Sport-Varia. BEVERWIJK kapelaan van nobelen overgeplaatst. Met ingang van Vrijdag 16 Aug. a.s. is de Weleerw. heer A. M. van Nobelen, kapelaan van de parochie van O.L. Vrouw van Goeden jtaad aan de Arendsweg alhier, naar de parochie van Oudorp overgeplaatst. Velen zullen dezen zielzorger die ook in piet-katholdekei kringen zeer gezien was. noode zien vertrekken. Kapelaan Van Nobe len is ruinl drie jaar in de parochie van O.L. Vrouw van Goeden Raad werkzaam geweest. rondritten v. v. v. Het bestuur der V.V.V. deelt ons mede, dat de laatste rondrit der V.V.V. gehouden zal Worden op Woensdag 14 Augustus a.s. en piet op 15 Augustus, zooals abusievelijk op de biljetten staat vermeld. Vorige week namen aan deze intéressante rondritten ruim 40 personen deel. de stand der werkloosheid. Het totale aantal van 756 werkloozen, dat Zaterdag bij den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling stond ingeschreven was verdeeld over onderstaande vakgroepen: Beverwijk: Bakkers 3, bankwerkers 10, be hangers 3, betonvlechters 5, betonwerkers 5, blikbewerkers 1, bouwkundige opzichters 1, chauffeurs 12, drukkers 6, electriciens 4, expediteurs 2, grondwerkers 61, handlangers 5, kantoorbedienden 3, kopergieters 2, land arbeiders 16, lasschers 1, letterzetters 1, loodgieters 4, losse arbeiders 160, machinis ten 4, machinedrijvers 1, machinale houtbe werkers 3, marmerbewerkers 3, marmerpo lijsters 1, metaalbewerkers 1, metselaars 14. monteurs 6, opperlieden 17, plaatwerkers 1. reizigers 1, schilders 2, schippers 1, schoen makers 2, sigarenmakers 24, slagers 1, smeden 3, soldeerders 2, steenhouwers 1, stokers 6, stucadoors 5, teekenaars 2, timmerlieden 22, voegers 1, voerlieden 3, voorslaanders 1, winkelbedienden 3, dienstboden 4, werksters 1, boekbinders 1, zeilmakers 1, totaal 443 (vorige week 426). Wijk aan Duin: Bakkers 3, bankwerkers 9, betonvlechters 1, betonwerkers 2, blikbe- werkers 2, blikslagers 4, chauffeurs 9, druk kers 1, electriciens 4, grondwerkers 47, hand langers 3, kantoorbedienden 7, kappers 1, kellners 1, landarbeiders 17, loodgieters 2, losse arbeiders 52, lijnwerkers 1, machinis ten 6, metaalbewerkers 7, metselaars 7, meubelmakers 2, monteurs 2, opperlieden 13, plaatwerkers 1. reizigers 3, schilders 2, schippers 5, schoenmakers 1, sigarenmakers 5, stokers 1, stucadoors 5, timmerlieden 22, uitvoerders 1, voegers 1, voerlieden 2, winkel bedienden 2, dienstboden 3, zeilmakers 1, totaal 258 (268). Heemskerk: Betonvlechters 3, betonwerkers 1, chauffeurs 5, electriciens 1, grondwerkers 9, kantoorbedienden 2. landarbeiders 14, losse arbeiders 17. metselaars 1, opperlieden 6, timmerlieden 4, uitvoerders 1, totaal 64 (62). nogmaals de werkverschaffing te staphorst. De directeur der Arbeidsbeurs heeft, na mens het college van B. en W. der gemeente Beverwijk, aan de uitgetredenen uit de werk verschaffing een brief doen toekomen waar in hij hen in kennis stelt met de .motivee ring van hun uitwijzing verstrekt door den minister van Sociale Zaken. Hieruit blijkt dat twee der -uitgezondenen zeer weinig werk gepresteerd zouden heb ben, terwijl zij ook de andere arbeiders van hun werk hielden. De werkleiding heeft hen toen afzonderlijk te werk willen stellen, doch dat zou door hen onder scheldwoorden zijn geweigerd, waarna schorsing volgde. Zij zijn daarna naar andere arbeiders gegaan en hebben hen onder bedreiging