UIT HET BUITENLAND Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND, Radio-Programma D 0 N D E R D A G 25 J D L 1 193." Bemiddelingspogingen lijden schipbreuk op Italië's öitwilljghëicl. Afrikeansch- inboorlingen .spreken over den „aanstaanden" oorlog. Zal Engèland Abessynië miet zijn ü©@di@ Kruis-organisatie helpen? Anti-semiitSsme wordt sterker in Duitschland.';De Joden worden overal geweerd en @©lc gearresteerd. Italië. Italië wijst bemiddelings pogingen van de hand. „Engelsche bescliaving; is ten- doode opgeschreven den vooravond van den wegens de bij eenkomst van den Volkenbondsraad, zoo veel besproken 25 Juli, staat men te Rome tegen over alle oplossingen van liet ItaTiaa/nsch- Abessinisclie conflict door den Volkenbond en tegenover de diplomatieke besprekingen, zoo mogelijk nog vijandiger dan voorheen. Men keurt de Engelseh-Fransche pogingen tot een oplossing te geraken, ternauwernood nog aan dacht waardig, doch richt zich met steeds grooter hevigheid algemeen tegen Engeland. Een artikel van de Lavoro Fascista is ken merkend voor de stijl, waarin de polemiek wordt gevoerd. Het blad schrijft o,m.: „De Engelsche ber schaving vertoont teekenen van verval 'en' zij wordt door haar egoisme ongeneeslijk veroor deeld. Als een volk, als Engeland, zoo diep. is ge zonken, dat het handel In wapens drijft met het barbaarsche Abessinië, om de kosten van zijn zware industrie te bestrijden, en.daardoor tevens den weg verspert voor een jonge, staat als Italië, kan openlijk worden gezegd,, dat de beschaving van Engeland ten doódj'e is' op geschreven." "i Engeland bepaalt nader zijn houding. Het Britsche kabinet heeft zich in zijn zit ting van Woensdag opnieuw bezig gehouden met de kwestie van den uitvoer van wapérté naar Abessinië. ,'j Volgens door Evening N#wsontvangen in-'- lichtingen zijn de ministers algemeen -van meening, dat de huidige omstandigheden de wapenuitvoer naar Abessinië en Italië op ge lijke wijze mag worden toegestaan. De eischen van strikte neutraliteit maken, deze houding' noodzakelijk. Wel is waar is het ónwaarschijn lijk, dat de regeering spoedig een formeele beslissing zal bekend maken, aangezien hier door de reeds zoo moeilijke atmosfeer, waarin de Volkenbondsraad de volgende week zal bij eenkomen, nog slechter zou kunnen worden-. Of Italië er in toestemt, dat Genève alle. ge zichtspunten van het conflict onderzoekt, is nog niet te Londen bekend. In ieder geval heeft Italië officieel nog niet zijn aanklachten tegen Abessinië ingediend, evenmin als zijn plannen en aanspraken. Italië zal de volgende week worden uitgenoodigd zulks te doen. De Britsc-he delegatie voor Genève zal be staan uit Anthony Eden.en zijn medewerkers, waarbij dan nog twee of drie deskundigen van het Foreign Office zouden komen. Zooals bekend is, hebben in de laatste zit ting van het Britsche kabinet de meeste leden der regeering zich uitgesproken voor een be handeling van het Itsdiaansch-Abessmische geschil vdóor -den -Volkenbond. - Volgens Evening Standard 'zal die' Britsche delegatie zich dan ook vermoedelijk door'déze opvatting-laten leiden. Lr hét Lagerhuis werden wederom eéni'ge vragen gesteld over het Italiaansch-Abes- synische geschil. De minister van buitenland - sche zaken, Sir Samuel Ho-are antwoordde o.m. dat de kwestie van een optreden der Vol kenbondsleden ingeval een lid oprukt in het gebied Van een ander land, een aangelegen heid was, die in het licht der omstandigheden en van hét Volkenbondshandvest bepaald zou worden.. H.ij hoopte, dat hij nog-voor- de ver daging ,yan het Lagerhuis een verklaring- zou kunnen afleggen over den uitvoer van wa penen naar'Italië en Abessynië. Voor. zoover