HET NIEUWE AVONDBLAD Quo Vadis? 20e TAARCIAXC NO. 733 WOENSDAG 7 "AUC. 1935 IIMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. V/. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT, Alle a^onnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver- gekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A,V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN De resultaten der visscherij. Over het algemeen zeer ongunstig. Schelvischbooten en versche liaringvisscherij tamelijk bevredigend. Omtrent de resultaten der visscherij lezen, we in het jaarverslag' over 1934 van het Staatsvisscherij be drijf de volgende interessante opmerkingen. Uitkomsten der motor trawlers. Noordzee- en In het verslagjaar is van 1746 Nederlandsche stoomtrawlers en van 81 Nederlandsche motor trawlers 'de vangst publiek verkocht, tegen 1102 Nederlandsche stoomtrawlers en 47 Ne derlandsche motortrawlers in 1933. De vangsten en besommingen van het stoomtrawlvisscherij-bedrijf waren zeer wis selend. In de eerste helft van de maand Januari waren de uitkomsten bevredigend; in de twee de helft daalden deze evenwel sterk. De maand Februari was gekenmerkt door slechte vangstcijfers, hoofdzakelijk tenge volge van het zeer stormachtige weer op de 'vischgronden. De prijzen waren dooi' deze schaarschte aan visch echter goed, zoodat de besommingen over het algemeen niet ongun stig waren. In de eerste helft van Maart waren de be sommingen nog goed, maar.deze verminderden zeer in de tweede helft van deze maand, toen op de binnen- en bijiteixLandsche markten de concurrentie van de Zuiderzeeharing werd ondervonden. De vangstcijfers over deze maand waren, vergeleken met vorige jaren, normaal. Door de schepen, die ter hake-visscherij waren uitgevaren, werden dikwijls groote hoe veelheden van deze visch,soort aangebracht; de besommingen van deze vaartuigen waren dan ook gunstig. In April waren de uitkomsten onbevredi gend, waardoor een groot aantal schepen uit de vaart moest worden genomen. Het aantal in de vaart zijnde stoomtrawlers daalde nog in Mei, in welke maand vooral de besommingen van de kusttrawlers, door de zeer lage tongprijzen, voornamelijk veroor zaakt door de groote tongvangsten, zeer laag waren. Slechts enkele groote stoomtrawlers hadden bevredigende resultaten. Een- factor, die ongunstig werkte op de re sultaten van de kusttrawlers, was de groote beperking die aan de haringteelt was gegeven, 'en waardoor slechts weinige motorloggers in de maand Mei de trawlvisscherij beëindigden, om voor de harmgvisscherij te worden uitge rust. De prijzen van tong waren, ondanks de klei nere aanvoeren, ook in Juni zeer laag, waar door de uitkomsten van de kust-stoomtraw- lers in deze maand ongunstig waren. Eind Juli waren de tongvangsten klein, waardoor de prijzen van deze vischsoort kon den stijgen en diensvolgens ook de resultaten der stoomtrawlers van het kleine type een weinig konden verbeteren. Door verschillende stoomtrawlers werd in deze maand de hakevisscherij in de Iersche Zee uitgeoefend, waardoor veel hake, welke visch een belangrijk export-artikel naar Frankrijk is, werd aangevoerd. In Juli en Augustus werd de eerste haring door stoomtrawlers aan den wal gebracht; de prijs van deze haring was hoog. Ook enkele Duitsche stoomtrawlers brachten haring aan, welke aanvoeren echter niet zoo groot waren als in andere jaren, door de hooge prijzen, welke voor haring in Duitschland konden 'worden gemaakt. In Augustus en in September werden weder om vele stoomtrawlers in de vaart gebracht. Midden September waren er groote aanvoeren van makreel. Door stormweer verbeterden de prijzen in het laatst van de 'maand Septem ber. De besommingen waren