DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN- Rubriek voor Vragen. Schip verm. aankomst Altona Amsterdam Amstelkerk Aurora Ariadne (Ned.) Ardenhall Baarn Bodegraven Bennekom Boschfontein Bussum Barneveld Bloemfontein Beresina Costa Rica Cottica Cordillera Caribia J. P. Coen Dolius Deucalion Eurymedon Eugenia Chandris Everest Eemland Grootekerk Gaasterkerk Gera Halle Hermes Hoogland Katwijk Livadia Mamoeran M. v. St Aldegonde Marya Racic Meliskerk Megara Myrmidon Nicolas Angelos Orestes Oberon Poelau Roebiah Peisander Phrontls Prometheus Poelau Laut Pres. Francquis Paraguay Perseus (Ned.) Pershill P. L. M. 21 Rosa Luxemburg Saturnus Syra Stuyvesant R.'mon Bolivar.. Sail and Scesterberg Ned.-Indië Baton Rouge W. Afrika Midd. Zee Danzig Liverpool Chili Chili Chili Z. Afrika Archangel Chili Hamburg Leningrad West Indië West-Indië. Hamburg West Indië Batavia Batavia Alexandrië Batavia. Necochea Archangel Buenos Aire.' Japan J apan Ned. Indië Macassar Bourgas Swansea Mesane Hamburg Ned. Indië Ned. Indië Le Plata Afrika Curacao Batavia. Santa Fé Bourgas Midd. Zee Batavia Batavia Batavia Batavia Ned. Indië Batoum Hamburg Stettin Leningrad Meilila (v. IJm.) Leningrad Bourgas West Indië West Indië Barbados. Buenos Aires Uleaborg Archangel Wyborg 21 Juli. 20 Juli 19 Juli. 21 Juli 20 Juli Thurston Trompenberg Uckermark Ned Indië Ulysses (Ned.) Hamburg Vulcanus Midd. Zee Venezuela Hamburg Wieringen. Wolsum Zaanland Buenos Aires Archangel. Archangel 21 Juli 9 Aug. 25 Juli. 10 Aug. 18 Juli 5 Aug. 13 Aug. 24 Aug. 21 Juli 27 Juli 21 Juli 10 Aug. 21 Juli 10 Aug. 31 Juli 18 Juli 29 Juli. 15 Aug. 3 Aug 22 Juli 21 Juli 27 Juli 4 Aug. 17 Juli 23 Juli 23 Juli Laatste bericht 7 Aug 20 Juli 21 Juli 15 Juli van Marseille. 4 Juli van Aruba. 13 Juli van Las Palmas. 15 Juli van Lissabon. 16 Juli te Kopenhagen. 17 Juli vertrokken. 14 Juli te Rotterdam. 6 Juli van Curacao. 13 Juli van Arica. 18 Juli te Genua, in lading. 12 Juli van Valparaiso. 19 Juli vertrokken, iii lading. 16 Juli van Pta Delgada. 15 Juli van Paramaribo, vertrekt 20 Juli. 18 Juli van Porto Barrios. 17 Juli vertrokken. 13 Juli van Pt. Said. 16 Juli van Beyrouth. in lading; 3 Juli vertrokken, in lading. 15 Juli vertrokken. 17 Juli van Gibraltar. 17 Juli van Manilla. 16 Juli van Penang. 16 Juli vertrokken, in lading. 18 Juli vertrokken. 17 Juli vertrokken. vertr. 20 Juli. 17 Juli van Gibraltar. 17 Juli van Genua. 6 Juli van Rosario. 5 Juli van Kaapstad. 4 Juli vertrokken, vertrekt 20 Juli. in lading; 14 Juli te Izmir. 17 Juli van Bari. 17 Juli te Havre. 16 Juli van Port Said. 17 Juli van Belawan. 10 Juli van Colombo. 16 Juli van Perim. 15 Juli van Gibraltar. 18 Juli vertrokken, in lading. in lading. 15 Juli vertrokken. in lading. 15 Juli van Patras. 17 Juli van La Guayra. 18 Juli te Havre, in lading. in lading. 17 Juli vertrokken. 13 Juli vertrokken, in lading. 16 Juli van Port Sudan, in lading. 13 Juli van Gibraltar, vertr. 20 Juli. 18 Juli van Kopervik. 15 Juli van Röst. 11 Juli van Bahia. IJMUIDEN BLuEMFONTEIN EN CORDILLERAS. De Bloemfontein wordt Zaterdagmiddag aan den toeristensteiger verwacht om eenïge pas sagiers te ontschepen. A.s. Zondag komt de Cordilleras weer in onze haven binnen. Deze komt echter niet aan den steiger doch zal, evenals de voorlaatste keer voor het inschepen van passagiers blijven lig gen in het buiten toeleidingskanaal. DE TARAKAN ZATERDAGMORGEN TERUG. Naar wij vernemen, wordt het m.s. Tarakan Zaterdagmorgen 5 a 6 uur terugverwacht. Het vaartuig komt niet aan den toeristensteiger, doch vaart de haven van het Hoogovenbedrijf