voor het werk van Mej. Smit heeft. Zij heeft echter het groote voorrecht, zoo merkte de burgemeester op, dat zij nu al haar zorgen kan concentreeren op haar goede, oude moeder. Spr. dankte Mej. Smit voor de groote toewijding, waarmede zij 43 jaren lang haar taak heeft verricht. De heer Wortman, sprekende namens het personeel van de school herinnerde dankbaar aan de goede kameraadschap welke allen steeds van Mej. Smit mochten ondervinden. De re sultaten van haar werk zijn achtergebleven bij de honderden en duizenden, die zij onder het aan leer en van de maatschappelijke en christelijke deugden heeft opgevoed en waar door zij als het ware een deel van het eeuwig- heidswerk verrichtte. Namens het personeel overhandigde spr. de scheidende onderwijze res een tafelcouvert. De heeren v. d. Molen en Dangermond ge tuigden van de groote waardeering voor de prettige samenwerking met MejSmit namens de collega's van de scholen 2 en 3. Beide spre kers boden bloemen aan. De heer Timmer wenschte nog vele prettige levensjaren toe namens „de buren", de school voor Buitengewoon Lager Onderwijs. Nadat de heer Schipper voor de oudercom missie woorden van dank had gesproken, her innerde het oud-hoofd van de school, de heer J. van Lingen aan verscheidene voorvallen in de onderwijswereld tijdens den veeljarigen loopbaan van Mej. Smit, met wie spr. zooveel jaren op de meest prettige manier heeft mo gen samenwerken. „De ijver en de toewijding van Mej. Smit," aldus getuigde de heer Ehr becker, eveneens oud-hoofd van de school, „drukten een stempel op haar werk. Zij was de draagster van een toewijding, die onver gankelijk is." Spr. hoopte, dat deze dag het begin zou mogen zijn van een lange periode van welverdiende rust. De heer J. Visser voerde het woord namens de plaatselijke afdeeling van Volksonderwijs en zei daarbij om. dat honderden kinderen en' ouders met groote dankbaarheid aan Mej. Smit zullen terugdenken. Namens Volkson derwijs bood spr. bloemen aan. De heer v. d. Borren deed dat voor de afdeeling Heemskerk Tenslotte sprak de heer Blom nog een har telijk afscheidswoord namens de reeds in het laatst der vorige eeuw opgerichte Commissie tof bevordering van trouw schoolbezoek, die het-jaar lij ksche schoolreisje organiseerde. Spr. wenschte Mej. Smit een prettigen levens avond toe. Het slotwoord sprak de heer Krabbendam, die den nadruk legde op de groote toewij ding, waarmede MejSmit haar werk verricht te. „Zal de school beantwoorden aan haar doel, dan zal het personeel zelf het voorbeeld moeten geven." Spr. wenschte Mej. Smit een lange en prettige samenleving toe met haar moeder en sloot vervolgens de bijeenkomst. Tenslotte vermelden wij nog, dat Mej. Smit zeer vele bloemstukken ontving, oa. van de Kleuterschool. DE STERKEN VOOR DE ZWAKKEN. Ten bate van de Katholieke kinderuit zending werd Donderdagavond in het ge meentelijk Sportpark een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen D.E.M. en V.V.E. uit Wijk aan Zee. Voor den aanvang trok een bonte stoet door de straten, gevormd door leden van de K.J.C. in hun kleurrijke uniformen, de St. Jozef Harmonie, en twee vrachtauto's waar op hadden plaatsgenomen de elftallen der gecostumeerden en van de „zwaargewichten" die in de pauze van den voetbalwedstrijd het publiek aangenaam zouden bezighouden In het Sportpark was vrij veel belangstel ling. Voor den wedstrijd D.E.M.V.V.E. deed bur gemeester Scholtens den aftrap. In de rust hebben de gecostumeerde- en de zwaargewicht voetballers het publiek kos telijk vermaakt. Het debuut van verschei dene Beverwijksche bekende figuren op het groene veld, verwekte