HET NIEUWE AVONDBLAD Telef. 4220 u.t.o. Een levensloop. EEN TAMBOER VAN 5 JAAR. Visscherij-Snufjes 20e JAARGANG NO. 236 ZATERDAG 10 AUG. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM AD VERTE NTIëN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele priis. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; 2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. f 400.- bij verdrinkingsdood dpor ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. Het Sneef-Ideaal. Naar het officiëele Deutsche Nachrichten Büro uit Berlijn meldt, heeft de minister van onderwijs en volksontwikkeling aan de betrok ken instanties een schrijven gericht, waarin hij hun verzoekt er bij de hoofden van scholen op aan te dringen de herinnering aan het leven aan het Front en de nagedachtenis aan de gevallen broeders bij de jeugd levend te houden. De geest aan het Front tijdens den wereld oorlog en „de hoogste daad" om voor volk en vaderland te sneven vormen, volgens dit schrijven, den grondslag van het Derde Rijk. Het moet het doel van de huidige opvoeding zijn dezen geest bij de jeugd wakker te roepen. Deze nieuwste uiting van het sneef-ideaal, dat tegenwoordig weer door eenige naties tot het hoogste aller idealen is verheven, vervult mij opnieuw met verbazing. Het ligt misschien aan mij, maar ik kan nog altijd maar niet inzien dat dit gesneef de beste dienst is, dien men zijn vaderland kan bewijzen. Als een jonge kerel blijft leven en door zijn talent en arbeid groote dingen tot stand brengt-, be wijst hij naar mijn inzicht zijn vaderland oneindig grooter dienst. Ik zou zelfs veel verder willen gaan: als iemand in zijn leven nuttigen arbeid verricht, van welken aard en hoe bescheiden desnoods ook, bewijst hij zijn vaderland en de gemeenschap (die grooter is) een veel belangrijker dienst dan als hij jong sterft zonder iets te hebben kunnen uit richten. Want hij heeft iets tot stand gebracht, iets geschapen, iets helpen opbouwen, dat voor volgende geslachten van belang is. Natuurlijk is het respectabel de gedachte nis van de gevallenen te eeren. Dat is het eenige punt uit dit officiëele communiqué, waarmee ik instem. De stakkers zijn voor hun tijd gestorven, ontrukt aan het leven waarin zij veel hadden kunnen tot stand brengen, omdat zij meegesleept zijn in een beestachti- gen oorlog, die Europa niets dan ellende en achteruitgang heeft bezorgd. Overigens is dat nu al lang geleden, en er is een nieuwe jeugd opgegroeid welker voornaamste taak zal zijn, t afgebrokene weer op te bouwen en een nieuwe afbraak te voorkomen. Wat heeft het nu voor zin deze jeugd het sneef-ideaal te gaan voor houden? Noch het vaderland, noch de grootere ge meenschap der menschen, noch de jeugd zelf heeft, bij dit vooruitzicht eenig belang. Inte gendeel: zij dreigen er alle drie bij ten onder te gaan. Als ik deze soort uitingen lees, en mij herinner wat de rampzalige resultaten van den oorlog zoowel voor de verliezers als voor de z.g. „overwinnaars" zijn geweest, dan vraag ik mij af waarom ter wereld Afbraak en On dergang als een ideaal gepredikt worden. En ik begrijp ook niet hoe dit klopt met de tal- looze vredesverzekeringen en opbouwende idealismen van den Führer van het Duitsche Rijk. Hij heeft geenerlei veroveringsplannen, zooals hij zoo herhaaldelijk verklaard heeft, en geen enkel land toont ook maar de ge ringste neiging tot veroveringen ten koste van Duitschland. Het is dan ook niet