Record rit Visscherij-Snufjes (De Frqnschvian Leeot, die al twee maal hónderd dagen achtereen 1000 KM. per dag heeft afgelegd, gaat nu proheer en 365 dagen lang dage lijks 1100 KM. per auto af te leggen.) Een jaar lang en dan eiken dag Elfhonderd kilometer rijden. Dat is de nieuwe Fransche slag In deze vreemd sportieve tijden. Een jaar lang daaglijks aan den rol, Zonder een dag voor rust te staken, Maakt d' auto-maat wel meer dan vol, Dat is om overstuur te raken. Denzelfden afstand altijd weer, En eiken dag dezelfde route, Driehonderdvijfenzestig keer. Men zou het mij niet wagen moeten. De man zal in zijn korten nacht Van louter kilometers droomen. Een nachtmerrie van paardenkracht, Die hij voortdurend in moet toornen. En eiken boom. ja eiken steen Op het traject zal hij straks kennen, Door steden en door dorpen heen, Zal hij maar rennen, rennen, rennen, Wanneer zijn opzet slagen mag, Als die fortuin hem is beschoren, Dan is hij op den laatsten dag Precies daar als een jaar tevoren. Wel zelden is een vreemder plan Een dwazer rondrit ondernomen, Doch 'k hoop maar, dat de arme man In vrede „aan zijn eind" zal komen. P. GASUS. EEN NIEUWE BOUWVERORDENING. B. en W. schrijven aan den gemeenteraad: De thans geldende bouwverordening werd vastgesteld bij raadsbesluit van 15 December 1904. Het-behoeft wel geen betoog, dat de voor schriften, destijds opgesteld, dringend herzie ning behoeven. Wel werd bij besluit van den Raad van 30 September 1921, een aanvulling aangebracht met betrekking tot de drinkwa tervoorziening en werd bij raadsbesluit van 6 Maart 1924, een welstandsbepaling inge- lascht, maar hiermede beantwoorden de rege len der bouwverordening nog niet aan de eischen des tijds. Bij de wet van 9 Juli 1931 is een wijziging der Woningwet tot stand gekomen. Hierbij werd bepaald, dat de Gemeenteraad voor schriften moest vaststellen met betrekking tot het veranderen of het uitbreiden van wo ningen en tot het bouwen, het geheel of voor een gedeelte vernieuwen of veranderen en het uitbreiden van andere gebouwen dan wonin gen, alsmede welke van die voorschriften op bestaande gebouwen van toepassing zouden zijn. Voorts werd bepaald, dat de Raad in de bouwverordening ten aanzien van woningen regelen moest opnemen ter bepaling van de voor- en achtergevelrooilijn. Verder bepaalde de wijzigingswet, dat de Raad ten aanzien van het geheel of voor een gedeelte vernieuwen, veranderingen, uitbreiden of nieuw-bouwen van woningen en het als woning in gebruik nemen van gebouwen, voorschriften moest vaststellen betreffende de grootte en indee- ling der woningen, zoomede de ligging en af metingen van vertrekken, trappen, toegangen en portalen, het hoogtepeil der vloer, de hechtheid van gebouwen en de schoorsteenen Ook werd bepaald, dat er van een beslissing op een aanvrage voor een bouwvergunning, houdende nadere eischen, beroep op den Ge meenteraad mogelijk was, zulks volgens rege len, die in de bouwverordening moesten wor den opgenomen. Tenslotte werd in art. XXXVIII der Wijzi gingswet bepaald, dat de plaatselijke bouwver ordeningen, voorzoover die nog niet met het in deze wet bepaalde in overeenstemming mochten zijn, herzien moesten worden bin nen een bepaald tijdvak na het in werking treden dezer wet. Ten einde uitvoering te geven aan het in dit artikel voorgeschrevene, alsmede ter voor ziening van de in den loop der tijden in de praktijk gebleken leemten- in de bestaande bouwverordening, was