niet geringe hilariteit. Deken Lucassen trapte voor dit komische intermezzo den bal af. De spelers van het gecostumeerde elftal hadden zich op de meest zonderlinge wijze toegetakeld. Watt en Half Watt" waren van de partij en een der spelers verscheen zelfs met een kinderwagen. Een draaiorgel zette aan het vroolijke ge beuren muzikale luister bij. De verrichtingen van beide elftallen verwekten niet weinig hilariteit. Wij meenen, dat de gecostumeer den 't gewonnen hebben, 't Kan ook anders om zijn, maar het deed er weinig toe, want het was slechts een voorstelling voor het publiek. Toen de heer Leo Peelen, die als scheidsrechter een soort van koehoorn be speelde, met veel misbaar het einde aan kondigde, viel den zwoegers een hartelijk applaus ten deel, De serieuze voetbalwedstrijd werd daarna voortgezet. Het was een gemoedelijk par tijtje, waarin V.V.E. tegen den eersten klas- ser een goed figuur sloeg. D.E.M. bracht er niet veel van terecht en zal tegen het nieuwe seizoen nog een geduchtef training moeten doormaken, om met succes in de competitie te kunnen aantreden. Dat de thuisclub tenslotte nog met 21 wist te winnen, was meer aan geluk, dan aan goed spel të danken Intusschen was het voor de Katholieke Kinderuitzending een geslaagd sportfestijn, en daar ging het toch maar om. UITSTAPJE CHRISTELIJKE SCHOOL. Donderdag hebben de leerlingen van de Christelijke School in de Meerensteinstraat een schoolreisje gemaakt. De leerlingen van de laagste klassen maak ten In twee autobussen een uitstapje naar Bergen. De kinderen hebben zich in deze mooie omgeving naar hartelust vermaakt in de groote speeltuin „Duinvermaak". De grootere kinderen benutten een deel van den na middag' voor het maken van een mooie wandeling door de duinen. Zeer voldaan over het genotene, arriveerde het vroolijke gezelschap tegen den avond in den besten welstand in Beverwijk. COLLECTE VOOR T. B. C.-FONDS. Op Zaterdag 20 Juli zal de afdeeling Be verwijk van den Nederlandschsn Sigaren makers- en Tabakbewerkersbond de jaar- lij ksche straatcollecte houden voor het T. B. C.-fonds. Er is echter nog een tekort aan- colleótanten en collectrices. Opgaven daar voor kunnen geschieden bij de heeren H. Rothe, Strick van Linschotenstraat 54 en O. van Alphen. Alkmaarscheweg 10. HET LUNAPARK. Het Lunapark aan den. Verlengden Munni- kenweg blijft zich nog steeds in groote be langstelling verheugen. lederen avond heerscht op het kermisterrein een vroolijke drukte, die tot nu toe gelukkig nog door geen enkelen wanklank werd verstoord. De draad- kunstenaar Pilon, die voor de kinderen zou optreden kon aan dit voornemen wegens on gesteldheid geen gevolg geven. De jeugd was spoedig deze teleurstelling re boven want de kermis bood zooveel genoe gens, dat er nauwelijks tijd bleef om aan anderen zaken te denken. Donderdagavond werd op het kermisterrein een groot vuurwerk afgestoken dat door een groote menigte zeer gewaardeerd werd- OP VRIJE VOETEN GESTELD. De door de politie gearresteerde steuntrek ker, die in de Peperstraat een controleur van Maatschappelijk Hulpbetoon heeft aan gevallen, is Donderdagmiddag op vrije voe ten gesteld, nadat van het gebeurde proces verbaal was opgemaakt. HEEMSKERK INSCHRIJVING ARBEIDSBEURS. Door den Minister van Sociale Zaken is voor deze gemeente bepaald, dat vanaf heden de ondersteunde arbeiders of zij 'die bij een ge subsidieerde werkverschaffing zijn geplaatst, moeten zorgen, dat van het gezin, waarvoor zij kostwinner zijn, alle tot werken in staat zijnde niet-verdienende inwonende leden van 15 jaar of ouder zich als werkzoekende bij het orgaan der openbare