in het begin van October wat hooger, doch in de twee laatste maanden van het jaar moesten wederom ver schillende stoomtrawlers uit de vaart worden genomen. Door het verbod van aanvoer van pekel- en steurharing na 10 November ging een aantal motorloggers tot de trawlvisscherij over, waar van de resultaten van de kusttrawlers den na- deeligen invloed ondergingen. Hoewel het jaar 1934 voor het stoomtrawl visscherij-bedrijf ic zijn geheel niet loonend is geweest, verschilde het toch in zooverre van zijn voorgangers, dat de stoomtrawlers van het groote type aanzienlijk betere uitkom sten te zien gaven. De resultaten van de stoomtrawlers van het kleine type staken daartegen wel zeer ongunstig af; voor deze vaartuigen waren de door Frankrijk vooral voor fijne visch zoo sterk beperkte import mogelijkheden, alsmede de concurrentie van de motorloggers de factoren, die zich in 1934 geducht deden voelen. Door 7 stoomtrawlei's met in totaal 26 rei zen en 3 motortrawlers met in totaal 12 rei zen, werd de haringtrawlvisscherij uitge oefend. Een der te IJmuiden thuisbehoorende stoom trawlers nam in 2 reizen in het afgeloopen jaar deel aan de visscherij nabij IJsland. Ook in het verslagjaar kon wederom een stijging van het totale gemiddelde vangst- cijfer worden geconstateerd. In 1934 steeg .'dit n.l. tot 1231 kg tegen 1166 kg in 1933. De wij zigingen in de vangstcijfers van de verschil lende vischsoorten waren meer van inciden- teelen aard; opvallend is echter de voort makreel. Verder nam het gemiddelde vangst- cijfer van kleine schol in het verslagjaar toe, terwijl de vangst van kleinmiddel schol daar entegen weer minder werd. De gemiddelde opbrengst per reisdag was in het afgeloopen jaar f 204. Aan een regelmatige vischvoorziening werd door verschillende reeders veel aandacht be steed; in dit verband moet worden genoemd het uitrusten van een aantal stoom- en mo tortrawlers met een installatie voor radio telefonie, waardoor de reeder het contact met zijn schip ook gedurende het visschen kan be houden en de binnenkomst kan regelen, reke ning houdend met de marktconstellatie van het oogenblik. Wanneer meerdere schepen van een radio- telefonie-installatie zouden kunnen worden voorzien, dan-zou het marktoverzicht onge twijfeld kunnen worden verbeterd en de .aan voer meer regelmatig kunnen worden ver deeld, waardoor het trawlvisscherijbedrijf in zijn geheel betere resultaten zou kunnen be halen. Verder streefden- enkele reeders nog naar het op peil houden van hun schepen door deze uit te rusten met een kostbare echo-lood- installatie, welke in de praktijk reeds zeer goed bleek te voldoen en een uitnemende hulp bij het visschen en de navigatie bleek te zijn. De gemiddelde opbrengst per reisdag be droeg in het verslagjaar f 204. tegen f 210 in 1933 (over 10 maanden), f 234 in 1932, f 255 in 1931 en f 258 in 1930. Dikwijls gunstige resultaten der motorloggers. Evenals in 1933, oefenden in het afgeloopen jaar vele motorloggers de trawlvisscherij uit. De hoeveelheid visch, door deze schepen aan gevoerd, daalde in het afgeloopen jaar met ongeveer 1/9 deel, en de opbrengst verminder de in ongeveer gelijke mate. Hoewel ook bij deze vaartuigsoort de uit komsten van de verschillende schepen dikwijls sterk uiteenloopen, bleek toch wel, dat die motorloggers, die meer in het bijzonder voor de trawlvisscherij zijn uitgerust, zeer belang rijke aanvoerders zijn; de geschiktheid van deze schepen voor de trawlvisscherij mani festeerde zich wel duidelijk in de groote vang sten, die deze schepen konden bemachtigen, en in de dikwijls-zeer gunstige besommingen. Deze vaartuigen kunnen meer noordwaarts visschen dan dé motorloggers van klein type, dat