De Wereldkampioenschappen. BEVERWIJK HEEMSKERK SANTPOORT SCHEEPVAARTBERICHTEN Het overzicht van die groentenveiling. Ofschoon er thans onder de aanvoeren een flink aantal zou kunnen worden opgesomd als massaproduct, de verschillende boonensoorten staan toch aan de spits en beheerschen door overvloedige aanvoeren wel het meest de markt. De gang van zaken in den handel was «iet alleen voor boonen maar ook voor veel andere producten niet erg gunstig te noemen. Ondanks het feit, dat de stemming en koop lust iets williger was, blijven de prijzen over het algemeen teveel aan den lagen kant en brachten voor geen enkel artikel eenige ver betering. Snij boonen werden geregeld verhan deld voor prijzen naar soort van 4—5ct. en dikke boonen eveneens ongeveer van 4—6 ct oer K.G. Spercieboonen zonder draad, zoowel stam- als stoksoorten, liepen de laatste dagen sterk in prijs terug en noteerden pl.m. van 6__8 ct. per K.G. Ook trosboonen konden de wii zen - stonden midden dezer week van 711 ct. per KG. Voor pronkboonen bewogen zich de prij zen van 2y2—3V2- et. per K.G-. Niettegenstaande het warme weer heeft sla nog steeds hetzelfde ongunstige onthaal. Som- niige partijtjes konden plaatsing vinden van 25—30 ct. per kist, de massa schommelt ech ter van 13—20 ct. of blijft geheel onverkocht. Bospeen scheen aanvankelijk iets meer aan te trekken en kwam in het begin dezer week aan prijzen naar soort van 36 ct., doch de laatste veiling was zoodanig mis, dat weer heel wat doordraaiden. postelein liep de laatste dagen in prijs weer sterk terug en varieerde ongeveer van 20—30 ct, per kist, aan het eind der vorige week kwamen nog enkele partijen tot 40 ct. Nu de aanvoeren voor andijvie ook steeds grooter worden, kon ook dit product voor sommige partijen het doordraaien -niet ont- loopen. De prijzen welke worden besteed wis selden van, 1030 ct. per kist. Bloemkool maakte ook deze week weer een uitzondering en was voor zoover het goede kwaliteit betrof, goed te verkoopen. Voor goede soorten liepen de noteeringen uiteen van 10 20 ct. per stuk, voor mindere soort is echter de ambitie niet groot. Ook de verschillende doppers die nog wor den aangeboden, hebben nog altijd veel belang stelling en gaan voor goede prijzen van de hand, De prijzen wisselden de afgeloopen week geregeld naar soort van 1630 ct. per K.G. De aanvoer van tomaten is tot heden nog niet bijzonder groot. De prijzen stonden voor dit product naar soort van 58 ct. per K.G. De aanvoer van komkommers is thans van flinke beteekenis, de prijzen echter zeer laag. Alleen goede soort is te verhandelen voor prij zen van 1—2 ct. per stuk. Dat de verschillende koolsoorten met lage prijzen moeten tevreden zijn, is wel te be grijpen, daar aan deze groentensoorten nog weinig behoefte bestaat. Voor de gewone soorten appelen en peren gelden thans ook lage prijzen, naar soort ongeveer van 812 ct. per K.G. Meloenen be ginnen ruimer los te komen. Hiervoor waren de prijzen naar soort van 1025 ct. per stuk. NIEUW PROGRAMMA IN HET KENNEMER THEATER. In het Kenntèmer Theater wordt van Vrij dagavond,,af als hoofdnummer vertoond de mooie film ..Jeugd in nood" met Franchot Tone, Jean Muil*, Ami Dvorak en anderen in de hoofdrollen. „Jeugd in Nood" is een sterk realistisch filmwerk van dezen tijd, waarin wij kennis maken met de tragische levensloop van