HET NIEUWE AVONDBLAD Radiotelefonie op de visschers vaartuigen. Merkwaardige geschiedenis van de Resolute. 20e JAARGANG No. 221 WOENSDAG 24 JULI 1935 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITTE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnës van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; t 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN. Kruisgesprekken thans mogelijk. De IJmuider Courant spreekt met de Gloria. De moderne techniek gaat met groote spron gen voorwaarts. Zelfs op onze „verouderde" vloot heeft zij haar intrede gedaan, getuige de vele installaties voor radio-telefonie en de vele echolooden, die zich aan boord va,n de stoom- en motortrawlers en de loggers be vinden. En nu is er weer wat nieuws onder de zon. De stoomtrawler Gloria van de Vem is naar zee vertrokken, uitgerust met een inrichting voor nadio-telefonie, waarmede het mogelijk is, kruisgesprekken te voeren. .Zooals men weet is dit met de. toestellen, die zich thans aan boord van onze visschersvaar- tuigen bevinden niet mogelijk. Bij deze in richtingen is eerst de een aan het woord, laat ons zeggen de oproeper. De opgeroepene luis tert en zoodra de oproeper het woordje „over" heeft gesproken, kan de" opgeroepene het woord voeren. Is ook hij „au bout de son latin" dan. zegt- hij op zijn beurt „over", waarna de oproeper weer kan spreken enz. Naar de heer van Scherpenzeel, inspecteur der.N. T. M." Radio-Holland ons mededeelde, heeft zijn maatschappij eenigen tijd geleden met de nieuwe installatie proeven genomen aan' boord van de Prinses Juliana, welke proe ven. uitstekend; zijn geslaagd. Radio-Holland wil dit ook thans op de visschersschepen de- monstreeren. Bijde kruisgesprekken, zoo deelde de heer van Scherpenzeel ons mede, kan men op de zelfde manier-telefoneeren als aan den wal bij een gewoon communaal M interlocaal gesprek. Men kan elkaar dus in de rede vallen en on duidelijkheden' direct navragen. Bij de gewone installaties kan het bijv. gebeuren,, dat de persoon, die luisterde, deh spreker niet had 'verstaan. Hij was dus genoodzaakt, wanneer hij, na het „over" op zijn beurt, van luisteraar spreker was geworden, alles nog 'eens te laten herhalen. Dit is natuurlijk; tijdroovend, voor ongeoef enden zeer lastig. Een ander voordeel van het kruisspreken is bovendien dat het afluisteren der gesprekken door derden (onbevoegden) heel "lastig, zoo niét ondoenlijk is, want voor een dergelijke ver- binding wordt op twee golflengten gewérkt, n.l. op 122 M. (Scheveningen-radio) en op' 153 M. (schip) Aan den wal wordt de 153 M. golf van het schip door het onlangs in de duinen bij het kampeerterrein opgerichte ontvangstation der P. T. T. ontvangen, terwijl van daar uit gezonden wordt op een golf van 122 M., via den zender, welke zich te Scheveningen be vindt. Een telefoonabonné spreekt .dus over de 122 M. golf, welke te Scheveningen wordt uit gezonden en luistert op de 153 M. golf welke IJmuiden ontvangt. De inrichting om dit spreken en luisteren op een gewoon telefoontoestel te brengen is de z.g. vork, welke zich te Amsterdam bevindt. Aan boord wordt uitgezonden op de 153 M. golf en geluisterd op de 122 M. en het is nu de moeilijkheid, dat waar zoowel de zender als de ontvanger gelijktijdig moeten „bijstaan", de scheepszender de ontvangst niet stoort Daarvoor is dan een speciale inrichting noo dig, die thans op de Gloria is aangebracht. „U wordt opgeroepen door de Gloria". Gisteravond 9 