DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN1 Het kabinet vraagt ontslag. Opdracht verleend aan prof Aalberse IV RIJD AG 26 JULI 1935 8chlp verm aankomst Laatste bericht Amstelkerk W. Afrika Ajax (Ned.) Gothenbux-g 29 Juli Chili Boschfontein Z. Afrika Barneveld Chili Cottica West-In die. 31 Juli Caribia West Indië 9 Aug. J. P. Coen Batavia Capt le Diabat Susa 28 Juli Calypso Midd. Zee 28 Aug. Chr. Huygens Ned. Indië Dolius Batavia 28 Juli Deucalion Alexandrië 30 Juli Eurymedon Batavia. 31 Aug. Eugenia Chandris Necochea 5 Aug. Everest Archangel Eemland Buenos Aires 15 Aug. Eleni Rosax-io Enggano Hamburg Euterpe Bordeaux 30 Juli Gaasterkerk J apan Ned. Indië 25 Aug. Halle Macassar 15 Sept. Her mes Boux-gas 7 Aug. Hebe iNed.) Danzig Juli Heidelberg Ned. Indië 3 Sept. Joh. v. Oldebarneveldt Batavia Katwijk Mesaxie 27 Juii Kerm a Bona Leersum Archangel 24 Juli Marya Racic Le Plata 12 Aug. Meiiskerk Z. Afrika Myrmidon Batavia. 24 Aug. Mamura Curacao 3 Aug. Merope iNed.) Gdynia 3 Aug. Nicolas Angelos Santa Fè Orestes Bourgas 5 Aug. Oberon Midd. Zee 31 Juli Peisander Batavia 2 Aug. Phrontis Batavia 16 Aug. Prometheus Batavia 3 Aug Poelau Laut Ned. Indië 4 Aug. Patricia Mexico 30 Aug. Pluto (Ned.) •Stettin 30 Juli Sea Valour Archangel 26 Juli Scopas Houstoi' Skjoldheim Soi-oka 28 Juli Saturnus Bourgas 28 Juli Syra West Indië 4 Aug S'tnon Bolivar Barbados. 5 Aug. Salland Buenos Aix-es 25 Aug. Surville Susa Sarastone Bilbao heden Stormarm Danzig 27 Juli Skoger Kragerö heden Uckermark Ned. Indië 8 Aug. Vulcanus (Ned.) Hamburg Waterlaxxd (Ned.) Hamburg 28 Juli Yildum Archangel 27 Juli Zaanland Buenos Aires 27 Juli 23 Juli te Hamburg, in lading. 21 Juli te Hamburg. 26 Juli te Rotterdam. 23 Juli van Paita. 22 Juli van Lissabon. 22 Juli van Valparaiso. 15 Juli van Paramaribo. 24 Juli van Pto Colombia. 25 Juli van Colombo. 22 Juli van Gibraltar. 25 Juli te Fiume. 24 Juli van Batavia 23 Juli van Gibraltar. 25 Juli te Lissabon. in lading. 3 Juli van Bahia Blanca. in lading. 23 Juli van Santos, in lading, in lading, in lading. 24 Juli van Singapore. 22 Juli van Coiombo. 16 Juli vertrokken. 23 Juli van Stamboul. 24 Juli van Kopenhagen. 23 Juli van Macassar. in lading. 22 Juli van Lodingen. 23 Juli vertrokken. 21 Juli van Röst. 6 Juli van Rosario. 20 Juli van Teneriffe. 24 Juli van Padang. 19 Juli vertrokken. in lading. in lading. 23 Juli van Piraeus. 25 Juli van Gibraltar. 23 Juli van Marseille. 17 Juli van Belawan. i 25 Juli van Pt. Said. 23 Juli van Napels, in lading, in lading. 16 Juli vertrokken. 23 Juli vei-trokken. 18 Juli vertrokken. 24 Juli van Finisterre. 21 Juli van Barbados. 22 Juli vertrokken. 26 Juli vertrokken, in lading. 24 Juli vertrokken. 23 Juli vertrokken. 23 Juli vertrokken. 19 Juli van Pt. Said, in lading. vertr. 27 Juli. 17 Juli vertrokken. 22 Juli van Las Palmas. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Buitenhaven" Duitsch m.s. Resolute New York Buitenhaven Nederl. s.b. Lauwerzee Rotterdam Papierfabr. Deensch s.s. Abasalon Kristinestad toeristen ledig hout IJMUIDEN IJMUIDEN'S BLOEI. in de gisteren gehouden bestuursvergade ring der vereeniging IJmuidens Bloei heeft de secretaris verslag uitgebracht van de alge- meene vergadering der Alg. Nederl. Vereeni ging voor Vreemdelingenverkeer, begin dezer maand te Valkenburg gehouden. In verband met een aan het gemeentebe stuur doorgezonden verzoek van de kampeer- vereeniging „Licht en Lucht" te Amsterdam om het mogelijk te maken dat haar leden hier kunnen kampeeren, was bericht ingeko men van B. en W.. dat aan genoemde vereeni ging was geantwoord, dat hier alleen gekam peerd mag worden op het terrein der ge meente. Besloten werd weder voor 3 jaar van het Staatsvisschershavenbedrijf te huren het kampeer terrein bij den weg naar het strand, welk terrein de kampeer vereeniging „Ons Buiten" dan weder zal huren van IJmui dens Bloei. Door het secretariaat waren behandeld 75 aanvragen voor pension, 10 voor schoolreizen, 36 voor propaganda-lectuur over de gemeente Velsen en 33 verzoeken om inlichtingen om trent vestiging in de gemeente. Bij de opening van het nieuwe gebouw der IJmuider Reddingsbrigade was de vereeniging vertegenwoprdigd door den secretaris, den heer Schuitenmaker, bij den feestavond van „Ons Buiten" door den heer G. Heykoop, be stuurslid. Op 15 Augustus zal een groot aantal leden der Spoorweg Onthouders Vereeniging een be zoek brengen aan IJmuiden en een rondrit maken door de gemeente en een rondvaart door de havens, terwijl de vischhallen, een ijsfabriek en een koelhuis zullen worden be zichtigd. In het Juli-nummer van het orgaan der vereeniging heeft de heer Schuitenmaker een artikel als inleiding voor dit bezoek ge schreven. U. L. O. EXAMEN. Aan het U.L.O.-examen namen dit jaar van de ds. Creutzbergschool 15 leerlingen deel, waar van er 13 slaagden n.l.: voor diploma A: T. Prins, J. de Boer. M. Bink. J. van Roest. R. Kerkhof, T. Combé, J. Poldervaart, H. Out. voor diploma B: J. Cupido, J. Wijker, J. Dal- meyer, A. Schenk, A. Jansen. GESLAAGD. Onze plaatsgenooten de heeren E. P. Heere en K. Schipper zijn geslaagd voor het diploma boekhouden Mercurius en Vereeniging van Leeraren. RONDGANG MET MUZIEK. Zaterdagmiddag a.s. zal de harmoniever- eeniging Concordia een rondgang met muziek door de straten van oud- en nieuw-IJmuiden houden. Tijdens deze .promenade" zullen door dames loten onder het publiek verkocht worden ten bate van de kas der vereeniging welke een „hartversterking" dringend noodig heeft. De hoofdprijzen dezer loterij zijn een Ga zelle-rijwiel en een dressoir. Een groot aan tal kleinere prijzen zijn eveneens beschikbaar terwijl verder een aantal paren pantoffels als troostprijsjes uitgeloofd worden (even tual voor de pantoffelhelden?) MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1.04—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 30—f 13 Tongen per K.G. f 1,30—f 0,74 Zetschol per 50 K.G. f 17f 12,50 Kleine schol per 50 K.G. f 18f 3.50 Bot per 50 K.G. f 10—fl,50 Schar per 50 K.G. f 7,50—f 4.20 Pieterman per 50 K.G. f 12,50 KL middelschelvisch p. 50 K.G. f 18. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12 Kabeljauw per 125 K.G. f55f42 Gx'oote gullen per 50 K.G. f 12 f 6,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 6,50—f 3,50 Wijting per 50 K.G. f2,20—f 1,80 BESOMMINGEN Trawlers Oentoeng IJM 131 f910 Voorwaarts IJM 83 f1310 Logger: KW 105 f 330. -f 2,70 BEVERWIJK Verboden optocht ontbonden. Demonstratie tegen uitzending van werkloozen. Donderdagmiddag verscheen in de Bree- straat een demonstratie van werkloozen, waarbij borden werden meegevoerd met op schriften betrekking hebbend op de uitzending van werkloozen naar de rijkswerkverschaffing bij Staphorst, De optocht werd door de politie ontbonden De borden werden in beslag genomen. Een en ander geschiedde zonder eenig verzet en de demonstranten werden verspreid. Tegen negen hunner werd proces-verbaal opgemaakt wegens het houden van een op tocht zonder de vereischte vergunning. Vermoedelijk is de demonstratie van com munistische zijde georganiseerd geworden. Tijdens de volksoploop werd de fiets van een werklooze door een auto aangereden en vernield. De benadeelde man verklaarde aan de politie, dat de automobilist de schuldige was. Daartegenover stond de verklaring van den bestuurder van de auto, bevestigd door getuigenverklaringen, dat de man zijn fiets opzettelijk voor de auto had gegooid. De politie heeft nu de moeilijke taak te on derzoeken, welke der beide partijen het recht aan haar zijde heeft, RAADSVERGADERING. De gemeenteraad vergadert op Woensdag 31 Juli a.s. des avonds te half acht. De agende vermeldt onderstaande punten van behandeling: 1. Benoeming van leeraressen in tijdelijken dienst aan de Huishoud- en Industrieschool. 2. Vaststelling suppletoire kohieren Honden belasting dienst 1935, 3. Voorstel tot wijziging der politiever ordening. 4. Voorstel tot aanvulling der verordening tot regeling van het georganiseerd overleg. 5. Voorstel tot het verleenen van machti ging tot het sluiten van een overeenkomst met het waterschap „de Meerweiden ten Noor den van het Noordzeekanaal", betreffende het onderhoud der waterkeering van het vaar water „de Pijp". 6. Onderzoek geloofsbrieven der nieuw in komende Raadsleden. Door de Kroon in overweging genomen. Onze gulden wordt verdedigd. De Koningin heeft in overweging genomen de op 25 Juli ingediende aanvrage om eervol ontslag van de Ministers en hen uitgenoodigd om zich inmiddels niet alléén te willen blijven belasten met de behandeling en af doening zoo mogelijk van de loopcnde zaken, maar ook al datgene te ver richten, wat 's Lands Belang in de moeilijke tijdsomstandigheden ver- eisclit. Hoewel de Ministers hun ontslag aan de Koningin hebben gevraagd en het Kabinet dus demissionnair is. wordt nadrukkelijk medegedeeld, dat het Ministerie met het oog op de zich eiken dag voordoende moeilijkheden ten volle gebruik zal maken van de bevoegdheden, die dc Regeering bezit met name ter bescherming van onze munt. De Koningin heeft na gisteren in den loop van den dag besprekingen ge houden te hebben met de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer der Staten-GeneraaJ, en den vice-voorzit- ter van den Raad van State, heden morgen prof. mr. P. J. M. Aalberse, minister van staat, ontvangen en hem opdracht verleend tot vorming van een parlementair kabinet op zoo breed mogelijke basis. Prof. Aalberse heeft verzocht deze opdracht in beraad te mogen hou den, waarop de Koningin den wensch heeft uitgesproken de beslissing bin nen enkele dagen te mogen vernemen. 7. Herstemming over het voorstel-van Gro ningen tot het verleenen van een subsidie aan het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. 8. Financiëele voorzieningen, dienst 1934. 9. Voorstel tot overplaatsing van onder wijzers. 