in, waar de jongens ontscheept worden. Met een specialen trein worden ze van het terrein der Hoogovens naar Beverwijk vervoerd. Het vertrek voor de tweede reis is bepaald op Zaterdagmiddag 5 uur. Ook voor het vertrek wordt een speciale trein van Beverwijk naar het Hoogovensterrein ingelegd. Familieleden worden, naar ons werd medegedeeld, alleen toegelaten wanneer zij in het bezit zijn van een toegangsbewijs. BESOMMINGEN. Trawlers: Eendracht IJM 117 f 1710 Eveline IJM 115 f 590 Gezina IJM 140 f 1080 (Deze bevatten samen 425 manden) Bielefeld P.G. 434 450 manden g 3290. Motorlogger: KW 74 f 970. MARKTPRIJZEN van Vrijdag 19 Juli. Tarbot per K.G. f 0.82f 0.66 Tongen per K.G. f 1.30—f 0.71 Zetschol per 50 K.G. f 20 Kleine schol per 50 K.G. f 16—f 3.70 Bot per 5 OK.G. f 6.50—f 2 Vleet per stuk f 1.90 Kleine poon per 50 K.G. f 4.50—f 1.15 ■Kleine schelyisch per 50 K.G. f 14f 3.10 Kabeljauw per 125 K.G. f 30—f 23 Groote gullen per 50 K.G. f 6f 4.80 Kleine gullen per 50 K.G. f 4.40f 3.30 Wijting per 50 K.G. f 2.70—f 2.30 Makreel per 50 K.G. f 12—f 11 Kóolvisch per stuk f 0.25 Versche haring per kist f 12f 6.25 Groote hake per 125 K.G. f 55f 46.50 Middel hake per 125 K.G. f 49.50—f 40 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 15f 11 Kleine hake per 50 K.G. f 4.80f 2.80 GEREF. KERK. Beroepen is bij de Geref. kerk te Nieuwer- Kerk a. d. IJsel de cand. de heer G. Toorn vliet, alhier. VISSCHERIJTENTOONSTELLING. Naar wij vernemen zal de eerstvolgende Visscherij ten toonstelli ng van de propaganda- commissie van 9 tot 17 Augustus in Apel doorn worden gehouden. De daarop volgende wordt gehouden in Leeuwarden ter gelegen heid van het 500-jarig bestaan der Friesche hoofdstad. In September zal waarschijnlijk in Den Haag geëxposeerd worden Duitsche haringvisscherij. Volgens een statistiek van de Duitsche Ha- ringhandel Maatschappij werden van 8 tot 14 Juli door 43 Duitsche schepen 30.590 kantjes aangebracht tegen 63 schepen met 41.433 kant- jes-iri denzelfden tijd van 't vorige jaar. Gedu rende het seizoen zijn tot 14 Juli aangebracht 128.748 kantjes in 179 reizen tegen 79.528 kantjes in 117 reizen. Weer in de vaart. Na 3 maanden te Amsterdam te hebben op- gelegen is het stoomschip „Heemskerk" weer in de vaart gebracht en. na een tusschenreis naar Hamburg te hebben gemaakt, met een lading stukgoeod via Antwerpen naar Beira vertrokken. VELSEN EEN VIERDAAGSCHE SCHOOLREISJE. A.s. Zaterdag gaat een 50-tal kinderen van school G een 4-daagsch uitstapje maken. Men vertrekt per trein naar Alkmaar, van waar verder wordt gereisd per autocars naar de Jeugdherberg „Zevensprong" te Petten. De leiding berust bij den heer G. de Wilde. Het jonge volkje wordt a.s. Dinsdagavond per trein 17.34 halte Hoogovens terug verwacht HEEMSKERK HONDENRENNEN IN MARQUETTE. Aan de hondenrennen, Zondag 28 Juli a.s., zullen niet alleen getrainde honden deelne men, doch ook honden uit deze omgeving. Voor de eigenaars van de winnende (plaat selijke) honden zijn door de heeren H. Men- sing en C. de Swart. en mevr. de wed. Veen medailles geschonken. Zij die voornemens zijn hun honden te laten'uitkomen tegen de wedstrijdhonden kunnen dit aan de be stuursleden opgeven. Als speciale attractie zal iedere 10e bezoe ker een gratis toegangskaart ontvangen voor de race, het wandelpark en een voor het kasteel. BEVERWIJK DUITSCHER AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft een Duitscher aan gehouden, die zonder geldige papieren en zonder middelen van bestaan werd aange troffen. De man beriep er zich op, dat hij politiek vluchteling zou