HET NIEUWE AVONDBLAD Brandalarm. Vuurzee op de Berlijnsche RadioTentoonstelling 20e JAARGANG No. 244 DINSDAG 20 AUGUSTUS'35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2ys cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - LJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de reg;sters zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; 30.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Mysteriën der zee. De ramp van de Tamaris. In het Zuidelijk gedeelte van den Indischen Oceaan, op ongeveer 46 gr. 3 min. Z. B. en 51 gr. 05 O. L. liggen de Crozet Eilanden. Ze wer den in 1772 door den Franschen ontdekkings reiziger Marion du Fresne ontdekt en naar Kapitein Crozet genoemd; ze zijn een Fran- sche bezitting. Het klimaat is er zeer ruw, het weer storm achtig, koud en mistig. Aan den N. O. kant van een der eilanden, Possession genaamd, werd door de zorgen van het Fransche gouvernement ten behoeve van eventueel© schipbreukelingen een provisie- depot opgericht, voldoende voor 50 personen gedurende 50 dagen. Ook werden in dat depot diverse kleeding- stukken gedeponeerd. Op Hog-eiland werd dit eveneens gedaan. Dit alles geschiedde in 1880. In begin Maart 1887 werd het Fransche schip Tamaris ibeloopen door een hevigen storm, die imet zware slagregens gepaard ging. Men wist, dat men zich in de nabijheid der Crozet-eilanden bevond, kon echter geen ver kenning krijgen. Dagenlang worstelde het trotsche schip te gen de kracht der woedende elementen, werd echter onbestuurbaar en sloeg op de rotsen van Hog te pletter. 13 van de 43 opvarenden hadden het geluk aan land te komen; hoe, dat begrijpt men nog niet. Ze leefden van de pro visie, welke daar in 1880 gedeponeerd was. Deze proviand raakte eindelijk op en misschien is het ook niet onmogelijk dat er een gedeelte van bedorven was. Hoe het ook zij; de schip breukelingen vertrokken later naar Possession, aangezien het hun bekend was, dat zich daar eveneens een proviand-depót bevond. Plet is hun evenwel niet gelukt dat eiland te berei ken; op dien tocht moeten ze allen omgeko men zijn. Onwillekeurig zal men nu zich afvragen, hoe dit alles bekend is geworden. Over het verdwijnen van de Tamaris zou een even dichte waas van geheimzinnigheid ge hangen hebben als er over dié van het Deensch schoolsehip Köbenhavn thans nog hangt, alsals ze geen vluggere bode dan de z.g. flesschenpost gezocht hadden en dezen weten te vinden in een door hen met groote moeite gevangen albatros. Op 17 September 1887 werd op liet strand van Fremantle, aan de Westkust van Australië, een doode albatros gevangen, die om zijn hals een blikken ring had, klaar blijkelijk van een proviandblik afgesneden. Op dit stuk blik was de geschiedenis van de schipbreuk van de Tamaris met enkele woor den vermeld. De letters waren er met een scherp voorwerp in gekrast. Deze metalen brief was gedateerd 4 Augustus van dat zelfde jaar, terwijl deze op 18 September in handen der autoriteiten van Fremantle kwam, die het ■bericht van de ramp naar Frankrijk door zonden. Het Fransche oorlogsschip Meurthe werd in December van Mauritius naar de Crozet eilanden gezonden, doch hoe men deze ook af zocht, de 13 overlevenden van de Tamaris werden niet meer gevondenOp den tocht naar Possession moeten allen om het leven ge komen zijn. Verlichting van de Noorder- sluis. In verband met het groote belang, dat de scheepvaart bij een krachtige en toch niet verblindende verlichting der groote sluizen ■heeft, is thans de Noordersluis van een mo derne natrmmverlichting voorzien. Voor de verlichting van de sluis en het bassin zijn 40 Philora natriumlampen van 100 watt gemonteerd. De scheepvaart zal met deze verlichting, die Maandagavond in ge bruik is genomen, zonder twijfel zeer gebaat zijn. KINDERVREUGD BESTAAT 10 JAAR. In het voorjaar van 1925 hebben enkele per sonen het besluit genomen, tot oprichting van een kinderspeeltuin. 