Sigarenbandjes. Mihail Saran I. Dit is de nieuwe Zigeuner-koning. Afge vaardigden van de vele door de wereld Zwervende Zigeunerstammen zijn te Tardia in Roemenië bijeen gekomen en hebben hem o-ekozen. Onze Weensche correspondent schi'ijft 'er een levendig artikel over. dat ik u ter lezing aanbeveel. Zigeuners zijn inte ressant en romantisch, en hun nomadenbe staan bekoort alle eerzame burgers min of meer. zoolang zij tenminste geen woonwa genkamp in hun onmiddellijke nabijheid hebben. De litteratuur aller landen.heeft den Zigeuner aandacht geschonken Zij heeft hem gebezigd als schril contrast tegenover burger en boer. En als „brok". Brok roman tiek! brok wilde fantasie, brok passie. Som migen zijn zoover gegaan, gansche romans aan hem alleen te wijden. En tallooze eer zame lieden, die wel eens wat anders zouden willen, hebben er van genoten. Want bij hoe- velen zou wel niet eens, op een schoonen morgen, die laakbare gedachte zijn gerezen: als fk nu eens niet naar mijn werk liep. of reed, maar weg?heelemaal wegen niet meer terug kwam? Natuurlijk dóet men zooiets niet. Maar bij tijden is de mensche- liike geest rebelsch en soeelsch. Al kan men het zelf dan niet doen: de Zi- geners doen het, de menschelijke mogelijkheid van het zwervend leven voortdurend bewijzend en de fantasie hunner geketende medeschep selen prikkelend. Daarom moeten de plannen van koning Miliail Saran I wel ontsteltenis wekken. Hij wil zijn Zigeuners tot gezeten bur gers maken! Hij wil hen bijeenbrengen en promoveeren tot een Europeesch volk. Reeds doet hij pogingen tot stichting van een Zigeu- nerstad, al zijn dan de zeven van de zevenen twintig families, door hem tot mede-stichters benoemd, er al vandoor gegaan. Ik hoop dat de overige twintig ook de bee- nen nemen. Wat haalt deze ex-paardendief zich in zijn hoofd? Hoe durft hij zich tot ko ning der nomaden te laten kronen als het gezeten burgerschap hem bekoort? En als hij zijn stammen meekreeg tot uitvoering van dit zonderlinge en ontstellende plan, zou hij hun dan een dienst bewezen hebben? Neen Dit is heelemaal geen tijd om een nieuw Europeesch volk te stichten. Er is geen plaats voor en geen behoefte aan. Aan niets hebben we minder behoefte dan aan nog meer naties in Europa. Er zijn er al veel te veel, en de onderlinge ruzie en de zelfverhef fing zijn al meer dan erg genoeg. Stel u voor dat daar een nieuwe natie bijkomt, die zich pas lot orde en regel bekeerd heeft, en dus zal beginnen met alle records van zelfverheerlij king te slaan! Mihail Saran I merkt op dat al zijn Zigeuners pientere en snuggere kerels zijn. Des te erger! Als de nieuwe natie van bijzondere pienter- en snuggerheid blijk geeft zal Europa er hee lemaal niets van moeten hebben. Europa zal er ook geen terrein voor afstaan. Het is gek op terrein. Wat dan? Wil Mihail Saran I met zijn volk op eens anders grondgebied gaan leven? Dan zullen de Zigeuners er van lusten! Men zal hen belasting laten betalen. Men zal hen in een keurslijf van wetten en verordeningen snoeren. Men zal hun zonen inlijven bij het leger, en mogelijk zullen hun steden met gas- en brand en scherf- en bacillencultuur-bommen wor den bestookt. Want op dit soort cultuur stuurt men in Europa in vollen vaart aan. Ook zal men hen het spit laten afbijten als er oorlog komt, want de liefelijke gewoonte uit vroegere oorlogen, om „kleine bondgenooten" in de 1ste plaats op te offeren zal zeker niet vergeten zijn. Die is ook heel verklaarbaar. Eerst moet eën ander er maar aan geloovenin de laatste plaats