door B. en W. een bouwverordening ontworpen. De toenmalige Gezondheidscommissie van Beverwijk heeft dienaangaande in een uitvoe rig rapport advies uitgebracht. Intusschen werd echter bij de wet van 14 December 1933, de Gezondheidswet gewijzigd in dier voege, dat de Gezondheidscommissies werden opgeheven. Een en ander stelde een overeenkomstige wijziging der Woningwet in het uitzicht, welke tot stand kwam bij de wet van 14 Juli 1934. Ook deze wijziging was van belang bij het concipieeren van een bouwver ordening. Door een commissie, ingesteld door de af- deeling Noord Holland van de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, waarin, naast ver tegenwoordigers van gemeentebesturen, ook zitting hadden twee inspecteurs van de Volks huisvesting en twee hoofdambtenaren dei- Provinciale Griffie, is in 1933 een model-bouw verordening ontworpen. Dit model is tot leidraad genomen bij de samenstelling van het hierbij aangeboden ontwerp. Met het oog op de plaatselijke omstandigheden zijn echter een aantal wijzigingen en aanvullingen aan gebracht aan de hand van het voorbedoelde voorontwerp en van het daarover door de Ge zondheidscommissie uitgebracht advies B. en W. stellen den Raad tenslotte voor ds ontworpen concept-verordening vast te stellen. KRANIGE WANDELAARS. De leden van de Kennemer Wandelclub en van de Wandelsportvereeniging' de Voortrek kers alhier, die hebben deelgenomen aan dc Vierdaagsche afstandsmarschen te Nijmegen, kunnen terugzien op een uitstekende pres tatie. Van de Voortrekkers was het mej. van Vliet, die voor de eerste maal de vierdaagsche tot een goed einde bracht. Van de Kennemer Wandelclub volbrachten de heeren wachtmeester Brandwijk voor de 13de-, Dibbels voor de 2e-, Gaarthuis voor de 3de-, Houtwipper en Kok beiden voor de 1ste maal den tocht. Zee opvallend was de verrichting van de heeren Gaarthuis en Dibbels, die te voet naar Nijmegen waren gegaan om vervolgens welge moed aan de Vierdaagsche deel te nemen. CHR. VEREENIGING VACANTIE- BEZIGHEDEN VOOR SCHOOLKINDEREN. De Chr. Vereeniging Vacantiebezigheden voor schoolkinderen verzoekt ons opneming van het volgende: Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging heeft Vrijdagavond voor de laatste keer voor de vacantie vergaderd. Hiermede werden de voorbereidende werkzaamheden besloten. Alles is in gereedheid om de kinderen een aangename vacantie te bereiden. Maandag 29 Juli a.s. worden zij verwacht op het Carel Hendrik Moensplein vanwaar de autobussen van de N,V. voorh. Waterdrin ker te 8.30- uur zullen vertrekken. Niet alleen de animo om aan „vacantie bezigheden" deel te nemen was buitengewoon groot, maar ook de animo om mee te gaan als leidsters. Het bestuur heeft benoemd de heeren H. Buter, als hoofdleider, G. Kamphuis, als lei der en als leidsters de dames van der Ende. mevr. Veerbeek en Boonstra. Het aantal sollicitanten was zoo groot, dat het 't bestuur niet mogelijk is, alle sollicitan- tein persoonlijk te bedanken. Als het weer nu meewerkt twijfelen wij er niet aan of de ..Vacantiebezigheden" zullen ook in 1935 een volkomen succes worden. In plaats van de tent is thans aan het strand een huisje opgezet. Het is nog niet het zoo begeerde strandhuisje, maar toch een zeer groote verbetering, terwijl er nu ook een verbandtrommel enz. aanwezig is. Het baden, van de kinderen, die daar toe stemming van de ouders voor hebben, ge schiedt dit jaar niet alleen: onder toezicht van