ö4milda GEHEEL GEBIT CHICAGO IN PARIJS. Mussolini over Italië's aanspraken. het belangrijkste nieuws Tandheelkundig Instituut THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. DOMP-ERDAG 8 AUGUSTUS 1935, BUITENLAND. Italië heeft recht op een protectoraat over Abessynië. Geen streven naar imperialistische doeleinden. Duitsche gasmaskers voor het Abessynische leger? Roosevelt. D>e republikein, die gekozen werd, Charles F. Risk. kreeg 13.000 stemmen meer dan zijn democratischen tegenstander Anto nio Prince. Tijdens de traditioneele persconferentie die gisteren' plaats vond lachte Roosevelt echter, toen men hem het resultaat van de verkie zing mededeelde, en weigerde hij er eenig commentaar op te geven. I&ter evenwel werd namens den president medegedeeld, dat hij geen kennis droeg van.de verkiezing, voordat hij. ei- in de kranten iets over had gelezen. Roosevelt wekte zeer duidelijk den indruk, dat hij den uitslag geênszins belangrijk vond. De correspondent van den „Paris Son-"'heeft een onderhoud.gehad met den Duee. Deze ver klaarde in den loop daarvan, dat het verdrag van Uccialli Italië een positie verleende, die in feite neerkwam op een- protectoraat over Abessynië. Sinds 1906 heeft Italië getracht ziin rechten, op. vreedzame wijze te doen selden, doch is daarbij voortdurend gestuit oo vijandigheid. Op een- vraag naar zijn meening over de houding van Engeland, ver- blaarde Mussolini, dat betrouwbare Britsche instanties het recht van Italië erkennen .zich te plaatsen onder de kolonisatoren. Het Ita- liaansche volk hoopt nog steeds, dat een meerderheid van het Engelsche volk zich er bewust van zal worden, dat de tegenwoordige Ttaliaansche actie niet streeft naar imperia listische doeleinden, maar het gevolg is van de behoeften aan veiligheid en expansie. Wat Japan betreft verklaarde Mussolini, dat Ita lië zich houdt aan de offieieele verklaringen en er dus van overtuigd is, dat de Japansche belangen van zuiver commercieelen en eco- nomischen aard zijn. Aangaande de mogelijk heid van een vreedzame oplossing van- het ge schil bevestigde Mussolini, dat een zoodanige oplossing zou kunnen worden bereikt, wanneer de Abessynische autoriteiten de illusie wilden laten varen, dat zij gesteund worden door andere landen en zich er van bewust zouden worden, dat de Abessynische belangen gelegen ziin in het zich zelf plaatsen onder Italiaan- sche bescherming. Het geschil zal niet geheel worden opgelost in Genève, waar ook andere problemen, zooals dat van Mandsjoenje niet ziin opgelost. De Duce beëindigde zijn verkla ringen met er op te wijzen, dat het Italiaan- sche volk bereid is iedere verantwoordelijk heid op zich te nemen om de zaken tot een eind te brengen, waarbij het steun vindt in de gedachte aan de Abessynische provocaties. Uit Addis Abeba meldt Reuter, dat de mobi lisatie der Abessynische troepen voortgang heeft, doch dat de hevige regens de beweging van de troepen zeer moeilijk maakt. De Abes- syniërs weten zelf niet hoeveel man zij in het veld kunnen brengen, doch het waarschijn lijkste aantal is 750.000. Deze bezitten geweren noch munitie en slechts de helft heeft eenig begrip van de Europeesche legerorganisatie. 