onze eigen menschen. Als de Zigeuners onder leiding van hun nieuwen koning aan deze dwaasheid begin nen, zijn ze heelemaUl riiet zoo snugger als hij meent. En hij zelf mag pienter wezen in het paarden stelen, maar verder is het blijk baar niet zoo best met zijn geestesscherpte gesteld. Z M. doet beter te wachten of er soms zooiets als orde in den Europeeschen heksenketel komt: een beetje organisatie en gezond verstand in de internationale ver houdingen. En als Europa dan begint met constructief inplaats van destructief te wer ken, komt hij met zijn Zigeuners ook nog wel aan de beurt. Tot zoolang doet-ie het best, zich maar met de wegen en de velden en de woonwagen kampen te vergenoegen. Als de hel ooit weer los mocht barsten maakt zijn volk zooals het nu leeft de beste kans van alle volken, om er doorheen te komen. Er zitten enkele voordee- len in het nomaden-bestaan. Geen grenzen, geen bezit. Dat zijn de twee voornaamste. Laat Z.M. nu maar liever zorgen dat hij geen paarden meer steelt, want ook een Zigeuner- koning hoort toch buiten de bajes te blijven. R. P. BEVERWIJK DE KENNEMERS—E. D. O. De Kennemers spelen Zondagavond in het Gemeentelijke Sportpark een oefenwedstrijd tegen E. D.O. De Kennemers spelen in dezelfde opstel ling als vorige week, namelijk: Doel: Van Urk. Achter: Duivemans en Horeman. Midden: Effern, Dinkla, Gordijn, Vóór: Bakker. Naberman, Groot, Steeman, en Veenstra. PERSONALIA. Voor Engelsch L. O. slaagde de heer T. N. A v. d. Maat. alhier. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam, Rott. naar New-York 7 (n.m.) van Boulogne. Blommersdijk, 7 van Rotterdam te New- York. Volendam, (vacantiereis) 7 Aug. te Bergen. Bosc'ndijk, Philadelphia naar Rotterdam 6 (12 midd.) 550 mijl W.Z.W. van Valentia. HALCYONLIJN Maasburg, Pto Ferrajo naar Wabana pass. 7 Gibraltar. Stad Vlaardingen, 8 van Wabana te Rot terdam. Stad Haarlem 8 van Rotterdam naar Bag- noli. Rozenburg 8 van Amsterdam naar Cadix. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Aimstelkerk (uitreis) 7 van Las Palmas. Maaskerk (thuisreis) 7 van Freetown. Reggestroom (thuisreis) 6 van Duala. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein 8 van Amsterdam naar Rot terdam. Bloemfontein, (uitreis) 8 van Kaapstad. Boschfontein 8 van Amsterdam te Rotter dam. Randfontein (thulsr.) 7 van Lor. Marques. OPENBARE VERKOOPING. Donderdagmiddag werd in Hotel „Oud- Meerenstein" ten overstaan van notaris J. H. Br emmers in het openbaar verkocht: 1. Een woonhuis met erf aan den Hoogen Hoflanderweg no. 53 B te Wijk aan Duin. groot 79 c.A. Eigendom van den heer P. C. Bos. Opgeboden tot f 1009. Kooper Notaris K Abma te Amsterdam voor f 1040. 2. Een woonhuis met erf aan den Zeeweg no. 110, groot 2 A. 30 c.A. Eigendom van den heer A. H. van Veen. Hoogste bieder D. Teer voor f 53Ü0. Kooper D. Teer q.q. alhier voor f 5302. 3 a. Een villa aan de Beec-ksanghlaan no. 63 te Wijk aan Duin, groot 3 A. 59 c.A. Be- hoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer A. M Smit Jr. Hoogste bieder de heer Bredewold alhier voor f 4525. Bij afslag niet gemijnd. 