HET NIEUWE AVONDBLAD Belangrijke uitbreiding van onze industrie. 20e JAARGANG No. 229 VRIJDAG 2 AUCUSTUS 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1,20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. V/. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD. WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig In de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlie-s van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van eèn anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobüsongevalƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beidén; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Het hoogovenhedrijf besluit tot stichting van een buizengieterij. Waar de buizengieterij komt. Voorloopige capaciteit circa 20.000 ton per jaar. In zijn laatste vergadering heeft de Raad van Commissarissen onzer ven nootschap een belangrijke beslissing ge nomen: Hij heeft namelijk de Directie gemachtigd, over te gaan tot den bomv eener buizengieterij. Hiermede is een nieuwe stap gezet in de ontwikkelings geschiedenis van Hoogovens, aldus T. H. (Ir. A. H. Ingen Housz) in „Samn" het maandblad van- Hoogovens, Mek-og en -Cemy. Drie pliasen in de ontwik kelingsgeschiedenis. Het belangwekkend artikel van den direc teur laten wij hieronder in extenso volgen. De schrijver onderscheidt in de ontwikke lingsgeschiedenis van het bedrijf drie phasen De eerste phase was de bouw en het be drijf van de hoogovens zelve. Onze fabriek was toen, zooals zij werd .gebouwd en in be drijf gesteld, een industrieele onderneming welke zich voorloopig uitsluitend ten doel stelde de vervaardiging van ruwijzer. Eerst werd één, later werden twee hoog ovens tegelijk in bedrijf genomen; nog latei- werd een derde hoogoven, min of meer als reserve-apparaat, maar tevens met de hoop op latere mogelijke vergrooting van het be drijf, gebouwd. Hiermede was de eerste phase van de ontwikkeling afgesloten. De tweede phase bestond in de versterking van het bedrijf door het benutten van alle bijproducten, hetgeen ten doel had den re- sulteerenden kostprijs van het ruwe ijzer zooveel mogelijk omlaag te brengen. In dit gezichtspunt zijn te zien de contracten voor gaslevering met vele omliggende gemeenten, de bouw van de Stikstoffabriek, waardoor al het resteerende kooksovengas ten nutte werd gemaakt, de overeenkomst met de Provincie Noord-Holland, waardoor de nieuwe P.E.N.- centrale hier werd gebouwd en de volledige benutting van liet overschot aan hoogoven- gas zoo goed mogelijk werd verzekerd. Ver der de bouw van de Cementfabriek, die aan de destij ds weinig gebruikte hoogoven slak ken een nuttig emplooi gaf, terwijl de ont wikkeling van eenige kleinere slakkenbedrij- ven alsook de exploitatie van den slakken- berg door de firma Pelt Hooykaas hier volledigheidshalve nog worden gememoreerd. Het stichten van deze nevenbedrijven droeg grootelijks bij tot het bereiken van het gestelde doel: een lage kostprijs, en dit uitte zich dan ook hierdoor, dat zelfs in de uiterst moeilijke jaren van de economische crisis, welke -reeds achter ons liggen, wij er toch nog in slaagden de productie van ons be drijvencomplex in hoofdzaak in stand te houden, terwijl overal elders in de wereld in deze industrie zeer belangrijke inkrimpingen voorkwamen. Thans is echter een stadium aangebroken, waarin ook zelfs de laagst mogelijke kost prijs niet meer voldoende is om den afzet van het ruwe ijzer te verzekeren. De econo mische politiek van afsluiting der eigen grenzen, die over de geheele wereld gaat, maakt den afzet van het ijzer steeds moei lijker, en het is nu niet meer zooals het vroe ger