HET NIEUWE AVONDBLAD Een hei-heibeltje. CRICKET IN ENGELAND. 20e JAARGANG No. 246 DONDERDAG 22 AUG. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KEN NEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen 2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe K.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Naar het lichtschip. Een tocht met den aflosser. Eens in de maand gaat de ..aflosser", zoo als het officieel stoombe tannings- en ver lichtingsvaartuig „Amsterdam" in de wan deling genoemd wordt, naar het lichtschip, die eenzame post ver in zee; het lichtschip, dat voor den zeeman een der onmisbare ba kens voor een veilige navigatie is. En voor den Holland-schen zeeman tevens het eerste teeken, dat hij Ned.eriandsch gebied nadert of, als hij „outward bound" is; het laatste teeken, indien hij van de lage landen bij de zee weer voor eenigen tijd afscheid nemen inoet. De Amsterdam ligt gereed tot uitvaren als we om 7 uur 's morgens aan 'boord stappen. De aflossende bemanning van het lichtschip staat in groepjes te praten; hun bagage is al aan boord. De trossen worden losgewor pen, de machine-telegraaf rinkelt, de schroef slaat en dan varen we de haven van den Helder uit. Het weer is goed, hoewel wat betrokken. Er staat een lichte bries, de zee is glad en er hangt een eigenaardige blauwige atmos feer, zooals we zoo dikwijls vroeg in den mor gen op het water kunnen waarnemen. Na eenigen tijd passeeren we Wierhoofd en draaien het Marsdiep in. Nu vertoont zich het typisch Hollandsch beeld van de duinen rijen op Texel. Dan passeeren we Onrust aan stuurboord en doemt aan de nevelige kim, aldoor duidelijker wordend, een oorlogsschip op. Het blijkt de jager Kortenaer te zijn. De Amsterdam volgt de Texelsohe kust; duinen de Koog en dan de Eierland- sclie gronden. Men kan zich niet goed in denken, dat hier zooveel schepen ten onder zijn .gegaan. Een blik op de zeekaart in de stuurhut toont de tall-ooze wrakken van wat eens schepen genoemd werden. Velen lieten hier het leven De gronden zien er uit als een beeld van rust en kalmte. In den ruwen winternacht maakt de storm wel een abrupt einde aan droomerige overpeinzingen, gewijd aan het thans vredige schouwspel. Plaatsbepaling, koers houden, kalm beraad worden dan vereischt, waar thans toeristen zorgeloos rondvaren. Van TexeTs noordpunt koersen we bak boord over naar het lichtschip, dat na een uur bereikt wordt. Er wordt daarna op ge draaid. De jol van het Terschellingerbank lichtschip ligt al 'te dansen naast het moe derschip; er wordt gewuifd. De aflosser zet nu zijn eigen boot met be hulp van den laadboom over boord. De jol wrikt over en brengt trossen, welke snel be vestigd worden. Deze trossen dienen nu als geleiders, want er volgt thans een soort veerdienst tusschen lichtschip en aflosser. Smeerolie in bussen, brandstof olie in va ten, kisten en koffers, levensmiddelen, kort om alles wordt per boot overgebracht en deze wordt heen en weer getrokken langs de ge- spannen trossen. Ook wordt een slang van het lichtschip naar de Amsterdam overgebracht en hier door wordt drinkwater uit de tanks van den aflosser overgepompt. De „versche" bemanning komt aan boord van een der wachters onzer kusten, men geeft elkander den dienst over en spreekt weer eens persoonlijk met andere menschen, daar op dien drijvende® vuurtoren Geheel van de buitenwereld