Nieuw licht op de Gaai-ramp. BEVERWIJK Het overzicht van de groentenveiling. Het boonenseizoen is aangebroken. De afgeloopen week kenmerkte zich ook nu weer door groote aanvoeren der verschillende crroentensoorten. Al is er van sommige zo- merproducten langzamerhand een geleidelijke vermindering waar te nemen, van den andé ren kant wordt- door andere seizoenproducten deze daling weer aangevuld. Nu wij thans weer ongeveer zitten in het midden van het boonenseizoen en van alle verschillende soor ten steeds ruimen kwamtums worden aange boden, wordt de markt alleen door dit pro duct voor een groot gedeelte beheerscht. Het verloop van den handel bracht over het alge meen weinig verandering in den gang van za ken daar de noteeringen, benoudens enkele uitzonderingen, meestal een vaste basis ver toonden. Ook deze week bleef voor dezelfde groentesoorten, waarin reeds vorige week een lustelooze handel bestond, ook nog steeds een ongunstige stemming gehandhaafd. Sla toont nog niet de minste neiging tot Verbetering en is alleen tegen lage prijzen te verhandelen, varieerend van 13—25 ct., ter wijl daarnaast groote partijen zelfs aan geen bod komen. Bospeen verging het al niet veel beter en ook hiervan bleven sommige dagen heel wat onverkocht. De noteering wisselt naar soort van 2—4 ct. per bos. Het aanbod van komkommers schijnt thans ook wel de vraag te overtreffen. De noteerin gen stonden deze week p.m. van 13 ct, min dere kwaliteiten hebben zot* goed als geen wr.arde. Postelein heeft zich den laatsten tijd op be hoorlijk prijspeil weten te houden, doch ver toonde in het midden dezer week weer een belangrijke teruggang, met prijzen van 25—35 ct. per kist. Andijvie is erg wisselend in prijs, doch ook de kwaliteit is uiteenloopend; de prijzen loo- pen uiteen van 1035 ct. per kist. Bloemkool is het artikel wat momenteel zeer veel belangstelling heeft en vooral goede kwa liteit is zeer gezocht. Voor dit product werd betaald naar soort van 1220 ct., mindere soorten naar verhouding van 58 ct. per stuk. De boonenhandel was niet ongunstig, daar voor alle soorten geregeld veel belangstelling en kooplust was te bemerken. Snijboonen van goede kwaliteit wisselden in prijs ongeveer van 10- 13, dubb. boonen van 68, „Tros" van 1216 en andere soorten met en z. draad van 10—12 ct. per K.G. Pronkboonen welke lang zamerhand meer los komen, liepen sterk in prijs terug en noteerden van 45 ct. per K.G. Doppers en Capucijners voor zoover nog aanwezig, waren geregeld voor goede prijzen te verhandelen. Voor Raspers en Br. Capucij ners waren de noteeringen van 18—28 ct. Doppers en Witte Cape. van 1622 ct. p. K.G. Tuinboonen maakten eveneens mooie prij zen en varieerden naar soort van 614 ct. per K.G Tomaten, waarvan vorige week nog sommige partijen het tot ruim 20 ct. konden brengen, liepen de laatste dagen terug en noteerden heden van 8—15 ct. per K.G. WINKELIERSCOMBINATIE „PLAN WEST". Bij de Winkelierscombinatie' „Plan West" werden in de maand Juli 137 zegelboekjes in geleverd. De datum, waarop voor deze boekjes de gebruikelijke hooge premie werd vastge steld was 23 Juli. Voor de verhoogde uitkeering kwamen, dit maal in aanmerking: G. Kops, Arendsweg 101, Wijk aan Duin. Mevr. Paijens, Verl. Vondellaan 13, Wijk aan Duin. Mej. Kos, Romerkerkweg 1, Wijk aan Duin. Mej. Boeter, Koningstraat 2, Beverwijk. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. hebben bouwvergunningen ver leend aan M. M. A. Davidson voor het bouwen van een winkelhuis met bovenwoning aan de Breestraat 4446' en aan Mevr. J. H. de Swart alhier tot het verbouwen van het perceel Breestraat 63. MARKTBERICHTEN. Vereenigde Veilingen Kennemerland en Vrije Veiling. 7 Augustus 1935. Breekpeen per kist 1525 Spinazie per kist 6090 Sla per kist 1325 Postelein per kist 2535 Andijvie per kist 1530 Wortelen per bos 23y2 Rabarber per bos 1 1/24 Peterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Bloemkool le soort per stuk 1320 Bloemkool 2e soort per stuk 67 Tomaten per K.G. 615 Aardappelen per 100 K.G. 2.903.20 Doppers per K.G. 12<22 Capucijners W. per K.G. 1422 Capucijners B per K.G. 1427 Raspers per K.G. 1525 Snijboonen per K.G. 713 Dikke boonen per K.G. 68 Sperc. b. z: dr. per K.G. 1012 Sperc. b. m. dr. 910 Tuinboonen per K.G. 614 Trosboonen per K.G. 1116 Pronkboonen per K.G. 3 1/24 Komkommers per stuik 13 Roodekool per stuk 45 Gele kool per stuk 45 Frambozen per doosje 2231 Appelen per K.G. 10—20 Peren per K.G. 814 Zwarte bessen per slof 5565 Roode bessen per slof 3550 Meloenen per stuk 2022 DE RONDRITTEN VAN DE V.V.V. De wekelijksche rondritten van de V.V.V. mogen zich in een steeds grooter wordende belangstelling verheugen. Woensdagmiddag- werd voor den vierden tocht zelfs zoo'n groote belangstelling aan den dag gelegd, dat twee autobussen noodig waren om alle liefhebbers te vervoeren. Vooral de badgasten, die te Wijk aan Zee vertoeven, maken van deze gelegen heid, om met de V.V.V. een interessant en aan genaam uitstapje te maken, gretig gebruik. Ook nu werden weer bezoeken gebracht aan het Wolff en Dekenhuisje, de Ned. Herv. Kerk, de kasteelen Assumburg en Marquette en tenslotte aan het buiten „Scheybeeck". De V.V.V. had dezen middag twee gidsen aange wezen, om het uitgebreide gezelschap van voorlichting te dienen. Op „Assumburg" heeft de herbergvader Geert Dils de talrijke bezoekers rondgeleid en hen tot slot vergast op eenige liederen bij de luit. Op Woensdag 14 Augustus wordt de laatste rondrit in dit seizoen gehouden. MARKTBERICHTEN. Noteering van Beverwijk den 7 Aug. 1935. Spinazie per kist 4582 cent. Postelein per kist 3545 cent. Andijvie per kist 1227 cent. Wortelen per bos 36 cent. Komkommers per 100 f 1—f 3. Augurken per slof 1036 cent. Aardappelen, klei, per K.G. 46 cent. Doppers per kilo 1622 cent. Capucijners per kilo 1821 cent. Raspers per kilo 1724 cent. Tuinboonen per K.G. 10 cent. Snijboonen per K.G. 812 cent. Heerenboonen per K.G. 58 cent. Bloemkool per 100 f 10f 22. Uien per kilo 5 cent. Sla per kist 1225 cent. Rabarber per 100 bos f 3. Pieterselie per bos 3y2 cent. Selderie per bos 3 cent. Appelen per kilo 1015 cent. Peren per kilo 917 cent. Pruimen per K.G. 1823 cent. Aardbeien per doosje 30 cent. Frambozen per doosje 1420 cent. Bessen per kilo 1422 cent. Bessen per slof 48 cent. Kruisbessen per K.G. 15 cent. HEEMSKERK LANSELOET ENDE SANDERIJN. Omtrent het openluchtspel op Zondag 18 Augustus in het park „Marquette" door het gezelschap Anton Verheyen op te voeren: „Lanseloet ende Sanderijn" zij nog vermeld, dat het stuk een romantisch ridderspel is uit de 15e eeuw. Het zal in de kleurige en fleurige costuums uit dien tijd worden opgevoerd voor het fantastisch verlicht kasteel. De opvoering begint om 8.30 uur. A.D.O.