zijn. De burgemees ter heeft hem overeenkomstig de wettelijke voorschriften ter beschikking gesteld van de bevoegde autoriteiten. HIJ HAD NOG EEN MAAND TEGOED. In een der volkslogementen heeft de po litie een man aangehouden, die in het Alge meen Politieblad gesignaleerd stond voor een maand gevangenisstraf, waartoe hij we gens wederspannigheid veroordeeld was. De aangehoudene is naar Haarlem overge bracht. HET SLUITINGSUUR VAN DE CAFéS. Ter gelegenheid van het Lunapark aan den Verlengden Munnikenweg zullen Zater dag en Zondag alle cafés tot middernacht geopend mogen-zijn. V R IJ D A G 19 JULI 1935 DE AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de Vereenigde Veilingen werden Don derdag aangevoerd 26072 K.G. aardbeien te gen een gemiddelden prijs van f 20.66 de 100 Kilogram. Aan de Beverwijksche Exportveiling wer den 12.887 K.G. aardbeien geveild tegen f 20.12 de 100 K.G. De totale aanvoer was 38.959 K.G. meldt: Hoogste barometerstand 763.2 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 747.4 m.M. te Sarna. en voorspelt: Matigen tot krachtigen Zuidelijken tot Wes telijken wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Tijdelijk regen. Weinig verandering in tem peratuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 755 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 66 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden 62 F. OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef 5460 HOOG WATER TE IJMUTDFN. Zaterdag v.m. 5.45 uur; n.m. 6.40 uur. Zondag v.m. 6.30 uur; n.m. 6.57 uur. Maandag v.m. 7.19 uur; n.m. 7.50 uur. VELSEP ZWEMINRICHTING. Temperatuur lucht 71 F. Temperatuur water 69 F. Kommiezen slaan een goeden slag. Groote hoeveelheid sigarettenpapier in beslag genomen. Kommiezen van den dienst van in voerrechten en accijnzen hebben gis teravond een goeden slag geslagen. Niet minder dan 54 doozen cigaretten- papier, waarvoor de verschuldigde belastingen niet waren betaald, zijn door hen in beslag genomen. Naar wij nader omtrent deze smokkelaffaire vernemen, hadden de Rijksambtenaren er lucht van gekregen, dat er in de nabijheid van den Oosterduinweg iets zou gebeuren. Zij stelden zich in de omgeving verdekt op en wachtte met kommiezengeduld af wat er zou gebeuren. Hun geduld werd wel op proef ge steld, maar zou tenslotte beloond worden. Om streeks 10 uur gisteravond kwam een oude personenauto rijden die stopte nabij het huis, waarvan men vermoedde, dat de verkoop van het cigarettenpapier zou geschieden. Twee mannen stopte uit de auto en inet twee kof fers beladen gingen zij een steeg in. Dë kóm- miezen lieten hen gaan en bleven wachten op hun terugkomst. Nadat zij ongeveer een half uur hadden gewacht, kwamen de ver dachte personen inderdaad weer uit de steeg te voorschijn. De koffers hadden zij nog bij zich. Op het oogenblik, dat de mannen de koffers weer in de auto wilden laden, werden zij overvallen. Zooals men zich kan indenken schrokken ze niet weinig toen zij zich tegen over de mannen der wet zagen geplaatst. Allereerst werden de koffers in beslag ge nomen. Hiex*in bevonden zich niet minder dan 16 doozen cigarettenpapier. Toen werd de auto aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen, hetgeen niet tevei-geefs weg. Op een geheime plaats vonden zij nog 8 doozen. Tegen de smokkelaars, beiden wonende in Amsterdam, werd proces-verbaal opgemaakt en het ciga rettenpapier en de auto werden in beslag ge nomen. Het auto-ongeluk van Schuschnigg. Sabotage uitgesloten. De persdienst van de Veiligheidsdirectie van Linz meldt, dat het onderzoek naar