DIT HET BUITENLAND tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT KRAAKT HET IN DUITSCHLAND? THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. DINSDAG 30 JUCI 1935 Soerencüemionstraftie tte Kopenhagen. Saneering van hef productieproces verzocht. Koning Christiaan en Stauning spraken de betoogers toe. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS DENEMARKEN. Op het slotplein Amalienborg te Kopen hagen heeft gisteren een groote demonstratie van boeren plaats gehad. Ongeveer 40.000 boeren waren bijeen. Even voor tienen in den morgen verscheen de Koninklijke familie op het balkon en werd door de menigte met het zingen van het volks lied begroet. De koning hield daarop zijn toe spraak, die hij besloot met een „Leve Dene-r marken". Onmiddellijk daarop begaf zich een uit 12 personen bestaande delegatie, die onder lei ding stond van den voorzitter van de Vereeni ging van Landbouwers, Knudbach, naar den koning, die haar in tegenwoordigheid van mi- nister-president Stauning ontving. Den koning werd daarop een lange reso lutie overhandigd, waarin met een beroep op den noodtoestand in het landbouwbedrijf voor dezen tak van het bedrijfsleven de saneering van het productieproces voor de belangrijk ste landbouwproducten door een aantal nader aangeduide maatregelen werd verlangd. Aan het slot werden besprekingen geëischt met de in den Rijksdag vertegenwoordigde partijen, terwijl er op gewezen werd, dat bin nen hoogstens 14 dagen uitsluitsel verlangd ■wordt, of men met de eischen van de landr bouwers rekening wil houden. In zijn antwoord verklaarde de koning, dat hij op grond van zijn constitutioneele positie zich niet over het adres kon uitspreken. Hij moest zich ..aarentegen houden aan de recht matig gekozen vertegenwoordigers van de be volking en gaf de delegatie in overweging, zich tot den minister-president te wenden en hem hun wenschen kenbaar te maken. De audiëntie duurde ongeveer een kwartier. Nadat de delegatie van den koning was te ruggekeerd, bracht deze aan de boeren over de°ontvangst bij den koning verslag uit en werd een resolutie aangenomen, waarin aan de regeering werd gevraagd, of zij bereid was met de vertegenwoordigers der boeren te on derhandelen. Eenige opwinding veroorzaakte daarop een bericht, dat de bijeenkomst thans moest wor den ontbonden. Als antwoord hierop werd besloten, dat de betoogers zoolang op het slot plein zouden blijven, tot de minister-president zich zou hebben bereid verklaard, een dele gatie te ontvangen om op de wenschen der fahdbouwers te antwoorden. Aan dit verlangen gaf de minister-president *evol°\ Het onderhoud duurde ongeveer een half uur. Na dèn terugkeer der delegatie werd meegedeeld, dat de minister-president een 'onbevredigend antwoord had gegeven. Hij hact verklaard, dat des middags om drie uur een kabinetszitting zou plaats vinden. De behan deling en uitvoering der verschillende eischen moesten echter vanwege de betrokken mes ters geschieden. Dit antwoord bevredigde cie delegatie niet. - Medegedeeld werd, dat de economische com missie van de Vereeniging van Landbouwers vandaag een vergadering zou beleggen tei be- spreking .van de maatregelen, die voor Be doorvoering der .eischen van den „landbouw noodzakelijk zijn. H De betoogers belastten daarop de economi sche commissie, met liet nemen der door haar - noodig geoordeelde maatregelen, waarop ae betoogers uiteengingen. De demonstratie had een ordelijk vei loop. De botsing te Walkait. Het bericht in de Engelsche bladen inzake de schermutseling tusschen Italianen en Abessyniërs te Walkait wordt niet ontkend. In bevoegde krin gen gelooft men echter, dat het aantal dooden overdreven is. Met het oog op het Italiaansch-Abessyni- ^che conflict hebben de Fransche autoriteiten