10. Voorstel tot wijziging der heffingsver ordening in zake het vergunningesrecht voor den verkoop van sterken drank. 11. Voorstel tot wijziging en aanvulling der verordening op de heffing van leges ter se cretarie en van rechten wegens verrichtingen van ambtenaren van den burgerlijken stand. 12. Voorstel tot wijziging der verordening op de heffing van rechten onder den naam van leges op bouwvergunningen. 13. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe verordening, regelende de wijze van afkondi ging van strafverordeningen. 14. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouwverordening. 15. Voorstel tot nadere regeling van de ge neeskundige armenverzorging. 16. Prae-advies op een drietal ingekomen adressen betreffende de verlaging van het maximum-aantal drankver gunningen en de vaststelling van een maximum-aantal ver loven A. 17. Mededeelingen en ingekomen stukken. 18. Comité (belastingzaken). 1 DE AARDBEIENCAMPAGNE GEëINDIGD Donderdag is de laatste speciale aardbeien veiling gehouden. De totalen aanvoer heeft bedragen aan de Ver. Veilingen 1.569.889 K.G. met een opbrengst van f 306.543. De gemid delde prijs over het heele seizoen was f 19.53 per 100 K G, Door het mislukken van den oogst der vroege aardbeien is aan deze vei ling ongeveer 60.000 K.G. minder geveild dan in 1934. Dank zij de ruime oogstopbrengst van de latere soort, de Amazone, werd van de aan vankelijke achterstand van 300.000 K.G. nog 240.000 K.G. ingeloopen. Met den omzet van de Beverwijksche Export veiling, waarvan wij de cijfers reeds publiceerden, werden in totaal in dit seizoen geveild 2.336.774 K.G. met een opbrengst van f 455.139.63. DRIEHUIS ZILVEREN SCHIJVEN—V. S. V. VETERANEN. Hedenavond 7 uur zal op het Olympiater- rein aan den Driehuizerkerkweg een oefen wedstrijd plaats vinden tusschen de Zilveren Schijven en de V. S. V. Veteranen. Scheidsrechter is de heer Bremerkamp. HEEMSKERK MM GEBROKEN. De heer J. v. D. had zijn dochtertje van 3 jaar voor op de fiets. Bij het afstappen viel de kleine en brak haar armpje. Het kind is ter verpleging naar het St. Elisabeths ziekenhuis te Alkmaar gebracht. JONGIIERVORMDEN NAAR MARQUETTE. Donderdagavond bezocht een groep jong- hervormden Marquette, zij werd door mej. Dils rondgeleid. Allen waren vol lof over het mooie park en vooral de rozentuin die bij avond op zijn mooist is. OPDRACHT. Van B. en W. van Haarlem is aan de Aan nemers Mij. Noordholland, directie Henneman en Mok alhier opdracht gegeven voor het bouwen van een stal, een kleed- en wasch- lokaal in het openbaar slachthuis te Haarlem, voor een som van f 13.966. Genoemde Mij. heeft ook het Slachthuis gebouwd. UIT DEN TUINBOUW. De aardbeienoogst is achter den rug wat dit jaar bijzonder kort is geweest. De vroege aardbeien waren 14 dagen te laat en door het koude en natte weer in Juni waren zij bijna alle verrot. Nu komen de boonen aan de beurt. Over het algemeen staan deze er zeer goed •voor, zoodat een goede oogst te verwachten is. SANTPOORT R.K. SPORTVEREENIGING „SANTPOORT" De R.K. Sportvereeniging „Santpoort" ver gaderde Woensdag in ,,'t Huis te Velsen". Als opvolger van pater W. A. Arts M. S. C., geestelijk adviseur, werd pater P. Timmer mans M. S. C. geinstalleerd. Het jaarverslag van den secretaris vermeld de een constant gebleven ledental, maar ook minder