uur toen we kalmpjes thuis zaten, rinkelde de telefoon. „Amsterdam-Radio. U wordt verbonden voor een gesprek met den stoomtrawler Gloria". Heelemaal een verrassing was het niet. Toen we gistermiddag bij öftn heer Scherpenzeel waren om het een en ander op te teekenen over de nieuwe installatie van de Gloria stelde hij ons de primeur in uitzicht, een kruisge- sprek, wellicht het eerste, tusschen een Ne- derlandsclien trawler en den vasten wal, te mogen voeren. Even hoorden we niets. En toen drong de stem van den heer Scherpenzeel tot ons door. De verbinding was tot. stand gekomen. De verbinding droeg het karakter van een proefgesprek en daarom waren onze verwach tingen niet zoo hoog gespannen. En even leek het, of het gesprek werkelijk zou mislukken. Er drongen eenige onverstaanbare klanken tot ons door. Maar spoedig klonk weer de stem van den heer Scherpenzeel door de telefoon. Toen ging hot vlot en duidelijk. We hoor den dat de Gloria zich op 80 a 90 mijl van VERKOOP VAN GROND H. M. van de Pieterman te IJmuiden heeft B. en W. verzocht, aan hem of zijn nader te noemen meester of lastgever, tegen den prijs van 7.— per M2. te verkoopen een perceel bouwterrein, begrensd door de P. Vermeulen- straat, den P. J. Troelstraweg en de Ratel- straat aldaar. Verder heeft B. Boerrigter te Haarlem ver zocht, aan hem of zijn nader te noemen meester of lastgever, tegen den prijs van 6250.— te verkoopen een perceel bouwter rein groot 1085 M2. aan den Terrasweg te Santpoort, In overeenstemming met de adviezen der commissiën van bijstand in het beheer der openbare werken en voor de financiën stellen B. en W. voor, tot den verkoop van de boven bedoelde perceelen bouwterrein over te gaan. De voordracht inzake verkoop van grond aan B. Boerrigter, voornoemd, opgenomen in ge meenteblad no. 12 van dit jaar, komt hierdoor te vi^vallen. IJmuiden bevond. En daarop volgde een kort gesprek. De heer S. informeerde belangstel lend naar de regeeringscrisis, die bij het ver trek van de Gloria al in de lucht hing. Juist hadden we de laatste berichten ontvangen en zoodoende konden we den heer S. de ge- wenschte inlichtingen verschaffen. En daar mee was het gesprek afgeloopen. Zoo is er dus weer iets nieuws onder de zon op het gebied der radio-techniek. Weer zijn we een stap verder in het land der onbegrens de mogelijkheden. Het is weliswaar een schuchter begin en men mag hieruit niet conclude eren dat men over e enige dagen met alle trawlers kruisgesprekken kan voeren, maar wanneer eenmaal een nieuwe'weg is be treden, gaat het steeds sneller voorwaarts. Hier is weer een nieuw systeem in toepas sing gebracht, dat een grootere verbetering in zich houdt en dat eenmaal een belangrijk instrument zal blijken te zijn in het belang der visscherij. Het jaarverslag van het Staatsvisschershavenbedrijf. De groote uitvoer van haring. Een grafiek van de ups en downs der visscherij. Vervoer per spoor. In 1934 was de hoeveelheid visch, per spoor verzonden, grooter dan in het voorafgaande jaar en ook zelfs grooter dan in 1932. Verzon den werden-31746179 K.G. tegen-22784829 K.G. in 1933. In de eerste'plaats was het vervoer van ha ring per spoor zeer veel grooter dan in 1933 en verder is ook het spoorvervoer van versche vis.ch toegenomen. -De. groote vermindering, die te constateer en is. in de verzending van expresgoed met be stemming voor het binnenland, moet aan spoor-technische factoren worden toegeschre ven en is verder zonder belang. E)e