erg duidelijk, welke dat zouden moeten zijn. In hoeverre een officieele circulaire als de hierboven bedoelde door de bevolking met werkelijke instemming kan worden ontvan gen is mij nog veel onduidelijker. Zijn er moeders en vaders die kinderen in de wereld brengen en ze opvoeden in de hoop, dat zij „de hoogste daad" zullen vervullenen voor het vaderland sneven op hun 18e, 20e of wat mij betreft 30e jaar? Zijn die er? Wat zijn dat dan toch voor zonderlinge menschen? Gaan ze misschien zoover dat zij het ook als „de hoogste daad" zullen be schouwen als zuigelingen in de wieg en schoolkinderen op school zullen omkomen in een luchtbombardement? Dat moet dan toch wel de consequentie van het sneef-ideaal wezen. Ik weiger te gelooven dat er veel ouders in Duitschland of in eenig ander land zijn, die dezen onzin aanvaarden. Ik weiger zelfs te gelooven, dat de meerderheid der Italiaansche ouders het sneef-ideaal voor haar kinderen erkent ten aanzien van de Abessinische negers. Ofschoon dat geval nu zoo vlak voor de deur schijnt te staan, en het enthousiasme ervoor dus zooveel mogelijk wordt opgezweept. Ik geloof er niet aan. Als het leven geen hoogere bedoeling en roeping had dan deze treurige massa-vernietigingen, zou het niets waard zijn. En men bewijst het vaderland geen goeden dienst door aldus aan te sturen op zijn afbraak inplaats van op zijn ontwikkeling en welvaart. Want iedereen weet dat er in den modernen oorlog zelfs geen materiëel gewin meer te halen is. Iedereen verliest. Dat is na-19141918 tenvolle bewezen. R. P. IJMUIDEN Visscherijnieuws in een notedop. Weer naar zee. De Gorredijk IJM. 490 is weer ter haringvissenerij vertrokken. Verder is naar zee vertrokken de Liesbeth Betty IJM. 183. Defecte voorwarmer. De Voorwaarts moest één dag blijven liggen wegens een defecten voorwarmer. Worden klaargemaakt voor de visscherij. De Martha IJM. 165 en de Derika 7 IJM. 417, beide van de Vem worden klaargemaakt voor de visscherij. BEROEPEN. Ds. H. H. Gaaikema, Doopsgezind proponent te Velsen, heeft thans ook een beroep ontvan gen naar Workum. De vorige predikant, ds. I. Hulshoff, heeft 20 jaren op deze standplaats 'gestaan. WILHELMINA. In de gehouden ledenvergadering der har- monievereeniging „Wilhelmina" is tot voor zitter gekozen inplaats van den heer K. Brou wer Jr., die wegens vertrek naar elders deze functie moest neerleggen, de heer Jac. v. d. Zwan. Tot penningmeester werd gekozen de heer N. Noordzij Wzn. UITSLAG OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris G. D. Boerlage vond gistermiddag in „Flora" de openbare verkooping plaats van het woon- en winkel huis De Ruyterstaat 160, hoek Van Speyk- straat, waarin gevestigd is een melkhandel met pakhuis. Kooper werd de heer J. Piersma alhier voor f 3050. VELSEN Bevolkingsaanwas gaat steeds door. In September de 45000 bereikt? De aanwas der bevolking in Velsen- gaat steeds door. De vermeerdering, over Juli be droeg niet minder dan 124, waardoor de to tale bevolking steeg bot 44834. Zet de toene ming zich nog eenigen tijd op gelijken voet voort, dan kunnen we verwachten, dat in den loop van September de 45000ste Velsenaar in de registers van den Burgerlijken Stand wordt ingeschreven. Op 1 Januari 1935 telde de gemeente 44329 inwoners; de toeneming in de eerste zeven, maanden van dit jaar bedroeg dus 505 of 72 per maand. In Juli vermeerderde de bevolking door ves tiging met 112 M. en 148 vr. totaal 260 