joinge mannen, die nadat zij de deuren van de uni versiteit voorgoed achter zic;h dicht trokken, voor de moeilij'kheid kwamen te staan, om zich een plaats in de maatschappij te verove ren. De film geeft een droevig beeld te zien van het schrijnend leed, waartegen deze jonge mannen te kampen hebben. Hun idealen ver anderden in desillusie. Wij zien hen geplaatst te midden van een maatschappij, waarin het niet gelukt zich een menschwaardig bestaan te verzekeren voor de jongeren. Het gegeven is van de hand van Robert Lee Johnson en behandelt de lotgevallen van vier afgestu deerde studenten, die ieder voor zich over tuigd zijn, dat zij het ver zullen brengen in de wereld. Dob Bailey voelt zich aangetrokken tot de journalistiek, Tom Martin zal als architect een bestaan vinden, Smudge Casey, die als voetbalkampioen onder de studlenten naam maakte, wenscht zich als „trainer" in de sport te doen gelden, terwijl Fred Harper in de voetsporen wil treden van zijn rijken vader, dis een groot zakenman is. Hoewel Bailey en Martin nauwelijks genoeg verdienen om in hun levensonderhoud te voor zien slaan zij zich toch door de moeilijkhe den des levens heen en zelfs trouwt Tom na eenigen tijd met Trudy Talbot, die genoeg van hem houdt om zijn schamel bestaan te deelen. Bob is verliefd op Fred's zuster Joan, die zich tegen den zin van haar ouders met hem ver looft. Smudge tracht als bokser geld te verdienen, hetgeen hem af en toe lukt. Hij ontmoet bij een der wedstrijden op zekeren dag Bob, Bob neemt hem mee naar Tom's kamers, waar hij kennis maakt met Susan een van Trudy's vriendinnen, die in een bibliotheek werk zaam is. Zij worden op elkaar verliefd en trouwen. Thans slaagt ook Smudge erin werk te vinden, doch krijgt kort daarna ontslag wegens slapte in het bedrijf en wordt boven - van vorige week niet handhaven en BLANKE RIKSJA-KOELIES. In Saratoga Springs (nabij New-York) hebben studenten voor vreemdelingen een riksja-dienst georganiseerd. Zij hopen op deze wijze wat te kunnen verdienen. dien nog van diefstal beschuldigd. Ook zijn vrouw Susan, raakt haar betrekking kwijt. Wanneer Smudge eem kleinood naar de lom merd brengt en dit door den pandhuishouder niet -wordt beleend, valt hij hem aan en wordt gearresteerd. Bij een poging om te ontvluch ten wordt hij gedood. Joan deelt haar verloofde Bob mede, dat zij van een huwelijk met hem afzet en van plan is met den rijken Stephan te trouwen, hoe wel zij hem niet liefheeft. Ofschoon Bob zeer verbitterd is, maakt hij haar geen verwijt. Korter tijd later viert Tom de geboorte van zijn eerste kind. Bob is ook aanwezig en toevallig komt Joan een visite maken. Tom stuurt Bob en Joan samen de kamer uit en Joan vergeet alle plannen om een huwelijk uit berekening te sluiten als zij in Bob's armen ligt. De film is dus niet geheel en al drama tisch. Geen schooner romantiek kan men zich indenken dan die,-welke dooi- Franchot Tone en Margaret Lindsay eenerzijds, Ross Alexander en Jean Muir anderzijds, in deze film naar voren wordt gebracht. Ook treffen wij in de-ze film tintelende hu mor: aan, prettige tafreeltjes en voortreffe lijke songs, die door.Sammy Fain en Irving Kahal zijn getoonzet. Als tweede hoofdnummer wordt vertoond de Berg-film „Het Danshuis de Blonde En gel". VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Prijsnoteering