de leiders, maar tevens onder toezicht van het badpersoneel van de E. P. M. Evenals vorige jaar hebben vele fabrikan ten hun producten voor dit buitengewoon nuttig en heerlijk werk gaarne beschikbaar gesteld, zoodat het bestuur weer beschikt over een royale tractatie. Ook wordt de kinderen bij het twaalfuurtje weer gepasteuriseerde melk verstrekt, die deze keer wordt geleverd door de heeren Gerritsen te Wijk aan Zee. Proetser, en Jac. van dei- Linden, te Wijk aan Duin. Wij hopen nu maar op een zonnige vacan tie. dan komen alle deelnemertjes en deel- neemstertjes tevreden en gebruind op school. ZATERDAG 27 JUtl 1935 CCXVIII. „De oogst was heel mager deze week", schreef ik in mijn vorig snufje. En nu, een week later, moet ik helaas schrijven, dat de oogst al weer magerder was dan verleden week. Wel kwamen er thans 19 trawlers bin nen, dus één meer dan verleden week, maar bij deze 19 zijn twee Duitsche trawlers, tegen de vorige week één en voorts misten we de Deensche kotters, die hun contingent wat te vroeg hadden opgesoupeerd. Door het een en ander is de visch veel te duur voor dezen tijd van het jaar, hoewel door den geringen aanvoer van tong, de knstbooten en de loggers magere resultaten hadden, het geen een verklaring is van de hooge tongprij- zen. Een enkele logger maakte een uitzonde ring. Wat was Maandag, toen de KW 159 met f 1120 binnen was. Een toeval was dit niet, ook geen gelukje, want deze logger was op de schelvisch uit geweest en met succes. We zul len straks, evenals bij de trawlers, ook bij de loggers kunnen spreken van kustloggers en schelvischloggers. In den regel zijn het wel de beste schepen, die voor deze visscherij worden uitgezocht, schepen, die wat zeewaardigheid betreft, haast niet voor een trawler behoeven onder te doen en vooral in den zomer best een eindje het Noorden in gezonden kunnen worden. De volgende week verwacht ik wel wat meer booten en wat meer visch. De Denen kunnen ook spoedig weer komen; het laatst van de volgende week begint voor hen weer een nieuw contingent en ze zullen zich zeker niet onbe tuigd laten. Hoe het met de trawl-haringvisscherij zal afloopen? Hier is de aanvoer nog mager en dat is maar goed ook. Maar in Duitschland wordt al weer druk op de haring getrawld. Ze ker drie kwart van 't aantal Duitsche trawlers dat thans in de vaart is, vischt haring. Bijzon der groot waren de vangsten nog niet. Het eigenaardige is, dat tal van Duitsche trawlers een deel der vangst in tonnen aanvoerde. Er waren er zelf, die 50 a 100 tonnen (kantjes) a' n land brachten. Van welk een omvang de trawl-haringvis scherij in Duitschland is moge uit het volgende feit blijken: in Hamburg/Altona kwamen in de week van 15 tot en met 20 Juli 55 trawlers met bijna 2 millïoen K.G. haring binnen. Niet temin was de aanvoer in het algemeen gerin ger dan verleden jaar; ook de prijzen zijn lager. En wat zal ik nu verder nog vertellen. Het is en blijft een treurige toestand in het vis- scherijbedrijf en je vraagt je af hoe het mo gelijk is, dat men het bedrijf nog zoo lang gaande kan houden. Rekent u maar eens na: de aanvoer van de Hollandsche trawlers bracht deze week nog niet eens f 40.000 op. Daar komt van andere schepen misschien nog f 20.000 bij en van dezen omzet moet een groot deel van de circa 30.000 inwoners van IJmuiden pro- beeren te leven. Vergeet niet, dat het nog maar het omzetcijfer is. Voor de readers blijft er, door elkaar gerekend, zeker