was, dat, wanneer eens een land door bijzondere maatregelen als afzetgebied uit viel, er wel weer een ander land gevonden kon worden waarheen het ijzer dan weer kon worden geëxporteerd. Neen, alle markben zijn thans afgegraasd en de afzetmogelijk heid krimpt door contingenteering, door be talingsmoeilijkheden en door vele andere soorten van belemmeringen die de politiek kan meebrengen, nog steeds meer in: terwijl compensatie daarvan niet meer kan worden gevonden. Zoo blijft er dan bij inkrimpenden uit voer maar één middel over om de productr aan ruw ijzer zoo goed mogelijk in stand tc houden, en dat eene middel is: grootere afzet van het ijzer in het eigen land door verwer- AUCUSTUS. De Julimaand is weer voorbij, Augustus is weer aangevangen. Men denkt haast aan het herfstgetij, Maar zonder er naar te verlangen. Augustus is de maand der oogst, Vaak rijke oogst aan regendagen, Met de vacantie op haar hoogst Twee dingen die zich slecht verdragen, De maand waarin het dorpspension Het heele jaar moet compenseeren, Maand van aanbidding van de zon, En van het hoogtij van kampeeren. Augustus maak het goed met ons, Wat zijt gij, zou 'k wel willen raden, Met ons van zins, met ons van zons, Een regenbad of zonnebaden? Verheven als uw naam mag zijn, 't Is niet zoo met uw reputatie Op het gebied van zonneschijn, Gaaft gij te vaak devaluatie. Maak dat nu eens vooral eens goed, Toon u als maand ditmaal de droogste, Laat ons door u eens nieuwen moed, Gerijpt in zonnevreugde oogsten. P. GASUS. BAPTISTEN GEMEENTE. In verband met de vacanties zullen in de maand Augustus de 14-daagsche kerkdiensten in de kerk aan de Viliebrordstraat uitgevallen. Het ligt in de bedoeling, om met Septem ber in hetzelfde gebouw eiken Vrijdagavond te acht uur diénst te houden, waarin telkens Ds. A. P. Barendregt van Haarlem denkt voor te gaan. king ervan tot producten, die ons land kan gebruiken. De derde phase thans ingegaan. Hiermede zijn wij de derde phase van de ontwikkeling ingegaan, nu wij- de verwerking van het ruwe ijzer-tot andere producten heb ben ter hand génomén. Allereerst kwam als zoodanig ill aanmerking de vervaardigihi van gegoten ijzeren buizen, waarbij het ge bruik van ruw ijzer uit 'den aard der zaak proportioneel het grootst is (bij de vervaar diging van staal- wordt meestal een vrij be langrijk percentage schrot bijgezet), terwijl verder gegoten ij ze ren buizen in ons land nog niet werden gemaakt. Het besluit is dus genomen, tot de vervaar diging van gegoten ijzeren buizen over te gaan en wel rechtstreeks door onze eigen vennnootschap, zoodat hiervoor niet een nieuw lichaam zal worden gevormd. De fabriek, welke zal worden gebouwd, zal het eigendom van de N.V. Hoogovens zijn, die ze in haar bedrijvencomplex als eigen bezit op neemt. Een mijlpaal. De totstandkoming van de fabriek is een mijlpaal die een nieuw verschiet opent een verschiet van nieuwen arbeid en ook vaii nieuwe zorgen, maar hopelijk evenzeer van nieuwe voldoening. Het is tevens eeii mijlpaal die de kroon zet op een reeds verricht werk, namelijk de ontwikkeling' van een eigen systeem van buizènf-abricage, zooals die in onze proeffabriek na nauwgezette en toege wijde studie is tot stand gekomen. Dê fabri cage toch van gegoten ijzeren buizen kan in den tegenwoordigen tijd in een fabriek die concurreer en wil, niet meer geschieden óp de ouderwetsche wijze, waarbij de buizen in vertikale, staande vormen werden gegoten; er moet een soort „löopende band fabricage" worden toegepast, waarvoor de nieuwe methode van centrifugale gieting d.w.z. gieting in een horizontaal liggenden draaien- den vorm zonder binnenkern wordt