Umuider Stoom-, Wasch- en Strijkinrichting Engelsch oordeel over Hollandsch cricket. Wijzigingen in de Tour de France; Australisch tennis- flegma; Wooderson en Lovelock; Yorkshire's échec; Cameron in twijfel; De Somerset-freehitter Wellard en het spel van V. V. V.; Fraaie prestatie van G. van Musscher; Veel belovende cricketers; Het Postaal voetbaltournooi. Henri Desgtange, de leider van de Tour dp France heeft, gelijk het een goed ..show man" betaamt, onmiddellijk na het einde van dezen monsterrit, eenige mededeelingen gedaan over den wedstrijd van het volgend tear Wederom zullen veranderingen in het mrcours worden aangebracht; in de eerste Kaats vervalt de étappe van Grenoble naar Gan omdat er in laatstgenoemd stadje geen behoorlijke huisvesting voor de renners en offic^ls te verkrijgen is. Daarvoor wordt het traieet Grenoble-Briancon ingelascht en ver volgens gaat het over Embrun naar Digne, alwaar in plaats van te Nice, een rustdag wordt gehouden. Dit is ook wel noodig, want de rijders hebben dan drie bergpassen ach ter den rug, de Vars, de Alios en de Izoard, welke laatste gedurende enkele jaren niet in het parcours werd opgenomen. Ook in Per- uienan is een dag oponthoud, omdat daarop de°325 K.M. lange berg-étappe naar Luchon volCTt Bij de ritten tegen het horloge zullen de "renners met een minuut tusschenruimte starten, terwijl de klasse der individueelen wordt opgeheven, evenals de bepaling, waar bij aan de tweede en derde in het algemeen klassement ontheffing werd verleend van de noodzaak om hun équipe-genooten te hel pen of hen te gangmaken. De landen-ploegen blijven gehandhaafd, evenwel met een zeer belangrijke wijziging, want zij zullen in twee categorieën worden verdeeld, ten eerste: de drie groote wielren- landen België, Italië en Frankrijk en ten tweede de drie minder sterke, te weten Duitschland. Spanje en Zwitserland. Elke pïoeg zal uit veertien renners bestaan; de genen onder de vooraanstaande wegrenners, die hierin niet worden gekozen, kunnen als .touriste-routierdeelnemen Romaiii Maes, de kleine, dóch taaie Belgi sche overwinnaar van de'Tour,' tööixde véél' eerzucht te bezitten, door, ofschoon hij reeds zeker was van de eerste plaats, ook de laatste étappe in de wacht te sleepen. Tien duizenden toeschouwers gaven hem bij zijn aankomst op de Pare des Princes-baan te- Parijs een geweldige ovatie, waarvan Maes zoo van streek raakte, dat hij in tranen uit barstte. Intusschen heeft hij het uurgemid delde, dat met 29 K.M. 697 op naam van Speicher stond op 30.621 gebracht, terwijl de laatst aankomende in dezen Tour. de Dxxit- scher Kutsbach nog een average van 29,075 behaalde, hetgeen een achterstand van ruim 5 uur op den winnaar beteekent. Van de 29 keer, dat deze monsterrit thans gehouden is, heeft Frankrijk 14. België 10, Luxemburg 3 en Italië 2 maal gewonnen. Slechts de Belg Philippe Thijs is er destijds in geslaagd, driemaal de zege te behalen, nl. in 1913, '14 en '20. Opmerkelijk is, dat het kleine Luxemburg meer successen heeft geboekt dan Italië, waar de wegwedstrijden toch zoo populair zijn. Francois Faber in 1909 en Nicolas Frantz in 1928 en '29 zorgden voor ,een Luxemburgsche overwinning, waar tegenover alleen Botteechia in 1924 en '25 de eer van Italië ophield. Het onverstoorbare flegma, waarmede de Australiërs tennis spelen, overtreft dat van alle andere nationaliteiten. Het is zoo vol komen, dat men Crawford en Mac Grath dikwijls van luiheid beschuldigde, totdat zij door een fraaie partij het tegendeel be wezen. Toch zijn de Aussies even enthousiast als b.v. de Fransehen, hetgeen tot uiting kwam, toen Miss Hartigan. hun beste speelster te gen Miss Round om de overwinning streed. Turnbull, McGrath en het echtpaar Hopman hadden terzelfder tijd op een der