3000 gasmaskers in Duitschland gemaakt, zouden in de hoofdstad zijn aangekomen en een zending van nog 20.000 gasmaskers zou zich uit Duitschland onderweg bevinden. Uit Rome wordt gemeld, dat Italië de vor ming van een vreemdelingenlegioen over weegt. Dagelijks melden zich namelijk vreem delingen voornamelijk Hongaren, Grieken .en Engelschen aan, die bij een eventueelen oor: log met Abessynië aan de zijde van Italië willen strijden. Men schijnt het niet doelmatig te achten de buitenlanders in de Italiaansche regimenten op te nemen en geeft de voorkeur aan een corps, dat uitsluitend uit vreemdelingen be staat. Tot nu toe is geen definitief antwoord gegeven op de talrijke aanbiedingen, doch mén verwacht, dat spoedig toestemming tot inlij ving zal worden gegeven. Damtrag Ontspanning in de verhouding tot Polen? Van welingelichte zijde wordt verklaard, dat ten aanzien van het conflict tusschen Polen en Danzig een ontspanning is ingetreden, waardoor de mogelijkheid van opheldering van den toestand is ontstaan. Er zou weder- zijdsch contact tot het hervatten der onder handelingen verwacht kunnen worden, waar bij men wederzijds van het standpunt zal uit gaan, dat de in de laatste week getroffen maat regelen vervangen dienen te worden door een volledige oplossing van het geheele probleem op eerlijken grondslag. Genève. Presidium der ontwapenings conferentie tegen 13 September bijeengeroepen. De president van de ontwapeningsconferen tie, Henderson, heeft den leden van het pre sidium medegedeeld, dat hij met het oog op de gebeurtenissen, die sedert de laatste zitting hebben plaats gehad, besloten heeft, het pre sidium tijdens de eerste week van de Volken- bondsvergadering bijeen te roepen, opdat het een algemeene bespreking van den tegeii- woordigen toestand kan houden en een be slissing omtrent de toekomstige taak van de conferentie kan nemen. In de kringen van het Volkenbondssecreta riaat verluidt hieromtrent, dat men als da tum de 13e September op het oog heeft. Om welke bijzondere redenen de bijeenroeping op dit- oogenblik is geschied en welke doeleinden Henderson, die wellicht in direct overleg met de Engelsche regeering handelt, nastreeft, is op het oogenblik niet bekend Republikein bij tusschentijdsche verkiezing gekozen. Bij de tusschentijdsche verkiezingen in Rhode Island is een republikein gekozen, het geen te belangrijker is, wanneer men weet. dat dit district in 1932. bij de vorige hier ge houden congres ver kiezingen, een democraat afvaardigde met een meerderheid van ruim 21.000 stemmen. Het ligt voor de hand, dat de republikeinsche partij leiders hierin een ne derlaag zien voor de New-Deal-politiek van CANADEESCIIE VIJFLING „HOUDT OVER". Br. Dafoe, de dokter, die belast is met de verzorging van de vijf ling der Canadeesche familie Dionne, heeft verklaard, dat de meis jes thans voldoende geld hebben om te leven en zelfs om er op over te houden. Behalve de gelden, die tot nu toe op den naam her familie zijn vastgezet en reeds een interest afwerpen van 1000 per maand, zul len zij later bovendien beschikken over be dragen, welke zij zullen ontvangen in ver band met gesloten contracten met filmmaat schappijen en andere inkomsten van dezen aard. Volledige staking in de haven van Brest. Vertrek van passagiersschip uit Le Havre kon niet doorgaan. Op aanwijzing der 'vakvereenigingsleiders .hebben alle arbeiders van het marine-arsenaal te Brest gistermiddag plotseling het werk neergelegd. Alle werkplaatsen werden verlaten en in optrocht ging het naar het volksgebouw, waar besloten werd; dat alle arbeiders heden zullen deelnemen aan de begrafenis van de kameraden, die tijdens de onlusten om het leven zijn gekomen. De oorlogshaven van Brest is gesloten. Bijna alle zaken zijn eveneens gesloten. De prefect van het departement Finisterre heeft alle volksoploopen te Brest en de naburige gemeen ten verboden. Café's en herbergen