verzending van versche visch naar het buitenland, vooral naar Frankrijk en Engeland, is zeer toegeno men. Hier moet echter rekening worden ge houden met de staking in 1933, waardoor in dat jaar de verzending naar het buitenland wel tot een minimum werd beperkt. Intusschen trekt het wel zeer de aandacht, dat naar België de verzending vrijwel gelijk was aan die in 1933; de in 1934 verzonden hoe veelheid steekt wel zeer ongunstig af tegen de hoeveelheden, in vorige jaren verzonden. Als oorzaak hiervan kan worden gewezen op de belemmering, door België aan den invoer in den weg gelegd door de beperkende bepa lingen op de maat van de in te voeren visch, alsmede door het Belgische systeem van het verleenen van invoervergunning. Verder moet nóg w-ord-en opgemerkt, dat veel vischvervoer na-ar België per vrachtauto geschiedt, zoodat ook uit dezen hoofde de hoeveelheid per spoor naar België verzonden visch een daling aan toont. Opmerkelijk is de stijging van het vervoer van versche visch als snelgoed en vrachtgoed naar het binnenland; aangenomen mag wor den, dat deze stijging een gevolg is van een vergrooting van het binnenlandsche vischver- bruik. Het haringvervoer als vrachtgoed en als ijl- goed is over de geheele linie gestegen. De zeer groote hoeveelheid versche haring, welke in 1934 is aangevoerd, en die zoowel in het bin nenland als in het buitenland afzet vond, komt in het toegenomen spoorVeg ver voer van haring tot uiting. Naar België en Duitschland met achterge legen landen werd aanzienlijk meer haring verzonden; naar Duitschland met achterge legen landen steeg het haringvervoer van 6.454.547 kg in 1933 tot 12.181.431 kg in 1934. De zeer bevredigende prijzen, welke in Duitschland konden worden gemaakt, vormen wel de voornaamste oorzaak voor de stijging van den export van haring naar Duitschland. Groote hoeveelheden haring werden via Duitschland naar de achtergelegen landen, zooals Tsjecho-Slowakije en Polen, verzonden. De verhouding van het vischvervoer naar de verschillende afzetgebieden is in onderstaan- den staat percentsgewijze aangegeven. In 1934 49,1% 1933 50,5 1932 34,1 1931 29,5 1930 30,3 1929 37,8 1928 40.0 1927 43,1 1926 47.5 1925 49,4 Q M fe 6,6% 18,5% 18,9% 7.1 21.9 14,9 31.7 38.6 34,9 23.7 22,4 21.2 21,1 24,7 7,5 11,4 13,4 13,9 10,6 11.4 14.5 13,3 22.1 14.3 13.4 12,3 11,8 3,8 4,7 tsj 3,8% 3,8 1,8 1.1 1.1 1.2 1,1 0,5 0,2 0.3 H 3,1% 1,8 2.8 5,1 6.9 11,1 14.1 14.0 12,9 7,6 Vervoer over den weg. Het vischvervoer over den weg is in het af geloopen jaar ook weer zeer belangrijk ge weest. Uit het groote aantal auto's, afkomstig uit alle deelen van het land, dat dagelijks in de omgeving van de vischhallen parkeert, valt wel af te lead/aa, d^t het vischvervoer jger vrachtauto in het verslagjaar zeer belangrijk was. Er kan hier onderscheid worden gemaakt tusschen het autovervoer door detailhande laren, die naar IJmuidén komen om zelf visch in te koopen, en het auto-vervoer door trans port-ondernemingen. Beide vormen van visch vervoer per auto zijn tot grooter ontwikkeling- gekomen; terwijl het vervoer door de detail handelaren voornamelijk binnenlandsch ver voer is, is daarentegen het vervoer van de transport-ondernemingen voornamelijk ver voer naar het buitenland. Uit Duitschland afkomstige vrachtauto's kwamen zelfs in IJmuiden voor dit land be stemde visch afhalen. De door in het binnenland gevestigde visch- r-ookelijen in IJmuiden aangekochte versche haring werd meestal vervoerd