UIT HET BUITENLAND GEHEEL GEBIT Het Trocadéro gaat verdwijnen. het belangrijkste nieuws Nieuwe Uitgaven. Tandheelkundig Instituut THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. Radio-Programma nnNDERDA-G 22 AUGUSTUS 19$ Engeland en het Italiaansch-Abessynische conflict. Britsche regeering zal als Genève het wil van sancties gebruik maken. Een gematigde beschouwing in de Giomale d'ltalia. Naar Reuter verneemt, is het resultaat van de zitting van Woensdag der ministërieele commissie voor buitenlandsche aangelegen heden, dat aan het kabinet vandaag de vol-- gen de'politiek zal worden aanbevolen: pe Britsche regeering zal zich vastberaden houden aan de verplichtingen, voortvloeiende uit het Volkenbondspact. pit besiuit brengt in laatste instantie mét zich mede, dat indien de Volkenbondsraad zich daarmede yereenigt, gebruik zal worden gemaakt van sancties tegen Italië, In wei-ingelichte Britsche kringen is men van oordeel, dat Frankrijk sympathiek staat tegenover de houding, die de Britsche regee- riI°0' van plan is aan te nemen. pe besprekingen, die minister Hoare giste ren met"de leiders der diverse partijen, groe nen en bewegingen heeft gehad, hadden ten doel hen op de hoogte te stellen van de alge- meene lijnen der politiek, welke waarschijn lijk als gevolg van de kabinetszitting van heden zal worden gevolgd. Men meent, dat d:e consultaties, die een wijziging beteekenen van de tot nu toe gevolgde methode, bewijzen dat de regeering thans niet van plan is het parlement voor 29 October bijeen te roepen. Na wekenlang de scherpste aanvallen op Engeland te hebben gepubliceerd, bevat het Giornale d'ltalia" aan den vooravond van de buitengewone zitting van hét Britsche ka- '■binet in verband met het Italiaansch-Abes- sluische conflict een artikel, dat een analyse treeft van de betrekkingen tu§schen Italië en Ingeland en dat opvalt doof zijn gematigden ^He't „Giornale d'ltalia" concludeert dat het in het grootste belang van beide landen is een conflict te vermijden en te komen tot een al- gemeene ongerepte samenwerking. Het blad schetst de twee stroomingen die de openbare meeninig in Engeland beheerschen en ver klaart, dat in Italië nooit eenige animositeit tegenover Engeland heeft bestaan en dat men in Italië het Engelsche volk nooit ver antwoordelijk heeft gesteld, voor de vijandige houding, dde in een deel van.de Britsche pers tot uiting vs gekomen. Italië heeft altijd een openlijke' en actieve samenwerking met Engeland gewenscht, die haar oorsprong en noodzakelijkheid vond in Europa, doch zich ook dient uit te strekken tot de overige werelddeelen, Afrika inbegre pen. Na te hebben herinnderd aan de Ita- liaansch-Engelsche samenwerking inAfrika in het verleden schrijft het blad, dat Engeland, nadat het zijn plannen dank zij de diploma tieke samenwerking met Italië kon verwezen lijken in de huidige omstandigheden slechts denzelfden weg had te volgen. De Britsche imperialisten moesten zich er rekenschap van geven, dait het niet Italië was door zijn actie, doch integendeel Engeland door zijn tegen werking, dat deze tradiitioneele ItoaliaanséhA- Engelsche samenwerking had Verbroken, waarvan tot nog toe vooral Engeland de voor deelen had genoten. De aanwezigheid van Italië beteekende definitieve vrede aan_ de grenzen en voor eens en voor-goed. een einde aan de vele Abessynische invallen en grens- schenddngen op Britsch gebied, die waren opgesomd en gelaakt iri velschillende Brit sche witboeken. Het