HET NIEUWE AVONDBLAD Wandgedierte. Arbeidsvrucht. 20e JAARGANG No. 231 MAANDAG 5 AUG. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijn? dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden medeaeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad'zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig In de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart. tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Colijn's Rede. De ministerpresident heeft zich Vrijdag avond voor de microfoon geplaatst en het Ne- derlandsche volk op vaderlijken en bezadigden toon toegesproken. Hij heeft het eraan herin nerd dat het in zijn historie nog veel erger tijden dan deze heeft doorgemaakt, en het bezworen de tanden op elkaar te zetten, te volharden en zich rustig te houden in af wachting van de ontmoeting van het Tweede Kabinet-Colij n met de Kamer. Het Tweede Kabinet-Colijn wacht die ontmoeting ook rustig af. Het heeft trouwens geen conflict met de Kamer of een fractie daarvan. Dat was het Eerste Kabinet-Colijn, dat er niet meel is, al zitten in het Tweede al dezelfde minis ters weer (plus een nieuwe: mr. Slingenberg). Deze subtiele „politieke figuur" zal menige luistervink een glimlach ontlokt en niet al te zeer geïmponeerd hebben. De minister-president heeft voorts gedo ceerd over de verschillen bij de vorming van parlementaire en extra-parlementaire kabi netten, en ons niet onthuld in welken mate er nu overeenstemming verkregen is. Op de vraag of een nieuw conflict dreigt is, zei hij, niet met volkomen zekerheid een antwoord te geven. Wel stelde hij vast dat de vorming van een parlementair kabinet niet mogelijk ge bleken is, gezien de pogingen van den heer Aalberse. Tusschen de zes groote fracties niet bij gemis aan overeenstemming, tusschen de S. D. A. P. en de R.K. niet omdat de laatsten die combinatie niet wenschen. Alzoo, konden wij concludeeren, rest bij eli minatie het extra-parlementaire kabinet. En de tweede factor die op zijn ontmoeting met. de Kamer invloed moet hebben is het pro gram waarmee het straks (op den derden Dinsdag van September) in de Kamer zal ver schijnen. Omtrent dit program deed minister Colij.li geen onthullende mededeelingen. Wel prees hij minister Gelissen's industrialisatie aan en erkende hij de belangrijkheid van uit voering van meer nuttige openbare werken, maar .op beide punten maakte hij reserves. De industrialisatie eischt langdurige en grondige voorbereiding en wordt bemoeilijkt door de houding van het buitenland, en het aantal voordeel-afwerpende openbare werken is be perkt. Natuurlijk heeft de minister-president niet nagelaten met nadruk op de rampzalige ge volgen van den internationalen economischen warboel te wijzen. Belangrijk vooral is deze zin: „De ommekeer in het internationale ruil verkeer van goederen, die bezig is zich te vol trekken, heeft voor alle landen nog niets dan verarming opgeleverd en de pogingen, om door nationale maatregelen de verloren wel vaart te herwinnen, hebben overal gefaald en kunnen ook niet tot resultaat hebben, dat datgene wat verloren ging weer in volle wel vaart terugkeert." Waarop dan natuurlijk volgde, dat wij tegenover deze feiten geen houding van stille berusting mogen aannemen, plus een opsom ming van de diverse maatregelen, door de regeering genomen om 's lands welvaarts bronnen te steunen. Ten aanzien van de handhaving der munt- pariteit beval de minister-president, zooals gezegd, rust en