en door geboorten met 33 m. en 38 vr. totaal 71. De geheele vermeerdering bedroeg 3317 De bevolking verminderde door vertrek met 79 m. en 105 vr'. totaal Ï84 en door overlijden met 8 m. en 15 vr. totaal 23. De geheele ver mindering bedroeg 207. De netto-vermeerde ring was derhalve 124. Opvallend is hêt groote vestigingsoverschot, dat 76 bedroeg. Onze gemeente blijft dus haar oude aantrekkingskracht behouden, hetgeen wel iets bijzonders is voor een ge meente met ruim 2000 werkloozen. Onge twijfeld moet de vestiging van 260 mannen en vrouwen in één maand worden toegeschre ven aan het feit, dat onze gemeente door haar nieuwe bewoners is gekozen als woon- en niet als werkgemeente, zooals dit in de goede jaren het geval was. De bewijzen hier van vindt men in Santpoort. Trekt de toenemende woongelegenheid in Santpoort vooral menschen uit andere ge meenten, in Velsen-Noord, waar binnen eén korte spanne tijds een 100-tal woningen is ge bouwd en betrokken schijnt dit niet het ge val te zijn, zoodat de woningbouw aldaar wei nig- invloed uitoefent op het vestigingscijfer. Aangenomen mag worden, dat van de 100 gezinnen minstens 80 uit andere deelen onzer gemeente afkomstig zijn. zoodat de woning bouw aldaar weinig invloed uitoefent op het vestigingscijfer. Aangenomen mag worden, dat van de 100 gezinnen minstens 80 uit andere deelen onzer gemeente afkomstig zijn en slechts een 20-tal van buiten met name uit Haarlem. Een geboorteoverschot van 48 in één maand heeft ook het zijne tot den aanwas bijgedra gen. Slechts 23 sterfgevallen werden in Juli aangegeven. Een nog lager sterftecijfer mag voor Augustus verwacht worden, aangezien het eerste sterfgeval in deze maand pas op 7 Augustus werd aangegeven. EXCURSIE NAAR DE MELKINRICHTING „VELSEN". Het bestuur der personeelvereeniging „Pa pyrus" der papierfabriek organiseert op Woensdag 14 Augustus a.s. des avonds te half 8 een excursie naar de Melkinrichting Velsen. Alleen voor dames! Behalve de bereiding van alle mogelijke zuivelproducten, zal tevens door de directie de roomijs-fabricage worden gedemonstreerd. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. Bijl—van Woerkom. z.. Da Costalaan 48. Velsen. N. Rijs—Kwadijk, z„ van Speijkstraat 19, IJmuiden. A. J. KlaverHer mans. z„ Trompstraat 112. IJmuiden. R. Hei mig—van Pel, d.. Spilbergenstraat 25, IJmui den. A. M. ToonenKersten, z„ Noorderlaan 11, Velsen-N. M. Welp—Bouchier, d„ Kanaal kade 5, Velsen-N. C. K. Klinge—Lips, z„ Oli vier van Noortstraat 17, IJmuiden. E. Stam Gr avemaker, d„ Snelliusstraat" 61, IJmuiden. Overleden: P. Schaap, 85 jaren, weduwnaar van N. Wey. James Wattstraat 29, IJmuiden. C. Mooij, 57 jaren, echtgenoot van P. Mooij, Corverslaan 88. Veisen N. Gehuwden: A. A. Stolk en T. A. van Loon, Pelsstraat 21, Velsen-N. C. P. Hartog en M. M. Hartmann, Haarlemmerliede c.a. M. Sala en T. Masereeuw, v. d. Helststraat 6, IJmuiden. Ondertrouwden: C. Jilleba en J. J. Glerum, Zeeweg 353, IJmuiden. J. B. van Zutphen en J. J. H. Versteege, Haarlem. B. J. Dingerdis en G. A. Meinders, Pastoorsstraat 28, Santpoort. J. W. Mooij en J. A. Zwanenburg, Noorder dorpstraat 4, Velsen. D. Broek en J. Verschoor, Linschotenstraat 9, IJmuiden. J. P. v. d. Veldt en M. J. Booij, Noorderdorpstraat 26, Sant poort. F. C. Spierings en A. Bos, Krugerstraat 37, IJmuiden. Amsterdam. A. Lettenmeijer en M. J. Schellevis, Doodweg 20, Velsen-N. (Een Engelschman heeft op den dag dat hij 70 jaar