hij over inlichtingen beschikte heeft de Fransche regeering den uitvoer van wapenen naar Italië en Abessynië verboden. Op een verdere vraag antwoordde Hoar-e, dat hij den- Amerikaanschen ambassadeur reeds de voldoening had te kennen- gegeven van 'de Engelsche regeering over d-e recente uitlatin gen van Huil betreffende de verplichtingen van de staten, die het Kellogpact hadden on derteekend. De Engelsche regeering zal steeds bereid zijn samen te werken met de Ameri- kaansche regeering bij pogingen om den vrede in stand te houden. Ook zeide Hoare nog, dat .hij niet in staat was te verklaren welke houding w-erd aange nomen door België, Tsjecho-Slowakije en an dere landen. De Zweedsche regeering heeft nog geen verzoeken om uitvoerlicenties' ont vangen. Aartsbisschoppen doen beroep op Volkenbond. De aartsbisschop van Canterbury en de aartsbisschop van Upsala hebben gemeen schappelijk een beroep gedaan op den secre taris-generaal van den Volkenbond, Avenol, waarin zij aandringen op een vreedzame re geling van het Italiaansch-Abessyriische ge schil. fij doen een beroep op den Volkenbondsraad iedere mogelijke poging in deze richting aan te wenden om het uitbreken van een oorlog tusschen twee leden van den Volkenbond te verhinderen. Nationalisme onder de inboor lingen leeft op. Dé „Temps" bericht uit Djiboeti, dat de in boorlingen in Fransch-Somaliland. Britsch- oomaliland en zelfs,in Zuid-Arabië over niets anders spreken dan over de geruchten van den komenden oorlog tusschen de Abessiniërs en de vreemdelingen. Men spreekt over de voor- uitzichteïi van Abessinië, „met hulp van- Allah" en spreekt ook van ondersteuning van de gekleurde broeders die zich in gevaar be vinden. Het Italiaansch-Ethiopische conflict heeft in enkele maanden meer bijgedragen tot het weder opleven van het Afrikaansche na tionalisme, dat sedert de verovering van Khartoem door Lord Kitchener in doodslaap lag, dan jarenlange pan-Afrikaansche en pan- islamitische propaganda.Er is een critieke toestand ontstaan, die de volle opmerkzaam heid vereischt. Het kolonisatiewerk, dat een eeuw lang met bloed en geld werd ontwikkeld mag niet in gevaar worden gebracht door een actie, welke geografisch gesproken tot een beperkt gebied wordt beperkt. Abessinië heeft geen Roode Kruis. Omtrent het bericht, dat Abessinië is toe getreden tot de Roode Kruis Conventie wordt van Zwitsersche zijde medegedeeld, dat tot nu toe dit slechts bekend werd door de Zwit sersche en Fransche gezantschappen. Bern moet nog een directe onmiddellijke en offi- cieele mededeeling ontvangen van Addis Abe ba, alvorens het toetreden wordt geratifi ceerd; hierdoor wórdt een staat niet onmid dellijk lid van liét Roode Kruis, doch eerst moet nog zes maanden worden gewacht. Voor het geval een land in oorlog is, kan deze tijd ook wegvallen. Om prac.tisch toe te treden móet e'en land evenwel over een Roode Kruis organisatie beschikken. Aangezien evenwel Ethiopië niet over een. dergelijke organisatie beschikt, -noch deze spoedig kan opbouwen door gebrek aan contanten,.- heeft het, secre tariaat van hêt'Röode; Kruis zich in verbin ding gesteld met. de BfitSchë groep en voor gesteld met Abèssi-nië een overeenkomst 'te sluiten, In geval vaii oorlog zou dan Engeland een Roode Kruis-orgahisatïë kunnen opbou wen en -deze"'ter beschikking stellen van den Ethiopische-ii' medischen dienst. Japansche pers reageert weinig. In de Japansche bladen is. bijna geen reactie gewekt door de aanvallen, die de Italiaansche pers op Japan heeft gericht, evenminals dooi de anti-Japansche demonstraties in geheel Italië. De Japansche pers - handhaaft haar houding. De .minister van