DE LEDEN VAN HET NIEUWE KABINET. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN verm. aankomst Akenside Aginta Baarn Bodegraven Bennekom Boschfontein Bafneveld Björkö Cottica Caribia Capt le Diabat calypso Chr. Huygens Circé Cfyelwood Deucalion Burymedon Eugenia Chandris Eemland Êleni Esther Maria Excelsior Gaasterkerk Gera Ganymedes Hallé Hermes Hebe (Ned.) Heidelberg Hercules Holme Force Irene Joh. v. Oldebarneveldt j. P. Coen Jagersfontein Kej-ïpa Louis Mercier Marya Racic Meliskerk Myrmidon Mamura Mérope (Ned.) Meerkerk Montferland Maaskerk Nicolas Angelos Nereus (Ned.) Orestes Oberon Orpheus (Ned.) Peisander Phróntis Prometheus PoelaU Laut Patricia Pluto (Ned.) P'irët Penolver Poznan Poelau Bras Polyphemus Reggestroom Rossutn Scopas Skjoldheim Syra Simon Bolivar... Salland Surville Salabang-ka Taj andoen Tliornbury Uckermark Laatste bericht Archangel Rouaan 2 Aug. 28.Juli van Lodingen. 30 Juli te Rotterdam. Chili Chili Chili Z. Afrika Chili Vasteras (v. IJm.) 5 Aug. 21 Juli te Hamburg. 26 Juli te Rotterdam. 29 Juli van Cristobal. 28 Juli te Rotterdam. 25 Juli te Iquique. 26 Juli vertrokken. West-Indië. West Indië Susa Midd. Zee Ned. Indië Caen (v IJm.) Bilbao (v. IJm.) 2 Aug. 9 Aug. 28 Jiili 28 Aug. 2 Aug. 26 Juli van Madeira. 29 Juli van Barbados. 22 Juli van Gibraltar. 28 Juli van Bari. 28 Juli van Sabang. 30 Juli vertrokken, in lading. Alexandrië 30 Juli 30 Juli van DungenesS. Batavia. Necochea Buenos Aires Rosario Archangel Londen 31 Aug. 5 Aug. 18 Aug. 1 Aug. hedén 27 Juli vertrokken. 3 Jüli van Bahia Blénca. 28 Juli van Bahia. in lading. 28 Juli Lodingen gepass. 27 Juli uitgeklaard. Japan Ned. Indië Bourgas 25 Aug. 25 Juli van Penang. 22 Juli van Colombo. 29 Juli van Varna. Macassar Bourgas Danzig Ned. Indië Alexandrië Llanelly 15 Sept. 20 Aug. 28 Juli 3 Sept. lieden 28 Juli van Batavia. 29. Juli van Piraeus. 24 Juli van Kopenhagen. 23 Juli van Macassar. in lading. 27 JUli vertrokken. Hamburg 1 Aug. 31 Juli vertrokken. Batavia Batavia Zuid Afrika in lading. 25 Juli van Colombo. 29 juli te Zanzibar. Bona 1 Aug. 28 Juli van Burlings. Casablanca 31 Juli 23 Juli vertrokken. Le Plata Z. Afrika Batavia. Curacao Gdynia Japan Beunos Aires West Afrika 12 Aug. 24 Aug. 8 Aug. 4 Aug. 6 Juli van Rosario. 1 Aug. te Hamburg. 24 Juli van Padang. 19 Juli vertrokken. 29 Juli van Danzig. 27 Juli van Osaka. in lading. 29 Juli van Duala. Santa Fé Valencia 2 Juli van Diamante. 29 Juli vertrokken. Bourgas Midd. Zee Stettin 5 Aug. 31 Juli 29 Juli van Gibraltar. 29 Juli van Corcubion. in lading. Batavia Batavia Batavia Ned. Indië Mexico Stettin Archangel Archangel (v. Velsen) Gdynia Batavia Batavia 2 Aug. 16 Aug. 3 Aug. 4 Aug. 30 Aug. 30 Jul! 2 Aug. 4 Aug. heden 29 Juli van Prawle Point. 17 Juli van Belawan. 25 Juli van Pt. Said. 26 Juli van Gibraltar. 31 Juli vertrokken. 28 Juli Brunsbuttel gepass. 28 Juli Lodingen gepass. 25 Juli vertrokken. 27 Juli vertrokken. 31 Juli vertrokken. in lading. West Afrika Leningrad 26 Juli van Victoria, in lading. Houston Soroka West Indië Barbados. Buenos Aires Susa- t v Batavia 10 Aug. 28 Juli 6 Aug. 5 Aug. 25 Aug. 3 Aug. 23 Juli vertrokken. 18 Juli vertrokken. 21 Juli van Barbados. 22 Juli vertrokken. 27 Juli van Montevideo, pas?. 28 Juli Gibraltar, in lading'. Batavia HernÖsand 29 Juli in lading. 