medegedeeld, dat zij het werk moesten neerleggen. Aan dit verzoek is door zes andere arbeiders uit Beverwijk gevolg gegeven, welke toen vrij willig zijn vertrokken. In dit verband zijn beide arbeiders ieder voor twaalf weken ge schorst en de zes andere arbeiders tot 5 Aug. van plaatsing uitgesloten. Aan dit schrijven heeft de directeur der Arbeidsbeurs die als bemiddelaar voor de werkverschaffing op treedt nog eenige woorden toegevoerd waarin hij zijn teleurstelling uit dat er nog zes ar beiders zijn die onder bedreiging van een tweetal anderen het bemiddelingswerk in discrediet brengen. De directeur had in deze aangelegenheid op meer medewerking van de zijde der te- werkgestelden gerekend. Van arbeiderszijde gaf men ons te ken nen dat het volkomen onjuist is dat door de twee arbeiders zeer weinig werk gepresteerd zou zijn. Allen hebben hard gewerkt zoo zeide men ons en hebben getracht er uit te halen wat er uit te halen viel. Wat de zes arbeiders betreft verklaarde men ons dat er geen sprake van is dat zij gedwongen zijn door de twee menschen om het werk neer te leggen, maar dat het de verhoudingen wa ren geweest waaronder zij moesten werken nl. dat zij niet hooger konden komen dan gemiddeld 20 ct. per uur terwijl het basis- loon 32 ct. per uur bedraagt. Naar aanlei ding van de uitzending van een nieuwe ploeg op 5 Aug. jl. die nog dienzelfden avond op een man na terugkeerde deelde men ons nog mede, dat den arbeiders op het werk aangekomen zijnde werd medegedeeld dat het basisloon maar liefst met 8 ct. per uur was verlaagd dus van 32 op 24 ct. per uur en dat het broodgeld van f 2 per week was verlaagd tot f 0.50 per week, doch dat ieder in het kamp per dag een brood zou worden verstrekt. Voor de f 0.50 mocht echter geen melk worden gekocht. In zeer korten tijd heeft men in Rusland een luchtschip gebouwd, dat 12 tot 15 personen kan vervoeren. vereenigde veilingen kennemerland en vrije veiling. 12 Augustus 1935. Spinazie per kist f 0.40—0.60. Sla per kist f 0.150.30. Postelein per kist f 0.20—0.40. Andijvie per kist f 0.150.30. Wortelen per bos f 0.02 yt0.0-5, Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.020.03. Bloemkool le per stuk f 0.140.19. Bloemkool 2e per stuk f 0.060.08. Doppers per K.G. f 0.150.20. Capucijners W. per K.G. f 0.160.20. Capucijners B. per K.G. f 0.140.24. Raspers per K.G. f 0.120.26. Snijboonen. per K.G. f 0,050.07V2. Dikke boonen per K.G. f 0.060.08V2- Sperc. b. z. dr. per K.G. f 0.100.12. Tuinboonen per K.G. f 0.080.14. Trosboonen per K.G. f 0.100.14. Pronkboonen per K.G. f 0.03V24. Komkommers per stuk f 0.010.03. Frambozen per doosje f 0.300.35. Appelen per K.G. f 0.070.14. Roode bessen per slof f 0.420.60. Druiven per K.G. f 0.48—0.50. motorrijders kwamen ten val. Eenige motorrijders ondervonden gister avond aan den lijve dat het asphalt op de Breestraat na een malsch regenbuitje wat gladheid betreft voor een ijsbaan niet onder doet. Ook al doordat zij voor fietsrijders scherp moesten uithalen, slipten een drietal, gelukkig echter zonder zioh ernstig te bezee-, ren. diefstal van een rijwielplaatje. C. J. B. heeft aangifte gedaan dat zijn rijwielplaatje is gestolen. WIJK AAN ZEE BAL-CHAMPêTRE. De „Badkapel" (directeur F. C. Went) geeft Dinsdagavond 8 uur een bal-champêtre"op 't Julianaplein. VOETBALWEDSTRIJD. Maandagavond speelde eén combinatie van badgasten junioren (Noorder- en