afgesloten zoo als vroeger, is men nu weliswaar niet meer. Immers wordt via de radio-telefoon dagelijks op vastgestelde uren met de andere licht schepen en met den vasten wal geconver seerd. Deze. gesprekken zijn echter strikt za- kelijk. Bij de aflossing hoort men echter weer meer persoonlijke bijzonderheden. De thuis- vaarders zijn zoodoende al vast geprepa reerd op wat hun aan den wal wacht, goed of slecht. Na anderhalf uur oponthoud is alles weer voor het vertrek gereed; de trossen worden los geworpen, de schroef de Armsterdam laat de eerste kolken 'bij den achtersteven verschijnen, er wordt van beide schepen ge zwaaid met de armen enhet lichtschip zal in een -maand geen vrienden meer zien. De wind is nu opgestoken, de Amsterdam :gaat stampen ,en slingeren; meer en meer jagen de wolken langs -het uitspansel, dat steeds donkerder wordt. Het is 16 uur als we in, wat „den ouwe" een vette bui noemt, den steiger weer bereiken. En terwijl we ons binnenshuis vermeien aan de gezellige sfeer, welke er hangt, gaan onze gedachten onwillekeurig even uit naar de wachters op het lichtschip, saevis tran- quillus in undis; rustig temidden der woe dende golven W. NAAR DEN SLOOPER. De in 1891 gebouwde Fransche stoomtrawler „La Champagne" (569 bruto ton) is verkocht aan een Fransche maatschappij, welke te Ostende een scheepsslooperij heeft opgericht en daar het vaartuig nu zal sloopen. De La Champagne kwam eenige jaren geleden dik wijls hier markten. N. S. B.-VERGADERING UITGESTELD. In verband met den harddraverij te Be verwijk is de openbare vergadering van de N.S.B., die op 5 September was vastgesteld nader bepaald op Donderdag 12 September in Hotel „De Prins". Spreker is de heer Ver- viers, leider van „Nieuw Nederland'. PERSONALIA. De heer C. van den Bosch alhier slaagde te 's Gravenhage voor Teekenen M.O. (MA.) Jongen fietst van de pier af. Ongeluk liep nog betrekkelijk goed af. Gistermiddag had een jongen de onvoor zichtigheid per fiets de pier te IJmuiden af te rijden. Ondanks waarschuwingen en reeds herhaaldelijk voorgekomen ongelukken, die hem toch tot voorzichtiger handelen hadden kunnen manen wil-de hij tot het uiterste puntje doorrijden. Zoover is het echter niet gekomen. Toen hij ruim halverwege was, raakte hij van het goede pad en tuimelde van de pier af boven op de basaltblokken, die aan de buitenzijde liggen als golfbrekers. Het Roode Kruis heeft den onvoorzichti- gen knaap geholpen, waarna hij per zieken auto naar een dokter is gebracht. Het -bleek, dat hij behalve enkele lichtere wonden en ontvellingen een arm had ge broken. De jongen mag toch nog van geluk spreken, dat dit ongeluk voor hem nog be trekkelijk goed is afgeloopen. Voor Haarlem's Kantonrechter. Wanneer rijdt men te snel? Een dame uit Heemstede had met haar auto over den Heerenweg gereden met een snelheid, die volgens het proces-verbaal 80 K.M. bedragen zou hebben en nu moest zij terechtstaan, omdat zij daardoor de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar zou hebben gebracht. Haar echtgenoot kwam in haar plaats de zaak bepleiten en beweerde, dat, al werd de snelheid toegegeven, -deze niet noodzakelijkerwijze een in gevaar brengen van het verkeer beteekent. Het geval doet zich voor, zei de gemachtig de, dat voor den Heerenweg een maximum snelheid van 30 K,M. is aangegeven en dat niemand zich daaraan houdt. Practisch kan een