ïn stormen geboren en geregeerd. Begrootingen worden ingediend. Disconto verhoogd. Rubriek voor Vragen. Uit het leven van het kabinet. .Het kabinet Colijn, dat in de ruim twee ja ren van zijn bestaan reeds veel stormen heeft doorstaan, maakt momenteel de moeilijkste periode door welke het tot nu toe heeft be leefd. Reeds bij zijn wieg echter viel al te voor spellen, dat zijn leven niet rustig zou zijn. Daarvoor was immers voor de definitieve mi- nisterslijst aan de Koningin werd voorgelegd, reeds te veel gebeurd. Op 1 Mei '33 werd aan dr. H. Colijn de vorming van een kabinet opge dragen, maar toen hij tot onderhandelingen met de verschillende partijen overging bleek, dat de R.K. Staatspartij niet aan de vorming van een parlementair kabinet wilde meewer ken. Op 16 Mei 1933 bracht dr, H. Colijn aan de Koningin rapport uit, dat hij zijn poging had moeten staken. De reden hiervan bleek uit een schrijven, dat door prof. Aalberse was gepubliceerd en waarin werd gezegd, dat de R.K. Staatspartij wel bereid was zitting te nemen in een kabinet, dat uit vertegenwoor digers der R.K., A.R., C.H. en V.D. bestond, maar dat zij daarnaast de kloof tusschen de R.K. Staatspartij en den Vrijheidsbond van te principieelen aard achtte om doeltreffende samenwerking mogelijk t-e maken. Op grond hiervan, alsmede op de overweging „dat een kabinet gevormd uit de drie rechtsche par tijen" noch naar getal (52) nog naar innerlijk sterk genoeg zou zijn om een taak van den vereischten omvang tot een goed einde te brengen, besloot dr. Colijn de Koningin ont heffing te vragen van de hem verleende op dracht tot vorming van een parlementair ka binet. Vervolgens werd hem de vorming van een crisiskabinet opgedragen, waarop dr. Co lijn op 24 Mei zijn voordracht tot samenstel ling van zulk een kabinet heeft ingediend. Verschillenden van de toen voorgedragenen behooren niet meer tot het ministerie. Aller eerst minister mr. T. J. Verschuur, die als lid van de R.K. Staatspartij tot het kabinet was toegetreden, zonder dat de partij daarvoor eenige verantwoordelijkheid op zich had geno men. Hij verzocht op 15 April aan de Ko ningin om gezondheidsredenen ontslag uit zijn ambt, juist op een tijdstip dat de minis ter-president een reis naar Ned. Indië zou maken. Deze reis ging niet door, daar dr. Co lijn thans ad interim het beheer over het de partement van Economische zaken nam. De vervulling van de vacature liet nog al eenigen tijd op zich wachten tot eindelijk in Juni de gezochte persoon gevonden was in mr. M. P. L. Steenberghe, eveneens lid van de R.K. Staats partij, doch juist als mr. Verschuur zitting- nemend zonder verantwoordelijkheid van zijn partij De in het crisiskabinet zitting hebbende mi nister van Waterstaat, ir. J. A. Kalff, overleed na een korte ongesteldheid op 13 Januari van dit jaar, waardoor weer een plaats open kwam. Hij werd opgevolgd door jhr. ir. O.C.A. v. Lidt de Jeude, eveneens lid van den Vrijheidsbond. Een derde departement verloor zijn beheer der door het aftreden van minister mr. H. P. Marchant, die als lid van den Vrijz. Dem. Bond tot het kabinet was toegetreden, doch naar eigen verklaring in het eind van 1934 tot de R.K. kerk was toegetreden. Hierdoor was naar veler meening de positie van den minister van Onderwijs onhoudbaar geworden, waarop hij bij de Koningin ontslag vroeg, dat werd verleend.'Tot heden is in zijn plaats geen an der benoemd. Wel hebben verschillende ge ruchten de ronde gedaan en wel zijn verschil lende namen genoemd o.w. mr. M. Slingenberg, doch tot een benoeming is het nog niet geko men en ook thans nog neemt dr. Slotemaker de Bruine de portefeuille ad interim waar. Mr. Steenberghe heeft slechts korten tijd deel uitgemaakt van de landsregeerinig. Bij de voorbereiding van het groote bezuinigings- ontweip werd in den