uitge voerd. Op het gebied van deze niéuwe fabri cagemethode bestaan meer der patenten, en het bleek bij studie, dat hét niet mogelijk was een gebruiksrecht voor de vervaardiging van buizen volgens deze -patenten op voor ons aannemelijke voorwaarden te verkrijgen. De oplossing uit deze moeilijkheid werd ge vonden door de ontwikkeling van een eigen systeem en het slagen van die ontwikkelings pogingen gaf ons nieuwe bedrijf een. belang rijken grondslag ;door de onafhankelijkheid die het ons voor de vervaardiging, den ver koop en de.sgewenscht den uitvoer, van de aldus gefabriceerde buizen verschaft. De vele toegewijde werkeers, die hieraan heb ben medegearbeid en in het bijzonder de heer Lede-bo-er, die de geestelijke vader van het systeem is, mogen op deze moeilijke ont wikkelingsperiode met groote voldoening te rugzién. t Het ontwerp voor de nieuwe fabriek 'is al dus gemaakt, dat zij begint met een zekere minimumcapiciteit (voorloopig omstreeks 2>0.000 ton per jaar) en dat de mogelijkheid bestaat haar organisch uit te breiden tot grootere capaciteit. Het maken van de plannen voor den bouw van de fa briek is in vollen gang en alle lessen uit de proeffabriek zullen daarbij natuurlijk worden ter harte genomen en de daar opge dane ervaring dient als basis voor de vele constructies die in de fabriek zullen voor komen en waarvan tal van details Middeler wijl in de proeffabriek verder worden onder zocht. Waar de fabriek gebouwd wórdt. De plaats waar de fabriek zal worden ge bouwd is de ingravmg welke in de laatste maanden is tot stand gekomen ten Zuiden van den Schulpweg en ten Westen van de Rooswijkerlaan. Wij zijn namelijk van mee- niiig, dat bij de verdere ontwikkeling onzer fabrieken aansluiting aan het binnenwater voor een zoo goedkoop mogelijke verzending van groot gewicht is en het ligt dan ook in de bedoeling om op den duur onze nieuwe industrieterreinen door een nieuw kanalen stelsel aan het bestaande binnenwater te verbinden. Dit geldt zoowel voor de buizen fabriek als voor de toekomstige staalfabriek die wij een maal hopen te bouwen en waarvoor de ten Noorden van ons besctaande bedrijvencom plex gelegen fabrieksterreinen zijn bestemd. Wanneer nu aan het binnenwater wordt ge bouwd, dan i.s het gewenscht het niveau van de fabriek belangrijk lager te leggen dan het huidige fabrieksterrein, opdat een goede aansluiting aan het binnenwater verkregen kan worden. Iets dergelijks is reeds bij de Cementfabriek te zien. In verband, hiermedi worden ook de toekomstige industrieterreinen op een lager niveau gebracht en voor de buizenfabriek is zulk alreeds geschied. De bouw dezer fabriek kan dus terstond in het aldus voorbereide terrein plaats vinden. Eenige veranderingen daar ter plaatse zul len nog noodig zijn. omdat de spoorwegaan sluiting in een ingraving komt, welke ook reeds ten de-el-s gereed is en waardoor het meest Westelijke stuk van den Schulpweg in zijn huldigen vorm zal moeten worden onder broken en de Schulpweg dus ten Noorden van die ingraving zal worden omgelegd. Over een jaar gereed? Zoo zijn dus de eerste werkzaamheden reeds aangevangen en langzamerhand zal men de bouwwerkzaamheid, die maar al te Tani op onze fabrieksterreinen is onderbroken ge weest, weer zien opleven en zullen wij de vreugde smaken een nieuwe fabriek, een nieuwe schakel in de economische kracht onzer onderneming te zién groeien. Moge het on,s gegeven zijn over ongeveer een jaar dien bouw zoover gevorderd te zien, dat met de inbedrijfstelling kan worden begonnen en moge dan dit nieuwe onderdeel onzer onder neming beantwoorden aan het gestelde doel: versteviging van het bestaande