bestuurder zich er niet aan houden, wil hij hét verkeer niet bemoeilijken, maal' nu bekeurt de politie bij een snelheid grooter dan 60 K.M. en waarop, vroeg de gemachtig de, berust dit? Of men moét de snelheid vrijlaten, óf men moet de maximumsnelheid handhaven; een tusschenweg is er niet en dat de politie op eigen gelegenheid een andere maximumsnel heid bepaalt dan het gemeentebestuur, zulks gaat niet op. De ambtenaar van het openbaar ministerie deelde mede dat hij en het openbaar mini sterie in het algemeen, in werkelijkheid niet' angstvallig aan de door de gemeentebesturen voorgeschreven maximumsnelheid, vasthoudt en daarom is aan verdachte ook niet een overschrijding van de maximumsnelheid ten laste gelegd, evenmin bepaalt de politie een maximumsnelheid op eigen houtje, maar het komt er op aan, of een geconstateerde snel heid op dat bepaalde punt en onder die toen aanwezige omstandigheden geacht kon wor den de vrijheid en veiligheid van het verkeer in gevaar te brengen. Dit nu achtte de ambte naar hier het geval. De dame reed over de Ke-rklaan, de Koediefslaan en andere zij wegen, waar het uitzicht niet vrij is en met een 80 K.M. snelheid kon men onmogelijk zoo snel stoppen dat men een plotseling uil zoo'n zijweg komend rijtuig kan mijden en daarom eischte de ambtenaar f 20 boete welke de plaatsvervangende kantonrechter Mr. Bijvoet toewees. De onfortuinlijke hengelaar. Een hengelaar kan zonder visch naar huis gaan; hij kan, al naar de fortuin hem gun stig wil zijn, een kleinenen of een g-rooten baars bemachtigen, maar dat hij -instede van met visch met een groote buil op zijn hoofd thuis komt dat is al bijzonder onfortuin lijk. Dit gebeurde een hengelaar, die Woensdag morgen voor den kantonrechter terecht stond. Die buil had hij men zal het begrijpen niet hier aan te danken, dat hij bij het opslaan van een geweldigen snoek dezen tegen het hoofd had geslingerd, want dan zou hij zich den buil getroost hebben en trouwens, wat had de kantonrechter daar mee te maken gehad? Neen, de visscher, die daar, van geen kwaad bewust, aan den waterkant zat, werd opeens uit zijn overpeinzingen opgeschrikt doordat hem een stuk straatsteen op het achterhoofd trof, om daarna bij zijn dobber in de diepte te verdwijnen. De hengelaar zocht terstond verband tusschen den steen en een juist passeerenden vrachtwagen en den hengel vergetende, noteerde hij het nummer van de auto om dit spoedig aan de politie mee te deelen, waarna hij zijn hoofd aan een dokter ging toon-en. Nu bleek ter terechtzitting, dat de steen werkelijk geworpen was door een inzittende van de auto, die niet de bedoeling had ge had het hoofd van den hengelaar te raken, doch die slechts de flauwe aardigheid wilde uithalen de rust. van eventueel aanwezige visschen en daardoor de gemoedsrust van den hengelaar te verstoren, want niets kan het gemoed van een hengelaar zoo in op stand brengen aan het vermoeden dat een visch, die juist wilde bijten, verjaagd wordt. De ambtenaar en de kantonrechter voelden met den hengelaar mee, want, zei de ambte naar, het feit ware even minderwaardig ge weest, als de hengeilaar niet was getroffen en hij eischte f 15 boete, Maar nu bleek, dat de steen nog meer narigheid had veroorzaakt dan een buil, want de baas van den s-teenengooier had dezeh CE en dame, die op een bank bij Loosdrecht zat, liet daar haar taschje liggen en toen zij