buiten-, baren van Wimbledon resp. een heeren- en een mixed-dubbel te spelen, doch hun be langstelling ging dermate naar hun „lady- champion" uit. dat beide eerstgenoemde Australiërs zich door een tweede klasse En- gelsch paar lieten verslaan. De overwinning van Miss Hartigan op de Engelsche kam pioene was voor hen een reden tot uitbun dige blijdschap. Eenige weken geleden veroorzaakte de Engelsche athleet Sydney Wooderson een sensatie door den beroemden Nieuw-Zeelan- der Jack Lovelock op de mijl te kloppen, het geen hij overigens een jaar tevoren ook reeds gedaan had. Men meende, dat Love lock, die toch in Amerika de beste Yankees gemakkelijk baas gebleven was, de race te licht had opgenomen, in welke meening men werd versterkt door de geweldige, hoewel te laat ingezette eindspurt van den favoriet Ter gelegenheid van de athletiek-meeting der Glasgow Rangers F. C., werd Zaterdag jl. een revanche-match georganiseerd, waar aan, behaïve de twee rivalen, eenige andere bekende loopers, die echter een voorgift kre gen, deelnamen. Aubrey Reeve, de drie-mijl kampioen van Engeland had aan zijn 25 yards voorgift ge noeg om de race in 4 min. 10'/a sec. te win nen, gevolgd door Riddell in 4.11, Wooderson in 4.12 7/10 en.Lovelock in 4.15 3/5. Wooderson bevestigde hiermede dus het resultaat van de vorige ontmoeting en ver beterde tevens het Schotsche mijlrecord, het welk met 4.13 2/5 op naam van zijn rivaal stond. Het wereldrecord is in het bezit van den Amerikaan Cunningham met 4.6 4/5, hetgeen dus nog heel wat sneller is. Woo derson zal dit seizoen niet meer in races uitkomen en evenmin in training blijven. Hij neemt rust tot de tijd van voorbereiding voor de Olympische Spelen is aangebroken, welk voorbeeld door verschillende athleten van naam wordt gevolgd. Deskundigen zijn van oordeel, dat Lovelock de laatste maan den aan teveel zware races heeft deelgeno men, zoodat hij een lange rust-periode noo dig heeft. Het cricket-elftal van Yorkshire zal de zware innings-nederlaag op eigen terrein te gen Essex niet licht vergeten. Zij zijn zoo gewend hun tegenstanders in twee dagen te verslaan, dat dit échec een geheel nieuwe ervaring voor hen is. De fastbowlers Nichols en Read nebben intusschen een schitterende prestatie geleverd en het is interessant te vernemen, dat laatstgenoemde bijna met de Free Foresters naar ons land was meegeko men. Captain Stanley meende echter over genoeg bowlers te beschikken en zoodoende werd den Hollandschen batsmen het lot van Sutcliffe en zijn coilegas bespaard. Essex heeft met deze innings-overwinning revanche genomen voor de afstraffing, die hun bowlers eenige jaren geleden van de Yorkshire-cracks Holmes en Sutcliffe onder gingen, welke een record-stand van 555 voor het eerste wicket scoorden. Het is geen wonder, dat de aanstaande kampioenen soms te veel zelfvertrouwen too- nen, want meestal zijn zij hun tegenstanders de baas. Doch ook het .vorige jaar hadden zij daardoor een onaangename ervaring. De match ging tegen Leicestershire, dat op den eersten dag onder de honderd werd uitge gooid, waarna Yorks 200 voor 5 wickets scoorde Zoo zeker waren de „Tykes" van een gemakkelijke zege, dat de spelers hun hotelkamers voor den tweeden nacht maar opzegden. Het: ging anders, dan zij gedacht hadden, want Leicester ..bereikte een hoog tweede innings-totaal, waarna zij Yorkshire op den derden moi-gen voor een luttel aan tal runs uitgooiden en den wedstrijd won nen. Een mooi voorbeeld van de „glorieuze onzekerheid van cricket", Cameron, de Zuid-Afrikaansche wicket keeper, is tevens een uitstekend batsman en hij heeft een voorliefde voor het bowlen van Verity, die door hem reeds een groot aantal runs op zich zag slaan. De team-genooten van den Yorkshire bowler konden niet na laten, hem