bedrijven complex, verdere uitbreiding van de werk gelegenheid en economisch gerechtvaardig de voorziening in de behoefte van ons land door eigen fabricage van een artikel dat tot nu toe hier te lande niet vervaardigd werd, WINKELIERS- EN HANDELSVEREENIGING „GROOT IJMUIDEN". Gisteravond heeft in Hotel No. Een de 8e jaarvergadering van de Winkeliers- en Han delsvereniging „Groot IJmuiden" plaats ge had. De vergadering werd geopend door den voor zitter, den heer G. van Telgen. Door afwezig heid van den secretaris werden de notulen uitgebracht door den 2en secretaris, den heer F. de Boer. Na vaststelling daarvan werd het jaarverslag voorgelezen. De heer S. van Dorp bracht als penningmeester het financieel ver slag uit. Penningmeester en secretaris werd door den voorzitter dank gebracht voor hunne duidelijke verslagen. Tot leden van de kascommissie werden be noemd de heeren Feddema, Heykoop en Keer- semaker. Hierna werd overgegaan tot de bestuurs verkiezing. Aan de beurt van aftreden waren de heeren G. de Jager, F. de Boer en K. Tijsen. De heer Tij sen stelde zich niet herkies baar. Bij monde van den voorzitter werd den heer Tijsen dank gebracht voor het vele werk dat hij als secretaris voor de vereenïging ge daan heeft. Ook eenige leden richtten woor den van dank tot den heer Tijsen. In de vaca ture van een lid voor Oud IJmuiden werd ge kozen de heer Joh. de Waard, en voor nieuw IJmuiden de heer Joh, Meijer. De heeren G. de Jager en F. de Boer werden eveneens herkozen. Besproken werd een te honden etalage-wedstrijd. Voorgesteld werd om dezen wedstrijd te houden in de eerste week van September en hiermee te beginnen op 31 Augustus. Het publiek zou hierbij dan als jury optreden. De heer Feddema stelde voor, dat in deze etalage's zooveel mogelijk naar voren zullen worden gebracht de verkoopbare artikelen. De heer Meyer vroeg wat het bestuur dacht te stellen als attractie voor het publiek, voor het keuren der etalage's, en hoe men de prij zen aan het publiek denkt toe te kennen. De heer Keersemaker zag gaarne dat de etalages, waaraan voor de betrokken winkeliers ook prijzen beschikbaar worden gesteld, naar groe pen werden ingedeeld. Na eenige besprekingen hierover werd het voorstel tot het houden van een etalagewed strijd aangenomen. Voorts werd besloten, in de maand September een reis te maken naar .de jaarbeurs te Utrecht, waarna de vergade ring gesloten werd. VELSEN EEN ONGEWENSCHTE ECHTGENOOT IN „DE PONT". Albury's burgemeester Zater dag in ons land. Frances Dee in de Fox-Film „Een ongewenschte echtgenoot Op het nieuwe programma van de bioscoop ,De Pont" prijken wederom twee interessante hoofdfilms. Van een daarvan „Een onge wenschte echtgenoot" laten wij hieronder den korten inhoud volgen. Joy Stanhope, een der rijkste meisjes New York, bereidt zich voor op haar debuut in de uitgaande wereld. Mrs. Stanhope's grootste verlangen is, haar dochter met zoo groot mogelijke pracht en praal haar intrede in de Society te laten ma ken. Wat haar vader betreft, deze trekt zich van het heéie geval weinig aanzijn jacht is -zijn hobby. Aan haar opvoeding hebben haar ouders zich niet veel gelegen laten liggen; zij lieten deze geheel over aan een kinderjuffrouw en de trouwe huisknecht Troon. Mrs. Stanhope ziet kans, haar echtgenoot over te halen, haar een chèque voor 50.000 dollar te geven voor het feest dat gehouden zal worden, ter eere van het debuut van Joy en met dit bedrag in handen, kunnen de voor bereidingen een aanvang nemen. In de eerste plaats wordt Miss Vanderdoe geëngageerd, een zeer geziene persoonlijkheid in het helpen arrangeeren van partijen. Zij krijgt een