22 Augustus 1925 heeft de oud burgemees ter van Velsen de heer R. G. Rij kens onder groote belangstelling den speeltuin aan den Doodweg geopend. In de jaren die achter ons liggen bezochten tienduizenden, kinderen deze instelling, waren daar veilig onder toezicht van den opzichter. Inmiddels breidde Kindervreugd zich uit, en werd een clubgebouw geplaatst. Het jeugdfanfarecorps werd opgericht, men schafte een filmtoestel aan, in de wintermaan den werden voor de kinderen clubmiddagen en -avonden gegeven. Het waren voor het bestuur en den staf van toediewerkers genoegelijke jaren, tot de crisis kwam gevolgd door intrekking der gemeente- subsidie, den achteruitgang van het ledental, Waarvan de werkloosheid veelal oorzaak was. Het bestuur heeft nog grooten steun van de papierfabriek, immers op haar jaarlijksche bijdrage mocht zij tot heden nog rekenen. Heeds jaren behoefde de instelling geen huur te betalen voor het terrein aan de gemeente. Bij het 10-jarig bestaan denken wij even te rug aan de oud-bestuurders n.l. de heeren L. v. d. Wal, W. Van Citters, L. van Rijswijk en niet minder aan wijlen den heer J. Kostelijk destijds gemeente-secretaris. Van de oprichting af jubileeren mede de heer P. v. Willigen, voorzitter en C. Leyen als opzichter. Wat zou Kindervreugd wezen zon den Van Willigen? Het 10-jarig bestaan zal niet onopgemerkt' Voorbijgaan al is dat dan op bescheiden Schaal, DAMMEN. ZOMER-COMPETITIE D. C. IJ. T. Posthma neemt de leiding. De laatste ronden van dit Zomertournooi leverden wel buitengewoon verrassende resul taten op. Wij hebben reeds eerder een be schouwing gegeven, omtrent de vraag, wie dit tournooi z-ou winnen. Op twee deelnemers Brands en Wartenhorst na, bleef liet een open vraag, daar de deelnemers in kracht verhouding zeer weinig voor elkaar onder doen. Dat de jegdige T. Posthma echter met zoo'n fraaie score de eerste plaats zou be reiken had wel niemand gedacht. Om spelers zooals G. Posthma, Kraai, P. Smit en F. Du- kel voorbij te komen, bewijst de goede damtalenten die deze speler bezit. ■De uitslagen luiden: Vrijhof—Smit 0—2; Brand—Smit 0—2; Vrijhof—G. Posthma 1—1; T. Posthma—F. Dufcel 20; WartenhorstT. Postma 02; v. d. VeldeKraai 11; KoetsierVrijhof 20; v. d. VeldeKlinge O2; Schager Kraai 02; DukelBrand 02; Wartenhorst G. Posthma 0—2; Smitv. d. Heijde 02. De stand der deelnemers luidt: T. Posthma 11 g. 18 p.; P. Smit 9 g. 14 p.; G. Posthma 11 g. 15 p.; v. d. Heijde 11 g. 13 p.; F. Dukel 11 g. 13 p.; Kraai 8 gesp. 10 p.; Vrijhof 11 gesp. 11 p.; Koetsier 11 gesp. 11 p.; v. d. Velde 11 gesp. 10 p.; Klinge 11 gesp. 8 p.; Schager 10 gesp. 7 p.; Brand 10 gesp. 5 p.; Wartenhorst 12 gesp. 4 ,p. DE WEDSTRIJDEN OM DEN MEESTER TITEL. De voorwedstrijden om den Meestertitel die jaarlijks door den Districtbond Noord-Hol land georganiseerd worden, zullen over eeni- ge weken aanvangen. Twee spelers zullen in den eindstrijd 'het District vertegenwoordi gen. STRANDWEDSTRIJD D. C. IJ.