niets over. Het arbeidsloon, dat bij zulk een geringen omzet betaald wordt, is natuurlijk uiterst mager en. dat de vischhandel, samengesteld uit een paar honderd handelaren op een totaal, inkoopbe drag van rond f 60.000 (laat het met consig naties enz. mee wat meer zijn) in één week zulke zaken kan doen, dat er wat voor den kwaden dag kan worden weggelegd, is natuur lijk onmogelijk. Velen hebben geen pleizier meer in hun zaken. z z PIETERMAN. Resultaten der aardbeien campagne. ABESSYNISCHE INFANTERIE. Zal het nog gelukken een oorlog tusschen Italië en Abessynië te voorkomen? Anders zullen deze troepen ook ondervinden, dat de moderne krijg slechts een gruwelijke afslachting beteekent. Hooger omzet bereikt. Nu ook de speciale aardbeienveilingen van de Vereenigde Veilingen weer tot het verle den behooren, blijken de resultaten van de jongste aardbeien-campagne niet onbevredi gend te zijn. Hoewel wij van de beide veilingen de cijfers reeds publiceerden, laten wij voor een juist overzicht de omzetcijfers nogmaals volgen Vereenigde Veilingen: 1.569.889 K.G., op brengst f 306.543,04. middenprijs f 19,53 per 100 K.G. In 1934: 1.630.091 K.G., opbrengst f 308.524,98, gemiddelde prijs f 19,04 per 100 K.G. Beverwijksche Exportveiling: 766.385 K.G., opbrengst f 148.596,59, gemid delde prijs f 19,39 per 100 K.G. In 1934: 695.899 K.G. met een opbrengst van f 131.159,37, middenprijs f 18,85. De totale resultaten van de aardbeiencam pagne waren dus: 2.236.274 K.G., opbrengst f455.139,63. In 1934 waren deze cijfers 2.325.990 K.G., op brengst f 439.684. Tenslotte geven wij nog een overzicht van de vijf laatste aardbeiencampagnes: 1931: 2.459.144 K.G., opbrengst f438.036. 1932: 2.781.044 K.G., opbrengst f456.318. 1933: 1.959.483 K.G., opbrengst f 290.397. 1934: 2.325.990 K.G., opbrengst f439.684. 1935: 2.336.274 K.G. opbrengst f455.139. SANTPOORT R.C. BREDERODE. Het programma voor a.s. Zondag luidt: 12 uur: R.C. Brederode adsp.Hillinen adsp. 1.30 uur: R.C. Brederode 3Hillinen 5. 3 uur: R.C. Brederode 2Hillinen 4. Het eerste elftal speelt om 10 uur in Bever wijk tegen Kennemers 6. A.s. Woensdagavond half acht speelt het eerste elftal tegen D.I.O. I. Sen Merkwaardige Crisis, H. M. de Koningin heeft de ontslagaanvrage van hét kabinet-Colijn ontvangen, deze in overweging gehouden en de ministers uitge- noodig'd, zich niet alleen te willen blijven be lasten met de behandeling en afdoening zoo mogelijk van de loopende zaken, maar ook al datgene te verrichten wat 's lands belang in de moeilijke tijdsomstandigheden vereischt. Hoewel het kabinet dus démissionair is, wordt nadrukkelijk medegedeeld dat het met het oog op de zich eiken dag voordoende moeilijkhe den tenvolle gebruik zal maken van de be voegdheden, die de regeering bezit, met name ter bescherming van onze munt. Dit was het nieuws dat ons Vrijdag be reikte. Weinige uren later kwam het volgende be richt: Opdracht van de Koningin aan prof. mr. P. J. M. Aalberse, Minister van Staat, tot vorming van een parlementair kabinet op zoo breed mogelijke 'oasis. Prof. Aalberse heeft verzocht de opdracht in beraad te mogen houden, waarop de Koningin den wensch heeft uitgesproken, de beslissing binnen enkele da gen te mogen vernemen. Men begrijpe vooral goed: het tweede be richt verandert niets aan het eerste. De ont slagaanvrage van het kabinet-Colijn is dus nog niet ingewilligd, terwijl prof. Aalberse zijn opdracht heeft ontvangen, en het