door aan die rookerijen toebehoorende vrachtauto's. Door de dochteronderneming van de Neder landsche Spoorwegen, de A.T.O., werd in het verslagjaar vervoerd 882.534 kg visch, tegen in het vorige jaar 1.022.096 kg. Naar schatting nam ook het vervoer per bakfiets, somtijds voorzien van een motor, niet onbelangrijk toe. Dit vervoermiddel wordt voornamelijk gebruikt- d-oor vischventers, thuisbehoorende in IJmuiden en in de omlig gende plaatsen. Door het in de laatste jaren zoo sterk toe genomen vrachtautoverkeer bleek wel, dat de ruimte achter de hallen nauwelijks voldoende was, om het intensieve autoverkeer te ver werken. Vooral gedurende de spitsuren deed de be hoefte aan parkeerruimte en groote perrons zich wel duchtig voelen. Ter voorziening in deze zoo dringende be hoefte werd gedacht aan een verbreeden van het perron achter hal C met opoffering van het eerste stel rails, achter die hal gelegen en het verbreeden van den doorgang onder de betonnen loopbrug en het opbreken van een gedeelte rails achter hal B en het bestraten van de dan vrijgekomen ruimte. Daar terzake van het beheer en het onder houd van cle spoorweginrichtingen indertijd met de Nederlandsche Spoorwegen een over eenkomst is gesloten, kan niet dan na vooraf gaand overleg met de Nederlandsche Spoor wegen tot het aanbrengen van deze noodzake lijke verbeteringen worden overgegaan. De in het verslagjaar met de Nederlandsche Spoorwegen aangevangen onderhandelingen hebben nog niet tot een bevredigend resultaat mogen leiden. VELSEN Aangaan van een grondruiling. OVERZICHT VAN OEN AANVOER EN VAN OE OPBRENGST VAN TE IJMUIOEN PUBLIEK VERKOCHTE VISCH GEDURENDE 0E UAREN 1900-133* - 1 1 'f-. -1 1 1 1 - - 1 1 - - 7 1 - s s i i i- I l 1 i 1 1 I I f 1 1 I 1 I Met toestemming van de directie van het Staatsvisschershavenbedrijf drukken wij hier bij af de in het jaarverslag opgenomen gra fiek, gevende een overzicht van den aanvoer in kilogrammen (stippellijn) en de opbrengst in- guldens (ononderbroken lijn) van de pu bliek verkochte visch gedurende de jaren 1900—1934. Uit deze grillige lijnen kan men duidelijk constateeren de enorme ups en downs van het visscherij bedrijf. De cijfers klimmen geleide lijk van 1900 tot 1914, hetgeen getuigt van een gezonden groei van het bedrijf, zij gaan daar na met geweldige sprongen omhoog in 1915 en 1916, de beide jaren van h-oogconjuctuur. maken in 1917 een sprong omlaag (duikboot oorlog) om in 1919, het jaar der voedsel- schaarschte opnieuw een hoog peil te berei ken. Dan komen de moeilijke jaren na den oorlóg, het herstel in 1924, waarna bij het crisisjaar de daling inzet, vooral van de op brengst. In het stakingsjaar 1933 bereikt de opbrengst het niveau van 1911. Weliswaar lig gen de raakpunten in 1934 iets hooger, maar de cijfers van het eerste halfjaar van 1935 doen verwachten, dat deze opwaartsche bewe ging zich op de grafiek in het volgende jaar verslag zich niet zal voortzetten. GESLAAGD. Voor het examen ter verkrijging van het diploma Boekhouden van de Federatie van Hand-els- en Kantoorbedienden slaagde onze plaatsgenoote mej. G. de Vries. Eens voer ze onder Nederlandsche vlag als Brabantia Het morgenochtend in onze haven verwach te touristenschip Resolute heeft reeds meer malen van naam en reed-erij verwisseld alvo rens het bovengenoemden naam ontving. De tegenwoordige. Resolute werd als een 3-schroef stoomschip -gebouwd in 1914 bij de Weser-Werft in: Bremen en werd Admiral von Steuben gedoopt. Liet