3 b. Een villa aan de Beecksanghlaan no. 65 te Wijk aan Duin, groot 3 A. 38 c.A. Even eens behoorende tot de nalatenschap van wijlen den heer A. M Smit Jr. Hoogste bie der de heer D. Bais. IJmuiden voor f 4550. Bij afslag niet gemijnd. Ook de combinatie van de perceelen 3a en b werd bij afslag niet gemijnd. De beide villa's zijn na de veiling voor f 9075 verkocht aan de Friesch Groningsche Hypotheekbank te Groningen. PERSONALIA. Onze plaatsgenoot de heer T. M. Knipper slaagde dezer dagen voor de akte Engelsch lager onderwijs. RENNERSCLUB „KENNEMERLAND". De Rennersclub „Kennemerland" houdt a.s. Zondag een sprintrit over 500 M. om het clubkampioenschap Ook zullen Zondag selectiewedstrijden worden gehouden voor de deelnemers aan de wedstrijden, welke op Donderdag 5 Septem ber tijdens de barddraverij gehouden zullen worden. Op dien dag zullen namelijk de twee beste wielrenners van Kennemerland op de draversbaan starten. Daarna volgt een rit tusschen een snellen harddraver en een wielrenner. ZIEKTEN IN DE BOLGEWASSEN. De afdeelingen Beverwijk en Heemskerk van Bloembollencultuur zullen evenals vorig jaar weer een cursus organiseeren over de middelen ter voorkoming en bestrijding van ziekten onder de bolgewassen. De lessen zul len ook nu worden gegeven door den heer M. van Stijgeren uit Heiloo in samenwerking met den heer H. Sinnige uit Heemskerk. De cursus, waarvoor zich reeds 14 deelne mers lieten inschrijven, wordt gegeven in een lokaal van de R.-K. Tuinbouwwinter- school. VEILING VAN POTPLANTEN. Op de potplantenveiling van de veiling „Centrum" werden onderstaande prijzen be steed: Palmen 40115; Cocospalm 1838; Calla 1835; Geraniums 812; Fuchsia 715; Sedum 49; Pteris 4—9; Plumosa 48; Sprengerie 435; Nep'hrolepis 30115, Tradescantia 817; Cloxinia 1235; Bego nia 512; Coleus 615; Bromelia 2445; Adianthum 615; Cactus 512; Ster van Bethlehem 1845; Lobelia 36. DE WITTE PAPEGAAI. Zoo zeldzaam als een „witte raaf" is een witte papegaai niet, maar toch is de film, die onder den titel „De Witte Papegaai" van he den af in het Kennemer Theater loopt, een zeldzaamheid onder de „thrillers''. Jim, Sun de an, een Amerikaansch ingenieur, die eenige jaren in Rusland heeft gewerkt, neemt zijn intrek in een hotel in Frankrijk om daar een vriend te ontmoeten. Wanneer hij zich in zijn kamer bevindt, wordt er tegen de balcondeuren geklopt en hoort hij angstig roepen. Hij opent de deur en treft Sue Talley op het balcon aan, die hem vertelt, dat zij door een man achtervolgd werd. Kort daarna wordt in de hall het'lijk van een man gevon den. Men vindt na het bezoek van de dame een dolk in de kamer van Jim en onder verden king van moord wordt hij gearresteerd. Dit is het begin van een serie verwikkelingen, die aan deze film zeldzame spanning verleenen De witte papegaai, die in de hotelhall den ko menden en gaander) man blijkbaar nauwkeu rig observeert en met de vrijmoedigheid, Lorre eigen, op de meest ongelegen oogentolikken babbelt vervult in de ontknooping van al die verwikkelingen een groote rol. Met de prachtige muziekfilm „De vroolijke scheiding" wordt in het Kennemer Theater deze week een zomerprogramma aangeboden, LORD LINLITHGOW, die Lord Willingdon zal opvolgen als onderkoning van Britsch-Indië. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjisadane, 6 van Hongkong naar Manilla. Tjinegara, 6 van Batavia te Hongkong. Tjisaroea, 7 van Shanghai naar Amoy. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ariadne, 7 van Danzig te Kopenhagen. Calypso, 7 van Lissabon naar Amsterdam. Juno 7 van Catania naar Messina. Nereus 8 van Valencia te Amsterdam. Venus, 7 van Malta naar Patras. Baarn, Amsterdam naar Chili pass. 7 Aug. Dungewess. Saturnus, 8 van Hamburg te Amsterdam. Irene, 8 van Amsterdam naar Rotterdam. Deucalion, 8 van Amsterdam naar Rotter dam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan. (thuisreis) pass. 8 Ouessant. Kota Radja (uitreis) pass. 8 Pt. de Galle Palembang 8 van Rotterdam naar Ham burg. Garoet (thuisreis) 7 Aug. van Port Said. Kota Agoeng 7 van Bremen te Schiedam. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN Alphacca (thuisreis) 7 Aug. te Santos. Aldabi, 7 Aug. van Rotterdam te Buenos- Ayres. Alpherat, 8 Aug. van Hamburg te Rotterd. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Chr. Huygens (thuisreis) pass. 6 Perim. (In de groote steden is een plot selinge herleving van de verza melwoede van sigarenbandjes te constateer en.) In ons verzamellustig landje, Zoo wordt van allen kant gemeld, Is eensklaps het' sigarenbandje In de verzamel-eer hersteld. Gedurende een reeks van jaren Keek geen verzamelaar het aan. 'k Ben niet in staat dat te verklaren, Maar 't feit is, het had afgedaan. Tot plotseling in deze dagen, Ik weet niet waar. ik weet niet wie, Iemand de vonk weer heeft geslagen, In de sigarenband-manie. De jeugd, zelf nog niet op de jaren. Dat men sigaren rooken kan Zonder interne lijfsgevaren. Verzamelt als één (wordend) man. Van Stinkadoros tot Havanna, Van zwarte tot lichtbruine tint, Wordt de sigaar tot rookend manna, Door 't bandje dat tezamenbindt. Mag menigeen de zucht niet deelen. Die zich de jeugd tot hartstocht koos, Eén ding valt toch niet te verhelen, Die passie is niet bandeloos. P. GASUS. HEEMSKERK ROODE KRUIS COLLECTE. Op Woensdag; 28 Augustus a.s. zal in deze gemeente de j aarlijksche Roode Kruiscollecte worden gehouden. GEVONDEN VOORWERPEN. Een leeren damesportemonnaie en een huis sleutel aan een ring. VERLOREN VOORWERPEN. Een verchroomd zilveren polshorloge met leeren bandje en een duivenmand. Inlichtingen ter gemeentesecretarie. SCHOUW. Vanwege den polder „De Noorderbuiten dijken" zal op Donderdag 29 Augustus de jaar lij ksche schouw over de slooten worden ge houden. WIJK AAN ZEE TENNISTOURNAMENT. Op den vierden dag van 't tournooi zijn de volgende wedstrijden gespeeld: Heeren-enkelspel De heer Langendij'k slaat den heer H Kochx met 62, 4—6. 6—3. De heer H. Sprengers slaat den heer W. J. C. Maters met 75. 36. 64. Dames-dubbelspel De dames R. Teer en H. Doorn slaan mevr. Steendijk en mevr. Saarberg met 63, 61. H e e ren -d ub b elspel De heeren C. Zwager en v. d. Ploeg slaan de heërén H. Kochx en Westerbeek met 62, 6—2. In de finale dames enkelspel is geplaatst mej. J. Spruyt, voor heeren enkelspel de heer H. Sprengers. voor heeren dubbelspel de héerën v. d Bliek-Langehdijk en Zwager- v. d. Ploeg. VOETBALWEDSTRIJDEN. Zondagavond speelt het junioren-elftal van V.V.E., tegen D.E.M.-junioren. Maandagavond 7 uur V.V.E.-junioren tegen een combinatie junioren uit de badgasten van Noorder- en Zuiderbad. Dinsdagavond 7 uur combinatie V.V.E. te gen combinatie veteranen badgasten van Noorderbad en Zuiderbad. Deze wedstrijden worden alle gespeeld op 't voetbalveld der R.-K. voetbalvereeni- ging Excelsior. SANTPOORT VOX HUMANA. Op de jaarvergadering van het gemengde koor „Vox Humana" werden de heeren Wes terhoven en Gerrets resp. als voorzitter en penningmeester herkozen. Besloten werd dit jaar een uitstapje naar Schoorl en Bergen te maken en wel op 25 Augustus. Na de vacantie zal het koor in studie ne men Missa, le confessor van Palestrina. DRIEHUIS VUURWERK OP KONINGINNEDAG. Indertijd meldden we, dat bij den Drie'hui- zer middenstand het voornemen bestond aan de Oranjevereeniging een vuurwerk aan te bieden. Thans kunnen we mededeelen, dat aan dit voornemen ook uitvoering gegeven zal kunnen worden, dank zij vooral de royale medewerking van verschillende inwoners. Dat het bestuur van de Oranje-Vereeni- girug in zijn schik is met dit geschenk is te begrijpen. Simaloer (uitreis) 7 (1.40 n.m.) 50 mijl O. van Niton. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Aeneas, Japan naar Rotterdam 7 van Sin gapore. Alcinous, Amsterdam naar Java pass. 7 Gibraltar. Calchas, Japan naar Rotterdam 7 van Hong kong. City of Hereford, Rotterdam naar Japan 7 van Shanghai. City of Salisbury, 6 van Dairen naar Rot terdam. Agamemnon, Japan naar Rotterdam 6 v. Kobe. Hector. Japan naar Rotterdam via Londen 7 (11.25 v.m.) 75 mijl W. van Niton. Melampus, 8 van Bremen te Amsterdam. AANGEKOMEN. 7 Augustus: Ransdorp m.s. Hoboken Uckermark s.s. Ned. Indië Spes Salutis m.s. Londen Wearwood s.s. Rafsö Astarte s.s. Bremen Oakover s.s. Hamburg 8 Augustus: Thornbury s.s. Mo Rijnstroom s.s. Leith Stalheim s.s. Archangel Cdrcé s.s. Caen Regeering wil een lucht beschermingsdienst. Gemeenten in gevarenklassen ingedeeld. Burgemeesters belast met uitvoering der maatregelen. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot bescherming van de bevolking tegen luchtaanval len. De uitvoering van de vereischte maatregelen wordt gelegd in handen der burgemeesters. Bij algemeenen maatregel van bestuur zal voor de ge meenten, naar den graad, waarin zij aan luchtaanvallen zijn blootgesteld, een klasse-indeeling worden gemaakt. In dezen algemeenen maatregel van bestuur worden mede de maatregelen betreffende de organisatie van de bescherming van de be volking tegen luchtaanvallen vastgesteld, wel ke voor de onderscheiden klassen toepassing behooren te vinden, in het bijzonder ten aan zien van: a. de waarschuwing en alarmeering; b. de taak van politie, brandweer genees kundigen dienst, reinigingsdienst, en andere diensten der gemeenten; c. de organisatie van hulpdiensten; d. de opleiding van het personeel, dat met terdaad moet optreden; e. de verlichting; f. de voorlichting van 'de bevolking; g. de algemeene of bijzondere gedrags regels voor de bevolking; h. de middelen van bescherming en ont smetting; j. de verplichtingen van bedrijven, diensten en instellingen; k. de bescherming van schatten van ge schiedenis, kunst en wetenschap. Daardoor wordt de noodige eenheid en juist heid in de technische toepassing van de maat regelen verkregen. De geheele luchtbescher mingsorganisatie zal komen te ressorteeren onder het departement van Binnenlandsche Zaken, dat daartoe zal worden uitgebreid met een luchtbeschermingsdienst. De kosten der luchtbeschermingsorganisatie komen deels ten laste der gemeenten, deels ten laste van het rijk. Het thans ingediende wetsontwerp berust op het rapport, dat door de in 1932 door de minis ters van Binnenlandsche Zaken, Defensie en Financiën ingestelde interdepartementale commissie aan de regeering werd uitgebracht. Het gaat blijkens de Memorie van Toelichting uit van de gedachte, dat in verband met het karakter der te treffen voorzieningen de uit voering van de vereischte maatregelen het doelmatigst in handen van de burgemeesters kan worden gelegd. Ter verzekering van de noodige eenheid en juistheid in de technische toepassing van de maatregelen zal de minister van Binnenland sche Zaken de noodige leiding geven en dit te meer, aangezien door het rijk in aanzienlijke mate in de kosten van uitvoering zal worden bijgedragen. Gevaarlijke gemeenten. Niet alle gemeenten zullen bij luchtaan vallen in gelijke mate aan gevaar zijn bloot gesteld. Gemeenten, waarin of nabij welke voor een luchtaanval aantrekkelijke objecten zijn gelegen, als