veel tot de goede resultaten bijdroeg. Het streven, dat reeds in vorige jaren werd opgemerkt, om motorloggers, die voor de drijfnet- en trawlvisscherij geschikt zijn, al leen aan de trawlvisscherij te doen deelnemen, hield in 1934 aan. Zooals reeds werd vermeld, liepen vele mo torloggers, als gevolg van de voor de liaring visscherij getroffen beperkende' bepalingen, later dan normaal tot de liaringvisscherij over, zoodat dus verschillende van deze vaar tuigen nog tot laat in den zomer versche visch bleven aanvoeren; hoewel de zoute-haring- visscherij reeds vroeg in het najaar moest wor den beëindigd, zijn vele motorloggers niet, zooals vroeger, onmiddellijk weer aan de trawl visscherij gaan deelnemen, doch zijn ter versche-harmgvisscherij uitgevaren. Zeevischzegen-visscherij matig. De zeevischzegenvisscherij kwam niet tot die ontwikkeling, waartoe de resultaten over 1933 de verwachting hadden doen ontstaan. Door de slechte uitkomsten van de aan de zeevischzegenvisscherij deelnemende motor- kustvisschersvaartuigen gingen vele van deze schepen tot de uitsluitende uitoefening van de trawlvisscherij over. De aspecten van de zee vischzegenvisscherij zijn zoodanig, dat een uitbreiding van deze visscherij, althans voor de Nederlandsche motorkiistvisschersvaartui- gen, niet waarschijnlijk moet worden geacht. Stoombeugers minder. Hoewel de door stoombeugers aangevoerde hoeveelheid visch steeg, daalde de opbrengst. De vermindering van de opbrengst moet worden toegeschreven in de eerste plaats aan de goede prijzen, welke in 1933 de beugvisch kon opbrengen tengevolge van de staking in het stoomtreilvisscherij-bedrijf, waardoor in 1934 de prijzen beneden die van 1933 moesten blijven, en verder aan de algemeene prijs daling en het aanvoeren van goedkoopere vischsoorten Drijfnetvisscherijniet onbevredigend. De verkoop van pekelharing in IJmuiden was in het verslagjaar gering. De versche-haringvisscherij is in 1934 zoowel door motorloggers als door stoombeugers zeer druk uitgeoefend; in het bijzonder geldt dit voor den tijd na 10 November, toen het verbod tot aanvoer van pekel- en steurharing van kracht was geworden. Tot het einde van het jaar werden nog zeer groote hoeveelheden versche haring aangevoerd, die een afzetge bied vonden in het binnenland en verder vooral in Duitschland, België, Tsjecho-Slowa- kije en Polen. In het verslagjaar is de verschuiving van Engelsche drifters naar Nederlandsche stoom- en motorloggers als aanvoerders van versche haring verder voortgegaan: in 1934 kwamen slechts binnen 111 Engelsche drifters tegen 190 in 1933 Deze verschuiving moet in de eerste plaats wel wordèn toegeschreven aan het vroege tijd stip, waarop aanvoer van pekel- en steur haring was verboden, en in de tweede plaats aan de gunstige prijzen, welke voor de versche haring konden worden gemaakt en die zeer zeker ook voor het volgend jaar ruime per spectieven voor den aanvoer van versche ha ring in IJmuiden openen. Verder, werd de ver schuiving nog in de hand gewerkt door de clearing-bepalingen met Duitschland, volgens 'welke alleen versche haring van Hollandsche origine voor betaling over de Nederlandsch- Duitsche clearing in aanmerking kon komen. De resultaten van de versche-haringvissche rij waren dus in het algemeen voor de Neder- durende stijging van het yangstciifer Lvan landsche vaartuigen niet onbevredigend Visscherijnieuws in een notedop. Groote haringvangsten. De stoomtrawlers Silvain IJM. 116 en I. S. Groen IJM. 130 waren gisteren binnen met resp. 850 en 1000 manden haring. De Silvain was 24 Juli, de I. S. Groen 26 Juli naar zee vertrokken.. Jammer was het, dat de haring zoo weinig opbracht. In Vlaardingen verkocht. De