daaraan te herinneren, totdat een van hen het voor Verity opnam en ver klaarde, dat hij Cameron toch eens op diens bowlen had zien weifelen. Toen Verity be langstellend vroeg, wanneer dat dan wel ge weest was, luidde het .antwoord, dat de Zuid-Afrikaan in twijfel geweest was, of hij een 4 of een 6 zou slaan. Ofschoon Arthur Wellard. de Somerset- freehitter, die door sommigen met Gilbert Jessop vergeleken wordt, dit seizoen reeds 50 zessen heeft geslagen, heeft zijn clubgenoot Jack Lee deze kunst nóg niet van hem af gekeken. Lee speelt reeds negen seizoenen voor Somerset, doch hèeft gedurende al die jaren nog nimmer een zes. geslagen. Wellicht zouden eenige matches niét het team van het Amsterdamsche V.V.V. hem in dit op zicht van groot nut zijn. De club van Grootmeyer heeft Zondag 1.1. aan den Schoterweg wederom laten zien, hoe men cricket niet moet spelen, als men pro paganda voor de sport wil maken. Om zeven minuten over drie begonnen de Amsterdam mers te batten en toen eén kwartier later de stand 14 voor 1 was, .rekende een ieder op een overwinning van Haarlem, De V.V.V.- batsmën vervielen toen weer in wat men zou kunnen noemen „lijdelijk verzet", waarvan de 30 runs van Van der Laan in twee uur tijds'eën duidelijk bewijs zijn Na drie uur en een kwartier, dat zijn dus 195 minuten, was de bekende nachtkaars uitgebrand en het resultaat was, met 150 voor 5 wickets, natuurlijk een draw. Waar er geen degradatie op het spel staat, doch integendeel het bestuur van den N.C.B. het recht heeft, een der eerste klassers door een overgangsclub te vervangen, kan men de tactiek van V.V.V. niet begrijpen, laat staan waardeeren. Doch wij spraken daar even over Jack Lëe en zijn gebrek aan zessen. Nog erger is de Warwickshire-wicketkeeper Smart er aan toe, want hij heeft in vijf opvolgende in nings een „nul" gemaakt. Nadat hem dit tegen Glamorgan tweemaal was overkomen, meende hij, dat het wel eens aan zijn bat kon liggen en hij kocht een nieuw. Thans werd hij met den eersten bal gebowld en daarom leende Smart zijn slaghout aan zijn teamgenoot Norman Kilner. die er niet al leen een dubbele honderd mee scoorde, doch tevens de hoogste persoonlijke score, die sinds jaren voor Warwick gemaakt was, op zijn naam bracht. Hierdoor aangemoedigd, probeerde Smart het opnieuw, doch wederom werd hij tweemaal zonder een run achter zijn naam naar het paviljoen teruggezonden. Hoewel er helaaas onder de jongere Hol- landsche spelers weinig talent schijnt te schuilen, mag men van den jeugdigen R. C. H.-batsman G. van Musscher goede verwach tingen koesteren. Tegen de Flamingo's liet 'hij eenige weken geleden reeds een goeden stijl zien en Zondag jl. scoorde hij op den aanval van Rood en Wit n een bijzonder fraaie 101 not out, Met nog wat meer wed- strijdérvaring, vooral tegen sterke' bowlers, zal van Musscher "zijn weg In de cricket wereld wel vinden. Bij de Haarlemsche eerste klassers zijn het dit seizoen vooral Harry de la Mar (Haarlem) en Ato van der Togt (Rood en Wit) die onder de jongeren op den voor grond treden door vaak uitstekende „all- round"-prestaties. De. Haarlem-speler is, wat bowlen betreft, minder sterk dan Van der Togt, doch evenals deze heeft hij een fraaien stijl van batten en zijn fielden op cover-point is bijzonder goed. Piet Hagenaar wisselt, evenals bij het .voetballen, uitsteken de verrichtingen met zeer matig werk af, doch met een tikje meer concentratie, zul len de successen meer gelijkmatig komen. Momenteel is op hem van toepassing het slot van het Engelsche verhaaltje over „Mary's little dog": „When it was good, it was very good, but when it was bad, it was awful". In Voogd, Healy. André van Baasbank, Wim Kramer en Menalda van Schouwenburg, de laatste vooral om zijn fielden, heeft het