—G. S. Het kampioenstiental van Nederland te IJmuiden. Zoo zal eindelijk de strandwedstrijd 'tegen de clubkampioenen van Nederland Gezellig Samenzijn Zondag a.s. in Badhuis List ver speeld worden. D.C.IJ. zal vermoedelijk met het volgend tiental den strijd aanbinden: Bord 1 P. Leyte, 2 Ligthart, 3 B. Dukel, 4 C. Suyk, 5 F. Bas- stra, 6 H.'de Boer, 7 H. Schaap, 8 J. Kramer, 9 G. Postma, 10 J. Smit. Reserves: D. Ott, P. v. d. Velde, F. Dukel, F. Postma. Voor dezen wedstrijd had reeds een ont moeting in Amsterdam nlaats die met een gelijk spel 1010 eindigde. D.C.IJ. zal thans trachten den beker, door G. S. voor dezen wedstrijd beschikbaar ge steld, te winnen. De directie van het Badhuis List, biedt na afloop aan spelers, genoodigden en belang stellenden een thé-dansant aan. De wed strijd begint reeds des morgens half elf. De toegang is voor ieder vrij. MEISJE OP DE PIER GESTORVEN. Gistermiddag is op de Zuidpier de 12-jarige G. v. d. S. door een hartaandoening gestorven. Het meisje, dat in gezelschap van een buur vrouw en een paar vriendinnen naar het strand zou gaan, klaagde bij het van huis gaan reeds over hoofdpijn. Nauwelijks op de pier aangekomen zakte het meisje ineen, waarna zij spoedig overleed. Nadat de ouders door Ds. A. A. Wildschut met de droeve ge beurtenis in kennis waren gesteld, werd het meisje met een ziekenauto thuis gebracht. Als treurige bijzonderheid kunnen wij nog mededeelen, dat de fam. v. d. S. vorig jaar door een noodlottig ongeval een zoon verloor. GECOMBINEERD CONCERT. Door de steeds moeilijker omstandigheden voor vele zang- en muziekvereenigingen om een jaarlijksch concert zelfstandig te geven, hebben de Chr. Harmonie Vereen. Wilhelmina, dir. Marinus Adam uit Haarlem en de Chr. Gemengde Zangver. „Halleluja", dir. Theo van Zutfen uit Amsterdam, besprekingen ge voerd en in beginsel voorloopig besloten om in October a.s. een gecombineerd concert te geven. ZANGAUBADE OP KONINGINNEDAG. Op verzoek der Oranje Vereeniging heeft de dirigent Jan Beider, die het groote koor, dat thans uit ruim tweehonderd zangers en zange ressen bestaat, zal leiden ook nog het nummer van George Haak „Bede voor de Koningin", in studie genomen. De heer Haak heeft j.l. Vrijdag een bezoek gebracht aan de repetitie en heeft de betee- kenis van het door hem gedichte werk uit eengezet. Visscherijnieuws in een notedop. Flinke vangsten van versche haring. De Sylvain IJM. 116 en de I. S. Groen waren Maandag na een gewone Noordzeereis met 1530 en 1145 manden haring binnen. Het opmerkelijk verschil van besomming (Sylvain f 2930, I. S. Groen f 3510) moet ge zocht worden in de kwaliteit der haring. Dooi de betere kwaliteit kreeg de I. S. Groen van f 4 tot f 3 per 50 K.G., terwijl de Sylvain van f 3.50 tot f 2.70 verkreeg. Ook had de I. S. Groen nog een 50 manden „bijvisch" bestaan de uit koolvisch en kabeljauw. Doch de ver sche haring is door deze groote aanvoer wel een stuk in prijs gedaald, vergeleken bij ver leden week. Tonijnen aangevoerd. -De Protinus bracht deze reis twee zeldzaam groote tonijnen aan, die deskundigen op het respectabele gewicht van 400 kilo per stuk schatten. Vischaanvoer. Maandag voerden 6 trawlers, twee haringschepen en 30 loggers hun visch aan. Schakelt men de twee haringschepen uit, dan is de vischaanvoer voor Maandag niet bijster groot. Dit was goed merkbaar, daar de prijzen over 't algemeen vrij gunstig waren. (Het aantal