voorzorgsmaatregelen genomen te Djiboeti, de haven van Fransch-Som&liland, die door den eenigen spoorweg van Abessynië met de Abessynische hoofdstad Addis Abeba is ver bonden. De inlandsche bevolking heeft reeds bij tal van gelegenheden uiting gegeven aan haar sympathie met de door Italië bedreigde Abessyniërs, zoodat in geval van oorlog met Italië moeilijkheden worden gevreesd. Fransche oorlogsschepen hebben vier lichte kanonnen, munitie en een hoeveelheid prik keldraad aangevoerd. Waarschijnlijk zal het kleine garnizoen in Somaliland worden ver sterkt met Senegaleezen. Dantrió. Stormtroepen bedreigen de Joodsche bevolking. Hier zijn groote anti-semietische 'oetoogin- gen gehouden, welke waren georganiseerd dooi de nationaal-socialistigche stormtroepen. Vrachtauto's, waarop anti-semiêtische pla ten en opschriften waren aangebracht, reden door de straten van Dantzig, Zoppott en an dere plaatsen en hielden stil voor gebouwen, welke door Joden worden bewoond of veelvul dig bezocht. Dan werd veel kabaal gemaakt, terwijl anti-Joodsche leuzen werden aange heven. Een manifestatie van agressiever aard heeft zich voorgedaan voor een lokaal der Joodsche gemeente. Bij deze gelegenheid was de leider DE NIET-ARIëRS EN HET DUITSCHE LEGER. De Duitsche staatscourant bevat de bepa lingen betreffende de opneming van niet- Ariërs in het leger. Over het algemeen gelden dezelfde bepalin gen als voor de ambtenaren. De uitzonderin gen zijn echter niet van toepassing. Personen wier beide ouders Joodsch zijn of van wie drie der vier groot-oudérs Joden zijn, kunnen geen actieven dienst doen. Bil wijze van uitzonde ring kunnen diegenen in de reserve worden opgenomen, die meer dan twee niet-Arische - groót-ouders hebben gehad. Gekeurd moet echter iedereen worden, onverschillig tot wplk r^s hij frehöort. Een niet-Ariër van de reserve kan een ver zoek iudienen om actief dienst te mogen doen, "dat behandeld wordt door een commissie, be staande-uit .een hoofdambtenaar, een;< officier Èn een dokter. der S.S. van Dantzig, Hacker, van de partij. Te Zoppott hebben betoogers een aanval gedaan op een café, dat voornamelijk door Joden wordt bezocht. Zij hebben het publiek op de terrassen, bedreigd. De politie arriveerde pas ter plaatse, toen de incidenten reeds waren afgeloopen. De betoogingen hebben groote ongerustheid ge wekt bij de Joodsche bevolking. Spanje. Dertig jaar tegen Caballero geëischt. Tegen den vroegeren socialistischen minis ter van Arbeid, Largo Caballero, een der lei ders van de October-revolutie, is dertig jaar tuchthuisstraf geëischt. Caballero wordt ver antwoordelijk gesteld voor alle schade, weike door den opstand is veroorzaakt. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf i 35.- met earantie> PÜn" vanai j JoJ» 1oos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag,. Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) Communistische demonstraties op de „Bremen". Incidènten in de haven van' New-Yörk. In de haven van New York hebben zich op het Duitsche mailschip Bremen communis tische ordeverstoringen voorgedaan. Het was de politie bekend, dat een be- betooging zou worden gehouden. De politie heeft zich, met' de Norddeutsche Lloyd in verbinding gesteld,terwijl uitgebreide voor zorgsmaatregelen werden getroffen. De pier, waaraan de „Bremen" lag, werd reeds des middags door, 50 rechercheurs bezet, terwijl ook de politie voor de pier en in de stratén welke erheen leiden, werd versterkt. Door de scheepsleiding werden eveneens alle voorbereidingen getroffen, om eventueele ongeregeldheden den kop in te drukken.' Er werd een zeer strenge controle.op de bezoe kers ingesteld. De communisten hadden hun aanhangers bevel gegeven, zich voor te doen als bezoekers. Bovendien verschaften zij zich