van 21 Augustus. Breekpeen per kist 2035 ct. Spinazie per kist 7080 ct. Sla per kist 1530 ct. Postelein per kist 1828 ct. Andijvie per kist 1525 ct. Wortelen per bos 35 ct. Rabarber per bos '34 ct. Peterserie per bos 12 ct. Selderie per bos 12 ct. Bloemkool le sorot per stuk 1014 ct. Bloemkool 2e soort per stuk 56 ct. Tomaten per kilo 58 ct. Doppers per kilo 1020 ct. Gapucijnders W. per kilo 1222 ct. Capucijnders B. per kilo 1626 ct. Raspers per kilo 1428 ct. Snijboonen per kilo 45 ct. Dikke boonen per kilo 4'6 ct. Spercieboonen m. dl", p. kilo 4 1/25 1/2 ct. Tuinboonen per kilo 48 ct. Trosboonen per kilo 811 ct. Pronkboonen per kilo 23 y2 ct. Komkommers per stuk 12 ct. Roode kool per stuk 34 ct. Gele kool per stuk 34 ct. Groene kool per stuk 2l/<—3 ct. Frambozen per doosje 2423 ct. Appelen per kilo 820 ct. Peren per kilo 712 ct. Roode bessen per slof 6070 ct. Bramen per slof 85—90 ct. Meloenen- per stuk 12—25 ct. Druiven per kilo 4045 ct. N. S. B.-VERGADERING UITGESTELD. In verband met den harddraverij te Be verwijk is de openbare vergadering van de N.S.B., die op 5 September was vastgesteld nader bepaald op Donderdag 12 September in Hotel „De Prins". Spreker is de heer Ver- viers, leider van' „Nieuw Nederland'. tevens een goochelaar de kinderen vermaken zal. Ook zullen de kinderen getracteerd wor den. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om een luna-park aan te leggen op het patro naatsterrein. Hiervoor zijn al verschillende aanvragen voor vermakelijkheden binnen ge komen. HARDDRAVERIJ. Voor de op Dinsdag 3 September te houden pr ij zen-draverij voor alle In Nederland ge registreerde paarden zijn de volgende geld prijzen beschikbaar gesteld: f 300, f 150, f 50 en f 25. Voor den eigenaar van het winnende paard is een plaquette beschikbaar gesteld door de Amstelbrouwerij De sluiting van de inschrijving heeft plaats op Donderdag 29 Augustus a.s. TEGEN EEN PAAL GEREDEN. Woensdagmiddag wilde een taxi-chauffeur zijn wagen op den Hagelingerweg keeren. Hij had daarbij geen erg in een houten paal der telefoongeleiding en reed er met een kalm gangetje tegen aan. De paal was echter zoo vermolmd, dat hij afknapte. 'Doordat men echter als voorzorg den paal reeds met een steunpaal had verbonden, viel hij niet om en bleven persoonlijke ongelukken gelukkig uit. Direct werden door den telefoon-dienst maatregelen genomen. De ondergrondsche telefoon-leiding is ech ter reeds aangelegd, zoodat wel spoedig de palen zullen verdwijnen. OLYMPISCHE SPELEN. WEIGERT OOSTENRIJK DEEL TE NEMEN? Uit Weenen: Momenteel heerscht in Oosten- rij ksclae sportkringen de meening, dat de mo gelijkheid niet gering is, dat geen Oosten- rij ksche ploeg in 1936 zal uitkomen op de Olympische Spelen te Berlijn. Naar bekend heeft de leider van de Oostenrijksche sportbe- weging Prins Star hemberg dezer dagen de be trekkingen tusschen Duitschland en Oosten rijk inzake sportgebeurtenissen verbroken. Prins Starhemberg heeft verklaard, dat we gens de stelselmatige anti-Oostenrijhsche pro paganda in de Duitsche bladen ernstig over wogen zal worden om geen Oostenrijksch team naar de Spelen te zenden. KONIN GINNEFEESTEN. Op Dinsdag 3 en Woensdag 4 September zullen alhier koninginnefeesten worden ge houden. Vorige jaren werden voor de kinde ren der verschillende scholen spelletjes ge organiseerd om