—G.V.O. Zondagmiddag 11 Augustus speelt AD.O. den laatsten nederlaagwedstrijd tegen G.V.O. Van de zes reeds gespeelde wedstrijden wer den er 4 gewonnen en 2 gelijk gespeeld. HARDDRAVERIJ. In den loop der volgende week zal de hard draverij haar lidmaatschapskaarten wederom aanbieden. WIJK AAN ZEE VOETBALWEDSTRIJJD. Op het terrein der R.K. Voetbalvereeniging „Excelsior" is Woensdagavond een wedstrijd gespeeld tusschen het veteranen-elftal Zui- derbad tegen het veteranen-elftal Noorder- bad. Stand bij de rust 30.-Eindstand 31. STRANDFEEST ZUIDËRBAD. Zaterdag 10 Augustus wordt het strandfeest voor de gasten van 't Zuiderbad gevierd. Ver schillende spelen.en wedstrijden zijn in voor bereiding. Muziek zal op 't terrein aanwezig zijn. TENNISTOURNAMENT. Woensdag zijn dé volgende wedstrijden ge speeld: Heerenenkelspe.l: de heer J. v. d. Bliek slaat den heer Soeters met 61. 75; de heer J. E. Kockx slaat den heer C. Zwager met 79, 6—1, 8—6. Gemengd dubbelspel; mej. J. Spruyt en de heer Langendijk slaan mej. R. v. d. Kolk en den heer Latenstein v. d. Voorst met 62, 62. OUDE MAN BREEKT ZIJN BEEN. Jb. D. die Woensdagmiddag de groentehal in de Kerkstraat passeerde had het ongeluk uit te glijden, waardoor hij zoodanig viel. dat hij zijn been brak. Motorrijder verloor de macht over het stuur. Bij botsing met een boom gedood. Woensdagavond omstreeks half zeven heeft in de Soesterbergschestraat nabij het Sana torium „Zonnegloren" te Soest een ernstig motorongeluk plaats gehad, dat aan den' 19- jarigen J. A. Veldhuizen uit Deventer het le ven heeft gekost. Veldhuizen, die als dienstplichtig soldaat bij de Luchtvaart afdeeling te Soesterberg in garnizoen lag, zou met een vriend een toertje naar Amsterdam maken. Volgens ooggetui gen, o.a. een surveilleerend agent van politie reed V. met zeer groote snelheid. In den bocht nabij „Zonnegloren" gekomen geraakte hij, waarschijnlijk door de groote snelheid die hij had, de macht over het stuur kwijt, kwam in het mulle zand terecht en botste vervolgens met zijn motor tegen een boom. Hij was bijna op slag dood. De duorijder, eveneens' een dienstplichtige van de Luchtvaartafdeeling te Soesterberg bleef ongedeerd. Het motorrij wiel werd slechts licht beschadigd. Meisje lette niet op. Woensdagmiddag omstreeks zes uur is het zes-jarig dochtertje van de familie Van Schijndel, in de Dubbeldamstraat te Raams- donkveer door een vrachtauto gegrepen en gedood. Het kind. dat den weg wilde over steken, had niet genoeg gelet op het nade rende verkeer. Kind door auto gegrepen en gedood. Het dochtertje van de familie v. d. B. is op len provincialen weg te Asten (N.B.) door een vrachtauto gegrepen. Hét kind was op slag dood. Nog geen ec.-technologisch instituut in Zuid-Holland. Ged. Staten wenschen op de plannen der regeerïng te wachten. Op vragen van het Statenlid mr. J. in 't Veld c.s. of Ged. Staten kunnen mededeelen waaraan het te wijten is, dat het prae-advies op het voorstel ter Laan c.s.. beoogende o.m. de oprichting van een economisch-technolo- gisch instituut voor Zuid-Holland, nog steeds niet verschenen is, hebben Ged. Staten van Zuid-Holland geantwoord, dat zij een vrucht dragende behandeling van dat voorstel niet wel mogelijk achten, zoolang niet de voorne mens der regeering met betrekking tot de industrieele ontwikkeling des lands vaster ©n vorm hebben aangenomen. Zij hebben den mi nister van economische zaken verzocht hen dienaangaande in te lichten. UIT DE STAATSCOURANT CONSULAIRE