de namen van passagiers en zoo was het hun gelukt de controle te passeeren. Om half tien des avonds hadden de be zoekers van de tweede en derde klasse het schip reeds verlaten;, slechts een groep com munisten had zich op het dek tusschen de ongeveer 450 passagiers van de derde klasse gemengd. De hakenkruisvlag op het dek werd door een i Wachtsman bewaakt. Later op den avond heeft de groep communisten zich op den wachtsman geworpen, en daarop is het tot een handgemeen gekomen. Politie beambten, die zich eveneens onder de pas sagiers hadden gemengd, waren den wachts man te hulp gekomen. De leider der com munisten werd hierbij door schoten, van; een der rechercheurs getroffen. In- de. algemeene .verwarring, gelukte loet een of tw.ee. communisten, de lijn van de hakenkruisvlag te bemachtigen, de vlag naar beneden te halen en deze in. het water te werpen. Na eenpaar minuten was daarop een nieuwe vlag geheschen. De bewakers van liet schip waren er daarop in geslaagd de communisten te overmeeste ren: Nadat de politie -versterkt was, werden nog zes communisten gearresteerd. Toen de „Bremen" reeds van.de kade vertrokken was waren nog 35 rechercheurs en agenten in uniform tot het quarantainestation meege- varen om het schip nog eens nauwkeurig te kunnen doorzoeken. Formosa opnieuw getroffen. Tyfoon teisterde ook de Philippijnen. Formosa is opnieuw door een tyfoon geteis terd. Over groote afstanden ligt het verkeer stil. Naar tot dusver werd gemeld, is de mate rieele schade, vooral aan de huizen, zeer aan zienlijk. Door uitïoopers van de tyfoon werd op de Philippijnen aanzienlijkeschade aangericht. Talrijke huizen werden door den storm ver nield. Eenigegedeelten van de stad Manilla werden overstroomd. De scheepvaart tus schen de eilanden werden onderbroken. ALPENTOCHT PER OLIFANT GING NIET DOOR. De Amerikaansche schrijver Halli Burton, „die als Hannibal met zijn olifant over de Alpen wilde trekken en inderdaad dezer da gen over de St. Bemhard trok zal geen uit voering kunnen geven aan zijn plan om met zijn olifant naar Rome te trekken, aange zien Dinah niet "gewend was aan geasfalteer de wegen en bovendien haar Indische gelei der bij een atuo-ongeluk werd gewond. De olifant heeft een geblesseerde poot en zal uit Turijn per trein naar Parijs worden terug gezonden. DUITSCHE LUCHTBALLON VERONGELUKT. Het D. N. B. meldt uit Regensburg Een ballon, die Zondagmiddag j .1. boven Abensberg werd waargenomen, is enkele mi nuten later omlaag gestort. De bevolking zag, dat de ballon plotseling naar omlaag werd gedrukt. De inzittenden trachtten nog eenigen ballast uit te werpen, maar op hetzelfde oogenbük werd de ballon door een krachtigen windstoot tegen den grond geslingerd. Van de vier inzittenden werd volgens de „Bayerische Ostmark" een persoon zoo zwaar gewond, dat hij kort daarop stierf. De verongelukte ballon zou uit Stuttgart afkomstig zijn. ERNSTIG TREINONGELUK IN SPANJE. Op het station San Vicénta is ten gevolge van een verkeerden stand der wissels eèn per sonentrein uit Picamoixons in botsing geko- ïhen met een trein uit Taragona. Drie wagens werden geheel vernield. 1 Zes passagiers lièperi'ernstige kwetsuren op, terwijl honderd andere personen er met lichte verwondingen af kwamen. Gedurende twaalf uur' was het baanvak ver sperd, zoodat de uit Madrid komende snel treinen móesten worden omgelegd. RUSSISCHE PRINS IN FRANKRIJK DOODGESCHOTEN. Te Rouret-nabij Nice heeft men den Russi- scheh prins Alexander -Koegoesjef dood ge vonden met twee revolverkogels in het hoofd „Prins .TCoegp^esjgf,. die,,on,cïer ,het Tsaristische regime'een nooge 'positie bekleedde, kwam na derevolutie ,i>aar frankrijk \yaar hij zich in liet Zuiden vestigde en in zijn levensonder houd voorzag door kippenteelt. 