regeeringsbureaux. militaire mobilisatie-centra, fabrieken van oorlogsma teriaal en andere industrieën, belangrijke spoorwegbruggen of emplacementen e.d., zul len eerder een doelwit vórmen, dan gemeen ten, waarin of waarbij dergelijke objecten niet voorkomen. De regeering acht het raadzaam, dat in alle gemeenten eenvoudige maatregelen in hoofdzaak van organisatorischen aard wor den genomen, waardoor de bevolking de noo dige voorschriften zal verkrijgen, hoe in voor komend geval moet worden gehandeld en waardoor tevens aanwezige gemeentelijke of in te stellen hulpdiensten op de hoogte zullen zijn, hoe zij, naar hun vermogen, zoo; nuttig mogelijk werkzaam kunnen zijn. Aangezien voorts door het toepassen van verduistering op groote schaal de kans op nachtelijke aanvallen zeer beperkt wordt, zal op dit gebied de medewerking van geen enkele gemeente kunnen worden ontbeerd. Naast deze overal noodige maatregelen, zul len in gemeenten, welke door verschillende oorzaken meer aan het gevaar van luchtaan vallen zijn blootgesteld, maatregelen op uit gebreider schaal noodig zijn. wat zal moeten gepaard gaan met het voorzien in' de mate- rieele uitrusting van de diensten, welke met terdaad zullen optreden, wanneer een derge lijke gemeente door een luchtaanval wordt ge troffen. EXAMENS HANDENARBEID. Opgave van 7 en 8 Augustus. Geëxamineerd 10 vr. candidaten. Afgewezen 1. Geslaagd de dames: H. A. M. Kuperis de Rooy, H. Dijkstra, H. H. M. Boonzaijer, Am sterdam; M. P. Koning, B. Zeylemaker, IJmui den; G. D. Kaaijk, Amersfoort; B. E. M. van Emmerik, Haarlem; J. C. Termaat, Wormer- veer; A. G. J. Koning, Bentveld; de heeren: R Oosterbaan, Amsterdam; J. K. van Velsen, G. C. Vleugel, Hilversum. Mart-ha Halm s.s. Hudiksvall Nereus s.s. Midd. Zee Skauts s.s. Archangel Gondul s.s. Londen Melampus m.s. Hamburg Syra s.s. West Indië Sorya Maersk s.s. Onega Earlingwood s.s. Goole Gateshead s.s. New Castle Jolly Nights m.s. Grangemouth Acclivity s.s. Londen VERTROKKEN. 7 Augustus: Chelwood s.s. New Castle Surville s.s. Rotterdam Marnix v. St. Aldegonde m.s. Ned. Indië Thurston s.s. Archangel Katwijk s.s. Fredrikshamn Ajax s.s. Kopenhagen Orestes s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Continental s.s. Middlesbro Theano s.s. Rotterdam. 8 Augustus: Boschfontein m.s Rotterdam Simon Bolivar s.s. Fjorden Trocas m.s. Hoek v. Holland Aanvoer zwavelzuur. Het Nederlandsche motorschip Ransdorp is hier van Hoboken aangekomen met een lading zwavelzuur, welke in de Hoogovenshaven ge lost wordt. V R IJ D A G 9 AUG. 1935 HONKBAL HET PROGRAMMA. Het programma vermeldt voor deze week de volgende wedstrijden: Zaterdag: Eerste klasse: AjaxQuick. Derde klasse Amsterdam: A.F.C. 2—Z.R.C. 2. Derde klasse Haarlem: E.D.O. 2—R.C.H. R.C.H. 3Duvianen 2. Haarlem 4Swastika 2. Schoten 2—D.E.V. 2 Zondag: Eerste klasse: HaarlemH.H.C. E.D.O.—Blauw Wit Tweede klasse: V.V.G.A. 2Duvianen Derde klasse Haarlem. Haarlem .3—H.H.C. 3. E.D.O. 3Schoten. R.C.H. 2—E.D.O. 4. De eenige eerste klas wedstrijd in Amster dam is AjaxQuick, voor beide clubs van veel belang. Lettende op de goede prestatie van Ajax tegen V.V.G.A, kan het Zaterdag middag een spannende wedstrijd worden. Toch gelooven wij wel, dat Quick beslag zal leasen op de punten Zondag komen de drie Haarlemsche clubs in het veld. De meeste belangstelling zal'wel zijn bij den wedstrijd HaarlemH.H.C., die op het terrein aan de Kleverlaan gespeeld wordt en te half tien begint. H.H.C. heeft nog een kans op het kampioenschap en zal zich dan ook geducht inspannen