later terugkwam, bleek er 40 gulden uit verdwenen te zijn.) Een dame met een taschje op een bankje bij de hei, Poëtisch tafereeltje van een zomermijmerij. De hei staat paars te bloeien en bekoort het vrouwenhart Ze raakt wat los van 't aardsche door het schoone wat verward, Ze laat het taschje liggen als zij mijmerend vertrekt, En is al heel wat verder, voor zij het verlies ontdekt. Nu grijpt haar weer het proza van het materiëel gemis. Zij spoedt zich naar het bankje, waar het taschje heuseh nog is Maar haastige inspectie van den inhoud wijst het aan, Er zijn een viertal bankjes van het bankje heengegaan. Eén hei is nog aanwezig en ziet er nog lieflijk uit; Eén hij vond er haar taschje en verdween weer met zijn buit. Het leven is poëtisch, als je 't met gevoel bekijkt, En poëzie een factor, die het leven zeer verrijkt. Maar als je ondertusschen op de proza niet goed let, Dan word je weieens pijnlijk, voor verarming ook gezet. De groote onbekende in 't geval heeft geen moraal, Maar voor die dame is er meer dan een in dit verhaal: Wie geld wil deponeeren en daartoe een bank verkiest, Moet zeer voorzichtig kiezen, opdat, zij het niet verliest, Poëtisch mag men droomen, proza eischt goed overleg, Van bankjes op de heiaë, raken bankjes 'maklijk weg. Een hei die staat te bloeien maakt je rijk en maakt je stil Maar een hij kan armer maken, als hij ook graag bloeien wil. Ongeluk met zwavelzuur. Arbeider hield lucifer voor opening van een vat. In -de chemische fabriek van de fa. Reitsma aan den Toekomstweg te Enschedé is Woens dag een zwavel-zuurvat ontploft, waardoor de 30-jarige arbeider L. ernstig werd gewond. Hij was met zijn patr-oon eenige vaten zwa velzuur aan het nazien, welk zuur gebruikt wordt bij de bereiding van oliën voor de textielindustrie, Daarbij hield L. een bran dende lucifer voor de opening van een der vaten. Het vat had echter den heelen dag in de felle zon gelegen en daardoor schijnen zich gassen' ontwikkeld te he-bben. Het me talen vat sprong tenminste met een gewel dige knal uiteen. Een der bodem verwondde L, ernstig. Hij liep o.a. een dubbele been breuk op. De heer Reitsma werd niet ver wond. Na voorloopig te zijn verbonden is L. naar 'het ziekenhuis vervoerd. voor dat feit zijn ontslag gegeven en hier mee werd door den kantonrechter rekening gehouden, die daarom f 5 boete gaf in plaats van.f 15. Mag ik meerijden? De man stond aan den rijksstraatweg en stak den rechterarm in de hoogte, wat geen fascisten groet was, maar waardoor hij een passeerenden autobestuurder wilde bewegen te stoppen, om, als deze het deed te verzoe ken mee te mogen-rijden naar Amsterdam. Er passeerden vele auto's maar zij stopten niet, doch de man gaf den moed niet op en sprong telkens weer naar voren op den rij weg- daarmee zijn leven eenigszins in gevaar doch ook de autobestuurders van de wijs brengende. Een agent vond dat een ongepaste grap penmakerij en verbaliseerde denman voor het in gevaar brengen van de vrijheid en veiligheid van het verkeer. De ambtenaar was het ermee eens en eischte f 4 boete; de kantonrechter,, lettende op de weinig gun stige financieele positie van den liefhebber van een gratis autorit, gaf f 2. BEDRIJVIGHEID IN DE AMERIKAANSCHE STAALINDUSTRIE. Volgens het weekblad „Steel" bedraagt de bedrijvigheid in de staalindustrie -der Ver- eenigde Staten op het oogenblik gemiddeld 51 pet. der capaciteit, hetgeen 3 pet. 