stoomlogger Gorredijk IJM. 490 keerde in IJmuiden terug na in Vlaardingen de vangst, - bestaande uit 27 last te hebben verkocht. Met motor schade in Delfzijl. De motorlogger SCH 142 is in Delfzijl binnengeloopen met motorschade. De schade zal in Delfzijl worden hersteld, waarna de logger ter visscherij naai de Noordzee vertrekt. VELSEN Waarom de dertig Velsenaren uit de werkverschaffing terugkwamen. Niet teruggegaan, maar teruggezonden. Het geen thans weer is gebeurd met de dertig Velsenaren, die zooals wij gisteren hebben gemeld, na Maandag daarheen te zijn vertrokken, Dinsdag reeds weer van de werkverschaffing te Rollecate terugkeerden, is opnieuw een bewijs, dat er' eigenaardige dingen gebeuren, niet alleen op het werk zelf, maar ook in de kampen, waar de.'te- werkgestelden zijn ondergebracht. Bij nadere informatie vernamen wij nl. dat de betrokkenen niet uit eigen beweging zijn teruggekomen, maar door den inspecteur, belast met de leiding, zijn teruggezonden. Van goed ingelichte zijde vernemen wij hieromtrent het volgende; De dertig werkloozen waren Zaterdag thuisgekomen, om na den Zondag in den fa miliekring te hebben doorgebracht, Maan dag weer naar Rollecate te vertrekken. Reeds vóórdat zij naar huis gingen, waren zij bekend met de nieuwe regeling inzake het verstrek ken van brood. Voorheen kregen de arbeiders voor brood, boter enz. een zakgeld van f 2 per week. Voor het zware werk, dat er verricht moet worden was dit bedrag zeker niet te hoog. Het was dan ook de gewoonte, dat de m.enschen, wanneer ze thuis waren geweest, van huis voor den eersten werkdag de noodi- ge brood kost mee namen. De nieuwe regeling' bestond hieruit, dat niet meer f 2 per week in contanten werd betaald, doch f 0.50, zooals wij reeds hebben gemeld. De tewerkgestelden ontvingen boven dien per dag 8 ons brood met voor belegging kaas of spek. Bij aankomst in het kamp kregen de men- schen order, voor den eersten dag hun brood rantsoen bij den kak te gaan halen. Omdat zij reeds voorzien waren ook zij hadden, zooals gewoonlijk, brood van huis meegeno men achtten zij dit overbodig. Toen zij aan het werk wilden gaan werd hun door den kok, die zoo'n beetje voor dictator schijnt te spelen', medegedeeld, dat zij geschorst waren, omdat zij een order niet hadden uitgevoerd. Het spreekt vanzelf dat de betrokkenen hier door niet weinig verrast waren want zij we ten maar al te goed, wat het beteekent, uit de werkverschaffing om welke reden dan ook, te worden teruggezonden. En ongetwijfeld had den zij de order uitgevoerd als zij geweten hadden welke consequenties het niet-uitvoe- ren voor hen had meegebracht. Men wees er ons nog met nadruk op, dat (De A.N.W.B. heeft Zondag j.l. welgeslaagd" fietstochten met. on bekende bestemming gehouden.) Eerst waren 't groote booten die vertrokken Naar onbekende havens over zee, Toen lieten ook de sporen zich verlokken, Tot dit aantrekkelijk en nieuw idee, Van een modern romantisch Hansje-sokken, En velen speelden het vol vreugde mee. De autoclub ging aan 't surpriserijden, Op een vooraf nog onbekend traject. Een nieuw idee heeft steeds in alle tijden, De zucht tot imitatie opgewekt, En waarom niet, wanneer het tot verblijden Voor velen, in een tijd van zorgen strekt. De fiets was er totnutoe afgebleven, Maar zié, nu heeft de Bond het ook gedaan, Een schare is langs onbekende dreven, Op dezen Zondag aan den rol gegaan En met de zon in 't hart en in het leven Kwam het gezelschap ter bestemming aan. Thans wacht ik op surprisewandelingen, Want die mankeeren nu nog maar alleen, Met wandelaars, die luid loopen te zingen: Wij zijn niet bang is d' opzet algemeen, Want in een tijd van zooveel vreemde dingen, Luidt