35 DOODEN BIJ ONTPLOFFING IN MUNITIEFABRIEK. Uit Milaan, 30 Juli: Het agentschap Stefani meldt, dat bij dé ontploffing in de munitie fabriek te Taino 35 arbeiders om het leven zijn gekomen. Maandag zijn de slachtoffers ter aarde be steld in tegenwoordigheid der autoriteiten en een enorme menigte. (A.N.P.) Hitler's optreden tegen Stahlhelm en Baltikum Ontevredenheid bij de massa. SLACHTOFFERS VAN HET ALPINISME. Twee jonge Alpinisten uit Bern, die Vrijdag zonder gids een tocht 'hadden ondernomen naar het gebied van den Bluemlisalphorn zijn op een sneeuwveld uitgegleden en in een af grond gestort. Zij konden pas IV2 dag later met zware verwondingen en half bevroren door een reddingscolonne geborgen worden. Een tweede bergongeluk geschiedde óp den Splitzfluh in het kanton Freiburg, waar een 23-; arige kantoorbediende neerstortte. Hij was op slag dood. EXAMENS HOOFDAKTE. 29 Juli. Geëxamineerd 4 vrouwel. en 4 mann. candidaten. Afgewezen 5. Geslaagd de dames: H. van Dalen en J. E. Hopman, te Haarlem, en de heer W. J. Deckers, Hoorn. ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. Op zekeren dag kwam Thijs in de kapiteinshut binnen, om met Arie Baard een beetje tè praten. „Morgen, kunnen wij bij dat eiland zijn," vertelde deze. Zij voeren nu reeds vele dagen, terwijl zij, zooals je weet, slechts één keer een rotspiek opmerkten. Tjrijs begon naar land te verlangen. Moedeloos vroeg de kapitein: ..Is het die heele reis wel waard? Als die dieven weer met hun getoover beginnen, halen zij nieuwe buit en heeft de heele tocht géén resultaat „Kom, kom," zei Thijsje, „ik weet wel niet wat ons te wachten staat; we mogen den moed niet verliezen, dan vangen wij die dieven misschien wel-en vinden wellicht nog uw. vorige-lading.terug.' Berlijn, 27 Juli. Het orgaan van Rosenberg, de officieuze .Völkische Beobachter" bespreekt de afwij zing die de nationaal-socialistische leer zelfs binnen de grenzen der Heimat in veel ster ker mate blijkt te ontmoeten dan het heil- geroep der eerste dagen van het Derde Rijk deed verwachten. In den bruisenden rede vloed, die toen over alle landen van het Rijk stroomde, bejubelden de groote spre kers der partij haar zegetocht. Het leek in derdaad een zegetocht, want alle Duitschers riepen heil-heil en sieg-heil met al de ge baren van een wasch-echten nazi-man en deden op eens, alsof zij van de wieg tot het graf nationaal-socialisten waren. Het ging met velen, men kan wel zéggen- „met de groote hoop" als maar crescendo, tot ver boven het kookpunt. Zij gingen rond in bruine en blauwe uniformbroeken, liepen in parade-pas en wisten zich „siegreich" naar voren te dringen, zoowel in het publieke als in het burgermans-léven. Totdat zij in den kijker -begonnen te l'oopen en de propaganda-minister waarschuwde te gen deze nationaal-socialisten van honderd en dertig procent gehalte. Zij blijken nu n-og geen dertig procent te -halen! Het is twijfelachtig, of -bij een referendum het „ja" nu nog wel de helft der geldige stemmen zou halen, als de vraag naar in stemming met het nationaal-socialisme kort weg zou worden gesteld en niet in verband met eenige buitenlandsche kwestie, ook niet in verband met het herstel der weermacht of andere „populaire" maatregelen, die ook van een democratische règèëring hadden kunnen uitgaan. Het blad van Rosenberg zegt, dat de par tij-leiding geen oogenblik geloofd heeft aan een zoo directe en bijna algemeene bekee ring tot de N.S. levensbeschouwing als zoo- velen van die leiding in den beginne toch zoo blij en naif bejubeld hebben. Het is de vraag of deze partijleiders zelf- wel zoo vast in de leer waren, zooals deze door-Rosenberg is uitgewerkt. De groote menigte kende zijn leer in elk geval niet, en nu haar allengs -het wezenlijke ervan begint bekend te