beteekende een stuk Europa overgebracht naar oen der gevaarlijk ste Afrikaansche gebieden, ten bate van ge heel Europa. Amerika. Senaat aanvaardt de neutraliteitswet. Vrijwel zonder stemmen tegen heeft de senaat gisteren de.wet op de neutraliteit aangenomen. De wet gaat thans naar het Huis van afgevaardig den,' waar, naar verwacht wordt eenige stemmen tegen zullen worden uitgebracht. De wet bepaalt, dat een embargo zal worden gelegd op ver schepingen van wapens naar oorlog- voérende landen. Amerikaansche on derdanen, die reizen op schepen van in oorlog zijnde landen, doen zulks op eigen risico, tenzij zij geëvacueerd wor den uit oorlogstreken. Amerikaansche havens zullen niet gebruikt kunnen worden als voorraadsdepots voor sche pen van oorlogvoerende landen. Alle andere wetsontwerpen zijn ter zijde gesteld ter bespoediging van de behandeling van de neutraliteitswet. Duïtschland. Dreigt dr. Schacht met ontslag? Volgens den correspondent van de „News Ohronicle" is het tot een openlijk conflict ge komen tusschen minister Schacht en minister Goebbels. Dr. Schacht zou Hit-Ier te kennen hebben gegeven zijn ontslag te zullen indie nen, als er geen einde werd gemaakt aan het in gevaar brengen van den economischen toe stand door de extremistische elementen. Aanleiding tot liet uitbarsten van dit con flict tusschen beide ministers is volgens dezen correspondent de censuur, uitgeoefend door ministers Goebbels op de uitzending door de -Duitsche officieele persbureaux van de rede, welke dr. Schacht Zondag te Koningsbergen heeft gehouden. In de tekst, die door deze bureaux werd verzonden, waren de passages geschrapt of bekort, waarin Schacht de wijze waarop de extrimisten tegen de Joden te keer gaan veroordeelt. (Hbld.) „Eildiènst", het officieele orgaan van den Duitschen economische berichtendienst, is haar Havas bericht in beslag genomen, daar het den volledigen tekst der Zondag door mi- Jjei' Schacht te Koningsbergen gehouden »©de had gepubliceerd. Bj itscTi'Indië. Troepen naar Addis Abeba ter Versterking van het gezant schap. Naar uit Simla officieel wordt medegedeeld, worden op het oogenblik uit Bombay Indische troepen naar Abessynië verscheept, ter ver sterking van de wacht voor het Britsche ge zantschap in Addis Abeba. Het betreft hier een kleine afdeeling uitgelezen troepen van een in den Pendsjiab liggend regiment. De lugubere vondsten bij Wuestwesel. Lijken van Buitsche recruten? De N.R.C. deelde dezer dagen mede, dat naar aanleiding van de g-riezelige vondsten op een stuk boschland van de landbouwer K. de Bie in het tusschen Wuestwezel en Brecht gelegen gehucht Achterbrug, waar drie jaar achtereen een lijk werd opgegraven, bij de politie en justitie eenige aanwijzingen 'waren binnengekomen, welke 'wellicht deze zaak tot klaarheid zouden kunnen brengen. Nadat toch. vast was komen" 'tè staan, dat de lijken moesten dateeren van het tijdvak van .1916 tot 1919 werd het méér en meer waarschijnlijkdat.de lij leen afkomstig moes ten. zijn van een- oqrlogsdrama. De zekerheid van het tijdvak putte men uit het feit, dat het. oude ma-stbosch ter plaatse in 1916 op last der Duitsche leger- autoriteiten werd gerooid, terwijl in 1919 een nieuwe dennenaanplant werd 'gedaan, wélke hu bij het zaveldelven süccèssevëlijk wordt Aan politiecommissaris Blommaert kwamen aldus het blad vervolgens geruchten ter oore, dat na het rooien van het oude mast- bosch jonge Duitsche recruten,.. die verblijf hielden in het kamp te