prijzen, maar dit moet nu achterwege blijven w-egens gebrek aan geld. Wel zullen de kinderen kaartjes ontvangen voor den draaimolen en de bioscoop, waar VOETBAL. SCHOTLAND KLOPT ENGELAND (4—2) Uit Glasgow: Ter gelegenheid van de feestelijkheden van het regeeringsjubileum van den Engelschen koning is Woensdag hier ter stede een wedstrijd tusschen Schotland en Engeland gespeeld, welke werd bijgewoond door meer dan 70.000 toeschouwers. De Schotten behaalden een 42 overwinning nadat de ru-st met 30 was ingegaan. BRANDENBURG—IJSLAND (11—0). Uit Berlijn: Het IJslandsche elftal, dat momenteel in Duitschland vertoeft, speelde Woensdag zijn tweede wedstrijd tegen Bran denburg. De gastep verloren met 110, dat zij met de rust reeds 60 hadden achter gestaan POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Noyon. Afstand 334 K.M. P. J. van Daalen, 1, 4, 6. 10, 14, J. Muning 2 9 12 13, H. v. Roosdorp 3, P. Lindeman 5 7, P. Dik 8 11. Revanches op de Amsterdamsche Stadionbaan. ten, 3. Zwartepoorte 4 punten, 4. K. v. d. Veen 7 punten. Scherens 111 actie. I11 den zevenden rit der professionals kwam Van den Heuvel in snelheid te kort tegen Gé- rardin, die met een lengte won in 13 sec. Scherens riskeerde in zijn rit tegen Michard minder en sloeg den Franschman op overtui gende wijze. Tijd 12 1/5 sec. E11 Richter gaf Van Egmond geen kans. Tijd 12 3/5 sec. In den tienden rit speelde Scherens niet meer, nu het tegen Gérardin ging. Gérardin moest den kop nemen, maar de Belg verraste hem door voor de Marathontribune binnen door te passeeren. Hij lag dadelijk op volle snelheid en de Franschman was een geslagen man. Tijd 12 sec. Michard reed tegen Van Eg- mond op de bekende wijze.. Michard kent da zwakheden van den Hollander. De Fransch man dwong den Haarlemmer een andere wijze van rijden op en daarop kon de Nederlandsche kampioen geen antwoord vinden. Tijd 12 2/5 sec. Van den Heuvel verdedigde zich uitste kend tegen Richter. Hij demarreerde voor de Marathontribune, doch Richter kwam bij het uitkomen v.an de laatste bocht op zij en on danks heftige rukken van Van den Heuvel sprong de Duitscher hem toch nog voorbij. Merkens winnaar bij de amateurs Een match a trois besloot de sprintwedstrijd voor amateurs. Merkens tegen van Vliet en Ooms. De beide Hollanders sloten den Duit scher tactisch in, doch Van Vliet gaf bij het uitkomen van de bocht nog even te veel ruim te, waardoor Merkens binnendoor kon pas seeren. En op het laatste rechte eind waa Merkens de snelste. Tijd 12 2/5 sec. De Stadion baan te Amsterdam had Woens dagavond een primeur, n.l. de revanches van de wereldkampioenschappen sprint amateurs en professionals en die der stayers in één programma. Na Brussel hadden de stayers reeds te Parijs en Antwerpen gereden, hadden de amateurssprinters elkaar te Keulen ont moet, terwijl de profs Donderdag j.l. te Parijs aan den start waren verschenen. Maar geen der Europeesche banen had tot nu toe de vol ledige revanches gegeven. De belangstelling voor deze wedstrijden was buitengewoon groot; naar schatting waren tusschen 20 a 25.000 toeschouwers aanwezig. Men begon met een eerewedstrijd aangebo den door de oude garde van 18831893, de wielrenners uit de allereerste periode van het wedstrijdwezen onder den A.N.W.B., ter ge legenheid van hun reünie. De wedstrijd, geleid door de oude