werd een wan deling gemaakt van 55 KM. op hetzelfde traject dat ook zijn vader op diens 70sten verjaardag had geloopen). Als je ziet aan welke zaken De couranten zijn gewijd, Valt het niet meer te ontkennen, Het is nu komkommer tijd. Wereldschokkend werd het nieuwtje Dat men vindt in elke krant Over een gedegen wandling Van een heer in Engeland. Hij was zeventig geworden En hij nam op dezen dag, Met dien leeftijd nog een loopje, Dat er waarlijk wezen mag. Vijfenvijftig kilometer Heeft de grijsaard afgelegd, Vijfenvijftig kilometer, 't Is een end, dat dient gezegd. Maar het leuke moet nog komen, 't Is haast vijftig jaar gelee, Dat die heer z'n pa hetzelfde, Dat hij nu dêe, vóór hem dêe. Dertien uur heeft hij gewandeld, Dat is niet zoo bijster vlug, Maar hij had ook zeven kruisjes Achter den vermoeiden rug. Ik denk wel aan de Vierdaagsche In ons eigen kleine land, Viermaal veertig kilometers .Hielden toen twee grijsaards stand. Maar we zijn nu eenmaal bezig Met dien krassen Engelschman. Nou ik hoop, als ik zoo oud ben. Dat ik dat dan ook nog kan. Wellicht wijdt men in de kranten Dan zelfs rijmen aan dit feit, Net als ik ach ja, wat wilt u 't Is dan toch komkommertijd. De verkoop van haring naar Rusland. Zij die 't weten Zijn in een taxi van TEUNE gezeten. (Adv. Ingez. Med.) PERSONALIA. Voor de akte N IV (werktuigkundig- en smidsteekenen) slaagde onze plaatsgenoot de heer J. Spruyt. VOETBAL. V. S. v.—Z. F. C. V. S. V. speelt Zondagavond half zeven een wedstrijd tegen Z. F. C. V. S V. komt uit met: Michel, Van.Zutfen, v. d. Griendt, Den Boer, De Vries, Hillekamp, De Wolf Sr.. Heins, De Wolf Jr., Sterk. Bruseken. DRIEHUIS Vragen van den heer Drop beantwoord. Op de vragen van den heer Drop in ver band met den verkoop van het restant van den voorraad haring van het seizoen 1934 naar Rusland heeft minister Gelissen geant woord. dat het restant van den voorraad ha ling der Nedeiiandsche Visscherij centrale van het seizoen 1934 is verkocht aan een Nederlandsche firma. Een deel van dit res tant is door genoemde firma voor eigen reke ning en risico verkocht naar Rusland. Deze firma is bij deze transactie geenszins bemid delaar geweest voor de Centrale. De minis ter is van meening. dat rechtstreeksche ver- koopen door de Centraie naar het buiten land slechts dan geoorloofd zijn, indien de bestaande exporteurs niet bij machte zijn deze verkoopen tot stand te brengen. De totaal' in opslag geweest zijnde voorraad baring-van..het seizoen 1934 bedraagt 99,508 kantjes. De minister kan geen gespecificeer- den verkoopstaat overleggen. Ten aanzien van de financieele resultaten van de credietverleening over het afgeloopen seizoen kan worden medegedeeld, dat de to tale voorraad haring een waarde vertegen woordigde van f 747,904.62, waarop een voor schot is uitgekeerd van f 660.596,42. Het laat zich aanzien, dat, nadat de' bovenbedoelde transactie zal zijn afgewikkeld, aan de ree ders het resteerende bedrag, op een zeer klein percentage na, geheel zal kunnen worden uitgekeerd. Iedere Duitscher mag een Jood arresteeren. Voorlichting van S. S. orgaan. VOETBALWEDSTRIJD. Vrijdagavond speelde de V. V. Driehuis een wedstrijd tegen de V. V. Westerveld. Eerst genoemde vereeniging won met 54. Het blad der S.S. „Das Schwarze Korps" publiceert aanwijzingen voor de arrestatie van Joden. Het blad gaat daarbij uit van een paragraaf der Duitsche strafwetgeving, waar bij iedereen bevoegd is, ook