baldadige brandmel dingen in Amsterdam neemt nog steeds toe. In 1933 waren het er 691, het vorig jaar 748J. Op 't zeer gevarieerd terrein der spelen Is weer een topprestatie gecreëerd, Eén cijfer steeg bij 't dalen van zoovele, Een hoogtepunt is weder gepasseerd. Bij twee per dag kan het al niet meer blijven, 't Baldadig brandalarm in Amsterdam, 't Lijkt mij de moeite om eens iets te schrijven, Over de vlucht die deze humor nam. Wat is er noobler dan een ruitje breken, Waardoor er valsch een brandje wordt gemeld, Dan stiekum van een veilig punt gekeken, Hoe 't brandweerkorps voor niets komt aangesneld. In de kazerne van de brandweerlieden Gaat het signaal, men kijkt elkander aan, Alweer voor niets? nou ja, het moet geschieden, Je kunt nooit weten, dus we moeten gaan. Men snelt op weg, laat de sirene huilen In overijld gealarmeerden rit, Om 't hoekje van een donker steegje schuilen, De melders, jongens (hm!) van Jan de Witt. Diezelfde jongens zullen over jaren Misschien nog eens bij 't eigen huisje staan, Terwijl de brandweer hun tracht te besparen, Dat al hun goed in vlammen op moet gaan. Dan komt zoo'n jongen wellicht in gedachte. De flauw streek, die hij zoo dapper vond En waar hij met zijn vriendjes zoo om lachte, Terwijl hij op een veil'gen afstand stond. Nog liever echter wil ik ervan hopen, Dat op een brand-gealarmeerden dag, Er eindlijk eentje in de val zal loopen, Van dit zoo vurig humoristisch slag. En dat hij 't loon krijgt voor zijn heldendaden, Door 't zwiepend riet, gezwaaid in sterke hand, Zoodat een lichaamsdeel, dat u kunt raden, Nog vele dagen lang onbluschbaar brandt. P. GASUS. CLUBAVOND DAMCLUB LJMUIDEN. Het bestuur van D.C.IJ. deelt ons mede dat de clubavond niet Dinsdagavond, doch Woens dagavond zal worden gehouden in Hotel Ken- nemerhof. Er zal door den heer B. Dukel een lezing over het damspel worden gehouden. Be langstellenden hebben vrijen toegang. GRATIS ZWEMMEN IN DE VELSER ZWEMINRICHTING. Reeds lang bestond bij het bestuur 'der V.Z.I. het vornemen het zwembad gratis een dag voor het publiek open te stellen. Thans is de datum bepaald en men heeft gemeend uitkiezen. In den namiddag worden immers dien dag enkele kampioenswedstrijden van den Kring Haarlem v. d, K.N.Z.B., alsmede enkele wa- terpolowedst-rijden, gehouden, gehouden. Ook tot deze wedstrijden hebben belangstellenden gratis toegang. Het bestuur vertrouwt dat van de geboden gelegenheid een zeer druk gebruik zal wor den gemaakt en hoopt hiermade een steentje bij te dragen tot het in practijk brengen van het bekende devies van de Kon. Ned. Zwem- bond: „Ieder Nederlander zwemmer'" GEBREK AAN IJS. Wegens gebrek aan ijs moet de Voorwaarts IJm. 83 eerfst bijladen, alvorens aan de vischhal te meren. BEDANKT. Ml*. H. H. Gaaikema, Doopsgezind proponent te Velsen-Noord, heeft bedankt voor het be roep naar Workum, dat hij twee weken gele den ontving. Mr. Gaaikema heeft thans dus nog het beroep naar Dantumawoude in be raad. Groote verwoesting aangericht. Opzet in het spel Te Berlijn is gisteravond ïn de groote Radio-tentoonstelling tegen half negen vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting een groote brand uitgebroken. De geheele brandweer kreeg de melding „groot alarm" en rukte met al het beschikbare mate riaal uit. Ook een zeer groot aantal auto's van den Geneeskundigen Dienst werd ter assistentie opgeroe pen. Aanvankelijk meende men dat ook eenige