kabinet- Colijn behandelt niet alleen loopende zaken maar regeert nog ten volle. Feitelijk is de toe stand dus nu zóó, dat de regeering blijft, terwijl onderzocht wordt of het mogelijk is een andere regee ring te vormen. Zeer scherp blijkt daaruit dat men het tot een conflict heeft laten komen zonder te weten hoe men de daaruit ontstane situatie zou moeten oplossen. De door de Koningin aan prof. Aalberse ge geven opdracht is be grensd tot een bepaalden vorm van regeering, namelijk tot een parlementair kabinet op zoo breed mogelijke basis. Zóoals men weet is het kabinet-Colijn geen parlementair kabinet. Prof Aalberse heeft de opdracht een regeering te vormen die steunt op een par lemen taii'e meerderheid, en dat op zoo breed mogelijke basis, hetgeen practisch gesproken wil zeggen dat er zooveel mogelijk partijen aan zouden moeten deelnemen. Hij heeft deze opdracht nog niet aanvaard, maar haar „in beraad ge houden", terwijl de Koningin, de ontslagver- leening aan het kabinet-Colijn „in overweging neemt". Het is derhalve mogelijk dat prof. Aalberse binnen een paar dagen (of eerder) aan de Koningin mededeelt dat hij de op dracht niet aanvaardt. Wat in dat geval te gebeuren staat kan men niet voorspellen. H.M. kan een anderen formateur een opdracht verstrekken, die wellicht op zijn beurt er geen gevolg aan zou kunnen geven. Het is niet on mogelijk dat'hef een langdurige crisis wordt; de Nederlandsche parlementaire historie geeft wel aanleiding tot zulk een verwachting. In den lande verlangt men daar allerminst naar. Het zakenleven heeft in een moeilijken tijd als deze behoefte aan vast beleid in Den Haag en niet aan de onzekerheden die nu zijn geculmi neerd in een crisis. De tijden zijn allerminst geëigend voor interessante en ingewikkelde po litieke situaties. Blijkens den wensch, door de Koningin uit gesproken, dat prof. Aalberse binnen enkele dagen zijn antwoord zal geven, verlangt H.M. spoed. Deze wensch zal zeker sterken weer klank bij de openbare meening vinden. En: "hu"'is de eerste vraag, of prof. Aalberse slagen zal. In groote spanning zal men het verloop van zaken afwachten.' Van R.K. zijde is zoo vaak verzekerd dat men geen regeering samen met de S. D. A. P. wil vormen, dat cleze oplossing dient te worden uitgeschakeld. De S.D.A.P. is klaarblijkelijk principieel bereid aan een regeering deel te nemen, en dus is de vraag wat het standpunt van de andere partijen zal zijn, waarbij een bereidwilligheid van de A.R. en de.V.B. wel bij voorbaat uitge schakeld schijnt te kunnen worden en de hou ding van C.H. en V.D. niet voorspeld kan wor den, in elk geval niet onvoorwaardelijk in stemmend zou zijn. Uit de in de laatste dagen gedane uitlatingen in de kringen der politiek zou men geen erg breede basis voor een parle mentair kabinet-Aalberse construeeren. Neyens dit raadsel staat een tweede: de houding der partijen ten aanzien van het mo netaire vraagstuk, die het nog veel moeilijker maakt uit de huidige verwikkelingen 4wijs te worden, omdat bijna alle partijen ten aanzien van het vraagstuk deflatie-of-devaluatie on derling verdeeld zijn, Eenige conclusie op dit punt kan men dus uit de opdracht aan prof. Aalberse niet trekken. Wij hopen dat de crisisknoop ten snelste ontward moge worden. Het land heeft geener lei behoefte aan nóg meer crisis R. P. BEVERWIJK TE GROOT OM AAN TE PLAKKEN. Volgens de verordening van 1 September 1891 moeten de strafverordeningen worden afgekondigd