Haax-lemsche cricket spelers, die in de naaste toekomst nog wel vair zich zullen doen hoo- reh Het Postaal voetbaltournooi mocht zich, vooral op den tweeden Zoxxdag, in groote belangstelling verheugen. Behalve door de neutrale toeschouwex-s, die zich in hun en thousiasme hoogstens door plaatselijk gevoel lieten leiden, werden de spelers door fami lieleden en collega's tot zulk geestdriftig spel aangevuurd, dat het tempo voor een zomer- schen dag bijwijlen te hoog werd. In het team van onze stadgenooten Postalia toonde de veteraan Boekelaar. dat hij het nog lang niet verleex-d is, doch ook zijn teamgexxooten, meerendeels spelers uit H.V.B.-vereenigingen lieten aardige staaltjes voetbal zien. Weliswaar waren de „passes" niet alle even zuiver en kwamen ze wel eens bij een tegen stander tex-echt, doch een dergelijke „ver keerde bestelling" kwam toch slechts zelden voor. Het was jammer, dat Haarlem met. 20 van Den Haag verloor,, maar de Haag"1; sche doelman zond alle expresses van de Postalia-voorhoede als onbestelbaar terug, terwijl daax-entegen de aanval der tegen partij den Haarlemschen keeper tot twee buslichtingen op dezen Zondag noodzaakte. De scheidsx-echters hadden het gemakkelijk; overtredingexx kwamen bijna niet voor. zoo dat voor het rekenen van strafport geen aanleiding bestoxid. ROEIEN. DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN Uit Berlijn: Ploegen van twaalf verschil lende landen zullen deelnemen aan de Euro- peesche roeikamnioenschappen. welke on 16 17 en 18 Augustus a.s. te Berlijn-Griinau worden gehouden. Skiff: Oostenrijk, Fi*aixkrijk, Tsjecho-Slowa kije, Spanje, Joego-Slavië, /Hongarije, Italië, Zwitserland en Duitschland, Twee met stuux-man: -Frankrijk, Spanje, Hongarije, Italië en Duitschland. Twee zonder stuurman: Nederland. Oos tenrijk. Joego-Slavië. Hoixgarije. Italië. De xxemarkeix eix Duitschland. Vier met stuurxxxan: Frankrijk Tsjecho Slowakije, België, Spanje.'Joego-Slavië, Hon garije, Italië, en Duitschland. Vier zonder stuurmaxx: België, Joego-Sla vië, Hongarije, Italië, Zwitserlaxxd, Denemar ken. Oostenriik eix Duitschlaxxd. Double scull: Frankrijk. Tsjecho-Slowakije Joego-Slavië, Hoixgarije, Italië en Duitsch land. Achten: Nederland, Frankrijk, Tsjecho- Slowakije, België, Spanje,. Joego-Slavië. Hon garije, Italië, Zwitserland, Duitschland en Denemai'ken. Polen heeft voor vijf nummers ingesclne- ven, nl. in het skiff-nummer, in de twee zonder stuui-man, twee met stuurman, in het nummer double scull en in de vier zon der stuurmaxx. PAARDENSPORT. HET INTERN. CONCOURS HIPPIQUE. TE DUBLIN. Uit DublinHet internationale concours- hippique is Donderdag voortgezet met het derde springconcours over twaalf hindernis sen, acht vaste wallen van 2 Meter hoogte en vier hekkexx en heggen met boomen met een hoogte van 1.50 Meter en 1.60 Meter, zonder tijdopneming Na de eerste ronde hadden vier ruiters nul fouten, nl. Ritmeester Heuff (Nederland) op Jimmy", Ritmeester Hasse (Duitschland* op „Calmotta". Kapitein Ahern (Ierland) op Blarney Castle" en Majoor OT>wyer (Ier land) op „Limerick Lace". Na over springen werd het resultaat: 1 Ritmeester Hasse (Duitschland) op „Cal- matta"; 2 Kapitein Ahern (Ierland) op „Blanxey Castle"; 3 Majoor OT>wyer (Ier land) op „Limerick Lace" 4 Ritmeester Heuff (Nederland) op „Jimmy" (allen zonder straf punten); 5 Obeideutnant Brandt (Duitsch land) op „Baron", 1 strafpunt: 6 Luitenaxxt de Bruine (Nederland) op „Gawein" met 2 strafpuixten. ZATERDAG 10 AUG. 1935 BOKSEN LOUIS WINT VAN LEVINSKY. Uit Chicago: De ïxegerbokser Joe Louis heeft tegen King Leviixsky gebokst, waarbij Louis het gevecht woix in de eerste ronde door tech nische k.o. Direct nadat de goixg voor de eerste maal had geluid, overstelpte Louis zijn tegen stander