arbeidsbemiddeling (Ar beidsbeurs Beverwijk) laten inschrijven en daarbij ingeschreven blijven. Ook de echtgenoote van den ondersteunde moet als werkzoekende worden ingeschreven, indien het gezin kinderloos is of wanneer de kinderen de voortdurende zorg van moeder niet meer behoeven. Onze plaatsgenoot H. L. Schipper slaagde aan de R. H. B. S. te Alkmaar voor het eind examen. OPENLUCHTSPEL. Zondag 18 Augustus a.s. zal in het wandel park Marquette door Anton Verheyen het Abelspel Lanseloet en de Sanderijn vertoond worden. Dit geschiedt bij kunstlicht en in gondels. WIJK AAN ZEE RAADSVERGADERING. Donderdagavond vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van burgemees ter H. Rothe. Na opening der vergadering werden door een commissie, gevormd door de heeren Gijs- berts, Kruidenberg en Melchers de geloofs brieven onderzocht van de nieuw gekozen raadsleden, die in September a.s. zitting zul len nemen. De geloofsbrieven werden in orde bevon den, zoodat tot toelating werd besloten. Bij de ingekomen stukken was een missive van Ged. Staten met de voor de gemeente hoopvolle tijding, dat de toestand van nood lijdendheid der gemeente heeft opgehouden te bestaan. Van de Ned. Unie van chauffeurs wa-s een schrijven ingekomen betreffende de loonen en arbeidsvoorwaarden van chauffeurs van auto's, die in de gemeente standplaats heb ben. De voorzitter meende, dat dit adres, hoewel het ongetwijfeld een belangrijk on derwerp behelst, voor kennisgeving moest worden aangenomen, omdat het aantal sta- tionneerende auto's in deze gemeente zeer minimaal is De Raad besloot het adres voor kennisgeving aan te nemen. Een adres van Jhr. J. G. Boreel van Ho- gelanden te Bloemendaal met verzoek om vergunning voor het aanleggen van wegen werd in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. De heer v. d. Col k betreurde het, dat de terreinen niet in het uitbreidingsplan zijn opgenomen. De voorzitter hoopte, dat de commis sie voor de streekbelangen dit onderwerp ter hand zal nemen. Een voorstel tot wijziging der gemeentebe- grooting 1935 werd goedgekeurd. Het betrof hier een administratieven maatregel. Vastgesteld werden de verordeningen op de heffing en invordering van het vergun ningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. Vervolgens kwam aan de orde het voor stel van B. en W. tot het vaststellen van ver ordeningen, regelende de bezoldiging van het gemeentepersoneel. Den heer Kruythof was het opgevallen, dat voor den geneesheer van Wijk aan Zee de belooning wel tamelijk veel verschilde met die van den Wijk aan Duinschen ge neesheer. De heer De Winter vroeg, welk werk de gemeente-opzichter doet voor het salaris van f 900. Er is toch ook een bouwbureau, dat den opzichterveel werk uit de hand heeft genomen. De voorzitter antwoordde, dat zijn werk bestaat in het controleeren van de eigendommen der gemeente. Spr. kon wel toezeggen, dat er nauwkeuriger toezicht zal worden gehouden op de beken. Wethouder Ter voort zei, dat aan den waterafvoer van de tuinen thans reeds aan dacht besteed wordt. Vermoedelijk zal hieruit voortkomen, dat de opzichter daarin een taak zal vinden. De verordeningen werden overeenkomstig het voorstel van B. en W. vastgesteld. Goedgekeurd werden eveneens de voor stellen tot het aangaan van een geldleening groot f 1930 tegen 4ï/2 pet. ter aflossing van een in 1921 verleend hypothecair crediet voor den bouw van twee woningen en tot het aan gaan van een geldleening groot f 79200 met de N.V. Maatschappij voor Gemeentecrediet- te Amsterdam ter dekking van een gedeelte De onlusten te Belfast (N. Ierland) konden slechts onderdrukt worden