Zinder bad) tegen het junioren-elftal van V.V.E, Deze wedstrijd eindigde met een gelijk spel (33) Stand bij de rust 23. FILMAVOND IN 'T NOORDERBAD. Voor een geheel gevulde zaal gaf de heer Baars Maandag een goed geslaagden film avond. De films. Wijk aan Zee als badplaats en de Strandfeesten 1934 en 1935 waren voor vele aanwezigen, die hier 't aardige moment beleefden zich op de film vereeuwigd te zien, actueel. Zeer mooi waren hierin de zee- en zonsondergangopnemingen Van de komische films verdient de sprook jesfilm „Roodkapje" een extra vermelding om haar bijzonder fraaie boschtafereeltjes. Wegens de groote belangstelling zal het zelfde programma Dinsdag nogmaa-ls gege ven worden. motorongeluk. Een zoon van H. de Jong reed met paard en wagen op den Rijksstraatweg en zou bij den heer S. het erf oprijden. Op hetzelfde oogenblik kwam een motorrijder, de heer Van Etten uit Heiloo met een vaart van 85 K.M. aanrijden en reed tusschen paard en wagen in. Op de duo zat een jongmensch uit Egmond-binnen. Beiden werden van den motor geslingerd. De motorrijder had een armfractuur, de duo-rijder kwam met de schrik vrij. De voerman raakte bekneld met zijn linkerbeen tusschen dissel en wagen, doch het paard kreeg geen letsel. Het tuig was totaal vernield. Volgens ooggetuigen heeft de voerman een teeken gegeven dat hij bij S. het erf op moest. De politie heeft de zaak in onderzoek. HEEMSKERK R.-K. MIDDENSTAND. Heden, Dinsdagavond, houdt de R.-K. Middenstandsvereeniging een ledenvergade ring m het R.-K. Vereenigingsgebouw. De agenda vermeldt o.a.: bespreking paro chieblaadje en reclame Koninginnedag. SCHUUR AFGEBRAND. In den nacht van Zondag op Maandag om 2 uur werd het gezin van den heer H. Hout- wipper, wonende aan den Kerkweg ter hoog te van de Marquettelaan, uit den slaap ge-( wekt, daar de schuur op 2 Meter afstand van het woonhuis in brand stond. Gelukkig kwamen juist op dien tijd veel menschen van de Castricummer kerniis die dadelijk met emmers water het huis nat hielden. De schuur was in korten tijd geheel afge brand. Het woonhuis bleef behouden, doch bet schilderwerk was geheel geblakerd en de ruiten waren gesprongen. In de schuur was gereedschap en wasoh- goed alsmede een hok met zes konijnen. Alles ging verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade WATERPOLO. DINSDAG 13 AUGUSTUS 1935 de competitie van den k. n. z. b. H. P. C. is er vorige week in geslaagd van Het IJ te winnen. Dit is een buitengewoon fraaie prestatie, vooral omdat het hier een uitwedstrijd betrof. Sinds'1930 had Het IJ geen enkelen thuiswedstrijd verloren. Door deze overwinning zijn beide clubs met een ge lijk aantal punten geëindigd, waardoor een beslissingswedstrijd noodzakelijk wordt. „Haarlem" heeft de promotie-competitie uitstekend ingezet door van Zwemlust te win nen. Neptunus, de kampioen van de tweede klasse B, stelde danig teleur. De Zaandam mers verloren van A. Z. 1870, de club die in de competitie geen enkel punt vei'overde en in totaal slechts 4 doelpunten gescoord had, met niet minder dan 41. Hoewel Neptunus niet tot de sterkste teams uit de promotie competitie gerekend kan worden, is dit re sultaat verre van fraai te achten. Het programma voor deze week ziet er als volgt uit: Beslissingswedstrijd Heeren Eerste klasse A: H. P. C.—Het IJ. Promotie-Degradatie Eerste klasse: HaarlemA. Z. 1870; NeptunusD. J. K. Promotie-Degradatie Tweede klasse: BrandenburgV. Z. V.; Bi Z. Z.Branden burg; S. Z. C.