goede verrichtingen der diverse elf tallen in de competitie. De periodiek aftredende heeren C. Molen kamp en W. v. d. Heyde werden herkozen. De heer P. Handgraaf zag zich geplaatst in de vacature J. Tromp. De begrooting van ongeveer f 2000 werd na ampele bespreking goedgekeurd. Het secreta riaat, dat reeds enkele jaren door de heeren Smit en Molenkamp werd waargenomen wordt van heden af weer alleen in handen van den heer Molenkamp gesteld. Het agendapunt „Tribunetoouw" lokte nogal besprekingen uit. Hoofdzaak is echter dat de benoodigde fondsen daarvoor nog niet aan wezig zijn. Na nog enkele besprekingen over training en clubavonden sloot voorzitter B. Q. Schouten op de gebruikelijke wijze de ver gadering RINGRIJDEN. Naar we vernemen, zal de jaarlij ksche ring- rijderij ditmaal op Woensdag 21 Augustus wor- gehouden. WIJK AAN ZEt OPENLUCHTBIJEENKOMST INTER NATIONALE VEREEN. BELLAMY. Zondag 4 Aug. a.s. zal op een terrein, ge legen aan den Nieuwen Straatweg, nabij café „Berg en Dal", een openluchtbijeenkomst ge houden worden door de af deeling W. a. Duin van de Internationale vereeniging Bellamy. Deze vangt aan 's middags 1 uur. Sprekers zijn: Dr. Mr. P. IJssel de Schepper uit den Haag (algemeen voorzitter der vereeniging Bellamy), de heer J, Boogaard eveneens uit den Haag; bovendien zal de bekende declama tor Henri Nolles aanwezig zijn. De onderwerpen welke besproken zullen worden, zijn van gelijke strekking als de in houd der boeken: „In het jaar 2000" en „Ge lijkheid voor allen". STRANDFEEST NOORDERBAD. Op Zaterdag 3 en Zondag 4 Augustus geeft de Directie van 't „Noorderbad" haar jaar lij ksch strandfeest EXAMEN AKTE R. Voor het te Haarlem gehouden staatsexa men in Handenarbeid (akte R) slaagde de heer P. P. Vei-burg te Wijk aan Duin. meldt: Hoogste barometerstand 770.3 m.M. te Valentia. Laagste barometerstand 752.7 m.M. te Reykjavik. en voorspelt: Zwakken tot matigen Noordelijken tot Wes telijken of Zuid-Westelijken wind. Toenemen de bewolking. Aanvankelijk nog droog weer. Later kans op regen en onweer. Koeler. Barometer Hedenmorgen 9 uur 763 m.M. Neiging stilstand. Thermometer Hoogste gisteren F 70 Laagste hedennacht F 56 Hoogste heden F 60 OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 0.30 uur; n.m. 1.08 uur. Zondag v.m. 1.29 uur; n.m. 2.02 uur. VELSER ZWEMINRICHTING. Maandag vm. 2.17 uur; n.m. 2.46 uur. Temperatuur lucht 72 F., water 70 F. Ernstige brand te Haarlem. Donderdagavond heeft den hoek van de Rijnstraat en de Maasstraat in Haarlem- Noord een hevigen brand gewoed, waardoor twee winkels en twee woonhuizen zijn ver woest. Het vuur is ontstaan doordat een pan met was, welke men op vuur wilde smelten, in brand vloog. De brandweer wist het vuur tot de twee bovengenoemde huizen te beperken. De nablussching duurde tot laat in den nacht. ARROND. RECHTBANK. Poging tot doodslag In den nacht van 23/24 Maart reed een chauffeur met zijn autotje, dat niet te best in orde was, op den Rijksstraatweg te Velsen, toen een agent van politie hem door met een brandende lantaarn te zwaaien, beduidde, dat hij moest stoppen. De chauffeur had er geen zin in, omdat zijn remmen en andere onder- deelen niet in orde waren, zoodat hij zonder vaart te minderen doorreed en misschien den agent aangereden zou hebben als deze niet