mogen tot 10 uur 's avonds geopend zijn. Te Havre nam, naar Reuter meldt, de agi tatie tegen de bezuinigingsdecreten van Laval, volgens welke de loonen met tien procent wor den verlaagd, gisteren een ernstiger vorm aan. Het vertrek van het passagiersschip .Champ-" lain", dat om twee uur des middags naar New York zou afvaren is door de staking van het personeel uitgesteld. De 8 50 passagiers, die uit Parijs met een specialen trein aankwamen, waren .genoodzaakt in de stad te lunchen in plaats van aan boord te gaan en moesten in de hotels een onderdak zoeken. Onder hen bevinden zich de Fransche tenniskampioenen Brugnon, Bousus en Legeay. Het lagere ma- chinepersoneel, dekknechts en stewards van de „Normandie", d-e „Colombie", de „Cuba" en de „Lafayette" heeft deze. schepen eveneens verlaten, met medeneming van zijn plunje. Ook het Engelsche reisverkeer, wordt getrof fen door de gevolgen van 'de stakingen te Le Havre, en te Brest. Het was een merkwaardig tooneel, toen op het Waterloo Station te Lon den de ongeveer 250 passagiers, die op het punt stonden per trein naai' Southampton te vertrekken, waar zij zich aan boord van de „Champlain" zouden inschepen, werd mede gedeeld, dat de trein niet zou vertrekken aan gezien de „Champlain" tengevolge van de staking te.Le Havre ni&t.yg£t.rokken was. Joden op jaarmarkt mishandeld. Hun uitstallingen vernield. Op de Dantzigsche jaarmarkt hebben een ■aantal nationaal-socialisten-Dinsdag eenig.e Joodsche koopliedenaangevallen en hun uit stallingen vernield.' Verder werden verschei dene personen met een semiitisch uiterlijk mishandeld. De politie- arresteerde eenige aanvallers, die echter onmiddellijk weer op vrije voeten werden gesteld. Vandaag waren de Joodsche kooplieden niet óp de' jaarmarkt aanwezig. Luzon zwaar getroffen. Watersnood elscht honderden dooden. Volgens berichten, welke uit' de verafgelegen districten - van het hoofdeiland der Philippij- nën, Luzon, zijn binnengekomen, loopt het to tale aantal dooden éri vermisten als gevolg van de overstroomingen in de honderden. Alle po gingen worden in het werk gesteld om het uit breken van epidemieën te voorkomen. In de omgeving van de stad Dagupan in de pro vincie Pangasinan bedraagt het aantal dooden of vermisten 110. Millloenen Chineezen in levensgevaar. Verwoestend werk der overstroomingen. Builenpest in de provincie Foekien. Uit Sjanghai: Doordat het water van de Gele Rivier in den benedenloop met vijf meter is gestegen, zijn opnieuw tal van dijken bezweken en is nog meer gebied in de provincies Honan. Hoe- pei en Sjantoeng overstroomd. In de provin cie Sjantoeng staat thans een oppervlakte van 18,750 vierkante K.M. 'onder water. Het leven en de eigendommen van 4 1/2 millioen menschen verkeer,en in .gevaar. In Zuid-Sjan- toeng heeft het hooge water der Gele Rivier thans den pasgebouwden 80 K.M. langen dijk bereikt, welke het laatste bolwerk voor de bescherming van Noord-Kiangsi vormt. In Zuid-Hoepei zijn 17 dorpen verwoest en 2000 gezinnen dakloos. Als gevolg van -den zwanen regenval dei- laatst dagen zijn i'n de prov. Sjansi 4 voor steden der provinciale hoofdstad Taijoeën overstroomd. In twee der voorsteden zijn alle inwoners verdronken. In verband met het voor Taijoeën dreigende gevaar helpen poli tie en troepen mede aan het versterken dei- dijken. In d-e Chineesche provincie Foekien is in het district Lcengjen een builenpest-epidemie uitgebroken. De epidemie eischt dagelijks meer d-an 50 slachtoffers. De provinciale autoriteiten treffen maatregelen om te voorkomen, dat de