Bra-sschaet, een tijd lang in de omgeving van de boerderij De Bie werden afgericht,- waarbij- meermalen met scherp geschoten werd. De bewoners van de- oriilïggende boerde rijen kregen het-consigne, binnen blijven en ramen een deuren gesloten, blijven. Een paar-boerenjongens, die destijds om streeks 10 jaar oud war en. beweren thans ge zien en/of gehoord te hebben, dat bij het schieten met scherp met mitrailleurs, door een ongeluk eenige jonge recruteii zouden zijn gedood en naar oorlog-sgebruik ter plaatse begraven. In hoeverre deze verklaringen, afgelegd na bijkans 20 jaar en eerst nadat het' derde lijk gevonden werd betrouwbaar zijn, valt natuurlijk moeilijk na te gaan. Dit zal echter in de toekomst moeten blijken, daar in geval de verklaringen juist zijn, nog een of ty/ee lijken zouden moeten worden gevonden, Men zal thans trachten uit te zoeken, welke Duitsche-. troepen-onderdeelen van 1916 tol I9l8. 4n het kamp te Braeschaet verbleven om daarna de mogelijkheid na te gaan om de identiteit dezer oorlogsslachtoffers, die nu op het kerkhof Wuestwezel een laatste rust plaats hebben gevonden, vast te stellen. Nieuwe functie voor Dimitrof. Secretaris-generaal van de Komintern. IHet officieele Russische telegraafagent- schap maakt bekend-, dat Woensdag de .eerste, zitting gehouden is van -de nieuw: centrale executieve van de Komintern. Er werd' een uit; 19 .leden bestaand bestuur 'gekozen, waartoe o.m.. behooren Manoeilski, tot dusverre secretaris-gen er aal, Stalin, Cachi-n, Marty, Pieek-, Florin, Ercöli etc. Met al-gemeene stemmen, werd tot secretaris generaal benoemd /Dimitrof. Hiermede zijn hem ook formeel .de .bevoegdheden verleend van voorzitter van dé Komintern. KOSTER BIJ KERKBRAND IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Uit Montevideo, 20 Augustus.Heden morgen zeer vroeg is te dezer stedebrand ontstaan in een kerk aan de Paso Molino De koster zag zich door de vlammen om singeld en kon niet meer. ontkomen. Hij is in het vuur omgekomen. Ter zijde, dóór C. Rijnsdoi-p. „Ter Zijde, beschouwingen over litteratuur en muziek, van C. Rijnsdorp, verscheen bij de uitgeversmaatschappij Holland te Am sterdam. Zooals uit den titel blijkt bevat dit boek beschouwingen over literaire en muzi kale onderwerpen, waaronder eenige artikelen zijn over Bach, Querido, Leopold etc. Het Socialisme in de branding door F. Koster. Wij ontvingen het boek van F. Koster, geti teld „Het Socialisme in de branding". De N. V. Hollandia drukkerij te Baam deed het verschijnen. In dit boek geeft de schrijver een sociologi sche analyse van de socialistische beweging, zooals die zich in den loop der jaren in Neder land ontwikkeld heeft-en trekt daaruit zijn conclusies. Emil Ludwig: Gesprekken met Masarijk. Bij Van Loghum Slaterus' Uitgeversmaat schappij verscheen van Emile Ludwig „Ge sprekken met Masarijk" in de vertaling van Titia Jelgersma. Het eerste deel van het boek (de levensschets) werd reeds eerder gepu bliceerd. Ludwig teekent bij deze gesprekken aan, dat de president bij doorlezing slechts weinig in het manuscript veranderd heeft. De schrijver acht Masarijk's staatkundige ge dachten meer bestemd voor morge-n dan v-cor vandaag en naar zijn oordeel openen ze be langrijke perspectieven „op een toekomst, die wij voorloopig hebben verspeeld,'* RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TEL. 16726 vanaf i - met 5arantie, pijn- vanar j op. lnnr trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur, Avondspreekuren 