garde, was verdeeld in een afvalwedstrijd over 7 K.M. en een tydrace over een halve Engelsche Mijl met stilstaanden start. De afvalwedstrijd werd ge wonnen door Gerritsen, gevolgd door Zwarte poorte, van Hal en v. d. Veen. Van der Vijver niet verschenen. Het was jammer, dat Van der Vijver, de derde aankomende in de wereldkampioen schappen te Brussel bij de amateurs, wegge bleven was, zoodat de revanches veel van haar aantrekkelij kheid verloren. Merkens, de wereldkampioen, Van Vliet en Ooms reden nu 3 matches a deux en 1 sprint a trois. In den eersten rit reed Merkens tegen Ooms; deze strijd werd vrij gemakkelijk door den Duitscher gewonnen met een tijd van 13 3/5 sec. over de laatste 200 Meter. In den eersten rit der professionals, in welk nummer startten Scherens de Wereldkam pioen 1935, Richter, Gérardin en Michard (resp. 2e, 3e en vierde te Brussel) en voorts de Nederlanders Van Egmond en Van den Heu vel ging Van Egmond natuurlijk tegen Sche rens aan den kop. De Belg volgde trouw, bleef tot bij het uitkomen van de laatste bocht aan het wieltje hangen en sloeg den Haarlemmer met zijn bekenden sprong op de laatste meters. Tijd 13 sec. laatste 200 Meter. Gérardin bewees in zijn rit tegen Richter, dat hij den laatsten tijd wel bijzonder in vorm is. Na een fraaie sprint sloeg de Franschman Richter met een wiellengte. Tijd 12 4/5 sec. In den derden rit liet Van den Heuvel zich door Michard verrassen op het rechte eind voor de Marathontribune. Met ruim 1 lengte verloor v. d. Heuvel. Tijd 12 sec. In den vierden rit reed Van Egmond en sprintte Gérardin. Vanzelfsprekend won de sprinter, ditmaal met een wiellengte. Tijd 12 1/5 sec. Scherens, die zich in den eersten rit tegen Van Egmond reeds niet volledig gege- Scherens. ven had, „speelde" ook in den tweeden rit. 1 M„„„fa,-, 0 Pnpskp hart mpt 71 in anrnnc nr» hpt laatste Einduitslag. 1. Meikens, 3 puilteil, 2. Van Ttukie ook nuweervoldoendereserve om vliet 5 Punten 3' Ooms 7 Punten' Van eS te wilder Tifd 12 3 5 sec d00r z«n snelheid van den Heuvel met woraen- Tijd "S-5 sec- een volle lengte. Tijd 12 3/5 sec. De beslissing ging tusschen Scherens Richter, doch de rit moest worden afgebeld wegens een lekken band van Scherens. Gérardin klopte zijn landgenoot Michard in den tijd van 13 3/5 sec., waarbij Gérardin, die aan den kop lag, zijn landgenoot geen kans gaf om te passeeren. De rit tusschen Scherens en Richter werd definitief uitgesteld tot na den 100 K.M.-wed- strijd achter motoren. Nadat de wereldkampioen Lacquehaye een eereronde had gereden, werd gestart. De volg orde was enkele ronden na het vertrek: Metze (achter Ville), van der Wulp (achter Koeser), Wals (achter Ceurremans), Lacquehaye (ach ter Besson). Blekemolen (achter Wiersma), Severgnini (achter Pasquier sr.) en Ronsse (achter Pasquier jr.). Op de helft van den afstand luidde de stand: aan den kop Metze, op 20 Meter Severgnini, op 20 Meter achter den Iitaliaan Wals, op ruim een halve baan achter Metze Lacquehaye, met 1 rinde achterstand Blekemolen, met 2 ronden achterstand Ronsse en met 3 ronden achter stand v. d. Wulp. Enkele ronden nadat de 50 K.M. achter den rug waren, steeg Wals af; ook Ronsse bleek het met zijn machine te kwaad te hebben, De stand onderging daardoor in de achterste ge lederen algeheele wijzigingen. Vijftig ronden voor het einde, dus toen