bu'itenlandsche za ken, Hirota heeft' echter telegrammen gezon den,aan de Japansche diplomatieke vertegen woordigers in denvreemde,, waarin hij hun aandacht vestigt. :op de geruchten en berich ten van opruienden aard,' die in het buiten land de ronde hebben gedaan betreffende den ItaliaanscliJap'anscïieii toestand en waarin hij hun instrueert niet te.'worden misleid door die onjuiste berichtén. De Italiaans'ché ambassadeur te Tokio zou bij de Japansche regeering. scherp geprotes teerd hebben tegen delievige anti-Italiaan- sche artikelen in,dé- Japaèsehe pers. Duïtschiand. Joden niet gewenscht. Badinrichtingen sluiten, arrestaties geschieden, wegens,... provocatie. De „Völkischer .Beobachter" meldt dat steeds- meer.badinriéhtingen voor Joden sloten wordeh; j.' V De burgemeesher van Allenstein heeft den Joden den toegang ontzegd tot alle gemeen telijke badinrichtingen nan het Okullmeer en aan dé Allé. Een der grootste-, vrije badinrichtingen van Bremen heeft bij den ingang een bord aan gebracht „Jodenbezoek ongewenscht", ei weert alle'niet-arische-bezoekers. In alle plaatsen- van'het district Sprottau zijn'-'.transparanten Aangebracht, die des avonds verlicht worden,'met dé mededeeling dat Joden niet gewenscht. zijn. Een Joodsch vacantietehuis in het Oostzee bad Arendsee „Hausmann-Stiftung" is door de politie geslóten, naar officieel wordt mede gedeeld vanwege „de Joodsche provocaties, waaraan d-e Duitsche badgasten sedert jaren waren blootgesteld", In samenwerkingmet het bureau voor vreemdelingenverkeer .hebben de hotel-, res taurant- en pensionhouders thans besloten tot gemeenschappelijk optreden tegen Jood sche bezoekers en aarialle in aanmerking ko mende gebouwen én huizen borden doen aan brengen met het. opschrift „Joden niet ge wenscht" V De „Völkischer Beobachter" meldt verder, dat de slagerspat-roons in het district Alten - kirchen hebben1 besloten, geen vee meer van Joodsche veekooplieden te betrekken, ter wijl de veemarkten vtè Altenkirchen en te Harnm in Westfalen, reeds voor Joden geslo ten zijn. Het ligt in de bedoeling de Joden geheel van den tusschenhandel uit te si u-i tem Van andere zijde- wordt ..voorts gemeld, dat ook te Leipzig de gemeentelijke zwembaden voor Joden gesloten .zijn. Te Nordihausen,, Keulen en Wesermunde hebbeh .- betoogingen tegen: Joodsche win keliers plaats gevonden, in het verloop waar v^n de betrokken;-Joden,' beschuldigd van provocatie, zijn gearresteerd. Ierland Katholieken en Protestanten willen elkanders ontslag. De katholieke havenarbeiders zijn' niet meer aan het werk gegaan. Een fabriek moest wor den gesloten, om-dat een 20-tal protestant- sche meisjes, weigerden aan het werk te gaan RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 var»af i - met garantie, pijn- vamar j jj. 1oos trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. en» (Adv. lngez. MedJ zoolang de katholieke werklieden niet ont slagen waren.- Onlangs hebben ook ongeregeldheden plaats jehad met katholieke Italiaansche families; drie van hen werden uit "hun woningen ver wijderd. De Italaansche kolonie te Belfast heeft derhalve bij den consul geprotesteerd en om bescherming verzocht. VanItaliaan sche zij-de zijn als. represaille-maatregelen be stellingen bij firma's in Belfast ten bedrage van omstreeks 100.000 pond geannuleerd. Polen. Groote staking te Kattowitz. Het personeel van de Bis-marck-fabriek te Kattowitz dat meer. dan 3000 man telt, is in proteststaking gegaan, - - omdat de directie weigerde met de vertegenwoordigers van de arbeiders-bonden te- onderhandelen over het ontslag van arbeiders.en de voortdurende over plaatsing van arbeiders. Tot nu toe. is de sta king rustig ve-rloopen. China. 