ministerraad de mo netaire kwestie ter sprake gebracht, waar bij hij meedeelde tot devaluatie over te hel len. Daardoor week hij af van de meening der overige ministers, zoodat hij zijn ont slagaanvrage indiende. Zijn opvolger werd prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, over wiens industrialisatieplannen den laatsten tijd ge noeg is geschreven om daarover uit te wij den. Moeilijkheden op andere gebieden. Ook op ander terrein heeft de minister nog met groote moeilijkheden- te kampen gehad. Wij denken daarbij speciaal aan de handels onderhandelingen met andere landen. De laatste twee jaren is onze export meer en meer aan banden gelegd. Onze producten werd en op de buitenlands olie markten steeds meer geweerd en daarvoor moesten herhaal delijk onze onderhandelaars er op uit om te trachten in elk geval een deel van onzen uitvoer te behouden. Hoe zwaar deze taak dikwerf is geweest, bevroeden slechts weini gen-. Daarnaast dient ook gereleveerd te wor den de verschillende regelingen met Duitsch- land over de deviezen. Tal van wetsontwerpen. De hoeveelheid werk, door het kabinet ver zet, is een crisisberg geweest. Zelden zijn in zulk een kort tijdsbestek een zoo groot aan tal wetsontwerpen ingediend. Hun aantal is bij benadering niet te zeggen, want zij loo- pen in de honderden. Natuurlijk is een groot déél ervan gevolg van de steeds verder om zich heen grijpende .en steeds grooter won den slaande crisis, maar daarnaast zijn er toch eveneens tientallen ontwerpen inge diend, die in geen of slechts zeer los verband met den slechten economischen toestand staan. Dikwijls moest het kabinet ingrijpen om te zorgen, dat een deel van het bedrijfsleven niet geheel verlamd werd en met ingang van 1 Juli 1934 meende het de steunnormeii te moe ten verlagen. Bij alles verklaarde het gedreven te worden door de bittere noodzaak, welke het demonstreerde met wijzen op de uitkomsten van 's lands rekeningen en begrootingen, waarop tekorten van millioenen prijken. Die krachtige drijfveer liet evenwel nog tijd om ook aan andere zaken te denken en wij willen hierbij wijzen op de nieuwe verkeerswet, de wijziging der kieswet, het wetsontwerp tot in voering van den Midden Europeesehen tijd, de spelling, enz. Als laatste groot stuk werk heeft het bij de Kamer het groote bezuini- gmgsontwerp ingediend, bij welks algemeene beschouwingen mr. Aalberse Dinsdag zijn el ders in dit blad vermelde verklaring heeft af gelegd, welke zulk een moeilijke positie voor het kabinet heeft geschapen. Bij deze beschou wingen is tenslotte ook door de Tweede Ka mer van alle zijden de kwestie van deflatie en devaluatie besproken, die in de laatste jaren voortdurend meer naar voren is gekomen. Zooals hierboven reeds is gemeld, staat het kabinet Colijn op het standpunt, dat deflatie te verkiezen is boven devaluatie. De regeering heeft daarvan enkele maanden geleden nog de daadwerkelijke bewijzen gegeven, toen door een aantal speculanten een aanval op den gulden werd gedaan en zij alles wat in haar vermogen was heeft verricht om de goudwaar- de van ons ruilmiddel te handhaven. Voor ve len is de kwestie van deflatie of devaluatie de hoofdzaak van het groote debat geweest, dat vorige week Woensdag in de Kamer is' begonnen. Onder de Katholieke Kamerfractie zijn verschillende leden voorstanders van de valuatie en hun stem zal ongetwijfeld ook invloed hebben uitgeoefend op de beslissing of aan het tegenwoordige kabinet nog dat geloof en dat vertrouwen kan worden gegeven, waar om het Vrijdag bij monde van den minister president heeft gevraagd. Thans zal men dienen af te wachten of de tegenwoordige regeering ook deze storm in haar bestaan te boven zal komen. Het ziet er voor haar dreigend uit en weldra zal blijken of zij dezen aanval, het hoofd kan bieden. In elk geval heeft zij, in