het devies voor elk: Waar gaan wij heen? P. GASUS. alhoewel de nieuwe maatregel inzake het ver strekken van brood lang niet welkom was, niemand zich tot de besturen der vakvereeni- gingen heeft gewend om te klagen, zooals de gewoonte is, wanneer er klachten zijn. Want herhaalde malen moesten de organisatiebe- sturen klachten over de werkverschaffing in ontvangst nemen. Deze werden dan ter ken nis gebracht van het gemeentebestuur, dat ze op zijn beurt naar de betrokken autoritei ten doorzond, in den regel zónder eenig resul taat. Het schijnt-voorai.de. kok geweest te zijn die den inspecteur der Heide Maatschappij, tevens inspecteur der Rijkswerkverschaffing, den heer Weeszenberk te Zwolle bewogen heeft tót verandering van! het systeem van broodrantsoeneering. De besturen der vakorganisaties hebben over deze kwesties'inmiddels reeds een be spreking gehad met het gemeentebestuur en verzocht te trachten de terugzending onge daan te maken en er tevens voor te willen zorgen, dat de betrokken gezinnen in dën tijd gelegen tusschen den terugkeer en heb op nieuw uitzenden der betrokkenen zoo weinig mogelijk schade leiden, daar zij er van over tuigd zijn, dat dezen slachtoffers der om standigheden zijn geworden. Van andere zijde vernemen wij nog, dat de oorspronkelijke regeling; van f 2 per week op een ministerieele beschikking berust; de nieuwe regeling daarentegen zou van den inspecteur zijn. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: M. E. LabreeMol. d., Meidoorn- straat 26 r., IJmuiden; A. F. Fernhoutten Broeke, d., Slaperdijk 12, Santpoort; J. van KampenPrins, z., Edisonstraat 31. IJmui den; H. Everhuis—Iedema, d., Groeneweg 35, IJmuiden; H. M. BrongersmaSwaerts, z., Kievitlaan 9, IJmuiden; H. S. TuijnHendrik- sen, d., Spieghellaan 13, Velsen; C. G. Kuijs Dekker, d., Kanaalstraat 1, IJmuiden; A. BaardaBosscher, z., Kerkweg 30, Velsen; S. G. SevenhuijsenKuipers, 2 d., Lippersheij- straat 6, IJmuiden. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen aan de N.V. Bataafsche Import Maatschappij te 's Gravenhage, vergunnnig is verleend tot het wijzigen van de benzinepompinstallatie op/in het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie C no. 650, plaatselijk bekend Wijkerstraatweg no. 14 te Velsen, door het verplaatsen van de aftappomp naar het naast gelegen perceel, sectie C no. 651, Koningin en Prinses naar Schotland vertrokken. LUCHTPOLITIE IN ENGELAND. Op het vliegveld van Reigate in Surrey werden de eerste twaalf piloten van. het nieuwe. luohfrpolitiecorps- beëedigd. - Het afscheid van de residentie. Den Haag - Dinsdag. De Koningin en Prinses Juliana hebben he denochtend Den Haag verlaten om zich via Vlissingen naar Schotland te begeven,, waar zij eénigen tijd zullen doorbrengen. Beide vorstelijke personen arriveerden omstreeks kwart voor elf aan het Hollandsche Spoorstation, waar zij ontvangen werden door den gouverneur der residentie, luitenant-ge neraal Jhr. Röell en den burgemeester mr. De Monchy. Na eenige oogenblikken in de koninklijke wachtkamer te hebben vertoefd, verschenen de Koningin en de prinses op het perron, waar een. salonrijtuig gereed stond. Er was veel belangstelling, zoowel binnen als buiten het station. De politie onder leiding van den waarnemend hoofdcommissaris, den heer Kramer, had een gedeelte van het perron af gezet. Bij het verschijnen der vorstelijke per sonen ging er een hartelijk gejuich uit het publiek op en werd het Wilhelmus gezongen. De Koningin en de Prinses werdén tot aan den trein uitgeleide gedaan door de vorstm Von Erbach en haar dochter de prinses Von Erbach. Toen de vorstinnen in den salonwagen had den plaatsgenomen, werd deze door een spe ciale