ziekte naar de omliggende provincies overslaat. RICHARD TAUBER'S TROUWPLANNEN Onze Weensche correspondent schrijft ons d.d. 5 Aug.: Richard Tauber is toch van plan te trou wen, niettegenstaande Charlotte Xeconti, die vroeger met hem in den echt verbonden is ge weest, enkele weken geleden, toen er sprake van was, dat de beroemde zanger met de Engelsche filmster Diana Napier in het huwe lijksbootje zou stappen, en er in verschillende bladen fotografieën van dit „bruidspaar" ver schenen zijn, categorisch verklaard heeft, dat Tauber nimmer met een andere vrouw zou kunnen huwen, omdat zij daartoe haar toe stemming niet wilde geven. Tauber houdt zich op het oogenblik te Abbazia op en Charlotte Xeconti, die de geseheiden echtgenoote van een koopman in Milaan is, vertoeft in Berlijn. Richard en Charlotte zijn wel wettelijk van elkaar gescheiden, maar toch is hun huwelijk volgens het buitengewoon gecompliceerde Oos- tenrijksche recht nog niet geheel en al ont bonden. Richard Tauber heeft aan zijn echtgenoote bij de scheiding een bedrag van honderdtach tigduizend mark gegeven en tevens bepaaid dat zij gedurende tien jaren een jaarlijksehe rente van achttienduizend mark zou ont vangen. Bovendien liet hij haar in het bezit van een luxueus ingerichte'woning ter waarde van honderdduizend mark' en van juweelen die ook honderdduizend mark waard waren. Tauber wil in het najaar of op zijn laatst in een van de eerste weken van 1936 te Lon den met Diana Napier, trouwen. MILITAIRE AUTO STORT IN RAVIJN. Uit Namen., 7 Aug. Een militaire vracht auto, waarop een onderofficierenacht sol daten hadden plaats genomen, is heden middag op den" weg" van Bastogne naar La- roch-e door tot nu toe onbekende oorzaak' in een vijftien meter diepe ravijn gestort. Zes der inzittenden, die zeer zwaar, ge wond waren, werden naar het Militair Zie kenhuis te Namen overgebrachtmen vreest voor het leven van drie hunner. De drie anderen waren er minder ernstig aan toe. Zij werden naar de kazerne te Bastogne overgebracht. (A.N.P.) RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 ..9naf met garantie, pijn- „loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 1—4 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Thijs wacht nog niet lang of hij ziet al hoe de kobold Gijs de lading, heelemaal alleen uit het ruim brengt. Het is haast niet te gelooven, maar Gijs komt heusch weer te voorschijn met de heele lading zwevend boven zich! „Aha!" denkt Thijs. „Dus zoo werd ook den eersten keer Arie Baard van al zijn lading ontroofd. Gies maakte iedereen in slaap, en Gijs bracht met zijn tooverkracht de lading aan den wal ja, ja, 't is goed. bedacht!" SPOEDIG MOOI BRUIN. Amilda-Zonnebruin voorkomt zonne brand en maakt Uw huid direct mooi brons-bruin. Drie maai inwrijven met Amilda-Zonnebruin is gelijk aan 30 zonnebaden. Verkrijgbaar in zaken U Ivoroi-tandpasta koopt. (Adv. IngezMedi) Een slechte imitatie van de gangsters' (Van onzen Parijschen correspondent). Zooals zooveel andere werkgevers was ook René Mourier, ingenieur, wonende Avenue de la Mette Piquet, verplicht om op een gegeven moment ontslag te verleenen aan zijn perso neel Louis Fa.rois, Henri Cruchet en Henri Bournat. De zaken zijn nu eenmaal slecht en waar de patroon zelf niet genoeg verdiende om in de kosten vari zijn onderhoud te voorzien was hij genoodzaakt om 'fc eerst van alles zijn personeel te ontslaan.'En men vraagt zich af: was het wel zijn schuld, dat hij - bij- het ont slaan niet al zijn verplichtingen kon nako men, zoodat hij verplicht was 