23 Juli vertrokken. Ned. Indië 8 Aug. 25 Juli van Triest. CERTIFICATEN VOOR UITVOER VAN ZEEVISCH NAAR ITALIë NOODIG. De minister van economische zaken, gelet op artikel 2, eerste lid, van het Kon. besluit van 12 Maart 1934 no. 9, tot regeling van den uitvoer naar Italië, heeft bepaald, dat de uit voer naar Italië van versche zeevisch zal zijn verboden zonder daartoe strekkend certifi caat. Met het uitgeven der certificaten wordt belast de Nederlandsche Visscherijcentrale, te 's-Gravenhage. Het in voornoemd artikel bedoeld tijdvak voor den uitvoer van versche zeevisch is vast- esteld op het tijdvak van 1 Januari 1933 tot ën met 31 December 1934. PERSONALIA. Geslaagd voor het examen hoofdacte onze plaatsgenoot, de heer J. C. Cramer. Van het examen boekhouden M.O. is ge slaagd de heer K. Wagenaar te IJmuiden. MARKTPRIJZEN van Woensdag 31 Juli. Tarbot per K-G. f 0.76—f 0.72 Griet per 50 K.G. f 32—f 16 Tongen per K.G. f 1.45f 0.93 Groote schol per 50 K.G. f 32f 29 Middelschol per 50 K.G. f 28—f 24 Zetschol per 50 K.G. f 22—f 14 Kleine schol per 50 K.G. f 17f 4 Schar per 50 K.G. f 9—f 8 Vleet per stuk f 2.45f 1.60 Kleine poon per 50 K.G. f 2.60f 2,10 Groote scbelvisch per 50 K.G. f 37 Middelschelvisch per 50 K.G. f 36f 35 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 24 f 15.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16f 5.40 Kabeljauw per 125 K.G. f 62f 32. Groote gullen per 50 K.G. f 9.50—f 3.10 Wijting per 50 K.G. f 3.50—f 1.80 Makreel per 50 K.G. f 10—f 4 Heilbot per K.G. f 1.30 Leng per stuk f 1.45 Koolvisch per stuk f 0.40f 0.20 Versche haring per kist f 14f 5.10 Groote hake per 125 K.G. f 85 Middel hake per 125 K.G. f 71 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 28—f 27.50 Kleine hake per 50 K.G. f 12—f 10 BESOMMINGEN. Trawlers: Flamingo, IJM. 42, 100 manden 1020 Elie Chenevière, TJM. 161 14.0 mnd. 1540 Eendracht, IJm. 117, 270 mnd. 2310 Hoop, IJM. 46, 275 mnd. 2150 Margaretha, IJM. 94, 240 mnd. I860 En Avant, IJm. 8, 400 mnd. 3070 Roods Zee, IJm. 41, 45 mnd. 700 Jever, P.G. 430, 440 mnd., 3200 Kotters: E. 409 232; E. 482 310; E. 61 204; E. 541 580. Loggers: KW. 74 1450; KW. 51 930; KW. 134 560; KW. 38 760; KW. 39 640; KW. 124 470; KW. 48 443; KW. 65 630; KW. 36 560. TERAARDEBESTELLING C. A. P. HOOGENDIJK. In allen eenvoud is gisteren op de be graafplaats alhier ter aarde besteld het stof felijk overschot van wijlen den heer C. A. P. Hoogendijk. Ds. L. W. Erclman sprak eenige treffende woorden, waarna een zwager van den overledene de aanwezigen dankte voor de belangstelling. Met den heer Hoogendijk, die 79 jaar oud werd en gedurende vele jaren een rustend leven leidde, is een man heengegaan, die tot de oudste opvarenden den stoomtrawlervloot gerekend mag worden. Hij was thans opgë- veer 40 jaar geleden machinist op den eersten stoomtrawler, die onder de merken van IJmuiden voer. n.l. de Betsy van de fa. Wed. S. I. Groen, dien men thans nog met den naam Kamperduin kan vinden onder de vele in de I-Iaringhaven opgelegde trawlers. Ge durende vele jaren heeft de heer Hoogen dijk op de stoomtrawlers als machinist geva ren en wegens zijn bekwaamheid en bezadigd heid stond hij bij de reederijen welke hij heeft gediend in hoog aanzien. Een tijd lang heeft de familie in Zuid-Amerika gewoond. Het leven aldaar stond hem echter weinig aan, zoodat hij vrij spoedig weer naar zij- vaderland terugkeerde. EEN „TUIMELAAR" AANGEVOERD. De heej J. Krab, vader van de jeugdher berg „Duinlust" heeft gisteren nabij de Zuid- pier een „tuimelaar" (bruinvisch) die in een zwin was achtergebleven kunnen bemach tigen. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomend voor de Donderdagmarkt: Gloria IJm. 17 vangst 35 manden sc'hel- visch; 160 manden braadschelvisch; 10 man den platvisch; 35 manden gul en kabeljauw; 50 manden makreel, 12 manden hake, 25 manden radio, totaal 327 manden eh 200 stuks stijve kabeljauw. WOENSDAG 31' JULI 1935 Chr. Duyn, los werkman, wonende te Hoofd dorp, Parklaan 51. Curator Mr. L. Ali Cohèn, alhier. G. C. den Hartog, smid, wonende te Haar lem, Kleverlaan 54, werkplaats Papentoren- vest 10. Curator Mr. H. J. Pot, alhier. Rechter-Commissaris: Mr. A. L. M. van Berckel. Opgeheven zijn wegens gebrek aan actief de faillissementen van: H. B. van den Hoeff, houder van een wo ningbureau, wonende te Santpoort, gem. Vel- sen. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. S. Pluimgraaf, accountant, wonende te Heemstede, Wilhelminaplein 4. Curator Mr. J. H. C. Slotemaker, alhier. EXAMEN HOOFDAKTE. 30 Juli. Geëxamineerd 6 vr. en 2 m. candidaten. Af gewezen 2. Geslaagd de dames: J. M. Appeldoorn, L. M. Romers en W. Resoort, allen te Haarlem en G. Wringer te Velsen en de heeren J. C. Cra mer, IJmuiden en K. Middelbeek, Beverwijk. ONS FEUILLETON. Door een technische fout is het ons heden niet mogelijk het feuilleton op te nemen. In ons blad van morgen zullen wij daarom twee nummers opnemen. Roovers overvallen een nacht express. Zeven passagiers ontvoerd, 25 gewond FAILLISSEMENTEN VAN 30 JULI 1935. Joh. Ve-rdegaal, landbouwer, wonende te Aalsmeer, Zwarteweg 78. Curator Mr. H. O. Drilsma, alhier. S. P. Schellevis, bouwondernemer, wonende te Wijk aan Duin, Verlengde Groeneladn 77. Curator Mr. J. H. C. Slotemaker, alhier. 1 P. J. Schellevis, bouwondernemer, wonende te Wijk aan Duin, Matersweg 89. Curator Mr. J. H. C. Slotemaker, alhier. C. J. Roosloot, tuinder en koopman in boter en kaas, wonende te Wijk aan Duin, Kuikens- weg 84. Curator Mr. L. Ali Cohen, alhier. HSINKING, 30 Juli. Twee honderd ban dieten hebben 70 K.M. ten Oosten van Hsin- king den nacht-express van Hsinking naar Korea overvallen. Door het opbreken van de rails lieten zij den trein ontsporen die van de berm van den spoorweg naar beneden stortte. Op de vernielde rijtuigen openden de bandie ten eèii hevig geweervuur. Een Europeaan, vijf Jéptimiers eii drie Cliineezen werden gewond. Voorts werden vijf Japanners en 20 Chineezen door de bandieten ontvoerd NONNEN KRIJGEN STRENGE STRAFFEN. Na een behandeling van 10 uur is vonnis gewezen tégen de vier zusters van de Con- gfagatie van den H. Karl Borromaeus. De vicaris generaal, Luitgardis Kneppek en de oeconome Rosalie Bell werden veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf en 115.000 resp. 100.000 R.M. boete. De overste generaal Fe- licitas Potrz werd veroordeeld tot 1 jaar 9 maanden gevangenisstraf en 55.000 R.M. boete, terwijl zuster Rosa Veelkel wegens be gunstiging der vergrijpen veroordeeld werd tot 5 maanden. Hét voorarrest (3 en 4 maanden) wordt geheel in mindering gebracht. Voorts werd beslóten tot confiscatie van de in beslag ge nomen 75000 dollar bonds- en de 66.500 7 pet. Nederlandsche guldens-obligaties ten gunste van het