groot salaris en bovendien een pro visie van bands, bloemen, invitaties en leve ranciers van spijzen en dranken. Harry Gold en zijn band wordt geëngageerd om voor de muziek te zorgen. Tusschen al deze bedrijven door is Joy ver liefd geworden op Chris Hansen, den violist uit Gold's band en het tweetal ontmoet elkaar geregeld in het geheim. Op zekeren dag wordt Joy echter gedwon gen, een invitatie aan te nemen van Jimmy Wolverton, een verloopen, doch zeer rijk jong- mensch, wien haar ouders een geschikte partij voor haar vinden. Wolverton drinkt te veel, er vindt een zeer vernederende woordentwist plaats, betreffende de rekening, waarop Joy bescherming zoekt bij Chris, wiens band toe vallig optreedt in het hotel waar zij gedineerd hebben. Zij vergezelt hem naar zijn kamer en verklaart hem. daar haar liefde Intusschen begint de datum van het groote feest angstwekkend nader te komen. Joy is diep rampzalig; Chris is met zijn band in Chicago en zij kan haar onvoorzichtigheid onmogelijk aan haar ouders bekennen. Aan den vooravond van het feest vertelt zij Harry Gold voldoende, zoodat deze begript, dat zij met Chris moet. trouwen. Chris komt terug uit Chicago. Opgewonden zegt hij haar, een concertreis in Europa te gaan maken en hij bij zijn terugkeer met haar te trouwen. Zij weet echter, dat het dan te laat zal zijn. Het feest is in vollen gang. Joy doet hope- looze pogingen, om er gelukkig uit te zien, alhoewel zij zich ellendig voelt. Op het feest Ls ook, niet geheel nuchter, Jimmy Wolverton. Hij stelt Joy voor, dat hij haar schaken zal en -zij. niet wetende, wat te doen, stemt toe. Via een echt Amerikaansch huwelijk komt alles tenslotte weer op z'n pootjes terecht. „Een lot uit de loterij" is van een geheel ander genre. Immers worden de hoodrollen er in vertolkt door Lucie Englisch, Hans Brause- wetter, Jacob Tiedtke en anderen. Hij wil allen, die hem schreven, bezoeken. AMSTERDAM, 1 Augustus (A.N.P.) De heer Alfred Waugh, de burgemeester van Al- bury (New South Wales in Australië), die, toen het K. L. M. vliegtuig „Uiver" als deel nemer aan de LondenMelbourne race nabij Albury in nood verkeerde bij de noodlanding zooveel hulp heeft verleend aan de Neder- landsche vliegers, vertoeft op het oogenblik te Londen. Hij heeft eenigen tijd een toer op het continent gemaakt, van welke hij Woensdag in zijn hotel te Londen terugkeerde. Vrijdagavond zal hij weer uit Londen ver trekken om Zatei'dagochtend in Nederland aan te komen. De correspondent van het- A. N. P. heeft den heer Waugh in zijn hotel in Londen opge zocht om hem te vragen, welke plannen de in Nederland zoo bekend geworden burgemeester van Albury voor zijn bezoek aan ons land heeft. Mr. Waugh ontving den correspondent op de hem eigen zeer vriendelijke en hartelijke manier en gaf in het kort een overzicht van zijn reisplannen. In de eerste plaats zal de burgemeester zich naar Amsterdam begeven om zijn ambtge noot aldaar, dr. W. de Vlugt, een bronzen ma quette aan te bi-eden, waarop de inwoners van Albury staan afgebee-ld, terwijl zij de ge stra, nd-e „Uiver" uit het moeras van Albury's renbaan, waar het toestel was neergekomen, trekken. .,Ik hoop spoedig na mijn aankomst te Am sterdam op Zaterdagochtend ook den eersten minister te ontmoeten", zeide Mr. Waugh, „en ik zal het op prijs stellen door de Koningin in audiëntie te worden ontvangen om haar persoonlijk namens de inwoners van Albury en de bevolking v-an Australië te danken voor de onderscheiding, welke zij mij heeft willen verle-enen. Daarna heb ik een afspraak met den hee-r Ple-sman, den directeur van de K. L. M., waar na ik een bezoek aan den burgemeester