't trio mede te deelen, dat ze -maar eens later moesten aan kloppen om het achterstallige salaris te innen? Hoe het zij: René Mourier heeft blijken ge geven van goeden wil te zijn, want op den zelf den datum dat hij zijn personeel aan den dijk zette deed hij Mme Hélène Lerat, een van zijn gewezen secretaressen weten, dat zij niet lan ger op zijn hulp en bijstand moest rekenen. Madame Lerat was twee jaren geleden nog een van de meest bekende. Fransche parachute springsters; bij toeval maakte zij kennis met- den ingenieur, die, ma haar eerst eenigen tijd als particulier secretaresse te hebben geïnstal leerd een keurig apartementje installeerde ha de Rue Dupleix. Men ziet: met enorme sprongen kwam Madame Lerat vooruit. Maar toen haar nu het bericht bereikte, dat haar beschermer niet langer kon voorzien in haar onderhoud barstte zij los in een huilpartij en waar ingenieur Mourier een braaf man is en een week hart heeft beloofde hij haar niet geheel zonder middelen te zullen laten. De gewezen parachute-springster had in tusschen vernomen, hoe Mourier verplicht was geweest, om zijn personeel weg te zenden en hoe hij, zij het ook gedwongen, door de tijds omstandigheden, in gebreke was gebleven om het trio te betalen. En ze kwam op een prach- tigen inval. Zonder dralen zocht ze haar oud- collega (eveneens een parachutist) Bournat op en ze stelde hem voor om in overleg met de anderen aan Mourier het noodige geld af handig te maken. Als het niet met zachtheid gaat, desnoods hardhandigvoegde ze er aan toe. Bournat kon haar vertellen, dat de onderneming van Mourier failliet was, Mada me Lerat verkoos een sprong in het onzekere. Bournat weerstond de diverse verzoekingen van Eva Lerat niet, en hij ging zijn ex-collega's Farois en Cruchet opzoeken om hun voor te stellenMourier aan een aderlating te •onder werpen. '•.■-. Tegelijkertijd, zoo verklaarde "hij, zullen "we den patroon een behoorlijk sommetje lateii be talen voor zijn. vriendinnetje, Madame Lerat, die hij op zoo'n schandelijke wijze in den steek heeft gelaten. De zaak lijkt ingewikkeld, maar is doodeenvoudig. Madame Lerat zal hem een briefje sturen, waarin ze zegt dat ze verlangend is om Mourier te ontmoeten. hij komt bij haaren voor de rest zal ik jullie wel de noodige aanwijzingen geven laat dat maar aan mij over. En jullie, net als ik, krijgen dadelijk het geld, dat hij jullie nog schuldig is Zoo brak dian de dag van 26 Juli aan, dag, waarop Madame Lerat, te 3 uur 's middags rendez vous had gegeven aan haar ex-be schermer. Een kwartier te voren was het si nistere trio gearriveerd in de Rue Dupleix. Mourier, van den prins geen kwaad vermoe dend, verheugd, dat Madame Lerat hem zoo veel blijken van toegenegenheid toonde, schel de aan en Madame Lerat' deed hem zelf open, met een heerlijken glimlach. Maar nog had Mourier geen drie stappen in den gang. ge daan of drie individuen overvielen hem en waar hij zich begon te verdedigen, zat er niet anders op voor de aanvallers dan hem een prop in den mond te. stoppen en te binden. Die heele scène had nog geen twee minuten ge duurd. Madame Lerat en haar drie handlan gers droegen hun slachtoffer op een divan en, nadat ze hem den prop uit den mond hadden genomen, begonnen de onderhandelingen. Om kracht te zetten aan het betoog, toonde Madame Lerat aan ingenieur Mourier een spuitje en een revolver, onder de bedreiging dat men hem eerst bewusteloos zou maken en daarna af zou maken, wanneer hij niet vol deed aan de hem gestelde eischen.Wat zat er in de gegeven omstandigheden anders op