worden, is zij in verwarring gekomen. Velen die de leer afwijzen konden nog vrede hebben met de economische politiek der partij. Anderen wien de leer koud laat, zijn ontevréden met een politiek, die de daling der loonen niét heeft kunnen verhinderen en toch de. prij zen der levensmiddelen bewust -deed stijgen, wat ook hier als overal ontevredenheid ver oorzaakt en oppositie tegen de Staatsleiding. Hoe groot het aantal is dergenen, die in op stand komen tegen kneveling op geestelijk gebied, blijkt wel uit de artikelen der laatste dagen in de verschillende strijd-ofganen der partij zelf. Groote corporaties als „Stahlhelm", „Bal- tikum-strijders", eeuwen-oude nationale stu- dentenvereenigingen, die de Nazi-mannen in de regeering om haar aanzien en sterkte hebben moeten ontzien en geduld, hebben zij nu verboden. Door onvoorzichtigheid, onbèsuisd optre den vair sommige leden, misschien ook wel door verraad, kwamen de plannen voor een opstand, die deze organisaties te zamen -be raamden, aan het licht. Bij „Stahl'helmers" en „Baltikumers" zijn groote voorraden wa- 'pens' eii ammunitie'lh beslaggeAgaiïen."' „Stahlhelm" .is, de vereeniging der oude Duitsch-nationale frontstrijders én van' de jongeren, die zich bij hen hébben aangeslo ten. De „Stahlhelm" bleek bij de laatste ontdekking steeds hog te zijn de „weer macht", de „Stosst-ruppen" der eens zoo machtige Duitsch-nationale Volkspartij, die wel is doodverklaard, maar nog springlevend is. Na het korte intermezzo Hugenberg- Hitler in 1933 is zij tot haar ouden afkeer van het nationaal-socialisme teruggekeerd. De Baltikumstrijders zijn de soldaten uit den grooten oorlog, die zich in de burger maatschappij niet meer thuis konden voe len, nu er, onmiddellijk na het „teekenen van den vrede" alles op zijn kop stond. Zij vereenigden zich onder leiding van Baron Manteuffel en trokken ten strijde tegen de Russische bolsjewisten, die Letland, Lithauen en Kurland waren binnengedrongen. Hier was de strijd nog bloediger dan in den grooten oorlog. Aan beide zijden werd geen pardon gegeven. Overal waar de bolsjewisten werden verdreven, richtten zij voor hun vlucht een afgrijselijk bloedbad aan. Een of ficier, die een der aanvoerders was van de „ijzeren divisie" van generaal von der Goltz, vertelt mij zoo juist van de verschrikkingen dezer gevechten. Toen de Baltikumers na een verwoed gevecht de -bolsjewisten uit de stad Mitau Hadden verdreven, vonden zij tot hun ontzetting op een binnenplaats van de Mi- tauscttë gevangenis, op een hoop geworpen, de verminkte lijken van dertig mannen en vrouwen, die de boljewisten als gijzelaars hadden gevangen gezet en nu voor hun vlucht op onbeschrijfelijk wreede wijze had den afgemaakt. De Baltikumers hebben Kurland, Letland en Lithauen en tenslotte ook de stad Riga van de bolsjewisten gezui verd. Hier viel Manteuffel in een straatgevecht, In Duitschland teruggekeerd vereenigden zij zich met de „Freiheitlcampfer", bij wie ook Hitier zich had aangesloten om de Duitsche gfenzen te beschermen tegen de herhaalde invallen van Polen en Tsechen, totdat de hee- ren in Versailles den loop dier grenzen hadden Vastgesteld. Daarna trokken zij naar Mun- chen, om er een einde te maken aan het com munistisch schrikbewind. Ook daaï was Hitier als gewoon „Freiheitkampfer" bij. In tusschen hadden de lieden, die den Kapp-putch be raamden de Baltikumers voor hun plannen weten te winnen. Ebert en Noske de rijks president en de politiepresident van Berlijn zouden hiervan geweten hebben en den mai'sch der Baltikumers naar Berlijn hebben goedgekeurd, om een einde te kunnen maken aan de communistische woelingen in de rijks hoofdstad. De Kapp-putch had geen monar chistisch doel. De regeering der Republiek was op de vlucht naar Weimar, toen