vertrouwen aan. De regeering, deze regeering, wil de muntpariteit hand haven. Dr. Colijn ging zoover daaraan toe te voegen, dat het Nederlandsche volk het lot van den gulden zelf in de hand heeft. Als men rustig blijft, gebeurt er niets dat die pa riteit verstoren kan. Uit deze woorden zou men moeten afleiden dat dr. Colijn er thans vast van overtuigd is, dat hij zijn deflatie-politiek met handhaving van den gulden verder zal kunnen voortzetten. Want laat ons er even aan herinneren dat de onrust, die de vorige week zooveel misère ver oorzaak heeft, niet uit het volk, maar uit het parlement is ontstaan, en dat het bestaan van een aantal devaluïsten in het parlement die onrust veroorzaakt heeft. Als dr. Colijn thans zegt: „gij hebt u alleen maar rustig te houden en d.e gulden is gered" moet men daar uit wel afleiden: „Wij regeerders staan zoo stevig dat wij u daarin kunnen blijven vóór gaan, zonder gevaar voor herhaling van het spektakel van de vorige week, dat uw ver trouwen geschokt heeft". Dit schijnt de eenige logische slotsom die men trekken kan. Men zou gaarne zoo stel ik, onpartij politiek mensch, 'het mij tenminste voor nog eens een andere rede van dr. Colijn hoo- ren. Een rede, waarin hij ons zijn inzichten uiteenzette over de naaste toekomst van 'het parlementarisme. Is het mogelijk ooit weer tot een geregelde werkwijze van parlemen taire kabinetten te komen, met vaste meer derheden, zonder aanzienlijke wetswijzigin gen? Is de huidige Kieswet, die van de Ka mer een permanente staalkaart van ver deeldheden gemaakt schijnt te hebben, daar bij naar zijn meening houdbaar? Moeten wij blijven doorgaan met extra-parlementaire kabinetten en zakenkabinetten, allemaal tij delijke compromissen vol onzekerheden en kansen op conflicten zooals dat van de vo rige week? Is dat een bevredigende regee- rings-perspectief? Hoe ziet dr. Colijn de verdere staatkundige ontwikkeling? Maar deze dingen waren in deze rede niet aan de orde. Men kan zich moeilijk ontvein zen dat zij binnen afzienbaren tijd aan de orde zullen moeten komen. R. P. IJMUIDEN ZOMERKAMP VAN HOOGOVEN-STATEN. Het zomerkamp van Hoogoven-Staten, dat, zooals wij reeds berichtten, van 6-12 Aug. ge houden zou worden gaat wegens gebrek aan deel neming niet door. Na de vacantie-periode zal echter dcjoor een groep kernleden een bijeen komst belegd worden om zoo mogelijk een nieuw plan voor een volgend jaar te ontwer pen. Een stem uit Frankrijk tegen de pufvisscherij. Visscherij in diepten beneden 10 M. dient vermeden te worden. Het is bekend, dat de Visgcherij -Centrale maatregelen in uitzicht heeft gesteld ter be teugeling van de pufvisscherij, bestaande uit een aanvoerverbod van visch beneden bepaal de maten. Reeds 1 Augustus j.l. zouden deze maatregelen in werking treden, doch over eenkomstig de algemeene verwachtingen is hiervan niets gekomen. De termijn die den reeders overbleef om in verband met de door de Visscherij Centrale voorgeschreven regelen de noodige maatregelen te nemen, was dan ook werkelijk wat al te kort, want ongetwij feld zal het noodig zijn, wil men de gewenschte resultaten bereiken, tot een vergrooting dei- mazen van den kuil over .te gaan en dit is een vrij dure geschiedenis. Ongetwijfeld zal men bij de Visscherij-Centrale van de zijde der trawlerreeders wel op eenig respijt hebben aangedrongen. Maar uitstel is geen afstel en ongetwijfeld zullen we binnen afzienbaren tijd wel meer hierover hooren. Ook in het buitenland