dan te gehoorzamen? Het geld, dat hij in zijn zak had? Niet meer dan 1500 francs. Daar hebben we op gerekend, zoo ant woordde men hem, en daarom hebben we van te voren schuldbekentenissen geschreven, die u alleen maar hebt te teekenen. Men ontdeed Mourier van zijn boeien en na dat hij aan ieder der mannen 500 francs had overhandigd, legde men hem de schuldbeken tenissen voor, varieerend van 700 tot 1200 francs elk. Verwachtend, dat men hem daarna zou vrij laten, teekende het slachtoffer. Maar toen, heel hoffelijk, op héél beleefden toon zeide Bournat: Ziezoo, nu dat zaakje is ge regeld kunnen we er over spreken wat u nu aan madame Lerat schuldig bent. Wij zijn allen de meening toegedaan, dat zij het ergst van alles in haar belangen is gekwetst en we vinden het daarom niet meer dan billijk dat u vier schuldbekentenissen elk van 25.000 francs, te betalen voor het eind van Augustus voor haar teekent. Oh, u hoeft niet zoo'n lee- lijk gezicht te trekken, teekenen of anders. Er zat niet anders op of Mourier teekende. Toen nu de zaakjes zoo waren „afgewik keld" waren de gastheeren allervriendelijkst. Men bracht een kom water, een fleschje jo dium, verbandgaas, watten etc. om Mourier's verwondingen, opgeloopen in de korte worste ling te verbinden. Maar, nu brak het critieke oogenblik aan om den gevangene zijn vrij heid terug te geven. Daartoe konden de gang sters blijkbaar niet zoo gauw besluiten. Maar nadat ze enkele uren fluisterend hadden be raadslaagd stelden ze Mourier voor om hem in een door Farois bestuurde auto naar huis te brengen. Blijkbaar herinnerde het slacht offer zich de verhalen van de Amerikaan- sche gangsters, wier gewoonte het is om zoo hun „klantjes" naar. een andere wereld te rijden, want hij weigerde hardnekkig, maar waar het loopen hem heel moeilijk viel nam' hij het voorstel aan om per taxi huiswaarts te keeren. En zoo geschiedde. Bournat verge zelde hem, de auto van Farois volgde en vlak bij Mourier's woonhuis werd hij netjes af gezetEn de gangsters trokken vroolijk naar Montparnasse om daar; om te beginnen, een deel van de 1500 francs „stuk te slaan" in een dancing. Ingenieur Mourier achtte het echter ver standig en eerlijk aan zijn wettige ega op te biechten wat er was gebeurd en zijn vrouw was de eerste, die hem aanraadde dadelijk door een geneesheer zijn verwondingen te la ten behandelen en dan naar den commissaris van politie te gaan. Wat den sentimenteelen kant van de affaire betreft, daarover kunnen we Tater wel praten... Voor de politie was het kinderwerk om het heele stelletje .te pakken te krijgen. Na een kort verhoor volgden de bekentenissen en ook de geteekende wissels. Alleen madame Lerat verklaarde, dat ze de schuldbekentenis niet meer had, doch in bewaring gegeven aan een deurwaarder, wiens naam ze niet wilde noe men. Waarmede ze haar affaire nog wat ver ergerde, want zonder dralen liet de commis saris huiszoeking bij haar verrichten en toen kwam niet alleen het papier te voorschijn, maar ook nog een valsch paspoort, waarmede de ex-parachute-springster naar het buiten land had willen vluchten na het geld te heb ben geïncasseerd. Alvorens den grooten sprong over den Oceaan te wagen, naar een van de Fransche verbanningsoorden, zijn onze mo derne Parijsche gangsters keurig geëscorteerd naar het Huis van Bewaring gezonden. HENRY A. TH. LESTURGEON. Griep onder renpaarden. Vrees voor schade aan de Londensche rennen. Het A.N.P. meldt uit Londen: Een epidemie welke veel gelijkt op influenza, heeft honderden- paarden in en buiten Londen getroffen. Tenzij de ziekte spoedig zal zijn be streden, zullen de paardenrennen waarschijn lijk ernstig nadeel ervan ondervinden. RADIOPROGRAMMA. VRIJDAG 9 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 4.00 VARA. 8.00 VPRO. en AVRO. 11.00—12.00 VARA. 8.00 Gram. pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10,15 Declamatie J. Lemaire. 