—de Zijl. Promotie Reserve Eerste klasse Star 2—H. P. C. 3 H. P. C. en Het IJ bekampen elkaar dit sei zoen voor de derde maal. Thans wordt de ont moeting op neutraal terrein gespeeld, n.l. in de Zaansche Zweminrichting te Zaandam. In de beide vorige ontmoetingen is gebleken, dat de clubs weinig in kracht verschillen. In Heemstede won Plet IJ met klein verschil; in Amsterdam bleef H. P. C. de baas. Wij geloo- ven, dat H. P. C. thans een uitstekende kans op de overwinning maakt. Niet omdat de spel- capaciteiten van de Heemstedenaren plotse ling zooveel beter zijn geworden en die van Het IJ zooveel minder. Volgens ons zit het kardinale punt in het zelfvertrouwen der teams. H. P. C. heeft bewezen, dat Het IJ niet onoverwinnelijk is en zal dus met dezelfde energie van altijd te water gaan in de vaste overtuiging, dat ook thans gewonnen kan worden. Het IJ, dat sinds jaren achtereen ge wend is overwinningen te behalen, is op het oogenblik dat- groote zelfvertrouwen, waar mede de Amsterdammers altijd speelden, mis schien kwijt. Dat is reeds gebleken in den wedstrijd tegen H. P. C. en ook in de ont moetingen om den J. P. Hausserbeker. Haarlem ontvangt de Amsterdamsche Zwemclub 1870. Wij verwachten, dat wederom gewonnen zal worden, daar o.i. de capacitei ten van onze stadgenooten boven die dei- Amsterdammers uitgaan. Neptunus krijgt kans zich te rehabiliteer-en tegen D. J. K. Wij gelooven niet dat de Zaankanters deze ge legenheid zullen benutten, daar D. J. K. ons sterker lijkt. De Velser Zwemvereeniging moet. op bezoek bij den kampioen van de derde klasse A, Bran denburg uit Zeist. De Zeistenaren zijn dit seizoen zeer sterk. Zij speelden in een zware afdeeling en moesten zelfs een beslissings wedstrijd spelen tegen „De Kromme Riin" om zich kampioen te kunnen noemen. Wij ver wachten dat V. Z. V. op ernstigen tegenstand zal stuiten. Gelukkig gaan Visman c.s. flink getraind den strijd aanvaarden. Nadat de Velsenaren hun kampioenschap hadden be haald, hebben'zij allesgedaan om in con ditie te blijven. Tal van vriendschappelijke ontmoetingen zijn er gespeeld tegen tweede klasse-rs en bovendien heeft trainer van der Velde nog de noodige lessen gegeven. Programma Kring Haarlem. De competitie is bijna geëindigd. Deze week twee ontmoetingen voor de eerste klasse nl. H. P. C. V—H. V. G. B. 4; D. W. R. 3— H. P. C. V. wielerwedstrijden achter groote motoren te Frankfort a.d. Main. Uit Bern: Voor de Ronde van Zwitser land, welke van 23 Augustus tot 1 September wordt verreden, zijn niet minder dan 326 in schrijvingen ontvangen, doch de organisators hebben het aantal deelnemers tot zeventig be perkt. De meerijdende landen zijn Zwitserland met 23, België met tien, Frankrijk met negen, Luxemburg met drie, Nederland met twee, Polen en Portugal met één, Oostenrijk met drie, Italië met acht, Spanje met één en Duitschland met negen renners. Amerikaansche marineofficieren ontvangen in het Franklin-instituut te Philadelphia de eerste astronomische lessen. Voor de Noord-Hollandsche zeilkampioen- schappen, die op 24 en 25 Augustus op de Zaan zullen worden gehouden, heeft H. Evers van de Haarlemsche Jachtclub, met „Winde kind II" ingeschreven in de 12-voets jollen- klasse. In de 12 M2. sharpieklaëse schreef o.a. in J. Koper met „Sam-Sam". De wielrenners Valentijn