met zware slagen, zoodat hij kort achter elkaar vier maal neerging. Na de vierde maal kwam de scheidsrechter tusschenbeide en verklaarde Louis tot overwinnaar door technische k.o. De strijd had 2 min. exx 21 sec geduurd. Louis heeft tot nu toe 23 gevechten ge leverd, waarvan hij er twintig gewonnen heeft door k.o. WIELRUDFN. JAN VAN HOUT DOET EEN AANVAL OP HET WERELDUURRECORD. Donderdagavoxxd heeft de wielrenner Jaxx vaxx Hout op de wielerbaan „De Zwaluw" te Eiixdhoven een aaxxval gedaan op het wereld uurrecord van den Fraxxschmaxx Richard, welke poging echter is mislukt. Deze mislukking was te verwachten in ver- baixd met de buitexxgewoon onguxxstige weers gesteldheid. Er stoixd n.l. eën sterke wind op de baan, die het den renner onmogelijk maakte, het teixxpo zoo hoog mogelijk op te voereix. Hij bleef dan ook benedexx alle tijdexx van zijn vorige record-pogingen. Na 55 ronden kreeg hij bovendien een lekke baixd, waarop hij den strijd staakte. HEEMSTEEDSCHE WIELERBAAN. Pijnenburg, Wals, Schön, Hürtgen e.a. rijden. Zoxxdag a.s. komt men op de Heemsteedsche Wielex-'oaan wederom met een mooi program ma voor den dag. Pijnenburg, Wals, Loxxcke, Buysse, Schöxx, Hürtgen enz. staan op dit programma ver meld; oxxgetwijfeld zullen de wielersportlief hebbers deze sprinters en beroemde Zesdaag sche-i'enxxers met belangstelling aan den start zien vei-schijixen. Sprint, achtervolging, wedstrijd voor nieuwe lingeix enz. zullen te genieten zijn. Het hoofd nummer is de koppelwedstrijd, waaraan de volgende koppels deelnemen: Pijnenburg- Wals, Schön—Hürtgen, Loxxcke—Buysse. gebr. VroóhienOsmella—Spijker. Metz—Adan, Bou quete-Reineveld, Cuvelier—v. Dijk, v. Ros- sumHeslinga. SCHAATSENRIJDEN. ATA WERELD- EN EUROPEESCHE KAM PIOENSCHAPPEN VASTGESTELD. Uit Berlijn: Het bestuur vaxx dexx Int. Schaatseixrijdersboixd (I. E. V.) heeft te Ber lijn vergaderd onder voorzitterschap vaxx pre- sideht Ulrich Salchow (Zweden). O.a. was ook aanwezig de vice-president, de heer G. W. A. van Laer (Nedex-land). Eexx der belangrijkste agendapunten was de •aststelling van de data der Europeesche- en wereldkampioenschappen. De agenda ziet er als volgt uit: 25 exx 26 Januari 1936: Europeescne kam pioenschappen iix het kunstrijden voor dame-s, Lxeerexx exx paren te Berlijn. Januari: Europeesche kampioexxsshappeiv in het hardrijdeix voor heerexx te Oslo. 1 Februari: Wereldkampioenschappen in het hardrijden voor heeren te Da vos. 1 Februari: Wereldkampioenschappen in hardrijden voor dames te Stockholm. 21 en 22 Februari: Wex-eidkampioenschappen in het kuxxstrijden voor daxxxes te Parijs. 21 en 22 Februari: Wereldkampioenschappen in het künstrijdeix lxeerexx exx paren te Loxxden. Voorts werd de kwestie van de i\eis van ver scheidene Europeesche kunstrijders en kuixst- rijdsters xxaar Amerika besproken, waarbij in breuk zou zijn gepleegd op de anxateurs-be- palixxgeix. Tijdexxs het laatste congres te Stock holm werd een conxxnissie benoemd, oxn een en ander te onderzoekeix. Thaxxs kon naar aaxx- leidiixg van de ingekoxxxen gegevexxs worden besloteix, de betrokkeix rijders en rijdsters als amateurs te handhaven. Een waarschuwing aan Sonja Henie. Uit Berlijn: In aanshxitlixg op het bericht, over de bestuursvergadering van den Iixtenx. Schaatsexxrij dersbon d ixx verband met de Ida oh ten, door Engelaxxd ingediend tegen exx- kele Eux-opeesch kunstrijdex-s en kunstrijd sters wegexxs vei'meend inbreuk maken op de amateursbepalixxgen tijdens een tournee door Amerika, kan nog nader worden gemeld, dat de aangelegenheid vaxx Sonja Henie in het middelpunt der beraadslagingen stoixd. En gland had zooals men weet het voorstel in gediend om Sonja'Henie als amateur te dis- qualificeeren, welk voorstel gebaseerd was op het feit, dat de Noorsche