moeilijke tijden gebo ren, en onder uitermate zware omstandig heden, haar werk verricht, een werk, dat bij velen misnoegen moest wekken en dat niet gemakkelijk gelegenheid bood eer te verwer ven. Want het is moeilijk zeilen als wind en stroom tegen zijn. Aan de historici de taak om later te oordeelen over deze tijden. Schotsche padvinders te Zandvoort. Voetbalwedstrijd en muziekuitvoering. De Schotsche padvinders worden hoe langer hoe meer de groote attractie van Zandvoort. Als zij 's morgens in hun kleurige pakjes met muziek voorop over het strand marcheeren, loopt oud en jong uit om er naar te kijken en te luisteren. Dinsdagavond werd onder een groote belang stelling op het „Zandvoort"terrein een voet balwedstrijd gespeeld tegen een junioren elftal vair de voetbalvereen. „Zandvoort". De honderden belangstellenden, waaronder ook burgemeester Van Alphen, hebben geno ten van dezen aardigen wedstrijd, die met 74 door de Zandvoort Junioren gewonnen werd. Met de muziek voorop en omstuwd door een groote menschenmenigte trokken de jeugdige Schotten na afloop van den wedstrijd naar het Tramplein. Toen zij hier aankwamen stond het Tramplein en de naaste omgeving reeds zwart van de menschen. 't Was dan ook een buitengewoon aardig gezicht, deze groep jon gelui met doedelzakken en trommen in flin- ken pas te zien aanmarcheeren. Onder buiten gewoon groote belangstelling werden eerst een paar muzieknummers ten beste gegeven. Vervolgens werden met begeleiding op de doe delzakken eenige volksdansen uitgevoerd, waarmede de jongelui een daverend applaus oogstten. Na een zoo vermoeienden avond hadden de jongelui wel een versnapering verdiend; ze lieten zich dan ook het Hollandsche roomijs, dat hun door burgemeester Van Alphen werd aangeboden, zeer goed smaken. Met volle muziek trokken zij ten slotte weg naar hup tijdelijke woonplaats in het tenten kamp. Heden maken zij een toer door ons land, doch Donderdagavond wordt er te Zandvoort weer een voetbalwedstrijd gespeeld, hoogst waarschijnlijk gevolgd door muziek op het Tramplein. Zonder met de bezuinigings maatregelen rekening te houden. Nu het bezuiniging sontwerp voor het oogenblik niet verder behandeld wordt en een spoedige hervatting van de be handeling daarvan ook niet waar schijnlijk is, zullen de begrootingen moeten worden ingediend, zonder re kening te houden met het bezuini- gingsontwerp, hetgeen beteekent, dat de in verband daarmede in die be grootingen reeds verwerkte bezuini gingsmaatregelen zullen worden terug genomen. AMSTERDAM, 24 Juli. De Ned. Bank verhoogt met ingang van 25 Juli haar tarieven over de ge- heele linie met 2 pet., het wisseldiscon to zal derhalve 5 pet. bedragen. G.-G. zal Ir. Mussert ontvangen Op 12 Augustus eindigt de Indische tournee. Ongeluk tijdens nachtelijke manoeuvres boven Londen. LONDEN, 24 Juli (Reuter). Tijdens de groote luchtmanoeuvres, die op het oogen blik boven Londen en de omliggende graaf schappen worden gehouden, is gisteravond tegen middernacht nabij Bayshot (graafschap Surrey) een bommenwerper vernield. Het toestel kwam bij de landing met zulk een kracht neer dat het brak en in vlammen opging. Van de vijf inzittenden liepen er drie zware verwondingen op, die echter niet levensge vaarlijk zijn. Het toestel zelf brandde ge heel uit. Staking in Indiana is geëindigd NEW-YORK, 24 Juli. De vakvereeni- gingen te Terra Haute in den staat Indiana hebben heden de algemeene staking die twee dagen geduurd heeft, opgeheven. Door de aanwezigheid der troepenconcentraties in de stad heeft men gedurende de afgeloopen da gen het zakenleven althans gedeeltelijk voortgang kunnen laten vinden. Er zijn in totaal ruim 50 personen gearres teerd. die voor militaire rechtbanken zullen terechtstaan. FAILLISSEMENTEN. J. H. Warnier Jr., boekdrukker, wonende te Haarlem, Gierstraat 8. Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs, alhier. B. M- Schol, echtgenoote van J. A. Tjaden, pensionhoudster, wonende te Wijk aan Zee, Ogtropweg no. 12. Curator Mr. L. G. van Dam alhier, J. van Baaren, bouwondernemer, wonende te Haarlem, Sparrenstraat 10. Curatrice Mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. F. Demmenie, vischhandelaar, wonende te Haarlem, Tetterodestraat 31. Curator Mr. J. v, d. Vegt, alhier. F. M. Kramer, winkelier in kruidenierswa ren, wonende te Wijk aan Duin, Rijksstraat weg 103a. Curator Mr. O. H. van Wijk te Heem stede. Rechter-Commissaris Mr. E. J. W. Top. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: J. A. Brands, kapper, wonende te IJmuiden, Prins Hendrikstraat 79. Curator Mr. E. van Tuinen te Beverwijk. J. B. Rijs, schilder, wonende te Haarlem, Jan de Braystraat 2. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, alhier. W. Eijk, tuinder en voorheen veehouder, wonende te Wijde Wormer. Curator Jhr. Mr. W. A. Baud, alhier. H. Sondorp, bouwvakarbeider, wonende te Heemstede, GHpperweg 59 c. Curator Mr. L. Ali Cohen, alhier Vernietigd is op grond van verzet het fail lissement van: Klaas Kalf, kippen- en eendenhouder, wo nende, te, Westzaan,. Zuid B. 15. Curator .Mr. J Deenik, alhier. Geëindigd zijn wegens het verbindend wor den der eenige uitdeelingslijst de faillisse menten van: Jac. Ton, aannemer, wonende te den lip, gemeente Ilpendam. Curator Mr. H. H. Riepma te Edam. De nalatenschap van wijlen A. Schuyt, in leven zonder beroep, gewoond hebbende te Heemskerk, Rijksstraatweg 34. Curator No taris J. H. Bremmers te Beverwijk. J. van Et ten, lid der vennootschap onder de fa. J. van Etten, in liquidatie, wonende te Beverwijk, Adrichemstraat 20. Curator Mr. B W. Stomps, alhier. lONDERDAG 25 JULI 1935 Ir. Mussert wilde bij zijn aankomst te Medan geen interview toestaan en wachtte daarmede liever tot het einde van zijn Indische tournee. Na een intiem diner van de N. S. B.-leiders bracht Mussert gisterenavond een bezoek aan het kringhuis, waar hij temidden van tachtig- geestverwanten van zijn reis vertelde. Hij ver zocht den Medanschen kring-leiders de bloe men, hem gisteren aangeboden, te willen neer- 'eggen op het Tamiang-monument. Hedenmorgen te vi.if urn jy dr> Sperwer" vertrokken, waerbij dertig N. S. B.'ers aan wezig waren, die met „PIou Zee"-geroep van -'-'t pf—namen. Te Ppiomhp np- werd de heer Mussert verwel komd door een groot aantal N. S. B.'ers. Van 'vfdfn-MjoT?* I' "p^p-e belangstelling De N. S. B.'ers waren in formatie ongesteld. Zij brachten een groet aan Ir. Mussert, die allen de hand drukte en de groeten overbracht "an de Nederlandsche kameraden. Na een kwartier onouf.houd vertrok Ir. Mus- :ert met de ..Snerwer" naar Batavia. Het vliegveld Tjililitan. bij Batavia, was het centrum van groote drukte. De algemeen-leider voor Ned.-Indië, W. E. Scheurer, en vele anderen waren aanwezig. Ir. Mussert vergaarde enthousiast te zijn over de kennismaking met de N. S. B,-leider" 'n de hoofdstad en snrpi? zhn dank uit voor de waarin js ontvangen. Hi.i verklaarde overmorgen te Batavia te ■"dien snreken. F" eindigde met. de onmerldug dat hij over twee dagen misschien wel meer zou sni-e^n fjqn hem lief was. (Hieroo weder om „Hou Zee"-geroen.) Na vet-t'-e'- v3n het vliegveld, begaf het ge- zelschaD zich naar net k'öno-huis. waar Ir. ^Tussert. met. de leidende N. F "R de nneh onbruik te. Fïj vertrok ver-volgens heden middag na-n- Buit/mzovg. waar hü te vüf uur door den Gouverneur-Generaal in audiëntie 1 worden ontvangen. Hü bluft vervplrreus te Buitenzorg, waar des 'onds de perste lezing zal zijn. Aan het Binnenlandsch Bestuur is toestem ming gevraagd voor het leggen van een krans hü het Van Heutsz-nmnument. Des avonds zal Tr. Mussert een lezing hou den in het