houdt men de aan dacht op deze aangelegenheid, die voor de visscherij in de Noordzee een levenskwestie is geworden, gevestigd. Het is niemand minder dan de vermaarde Fransche bioloog Le Danois, directeur van het „Office Scientifique et Tech nique des Pêehes Maritimes", van wiens hand reeds tal van hoogst belangwekkende artike len over deze materie het licht hebben gezien, die thans weer in de Revue des Travaux zijn waarschuwende stem heeft doen hooren. Een verstandige exploitatie der vischgron- den moet de beroepsvisschers er toe leiden, elke vangst in diepten tot 10 M. te vermijden, de visscherij in diepten van 10 tot 20 M. te beperken tot de visscherij op volwassen plat- visch met sparing van de jonge wijting, ter wijl op grootere diepten dan 20 M. jonge ka beljauw, schelvisch enz. de gelegenheid moet worden gegeven om te ontsnappen Hij vervolgt dan als volgt: „Het is maar al te duidelijk dat de verwoes ting der kleine visch, in de onmiddellijke na bijheid der kust, niet het minste nut oplevert, gezien de onbeduidende lengte der visch, die er gevangen wordt, terwijl deze visch In de volgende strooken loonend worden kan voor de vaartuigen, zooals de kleine trawlers, die op diepten van ongeveer 20 m. visschen. Deze vaartuigen daarentegen, als zij geen geschikt tuig aanwenden, zullen daar zonder voordeel de kleine soorten vangen, die geen handels- waarderiiebben. Het isxte betreuren, dat de huidige verorde ningen niet de minste rekening met deze om standigheden houden, waardoor de verar ming der vischgronden van dag tot dag ver ergert; zooals gezegd, is de verdwijning van zekere soorten, zooals de tong en de tarbot, thans op de Fransche kust een voltrokken feit. Dit laatste geldt natuurlijk ook voor onze kust. Dit alles steunt op waarnemingen van de samenscholingen en verplaatsingen die de visch instinctmatig voltrekt, met het. oog op haar voortplanting en voeding. De diepten van 0 tot 5 meter zijn voornamelijk bevolkt door kleine platvisch, die van 5 tot 10 m. door onvolwassen platvisch en kleine wijting, van 10 tot 15 m. door onvolwassen wijting en vol wassen platvisch, die van 25 m. en meer door volwassen grovere sorten. Wij hebben onlangs het onthaal medege deeld dat de vertegenwoordigers der visscherij aan deze voorstellen in den Fransehen vis- scherijraad bereid hebben. Daarmede is ech ter de moeilijkheid niet opgelost. De kleine visscherij, zegt Le Danois de tegenstand komt natuurlijk meest van haar dit is de eigenlijke kustvisscherij is een ouderwetsch overblijfsel, waaraan de openbare macht een einde dient te maken. Het mag niet, dat ter wille van de kleine visschers, hoezeer zij ook bescherming der openbare macht verdienen, de huidige toestand blijft duren en dat die eindigt in een volledige uitroeiing der vis scherij. Huil zaak wordt niet gediend door de verwoesting der vischgronden, waarvan zij leven; zij wordt er in werkelijkheid ten zeer ste door geschaad". Dat zijn radicale woorden, die Le Danois neerschrijft; ongetwijfeld zou hij ip een ietwat gematigden toon hebben gesproken als hij de groote beteekenis der Nederlandsche kust visscherij gekend had. Hoe het ook zij, som mige maatregelen verdienen zeer zeker over weging, want het gaat toch niet aan, dat onze pufvisscherij doorgaat, het zaad der zee, de jonge vischjes bij millioenen te vernielen. Het is volkomen juist wat de Fransche bio loog schrijft: de kustvisscherij vernietigt haar eigen bestaan. SEPTEMBERDAGEN VAN