75.000 dooden door de over strooming? Chineezeii en buitenlanders, 'dié hebben deelgenomen aan hét reddingswerk in de uit-' gebreide gebieden van Midden-China, die <joor de overstroomingen zijn geteisterd,' schatten het aantal dooden óp 7-5,000. Volgens hen zijn ongeveer acht millioen mènschen dakloos, terwijl zij de schade begrooten op 25 millioen dollar. Engeland. Engelsche bevolking betoont haar vredeswil. Minister-president Baldwin en de minister van Buitenland,sche Zaken, Sir Samuel H-oare hebben vandaag een deputatie ontvangen 'van de - ,.vredesstemmin£", "dé nationale be weging voor vréde en ontwapening, waarover llVz van de 30 milllioeri stemmen, welke kun nen worden uitgebracht, zich hadden uige- sproken. De deputatie, welke onder leiding stond van Lord Cecil, heeft het resultaat medege deeld van de stemming over zes vragen, welke waren gesteld. De meerderheid ten gunste van steun aan den Volkenbond bedroeg in verhou ding tot de tegenstanders.als dertien tot een, de meerderheid ten gunste' van militaire sancties was in verhouding tot de tegenstem mers als drie tegen een. 80*pet. 'der uitge brachte stem-men verklaarden zich voor de to tale opheffing van militaire en marinevlieg tuigen. Lord Cecil verklaarde, dat een half millioen vrijwilligers overal de stemmen hadden ver zameld en -daarbij vooral in de nederige buur ten met groote welwillendheid waren ont vangen. De deken van Chichester 1-egde den nadruk op de groote belangstelling, welke de kerken voor de nationale verklaring hebben be toond. De minister-president, de verschillende sprekers beantwoordende, zeide dat de depu tatie zich er van bewust kan zijn, dat de buitenlandsche politiek der regeering ge baseerd is op den Volkenbond. Hij bedankte de deputatie voor haar actie met betrekking tot deze stemming, welke d-e regeering een indruk geeft van de openbare meening. Bald win besloot: ,.Wij leven in een periode van zeer verwrongen internationale betrekkingen en ik ben blij de gelegenheid te hebben u de verzekering te geven, dat de regeering voor nemens is haar tot nu toe gevolgde politiek voort te zetten." Het tweede keizerrijk en de Mexicaansche expeditie ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Arië Baard ging Thijsje op de loopplank voor en sprak „Hiér is"mijn thuis! En," ging hij voort, „van harte welkom hier aan boord. Ik hoop maar dat de reis nu goed mag zijn." „Dank u," zei Thijs, „ik hoop het ook." „Komaan," riep Baard, „nu moet jij je hier maar bezig zien te hou den, dan ga ik op zoek naar een flink stel matrozen. Daarna gaat de vlag naar boven en kiezen wij het ruime sop!" Door graaf Sforza. Graaf.. Sf.orza geeft in het onder- staande 'artikel enlcéle herinnerin gen. aan eq-keizerin Eugénie de echigènoote van keizer Napo leon lil van Frankrijk, die op 94-jarigen leeftijd in 1920 is over leden wato- döiyr Hij doet denken aan gebeurtenissen, welke zich hedep-.ten. dage afspelen. Er zijn juist, op.deii dag-af, vijftien jaar verioopen, dat- zij, $ie eens Eugénie was, kei zerin der Fransehen, stierf iri de brandende hitte en het felle licht van de Jüli-maand in dat Madrid', -dat voor haar Spaansch hart altijd d e. stad was gebleven. Ee ntiental jaren daarvoor, toen ik nog een jong diplomaat te Londen was, had ik Eugénie goed leeren kennen. Wat mij, in den. loop van mijn bezoeken aan haar buiten Farnboro-ugh Hill het meest had gefrappeerd, was de ontdekking, dat niet alleen niets van de „keizerin", maar ook niets van de „Fran- caise" was overgebleven. Slechts het Spaan- sche in haar was blijven voortleven. En ik geloof, dat zij mij zoo dikwijls voor haar week-ends uitnoodigde