kuixstrij'dster in 1934 in de Ver. Staten door haar ouders be geleid was, ofschoon de I, E. V. slechts toe staat de kosten van eeix begeleider te vex-goe- den, indien nl. de beti-eff-ende rijdster haar 21ste jaar nog niet geëeindigd heeft. Het bestuur van de I.E.V. heeft het voor stel van Engeland verworpen, omdat dis- oualificatie in dit geval niét gerechtvaar digd zou zijn, terwijl Amerika de klachten van Engeland ontkent. Niettemin meende het bestuur van de I.E.V. Soxxja Henie in den vorm van eexx waarschuwing, te moetexx wij zen op het nauwkeurig vasthouden aan de bepalingen van den ixxt. Schaatsenx-ijders- boxxd. Voor een goede waschverzorging is Uw adres: Snellinsstraat 39, Telefoon 4371 1ste klas behandeling, concurreerende tarieven, ll (Adv. Ingez. MedJ LAWNTENNIS. EEN FRANSCHE STER IN OPKOMST? Destremeau. In Fransche tenniskringen is groote vreug de gewekt door het verrassende spel van den joxxgeix Destremeau', leerling vaxx René La- coste. Deze jonge speler kwam onlangs nog op wedstrijden te Noordwijk uit. Sindsdien blijkt hij in buitengewonen vorm te zijn ge- koxxxen. In het tournooi te Le Touquet won hij het heeren enkelspel en sloeg achtereen volgens drie spelers van de Fransche Davis Cup-ploeg: Max-cel Berxxard, André Merlin en Christian Boussus. Van Boussus won hij in de finale met 68, 75, 36, 63, 6—2. De Franschen h-opeix dat Destremeau een nieuwe ster van het superieure gehalte Co- chet-Borotra-Lacoste zal worden. De Free Foresters hebhexx zoo juist hun vijftienden tour door Hollaxxd beëindigd exx thans wordt onze aandacht gevraagd voor de wedstrijden, die de Harrow Wanderex-s in oxxs land spelen en waarvan de match tegen het Nedei-laxxdsch Elftal aaxx de Spanjaards laan de belangrijkste is. die dit seizoen in oixze stad gestreden wordt. De Engelschen brengen ee nzeer sterk „all-i'ouixd" team iix het veld, meerendeels uit joxxge spelers bestaaxxde en de onzeix zul len zich van huxx allerbeste zijde moeten la- texx zién, om een goed resultaat te bereiken. Weliswaar hebben de touristexx hun eerste match tegen een verstei-kt V.R.A. verloren, maar dit was hoofdzakelijk te wijten aan de oxxhekexxdheid huixner batsmexx ixxet de mat ting-wickets, zoodat zij den bal dikwijls iets te vroeg speelden of wel door een extra-hoog opkomen dexx bal ven-ast werden. Daar in den laatsten tijd zooveel gespro ken woi'dt over een achteruitgaixg in de kwa liteit van het Hollandsche cricket, gedeelte lijk als gevolg van een gebrek aan xxieuwe, jeugdige en veelbelovexxde spelers, is het wel eens ixxteressant het oordeel van spelken- ners hij uitnemendheid als Capt. Stanley, dexx aaxxvoerder der Free Foresters en Capt. G. E. V. Crutchley, die reeds met de Pri- soxxers of War in oxxs laixd speelde, over ons cricket te vernehxen. Beiden roemen de sportieve wijize, waarop het spel hier te lande beoefeixd wordt met als gevolg, dat de Engelscheix hier zeer gaar ne vertoeven en omgekeerd de Hollandsche spelers ixx Engeland graag geziene gasten zijn. Hoewel men ixx dexx regel vanwege de bekende Engelsche hoffelijkheid niet anders dan eexx vleiend oordeel over de prestaties onzer spelers hoort, kaxx men zoo nu exx dan ook wel eens de „naakte waax-lxeid" te weten komen, hetzij uit. persoonlijke mededeelin gen, hetzij uit causerieën van de haixd der beti-okkenen in een Engelsch crickettij d- schi'ift. Capt. Starxley dan is vaxx meexxing, dat de zwakke zijde van ons spel in het bowlen ligt, dat bijna zonder variatie is en gi-ooteixdeels tot de „recht op exx xxeex*" categorie behoort. Een stukje „off-break" is daarbij de eenige moeilijkheid, die de batsman heeft te over winnen. Terwiel en Max Jaixsen zijn feitelijk de eenige bowlers, die het een batsman van klasse, ook waixneer hij ingespeeld is. lastig