de Baltikumers door de Brandenburger poort, wel bewapend, de Ber- lijnsche binnenstad binnenrukten. Een troep grimmige, goed gedisciplineerde mannetjes putters, die een geweldigen indruk maakten op de republikeinen van Berlijn, wdarvan er velen uit schrik en angst luid hoera riepen. Net als.... enfin, laten we onzen ooggetuige verder toehooren. De Baltikumers werden in de grootste kazerne van Berlijn behagelijk in gekwartierd en voorloopig binnengehouden. Aan een gevecht met volledig succes tegen de communisten, en mogelijk ook nog tegen eve, itueele verdedigers van de republiek, viel nog niet te denken. De grootste helft van den troep moest nog komen. Verspreid door het heele rijk waren groote groepen Ba}tikumers nog' in gevecht 'tegen communisten en anafr chisten. De leiders van den Kapp-putch waren te voorbarig geweest. Zij hadden al verschil lende departementen van bestuur ingericht in bureaux, waar de ambtenaren van de demo cratische republiek rustig konden blijven voortgaan met hun koffiepraatjes en alle. ge bruikelijke ontspanningen der slappe bureau uurtjes, totdat het nieuwe staatsbestuur hen wel weer aan het wex-k zou zetten. Een week lang genoten zij die rust, eiken dag trouw van zoo laat tot zoo laat, als zij gewoon waren in hun bureau te zijn, en toen konden zij op eens weer vlijtig voor de democratische republiek aan het werk gaan. Want hals over kop gin gen de Kapp-mannen er van 'door,, toen Noske hun zijn ultimatum stelde: „de Baltikumers pakken onmiddellijk de communisten aan, of ik kom met mijn eigen gewapende macht en neem jullie allen gevangen. De toestand in Berlijn was ondragelijk geworden door een algemeene staking, uit protest tegen de Kapp- onderneming. Er was geen organisatie, die de verspreide Baltikumers bijeen en naar Berlijn kon brengen, er was heelemaal geen deugde lijke organisatie en de héeren van de regee ring konden naar Berlijn terugkeeren. Met veel angst in het. hart slaagde men er in de Baltikum-strijders Berlijn uit te loodsen onder eerbetuigingen en verzekeringen, van waardeering eri dankbaarheid vodr de groote diensten, die zij het lijdende' vaderland had den bewezen. Onder dezelfde betuigingen en verzekerin gen, en misschien ook wel met een beetje angst in het haft, heeft d.é zwaar gewapende Nazi-leiding voor enkele dagen de ontbinding jelast van den bond,' waarin de Baltikqm- strijders. die brave burgers zijn geworden, zich 'hadden vereenigd. Strijdlustig zullen déze dapperen nog altijd wel zijn. Dat zij. een ge vaar zijn geworden voor de Nazi's blijkt uit het verbod' hunner vereeniging. Hitler is een. der hunnen geWeest. Maar bij alle öpzier- .■bafende besluiten blijft de naam Hitier buiten spel. Als een Daiaï-Lama zit hij in zijn heilig dom. Het volk vereért hem nog als een vadep des vaderlands en kan niet gelooven, dat zoo veel stuitende maatregelen van hem uitgaan. Het voelt Zich beheefscht niét door den eer i- gen leider, maar door meer dan twintig dic tatoren. „Verdeel en heersch" is een oud recept tér verdelging van de tegenpartij. De N. S. dicta tuur tracht er haar doel mee te bereiken en dringt het religieuze element op den voor grond. Alle symptomen wijzen er op, dat het, ondanks alle dementis, waai' is, dat er in de dictatuur, dit samenstel van dictatoren, twee stroomingen zijn en dat Goebbels, Frick, Ley, Rosenberg als radicalen voorloopig nog „vriendschappelijk" staan tegenover Hitier, Goering. Blomberg, von Neurath. RADIOPROGRAMMA. WOENSDAG 31 JULI 1935. HILVERSUM 1875 M. VARA-Uitzending. 