DIENST. De vice-consul der Nederlanden te Bourgas (Bulgarije), de heer N. Alexandroff, is over leden. De waarneming van het vïee-consulaat is opgedragen aan den heer Ricc.ardo Anzilutti. De consul-generaal der Nederlanden te Ma drid, de heer E. Traumann, is met "verlof van zijn post vertrokken. De vice-consul aldaar, de heer F. Sehlosser, is belast met de waar neming van het consultaat-generaal. Passagier maakte aanteekeningen. Toestel door ijsvorming tot laag vliegen gedwongen? Naar het A.N.P. ter oore komt, zijn de beide deskundigen der regeering dr. ir. van der Maas en ir. van der Heyden. die een onder zoek hebben ingesteld naar de oorzaak van de vliegramp met de „Gaai" in den San Ber- nardino-pas op 20 Juli j.l., met hun rapport gereed gekomen. Zij zullen de resultaten van hun onderzoek ter kennis van den minister van Waterstaat brengen. Voorts vernam het A.N.P. nog, dat bij-een nader onderzoek tusschen het wrak van de Gaai" een aanteekenboek.ie is gevonden, dat toebehoord heeft aan één der omgekomen passagiers. Deze heeft tijdens de vlucht zijn in drukken ongeschreven en zelfs zeer kort voordat het ongeval plaats had, zijn er aanteekeningen omtrent de omstandigheden, waarin de „Gaai" op dien noodlottig en Zaterdag in het Zuiden van Zwitserland verkeerde, gemaakt. Deze aanteekeningen zijn van groot belang gebleken bij het onder zoek naar de juiste toedracht der ramp. Reeds dadelijk na het tragisch ongeval werd van de zijde der vliegdeskunaigen de vraag jesteld „Waarom vloog de piloot zoo laag en waarom is hij in plaats van over de bergen tusschen de bergen gevlogen?" Van Zwitser- sche zijde is zelfs ernstige critiek uitgeoefend op het feit. dat de piloot zich tusschen de bergen gewaagd zou hebben. De beide deskun digen stonden echter reeds van het begin af aan op een ander standpunt. Uit de verschil lende gegevens, waarover zij beschikten, meenden zij te mogen afleiden, dat Van der Feyst inderdaad op groote hoogte had ge vlogen doch door meteorologische omstan digheden gedwongen is geworden te dalen. Een kwartier na liet vertrek uit Milaan was de „Gaai" op 1800 meter hoogte en volgens hun berekening zou de machine zich boven de Alpen op ongeveer 4000 meter hebben be vonden. Deze meening van de beide deskun digen vindt nu haar bevestiging in de aanteekeningen van den passagier. Deze beschrijft hoe de „Gaai" op groo te hoogte aanvankelijk over de Alpen vloog, doch tengevolge van de ijsvor ming en buitengewoon slechte weers omstandigheden gedwongen werd naar beneden te gaan, waardoor het toe stel tusschen de bergpassen kwam. Het origineel der aanteekeningen zal bij het rapport gevoegd worden. TD ONDER DAG 8 AUG. 1935 nog juist aan den wagen vastklampen, doch was later gedwongen los te laten, daar hij op hoofd en handen een regen van slagen ontving. Het gelukte niet den smokkelaar te achter halen. Waarschijnlijk is hij over de Neder- landsche grens gevlucht. CRICKET. Flamingo'sHarrow Wanderers. De Wedstrijd Flamingo'sHarrow Wande rers begon Woensdagmorgen op het H. C. C.