kunxxen maken, eerstgenoemde, doordat hij hoogopkomende ballexx met doorschieters, die naar „off" uitdi-aaiexx. afwisselt en Jansexx, omdat hij als links-„round tohe wicket" zijn medium pace handig varieert en een goede lengte houdt. Het ware wenschelijk. dat goede slow- bowlers werdexx aangekweekt, maar om de zen hun talenten volledig te lateix ontplooien, diexxt op breedere matten te worden ge speeld. De meeste umpires in oxxs laixd zijn geneigd, een bal, die buiten de mat pitcht of uitbreekt, als een „wide" te beschouweix, doch een ervai-en slowbowler. zooals bijv. Jack White van Somerset, gooit er zoo nu en da ix een balletje ver aaxx den off kant tus- schendoor. in de hoop. daarmede deix bats- maxx tot een wilden slag te verleiden. Im mers dit zijxx de ballexx, waarbij de batsmaxx geexx gevaar voor zijn wicket ducht en der halve eerder geneigd is, wat te riskeeren met dikwijls als gevolg, dat hij gevangen of ïxa een „miss-hit" gestumped wordt. Het bowlexx vaix eeix swerving-ball is op matting-wickets slechts gedurende de eerste ovex-s van eexx iixniügs mogelijk, omdat „swex-ve" ontstaat door den luchtweerstand. dien de draaiende nieuwe bal. waarop het verxxis en vooral de zoom ïxog prominexxt is, op zijn vlucht ondervindt." De, ixx vergelijr king xxxet gras, ruwe en harde mat ontneemt dexx bal zijn glaixs exx plat de zoom ïxa eenige overs volkomen af. Op de Engelsche gi'as- wickets moet men daarentegen gedurexxde plus minus de eerste 50 runs on *™°rve be dacht zijn. Wat het batten betreft, beschikken de Hol- landeixs over verschillende spelers, die genoeg slagen op hun repertire hebben, doch er zijn er slechts weinig, die het zichzelf gemakke lijk makeix door goed voetenwerk toe te pas- seix, waardoor vele kansen tot scoren onge bruikt woi'den gelaten en meerdere slagen xxiet volledig tot hun recht komexx. zoodat het xxuttig effect verkleind wordt. Nog altijd (en dit is een opmex-king van ons) bespeui-t men eenige schi-oom, wanneer onze batsmen eeix Engelschen aanval moeten weerstaan, al is dit inferioriteitsgevoel in den loop der jaren, mede door enkele fraaie resultaten, sterk verminderd. Doch wanneer men dan in aanmerking neemt, dat ons land geen en kelen eerste klasse fast- of slowbo-wler rijk is, dan is het begrijpelijk, dat onze spelers tegen dergelijke aanvallers in de interna tionale matches ietwat onwennig staan te schutteren. Dat zij desondanks voldoende scores maken, pleit voor hun aanleg en paciteiten. Van de Hollandsche- ^atsmen vormt de V.R.A.'er Glcrum m<vnenteel een klasse op zichzelf. Het fielden en vangen staat soms op zeer hoog peil, waarbij vanzelfsprekend eexx vlug anticipatie-vermogen van overwegend be lang is, hetgeen bij alle spelers niet even stei-k ontwikkeld is. De Engelsche bladen waren bijv. zeer enthousiast over het veld werk vaxx Schnitger gedurende de 50 mixxu- ten, dat de match van de Flamingo's tegen de M.C.C. op Lox-d's voortgang kon vinden, alvorens regen het spel onderbrak. Terwiel op coverpoint, Vaix Manen in de slips en Jan vaxx den Bosch achter het wicket, om er slechts enkelen te noemen, kunnen met de beste Engelsche prestaties wedijveren. Crutchley is met velen in ons land van ixxeeixixxg, dat ons spel in de laatste drie ja ren niet vooruitgegaaix is en stilstand betee kent in dit opzicht achteruitgang. Hij geeft den ï-aad, eexx eerste klasse Engelsch pi-ofes- sional te engageeren. althans gedurende de maandexx, die het cricketseisaen onmiddellijk voorfgaan teneinde vooral de joxxgere gene ratie de zoo hoog noodige deskundige trai ning te gevexx, waardoor zij ongetwijfeld meer belangstelling en „keenness" voor het spel zal krijgen. Wil het peil van ons cricket weer gaan stijgen, dan zijn jonge, gxxed geoefende spe lers, zooals