Duitsché Rijk. IJMUIDEN VERGADERING DER N.S.B. Gisteravond heeft in Thalia een vergade ring pldats gehad van de N.S.B. met als spre ker den heer Nije, lid van de Provinciale Sta ten van Zuid Holland. De vergadering die niet zoo druk bezocht was, als dit gewoonlijk het geval is,, stond onder leiding van den Kring leider den heer P. Kok, die met een kort woord den spreker bij de vergadering inleidde. De hèer Nije begint te zeggen, dat hij zou spreken over het onderwerp „Een tegen allen". Dit zegt spreker, is feitelijk niet juist, hij wil .liever zeggen: „allen tegen een". Hierbij her innert hij er aan hoe alle partijen zich tegen de N. S. ,B. stellen. De heer Nije be spreekt hierbij de houding der verschillende politieke partijen tegenover de N.S.B. Van Lou de Visser tot Duymaer van Twist toe heb ben zich gekant tegen de N.S.B. Indien deze partijen dè N.S.B. flinke kerels zouden noe men, dan. zegt spreker zou de N.S.B. erg slécht er aan toe zijn. De heer Nije spreekt hierbij over de groote verdeeldheid der verschillende partijen zoowel op politiek als op kerkelijk ter- réi'n. De N.S.B. die eenheid wil, wordt door tegenstanders genoemd een import van vreem den bodem. Spreker vraagt, of alles wat wij thans hébben, en ons gebracht is door andere partijen alles zuiver Nederlandsch is. Hierbij bespreekt de heer Nije onzen nationalen toe stand, waarbij wij in dezen crisistijd moeten wachten, zoo zegt men, dat het buitenland ons helpt. Deze mentaliteit, zegt spreker, wil de N.S.B. niet. Waar een frissche niéuwe geest gaat, moet Nederland niet de gordijnen sluiten, mggr zich bij den nieuwen tijd aansluiten. Spreker ziet onder de verdeeldheid van ons volk toch een éénheid, een eenheid in zuiver kameraadschappelijken geest, zooals de N.S.B. die wil. Vervolgens bespreekt de heer Nije de houding der Tweede Kamer, voornamelijk zooals van den laatsten tijd. De N.S.B. wil een krachtig regeeringslichaam. Wilien wij dan sommige vrijheden beknotten? Willen wij, zegt de heer Nije persvrijheid opheffen? Ja. waar de pers niet op haar plaats blijft, zooals dit nog wel eens gebeurt. Wij noemen kanke ren geen vrijheid. Wij willen een regeering, die geen reden geeft tot kankeren. Spreker zegt, dat hij niet wil aantoonen hoe de N.S.B. den staat wil inrichten. Hij wil niet spreken over wat voor economischen toestand er zal komen. Hij wil ook niet spreken over een corporatieven staat, en hoe hij dit in een fascistische samenleving ziet. De N.S.B, wil Iets wat zuiver Nederlandsch is. Het fascisme dat van ons veel offers vraagt, wil het volk opheffen, en vertrouwen brengen in de ver schillende lagen van het volk. Het klassen- stelsel brengtwantrouwen en verdeelt het volk, en op deze basis is ons volksbestaan ge bouwd. Het fascisme wil de verschillende bevolkings groepen in kameraadschappelijken geest bij een brengén. Wij willen vertrouwen kweeken en bijbrengen saamhoorigheid on^er.de groe pen die nu door politieken strijd uiteen zijn gereten. Vervolgens bespreekt de heer Nije de laster die tegen de beweging uitgestrooid wordt. Dit zal de beweging niet verbreken, om dat de N.S.B.'ers elkander ten volle vertrou- -Wen. Hierbij bespreekt de heer Nije het groote onderscheid tusschen S.D.A.P. en N.S.B. en «wijst er op, dat het nationaal-socialisme geen stelsel is, maar een geest die voert naar een