door militairen, die met de bajonet op het geweer door de straten marcheerden. van het nadeelig slot op den gewonen dienst 1932. Na vaststelling van suppletoire begrootin gen 1934 en 1935. werd de gemeente-rekening van het jaar 1934 aangeboden. Zij sloot voor den gewonen dienst op een bedrag van f 505.436,35 in inkomsten en f 505.359,65 in uitgaven. Batig saido f 76.70. De kapitaal- dienst vermeldde f 92549,63 aan inkomsten f 171.864 aan uitgaven, nadeelig saldo f 79315,10. De rekening werd in handen gesteld van een commissie bestaande uit de heeren Bak- kum, v. d. Colk en De Wildt. Bij de rondvraag vroeg de heer De Wildt naar de mogelijkheid, om in Wijk aan Duin een tweeden veldwachter aan te stellen. De v o o r z i 11, e r antwoordde, dat daar tegen van hoogerhand bezwaren bestaan. De heer K r u idenbe rg herinnerde aan zijn vraag over een premieregeling voor het lidmaatschap van de ziekenfondsen voor werkloozen. De vo o r z i 11 e r antwoordde dat tegen een dergelijke regeling veel bezwaren kun nen worden aangevoerd. De gedwongen bij dragen geven veel onaangenaamheden. Ook in Beverwijk gaf bet „poppenkast" voegde spr. hier aan toe. B. en W. zullen de zaak nog eens bekijken, De heer Melchers oefende ernstige cri- tiek uit op het parkeerverbod, dat voor den Relweg is uitgevaardigd. Het was spr, bekend dat jl. Zondag wel 50 of 60 vreemdelingen, die per atuo een bezoek kwamen bréngen aan Wijk aan Zee. zijn teruggestuurd, zon der dat zij eenige aanduiding kregen, waar zij hun wagens konden parkeeren. De heer Melchers noemde dezen toestand voor de badplaats zeer ongewenscht. Wijk aan Zee komt daardoor nog meer in de verdrukking, Als vreemdelingen op deze wnze worden ont- vangen zullen zij Wijk aan Zee stellig gaan vermijden. De voorzitter deed de toezegging een onderzoek in te zullen stellen, of in die om geving een parkeerplaats is te vinden. De vergadering werd hierna gesloten. BEVORDERD. Bevorderd zijn van de 3e naar de 4e klasse der Huishoud- en Industrieschool L. Strui kenkamp en I, Struikenkamp: van de Je naar de 2e klasse Chr. S. van der Wel en Chr. S, Klein (v.w.). EXAMENS. Mej. S. C. P W. Beth, onderwijzeres aan de O. L. school alhier, slaagde Donderdag te Haarlem voor het. Hoofdacte-examen. VRIJDAG 19 JU El 1935 opneming in de le klasse geboden geweest. De ranglijst is: Tumlust B. I 15535 p„ 2. T. V. IJ. I 12186 p., 3. O. S. S. I 12124 p., 4. Turnlust II, 5. Turnlust II. II, 6. Turnlust B. Hl, 7. Turnlust H. III. De beste prestaties werden geleverd door de volgende leden van Turnlust B.: A. v. Geen huizen aantal p. 2462, 100 M. hardloopen 11.1 sec., 400 M. hardloopen 54 sec., kogelst-ooten 10,04 M.. M. Kluft speerwerpen 43.67 M„ hoog springen G. Tabak en J. v. Keulen 1.50 M. n de 3e klasse werd de volgorde: 1. B. G. V. II 7078 p., 2. Concordia II 6956 p., 3. Turnlust 1-1, IV, 4. T. V, IJ. II, 5. O. S. S. II, 6, T. V. IJ III. Hier werden de beste verrichtingen geleverd door S, de Boer, G. Moen, B. G. V. (versprin gen 5.04 M.) en C, Blazer, Concordia kogelstoo- ',en 8.34 M. Het hoogste aantal punten, n.l. 1093, werd door S. de Boer behaald. ATHLETIEK. COMPETITIE K. T. K. Onder leiding van de heeren W. Verkes en P. J. Wagemans werd de athletiek-competitie van den Kennemer Turnkring met den twee- den wedstrijd besloten. Er namen 38 ploegen aan deel. De prestaties stonden op vrij hoog peil. Ook verschillende jonge krachten toon den goede verrichtingen. De dames-competitie, In de le klasse was. de B. G. V. onbetwist de sterkste. Totaal behaalde zij 15528 p. (volgens gewijzigde Finsche tabel), waartegenover Con cordia als no. 2 een aantal van 13278 p. stelde. Ondanks opneming van twee reserves kwam Turnlust B. op de derde plaats met 11127 p. doordat de punten van één deelneemster van T. V. IJ. uit den eersten wedstrijd moesten worden geschrapt. O. S. S. verkreeg 10726 p. en T. V. IJ. 10101 p. In den tweeden wedstrijd behaalde mej. R. v. Asselt (B. G. V.) 