HOOGOVEN- STATEN. Ook dit jaar zullen weer de Septemberdagen gehouden worden en wel op Zaterdag 14 en Zondag 15 September. Het programma voor deze dagen luidt: Zaterdag van 36 uur: kinderfeesten op Watervliet, wedstrijden, poppenkast, gym nastiek, etc. Zondag 1012 v.m.: gymnastiek demonstra ties en honkbalwedstrijden. Van 24 uur n.m. voetbalwedstrijd en een korfbalwedstrijd. In de pauze zullen zoo mogelijk demonstra ties van het overige Hoogoven-statenwerk ge geven worden. KORFBALVEREENIGING „WATERVLIET" Naar wij vernemen zal de korfbalvereeni- ging „Watervliet" Zondag 1 September met J 4 twaalftallen aan de seriewedstrijden van I K.V.K.V. te Alkmaar, deelnemen. Verder zullen op Zondag 8 September serie-wedstrijden op I eigen terrein georganiseerd worden tegen eenige Blauw-Wit twaalftallen. Radicale verdelging, onder geheimhouding en schriftelijke garantie. Alleen onze twee voudige methode garandeert U afdoende verdelging. Waar anderen Haalden, slaagden wij. Z UI VERONDERNEMING „RADICAA L", Gen. Cronjéstraat 135 Telefoon 11657. (Adv. Ingez. Med.) MIJN AANGEBRACHT. Een Volendammer schipper heeft alhier een mijn aangebracht, die nabij de kust was op- gevischt. De mijn is in de Visscbershaven door de torpedoboot Z 5 van boord gehaald. BEROEP AANGENOMEN. De heer G. Toornvliet, candidaat der Gere formeerde Kerken, heeft het beroep naar Nieuwerkerk aan den IJssel aangenomen. Deze plaats ontvangt daarmee voor het eerst een candidaat als predikant; tevoren is zij steeds bediend geweest door predikanten, die reeds eerder in het ambt gestaan hadden. Over den datum der intrede, welke plaats zal vinden na het peremptoir examen, dat de heer Toornvliet in de classe Gouda zal heb ben af te leggen, zullen wij nog nader berich ten DRIEHUIS JUBILEUM RIJKSVELDWACHTER ENGELS. Ook de buurtschap Driehuis is bij de hul diging van den rijksveldwachter Engels ter gelegenheid van diens 25-jarig jubileum niet achter gebleven. Het initiatief daartoe werd genomen door de Vereeniging van Bewoners in de buurtschap Driehuis, welker voorzitter, de heer Bruggeman den jubilaris toesprak waarin hij gewaagde van de sympathie die de gemeente vöoh den' jubilaris heeft. De harmonie „Soli Deo Gloria" onder lei ding van den heer Kees Ouderdijk, zorgde voor muzikale opluistering SANTPOORT MET „SANTPOORTS BLOEI" NAAR TEXEL. Per autobus maakte een gezelschap van de vereeniging „Santpoorts Bloei" een interes sante tocht naar Texel, die mede dank zij het mooie weer, uitnemend slaagde. Het dagelijksche bericht uit Oss. De gemeente-politie van Oss heeft zekeren J. B. gearresteerd, die ten overstaan van de politie bekend heeft medeplichtig te zijn aan een in Januari 1934 gepleegde inbraak bij den slager Jansen op den Heuvel te Os. Naar aamleiding van deze bekentenis is door de gemeente-politie voorts gearresteerd de 32- jarige J. den B., verdacht van medeplichtig heid aan bovengenoemde inbraak en meer dere diefstallen. (In de Betmoe is men zeer tevre den over de prijzen voor het -fruit verkregen en ook de nog te ver wachten resultaten worden gun stig beoordeeld.) Daar komt nu eens goede tijding Van een vaderlandsche teelt, Dat Is reden tot verblijding, Waar het heele volk in deelt. Wij, die graag van vruchten smullen. Geurig malsch en rijp en zacht, En de kweeker, die bij 't vullen Van zijn beurs tevreden lacht. Kersen en morellen, bessen, Hebben het maar best gedaan, Pruimen worden ook successen, Perziken zal ook wel gaan. Dik geladen