ondanks de wei nige sympathie, welke zij voor Italianen koesterde vanwege "mijn herinneringen aan Andalusische avonturen. Hoe meer ik haar leerde kennen, des te dieper gevoelde ik, dat haar leven in Frank rijk en haar leven als keizerin voor haar niets anders daii een avontuur en een droom was geweest; en de Tuilerieen niet veel meer .dan een mise en scène voor een „Midzomer- nac'htdroom", waarin zij. de hoofdrol had gespééld. Inderdaad, het schouwspel had twintig jaar geduurd,, maar het is ook nooit •iets anders dam een schouwspel geweest, waarbij de werkelijke ziel van het; Fransche Volk .bijna steeds afwezig was. Mij gaf er'.de''voprke-ur'aan behalve enkele zeldzame uitzonderingen vorsten eii ex-vórsten óp een zekeren.afstand te res- pecteeren, doch. mijn nieuwsgierigheid werd tegenover Eugénie altijd -weer -gewekt- d-o.or de volmaakte, ernst,., 'waarmee, zij .met haar koele liart. tegen. mij oven. liet verleden sprak, Nu, op den vijftiéhdëh-gedenkdag van .haar overlijden, komen vooral weer. haar. gesprek ken over. den Mexjcaanschen porlog in mijn gedachten terug.,'Dikwijls heb, ik dé conver satie met liaar gebracht op de dwaze onder neming, welke Nigra, m z'n rapporten aan de Italiaansche regeering'beséhreef als gewild, door Eugénie en ."ondergaan door Napo leon III om .bij..dé'katholieken in het ge vlei te.kómen en óm het- „keizerlijk- regime" door. een schitterende daad te versterken. Zij sprak ér graag over met mij. In het begin -leek mij haar openhartigheid een be wijs, van moreele kracht; mettertijd ging ik er'mij rekenschap van geven, dat het vooral een gevolg was van een zeker gebrek aan fantasie en fijngevoeligheid. Zij stortte echter haar hart niet even ge makkelijk uit als bij andere gelegenheden: men zou werkelijk gezegd hebben, dat die oorlog „haar oorlog" was geweest. Handig, met-de handigheid—'van-een-politicus, deed zij haar bekentenissen ten ondergaan in een vloed van woorden en herinneringen, waarin Frans Joseph en Maximilian, Bazaine en het Engelsche kabinet op een onsamenhan gende manier werden dooreen gemengd. Eén enkele opmerking trof mij' als érnstig ge meend en voor. mij tenminste als ori gineel: „Hét is gemakkelijk", aldus zeide zij mij eens, „achteraf te critiseerën. Wij rekenden op een gebeurlijkheidi welke ons, zoowel als onze Mexicaansche .'Vrienden zeker scheen de overwinning van dé! zuidelijke staten van Noórd-Amerika op'Lihcoln en d,e noordelijk? staten. Wanneer"dahwerkelijk gebeurd was, zou d-e hituatie in-"Mexico geheel veranderd zijn;' het. .zuiden'vah de Vereenigde Staten zo ueen onafhankelijke staat zijn geworden ■met een óliga-rchisch karakter, welke voor een gemeenschappelijk'front met een keizer, die van Mexico; te vinden zou zijn geweest. Te Londen geloofde-boyendien het ministerie 'van b-uitenlandsch'é 1 zaken evenals wij aan de 'overwinningvande' zuidelijken; met den steun van de Engelsche diplomatie en van dé aristocratie der zuidelijke staten van Noord-Amerika zouden wij de troon van Maximiliaan op soliede grondvesten hebben kunnen oprichten".. Inderdaad, het Löriden. dat aan de over winning van de aristocraten uit het Zuiden had geloofd, was het Londen van Buckingham Palace en van het Ministerie van Buitenland sche Zaken, van de hoogere kringen; maar de overgroote meerderheid van de Engelsche burgerij en het Engelsche volk was, van het eerste oogenhlik af, zeker geweest van de zege der Noordelijken. Ik maakte hierover een opmerking, waarop de keizerin zich ermee te vreden stelde mij al lachende, te antwoorden „O, gij Italianen, gij1 Italianen, gij zijt alle maal hetzelfde, allemaal een beetje revolu- tionnair. Ik vermeed het o.p dit