bijv. W. Kramer, Harry de la Mar en Van der Togt onontbeerlijk. Ons inziens wordt er in oixs land veel te weinig getraind, vooral wat het bowlen en fielden betreft. Nu kan men wel zeggen, dat daarvoor als regel weixxig gelegenheid is, doch zeer dikwijls oxxtbreekt de ware animo. Men dierxt niet uit het oog te verliezen, dat fielden het belangrijkste oxxderdeel van het spel is, want de beste bowler bereikt niets zonder steun in het veld en de zwakste bats man kan onder zulke omstandigheden runs makeix. Wanneer ons bowlen dan momenteel te weinig gevarieerd is, kan men in ieder ge val zorg dragen, dat het een goede lengte heeft en niet te kort wordt, terwijl de bats- men, behalve goed voeten-werk, speciaal het runnen tusschen de wickets dienen te be oefenen. B. SERPHOS. NEDERLAND UITGENOODIGD VOOR DAMES-HOCKEYTOURNOOI TE BERLIJN. AMSTERDAM9 Augustus. Naar wij vernemen zal omstreeks Paschen 1936 te Berlijn een belangrijk dameslandexxtourxxooi worden gehoudexx, waarvoor de Europeesche landen eexx uitnoodiging hebben ontvangen. Ook de Nedex'laxxdsche Dames Hockey Bond is uitgenoodigd om eexx hockeyteam naar Ber lijn te zenden. Ook Engeland heeft een ult- ïxoodiging ontvangen, welke in principe reeds zou zijn aangenomen. CRICKET. De wedstrijden voor Zondag. Het is zoowaar aan Rood en Wit j.l. Zondag gelukt, tegen Hermes-D.V.S. de eerste over winning met innings te behalen, waarmee we haar vaxx harte gelukwexxschen. Dit is de eerste drie-punten overwinning, die, ixx dit seizoen ixx de eerste klasse geboekt kon worden. Rood exx Wit is hiermee een flink stuk op de ranglijst gestegen. Haarlem speelde Zoxxdag voor de derde nxaal .n dit seizoexx gelijk en voor den tweeden keer tegen V.V.V., wat te verwachten was tegen dit zoo sterk verdedigend spelende elftal. In vex-band ixxet den wedstrijd, dien het Ne- derlandsch elftal heden Zaterdag en Zondag op het terrein aan de Spanjaardslaan tegexx de Harrow Wanderex-s speelt, staat de eerste klas bijna geheel stil. Voor de cricketliefheb bers in onze stad een mooie gelegenheid om van dezen prachtigen tak van sport, te genie ten. De spelers, die de kleuren van ons land moeten hoog houden, zijn: Van Manen (aan voerder) Glerunx, W. van den Bosch. J. van den Bosch. A. de Beus, Kramer, Labouchère, Terwiel, Wittebol, Zonderland exx Schnitger. Alleen voor Hermes-D.V.S. en V.V.V.. de twee zwakke clubs in de eerste klas. is een wed strijd vastgesteld, die ixx Schiedam gespeeld wordt. Voor de thuisclub is het te hopen, dat zij haar aantal punten wat kan opvoeren. Ook voor de Overgangsklasse is slechts een klein progx-amma vastgesteld. C.V.H. en R.C.H. kunnen rustig naar de Spanjaardslaan gaan, want zij behoevexx zelf niet te spelen. Het competitie-programma luidt als volgt: Eerste klasse: Hermes-D.V.S.V.V.V Overgangsklasse H.C.C. 3—H.BS. S.C.H.C.A.C.C. ExcelsiorAjax (L.) Tweede klasse A: HerculesU.V.V. VleermuizenB.S.C.C. VOETBAL. KINHEIM BEGINT ZICH TE OEFENEN. Het eerste elftal van Kinheim gaat Zondag a.s. xxaar Enkhuizexx en speelt daar een oefen wedstrijd tegen den tweede-klasser West- Frisia. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 Augustus. Ondertrouwd 8 Augustus: P. A. de Lijster oa E. Dufrenne; J. Hertog en L. Drogtrop P. B Doeven en E. A. Doeven; A. C. van Beusekom en J. vaxx Raaphorst; J. Briixkman en F. W. van den Bergh; I-I. A. Schipper en H. H. Nilant. Getrouwd 8 Augustus: J. J. Mertens en E. J. Warmerdam: J. C. Schuil en C. Boerée; J. van Rooxx exx C. Redeker: J. Th. J. Pasch en A. J. G. Rikkers; P. van GiLst en J. Kooy. Bevallen 7 Augustus: M. DerogeeRoubos, d.; D. PrinsBrouwer, z.; 8 Augustus: G. C. HermansRobbei'S, z. Overleden 7 Augustus: J. Burgb™tMoe- laart, 60 j„ Lange Poellaan.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3