'hooger is -dan in -de voorafgaande week. Volgens het blad nemen de aankoopen van diverse staal- producten toe. heeft men eenparig het besluit genomen de werkzaamheden neer te leggen. Voorts hebben de stakers deze stopzetting gemotiveerd, omdat zij langer moeten werken dan de werkloozen, die in eigen gemeente in de werkverschaffing worden geplaatst. Dit houdt verband met den reis, welken zij dage lijks per autobus moeten ondernemen. De Bisschop van Haarlem. Een wethouders-overeen komst. De N. Rott'. Crt. van Woensdagavond bevat een mededeeling betreffende een tusschen zes aadsleden van een dorp in Z.-Holland, juist de meerderheid vormende, gesloten overeen komst over de bezetting van de wethouders- zetels. Het stuk luidt volgens het blad als volgt: „Ondergeteekenden, allen leden van den raad der gémeente X, verklaren bij deze te zijn overeengekomen en deze afspraak met hun handteekening te bekrachtigen, om bij de in September a.s. verkiezing van wethouders voor deze gemeente, eenparig hun stem uit te bren gen op de heeren A. en B. (die resp. s.-d. en st.-ger. zijn). Voorts beloven ondergeteekenden intusschen geen vergaderingen te bezoeken, toezeggingen te doen, afspraken of besprekingen te houden zonder medeweten dezer zes onderteekenaars en zeer zeker niet iets te doen, of na te laten wat ook eenigszins geacht kan worden in strijd of nadeelig te zijn in verhouding tot deze over eenkomst." X, 4 Juli 1935. Een communique over de ziekte van Mgr. J. D. J. Acngenent. De volgende mededeeling is aan de pers verstrekt: Omtrent den gezondheidstoestand van Z.H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, die sinds de vorige week verblijf houdt in de Mariastichting te Haarlem, ver nemen wij. dat de rustkuur een goeden invloed heeft gehad op den algemeenen toestand van den hoogwaardigen patiënt. Hoewel er voor alsnog geen reden tot ongerustheid aanwezig is, is mgr. door de ongesteldheid meer verzwakt dan aanvankelijk werd verondersteld. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. VERBETERING IN DE ZWITSERSCHE HORLOGE-INDUSTRIE. De lichte verbetering in de horloge-indus trie, welke in he-t eerste kwartaal viel waar te nemen, heeft ook in het tweede kwartaal van dit jaar voortgeduurd. De uitvoer blijft van maand tot maand toenemen en bedroeg in April 1.124.355 stuks ter waarde van 7.07 mil. fres., in Mei 1.210.06 Stuks ter waarde van 7.36 millioen francs en in Juni 1.278.999 stuks ter waarde van 7.98 millioen francs. In de zelfde maanden van het vorige jaar bedroe-g de uitvoer respectievelijk 6.94, 7.20 en 7.37 millioen francs. De verbetering van den uit voer viel in de eerste plaats ten deel aan de producten van goede kwaliteit. De vooruit zichten voor de naaste toekomst schijnen gunstig te zijn. LOONGESOHIL BIJ DE WERK VERSCHAFFING IN DEN ANNA JACOBA FOLDER. Vijftig arbeiders leggen het werk neer. Woensdagmiddag vervoegde zich aan het Districts Arbeidsbureau te Bergen op Zoom, een 50-tal werkloozen uit die gemeente, welke te werk waren gesteld bij de werkverschaf fing in den Anna Jacobapolder in de provincie Zeeland. Zij gaven te kennen, dat zij hadden besloten, op grond van een loongeschil, het werk te staken. De werkzaamheden in noemde polder bestaan uit het inpolderen van de schorren, hetgeen bij laag water ge schiedt. Vorige week Maandag zijn de arbei ders naar