1 Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.j Omwenteling in den zee oorlog? Duitschland zou een vloot van „zelfmoord - schepen" bouwen. Volgens te Londen ontvangen berichten, aldus schrijft de „Daily Herald", zoekt de Duitsche admiraliteit vrijwilligers - als be manning' voor een vloot van „zelfmoord- schepen" (suicide ships). Het betreft hier een geheel nieuw type vaartuig, dat een omwenteling in den zee oorlog teweeg moet brengen. De Duitsche atuoriteiten zijn van mee ning, dat deze uiterst Snelle scheepjes, die met torpedo's zijn uitgerust, tot verdwijning der groobe eenheden zoillen leidden. Naar men gelooft, zijn er reeds geheime proeven mede genomen, die bevredigende, resultaten hebben opgeleverd.- Men zegt, dat deze bootjes nog geen twin tig meter lang zijn. Zij hebben geen masten en het eenige, dat boven het dek uitsteekt, is een schoorsteentje. Aan ieder zijde bevindt zich een, torpedolanceerbuis. Het vaartuig wordt gedreven door een ruw'-olie-motor, die 1000 P.K. kan ontwikke len en aan het scheepje een snelheid geeft van 40 knoopen. De bemanning zou uit 3 a 4 man bestaan; Deze bootjes zouden een. moeilijk doelwit vormen voor de groote schepen-, die van zeer nabij getorpedeerd zouden worden, want na de torpedeering zouden de „zelfmoordsche pen" -zich des 'te gemakkelijker kunnen ver bergen, daar ze nauwelijks boven den water spiegel uitsteken' en zeer handelbaar zijn. De Duitsche admiraliteit geeft toe, dat zij- zouden zinken, zoodra zij door een projec tiel getroffen zouden worden, vandaar hun- naam „zelfmoordschepen" -doch zij is van meehing, dat de verliezen van den vijand van oneindig veel meer beteekenis zouden zijn.': (Mshj. t. VERDERE BEPERKING VOOR DE JOODSCHE ADVOCATEN IN DUITSCHLAND Het Berlijnsche Landgerecht. heeft .in een beslissingprincipieel bepaald, dat Joodsche advocaten niet .als officieele verdedigers •kunnen worden toegevoegd. De toevoeging van niét-Arische advocaten voor Arische beschuldigden' is weliswaar hiet verboden, hoewel aan den anderen kant zoo veel moge-lijk rekening^noet-worden gehóu* den met de wenschen der voorstellers. Niettemin zal rin den' regel'1 de toevoeging van een niet-Arischen advocaat voor een Arisehen beklaagde ongewenscht zijn.Behalve met de gerechtvaardigde, eischen - van den beschuldigde, moet ook rekening worden ge houden met de omstandigheid of overeen komstig de gezonde volksbeschouwing de toevoeging van een bepaalden verdediger 'wenschelijk schijnt.- Na den moord op Gareth Jones Critiek van dr. Müller op Chineeschen goüvernèur. Uit Peking wordt gemeld, dat decorres pondent van het Duitsche Nieuwsbureau dr. Herbert Müller uit Peking is vertrokken naar Pao-Tsjangsjen in de provincie. Tsjahar om het lijk in ontvangst te nemen'van zijn ver móórden collega en vriend Gareth Jones, den correspondent van de „Manchester Guardian' in China. .- Muller heeft zijn ontevredenheid uitgedrukt over het optreden, van den Chineeschen gou verneur, van Pao-Tsjangsjen, die volgens hem op geheel verkeerde wijze het opsporingswerk om Gareth Jones terug te vinden heeft ge leid. Kort na het vinden van Jones' lijk heeft de C-hineesche politie-afdeeling, die de ban dieten achtervolgde, de bende ingehaald en haar groote verliezen toegebracht. Voorbereidingen voor de Parijsche Wereldtentoonstelling. (Van onzen Parijschen -correspondent.) Door het schitterend uitzicht, dat men van den heuvel van Chaillot naar alle kanten heeft, is dit