locomotief naar een ander spoor gere den, waar gewacht werd op de aankomst van den boottrein naar Vlissingen. Toen deze ge arriveerd was werd de koninklijke wagon aan dezen trein gehaakt en onder het gejuich der aanwezigen aanvaardden de Koningin en de Prinses haar vacantiereis. Welkomstwoord in de pers. LONDEN 6 Augustus. De „Daily Tele graph" wijdt een welkomstwoord aan de Ko ningin en Prinses Juliana, die een vacantie in Schotland zullen doorbrengen. Het blad schrijft: „Vandaag begroet ons land buiten gewoon welkome gasten. De Koningin der Nederlanden zal voor een vacantie aan onze kust lauden en wij vertrouwen dat deze haar nieuwe krachten zal geven na het jaar ^van ingespannen arbeid, dat Haar zoowel buiten - gewoone zware verantwoordelijkheden heeft gebracht als groote persoonlijke smart. H.M. de Koningin, die in gezelschap is van Prinses Juliana, die verleden jaar te Londen ter ge legenheid van het Koninklijk huwelijk werd verwelkomd, zal in een van de mooiste sta ken in Schotland, vertoeven in eenvoud die aangenaam zal zijn voor alle vacantiegangers en dubbel aangenaam voor hen die in palei zen wonen. Het is geen staatsbezoek en het bezoek wordt ook niet gebracht met eenigerlei po litieke doeleinden, doch wij kunnen niet na laten er onze vreugde over uit te spreken, dat het de banden, welke Groot-Brittannië en Nederland vereenigen, op informeele wijze zal verstevigen. De beide landen stonden eenmaal onder een gemeenschappelijken souverein en het gevoel van verwantschap, dat toen werd gevestigd, is nog versterkt door de rol welke beide volken speelden bij de ont wikkeling van Zuid-Afrika. Met den gewonen trein, waaraan het Ko ninklijk Salonrijtuig was gekoppeld, zijn Dinsdagmiddag te 13.46 uur de Koningin en Prinses Juliana te Vlissingen aangekomen om zich in te schepen voor haar vacantiereis naar Engeland. Op het station werden de Koningin en de Prinses verwelkomd door den burge meester van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen, terwijl verder aanwezig waren de bedrijfsleider van de Maatschappij „Zeelana de heer Bensink, de Commissaris van politie en de stationschef. Een groote menigte was opgekomen om de Vorstinnen toe te juichen. Het publiek wera echter niet op het station toegelaten. Begeleid door den burgemeester begaven de Koningin en de Prinses zich naar de gereed liggende „Mecklenburg", met welk stoomschip zij 'de reis naar Harwich maken. Toen te 5 mi nuten over 2 de „Mecklenburg" vertrok, ver schenen de Koningin en Prinses Juliana op het dek om de juichende menigte toe te wui ven. De Koningin en Prinses Juliana zijn in Li verpool Street Station om negen uur 'dertig ontvangen door de leden van de Nederland sche legatie. De vorstelijke personen reisden in een specialen wagen, die aan den gewonen trein was gehaakt. Een groote menigte belang- stellenden verdrong zich in de nabijheid van den koninklijken wagen, doch een krachtige afdeeling politie wist de vereischte afstand te bewaren. De koninklijke wagen was vroolijk met bloemen versierd. ARRESTATIE EN BEKENTENIS. De dagalijksche gebeurtenis in het nieuwe Oss. OSS, 6 Augustus (A.NP.) In den afge loopen nacht is door de gemeentepolitie ge arresteerd de 22-jarige J. C. V. uit het Vier hoekje te Oss. Na aan een streng verhoor te zijn onderworpen, bekende hij de dader te zijn van een een paar jaar geleden gepleeg- den groeten kippendiefstal bij een landbou wer te Oss. Eveneens bekende hij medeplich tig te zijn geweest aan een groot aantal dief stallen en inbraken. In verband met het on derzoek dat thans nog in vollen gang is, kon ons hieromtren,t nog niets naders worden medegedeeld.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1