dezen polder uitgezonden, terwijl zij de overtuiging hadden, dat hun een zelfde loon zou worden uitbetaald als zulks in Ber gen op Zoom gebruikelijk is. Daar bij de uitbetaling is gebleken, dat zulks niet 't geval is en het ontvangen uurloon veel lager-is dan aanvankelijk werd gedacht, Te New-York laten de negers propagandawagens rondrijden met plakkaten, waarop tot ondersteuning van Abessynië en boycot der Italiaansche waren wordt opgewekt. FINANCIEELE BERICHTEN DISCONTO IN DENEMARKEN VERHOOGD. De Deensche Nationale Bank deelt mede, dat met ingang van 22 Augustus het disconto met een vol procent, wordt verhoogd en ge bracht op 3y2 pet. De rentevoet voor beleeningen wordt even eens met een vol procent verhogd en ge bracht op resp. 4'en 4jA pet. Waarschijnlijk staat deze maatregel in verband met de in Juli buiten kracht ge treden wet inzake vastgestelde maximum rentevoet-tarieven. In financieele kringen te Berlijn doet volgens Havas het gerucht de ronde, dat het Duitsche Rijk zeer binnenkort een nieuwe consoludotieieening zou 'emitteeren. Dit zou de derde leening zijn sedert het begin van 1935, De eerste is bij de spaar banken geplaatst en de tweede bij de ver zekeringsmaatschappij en. Het bedrag der verwachte emissie zou R.M. 500.000.000 beloopen en de leening zou ten deele bij de spaarbanken geplaatst worden en voor een ander deel aan het publiek wor den aangeboden. DAMMEN. DAMCLUB „IJMUIDEN" START. Na de succesvolle opening van het dam- seizoen 1935—'36 door de Damclub IJmuiden, de kwartetwedstrijd tusschen het IJmuider kwartet (Dukel—Ligthart—Leijte-^Suijk) en het Rotterdamsch kwartet, welke wedstrijd eindigde met een 53 overwinning voor IJmuiden zal thans op Zondag a.s. te v.m. 10.30 uur te IJmuiden een strandwedstrijd plaatshebben tusschen de Damclub IJmuiden I en de Damvereeniging Gezellig Samen zijn I uit Amsterdam (nationaal hoofdklasse clubkampioene) op de terassen van Badhuis List. Op 27 Augustus a.s. zal door den heer de Graaf in het clublokaal der Damclub IJmui den een causerie gegeven worden over het eindspel. BATTINGSGEMIDDELDIEN IN DE 5 GESPEELDE TESTMATCHES ENGELAND— ZUID-AFRIKA. I. N.O Runs H S.gem. Bruce Mitchell (Z.A.) 10 3 488 164* 69.71 R. W. V. Robins 3 1 132 108 66 Hammond 0 2 389 87* 64.83 Mitchel (A.) ng. 3 0 172 72 57.33 Ley land 6 0 333 161 55.50 L. Dalton 6 1 244 117 48.80 Bake well 3 0 137 63 45.66 R. E. S. Wyatt 8 1 319 149 45.55 K. G. Viljoen 7 0 280 124 40.— Ames 6 1 191 148* 38.2-0 H. B. Cameron 8 0 305 90 38.12 Suttcliffe 3 0 102 61 34.— Smith (D.) 4 0 12'8 57 32.— A. B. C. Langton 6 2 121 73* 30.25 A. E. Rowan 10 1 246 62 27.33 A. D. Nourse 7 1 157 53* 26.16 I. J. Siedle 8 0 205 59 25.62 Barber 4 0 93 54 23.2'2 H. F. Wade 8 2 132 40* 22.— Bowlinggemiddelden. B. Xen Balaskas 9 wickets voor 103 11.44 Verity 12 228 19.— Nichols 13 359 276.1 Bowes 14 412 2-9.42 R. W. V. Robins 9 270 30.— A. J. Bell 7 216 30.85 H. D. Read 6 200 33.33 R. J. Crips 13 439 3.377 C. L. Vincent 14 548 39.14 A. B. C. Langton 15 621 41.40 Op de algemeene battinglijst over het ge- heele seizoen genomen staat B. Mitchell even eens bovenaan met 29 3 1264 195 48.73, gevolgd door Hammond met 51 5 2191 160 47.63. Verity staat aan het hoöfd van de bowlinggemiddel den met 1032.2 O. 415 M. 2554 R.W. 160 W. gem. 15.54. J. C. Clay no. 2 en Bowes no. 3.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1