behoorde, evenals thans het geval is, aan.de /Hamburg-Amerika-Llnie (de H.A.P.A.G.) en meet 19 703 ton. Toen de Kon. ELóll. Lloyd, welke door den verscherpten duikbootoorlog na 8 Febr. 1916 ernstige verliezen geleden had (men denlce slechts aan het torpedeeren van de Tubantia, de Maasland, Gaasterland e.a.) na langdurige procedures eindelijk van de Duitsche regee ring schadeloosstelling mocht verlangen, wer den dezemaatschappij bovengenoemd schip, tezamen met een zusterschip toegewezen, wel ke resp. Brabantia en Limburgia gedoopt wer den. Het was 1920 toen deze schepen, na tot oliestokers omgebouwd te zijn, IJmuiden on der Hollandsche vlag binnenvoeren. Velen zullen zich deze 'trotsche zeekasteelen, die de toenmalige „groote" sluis (nu de middensluis) en de breedte van het Noordzeekanaal voor een groot gedeelte in besiag' namen, nog wel herinneren. Het waren altijd spannende mo menten als de uitvarende Brabantia de bin- neni essMende Limburgia te. hefe toen pog niet verbreed-e kanaal moest passeeren. Nadat de Kon. Holl. Lloyd zich met de Ora- nia en Flandria een 2-tal nieuwe en snelle schepen had aangeschaft, werden de beide 20.000 tonners wederom aan Duitschland overgedaan (1923). De HAP AG verkocht bei de naar Amerika, waar ze de namen Resolute en Reliance ontvingen; onder dien naam bracht eerstgenoemd schip een 600-tal Ameri kanen der upper ten naar den „gordel van smaragd"; van dit grootsch toeristenbezoek aan Java in 1926 weet men in de Oost nog verbluffende staaltjes van extravagance te vertellen Wederom werd de Amerikaansche vlag voor het zwart-wit-rood verwisseld, zij het slechts voor korten tijd. Want om de exploitatie der réuzenschepen economischer te maken wer den deze in de republiek Panama ingeschre ven; de Resolute als William O'Swald. Er is een Fransch spreekwoord, dat zegt van on revient toujours.Zoo ook met dit duo zeekasteelen. Via de Stars and Stripes keerden ze weer tot hun geboorteland Duitschland te rug. De Resolute is niet het grootste touristen schip dat ooit IJmuiden of een andere Neder landsche haven bezocht. De Lafayette, het Fransch-e touristenschip, dat in 1931 Amsterdam bezocht, mat 25.178 ton bruto. Doortrekking van de Velserbroekstraat te Santpoort. Tot het verkrijgen van een behoorlijken toe stand ter plaatse en voor de verdere exploi tatie van de daar liggende, tot het Grondbe drijf behoorende gronden is het noodzakelijk, dat de Velserbroekstraat te Santpoort wordt doorgetrokken tot de Hoofdstraat, aldus schrij ven B. en W. aan den Raad. Met de eige nares van den voor die doortrekking noodi- gen grond, de N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Bon Courage", gevestigd in de ze gemeente, zijn daarom onderhandelingen gevoerd, teneinde bedoelden grond in het be zit der gemeente te krijgen. Gemelde N.V, heeft zich bereid verklaard aan de gemeente af te staan het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie E, no. 840, ter grootte van 3 M2., benevens gedeelten, ter grootte van respectievelijk ongeveer 607 en 128 M2. van de perceelen, bekend in dezelfde kadastrale ge meente en sectie als nos, 841 en 554, alles liggende aan de Hoofdstraat, daarenboven aan de gemeente te betalen een bedrag van 2000, en de verplichting op zich te nemen om den op het kadastrale perceel no. 554 staanden opstal te amoveeren, mits zij daartegenover van de gemeente ontvangt een gedeelte, ter grootte van ongeveer 1432 M2. van het perceel kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie E, no. 902, liggende aan de Velserbroekstraat. Komt deze transactie tot stand, dan zal de gemeente hebben te zorgen voor rioleering en beharding van den in haar bezit komenden grond, alsmede voor aansluiting hiervan aan de bestaande rioleering en beharding. De kosten hiervan worden geraamd op j 2300. en zullen, behoudens een bedrag van 200. dat uit den post „Bestratingen" der loopende begrooting kan worden bestreden, ten laste van het Grondbedrijf worden gebracht. B. en W. achten de door de opgemelde N.V. gestelde condities aannemelijk. In overeen stemming met de adviezen der commissiën van bijstand in het beheer der openbare wer ken en voor de financiën stellen B. en W. derhalve voor, de bovenaangegeven grond- ruiling aan te gaan en daartoe te nemen het besluit-, dat in concept bij de stukken is ge voegd. BURGERLIJKE STAND Bevallen: J. M, Stam—Leering, z., Zijweg Nieuwe Schulpweg 310, Velsen N.; G. M. Dijk manGozeling, z., Kweekerslaan 9, Sant poort; A. C. J. Gordijn—Visser, z„ Cederstraat 48, IJmuiden; G. van Rixelvan der Heide, z., Gr. Houtweg 142, Velsen N.; J. Pirovano— Polak, z., Beverwijk; J. van der PlasSpruijt, z„ de Rijpstraat 83, IJmuiden; G. Broek Zwart, z„ Breesaapstraat 24 rd., IJmuiden; Th. A. Jeeninga—Flohr, d,, Eikenstraat 15, IJmuiden; A. S. Hollingvan de Merwe, d., Gr. Houtweg 164, Velsen N.; A. van Dijk—Ne- derlof, d., Kerkweg 41, Santpoort. Overleden: J. Steenbergen, 92 jaar, weduwe van Th. Slagter, de Weerdstraat 3, IJmuiden; M. Hoekstra, 28 jaar, ongehuwd. Napier dwarsstraat 3, IJmuiden; N. Zwaan, 68 jaar, echtgenoot van J. Kok, Krugerstraat 28, IJmuiden: W. Franse, 76 jaar, ongehuwd, Rijksweg 256, Santpoort; J. Koopman, 61 jaar, weduwe van R. Tijbout, Rijksweg 202, Sant poort; F. C. du Buij, 70 jaar, weduwe van A. J. du Buij, J. P. Coenstraat 129, IJmuiden. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 30 Juli 1935, des namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. Agenda I. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw-ihkomende leden. 3. Financieele besluiten. 4. Aangaan van een rekening-courant-over eenkomst voor buitengewone uitgaven 5. Aanbieding van de rekeningen over 1934. 6. Verlenging van. den termijn voor het van kracht verklaren van regelen voor het be heer van takken van dienst, als bedoeld in ar tikel 252 der Gemeentewet. 7. Advies op het adres van P. Jasperse, voor heen beltbaas bij den Reinigings- en Ont- smettingsdienst, om de mogelijkheid te schep pen alsnog door den Raad van Beroep te worden gehoord en zijn wachtgeld te verlen gen. 8. Wijziging van de Verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. 9. Wijziging der Verordening op de heffing van een straatbelasting. 10. Verlaging van den huurprijs van een woning met erf en weiland aan de Tolsdui- nerlaan en verhuur van een woning aan de Pres. Steijnstraat. II. Machtiging tot het verhuren van een woning. 12. Verkoop van grond. 13. Aangaan van een grondruiling ten be hoeve van de doortrekking van de Velser broekstraat te Santpoort. 14. Besloten vergadering. SANTPOORT GEEN HARDDRAVERIJ. Aanvankelijk lag het in de bedoeling van de plaatselijke harddraverijvereeniging om ook op 1 Augustus een harddraverij op de korte baan te organiseeren. Thans deelt men ons echter mede, dat besloten is het dit jaar bij één draverij te houden, zooclat die van I Augustus komt te vervallen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1