- terrein. De aanvoerder der Flamingo's, J. v. d. Bosch, won den toss; bij koos batten. Het re sultaat was echter allesbehalve fraai, want te 1.50 uur was de geheele Nederlandsche in nings geëindigd. Het was een vrij volkomen collapse, want voor 125 zat de geheele Fla mingo-ploeg aan den kant. De scores der Flamingo's in deze innings waren als volgt: E. J. A. Schill c. Welch b. Stogdon 0 A. v. Baasbank b. Weleh 9 A. v. d. Togt c. Joynson b. Bond 15 H. Hooft Graafland b. Stogdon' 4 P. C. G. Labouchère c. Welch b. Hopton ló J. v. d. Bosch c. Welch b. Bond 9 C. Bakker c. Anson b. Bond .0 C. Nolet c. Stogdon b. Bond 1 P. G. East c. Joynson b. Bond 13 J. Koeleman b. Stogdon 21 K. Neuerburg not out 2 Extra's (b. 25; l.b. 5; n.b. 2) 32 Totaal 125 Bowlingcijfers: O. M. R. W n.b. G. A. Stogdon 9 2/6 1 19 3 2 R. N. Bond 10 4 33 5 W. M. Welch 4 1 8 1 J. G. Hopton 7 0 33 1 De Engelschen begonnen te 2.15 uur te bat ten; twee uur later bij cje thee was hun totaal 3 voor 143, waarmee dus het totaal van de Flamingo's ruim gepasseerd was. Te vijf uur werd opnieuw begonnen; het bleef weinig vlot gaan. Vooral toen eerst Joynson en direct daarop Stogdon door Bak ker gebowld werden. Behoudens enkele goede momenten, bleef het cricket van vrij poover gehalte. Harrow Wanderers eerste innings: R. D. Stuart Brown c. v. d. Togt b. Bakker 66 E. T. Pelliam b. Bakker 8 M. Tindall c. v. Baasbank b. Labouchère 50 G. R. Wilson n.o. 64 W. H. R. Joynson b. Bakker 21 G A. Stogdon b. Bakker 0 Mac Connell c. Hooft Graafland b Koeleman 26 J. G. Hopton pl.m. b. Bakker 17 C. R. Anson n.o. 5 Extra's 22 Totaal 279 voor 7 Tegen ijsafzetting op vlieg tuigen. Uitvinding op Schiphol gedemonstreerd. Op Schiphol is de Engelsche uitvinding ge demonstreerd, waardoor ijsvorming op de vleugelranden van een vliegtuig wordt tegen gegaan. Het principe is bijzonder eenvoudig. Op de frontzijde van de vleugels en van het staart- stabilisatievlak is een canvaslaag bevestigd, die weer bedekt is met een poreuze laag leer. Een cylinder met samengeperste lucht drukt een vloeistof, die ijsvorming tegengaat ethylene glycol via een rubber buis onder het nieuwe bekleedsel van het vleugelfront, zoodat het poreuze leer gelijkmatig wordt be vochtigd. Om de vloeistof te doen vloeien heeft de pi loot slechts een knopje op het dashbord om te draaien. Het aantal gevallen, waarbij ijsvorming de oorzaak van verschillende vliegrampen optreedt is betrekkelijk gering, zoodat slechts enkelé 'liters vloeistof behoeft te worden meegenomen. Het geheele apparaat weegt niet meer dan 14 K.G., zoodat het gewicht van het vliegtuig slechts, zeer weinig verzwaard wordt Capt. Robertson, chef van de afdeeling Luchtvaart van de Dunlopfabrieken en Mr. Wright waren met him sportvliégtuig, waarop de vinding was aangebracht, uit Londen ge komen om een uiteenzetting te geven van de practische toepassing van deze voor den vlieg wereld zoo bij uitstek nuttige uitvinding, waarvan met belangstelling door verschillende luchtvaartautoriteiten, w.o. de heeren Ples- man en Guillonard kennis werd genomen. NA DEN BRAND. Het Britsche passagiersschip Princess Ena, waarop in het Kanaal een felle brand heeft gewoed. Alle opvarenden konden in veiligheid worden gebracht. GEARRESTEERDE SMOKKELAAR WEET TE ONTVLUCHTEN. In de Rue de Guillaumins te Luik werd de Nederlandsche smokkelaar Klipper, die in België tot tweemaal zes maanden gevange nisstraf was veroordeeld, door rechtercheurs gearresteerd, die hem naar het politiebureau wilden overbrengen. Onderweg wist Klipper zich echter los te rukken, en in een auto van een medeplichtige te springen, die daarna met vol gas weg reed. Een der inspecteurs kon zich VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND Jaarverslag 1933/'34. We ontvingen