van Amsterdam zal brengen. Ik zal hem vragen de maquette, die ik meebreng, te aanvaarden." De burgemeester van Albury vertelde verder, dat hij eenige dagen te Amsterdam wil blij ven voordat hij een reis door Nederland gaat maken. „Mijn plannen zijn nog niet vastgesteld. Zoo dra ik in Amsterdam ben, zal de route even wel vaststaan. Er zijn veel plaatsen, die ik gaarne zou bezoeken en ik verwacht, dat mijn reis in Nederland tenminste drie weken zal duren. Van zeker 25 scholen in Nederland heb ik na aankomst van de „Uiver" in Melbourne brieven ontvangen, vele geteekend door alle leerlingen der school. Deze liggen in ver schillende gedeelten van het land en ik heb alle brieven beantwoord en beloofd een bezoek te zullen brengen". „Ook kreeg ik vele afzonderlijke brieven, vooral van schoolkinderen. Voor geen geld ter wereld, zou ik willen verzuimen al die kinde ren, die mij zoo vriendelijk schreven, te be zoeken", verklaarde Mr. Mau-gh. Tenslotte deelde hij nog mede, dat hij uit alle deelen van de wereld na de noodlanding v-a-n de „Uiver" en de gelukkige start vandaar naar Melbourne brieven heeft ontvangen. De heer Waugh is reeds zestien jaar burge meester van Albury. Op zijn reis door Neder land zal hij worden vergezeld door zijn echt- genoote. Ernstig ongeluk bij tankbouw te Pernis. Hedenavond Dr. Colijn voor de radio. 's-Gravenhage. Donderdag. De aangekondigde radio-rede van den minister-president dr. I-I. Colijn zal morgen avond (Vrijdag) om acht uur over de beide zenders worden uitgezonden. De minister van binnenlandsche zaken Mr. De Wilde zal zich morgen met verlof naar het buitenland begeven. Voorzitter van den ministerraad en ver schillende ministers zullen in het midden ..van de volgende week met vacantie. gaan. IJzeren plaat vernielt een stelling. Pernis.. Donderdag. Hedenmorgen is op het terrein van de Ba- taafsche Petroleummaatschappij aan de Von delingenplaats te Pernis een ernstig ongeluk gebeurd. Zes werklieden waren bezig een ijzeren plaat te leggen op het dak van de tank. Door dat de plaat ging schuiven kwam zij terecht op de 10 meter hooge stelling, waarop de werklieden stonden, waardoor de consol, waarop de stelling rustte, brak Vier arbeiders vielen naar beneden. De 34- jarige C. de Wijze, wonende te Rotterdam, was onmiddellijk dood. De 29-jarige E. C. Bijkerk uit Schiedam en de 22-jarige H. C. Bijl uit Vlaai-dingen bleken zeer ernstig gewond. De vierde man liep slechts lichte verwondingen op. Dr, Mol uit Hoogvliet verleende de eerste geneeskundige hulp. De gewonden werden naar het ziekenhuis aan den Coolsingel te Rotterdam vervoerd. Omtrent h-et ernstige ongeval, dat heden ochtend gebeurde, vernemen wij nog het volgende: Eenige honderden arbeiders zijn bezig op genoemd terrein een groote tank te bouwen Deze tank is nagenoeg geheel klaar en hedenmorgen was men zoover gevorderd, dat de bovenplaat. moest worden aange bracht. Door tot nu toe niet opgehelderde oorzaak is deze plaat gaan schuiven, zoodat zij terecht kwam op een 10 meter hooge houten klimstelling. Onder het gewicht van de plaat is deze stelling bezweken. Z.ij stortte in en z-es arbeiders, die zich er op bevonden vielen naar beneden. De noodlottige gevolgen daarvan zijn bekend. Twee der arbeiders kwamen met schrik vrij. De bouw van de tank werd uitgevoerd door Swarttouw's constructiewerkplaats en machinefabriek te Schiedam. Voor zoover valt na te gaan zijn bij den bouw alle voorgeschreven veiligheidsmaat regelen genomen. De politie en de arbeids inspsctie waren spoedig na het ongeluk ter plaatse om een onderzoek in te stellen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1