op het laatste oogenblik terzijde was ge sprongen. Nu had de chauffeur zich voor poging tot doodslag c.q. zwaar lichamelijk letsel te ver antwoorden. Hij zei, volstrekt niet van plan geweest te zijn den agent omver te rijden en dat hij dit ook niet kon doen, gezien de plaats, waar de agent stond; hij wilde slechts aan een aan houding ontsnappen. De Officier achtte een voorwaardelijke op zet aanwezig en meende in het belang van het verkeer en de verkeerspolitie een strenge straf te moeten eischen, waarom hij 3 maanden ge vangenisstraf vorderde. Mr. Van Dam, de verdediger, achtte geen opzet aanwezig en vroeg vrijspraak. De Heilige Thomas More. Deze populaire levensschets is een werkje zonder wetenschappelijke, psychologische of litteraire pretentie. Het geeft op eenvoudige wijze de feiten weer, zooals ze zijn neerge legd in eenige der beste oude en nieuwe biographieën van Thomas More. Het boekje is geschreven door Feho, met een voorwoord van dr. M. J. Verhoeven. Het werd uitgegeven bij Henri Bergmans en Cie, Tilburg. Disconto wederom verhoogd, Met een vol procent. Na de jongste verhooging van het disconto door de Nederlandsche Bank met vol 2 pet. tot 5 pet., heeft de cen trale credietinstelling het thans noo dig geoordeeld het disconto nogmaals te verhoogen en thans te brengen op 6 procent. De laatste dagen zijn groote bedragen goud door de Nederlandsche Bank afgegeven. Ten einde de beschermingsmaatregelen te accen- tueeren is klaarblijkelijk besloten om een ver dere verhooging te bewerkstelligen. De credietuitzetting zal door dezen laatsten maatregel natuurlijk worden beperkt, het geen uiteraard een bescherming beteekent van den beschikbaren me taal voor raad. Algemeen in den lande zal de indruk wor den gewekt, dat niets onbeproefd wordt ge laten om ons betalingsmiddel tegen iederen aanval zoo goed mogelijk te beschermen. Deze maatregel dient niet alleen te worden beschouwd in het licht van het directe ef fect, dat hij zal sorteeren, doch tevens dient te worden overwogen, dat hij een gunstig psy chologisch effect zal hebben. Met ingang van heden bedraagt het Wisseldisconto 6 pet.; Promessendisconto 6 12 pet.; De Rente voor beleening van effecten 612 pet. De Rente voor beleening van goederen 6 12 pet. De Rente voor voorschotten in Rekening- Courant 6 1/2 pet. De Tour de France. Uit La Rochelle: Donderdag werd de 18e etappe verreden n.l. van Bordeaux naar La Rochelle, een afstand van 192 K.M. Deze etappe was weer gesplitst. Het eerste ge deelte voerde van Bordeaux over Blaye en Saintes naar Rochefort, een totaal aantal kilometers van 159, terwijl het tweede deel tegen het hologe wei-d verreden. De groote verrassing ezer étappe was wel het tijdver lies van den Italiaan Morelli op Romain Maes. Beroeg het verschil in het algemeen klassement Woensdag nauwelijks 3 minuten, Donderdag is dit tot ongeveer een kwartier gegroeid. Men kan thans wel zeggen, dat Romain Maes winnaar van de Ronde van Frankrijk zal worden. De resultaten waren: BordeauxRochefort 159 K.M. 1. Le Greves (Frankrijk) tijd 4 uur 17 min. 51 sec. 2. J. Aerts (België). 3. Ch. Pelissier Frankrijk) toerist. 