'thoogste totaal met 2273 p. Voorts werd zij no. 1 op kogelst-ooten (9.0" M.), hoogspringen (1.40 MO, Duitsche drie sprong (9.81 MO en 60 M. hardloopen (8.4 sec.) dit laatste in denzelfden tijd door mej D. Ta bak van Turnlust B. Speerwerpen was met 28.12 M. voor mej. A. Tijm. In de bovenste plaatsen van de 2e klasse kwam geen verandering, maar in de onderste plaatsen kwamen wijzigingen in de ranglijst door niet opkomen van geheele of gedeeltelij ke ploegen. De B. G. V. bleek nog zooveel reserves te bezitten, dat zij ook hier kampioen werd. De volgorde werd: 1. B. G. V. II 11738 p„ 2. Turn lust H. 11102 p., 3. Concordia II 10324 p., 4, Gratia-Plato I 9727 p., 5. T. V. IJ. II, 6. Con cordia III, 7. B. G. V. Ill, 8. O. S. S. II, 9, Turnlust B. II, 10. Turnlust H. II, 11. Turn lust B. Ill, 12. B. G. V. IV, 13. Gratia-Plato II, 14. Concordia IV, 15. Turnlust B. IV. 16. O. S, S. Ill, 17. Turnlust H. III. Het hoogstetotaal van den tweeden wed strijd was voor mej. F. Berendes (B. G. V.) met 1940 p. Zij nam voor haar rekening ver springen met 4.90 M. en 100 M. hardloopen in 13.3 sec., welke tijd ook werd bereikt door mej, L. Klinge van Gratia-Plato. Op kogelstooten was de beste prestatie voor mej. J. Stammes van Concordia (7.95 M.), en op discuswerpen voor mej. J. de Cock van de B. G. V. (22.17 M.) De heeren-competitie. In de le klasse waren de ploegen van B. G. V en Turnlust H. zwakker dan vorig jaar, zoo dat Concordia met flinke meerderheid het kampioenschap won. Deze ploeg behaalde 28020 p., B. G. V. 26941 p. en Turnlust H. 24746 p. (volgens Finsche tabel). Concordia verscheen met een gedeeltelijk verjongde ploeg, maar P. Spoor wist zijn plaats ruim schoots te handhaven met een totaal van 2974 p. Hij bereikte de eerste plaats in 100 M. hardloopen (11.7 sec.), 200 M. (24.3 sec.), hoog springen (1.60 M.) en hinkstapsprong (12.30 M.) Discuswerpen met 29.25 M. en kogelstoo ten met 9.33 M. waren voor A. v. Zadel van B. G. V. Turnlust B. werd onbedreigd kampioen in de 2e klasse en had deze vereeniging in den len wedstrijd dezelfde ploeg in 't veld kunnen brengen als onverwacht in den 2en, dan was HONKBAL BEL Glè—NED ERLAND. Zondag a.s. zal de returnwedstrij d der beide vertegenwoordigende negentallen in het Beer schot Stadion te Antwerpen plaats hebben. Dit wordt de vierde ontmoeting tusschen deze twee landen. De beide in ons land ge sp- ride wedstrijden werden door Nederland gewonnen. De verleden jaar in Antwerpen ge speelde wedstrijd werd echter verloren. Hoe het nu gaan zal? Tc de Belgen kort geleden hier waren, wonnen de Nederlanders met groot gemak. M.*ar de Belgische werper Stevens, van wien zooveel goeds verteld wordt, ontbrak op het appel. Volgens de laatste berichten zal hij nu komen en dat kan voor de Hollandsche ploeg een groot verschil maken. Daar de Ne derlanders verleden jaar al verloi'en zonder dat Stevens op de werpplaats stond, vreezen wij, dat zij dezen keer niet veel kans op win nen zullen hebben HET PROGRAMMA. Het programma vermeldt voor deze week de volgende wedstrijden: Zaterdag-: le klasse: AjaxE. D. O. 2e klasse: V. V. G. A 2—Duvianen; A. F. C. Z, R. C. 3e klasse A'dam: SimsonQuick 2; Shells. Batchers 2 3e klasse Haarlem: Duvianen 2R. C. H. 3 SchotenE. D. O. III; Swastika IIHaarlem 4 Zondag. Extra: BelgiëNederland. 