City-theater. Maandag vangt hij ziin tournee door Indië aan, die 12 Augustus te Batavia eindigt. De dubbeldaagsche diensten tusschen Am sterdam en Groningen en Amsterdam en Twente zullen worden vervangen door enkel- daagsche diensten, welke om 8 u. 15 (des Za terdags 13 u. 30) uit Groningen en om 8 u. 20 (des Zaterdags 13 u. 35) uit Twente vertrek ken. De diensten op Zeeland, Knocke,Zoute en op Eindhoven, zoowel als de dienst tusschen Eindhoven en Brussel, blijven volledig be staan, ofschoon de dienstregeling eenige ver andering ondergaat. UIT DE PERS Wat Nederland denkt over het regeeringsconflict. Verschillende perscommentaren. K. L. M, krimpt nog meer in. De K.L.M. meldt.: Wegens tekort aan personeel zullen bij de K.L.M. de volgende wijzigingen in het zomer- programma worden aangebracht: Met ingang van Vrijdag 26 dezer zal de och tenddienst van de K.L.M. naar Londen, vertrek van Amsterdam 7 u. 45, aankomst te Londen 9 u. 50, worden opgeheven. Hetzelfde gêldt voor den avonddienst in tegengestelde rich ting, t.w. vertrek van Londen 19 u. 30, aan komst te Amsterdam 21 u. 55. Na deze inkrimping bestaan er nog vier diensten uit Londen, waarvan een geëxploi teerd door de Deutsche Lufthansa. De avonddienst naar Parijs, vertrek van Am sterdam 21 u. 20, aankomst'te 23 u. 35, alsmede de avonddienst in tegengestelde richting, ver trek van Parijs 20 u., aankomst te Amsterdam 23 u. 20, worden eveneens op 26 dezer geslo ten en dus in den avond van 25 dezer voor het laatst uitgevoerd. Er bestaan dan nog drie diensten per dag in beide richtingen, waar van één van de K.L.M.. één van de Air France en één, welke tusschen Nederland en Brussel door de K.L.M. en tusschen Brussel en Parijs door de Air France wordt uitgevoerd. Teneinde inplaats van den opgeheven dienst voor Rot terdam een andere gunstige verbinding in het leven te roepen, zullen de middagsneldiensten van de K.L.M. in beide richtingen een facul tatieve landing maken. De verbinding Amsterdam—Hull—Liverpool v.v. vervalt eveneens met ingang van 26 dezer in beide richtingen. Met ingang van Maandag 29 Juli treedt voor het binnenland een gewijzigde dienstregeling in werking. DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van dit blad worden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan het bureau van ons blad, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. De namen der vragers blijven redactie- geheim. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden GEHEEL KOSTE LOOS thuis bezorgd. Alleen die vragen, welker beantwoording voor vele anderen behalve den vrager, van nut kan zijn, worden tevens in ons blad ge- RECEPTEN VRAAG: Hoe maakt men tüinboonen in het zout in? ANTWOORD: Dop de jonge tüinboonen; wascn ze laat ze uitlekken en stamp ze voorzichtig in zuringf 1 esschenVul deze aan met pekel van 4 ons zout op 1 liter water. Laat de flesschen oen paar dagen staan om uit. te gisten; maak dan de halzen schoon en spoel de bovenste "boonén af, doe ze er weer in; vul, zoo noodig pekel bij on doe daarboven een laagje slaolie. Kurk en lak dan de flesschen. Gij kunt ze ook inmaken in een Keulsch potje, dat met .vochtig perkament wordt afgesloten. De boonen moeten echter onder de pekel blijven. Leg er dus een leitje op. met een steen bezwaard; beide natuurlijk uiterst schoon. VRAAG: 1. Hoe maakt men vanille-ijs? 2. Hoe frambozenijs? 3. Hoe sinaasappelijs? ANTWOORD: 1. Benoodigd: 6 eieren, Yz liter room, Yz L, melk, Yz Pond suiker en een stokje vanille. Klep de eieren zoolang met dg suiker en het gespleten stokje vanille, tot allé zaadjes uit hei stokje verwijderd zijn. Voeg melk en room bij elkaar en maak het zoo warm, dat zij de achter zijde van een houten lepel, die er ingestoken wordt, bedekt. Giet het dan bij de eieren, terwijl gij flink roert. Laat, af en toe roerende, koud worden. Giet het, als het koud is. door een zeef in de ijsbus en Iaat bevriezen. 