eensgezindheid, waar een echte sociale vrede zal heerschen. In een corporatieven staat zul len kapitaal en arbeid samen gaan en niet meer tegen over elkaar staan. Vervolgens spreekt de heer Nije over deskundige leiding die in een corporatie ven staat zal zijn. Spre kende over de Godsdienstige aangelegenheden, zegt de heer Nije, dat deze volkomen worden vrijgelaten. Een vrije kerk, maar geen politie ke inzichten of toespraken van den kansel, maar een zuivere verkondiging van Gods woord. Ons volk is niet ontkerstend alleen door de S.D.A.P.. maar ook door de kerk, omdat deze ook verpolitiekt is. De kerk is hiervoor te hoog. De kerk is voor de verkondiging van het Evangelie Met een opwekkend woord om mede te hel pen ons volk van den tegemoet snellenden on dergang te redden en het vertrouwen in de N.S.B. te stellen eindigt spreker zijn rede. Tijdens de pauze was er gelegenheid schrif telijke vragen aan den spreker te stellen. Hier door werd door eenige der aanwezigen ge bruik gemaakt. Al deze- vragen werden door spreker beantwoord. REPETITIE VOLKSZANG. Het comité vöor den volkszang op Ko ninginnedag, leider de heer J. Beider, verzoekt ons te willen melden, dat de repetitie a.s. Vrij dag niet doorgaat, doch gehouden wordt op a.s. Donderdagavond. De volgende repetities vinden plaats Vrij dagsavonds. Visscherij nieuws in een notedop. Vèel aanvoer van makreel. De laatste dagen is er door de trawlers veel makreel aange bracht-. De prijzen varieerden van 6 tot 8 gul den per kist, wat een behoorlijke prijs ge noemd mag worden. Zware heilbotten. Door importeurs werden in den afslag eenige consignatie-zendingen heilbotten verkocht. Behalve kleine exempla ren waren er visschen bij van 60 a 70 K.G. Tusschenbooten op de schelvisch. In ver band met de hooge schelvischprijzen worden eenige „tusschenbooten" van de Marezaten n.l. de Zeeleeuw, en de Emma uitgezonden op de scHelvisch-visscherij Een ongeluksreis. De stoomtrawler Petten heeft op zijn laatste reis met veel tegenslag te kampen gehad. Op de hai-ingvisscherlj zijn de, werden twee netten verspeeld. Met een kleine haringvangst ging de trailer op de ge wone trawlvisscherijwaarbij eveneens een net werd verspeeld. Ondanks de gunstige prij zen besonide de trawler slechts f 2200. Mooie reis van een, logger. Een mooie reis maakte de logger KW 159, die na slechts 7 dagen in zee geweest te zijn niet minder dan f 1240 besömde. Vergeleken bij de schelvisch- trawlers, die dén laatsten tijd geregeld min stens twee weken uitblijven is dit een bijzon der mooi resultaat. UITBETALING VACANTIEBONNEN. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het bestuur van den. R.-K. Bouwvakarbeidersbond a.s. Donderdagavond van 7—8 uur in hét Pa tronaatsgebouw, Zeeweg, zitting houdt voor het uitbetalen der ingenomen vacantiebonnen. Dr. H. Colijn, Koloniën en a. i. Defensie. Dr. J. R. Slotemaker de Bruine, Onderwijs, K. en W. Mt. J. A. de Wilde, Binnenlandsche Zaken. Dr. ir. H. C. J. PI. Gelissen, Handel en Nijverheid. Jhr. mr. A. C. D. de Graeff, Buitenlandsche Zaken. Mr. P. J. Oud, financiën. De nieuwe „R.-K. min. van defensie." Mi-, dr. L. N. Deckers, Landbouw en Visscherij. Mr. M. Slingenberg, Sociale Zaken. Jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, Waterstaat. Mr. J. R. PI. van Schaik, Justitie.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3