6. Ruozzi (Frankrijk) toe rist. 7. Dignef (België); 8. R. Maas (België), allen zelfden tijd. 1. Fontenay (Frankrijk) 61 min. 45 sec. 2. RochefortLa Rochelle 33 K.M. Leducq (Frankrijk) 52 min. 19 sec. 3. R. Maes (België) 52 min. 26 sec. 4. S. Maes (België) 52 min. 28 sec. 5. Lowie (België) 52 min. 31 sec. Het algemeen klassement luidt 1. R. Maes (België) 118 uur 55 min. 29 sec. 2. Morelli (Italië') 119 uur 10 min. 5 sec. 3. Vervaecke (België) 119 uur 18 min. 42 sec. 4. S. Maes (België) 119 uur 24 min. 17 sec. 5. Speicher (Frankrijk) 119 uur 31 min. 21 sec. 6. Lowie (België) 119 uur 40 min. 22 seconden. In het landenklassement heeft België met grooten voorsprong de leiding voor Frankrijk Duitschland, Italië en Spanje. WANDELSPORT. De int. Vierdaagsche Afstands- marschen. DERDE DAG. Uit Nijmegen: Het is vier uur in den mor gen; de sirene kondigt het begin van den derden dag aan. In het tentenkamp zoowel als in de gebouwen op de kamers en de zol ders worden de dekens, voor zoover men die bij de warmte nog gebruikt heeft, afgeworpen waarna men zich frisch gaat wasschen om straks welgemoed op stap te gaan. Donderdag verschenen 11 deelnemers niet op het appèl, zoodat in totaal 2934 deelnemers vertrokken. Men trok in de vroege ochtenduren via Berg en Dal langs den Duivelsberg en de Duitsche grens naar Groesbeek. Hier werden de deelnemers door een der inwoners, die reeds vroeg in de weer was, met een kopje thee ontvangen. Een aardige attentie! Van Groesbeek ging men dwars door de bosschen en de Mookerheide naar Mook. Hier gingen de 30'ers en 40'ers een andere route, terwijl de 50'ers en 55'ers op Cuyk aan trokken. De wegen waren bijzonder goed, enkele kleine stukjes uitgezonderd. Bij Cuyk ging de overtocht thans vlotter dan andere jaren, daar de pontonniers hier een brug over de Maas geslagen hadden, zoodat de deelnemers hier zonder oponthoud over heen konden loopen. Reeds omstreeks tien uur waren de meeste deelnemers hier gepasseerd. Wegens de scheepvaart kon de ponton slechts tot 10 uur blijven liggen, zoodat degenen dit na dien tijd kwamen van 't pontje gebruik moesten maken; dit waren er echter niet zooveel meer. Bij Cuyk scheidden de 50'ers en 55'ers, om ieder langs een andere route naar Beers te trekken en vandaar weer gezamenlijk naar Grave. In laatstgenoemd plaatsje was Donderdag de grootste drukte. Hierheen waren velen getrokken om het passeeren der deelnemers gade te slaan. Een luidsprekerauto vroolijkte in Grave de menigte op. Langs den weg was het overal weer de zelfde groote belangstelling als andere dagen; weer was water in overvloed voor de deel nemers aanwezig. Ook nu werden er weer versnaperingen uitgedeeld, terwijl de leider der marschen de deelnemers bij hun thuis komst beloonde met een fraai plateelen wand- bordje, een attentie, die zeer op prijs werd gesteld. Tegen twee uur begon de groote intocht in de stad, waar het overal druk was. Omstreeks zes uur was alles binnen. Het aantal uitvallers was niet zoo groot als den vorigen dag. daar men thans de geroutineerde loopers over heeft. In totaal zijn Donderdag 19 uitvallers te noteeren. De vraag is nu, wat de laatste dag zal brengen. Wij vermoeden ,dat dan het aantal uitval lers zeer gering zal zijn, want wie het drie dagen heeft volgehouden, gaat er niet licht toe over om den laatsten dag uit te val len. Het zal vermoedelijk een succesjaar voor den Bond worden.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6