2. Benoodigd: 1 Yz pond frambozen; 1 pond suiker; Yz L. water, Yz L. room; sap van 2 citroe nen en iets karmijn. Los de suiker in het'warme water op en laat de suikerstroop bekoelen. Pluk de frambozen, wasch ze en wrijf ze door een paardenharen, zeef. Voeg de zoo verkregen purée bij de suikerstroop, doe er den room en het: gezeefde citroensap bij en voeg er zooveel karmijn aan toe, dat'het; de ver- eischte kleurheeft. Doe het mengsel dan in de schoone ijsbus en laat bevriezen. 3. Sap van 5 sinaasappelen en 2 citroenen, 1 Yz ons suiker, 3 eierdooiers, IV2 dL, room; geraspte schil van 2 citroenen en wat karmijn. Vermen; het vruchtensap met de geraspte citroenschil e: zooveel water, tot gij Yz liter vocht hebt. Los ■hierin dte suiker op en roer het, na bekoeling bij de eierdooiers, die met den room geklopt zijn. Doe er iets karmijn bij en laat bevriezen. VRAAG: Ik heb een nieuwe zeemleer en la.p, die erg hard is. Ilc heb haar reeds een paar da.gen in het water iaten staan, maar dat helpt niet. Weet u een middel om de lap zacht te maken? ANTWOORD: In den regel is daaraan niet veel te doen; dat ligt aan de kwaliteit van het leer. 'Probeert u het nog eens in koud water, waarin een weinig glycerine is gedaan. VRAAG: 1. Hoe lang duurt de diensttijd bij ieder der 4 wapens? 2. Hoeveel komt daar voor ieder wapen bij, als men bij de opleiding geplaatst wordt? ANTWOORD: 1. Onberedenen 5Yz maand. Cava lerie 15 maanden, Zeemacht 8 maanden, Zie kenverplegers, luchtvaartdienst en bereden artil lerie 12 maanden. 2. Diensttijd der onberedenen in opleiding tot onderofficier 9 maanden en officier 12 maanden. RECHTZAKEN VRAAG: 1. Is een meisje voor dag en nacht verplicht mee te gaan, als de familie voor 4 we ken uit de stad gaat? 2. Indien zij weigert, heeft zij dan recht op loon gedurende dien tijd? ANTWOORD: 1. Neen, als regel niet. 2. Ja. VRAAG; In een huurhuis zijn raamkoorden stuk. Komen de kosten van herstelling voor re kening van den huurder of van den verhuurder? ANTWOORD: Voor rekening van den huurder, tenzij noodzakelijk tengevolge van den vervallen toestand van het verhuurde. VRAAG: Mijn buren hebben in den voortuin een haag, die door haar hoqgte ons uitzicht be lemmert. Wat is de weg om daarin verandering te brengen? ANTWOORD: Aannemende, dat de haag niet de scheiding tusschen uwe erven aangeeft, zal zij moeten worden verwijderd als zij dichter dan 5 0 c.M. daarbij staat. Gij kunt daartoe sommee- ren. Is dat niet het geval, da.n hebt gij geen recht verwijdering te vorderen. PLANTEN VRAAG; Wanneer moeten koolplanten geplant worden? ANTWOORD: Dat is nu hoog tijd. BELASTING ZAKEN VRAAG: Hoeveel pers.bel. moet men te Heem stede betalen bij een huur van 420 per jaar? ANTWOORD; Aangenomen dat de verkoop waarde van het meubilair 600 bedraagt, is de aanslag 68.25. VRAAG: Ik ben te Heemstede voor 1935 in de pers, bel. voor mijn auto in hoofdsom aangeslagen voor 10. Welke waarde van de auto is hierbij tot grondslag aangenomen? ANTWOORD: 500. DIVERSEN VRAAG: 1. Hoe is het adres voor sollicitatie bij de Militaire Politie? 2. Bij de Kon. Marechaussee? 3. Bij de Koloniale Reserve? 4. Welke zijn de vereischten hiervoor, als men in dienst is geweest als onderofficier? ANTWOORD 1. Aan den Cöfnnnndant van het Korps Politïetroepen te 's-Gravenhage. 2. Aan den Inspecteur van het wapen der Kon, Ned. Marechaussee te Den Haag. 3. Aan den Commandant der Koloniale Reserve te Nijmegen. 