personen in de vlammen waren omgekomen. Het A.N.P. meldt hierover nader: De brand in de Berlijnsche Radio-tentoon stelling in de groote tentoonstellingshallen aan den Kaiserdamm nam spoedig na het uitbreken een reusachtigen omvang aan. Binnen een uur stonden de hallen 3, 4 en 5 geheel in vlammen. Het vuur sloeg bijna vijf tig meter omhoog en tastte ook het restau rant in den radiotoren aan, In alle weste lijke voorsteden van Berlijn zag men reeds op grooten afstand den hellen vuurgloed te gen den donkeren nachthemel. Groot alarm. Het signaal „groot alarm" werd gegeven voor de geheele Berlijnsche brandweer. Uit alle deelen der stad werd materiaal naar de tentoonstellingsterreinen aan den Kaiser damm gedirigeerd, terwijl ook onmiddellijk speciale commando's van de Schupo en af- deelingen van den Arbeidsdienst, de S.A.. de S.S, en het leger werden gemobiliseerd voor de hulpverleening. Het was reeds een moei lijke taak, een afzetting te vormen, die de honderdduizenden nieuwsgierigen en kijk- lustigen, die zich in de buurt van het ten toonstellingsterrein bevonden, op een al- stand kon houden. Dank zij de koelbloedigheid van personeel en verschillende bezoekers slaagde men er nog in-, in allerlijl het kostbaarste tentoonge stelde materiaal naar buiten en in veilig heid te brengen, wat oa. geschiedde met de kostbare televisie-toestellen. Bezoekers in gevaar. Op den brandenden radiotoren bevonden zich acht burgers, die door het vuur bedreigd werden en die een heelen tijd moesten wach ten voor ze gered konden worden. Twee moedige brandweerlieden slaagden er in een slang te brengen van den grond naar het op een hoogte van ongeveer 50 M. gele gen restaurant in den radiotoren, waar een aantal personen een toevlucht hadden ge zocht en dat door de hoogoplaaiende vlam men eveneens in brand was geraakt. De brandweerlieden klommen langs de ijzeren masten van den radiotoren-naar boven en wisten op deze wijze den slang tot in de on middellijke nabijheid te brengen van in brand geraakte deelen van het restaurant. Aldus werden de restaurantbezoekers, die na het uitbreken van den brand in spreekkoor herhaaldelijk naar beneden geroepen had den: „Redt ons", buiten gevaar gebracht. Het Oostelijk gedeelte van den radio toren, waaraan een reusachtige lichtreclame was aangebracht, stond laat in den avond nog volkomen in vlammen gehuld. Intusschen is men er in geslaagd vrij stellig vast te stellen, dat het vuur is uit gebroken in hal 4, waarschijnlijk bij de firma Siemens. De tentoonstellingshallen 1, 2, 6, 7, en 8 heeft men kunnen behoeden voor het razend om zich heen grijpende element. Hal 4 en de daarin geëxposeerde artikelen zijn volkomen verwoest. De hallen 3 en 5 zijn door het vuur gedeeltelijk vernield. Circa twintig gev^ iden. Het staat vast, dat bij den brand omstreeks twintig personen dusdanige brandwonden heb ben bekomen, dat zij naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd. Zij verkeeren ech ter niet in levensgevaar. Al deze gewonden waren bezoekers van het hoofdrestaurant en van het restaurant in den radiotoren, waar de vlammen met een ongeloofelijke snelheid om zich heen hadden gegrepen. Om 1 uur vannacht kon gezegd worden, dat het grootste gedeelte van het vuur gebluscht was. Instorting van den radiotoren acht men vrijwel uitgesloten. Het ligt voor de hand. dat de schade ontzaglijk is, zij wordt echter door verzekering gedekt. Sabotage in het