punt verder te gaan. ook al was het voor mij gemakkelijk geweest Eugénie eraan te herinneren, dat men dien oorlog niet gewenscht had, omdat er een essentieel Fransch 'belang mee was gemoeid, maar om een zekerprestige te verschaffen aan het dictatoriale regime,- dat die oorlog ondernomen en gevoerd was. onder de meest valsche leuzen, onr de Franschen. die toen ter tijde nog geen ongecensureerde kranten te lezen kregen, een rad voor de oogen te draaien. Reeds voorxlen oorlog zond Napoleon III admiraal Jurien de la Gravière naar Mexi co, met instructies van ongeveer den volgen den aard: „Zoo het weldenkende, rustige deel der bevolking, de anarchie moe was en naar een geordenden toestand verlangde, dan kon het land slechts uit de maatschappelijke or deloosheid. waarin' het-gedompeld was, gered worden door de tegenwoordigheid van onze troepen In tegenstelling tot wat in de dictatoriaal geregeerde landen van het Europa van na den oorlog gebeurt, had men in Frankrijk besloten in de Wetgevende Vergadering de vrijheid van het woord wat te vergrooten. Jules Favre hield er een moedige redevoering: „Gij dringt Mexico wederrechtelijk binnen; let op de con sequenties van uw succes.... gij zult tot een bezetting voor onbepaaldeïi tijd gedwongen worden Juist als iedereen twijfelde Favre, nauwelijks enkele jaren na Solferinó, niet meer aan een overwinning van de Fransche wapenen. Hij vreesde slechts de onvruchtbaarheid van de overwinningen. Routier, de machtigste minister van den Kei zer. beantwoordde Favrë- met verwaande en hoogdravende tirades, en"'hij eindigde met de verzekering, dat de historici later zouden spreken van Napoleon III als „de geniale man, die- ondanks den tegenstand, de hindernissen en de krachteloosheid den moed had voor de natie bronnen van nieuwen voorspoed open te leggen." De Moniteur van den volgenden dag voegde hieraan toe, dat dit antwoord begroet werd met „langdurig applaus". De meerderheid, voorzichtig, belette Ju-les Favre na het applaus te repliceeren. Alleen Thiers stond van zijn plaats op en riep: „U wilt de waarheid niet hooren". De waarheid werd weldra voor de oogen van de heele wereld duidelijk toen het Fransche leger overhaast Mexico moest verlaten, toen Maximiliaan te Queretara gefusilleerd werd en er van het bloedige avontuur liiets, totaal niets overbleef behalve een nasleep - van rancune en haat, welke de Fransche demo cratie slechts na vele langdurige pogingen ver mocht uit te wisschen. Maar voor Eugénie bleven Favre en Thiers „advocaten", „mooi praters". Van-die woorden bediende zij zich nog om er met mij, vijftig jaar later, over te spreken. Zij waren voor haar „vijanden van een sterken staat"; na een halve eeuw bal lingschap hield de arme vrouw nog vast aan de leege, ij dele formules van haar Rouher; het ongeluk had haar zelfs niet kunnen doen begrijpen, dat een regeering slechts een cari- catuur is van een sterken staat en van wer kelijke autoriteit, wanneer zij alleen eigen belang vertegenwoordigt en niet bezield wordt door den levenwekkenden adem van een men- schelijk ideaal. (Nadruk verboden.) ARGENTÏ.TNSCHE SENAAT BELEEFT REVOLVERSCèNE. BUENOS AIRES, Juli (N. A. P.). Tijdens de zitting van den Senaat deed ziclii een incident voor tusschen senator De le Tofre en den minister van Financiën, Dr. Pinedo. Op dat moment loste iemand, die werd gear resteerd, doch wiens identiteit nog niet is vastgesteld, eenige revolverschoten, ten ge volge waarvan de tot senator gekozen Dr. Enzo Bordabelrere, de minister van Landbouw» Dabau en afgevaardigde Mancini werden ge wond. Bordabehere is kort daarna overleden. (Senator De la Torre voert in den Senaat een actie tegen de ministers van Financiën en Landbouw inzake het onderzoek naar den handel in vleesch.) ^iiiiiiiiiiiiiii||l|ll||||lllliiiiiiiiiiiiiiiiiilll|il|||lliiiiiiiiiiii VRIJDAG 26 JULI HILVERSUM 1875 M. 8.