en Leyendekker hebben Maandag deelgenomen aan een inter nationalen wegwedstrijd te Wilrijk (België) De afstand bedroeg 195 K.M. Valentijn ein digde op de 13e plaats. Leyendekker moest na 40 K.M. wegens bandenpech opgeven. Hedenavond speelt een combinatie uit de Zandvoortsche Korfbalclub een oefenwedstrijd tegen een combinatie uit Sport Vereent op het terrein van laatstgenoemde vereeniging te Santpoort. Uit Rome: Carnera zal na zijn gevecht te New-York tegen den zwaargewicht Lasky naar Italië terugkeeren, waar hij waarschijnlijk tegen het einde van October te Milaan in een belangrijke match zal uitkomen. Bogoljubow heeft het internationale Schaaktournooi te Bad Nauheim gewonnen Hij behaalde zes van de negen punten. De landen-voetba-lwedstrijd EstlandFin land, die Zondag te Reval gesoeeld werd, ein digde met een 22 gelijk spel. De wielrenner Van der Wulp zal Zondag 25 Augustus deelnemen aan internationale Voor Haarlem's Kantonrechter. Twee ernstige aanrijdingen. Op 3 Juli reed een personen-auto, waarin vier bejaarde lieden, in. den .Haarlemmer meerpolder over den Venneperweg, toen zij werd ingehaald door een ander motorrijtuig, dat naar schatting een snelheid had van meer dan 50 K,M. Tegelijk naderde, zooals de chauffeur van dezen wagen zeg.t, ofschoon het niet zoo heel vast staat, van de tegen overgestelde zijde een wielrijder, die den wegberm moest opzoeken, maar die dan oor zaak geweest zou zijn, dat de chauffeur van den „50 K.M. wagen" niet zoo heel ver naar links kon uithalen. Hij raakte bij- het passee- ren met het achterwiel het voorwiel van de andere auto, die zoo'n schok kreeg, dat zij in de bermsloot terecht kwam. Een der inzittende oude lieden is kort daarop gestorven en ofschoon aangenomen mag worden, dat het ongeluk niet vreemd is aan dit plotseling overlijden, was het me disch rapport van dien aard, dat de dood niet geacht kan worden een onmiddellijk en uitsluitend gevolg van de aanrijding te zijn, zoodat van een vervolging van den chauf feur voor het veroorzaken van dood door schuld was afgezien en hij voor den kan tonrechter terecht stond wegens zoodanig rijden, dat de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar wei'd gebracht. Twee der passagiers verschenen als ge tuigen en uit hun verhoor bleek, dat het ge zelschap wel tien minuten te water had gelegen en dat allen kwetsuren hadden op- geloopen. De eene getuige vertelde, dat zij nog moeilijk liep en de rechterhand niet goed kan gebruiken. De ambtenaar van het openbaar ministe rie weet het ongeluk aan de te groote snel heid; op dien small en weg met zoo'n groote vaart een ander rijtuig willen passeeren. is roekeloos. Hij eischte f 60 boete en 4 maan den ontzegging van rijbevoegdheid. De plaatsvervangend kantonrechter mr. v. d. Vegt wees de ontzegging niet toe. omdat de chauffeur dan zonder middel van bestaan zou zij-n. maar gaf f 50 boete. De andere aanrijding, die -minder tragi sche gevolgen had, wat echter een wonder mag heeten, betrof een botsing tusschen een wagen van de electrische tram en een auto bij den overgang Kostverlorenstraat te Zand- voort. Daar passeerde op 28 Juni een personen auto. waarin een man met zijn vijf kinderen zat, genoemden overweg, toen de tram na derde. De trambestuurder verklaarde, dat voor hem het lichtsignaal groen, dus voor den autobestuurder rood stond, zoodat hij verwachten kon, dat deze zou