om van Haar lem te winnen. H.H.C. moet het echter zonder Heuvel Rijnders doen: Haarlem komt hoogst waarschijnlijk volledig uit. De tweede wedstrijd, E.D.O.Blauw Wit, wordt 's middags twee uur in het Noorder Sportpark gespeeld. De slagprestaties van beide teams ontloopen elkaar niet veel, doch het veldwerk is van Blauw Wit beter. Bij Blauw Wit, dat ook nog een kans op de eerste plaats heeft, zal Zóndag wel een sterke wil om te winnen zijn, Het is te hopen dat v. d. Putten c.s. Zondagmiddag nu eens de tanden op elkaar zetten en beginnen niet de gedachte, dat dit de eerste overwinning moet worden, dan gelooven wij wel, dat de E.D.O.-aanhang na afloop van den wedstrijd zal kunnen juichen Op verzoek van Duvianen wordt de wed strijd V.V.G.A. 2Duvianen te Driehuis ge speeld op het Olympiaterrein aan den Drie- huizerkerkweg. Duvianen heeft haar lot nog in eigen handen. Verliest zij, dan komt haar kampioenskans leelijk in gevaar, daar de laatste wedstrijd tegen H.H.C. 2 gaat en deze hoogstwaarschijnlijk wel door laatstgenoemde gewonnen zal worden. Daar V.V.G.A. 2 nog geen wedstrijd heeft gewonnen, is een over winning van Duvianen te verwachten. Deze wedstrijd begint half elf. Voor de derde klasse spelen de derde negen tallen van Haarlem en H.H.C. tegen elkaar. Wint Haarlem, dan is zij practisch kampioen van 3 B. Van de wedstrijden der Haarlemsche negen tallen vermelden wij plaats en aanvangstijd: Zaterdag: E.D.O. 2—R.C.H.. Noorder Sportpark, 3 uur. R.C.H. 3—Duvianen 2, Heemst. Sportpark, 3 uur. Haarlem 4Swastika 2. Kleverlaan, 2.30 uur. Schoten 2—D.E.V. 2, terrein D.E.V., Vergier- deweg, 2.30 uur Zondag: Haarlem 3—H.H.C. 3, Kleverlaan, 2.15 uur. E.D.O. 3—Schoten. Noorder Sportpark, 10 u. R.C.H. 2—E.D.O. 4, Heemst. Sportpark, 10 u. HET VERDERE PROGRAMMA. Het programma voor Augustus tot en met 1 September vermeldt de volgende wedstrijd den:. Eerste klasse: 17 Aug.: Blauw Wit—V.V.G.A. 18 Aug.: E.D.O.—Ajax. H.H.C.—Quick. 24 Aug.: Blauw WitH.H.C. 25 Aug.: Haarlem—Ajax. 31 Aug.: Blauw WitHaarlem Quick—V.V.G.A. 1 Sept.: H.H.C.—Ajax. Tweede klasse A* 17 Aug.: V.V.G.A. 2—Z.R.C. 24 Aug.: A.F.C.Z.R.C. 25 Aug.: H.H.C. 2Duvianen. Tweede klasse B. 18 Aug.: Haarlem 2Ajax 2. Derde klasse B (Amsterdam). 17 Aug.: A.F.C. 2—A.M.V.J. 2. S.H.E.L.L.Catchers 2 24 Aug: Catchers 2Z.R.C. 2. 31 Aug.: Z.R.C. 2Catchers 2. VOETBAL. STORMVOGELS—O. V. V. O. In het Zilveren Westerkerk-tournooi krijgt Stormvogels als eerste tegenpartij O.V.V.O. Stormvogels komt uit met: Hollenberg, Haak Sr., Haak Jr., Weij, Tol, v. d. Velde' v. d. Steen, v. d. Lugt, v. d. Merkt, Effern, Beneker. Binnendoor gegaan. De gisteren van Hoek van Holland aange komen Deensehe palingkotter R. Jörgensen, welke bestemd is voor Kjerteminde, is binnen door via het Noordzeekanaal en het Noord- Hollandsch Kanaal naar de bestemming vor der gegaan. Ertsïnvoer. Met het Fransche stoomschip Circé is hier van Caen een lading erts voor de Hoogovens aangevoerd. Vlootvermindering. Het Nederlandsche motorschip Meuse van de reederij Wm. H. Müller Co., dat in den geregelden dienst tusschen Amsterdam en Pa rijs voer. is naar Engeland verkocht en heet nu Swallow. Toeristenreis. Het stoomschip Simon Bolivar vertrok met een aantal toeristen naar de Fjorden en keert 17 dezer via Hamburg hier terug. TURKSCHE ZAAKGELASTIGDE VERLAAT DEN HAAG. De Turksche zaakgelastigde te 's-Gravenhage, de heer Batou, die benoemd is tot gezant bij de Baltische staten zal dezer dagen zijn oost verlaten.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5