2e klasse: Haarlem 2A. M. V. J. 3e klasse Haarlem: R. C. H.Swastika: E. D. O, 2—1. V. o.: Schoten 2—E. D. O. 4: H. H. C. 3Haarlem 3. In verband met den interland wedstrijd be vat het programma slechts één wedstrijd voor de eerste klasse, lil. die tusschen Ajax en E. D, O. Het is dus te verwachten dat die wed strijd heel wat belangstelling zal trekken. Niet alleen omdat het de eenige eerste klasse wed strijd is, maar ook omdat tusschen de twee genoemde negentallen waarschijnlijk d-e strijd om de onderste plaats zal moeten worden ge streden. In verband met de door het bonds- bestuur ingestelde automatische degradatie is deze plaats niet bepaald begeerenswaard. De beide nog tegen Ajax te spelen wedstrij den zullen voor E. D. O de gelegenheid moe ten zijn om de onderste plaats te verlaten. Een andere gelegenheid zal zich niet- zoo gemakke lijk meer voordoen. De eerste stap kan E. D. O. Zaterdag doen. Ajax heeft ook nog nnaar één wedstrijd gewonnen en als E. D. O. nu Zater dag wint, staan beide negentallen gelijk. Ajax is een ploeg, die ook nog al eens ge makkelijk in de war wordt gebracht. Dp Velsensche Duvianen hebben kans, Za terdagmiddag kampioen van de tweede klasse A te worden. Daarvoor is noodig dat zij zelf hun wedstrijd tegen V. V. G. A. II winnen, wat heel erg waarschijnlijk is, en dat A. F. C. van Z. R. C. verliest of gelijk speelt. In dat geval kan geen ander negental uit II A het punten- aantal der Duvianen nog bereiken. Van de laatste factor A. F. C. verliest van Z. R. C. of speelt gelijk zijn we echter nog niet zoo zeker. Wint A. F. C. dan staan de beide con currenten in puntenaantal gelijk, maar dan is A. F. C. uitgespeeld en moeten de Duvianen nog twee wedstrijden spelen. In dat geval zou II. H. C. n de benoodigde punten moeten leveren en wordt de beslissing dus uitgesteld tot 28 Juli. Ook Haarlem II kan Zondagmorgen aan de Kleverlaan een goeden stap naar het kam pioenschap doen. Dan komt A. M. V. J. I op bezoek, ook de grootste concurrent. Een be slissing kan hier nog niet vallen, maar prac- tisch gesproken brengt deze wedstrijd waar schijnlijk wel de beslissing. Voor het geval Haarlem II Zondag verliest staat zij toch nog met A. M. V. J. in punten aantal gelijk, terwijl Haarlem dan nog twee en A. M. V. J. nog één wedstrijd moet spelen. Wat de overige wedstrijden betreft volstaan we met plaats en tijd te noemen: Zaterdag: Schoten 1E. D, O. 3, Vergierdeweg, 3 uur. Swastika 2Haarlem 4. Vergierdeweg, 3 uur Duvianen 2R. C. H. 3, Driehuizerkerkweg te Driehuis, 3 uur. i Zondag: R. C. H. 1Swastika 1, Sportpark Heem stede, 10 uur. Schoten 2—E. D. O. 4, Vergierdeweg, 10 uur. E. D. O. 2I. V. O., Noordersportpark, 10 u. H. II. C. 3Haarlem 3. Kleverlaan, 2.15 uur. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 18 van Liverpool. Statendam, New-York n. Rotterdam 17 v. Boston. Burgerdijk, N.-Orleans n. Rotterdam, via Londen 17 (2.28 v.-m.) 1090 mijl WZW v. Va- lentia. Drechtdijk, Rotterdam n. Vancouver via Swansea 17 (12.26 n.m.) 70 mijl O. v. Niton. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 17 v. Liverpool. Beemsterdijk, Rotterdam n. N.-Orleans 16 (n.m.) van Vera Cruz. Leerdam, 16 N.-Orleans n. Rotterdam. Breedijk 18 v. Philadelphia te Rotterdam. Narenta, Rotterdam n. Vancouver 16 v. Ber muda. HALCYONLIJN Stad Vlaardingen, 18 v. Vlaardingen n. Wa- hana. Stad Arnhem, 18 van Al-meria te Vlaar dingen. Stad Haarlem, 17 v. Servola n. Oran en Huelva. Flensburg 17 van Narvik naar JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisadak 16 v. Hongkong n. Muntok. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisreis) 18 te Genua. Jagersfontein (uitr.) 18 van Port Natal. Springfontein 18' v. Amsterdam n. Ant werpen. Heemskerk (uitr.) 18 (n.m. van Antwerpen. Holland, 17 te Port Natal. JAVA—NEW-YORK LIJN Tanimbar, Batavia n. New-York 18 v. Port Said. Talisse, 17 van New-York naar Batavia. Salawati, Bavia n. New-York p. 17 Perim. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Calypso, 17 van Genua naar Palermo. Colombia, Amsterdam n. Barbados 17 v. Madeira. Hermes, 17 van Stamboul naar Bourgas. Juno, 17 van Vigo naar Lissabon. Nereus, 17 van Santander naar Melilla. Oberon, 17 van Bari naar Alicante. Ulysses, 17 van Amsterdam n. Hamburg. Venus, 18, van Amsterdam naar Rotterdam. Boskoop, Amsterdam n. Chili 17 v. Cristobal. Stuyvesant, Paramaribo n. Amsterdam 18 (11 v.m.) v. Havre 19 (12 midd.) verwacht. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Amstelland, vertr. 18 van Amsterdam n. Zuid-Amerika, HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisreis) 17 van Manilla. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera 18 v. Spithead te Rotterdam. Kota Agoeng (thuisr.) 17 van Port Said. Blitar (uitreis) passeerde 18 Juli Kaap Bon. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. Silverash Vancouver n. Calcutta 17 van Macassar. Madoera Calcutta n. Vancoucer 17 van Macassar. Bin tang Vancouver naar Calcutta 16 van San Francisco. Silverbelle Calcutta naar- Vancouver 16 te Los Angeles. Tawali 17 van New Orleans te Calcutta. Kota inten New-Orleans naar Calcutta 17 te Lor. Marques. Silvermaple Calcutta n. -Vancouver 16 van Singapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Manoeran Beira n. Amsterdam p. 17 Gi braltar. Johan de Witt (uitr.) 18 te Southampton. Tarakan (kampeerreis) 18 Jxili van Eid- fjord. Marnix van St. Aldegonde (thuisr. 17 van Genua. Poelau Roebiah Batavia n. Amsterdam 18 van Havre Enggano 18 van Batavia te Amsterdam. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Ajax, Japan n. Rotterdam 18 van Mar seille. Antenor 18 van Japan te Rotterdam. Polydorus Amst. n. Batavia 18 van Suez. Menestheus Japan n. Rotterdam 1? van Hongkong. Philoctetes Rotterdam n. Japan 18 - van Shanghai, AANGEKOMEN 17 Juli: Astarte s.s. Bremen 18 Juli: Rijnstroom s.s. Leith Adele Traber s.s. Gdynia Enggano s.s. Batavia Gateshead s.s. New Castle Groenlo s.s. Archangel Lueerna m.s. Pt. Arthur Douglas s.s. Goole Vechtstroom s.s. Huil Guernica s.s. Sfax Volodarsky s.s. Archangel VERTROKKEN. 17 Juli: Holmside s.s. New Castle Marsden s.s. New Castle Johan de Witt s.s. Batavia Trito s.s. Rotterdam Ulysses s.s. Hamburg Pluto s.s. Kopenhagen Ussuri s.s. Leningrad Moidart s.s. New Castle Alkmaar s.s. Chili Afon Gwili s.s. Londen Rhein ss.. Hamburg 18 Juli: Springfontein s.s. Beira Amstelland s.s. Rio Janeiro De schatten van de „Lusitania". Dezer dagen is van uit de Clyde een expedi tie vertrokken, die ten doel heeft te trachten dingen van waarde te bergen uit het in 1915 bij de Iersehe kust getorpedeerde Engelsche stoomschip „Lusitania". Voor dit werk is on der den naam „Argonaut Corporation" te Lon den een maatschappij opgericht, die door Engelsche zakenmensehen gefinancierd wordt. Het stoomschip „Ophir", dat voor deze expe ditie gebruikt wordt, meet slechts 490 ton, doch is uitgerust met het meest moderne ber- gingmateriaal. O.m. is aan boord een duiker- uitrusting, die het duiken tot op 140 Meter mo gelijk maakt. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat tot de bemanning van de „Ophir" behooren 3 zeebeden, die destijds de ramp van de „Lu sitania" overleefd hebben.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5