zijn de peren, Zooals 't in het vak verluidt, Appels, kan men constateeren, Komen even gunstig uit. Hier is naast veel tegenslagen Eens een straaltje zonneschijn, Er kan toch in onze dagen Ook nog mooie f'ruitgang zijn. De natuur kweekt nieuw vertrouwen, Door een mooie vruchtenkweek, Er is vreugd in de Bat-ouwe, Glans in onze vruchtenstreek. Het bewijs dat het ook heden, Ondanks crisis, nog wel lukt, Dat men na het werk tevreden, Vruchten van z'n arbeid plukt. P. GASUS. Albury's burgemeester in ons land. Hedenmorgen audiëntie bij Dr. Colijn. DAME BEHAALT HET ZWEEFVLIEG- BREVET B. De eerste in Nederland. Zondag heeft mej. Emmy de Bink, lid van de Leidsche Zweef vliegclub te Eindhoven, waar deze week „de vliegweek" wordt ge houden, haar B-brevet zweefvliegen behaald. Mej. de Bink is de eerste dame, die hier haar 'brevet B behaalde. De heer A. Waugh. De heer Alfred Waugh, de burge meester van Albury, en zijn echtge- noote, zijn zeer onder den indruk van de hartelijke ontvangst, welke hen tot nu toe in verschillende plaatsen van ons land is bereid. Zaterdagmorgen is het echtpaar in ons land aangekomen en terstond naar Amsterdam vertrokken. Wij hebben de gelegenheid gehad een oogen- blik rustig met den vriendelijken Australischen magistraat en zijn echtgenoote te praten, die, zocals boven reeds gezegd, zeer getroffen wa ren door de hartelijkheid van de ontvangst in Holland. Te Warschau stortte het geboortehuis van madane Curie in, waarbij verschei dene personen gedood en een groot aantal gewond werden. Een foto van de aangerichte verwoesting. „Het begon al in Hoek van Holland", zei de burgemeester, „de heer Gilissen, die indertijd tot de passagiers van de „Uiver" behoorde, wachtte ons daar als een goede oude vriend op, m'n vrouw bood hij prachtige bloemen aan. Ik vond het buitengewoon prettig hem terug te zien. We hebben in Albury bijzonder gezellig gepraat en ik herinner me nog, hoe we ons naar aanleiding van een sigaar ver diepten in de mogelijkheden van de moderne techniek". „Naar aanleiding van een sigaar?" „Ja, lachte de heer Wdugh, meneer Gilis sen had in Berlijn sigaren gekocht, voor hij naar Engeland vertrok om met de „Uiver" te starten, diézelfde sigaren rookten we een paar dagen later in Australië Dan vertelt de burgemeester verder over zijn ontvangst in Nederland. „Aan de stations stonden groepen belang stellenden om me toe te wuiven en om me welkom te heeten in Nederland. Maar ik wist al, dat ik hier veel vrienden heb. Meer dan 150 brieven bereikten me uit Holland, er is zelfs een meneer, die mij zes maal geschre ven heeft. Kijkt u zelf maar, ik heb alle adres sen in dit boekje aangeteekend en als het eenigszins mogelijk is, wil ik ze allemaal per soonlijk bedanken. Vooral de scholen, die mij schreven, hoop ik te kunnen bezoeken. Ik heb souvenirs uit Australië voor ze meegebracht". We zijn bezig het reisprogramma vast te stellen, er zijn natuurlijk plaatsen, die me bij zonder interesse eren, zooals b.v. de Zuiderzee werken. Daar wordt in Australië met bewonde ring over gesproken. Maar ik hoop zooveel mogelijk plaatsen te bezoeken. Ik heb een missie te volbrengen, ik heb de sympathie en de vriendschapsgevoe- lens van Albury en het geheele Australische volk over te brengen. Uw vorstin heeft hij zeer gelukkig gemaakt door mij een Ko ninklijke onderscheiding toe te kennen en ik zal het bijzonder op prijs stellen door H.M. de Koningin in audiëntie te worden ontvangen. Ook hoop ik