punt altijd, en" door alle eeuwen, de aangewezen plaats geweest voor hen, die er belang bij hadden zich af te zonderen van de stad. Als we oude kaarten raadplegen dan zien we daar in de Middeleeuwen een klein kasteeltje met wallen er om heen, daarna een vorstelijke woning, toen die was afgebrand een .klooster, later een begraafplaats van onttroonde vorsten, eindelijk een museum. Napoléon had reeds een maquette laten ma ken voor een paleis voor zijn zoon, den Ko ning van Rome, met het doel dit op -den heu veltop te doeii bouwen, toen hij naar -Elba moest vluchten. Toen in 1856 de faubourgs bij Parijs werden getrokken zag men op den heuveltop, vlak tegenover het Champs de' Mars en de Ecole Militaire, niets dan nóg. wat afgebrokkelde muren en 'toen kwam de toenmalige voorzitter van dén gemeente raad dé beroemde baron Haussmann op de gedachte om hier een openlucht-theater te stichten. Er was echter niet voldoende geld in kas en zoo werd het plan uitgesteld tot 1867, het jaar van de eerste Parijsche Wereldten toonstelling. Men legde van den heuveltop tot aan de Seine mooie tuinen en breede ter rassen aan maar ook toen nog ontbraken de middelen om daar boven een imposant ge bouw te zetten. Dat werd pas in 1878 tot stand gebracht, maar we haasten ons om te zeggen, dat het plan geheel in tegenstelling was met de ideeën van Haussmiann. Hij had bedoeld daar een gebouw te. zetoten, theater en tegelijk museum, met breede doorgangen en poorten, zoodat men het schitterend uit en doorzicht van en over de Seine en de on vergelijkelijke Champs dé Mans zou behou den. Maar de bouwers van toen hadden er niets- beters op gevonden dan 't afschuwelijke Trocadéro te bouwen, zooals we het thans n-og kennen, een soort Spaansöh-Moorsche tempel zonder eenig karakter. De 'Parijzenaars van toen vonden het blijkbaar-mooi en langza merhand is men er zoo aan gewend geraakt, dat hét-niemand meer opvalt, hoe afgrijselijk het eigenlijk is. De Eiffel toren vlak er tegen over is ook een monster en een'laelijke vlek op het schoone gelaat van Parijs, maar ook daaraan is men tenslotte gewend. De Staat heeft er nu nog belang bij om den Eiffel tore-n te laten .staan, daar de militaire draadlooze er. is geïnstalleerd, maar-we gelooven dat de tijd niet" heel ver meer. is, dat ook de Eiffeito ren zal worden- afgebroken. Waar misschien dagjes-menschen en provincialen rouwig om zullen -.zijn, maar-hetgeen het-aspect van - de Seine-Stad slechts' ten goede kan komen Maar de menschen zijn nu eenmaal nooit te vreden en zoo zijn er nü ook al weer tallooze mopperaars, omdat we de volgende maand, beginnen het Trocadéro of te breken.. Ja, dat is eigenlijk een woord, dat we niet mogen ge bruiken, want' officieel is besloten om slechts van „verbouwing" te praten. Die ver bouwing dan, ónidër leiding van' Jacques Carlu, komt 'hierop.neer dat. het Trocadéro niet dén grond wordt' gelijk gemaakt en dat daar een'nieuw Paleis' zal verrijzen in mo dernen stijl met een doorgang van vijftig me ter breedte, zoodat men, .zooals Haussmann het had gewild, een schitterend uitzicht van ü.e Place'du Trocadéro, over de Seine, op de Champs de Mars krijgt. Waar het terrein in terrassen afdaalt, daar bouwt men onder den doorgang een schouwburgzaal voor vierdui zend -personen, en daarvoor een foyer over de hééle lengte voor het houden van recepties, gala-diners etc. tijdens de Parijsche wereld tentoonstelling welke in April 1937 moet worden geopend. Het is een vaste gewoonte