— VARA. 12.— AVRO. 4.— VARA. 8.— ViFIRO. en AVRO. 11.00—12.— VARA. 8.— Orgelspel J. Jong-, 8.30 Gram.pl. _10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie R. Numan. 10 35 Gram pl. 11.— Vervolg Declama tie. 11.20 Gram.pl. 12.— Dito. 12.30 Kovacs La- jos en zijn orkest. 2.Hofstad-strijkkwartet. 3.— De AVRO-Decibels olv. Eddy M-eenk. 4.— Gram.pl. 5.— Kinderuur. 5.30 De Zonneklop pers olv. C. Steyn. 6.15 Orvitropia olv. J. v. d. Horst. 7.— J. C. C. Kayser: Levensstijl. 7.20 De Flierefluiters olv. E. Walis. 7.50 Nieuwsberich ten. Herh. SOS-berichten. 8.— Ds. G. West: Wat in deze tijden toch een bron van blijd schap kan zijn. 8.30 Uit het Kurhaus, Sche- veningen: Residentieorkest olv. C. Schuricht. (Om 9.15 B. Verhagen: Een avond in.het Ro- meinsche Theater te Orange). 10.15 Ds. E D. Spelberg: Over Holland's meren en bosschen. 11.Jazzmuziek (Gr. pl.) 11.30—12.— Gra- mofoonplaten, HUIZEN, 301 M. Algem. progr. verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.— Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 Gram.pl. 2 00 Voor kinderen. 3.Gram.pl. 3.15 Zang en Gram.pl. 5.— Causerie. 5.30 Schlagermuziek en Gram.pl 7.15 Lezing. Gram.pl. 8.— Berich ten Gram.pl. 8.15 Koor- en orkestconcert m. m. v. solisten 10.30 Berichten. 10.35—12.— Po pulair concert en Gramofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.20 Orgelspel R New. 11.50 Trocadero-Cinema-orkest olv. A v Dam. 12.50 BBC-Dansorkest olv. H. Hall 1.35 Birmingh. Philh. strijkorkest olv. J. Hoek mrnv. L. Nibette (piano) 2.20 Het Pavilion Theatre-orkest olv. Fr, Stokes. 3.20 Sted. or kest Harrogate olv. L. Cohen. 4.35 E. Colom bo's orkest. 5 35 Het Sharpe-sextet mimv. L. Zifado (zang). 6.20 Berichten. 6.50 v. Olofs sextet 7.35 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 8.20 B-BC-Militair-orkest olv. B, W. O'Donnell. 9.— The Mystery of the s-even cafés", hoorspel. 9.50 Berichten 10.10 Kamermuziek -door strijk-kwartet en H. Heyner- (zang). 11.35 12.20 Harry Roy en zijn Band. RADIO-PARIS, 1648 M. t 7.20 en 8 20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Gaijlard. 3.20 Gram.pl. 8.55 Orkestconcert olv. Cooper. 10,55 Dansmuziek. 11.20 Kamer muziek olv.. J. Clergu-e. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20—2,20 Strijkorkest olv. Nielsen. 3.50 L. Preii's orkest. 8.20 Omroepstrijkorkest olv.. G'-öndahl. 9 05 Saxofoonrecital. 9.20 Operette muziek. 10.— Pianosoli. 10.35 Omroep-sym- phonie-ork-ast olv. Gröndahl. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 dito. 2.35 Gram.pl. 4.20 Zang, viool en piano. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Kwintet-concert. 9.20 Orkestconcert uit Düsseldorf. 11.20 Werag-kamer-orkest olv. Hagestedt. ROME 421 M. 9.— Gevarieerd concert. Hierna tot 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. en 484 M. 322 M.: 12.20—2.20 Omroeporkest olv. Gason 5.20 Gram.pl 6.50 Salonorkest. 7.35 Gram.pl. 3.20 Salon-orkest. 9.20 Concert romv. koor en solisten olv. H. Schereben. Hierna tot 11.20 Gramofoonplaten. 484 M.: 12.205 Gram.pl. accordeonmu- ziek en zang'. 5.2" Symnhonieconcert olv. An- dré. 7.20 Gram.nl- f.50 Piano-recital. 8.20 Om roeporkest olv. f'~ on mmv S. St-orga (zang) 10.30—11.20 Gi m pl. DFTlTSCm,">T SENDER, 1571 M. 8.30 „Wenn einer keine Reise tut", gramo foonmuziek. 10.20 Berichten. 10.50 Solisten concert. 11.05 Weerbericht. 11.2012.20 Popu lair concert uit Stuttgart olv, F. Drost.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3