zonder arresta tiebevel der justitie een arrestatie te ver richten. indien de dader op heèterdaad wordt betrapt of wanneer de verdenking kan bestaan dat hij gevlucht is. Dit wetsvoor schrift. dat was uitgevaardigd voor de ach tervolging en opsporing van ernstige mis dadigers moet. thans dienstbaar worden ge maakt aan de anti-semietische actie. Een Jood, aldus het blad, die zich met misbruik - maiking van zijn gastrecht in het openbaar met een Duitsche vrouw vertoont, een Jood die in een openbare dansgelegenheid op aan matigende wijze optreedt, een Jood die in een Duitsche badinrichting door zijn gedra gingen opvalt, wekt de openbare ergernis en brengt daarmede de openbare orde in ge vaar. Hij moet gestraft worden overeenkom stig paragraaf 360 sub 11, van het wetboek van strafrecht, wegens onwelvoeglijkheid. Een verklaring, wat onder dit begrip moet worden verstaan geeft de wet niet, doch men kan zeggen aldus het blad, dat dit begrip is uit te breiden tot die gevallen, waarin de innerlijke' gevoelens van den Duitschen mensch op grove wijze worden gekwetst en deze innerlijke verontrusting ten gevolge heeft dat de openbare orde in gevaar wordt gebracht. Iedere volksgenoot, die een Jood betrapt bij een overtreding overeenkomstig paragraaf 360 sub 11 of direct daarop, is ge rechtigd hem te arresteeren en indien hij zich te weer stelt gebruik te maken van ge weld. Verzet de betrokkene zich tegen de arrestatie, dan heeft hij in strijd met de wet De tweede trom van ,,The Streetplayers* en met het recht gehandeld. Maakt hij zich bij het bieden van tegenstand schuldig aan het toebrengen van lichamelijk letsel, dan is hij strafbaar. Het orgaan der S. S. wijst er op, dat het dringend noodig is, dat iedere Duitsche volks genoot nauwkeurig op de hoogte is van de voorwaarden voor een voorloopige arrestatie, opdat hij met een rustig geweten zonder pardon zou kunnen optreden indien hij de eer van het Duitsche volk geschonden ziet. The Streetplayers, de band, die op gezette tijden zorgt voor een vroolijk stukje straat muziek, heeft als jongste lid een vijfjarige tweede trom, het zoontje van de eerste trom. Het ventje trekt trouw met de band mee door IJmuidens straten; met ernst en met veel ge voel voor maat verricht hij zijn muzikale taak. Als Tl\e Streetplayers spelen, kan men er zeker van. zijn, hen te zien omringd.door een groote schare belangstellenden, die niet al leen komen luisteren, maar die ook eens wil len kijken naar den tamboer van vijf jaar. Deze trekt zich van die belangstelling niets aan. Met een ernstig gezicht trommelt hij dapper mee. We kiekten de populaire band met haar tweeden drummer tijdens een concert in de •Kennemerlaan. Rust in de Fransche oorlogshavens. Geen staat van beleg. In Toulon heerschte Vrijdag de kalmte na den storm. De arbeiders zijn asl gebruikelijk om 5 uur des middags uit de arsenalen en werkplaatsen vertrokken en hebben zich zonder eenig incident naar huis toegeven. De burgemeester van Toulon heeft de 'geruch ten, volgens welke de staat van beleg zou worden afgekondigd, tegengesproken. Hij heeft verder een beroep gedaan op de be volking niet onnoodig de straat op te gaan noch aanleiding te geven tot samenscho lingen. Hij dringt er tevens op aan niet na 9 uur des avonds op straat te komen. Slechts wie na dien tijd op straat is kan in moei lijkheden geraken. Ook de plaatsvervangende prefect van het departement heeft verklaard, dat van een staat van toeleg in den eigenleken zin van het woord geen sprake is. De civiele autori teiten zijn op geenerlei wijze van hun voor rechten ontheven. De berichten, volgens welke een aanval zou zijn gepleegd op de gasfabriek van Toulon spreekt hij eveneens tegen. Tevens wijst hij er op dat zich onder de gearresteerden en gewonden vrijwel geen arbeiders van de arsenalen e.d, bevinden. FLANEL PANTALONS mu 20-30% KORTING! JUrl.tL^tK HERENMODES trompstr. 