den ver nielden wagen, waarmede bondskanselier dr. Schuschnigg en zijn echtgenoote een ongeluk hebben gehad, thans Is geëindigd. Als ï-esultaat van het onderzoek wordt het volgende bekend gemaakt: „De geconstateerde beschadigingen, losse verbindingen en breuk vlakken van de onderdeelen van de auto ver- toonen allen die kenteekenen. welke doen eon- cludeeren, dat zij onmiddellijk door het on geluk zijn ontstaan. Er werden noch half door- geveilde stukken, noch defecten gevonden, die zouden hebben kunnen zijn ontstaan door vreemde handen. Sabotage is derhalve als oorzaak van het ongeluk uitgesloten. Materi- eele gebreken werden aan de auto ondanks zorgvuldig onderzoek niet gevonden. Geen enkel onderdeel van de stuurinrichting toont teekenen van vroegere demonteeringen en alle andere deelen van den wagen laten niet toe te concludeeren, dat een technisch defect het ongeluk zou hebben veroorzaakt". VOETBAL. Jaarvergadering „Storm vogels". De heer W. Chr. Suwerink gehuldigd. Onder leiding van den heer W. Chr. Su werink hield ..Stormvogels" Donderdag avond haar jaarvergadering in „Kennemer- hof" te IJmuiden, welke zeer goed bezocht was. De heer Suwerink opende de vergadering met het uitspreken van zijn vreugde over het herstel van den vice-voorzitter, den heer Joh. Martens, wien eenigen tijd geleden een verkeersongeluk was overkomen. Vervolgens braeht hij hulde aan de spelers van het eer ste elftal voor hun kracht, in de eindspurt ontwikkeld, waardoor aan Stormvogels het spelen van aegiadatie-wedstrijden bespaard bleef. Hulde bracht hij ook aan de spelers van het 4de elftal, dat liet tot het kampioen» t schap van een der H.V.B.-afdeelingen bracht. Als tastbaar bewijs overhandigde hij den spelers het bekende voetbalboek van Groot- hoff. De heer Wijrner las het jaarvei-slag voor. Aan dit zeer uitvoei'ige verslag ontleenen we, dat de vei'eeixiging het overlijden van burge meester Rambonnet als een zeer zwaren slag had gevoeld. Ook het overlijden van het lid „Jantje" v. d. Stelt werd gememoreerd even als het zenden van een bloemstuk aan het lid Hofstede, bij zijn 25-jarig jubileum als gemeente-secretaris. Vei-der wordt herinnerd aan de medewer king van de politie-autoxüteiten. aan Haak's 200sten wedstrijd voor den K.N.V.B.; aan het goede werk van trainer Thijssen en masseur De Jager; aan het werk van de elftalcom missie. welker taak hij zeer moeilijk noemde, in 't bijzonder die van secretaris De Bruyn en van de leidei-s en scheidsi'echters. die voor de jeugdige voetballei's hun beste krachten geven Natuurlijk passeerden ook de verrich tingen der verschillende elftallen de x-evue. Voor dit uitnemende jaarverslag had de secretaris den dank van den voorzitter en van de vergadering in ontvangst te nemen. Ook de penningmeester de heer W. Chr. Suwerink. had voor een keurig jaarverslag gezorgd. Jammer genoeg echter was het niet in optimistischen toon gesteld, waarvoor als oorzaken werden genoemd de minder gun stige competitie-indeeling en het minder groote succes van het eerste elftal. Groote soberheid zal dan ook geboden zijn. De heer Martens dankte den heer Suwe rink voor dit zeer uitvoerige en overzichte lijke verslag. Tevens memoreerde hij het feit, dat de heer Suwerink hiermede zijn 10e jaarverslag geleverd had. Als opvolger van wijlen den heer Miehels had den huidigen penningmeester een zware taak gewacht, doch hij had getoond de rechte man op de rechte plaats te zijn. Namens de bestuurs leden bodo spreker den jubilai'is een fx-aaie bureaulamp aan en namens de vereenlging een oorkoxxde in lijst. Deze oorkonde