4. Te uitgebreid om hier alle op te nemen. Vervoeg u hiertoe ten bureele van den Garni zoenscommandant in de kazerne aan den Kouden- horn te Haarlem. VRAAG. Wat is een mooie tocht door Gelder land op de fiets, van Kampen uit. met als eind punt Haarlem, verdeeld over 5 dagen? ANTWOORD: Om uw vraag te beantwoorden zouden wij moeten weten hoeveel K.M. gij per dag denkt te rijden, of met andere woorden, hoeveel uur rijdt gij per dag en hoeveel legt gij per uur af. Wij zullen maar aannemen, dat gij des morgens ongeveer 4 uur rijdt en in den na middag weer 4 uur. met een gematigd pleizier- gangetje van 1 2 K.M. per uur. Gij kunt dan de zen tocht maken: le dag: A. Kampen, 's Heerenbroek, Zwolle, Kater veer, ITattum, Molekaten, Wezeperberg, Boerderij „Lommerlust" café de Dellen, 34 Yz K.M,; B.'Leger plaats Oldebroek Tongeren, tiet Soerel. Nieuw Soerel. Waschlcolk, Nunspeet. Half weg, Elspeet, Staverden, Hotel .de Zwarte Boer" (Leuvenum) Station Hushoi-st. Tlierden, Har derwijk, 4S K.M. 2e dag: A. Harderwijk, Ermelo, Putten, Gar deren, Speulde, Staverden, Uddelermeer 32.3 K.M, B. Uddelermeer, Uddel, Elspeet, Vierhouten, Gor- tel, Ernst Vaassen, Apeldoorn. Teuge, TweTlo, De venter, 50,7 K.M. 3de dag; A. Deventer, Wilp, Gietel, Appen, Voorst, Kasteel Voorstonden. Brammen, Dieren, Ellecom De Steeg, Velp (Rozendaal 1,5 K.M.) Arnhem 42,4 K.M. B. Arnhem, Station Oosterbeek (Laag), Oos terbeek (Laag). Zijweg n. d. Westerbouwing, Zij weg naar Drielsche veer, Kasteel Doorwerfch, Heelsum, Bennekom, Station Ede, Ede, Lunte- ren, Meulunteren, Barneveld. Achterveld, Stou- tenburg Amersfoort. 53.6 K.M. 4de dag: A. Amersfoort, Nieuw Leusden. Wou denberg, Station Maarsbergen, Kasteel „Maars- bergen". Spoorweg overgang bij de Haar, halte Heuvelschesteeg Roodo Haan, Veenendaal, Wa- geningen, 36.8 K.M. B. Wagenïngen, De Grebbe, Rhenen, Elat, Amerongen, Leersum, Doorn, Maarn Pyramidé van Aust'èriitz. Zijweg naar Driebergen, Driebergen, Zeist, de Bilt. Utrecht. 57,5 K.M. 5-e dag: A Utrecht, de Bilt, Huis ter Heide, Soesterberg, Station Soestduinen, Soest, Soe^tdijk, Hooge Vuursche, Hilversum. 32.2 K.M. B. Hil versum 's-Graveland, Kortenhoef. Vreeland, Nigtevecht, Café Vink, Geinbrug, Dlemerbrug, Duivendrechtsehe brug, Amsterdam, Halfweg, Haarlem, 55,5 K.M. Na de rede van Dr, H. Colijn in de avond vergadering van de Tweede Kamer zijn van verschillende zijden de commentaren los ge komen op het beleid van het kabinet in het algemeen, de houding van den minister-pre sident in het bijzonder en die van den leider der r.k. fractie, prof. Aalberse, Het Algemeen H a 11 d e 1 s b 1 a d (libe raal), staat aan de zijde van den voorzitter van den ministerraad en meent dat het voor Dr. Colijn onmogelijk is te regeeren wanneer de stemming bij de roomseh-katholieken zoo is, dat niet op krachtïgen steun gerekend kan worden. „Zoo is, door de houding der katholieken, het reeds lang dreigende conflict tot uit barsting gekomen. En daarmede hebben de beer Aalberse en zijn fractiegenooten 'n zeer zware verantwoordelijkheid op zich gela den, schrijft het blad. Nadat het eraan heeft herinnerd dat ook de s. d. fractie het vertrouwen heeft opgezegd, zij het ook niet in formeelen vorm, schrijft het Handelsblad: Tegenover dezen Roomsch-rooden aanval zij het dan ook dat die nog niet formeel in een stemming uiting hadden gevonden, was de regeering ten volle gerechtvaardigd om de aanvallers te plaatsen voor de volledige verantwoordelijkheid van hun daden. Ofschoon men zou kunnen opmerken dat de regeering door de vertrouwenskwestie aan te roeren de debatten naar een scherpe vorm heeft toegedreven, herinnert het blad eraan dat de regeering aanvankelijk blijk heeft ge geven tot overleg en redelijke tegemoetko ming bereid te wezen, waarbij het geenszins blind, wil zijn voor de fouten, die ook het ka binet Colijn aankleefden. De Nieuwe Rotterdamse li e Cou rant (liberaal), maakt er de r.k. fractie eveneens een verwijt van, dat het ons land in een moeilijke positie heeft gebracht. Er wordt' gesproken dat men gehoopt had dat de rk. zich nog zouden bezinnen eer zij een daad van zoo ongelooflijke roekeloosheid zouden begaan. Hiermede is een gezwel opengebarsten, waarvan het eerste symptoom zich reeds bij de kabinetsformatie in 1933 heeft vertoond. Reeds toen heeft de r.