geworden om op elke Parijsche tentoonstel ling van internationale beteekenis één vast staand-gebouw te behouden als specimen van dé bouwkunst van dat jaar enzoo zal het nieuwe Trocadéro dan het specimen zijn van hetgeen de kunstenaars van thans presteeren. En als. men de plannen en teekeningen ziet, dan twijfelt men niet of dit hoofdgebouw, te vens ingang van de tentoonstelling van 1937 wordt een juweel. Op de plaats van de beide zij-vleugels van het oude Trocadéro komen de diverse -musea, welke thans i-n het oude paleis zijn ondergebracht, vermeerderd met het mu seum van Marine, van Fotografie en daaraan verbonden een bibliotheek en conferentieza len. Een geheel nutteloos terrein terzijde van het oude Trocadéro wordt er bij getrokken, zoodat het heele complex ongeveer 50.000 vier kante meters zal beslaan. In den doorgang komt een hooge toren, een soort triomfzuil en tusschen beeldengalerijen legt men een groot bassin aan. Dit grootsche plan brengt echter allerlei andere noodzakelijkheden met zich. Zoo wordt door het breede front de bestaan de brug. tusschen Trocadéro en Eiffeltoren veel te smal. En met veel zorg vertelt men aan de bovengenoemde mopperaars, dat men genoodzaakt is liet bestaande bruggetje (ook een wonderlijk leelijk product van vroeger) te verbreeden, met het oog op het verkeer voor de a.s. wereldtentoonstelling, maar het eigen lijke doel is om hier een monumentale brug te maken, die in stijl overeenkomt met de verbouwing van het oude Trocadéro. Als zij er eenmaal is denkt toch -niemand meer aan de oude. Die werkzaamheden zijn begonnen en nu reeds kan men zien, dat de nieuwe Sei- ne-overgang tweemaal zoo breed wordt als de oude. Behoudens nu het leelijke gevaarte, dat door Eiffel werd gezet, krijgt men nu een prachtig geheel,, en zeker een van de meest ideal-ë terreinen voor het bouwen van een wereldtentoonstelling zooals die welke thans in voorbereiding is en waaraan alle be schaafde naties zullen deelnemen. Laten we er voor vandaag mede besluiten met te verze keren, dat men in tentoonstellingskringen de allerhoogste verwachtingen heeft van hetgeen Nederland hier wel zal presteeren. HENRY A. TH. LESTUPGEON. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Juist had kobold Ges zijn signaal geblazen, en reeds lichtte de draak Panapoclès zijn zware, plompe pooten op maar toen bracht Thijs snel zijn fluitje aan zijn mond en blies er op. Verwondering staat op het drakengezicht te lezen en de kobold Ges keek zeer verbaasd toe. Thijsje blies maar voort en de twee anderen hoorden hem met klimmende verbazing aan. Het signaal kent hij natuurlijk niet; maar hij voelt dat hij veilig Is tot de draak zijn verbazing overwonnen heeft. TWEE ALPINISTEN OMGEKOMEN. Uit Cortina wordt gemeld, dat -twee buiten landsche Alpinisten, de Oostenrijksche dr. Blank en de Tsjechoslowaaksche Maria Tielz. die. nog kort geleden op stoutmoedige wijze de lastige Croda del Lago hadden beklom men, Zondag in een ravijn zijn gestort. Pas Dinsdagmorgen is een bergingsexpeditie erin geslaagd hun lijken op te sporen en te ber gen. Iiiiiiiiiiii!iiiiiiiiii|ll|ll||||iiiiiiiiiiiiiniiiiiii|lllllia VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1935. HILVERSUM 1875 M. 8.— Vara 12.— Avro. 4.— Vara. 8.— VPRO. en Avro. 11.12 Vara. 8.Orgelspel C. Steyn. 8.30 Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Declamatie R. Numan. 10.35 Gram.pl. 11.Vervolg decla matie. 11.20 en 12.Gram.pl. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en Gram.pl. 2.Voordracht L. de Leeüwe 2.20 Pianospel L. Velleman. 2.40 Gram.pl. 3.10 De Avro-Deeibels o. 1. v. E. Meenk. 4.De Zonnekloppers o.l.v. C. Steyn, 5.— Voor de kinderen, 5.30 Óryrtropia o.l.v. J. v. d. Horst. 6.15 Declamatie C. Rijken. 6.30 De Flierefluiters o.l.v. E. Walis. 7.C, SchaakeVerkozen: Hoe Russische kinderen reageeren op een Hollandsche poppenkast. 7.20 orgelspel J. Jong. 7.50 Berichten, Herh, S.O.S.-berichten. 8.— Lezing Ds. J. W. Sam- berg. 8.30 Uit het Kurhaus te Scheveningen Residentie-orkest o.l.v. C. Schuricht m.m.v. mevr. G. -Stotijn-Molenaar (sopraan) en Jaap en Haakon Stotijn (hobo). Ob 9.15 Dr. G. Knuttel: Rembrandt en Vermeer. 10.15 H. W. M. J. Kits Nieuwenkamp: „Hebben fa miliewapens ons iets te zeggen?" 11.Jazz muziek (gr.pl.) 11.30'12.00 Gramofoonmu- HUIZEN, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door den K.R.O. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Voor zieken en oüden-van-dagen. 12.15 Gram. pl. 12.30 Schlagermuziek en Gram.pl. 2.004 Gram.pl. 4.15 Orkestconcert en Gram.pl. 8. Berichten. Schlagermuziek. 8.45 Gram.pl. 9.00 Solistenconcert. 9.30 Gram.pl. 9.45 Orkest concert. 10.15 Concert. 10.30 Berichten. Ver volg concert. 11.1512.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Orgelspel R, New. 11.50 Het Trocadéro- Cinema - orkest o.l.v. A. van Dam. 12.50 Het BBC-Variété- orkest o.l.v. Kn. Kelley. 1.35 Gram.pl. 2.20 J. Martin's orkest 3.20 H. Darewski en zijn Band. 4.35 E. Colombo's orkest. 5.35 Het Casani-Clüb-orkest o.l.v. Ch, Kunz. 6.20 Be richten. 6.50 Gram.pl. 7.20 BB>C-Northern- orkest o.l.v. Mc.Nair, 8.20 Het Serge Krish Septet. 9.— The Silver Spoon, comedie van H. Ege met muziek van E. Ansell. 10.Be richten. 10.20 BBC-Symphonie -concert o.l.v. Sir Henry Wood. 10.55 Zang door Jo Vincent sopraan en Viola-recital door W. Primrose. 11.3512.20 Sydney Kyte en zijn Band. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert o.l.v. Gaillard 3,20 Gram.pl. 7.50 dito 8.20 Zang 8.55 Concert uit Vichy. 11.10 Dansmuziek 11.20 Kamermuziek o.l.v. Clerque. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20—2.20 Strijkorkest o.l.v. Andersen 3:50—5:50 L. Preii's orkest 8.20 Blaasconcert (hobo en Eng. hoorn.) 9.— Oude Dansmuziek 11.35 Piano-recital V. Fischer. 11.45—12,20 Vervolg orkes-tconcert. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert 10.30 Folkloristisch con cert. 12.20 Concert m.m.v. orkest en solisten 4.20 Kwartet. 5.20 Orkestconcert 7.20 Het O-m- roepkwintet. 8.35 „Der Gott und die Bajadere" van Goet-he. Muziek van Unger. 9.05 Concert uit Stuttgart o.l.v. W. Steffen, 11.2012.20 Het Weragkamerorkest o.l.v. Hagestedt. ROME, 412 M. 9.— Amadei-concert 9.40 Concert door Dameskoor. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20—2.20 Gram.pl. 5.20 Dansmu ziek. 6.20 Gram.pl. 6.35 Concert. 7.05 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Salon-orkest o.l.v. Walpot 9.05 Voordracht. 9.20 Vervolg concert. 10.3011.30 Dansmuziek 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.40 Zang. 12.50 Omroeporkest. .1.502.20 Gram.pl. 5.20 Kla rinet-recital. 5.50 Harmonicamuziek. 6.20 en 6.50 Gram.pl. 7.35 Zang. 8.20 Voor Oud-strij ders. 9.40 Zang. 10.Gram.pl. 10.30-11.20 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.35 en 9.05 Zie Keulen. 10.20 Berichten. 10.50 Omroeporkest o.l.v. Görner. 11.05 Scheepsweerbericht 11.2012,20 Dansmu-. ziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3