was vervaardigd door. den heer Koopmans. het oude bestuurslid, thans te Weert woonachtig. Deze heeft zich weer uitnemend van zijn taak gekweten. Temidden van de ..wapens" van alle le klas vereerxi- girigen uit af deeling I en II stond met schit terend gecalligrafeerde letters te lezen: „Ter herinnering dexi heer W. Chr. Suwerink aan geboden als erkenning voor de vele en bij zondere diensten gedurende zijn 10-jarige functie van penningmeester aan de IJ.V.V. „Stormvogels" bewezen". Namens zich zelf bood de heer Koopmans nog een door hem vervaardigde pasteltee- kening aan. De heer Suwerink dankte voor de hem ge brachte hulde en zei -zich te verheugen, dat de heer Martens er ook zijn echtgenoote in betrokken had. Het penningmeesterschap had hem ongetwijfeld veel zorgen gegeven, doch hij had er nog geen grijze haren van gekregen en ook had het hem zijn goede humeur xxiet ontnomen. Tot leden van de kascoxnmissie werden aaxxgewezen de heeren Gx'auenkamp, Gomes erx Lindhout Sr. De bestuux-sverkiezixig had tot resultaat, dat vaxx de 108 stemmen er op de heeren Cu pido, Nuyens, Lindhout (allen aftredend) Zwemmer en Nieborg resp. werden uitge bracht 49. 48. 96. 65 en 62 stemmen, zoodat de laatste drie heeren wérden gekozen. De heeren Cupido en Nuyens werden dus niet herkozen. Naar aanleiding van dezen uitslag zei de heer Suwerink zich ernstig te zullen bera den, of hij al dan niet bestuurslid zou blij ven. In de vacature Koopmans werd de be- stuux'scaxididaat Jordaan met 53 stemmen gekozen. De heer H. v. d. Plas verkreeg er 52. Tot leden van de elftalcommissie werden de aftredenden, de heeren Heilig, Van Leeu wen en De Bruyn herkozen. Na een korte rondvraag werd de vergade- ring gesloten. GROOT NATIONAAL VOETBALTOURNOOI. In het Noorder Sportpark, op het E.D.O.- terrein, heeft op 28 Juli en 4 Augustus eexi nationaal voetbaltournooi plaats, resp. voor 2e en le afd., uitgeschreven door de V.V. Postalia te Haarlem; er wordt door niet min der dan 20 elftallen aan deelgenomen. De postmaxxnen uit de volgende plaatsen nemen er aan deel: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Apeldoorn, Arnhem, Hil versum, Zeist, Schiedam, Delft en Haarlem. SERIE WEDSTRIJDEN „RIPPERDA". De volgende wedstrijden worden Zoxxdag 21 Juli op 'de terreinen aan den Vergierdeweg gespeeld Nederlaag Jr.: Ripperda Jr.I.V.O. Jr. 10 u. Finale 3e afd.: VI. Vogels 3V.S.V. 5, 10 uur. Finale le afd.: VI. Vogels—Spaarnestad 12 uur. WIELRIJDEN. De Tour de France. De dertiende étappe voor Bergamaschi. Uit MontpellierDe deelnemers aan den Tour de France hebben het, nu zij in het Zuiden zijn aangeland, zwaar te verant woorden. Zij moetexx rijden in den gloeienden zonneschijn, langs wegén, die op geen enkele wijze beschutting bieden en die bovendien zeer stoffig zijn. De dertiende étappe, van Marseille naar Montpellier. was verdeeld in een race met massastart en een rit tegen het horloge. De eerste ging tot Nimes, een afstand van 112 K.M.; die' werd gewonxxen door den Italiaaxx Bergamaschi in den tijd vaix 4 uur 9 min. 16 sec. Tweede was de Belg Vervaecke, wiens tijd 4 uur 12 min. 2 sec. bedroeg, ge volgd door zijn landgenooten Lowie met den zelfden tijd en Jean Aerts in 4 uur 15 min. 54 sec. Gestart werd met tusscheixpauzes van vijf minuten door de afzöndexdij ke équipes. In kalme vaart vertrokken de renners en in een klein plaatsje stapten de meesten zelfs van hun fietsexx af, om zich te goed te doen aan versche ixxeloeneix. Dit korte opoxxthoud werd echter benut door den Italiaan Bergamaschi exx de Belgexx Lowie en Vervaecke voor het doen