10.35 Gram. pl. 11.00 Vervolg declamatie. 11.20 en 12.00 Gram. pl. 12.30 Omroeporkest olv. N. Gerharz, rnmv. W. Kok's Accordeon-Ensemble. 2.30 Water sportpraatje S. Snoek. 3.00 De AVRO-Deci- bels olv. E. Meenk. 4.00 Trio W. Lohoff en Gram. pl. 5.00 V:or de de kinderen. 5.30 Ver volg Trioconcert en Gram. pl. 7.00 J. Hoving: Anti-semitisnie7.20 Gram. pl. 7,50 Berichten. 7.58 Herh. S.O.S.-Berichten. 8.00 Lezing Ds G. Westmijse. 8.30 Uit het Kurhaus te Scheve- ningen: Residentie-orkest olv. C. Schuricht. Om 9.15 Dr. G. Knuttel: Rembrandt en Ver meer. 10.15 Ir. G. SehooiT: Nederland bouwt bruggen. 11.00 Jazzmuziek (gr. pl.). 11.30— 12,00 Gramofoomnuziek. HUIZEN, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door den KRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gram. pl. 11.30—12.00 Voor keken en ouden van dagen. 12.15 Schlagermu- ziek en Gram. pl. 2.00 Orgelconcert en Gram. pl. 3.1-5—4.00 en 4.15 Gram. pl. 5.15 Orkest concert en lezing. 7.15 Causerie. 7.35 Gram. pl. (Om 8.00 Berichten. 8.15 Orkestconcert. 9.00 Gram. pl. 9.15 Populair concert. 10.00 Gram. pl. 10.30 Berichten. 10.35 Populair concert. 11.1512.00 Gram. pl. DEOITWXCH. 1500 M. 10.3510.50 Morgenwijding. 11.50 Morgenwij ding. 11.05 Orgelspel R. New. 11.50 Ch. Man ning's orkest. 12.50 BBC-Dansorkest olv. H. Hall. 1.35 Gram. pl. 2.20 J. Martin's orkest. 3.20 Herman Darewskï en zijn Band. 4.35 E. Colombo en zijn oi'kest. 5,35 Het Bernard Crook kwintet. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-Mili- tair-orkest olv. B. W. O'Donnell. mmv. El. Marks (diseuse. 7.35 Alfredo Campoli:s orkest. 8.20 „The Air-Do-Wells" in hun repertoire. 9.20 Viool recital S. Kutcher. 9.50 Berichten. 10.10 Causerie. ,10.25 BBC-orkest olv. M. Sar gent. 11.20—12.20 Jack Jackson's Band. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram. pl. 12.35 Orkestconcert olv. Gaillard. 3.20 Gram. pl. 3.50 Zang. 4.35 Zang. viool en piano. 6.05 Gram. pl. 7.35 dito. 8.10 Cembalo-recital. 8,50 Orkestconcert olv. Cooper. 11.10 Dansmuziek. 11.20 Kamermu-t ziek. KALT'NDBORG, 1261 M. 12.202.20 Strijkorkest olv. Andersen. 3.50 5.50 A. Albech's Blaasorkest. 8.20 Revue-uit zending. 11.2012.50 Dansmuziek. KEULEN. 456 M. 6.50 Concert 10.30 Zang en piano. 12.20 Or kestconcert olv. Schmittenbecher. 2.35 Gram. pl. 4.20 Kwartetconcert, 5.20 Orkest, Dansor- kest en solisten. 7.20 Piano-recital. 8.35 Sixt- concert. 9.20 Omroeporkest olv. Kühn mmv. solisten. 11.2012,20 Omroepkleinorkest olv. Eysoldt. ROME 421 M. 9.00 Concert mmv. vrouwenkoor, 2 violen, oiano en bas. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gram pl. 12.50 Salon-orkest olv. Wal pot. 1.5(32.20 en 5.20 Gram. pl. 6.35 Salon orkest olv. Walpot. 7.35 Gram. pl. 8.20 Sym- ohonieconcert. 10.3011.29 Paul Godwin's or- BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram. pl. 72 50 Omroeporkest olv. Ga- son. 2.002.20 en 5.20 Gram. pl. 5.50 Piano recital. 8.20 Omroeporkest olv. Gason. 10.30— 11.20 Gram. pl. ^rT^TiT,r- NDER, 1571 M. 8.35 Sixt-herdenking. 9.20 „August", maand overzicht. 10.20 Berichten. 10.35 Sportnieuws. 10.50 Xylofoon-soli. 11.05 Weerbericht. 1-1.20— 12.20 Dansmuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3