-k. fractie geweigerd eenigerlei verantwoordelijkheid te aanvaarden voor het optreden en de werkzaamheid van het kabinet, omdat hierin ook een vertegen woordiger van de liberale staatspartij was op genomen. In het kort wordt gememoreerd de aan vallende houding van de r.k.-fractie, terwijl toch drie roomsch-katholieksi ministers m het kabinet zitting hadden. Welke uitweg er nu moet worden gevonden, is de N.R.C. duis ter. De r.k. kunnen niet met de s.d. samen gaan, bezuinigen wil niemand, vrijwel nie mand van de groote massa begrijpt de conse quentie van deflatie of inflatie en kamer ontbinding zou in dezen tijd groote verwar ring stichten. Wel netelig zijn de omstandigheden, waarin het politieke leven en het parle mentaire stelsel door' het noodlottig optre den van den heer Aalberse en zijn partij- genooten zijn gestort!, besluit dit blad. De Maasbode (r.k.) is verbaasd over den snellen afloop der dingen. Toch meent het blad, dat, ook indien men hierover niet verbaasd zou zijn, dit toch wel het geval zal wezen over de wijze waarop de minister président de beraadslagingen heeft geschorst- De Maasbode is pijnlijk getroffen doordat dr. Colijn het heeft vorogesteld alsof er een staatsrechterlijke daad door de kamers is ge steld. Er is geen motie hoegenaamd ingediend; er is in het geheel niet gestemd. De minister zeide Vrijdag, dat het ^kabinet het als een oorlogsverklaring zou beschouwen, indien de meerderheid der katholieke fractie tegen, het bezuindgingsontwerp zou stemmen. Er is echter niet over dat ontwerp gestemd, of schoon ons bekend is, dat de katholieke fractie unaniem voor dit ontwerp zou heb ben gestemd. Daarbij had de minister de, we zullen maar zeggen onvriendelijkheid, de katho lieken in den hoek te duwen met sociaal democraten. communisten en enkele los- loopende leden. Behalve dat dit tactloos was tegenover de katholieke fractie was het zakelijk volstrekt onjuist. Noch aan de sociaal-democraten, noch aan anderen is zoo uitdrukkelijk om vertrouwen gevraagd als aan de katholieken en ook de laatsten alleen hebben bij monde van hun president op die uitdrukkelijke- vraag ge antwoord. Voorts zegt de Maasbode nog dat de Katho lieken er niet aan denken met de S.D. samen te regeeren. ..Het Volk (S.D.) zegt dat men den heer Aalberse den lof niet kan onthouden dat hij ook dit keer volkomen open en klaar heeft gezegd, waar het op stond. Vooral deze twee punten zijn, aldus het Volk, door den heer Aalberse naar voren gebracht: De lichtgeraaktheid van het kabinet ten opzichte van op zijn beleid geoefende cri- tiek en de eigenaardige debatteermethocle van den premier, die de hebbelijkheid heeft niet te antwoorden op hetgeen gezegd is en er de voorkeur aan geeft een krachtige bestrijding te leveren van stellingen, die niet zijn opgeworpen. Verder schrijft het Volk: De langverbeide regeei-ingscrisis is aan gebroken Want, dat de regeering zal terug - keeren, achten wij evenzeer uitgesloten, als dat men het op een kamerontbinding zal laten aankomen. Voor het eerste is de kloof te diep, die gaapt tusschen de beginselen van het kabinet en de in oppositie zijnde meerderheid, terwijl de kritieke situatie een- beroep op het kiezerscorps verbiedt. Toch gelooft 't dat door deze regeerings- crisis een wending in de economische politiek zou kunnen intreden, die voor onze volks welvaart rijke vruchten zal kunnen dragen. De Telegraaf (neutraal) geeft geen oordeel over de gebeurtenissen m de Tweede Kamer. Over het algemeen spreekt uit de ver slagen een groote sympathie voor den mi nister-president, Dr. H. Colijn.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 7