van een onverwachte weglooppoging, zoodat zij eenvoorpsrong van enkele minuteix ver kregen. Bergamaschi gixxg als eerste te Nimes over de eindstreep, gevolgd door Vervaecke en Lowie. Het hoofdpeloton volgde bijxxa vier minuten later, met aan het hoofd Jean Aerts. De wedstrijdleiding gaf gehoor aan de wen- schen vaix de renners en stelde den start voor den tijdrit van Nimes naar Montpellier, een afstaixd van 56 K.M., eenige uren uit. De Franschen, die het laatste vertrokken, lever den de beste prestatie. Op de helft van den rit hadden zij reeds den besten tijd, n.l. 32 min. 7 sec. Het resultaat was: 1. Frankrijk 1 uur 16 min. 4 sec.; 2. België 1 uur 16 xxxin. 31 sec.; 3. Italië 1 uur 17 mixx. 34 sec.; 4. Duitschland 1 uur 17 min. 49 sec. Individueelen -equipes 1 uur 18 min. 19 sec. In het totaal-klassement boekte de Fransche kamoioexx Spexcher door het resultaat van den tijdrit een kleinen winst. Hij ligt ïxu met eexx klein verschil achter den Italiaan Camus- so. Romaïn Maes bezet nog steeds de eerste plaats. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een s-pecialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn. worden tekens in ons blad ge- RECEPTEN VRAAG: 1. Hoe maakt men aardbeienlimo nade? 2. Kan men van onrijpe appelen ook appel wijn of limonade maken? ANTWOORD; 1. Benoodigd: 3 K.G. aardbeien; 2 L. water; 75 .gram citroenzuur en suiker. Waseh de aardbeien zorgvuldig: laat ze dan 24 uur slaan in de 2 L. water en het citroenzuur. "Laat het dan door een doek uitlekken en meet het sap. Doe er per Vz liter sap een pond suiker bij. Koer af en toe. tot de suiker geheel is opgelost. Vul er vervolgens de goed schoongemaakte fles- schen mee en sluit deze. enkel tegen het stof, mot een dun doekje af. Verdun het sap, naar smaak, voor het gebruik met water. Het kan geruirnen tijd bewaard blijven. De overgebleven vruchten kunnen worden uit geperst en als boven behandeld worden. Het hieruit verkregen sap is minder duurzaam en. moet dus spoedig worden gebruikt. 2. Neen, VRAAG: 1. Hoe maakt men aardbeienjam? 2. Hoe jam van roode bessen? ANTWOORD: 1. Doe 4 pond goed schoonge maakte en gewasschen aardbeien en 3 pond sui ker in een pan en breng het. met deksel er op, aan de kook. Laat, zonder deksel, af en toe roe rend inkoken, tot het zoo dik is. dat een druppel er van, die gij in een kopje koud water laat val len, niet uitvloeit, maar in zijn geheel naar be neden zakt. Neem .er dan, van het vuur, zorgvul dig het schuim af en vul er vlug de uitgekookte potjes mee. Sluit dadelijk goed van de lucht af (bvb. met vochtig perkament). 2. Behandeling als onder 1. Op 4 pond bessen 3 pond suiker. VRAAG; 1. Hoe maakt men rabarber in in pesschen? 2. Hoe maakt men zuurkool in? VRAAG: 1. Maak de rabarber op de gewone wijze schoon; snij ze in blokjes, wasch ze en zet ze op in een pan met dikken bodem en iets water. Kook zé gaar in 10 a 15 minuten, maar zorg er voor, dat ze niet aanzet. Vul er de uitgekookte flesschen mee. Gij kunt hiervoor het beste pos- teleinflesschen gebruiken. Sluit dadelijk af met uitgekookte kurken, nadat gij een weinig slaolie op de rabarber hebt geschonken. De kurken goe-d lakken. 