door aanplakking op ten minste een der gemeentelijke aanplakborden. Bij verordeningen van geringen omvang ontmoet deze wijze van afkondiging in de practijk geen bezwaar. Wel is dit het geval met de afkondiging van verordeningen, zoo als de politie- en bouwverordeningen, waar bij telkens afzonderlijke aanplakborden moe ten worden aangebracht. Li verband hiermede is een nieuwe verorde ning ontworpen, waarbij de mogelijkheid is SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND - AMERIKA LIJN. Rotterdam, New-York n. Rott. 26 van Hel- singfors. Damsterdijk Vancouver n. Rotterdam 26 te Antwerpen. Narenta Rott. n. Vancr. 24 van Cristobal. Drechtdijk, Rott. n. Vancouver p. 24 Fay al. Statendam 26 v. Rott. n. Oslo en Kopen hagen. Lochmonar Rotterdam n. Vancouver 25 van Victoria (B.C.). HOLLAND - AFRHÉA LIJN. Boselifontein (thuisr.) 26 te Anbw., 28 vw. Bloemfontein (uitr.) 26 van Teneriffe. HOLLAND-OOST AZIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 25 te Moji. Serooskerk (uitr.) 25 van Singapore. Gaasterkerk (thuisr.) 25 van Penang. HOLLAND-BRTTSCH INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) p. 24 Gibraltar. JAVA-OHINA-JAPAN LIJN. Tjibadak 25 van Shanghai te Manilla. Tjisaroea 24 van Honkong naar Amoy. Tjisalak 24- van Honkong te Batavia. geopend om ook op-andere "wijze de vereischte' afkondiging te doen plaats hebben. Een ont werp voor een nieuwe verordening hebben B. en W. den Raad ter vaststelling aangeboden. DE LEGES OP BOUWVERORDENINGEN WORDEN VERHOOGD. Bij de toepassing van de in de raadsverga dering van 21 Januari 1930 vastgestelde ver ordening op de heffing van rechten onder den naam van leges op bouwvergunningen is ge bleken, dat de opbrengst dezer rechten in on gunstige verhouding staat tot de kosten van het bouwtoezicht. Deze kosten bedroegen in de jaren 1932 t/m 1934 onderscheidenlijk f 3596, f 3777,89 en f 4113,12. terwijl de-leges over deze jaren heb ben opgebracht respectievelijk f 401, f 1171, f 1512,50. In verband hiermede achten B. en W. het wenschelijk de rechten te verhoogen als volgt: a. wanneer de' bouwkosten minder dan f 250 bedragen (f 1.f 2.50; b. wanneer de bouwkosten bedragen f 250 t/m f 500 (f 2.50) f 5.—: c. wanneer de bouwkosten bedragen f 501 t/m f 1000 (f 5.—) f 7.50; d. wanneer de bouwkosten bedragen f 1001 t/m f 2000 (f 7.50) f 12.50; e. wanneer de bouwkosten bedragen f 2001 f m f 3000 f 10.—) f 17.50; f. wanneer de bouwkosten bedragen f 3001 t/m f 4000 (f 15.— f 22.50; g. wanneer de bouwkosten bedragen f 4001 t/m f 5000 (f 20.—) f 30.—; h. wanneer de bouwkosten bedragen f 5001 t/m f 6000 (f 25.—) f 37.50; i. wanneer de bouwkosten bedragen f 6001 tm f 7000 f 30.—) f 45.—; j. wanneer de bouwkosten bedragen f 7001 t/m f 8000 (f 35.—) f 52.50; k. wanneer de bouwkosten bedragen f 8001 t m f 9000 (f 40.—) f 60.—; 1. wanneer de bouwkosten bedragen f 9001 tm f 10000 (f 50.—) f 70; en voor elke f 1000 of gedeelte daarvan boven f 10.000, f 2.50 (f 1.—) meer. De tusschen haakjes geplaatste bedragen zijn de bestaande tarieven. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". De Winkelierscombinatie „Plan West" heeft in haar vergaderlokaal aan de Baanstraat ter bespreking van den a.s. boottocht een goed bezochte ledenvergadering gehouden. Ter- wille van een goede regeling werd besloten, de groepen van 16 kinderen onder één leidster terug te brengen tot 12 kinderen. De ouders zullen hun kinderen met een gerust hart voor een dagje aan „Plan West" kunnen toever trouwen, omdat de maatregelen, die de grootst mogelijke veiligheid waarborgen, zeer nauw gezet zijn genomen. De heer en mevrouw Koets, die wegens ge zondheidsredenen moesten afzien van het af geven van zegels, dat zij reeds eenige jaren met zooveel animo deden, ontvingen een stof felijk blijk van waardeering. Daarna werd de viering van het eerste lustrum der vereeniging in Januari a.s. aan een bespreking onderworpen. De herdenking van het vijf-jarig bestaan van „Plan West" zal geschieden door een receptie, gevolgd door een feestavond. Ter verdere voorbereiding van de plannen werd aan het bestuur een blanco cre- diet toegestaan. BURGERLIJKE STAND Ondertrouwd: J. H. Flierman en A. E. van Bugnum. Getrouwd: W. G. Eggermont en A. Kleine; P. Kleine en K. J. B. Oelrich; V. A. Martina en A. Vismia; G. Paardekooper en M. J. War merdam. Geboren: d. van M. Wortman—Does; z. van N. KrijgerMets; z. van M. A. SmitMeij- land; z7 van II. C. HeinenRietkerk; z. van C. Vergonet—van Son; z. van F. C. Thomas Boeren. Overleden: .H. J. J. Winterdijk, oud 46 jaar, wonende te Alkmaar, gésch. echtgenoot van A. Meijer; C. Wortman, oud 4 dagen, dochter van B. P. M. Wortman en van M. Does; A. G. Kist, oud 4 dagen, dochter van A. Kist en van D. Kuijt. BEVOLKING. Ingekomen: W. S. Scholten, kapper, Breestraat 3c, van Velsen. H. A. Beemster, kruidenier, Breestraat 54, van. Edam. A. M. Wolters> z. b., Beecksanglaan 1, van Nijmegen. J. E. Buller, zonder, Vondellaan 22, van Valburg. W. van Haassteren, arbeider, Zeestraat 1 van Den Haag. Vertrokken: A. G. M. Durville, zonder, naar Amsterdam, Ferd. Bolstr. 208 I. W. A. van Brugge, zonder, naar Rotterdam, Krenkweg 71. N. Zwarthoed, zonder, naar Edam, Wijk 8 no. 140. F. C. Smti, zonder, naar Alkmaar, Molen buurt 15. J. C. Labots, zonder, naar Rotterdam, de Velstraat 45. A. J. C. Montanus, zonder, naar Leiden, Korevaarstr. 55. J. P. J. Gerbrands, zonder, naar Delft, Ver- wersdijk v 75. A. Kleine, zonder, naar Velsen, Wassenaar straat 61. C. Paap, dienstbode, naar Wijk aan Duin, Gasthuisstraat 5. G. Kroon, dienstbode, naar Castricum, Stet- weg. J. van der Woude, kapper, naar Haarlem. Parkstraat 19. F. H. C. Steen en echtgen., chauffeur, naar Wijk aan Duin, Hoflanderweg 56. J. F. Hoseck, koopman, naar Velsen, Meer- vlietstraat 88. M. L. Beusenberg en gez., arbeider, naar IJmuiden ,de Ruijterstr. 146. A. Oort, zonder, naar Wijk a. Duin, Creutz- berglaan 119. M. J. Warmerdam, zonder, naar Velsen, Starreboschstr. 3. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Saturnus Bourgas n. Amst. p. 25 Ouessant. Colombia 24 van Barbados naar Livingston. Ajax 25 van Gothenburg naar Aarhuus. Bodegraven 26 van Chili te Rotterdam. Oberon 25 van Cadix naar Huelva. Odysseus 25 van Belize naar Pto, Cortez. Telamon 26 van Amsterdam te Rotterdam. Titus 25 van Messina naar Palerno. Vulcan us 26 van Amsterdam te Hamburg. Stuyvesant 26 v. Amsterdam n. W.-Indië. Venezuela 26 v. Amsterdam n. W.-Indië. Perseus 26 v. Amsterdam naar Rotterdam. Ariadne 26 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Poseidon 26 v. Amsterdam n. Rotterdam. Stella Amst. n. Midd. Zee p. 26 Gibraltar. Ceres 26 van Gibraltar naar Algiers. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland (thuisr.) 25 van Victoria (Braz.). NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 22 van Miri n. Balik Papan, Sin gapore. Agnita 30 te Rotterdam verw. naar Rou- aan, dan dokken te Amsterdam. Mitra 2 te Rotterdam voor dokken. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Agoeng (thuisr.) p. 25 Gibraltar Kota Baroe (uitr.) 25 te Bremen Kota Radja (uitr.) 26 van Suez Dempo (uitr.) 25 van Colombo Kota Nopan (thuisr.) p. 25 Perim HALYCON LIJN. Stad Haarlem 25 van Oran te Huelva. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN Alpherat (thuisr.) 26 te Rotterdam STOOMVAART MIJ. OCEAAN Ajax, Japan n. Rott. 25 te Londen, vertr. 30. Benreoch Japan n. Rotterdam 25 v. Pt. Said City of Batavia, Saigon n. Rott. 24 v. Manilla Menelaus 26 van Dairen te Rotterdam Peisander, Batavia n. Amst. p. 25 Gibraltar Menestheus, Japan n. Rott. 26 te Penang Philoctetes 26 v. Rotterdam te Moji Alcinous 26 v. Amst. n. L'pool en Java STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan de Witt (uitr.) 26 van Genua Salabangka (uitr.) 26 te Batavia Tarakan van Noorwegen 27 (6 v.m.) te IJmui den verwacht. Lading natuurijs. De Skoger kwam in de Vis- schershaven binnen met een lading natuurijs voor het Natuurijs-Verkoopbureau. De Maftenshoek binnen. De motorlogger Martenshoek IJM. 283 kwam van de haring- visscherij binnen met 17 last pekelharing. In het dok. De Zeeleeuw IJM. 29 werd in het dok gezet om a.s. Maandag uit te varen. Nog eens: visch in kistjes. Men maakt er ons op opmerkzaam, dat het overpakken van de kistjes Visch van de trawlers het gevolg is van het feit, dat de visch in de door de sche pen aan de markt gebrachte kistjes niet ge sorteerd is, terwijl voorts het gewicht van den inhoud niet bekend is. Een en ander is na tuurlijk voor een goeden gang van zaken ge- wenscht. Overigens wordt het pakken in kistjes zeer toegejuicht en het zou nog beter zijn indien aan de eischen van sorteering en gewicht kon worden voldaan, omdat de kistjes met den inhoud verkocht wordèn en de visch dientengevolge steeds in nieuwe (schoone) kistjes verpakt wordt. Opgebracht. De Engelsche stoomtrawler Edwina is we gens het visschen in verboden gebied aange houden en opgebracht. De politierechter te Portree eischte een boete van 60 of zes we ken hechtenis. De trawler was aangetroffen bij het eiland Skye. Kolenaanvoer. Het Britsche stoomschip Chatwood is hier van New Castle aangekomen met een lading kolen voor het Hoogovenbedrijf. Verbeteringen gewenscht. De directie der Cie Generale Transatlanti- que maakt bekend, dat het nieuwe stoomschip Normandie van October tot Maart a.s. zal wor den uit de vaart genomen tot het aanbrengen' van noodig gebleken verbeteringen. IJsinvocr. Het Noorscke motorschip Skoger is van Brevik met 640 ton blokijs in de Visschers- haven aangekomen. Russische sleepbooten vertrokken. De beide bij de werf der firma Verschure Co. te Amsterdam gebouwde Russische sleep booten zijn onder convooi van de daarvoor naar hier gekomen Russische sleepboot nr. 55 naar zee vertrokken. AANGEKOMEN. 25 Juli: Hontestroom s.s. Londen Theseus s.s. Hamburg Vechtstroom s.s. Huil 26 Juli: Sambre m.s. Rotterdam Chatwood s.s. New Castle Skoger m.s. Brevik VERTROKKEN. 25 Juli: Aldebaran m.s. Mistley Perekop s.s. Leningrad Lingestroom s.s. Bristol Telamon s.s. Midd. Zee Grootekerk s.s. Hamburg Brunla s.s. Oslo Joma m.s. Hayle Oropos s.s. Antwerpen Texelstroom s.s. Liverpool 26 Juli: Penhill s.s. Archangel Amsterdam s.s. Bay Town Stuyvesant s.s. West Indië Venezuela s.s. West Indië Altona s.s. Hamburg

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5