weldra uw eersten ministér, dr. Coliin te ontmoeten. „Bent u al eens eerder in Nederland ge weest?" „Nooit; maar 't is een prachtig land met een hartelijke bevolking en ik hoop nu m'n schade in te halen. Wel heb ik meermalen Europa bezocht om de tien jaar maakte ik een reis doch nu de vliegtuigverbindingen zooveel beter zijn geworden, hoop ik ieder jaar naar Europa te komen. En nu, zoo eindigde mr. Waugh, moet u nog even mee naar m'n kamer gaan, om de bloemen te zien, die ik van alle kanten mocht ontvangen". Nog Zaterdagmorgen heeft de heer Waugh een bezoek gebracht aan burgemeester De Vlugt van Amsterdam. Tot zijn leedwezen kon hij ditmaal de maquette, die hij uit zijn woon plaats voor zijn Amsterdamschen collega had meegebracht, niet aanbieden, omdat zijn ba gage nog niet aangekomen was. Hij hoopt-e nog in de gelegenheid te worden gesteld dit geschenk aan te bieden. Nadat Dr. de Vlugt aan zijn gasten de Raadszaal had laten zien, nam men afscheid. De heer en mevrouw Waugh, arriveerden Zondagmorgen om 10.45 uur op Schiphol, waar zij werden ontvangen door den heer Guillo- nard, onder-directeur van de K.L.M., den heer Noble, waarnemend directeur van de Handels inrichtingen, den heer Dellaert, havenmees-, ter van Schiphol, den heer Thomson, sta tionschef van de K.L.M. op Schiphol en dr. Slotboom, chef van den geneeskundigen dienst van de K. L. M. Een aardig oogenblik was het, toen het vlieg tuig uit Brussel arriveerde, bestuurd door den heer Moll, die na aankomst voorgesteld werd aan den heer en mevrouw Waugh en toen gelegenheid had om nog eens oude herinne ringen van den Uivernacht op te halen. Ook mevrouw Moll werd voorgesteld. Het vliegveld werd bezichtigd en het tal rijke publiek applaudisseerde herhaaldelijk als de burgemeester langs kwam met zijn vrouw. Zij gebruikten daarna de lunch op Schiphol, waarna wederom een klikje werd genomen op het vliegveld en verschillende toestellen wer den bezichtigd. De heer en mevrouw Waugh toonden zeer veel belangstelling en daarna werd de terugreis naar Amsterdam aanvaard. Hedenmorgen om 11 uur heeft dr. Colijn den heer Waugh in audiëntie ontvangen. Kamerontbinding gewenscht door de S. D. A. P. Een manifest van het Partijbestuur. Het partijbestuur der S.D.AJ. heeft een manifest uitgevaardigd met het opschrift: „De Politiek en de crisis". Hierin wordt herinnerd aan de jongste po litieke gebeurtenissen in ons land. Het be toogt, dat de Tweede Kamer slechts 37, ten hoogste 41 voorstanders Van de politiek- Colijn telt. Sociaal-democraten en Katholie ken zijn te zamen in de Kamer 56 mandaten sterk en in het land is de aanhang der S. D. A. P. nu veel grooter dan uit de sterkte van haar Kamerfractie blijkt. Dr. Colijn heeft nu opnieuw de leiding in de regeering. Con flicten in de Kamer kunnen niet uitblijven. De regeering dient er zich rekenschap van te geven, dat voortzetting van de politiek- Colijn in strijd is met het inzicht en den wil van de volksmeerderheid. Daarom moet het volk geraadpleegd wor den. Het oogenblik is gekomen om uitvoering te geven aan wat het kabinet-Colijn zelf heeft overwogen: Kamerontbinding! De kie zers zullen dan uitspraak kunnen doen tus schen het kabinet-Colijn en de tegenstan ders van zijn politiek. Zij zullen dan in de Kamer kunnen brengen een groote meerder heid voor positieve welvaartspolitiek. Op die meerderheid kan dan worden gevestigd een krachtig Kabinet van Herstel.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1