stoppen. Toen dit echter niet geschiedde, remde de trambestuurder uit alle macht, maar het was te laat en de auto werd letterlijk in stukken geslagen, waarbij de inzittenden ge wond werden, echter niet ernstig. Tijdige hulp werd door het lofwaardig optreden van een motorrijder en den waarnemendcom missaris versohaft. Het bleek, dat het daar bij de Kostverlo renstraat met het uitzicht niet zoo bijster goed is geweest; nu is er verbetering ge bracht door het kappen van een paar hoo rnen, De ambtenaar eischte tegen den autobe stuurder f 30 boete, maar de kantonrechter nam in aanmerking, dat de man door het ongeluk al straf had gehad en verminderde de boete tot de helft. Zandvoortsche boven huizen. In Zandvoort trouwens daar niet alleen vindt men de huur van een heel huis wel eens wat te bezwaarlijk en als de huiseige naar toch graag zijn pand verhuurd, maakt men van het eene huis twee huizen door een schotje bij de trap te zetten. In Haarlem doet men dat ook wel, maar in den haak is dat niet, want we hebben een woningwet, die gemaakt is in het belang der volkshuis vesting en als een huis gebouwd wordt, moet met die woningwet en bovendien met plaat selijke verordeningen rekening gehouden worden. Is zoo'n huis voor één gezin bestemd, dan kan men er, zonder de woningwet ge weld aan te doen. maar geen twee woningen van gaan maken door het plaatsen van een schotje, want met dat schotje komen er geen twee keukens of meer slaapvertrekken, wa- teraf- en aanvoer en dergelijke. Zoo hebben we wel eens gehoord, dat een ingebouwd bad dienen moest als kolenbergplaats. Wil iemand dus van één woning twee ma ken. dan moet hij dat zoo doen, dat het ook werkelijk twee goede woningen worden en dat niet te zijner beoordeeling maar aan bur gemeester en wethouders. Hij moet dus voor zijn verbouwing vergunning vragen. De ambtenaar van het openbaar ministerie zei, dat daar in Zandvoort nog al wat aan mankeert en vroeg tegen den man, die een schotje had gezet, f 25 boete, de kantonrech ter verminderde haar tot f 15 met het oog op de reputatie en andere omstandigheden van verdachte, doch wees er op, dat verbou wingen zonder vergunning niet toelaatbaar zijn. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochkatrine, Vancouver n. Rotterdam 10 te Cardiff. Damsterdijk, Rotterdam n. Vancouver 11 te Londen. Veendam, 11 v. Southampton, via Tilburg n. Rotterdam. Volendam, Noorwegen n. Rotterdam 11 (n. m.) v. Edinburg. Binnendijk, Rotterdam n. N.-Orleans 10 v. Havana. Statendam, 10 van Roterdam te New-York. Maasdam, New-York n. Rotterdam 11 (1.51 ■n.m.) 420 mijl W. van Bishops. Delftdijk, Vancouver n. Rotterdam 12 te Liverpool verwacht. Edam, Rotterdam n. New-York p. 11 Dun- geness HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN Amstelkerk (uitr.) 10 van Dakar. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 11 te Suez. Serooskerk (uitr.) 12 te Shanghai. HOLLAND-BRITSCH-INDIë LIJN. Aagtekerk 11 van Rotterdam n. Bremen. HALCYONLIJN. Stad Dordrecht, Rotterdam n. Servola 11 (11.55 v.m.) 40 mijl Z.O. van Niton. Rozenburg, Amsterdam n. Sadix 9 (6.22 n. m.) 40 mijl O. van Niton. Stad Amsterdam 10 van Oran naar Emden. Stad Zaandam, 11 van Casablanca te Huelva voor Sas van Gent. Stad Amsterdam, Agios Ioannis n. Emden 10 van Oran. Stad Vlaardingen, Rotterdam n. Wabana p. 11 Lizard. Stad Zwolle 10 van Bilbao te Vlaardingen. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisreis) 11 van Port Said. Randfontein (thuisreis) 12 van Port Natal. Boschfontein, vertr. 13 van Antwerpen n. Hamburg. Springfontein (uitr.) 11 te Kaapstad vertr. 15. KON. NEDERL. STOOMBOOT MIJ. Ajax 10 van Amsterdam te Kopenhagen. Ariadne, 11 v. Kopenhage te Amsterdam. Berenice, Stett-in n. Amsterdam p. 11 Bruns- buttel. Calypso 12 van Triest te Amsterdam. Colombia, 11 v. Barbados te Cristobal. Costa Rica, Amsterdam n, W. Indië p. 11 Ouessant. Cottica, Amsterdam n. W.-Indië 10 (5.2 n.m.) 45 mijl O. van Niton. Euterpe, Bordeaux p. 11 Ouessant. Ganymedes, 11 van Limni te Izmir. Hermes 11 van Candia n. Rethymno. Juno 9 van Palermo naar Lissabon. Oberon, 11 van Amsterdam te Hamburg. Orestes, 12 van Hamburg te Amsterdam. Preseus, Vigo n. Amsterdam p. 11 Ouessant. Pluto, 11 van Aarhuus te Amsterdam. Poseidon, 11 v. San Carlos de la Rapita te Valencia. Rhea, 11 van Oran naar Palermo. Stella, 10 v. Kymassi te Alexandrië. Stuyvesant 10 v. Amsterdam te Paramaribo. Telamon, 10 van Cadix te Genua. Ulysses, 10 van Algiers naar Malta. Venuzuela, 10 van Barbados n. Pt. Limon. Deucalion, Rotterdam n. Lissabon p. 11 Bea- chy Hd. Hebe, 12 van Amsterdam te Kopenhagen. Venus. 12 van Patras te Venetië. Hercules, Beyrouth n. Amsterdam p. 12 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Zaanland, 11 v. Hamburg te Amsterdam. Amstelland (uitr.) 8 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Garoet (thuisr.) p. 10 Kaap del Armi. Kota Baroe (uitr.) p. 10 Kaap del Armi. Kota Radja (uitreis) 12 te Belawan. Kota Nopan 11 v. Batavia te Rotterdam. Soekaboemi. 10 v. Batavia n. Rotterdam Slamat, 12 v. Rotterdam te Ullvik. Modjokerto 12 van Rotterdam naar Ma cassar. Sibajak (thuisreis) 12 van Tanger. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisreis) 10 van Santos. Alwaki, 11 van Rotterdam te Hamburg. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Silverbeech, Bombay n. Vancouver 8 te San Francisco. Bintang, Vancouver n. Calcutta 10 v. Ma nilla. Silverbelle, 9 van Vancouver n. N.-Orleans Silverguava, Vancouver n. Calcutta 9 van Batavia. Silverwillow, Calcutta n. Vancouver 9 te Batavia. Kota Inten, 10 van N.-Orleans te Calcutta. Mapia, 9 te N.-Orleans voor Calcutta. STOOMVAART MIJ.. NEDERLAND Johan de Witt (uitreis) 9 van Colombo. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 11 van Sabang. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Menestheus, Japan n. Rotterdam 10 van Port Said. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam 11 van Port Said. Bencleuch, Dairen n. Rotterdam p. 10 Perim. City of Oran, Japan n. Rotterdam 10 van Hongkong. Benvenue, Japan n. Rotterdam van Co lombo. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 11 v. Shanghai. Philoctetes, 9 v. Yokohama n. Rotterdam, Phrontis, Batavia n. Amsterdam 10 van Mar seille. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 9 van Taku Bar. Benreoch, Japan n. Rotterdam via Duinkerken en Antwerpen 10 van Londen. AANGEKOMEN 11 Augustus: Acclivity m.s. Londen, Oosterschelde m.s. Londen. Ek s.s. Oslo. 12 Augustus. Rhein s.s. Hamburg, mger s.s. Onega St. Annaland s.s. New Castle Orestes ss. Hamburg Calypso s.s. Midd. Zee Borthwick s.s. Leith Trio s.s. Fowey Berenice s.s, Stettin VERTROKKEN: 12 Augustus. Mamura m.s. Rotterdam Montan m.s. Emden

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5