10.00 v.m. VFRO. 8.00 Orgelspel C. Steyn; 8.30 Gram.pl.; .30 P. J. Kers Jr.: Onze keuken; 10.00 Mor genwijding; 10.15 Voor Arb. i.d. Continubedr. Causerie J. C. C. Kayser en „La damnation de Faust", opera van Berlioz (gr. pl.)12.00 De Notenkrakers o.l.v, D. Wins; 12.30 Schal mei o.l.v. P. Renes; 12.45 Gram.platen; 1.00 Strijkorkest o.l.v. Walis; 1.30 Dubbel X o.l.v. C. Steyn m.m.v. Pat Miller, zang; 2.00 Gram. platen; 2.30 Orgelspel J. Jong; 3.00 Voor de kinderen; 4.30 De Flierefluiters o.l.v. E, Wa lis;' 5,15 De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn; 6.00 Orvitropia o.l.v. J. v. d. Horst en Gram.- platéh! 7.00 Sportpraatje J.'K. Dijkstra; 7.20 Gram.platen; 7,30 Causerie C. A. Bergh, 7.40 Gram.platen; 7,50 Bij den verkeersdokter; 8.00 Herh. SOS-Berichten8.03 Berichten, VARA-Varia; 8.15 Gl'am.platen; 8.30 Eddy Walis en zijn orkest m.m.v. L. Stevens (zang) 9.15 „Plicht" spel van F. Nagl, vert,: N. Bakker. Leiding: W. v. Cappellèn; 9.35 Gram. platen; 9.45 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot: 10.30 K. v. Seben (tenor) en C. Steyn (piano) 10.45 VARA-orkest o.l.v. H, de Groot; li.15 Jazzmuziek (grplaten)11-45 Gram.platen. HUIZEN, 301 M. N.C.R.V.-UITZENDING. 8.00 Schriftlezing en meditatie; 8.15 Gram. platen; 10.30 Morgendienst o.l.v. Ds. D. Tom; 11.00 Kinderkoor „Salvatori" o.l.v. P. de Ruiter en Grarmplaten12.15 Gram.platen; 12.15 Gram.platen; 12.30 Orgelspel R. Par ker; 1.30 Gram.platen; 2.00 Zang door J. Üeetveld (sopraan); m.m.v. K. Hilsem (pia no) 3.00 Clir. lectuur; 3.30 Gram.platen; 4.00 Piano-recital J, Goudsmit; 5.00 Kindér- uqr; 6.00 Friesch halfuur; 6.30 afgestaan; 7.00 Ned. Cj.ii'. Persbureau: 7.15 Reportage; 7.30 Landbouwhalfuuf; 8.00 Berichten; 8.05 Samenkomst v. h. Leger des Heils te Vlaar- dingen o.l.v. Brig. F. J. Buiterman. M,m.v. sprekers, koor en orkest; 9.35 NCRV-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk (Ooii 10.00 Berichten); 11.00 Gram.platen. DROITWICH, 1500 M. 10.35 Morgenwijding: 11.05 Gram.-platen; 11.50 Orgelspel O. MacLean.; 12.35 Ch. Man ning's orkest; 1.35 Orgelconcert G. Thal'ben- Ball; 2.20 Het Schotsche Studio-orkest; 3.10 Piano-recital E. Lijsh. 3.35 Sted. orkest Bour nemouth q.l v, R. Austin m.m.v. H, Hall; 6.20 Berichten; 6.50 BBC-Militair-orkest o.l.v. O'Donnell: 7.35 Troise 'en ziin Mandoline orkest: 8.20 Gram.hlaten: 8.50 BBC-orkest o.l.v. Fr. Bridge: 9.50 Berichten; 10.10 Nieuws uit Amerika; 10.25 Kamermuzdek en voor dracht; 11.20 Maurice Winnick en zijn Band. RADIO PARIS. 1648 M. 7.20 Gram.platen; 11.30 Concert uit Salz burg o.l.v. E. Kleiber; 1.15 Concert o.l.v. Touche; 9.05 Declamatie: 11.10 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 Concert uit Rest. „Ritz"; 3.50 Om roeporkest o.l.v. Mahler; 6.35 Gram.platen; 8.20 Zang en declamatie; 9.20 Italiaansche muziek o.l.v. Gröndahl: 11.05 Mandolinemu- ziek; 11.30 Dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Concert uit Berlijn; 11.00 Solistencon cert: 12.20 Concert uit Breslau; 2.35 Geval', concert: 4.20 Kamermuziek; 5.20 Concert uit Frankfort; 7.20 Kwintetconcert; 8.35 Abend- feier im Lager, rijkszending v. d. jeugd; 9.Q5 Militair programma: 10.50 Populair concert en dansmuziek. ROME, 421 M. 9.00 Radio-tooneel. Hierna: Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 322 M.12.20: Gram.platen; 5.50 Zang en piano; 6.35 Salon-orkest; 7.35 Gram.platen; 8.20 Salon-oi;kest; 8.5Ö Symphonieeoncert m„ m. v. solisten en orkest o.l.v. Scherchen. Hierna tot 11.20 Gram.platen. 484 M.: 12.20 Gram.nlaten; 12.50 Salon-or kest: 1.50 Gram.platen; 5.20 Orgelconcert; 5.50 Cello-recital; 6.50 Fluit- en Trioconcert; 8.20 Symphonieeoncert- o.l.v. Meulemans: 10.30 Gram.nlaten -^TT-rsiwi ANDSENBFR. 1571 JV2. 8.35 Zie Keulen; 9.05 Qpam.hiaten9.20 Dansmuziek;' 10.20 Berichten; 10.50 Zang en njano: 11.05 Weerbericht' 11.20 Dansmnrlek o.l.v. Rob. Gaden: 12.29 Concert uit Lrin-zig m.m.v. solisten en orkest o.l.v. Hans Weis- 'bach. -

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3