22 (Adv. Ingez. Med.) oexx. Het wordt al iets drukker met de trawlers. Het aantal, dat in de vaart is, stijgt geleide lijk. Er komt dus weer een klein beetje meer werk rondom de Visschershaven. Het spreekt vanzelf, dat de reeders nog erg voorzichtig zijn, want in dezen tijd van het jaar is de markt zeer gevoelig; bij de geringste „over productie" dalen de prijzen met sprongen, vooral wanneer het wat warm weer is. Zooals deze week bijvoorbeeld. Alle visch, behalve de hake, was goedkoop; daardoor waren de be sommingen slechts matig. In zulke dagen is een besomming van f 6070 dan ook een heele verrassing. Deze gelukkige was de Gerberdina Johanna IJM. 38, die met 530 manden visch, groot-endeels hake, na een reis van circa twin tig dagen van de Clyde terugkwam. Op zulk een lange reis moet er wel veel zorg aan de visch besteed worden, want anders gaat ze teveel in waarde achteruit; daarvoor zijn de hake-exporteurs erg bevreesd. De Fransche afnemers zijn over het algemeen niet bang voor een stijven prijs, maar ze zien nauwkeu rig toe op de kwaliteit. Er kwamen deze week 28 booten binnen, waaronder één Duitsche haringtrawler, en ook een viertal van de home-fleet. De resul taten waren niet schitterend, ook al tenge volge van het warme weer. De Utrecht en de Dirkje troffen het veel beter dan de Silvain en de I. S. Groen, hoewel deze beide laatste booten een grootere vangst hadden. Het opzienbarende plan inzake de uitvaar- certificaten heeft heel wat pennen, schrijf- en zetmachines in beroering gebracht. Alle bladen hebben er over geschreven. Er zit toch nog een vreemd kantje aan deze zaak. Het besluit treedt, als ik mij niet vergis twee dagen na de afkondiging in werking en de afkondiging heeft nog niet plaats gehad. Hierdoor gaat feitelijk alle effect verloren, kan althans verlo ren gaan. Zoo behoort onder de trawlers, die op het oogenblik voor de visscherij wor den klaargemaakt, één, die geen uitvaar-cer tificaat gekregen zou hebben als de regeling reeds in werking was getreden. Wil men de reeders, die nog een goed bootje in de Haring haven hebben liggen nog een kansje geven? Laten ze er dan van profiteer en. Er is misère in de wereld der eendenhou ders. De eenden, die zich door de crisis niet laten dwingen, gaan door met eieren-leg gen; de eendenboeren blijven er mee zitten. Hun bedrijf kwijnt. En om dit kwijnende be drijf op gang te houden gaat de puf visscherij voort, den vischstand op de Noordzee te ver nielen. Is het nu niet het psycholoEW.be moment voor de regeering, om in te grijpen? Natuurlijk niet om aan de eene zijde de Vis scherij er boven op en aan de andere zijde de eendenhouders in den put te helpen, maar om de visscherij zoowel alc de eend en houders te helpen, laatstgenoemde desnoods aan een ander bedrijf of iets van dien aard. Het is maar zoo'n ideetje van me. Er moet iets gebeuren en het schijnt, dat er nu de tijd rijp voor is. PIETERMAN,

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1