het jaarverslag over 1933 1934 van den Kon. Ned. Voetbalbond, samen gesteld door den heer A. Staal, secretaris penningmeester van den Bond. We ontleènen er het'volgende aan: Het aantal gespeelde wedstrijden bedroeg 7561, tegen 7195 in 't vorig seizoen. Het aan tal competitiewedstrijden bedroeg 6885; ver der werden gespeeld 216 promotie-, 293 be ker-, 141 Juniores- en 6 na-competitiewed strijden. Voor het kampioenschap van Ne derland 20. Aan de competities weid tot het einde toe deelgenomen door 845 elftallen van 530 ver- eenigingen. Herinnerd wordt aan de internationale wedstrijden en aan het feit, dat Prinses Ju liana den wedstrijd NederlandEngeland heeft bijgewoond. Ajax en Helmond herdachten dit jaar het 35-jarig bestaan, Achilles, A.F.C. en Veendam het 40-jarig bestaan; Haarlem. L.S.V. en de K.N.V.B. zelf bestonden in het afgeloopen seizoen 45 jaar. Melding wordt gemaakt van de viering van den 70sten verjaardag van den heer W. J. M. Muiier, eere-voorzitter van den K.N.V.B. Het 40-jarig bestaan is nu in totaal ge vierd door 24 vereenigingen, die dus de bonds vlag gekregen hebben. Het aantal bondsleden is gestegen van 60.636 tot 65.789. In het afgeloopen seizoen werden 578 straf fen uitgesproken. Financieel staat de Bond er heel goed voor. De ontvangsten bedroegen ruim f 220 000. Aan salarissen werd uitgegeven f 42.000; aan de verschillende commissies f 28.000. 'De algemeene onkosten bedroegen f 28.000. Aan dit jaarverslag zijn toegevoegd de ver slagen der diverse commissies. DE LOTING VOOR DEN AROLBEKER. De loting om het dit jaar weer zeer interes sante Arol-bekertournooi had het - volgende resultaat: Zondag 25 Augustus: 10 uur U: V. V. tegen A. F. C. 11,15 uur H. F. C.—H. B. S. 12,30 uur: ZeeburgiaD. W. S. 13.45 uur; Blauw WitZ. A. C. 15.uur: N. A. C.—Ajax. 6.15 uur Winnaar AWinnaar B. SCHEEPVAARTBERICHTEN HALCYONLIJN Vredenburg 7 van Vlaardingen n. Narvik. Stad Arnhem 5 van Bagnoli te Seriphos. Stad Vlaardingen 8 (2 v.m.) v. Wabana te Rotterdam/Vlaardingen verwacht. Stad Dordrecht 7 van Emden te Rotterdam. Maasburg 3 van Pto Ferrajo naar Wabana. HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochkatrine. Vancouver n, Rott. 6 te L'pool. Lochmonar, Vancr. n. Rott. 5 te Astoria. Narenta. Rott. n. Vancr. 5 te San Francisco. Drechtdijk, Rott. n. Vancr. 6 te Cristobal.. Beemsterdijk, N.-Orleans n. Rotterdam 5 v. Havana. Edam 7 van New-York te Rotterdam. Leerdam, New-Orleans naar Londen en Rot terdam 6 (1.25 n.m.) 193 mijl W. van Bishops. Nebraska Vancouver n. Rotterdam 6 van San Francisco. Veendam 7 v. Rotterdam n. Cowes. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Boschfontein vertrekt 8 (3 n.m.) van Am sterdam naar Rotterdam. Bloemfontein (uitr.) 6 te Kaapstad, vertr. 8. Heemskerk (uitreis) 6 van Port Sudan. HOLLAND—WEST-AFRIK A LIJN. Maaskerk (thuisreis) 3 vanTakoradi. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Meerkerk (thuisr.) 4 van Kobe. Gaasterkerk (thuisr.) p. 7 Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN Almkerk (uitreis) 7 te Fremantie, HOLLAND-BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 7 van Mormugao. JAVA—NEW-YORK LIJN Tanimbar 6 van Batavia te New-York. Phemius New-York n. Batavia 4 v. Singapore Tabian Batavia n. New-York 5 te Singapore. Adrastus, New-York n. Java 2 v. Halifax. Kota Pinang 5 van Philadelphia te Jackson ville. City of Eastbourne, Batavia n. New-York 5 van Port Said. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjisondari 3 van Hongkong naar Amoy. Tjisaroea 5 van Java te Shanghai. Tjisadane 4 van Shanghai te Hongkong. JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN. Barentsz, 4 van Shanghai naar Cebu. Swartenhoudt, Singapore n. Japan 5 van Hongkong. Bontekoe, Pt. Natal n. Mauritus 6 v. Reunion. Roggeveen 6 van Port Natal te Beira. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Waterland (uitreis) 6 van Las Palmas. Amstelland uitr. 7 te Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne 5 van Danzig naar Kopenhagen. Calypso 6 van Valencia te Lissabon. Ceres 6 van Salonika te Izmir. Costa Rica 7 van Noordkaap te Amsterdam. Euterpe 6 van Amsterdam te Bordeaux. Juno 6 van Napels te Catania. Luna 6 van W. Indië te New-York. Perseus 6 van Musel te Oporto. Poseidon 6 van Cadix naar Genua. Van Rensselaer 5 van Paramaribo n. Amst. Venus 6 van Catania naar Malta. Alkmaar, Amst. n. Chili 6 van Cristobal. Barneveld, Chili naar Amst. 5 van Callao. Ajax 7 van Amsterdam naar Kopenhagen. Orestes, 7 van Amsterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (thuisreis) pass. 7 Finisterre. Kota Agoeng 7 (4 n.m.) van Hamburg te Rotterdam verwacht. Garoet (thuisreis) 6 Aug. te Suez. Kota Baroe (uitreis) pass. 6 Aug. Gibraltar Indrapoera (uitreis) 7 Aug. van Suez. ROTTERDAM- ^UID-AMERIKA LIJN. Alpherat 6 van Hamburg naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. 'Poelau Tello (uitr.) 6 van Belawan. Johan van Oldenbarnevelt, 7 van Batavia naar Amsterdam. Marnix van St. Aldegonde 7 van Amster dam naar Batavia. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Calchas, Japan naar Rotterdam 6 te Hong kong. Benreoch, Japan naar Rotterdam 6 te Londen. Hector, Japan naar Rotterdam via Londen 5 (6.2-0 n.m.) 100 mijl Z. van Finisterre. Aeneas, Japan naar Rotterdam 6 te Sin gapore. Perseus, Japan naar Rotterdam 6 van Port Said. City of Yokohama, Dairen naar Rotterdam 7 van Port Said. City of Oran, Japan naar Rotterdam 6 van Shanghai. City of Salisbury 3 te Dairen, voor Rot terdam. Agamemnon. Japan naar Rotterdam 4 van Osaka. City of Hereford, Rotterdam naar Japan 3 te Shanghai. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Silverpalm, New-Orleans naar Calcutta 4 van Kaapstad. Tosari. Vancouver naar Calcutta 3 van Seattle. Mapia, New-Orleans naar Calcutta, 5 te Houston. Silverhazel, Bombay naar Vancouver 6 te Manilla. Bijna opgebracht. De Britsche stoomtrawler Manchester City uit Grimsby wex-d door een IJslandschen po- litiekruiser opgemerkt tijdens het vissehéh in verboden water. Er werden zes waarschuwings schoten gelost doch de trawle-r zag kans te ontsnappen na het vïschtuig gekapt en in den steek gelaten te hebben. AANGEKOMEN. 7 Augustus: Hans Maersk s.s. Onega Costa Rica s.s. Hamburg Dwarssee s.s. Danzig Zawisza Czarny m.s. Noordzee. Marie Toft s.s. Archangel Continental s.s. Kalmar R. Jörgensen m.s. Hoek v. Holland Kare s.s. Antwerpen VERTROKKEN 6 Augustus: Berne s.s. Constantza Delfinus s.s. Rotterdam Vliestroom s.s. Huil Merel s.s. Londen Baarn s.s. Chili Simaloer s.s. Ned. Indië Borthwick s.s. Leith 7 Augustus: Apolinaris IV m.s. Boston Kerma s.s. Rotterdam S tor mar n s.s. Archangel Zawasza Czarny m.s. Gdynia Nordsee s.s. Londen M. v. St. Aldegonde m.s. Batavia R. Jörgensen m.s. Kjertemiiide

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5