2. Neem 3 witte en 3 Savoye kooien; verwijder de buitenste bladeren en snij of schaaf de kooien in lange, dunne reepen; verwijder de stronken. Kneed het met 60 gram zout zoolang, tot zich pekel vormt, doe er dan 12 zwarte peperkorrels door en druk het stevig in een goed schoonge maakte Keulsche pot. Leg er een schoon wit doekje over; daarop een schoon plankje en daar weer op een schoongemaakten zwaren steen. Kijk gedurende de eerste 6 weken eens per week na, of ook kiem gevormd wordt. Is dit het geval, verwijder die dan zorgvuldig; strooi wat zout boven op: wasch doekje, plank en steen terdege uit en dek weer toe. Na de eerste 6 weken kunt gij volstaan met om de 14 dagen na te zien. VRAAG". Hoe verwijdert men een vlek van spekvet uit een tapis beige? Al van alles geiiro- beerd: warm. water, sodawater, grauw papier' en warmen bout, benzine, ammonia, maar geemife- sultaat. ANTWOORD; Gij had moeten beginnen, mat flink met benzine te borstelen. Probeer nu eens, als de vlek goed droog Is, deze te schuieren met perchlooraethyleen en dadelijk daarna de nog vochtige plek te bedekken met een laagje mag nesia. Laat eenige uren stil liggen en schuier dan af, of verwijder het poeder met een stof zuiger-. VRAAG: 1. Hoe moet men een donkerbruin sportjasje, dat vuil en geplet is, schoonmaken? 2. Hoe verwijdert men vliegenvuil uit groene zijde? ANTWOORD.; 1. Met een lauw neutraal zeep- sopje van wolcosa of vlokkenzeep goed was- schen; tweemaal spoelen in warm water en een maal in lcoud. In het laatste bad doet gij per 5 L. water 1/2 theekopje mierenzuur. Tusschen •doeken goed droog wringen en glad ophangen te drogen. 2. De vlekjes wegwrijven met een propje wat ten, gedrenkt in water, waarin een weinig am monia is gedaan: daarna met een zachten doek zoo droog mogelijk kloppen en dan de vochtige plaatsen bedekken met een laagje magnesia. Twee uur laten drogen en dan afschuieren. VRAAG: 1. Hoe maakt men vuil geworden beige suède schoenen schoon? 2. Hoe kan men een japon waarin verschillen de vlekken zijn. wasschen? ANTWOORD: 1. Stevig afwrijven met een propje watten en waschbenzine; vooral gelijk matig; met een badhanddoek droog wrijven. De ze behanideling bulten in de schaduw en vooral geen vuur of vlammetje in de nabijheid! 2. Als het vetvlekken zijn, kunt gij de japon wassohen in waschbenzine: ook buiten in de schaduw en geen vuur of vlammetje in de na bijheid! Zijn het andere vlekken dan wasschen in een lauw neutraal zeepsopje; tweemaal spoe len in warm water en eenmaal in koud water, waarin een scheutje mierenzuur is gedaan. Glad ophangen. Houdt u er echter rekening mee dat de stof krimpt VRAAG: Hoe verwijdert men een theevlek uit een blauw zijden japon? ANTWOORD: De vlek betten en luchtig wrij ven met een propje watten, gedrenkt in lauw wa ter, waarin een weinig mierenzuur is gedaan; tusschen handdoeken zoo droog mogelijk kloppen en dan de vochtige plek bedekken met een laagje magnesia. Rustig laten liggen tot het goed droog is: afschuieren. PLANTEN VRAAG: Wat is oorzaak dat de bladeren van mijn rozen beschimmelen? Wat is er tegen te doen en is het schadelijk voor andere planten? ANTWOORD. De aangetaste bladeren afknip pen en verbranden en de overige bij droog weer bestuiven met bloem van zwavel, voorkomt uit breiding. Bij andere planten komt deze meel dauw zoo goed als niet voor. BELASTING ZAKEN VRAAG: Moet een Nederlander, die in liet buitenland woont en te Haarlem een huis bezit, in Nederland ink.bel. van de baten van dit huis betalen? ANTWOORD: Ja, in dat geval is men belas tingplichtig naar art. 2 der wet. RECHTZAKEN VRAAG: 1. Een huurwoning, die per week be taald wordt, moet die met een week of met 14 dagen opgezegd worden? 2. Als de huur op Maandag betaald wordt, heeft de bewoner dan recht op de woning tot Maandagmiddag 12 uur? ANTWOORD; 1. Te Haarlem met 14 dagen. 2. Neen, maar in de practijk zal er weinig aaa te doen zijn als niet tijdig ontruimd is.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6