spel? Omtrent de oorzaak van den brand wordt van officieele zijde verklaard, dat het vermoe den bestaat, dat de brand geweten moet wor den aan kortsluiting. Algemeen hoort men echter de meening verkondigen, dat hier van kortsluiting geen sprake kan zijn geweest en dat men hier heeft te doen. met een geval van sabotage, en wel van communistische zijde. In hoeverre dit gerucht juistheid bevat, dan wel verzonnen is, valt natuurlijk .niet na te gaan. Een feit is het, dat een algemeene onrust zich kenbaar maakt. Melding kan nog worden gemaakt van de omstandigheid, dat op het terrein van den brand een afdeeling Rijksweer en een lucht- vaartafdeeling, die toevallig in de nabijheid was, assistentie hebben verleend bij de hand having van de orde en het blusschingswerk. Officieus wordt nader medegedeeld, dat verscheidene personen verwondingen hebben opgeloopen en dat zich daaronder ook brand weerlieden bevinden, die rookvergiftiging heb ben gekregen. Zij zijn allen naar het zieken huis gebracht, gelijk reeds was gemeld. Een juiste opgave van het aantal gewonden kon men nog niet verstrekken. De tentoonstelling gaat door. De leiding van de tentoonstelling maakt be kend, dat na de bespreking niet dr. Goebbels kort voor middernacht besloten is tot voort zetting van de tentoonstelling in de hallen 1 en 2, waar de volkszender werkt, en ook van de industrietentoonstelling in alle andere door het vuur gespaarde hallen. Alleen de industrie- tentoonstelling in hal 4 zal voor korten tijd moeten worden onderbroken. Er wordt echter met alle kracht aan gewerkt, dat ook deze ten toonstelling in zoo kort mogelijken tijd weer ingericht zal zijn. De uitvoeringen van den volkszender en de avonduitvoeringen gaan volgens program verder. VELSEN BURGEMEESTER KWINT AANVAARDT EERE-VOORZITTERSCHAP. Door de afdeeling Kennemerland van den Koninklijken Nederlandschen Bond van Oud onderofficieren is aan den burgemeester van Velsen het eere-voorzitterschap der afdeeling aangeboden, dat door dezen is aanvaard. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekenden ingeschreven 412 bouwvakarbeiders, 300 metaalbewerkers, 44 kantoorbedienden, 19 huisbedienden, 30 hout bewerkers, 19 landarbeiders, 436 visschers en haven- en transportarbeiders, 619 losse en fa brieksarbeiders en 265 in overige beroepen. Verder beneden 18 jaar; 10 bouwvakarbeiders, 27 metaalbewerkers, 15 kantoorpersoneel. 14 huish. beroepen, 33 losse- en fabrieksarbeiders en 4 in overige beroepen. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2247. Uitvoerrecht op ondernemingsrubber. De behandeling van de voorstellen inzake ondernemingsrubber-uitvoerrecht zal zoo dit eenigszins mogelijk is toch nog in de huidige Volksraadszitting geschieden, omdat wenschelijkheid van de vaststelling der or donnantie vóór 1 October a.s. het Departe ment van Financiën duidelijk voor oogen staat. Een foto van Wiley Post's start te Seattle voor zijn vlucht naar Alaska, waar hij naar gemeld, om hét leven is gekomen. Inzet; Will Rogers, NOODWEER BOVEN DEN HAAG. Den Haag en Scheveningen zijn ■Zryntfog tfnm* een noodweer ge^: - :.u. kwamen tal van straten blank te staan en lie pen tal van sousterrains onder. Daardoor Iwerd aan het meubilair en het interieur groote schade toegebracht. Een tunnel van het H. S. M. station stroomde zoo vol, dat er geen, voetgangersverkeer meer kon plaats hebben.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1