de 75 K.M. er op zaten, was de stand: aan den kop Metze, op 20 Meter Severgnini, op een halve baain Lacqueahaye, op 1 ronde Bleke molen, op 6 ronden Van der Wulp, op 10 ron den Wals, op 13 ronden Ronsse. De laatste stapte 35 ronden voor het einde definitief af. De strijd ging nu alleen nog tusschen Metze, Severgnini en Lacquehaye, waarvan de laat ste een halve ronde op zijn beide concurrenten achter was. Het eindresultaat was: 1. Severgnini (Italië) tijd 1 uur 18 min. 13 sec.. 2. Lacquehaye (Frankrijk op 60 Meter. 3. Metze (Duitsch land) op 200 Meter, 4. Blekemolen (Holland) op 1 ronde en 10 Meter. 5. Wals (Nederland) 6. Van der Wulp. Severgnini maakte onder luide toejuichingen een eereronde, evenals Blekemolen, die een moedige race had gereden. Scherens winnaar In den beslissenden rit won Scherens van Het tweede gedeelte van den eerewedstrijd Hichter, zoodat de wereldkampioen alle ritten der oude garde, de tijdrace, werd gewonnen gewonnen had. Tijd 12 sec. door van Hal, die een tijd over de halve En-. Einduitslag: 1. Scherens (België) 5 punten, gelsche Mijl noteerde van 1 min. 2/5 sec. 2. Gérardin 6 punten, 3. Richter 7 punten, 4. De totaaluitslag van dezen eerewedstrijd Michard 8 pnt., 5. Van Egmond 9 pnt., 6. Van was: 1. Gerritsen 3 punten, 2. Van Hal 4 pun- den Heuvel 10 pnt. Merkens. Richter bleek sneller te zijn dan Michard. wiens tactisch rijden thans geen succes had tegen den Duitscher. Tijd 12 2/5 sec. Na deze 6 ritten hadden Scherens en Gé rardin dus elk 2 gewonnen. Van Vliet verloor van Merkens De strijd tusschen Merkens en Van Vliet stond in het middelpunt der belangstelling. Van Vliet nam den kop, versnelde geleidelijk, doch in de laatste bocht lagen beiden vrijwel op dezelfde hoogte. Op het laatste rechte eind viel de beslissing; ook thans reed de Duitscher er meer uit dan onze landgenoot. Tijd 114/5 sec over de laatste 200 Meter, wel een bewijs, welk een snelle rit het geweest was. In den derden rit der amateurs won Van Vliet gemakkelijk van Ooms, tijd 12 sec. HOLLAND—AMERIKALIJN Statendam 21 van New-York te Rotterdam Beemsterdijk. New-Orleans naar Rotter dam 20 te Londen. Binnendijk, Rotterdam naar N.-Orleans 19 te Galveston. Drechtdijk, Rotterdam naar Vancouver 19 van San Francisco. Lochmonar, Vancouver naar Rotterdam 19 te Los Angeles. Narenta, Vancouver naar Rotterdam 19 van Tacoma. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, 20 van Emden naar Rot terdam, Vlaai-dingen 21 (n.m.) verw. Flensburg, Pto. Ferrajo n. Waban, 20 van Oran. Maasburg 17 van Wabana naar Emden. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 21 van Lissabon. Bloemfontein 21 van Beira naar Rotter dam, Heemskerk (uitr.) 20 van Dar-es-Salaam. Meïiskerk (uitr.) 21 te Antwerpen, vertr. 22 HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 21 van Rotterdam naar Hamburg HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk (thuisr.) 20 te Marseille. Grootekerk, Antwerpen naar Hamburg p. 21 (v.m.) Vlissmgen. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 21 van Suez. JAVA—NEW-YORK LIJN. Salawati, Batavia naar New-York 20 te Boston. Kota Tjandi, Batavia naar New-York 19 te Singapore. Talisse, New-York naar Java, 20 van Pe- nang. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bennekom, Chili naai' Amsterdam 20 van Liverpool naar Vlaardingen. Crijnssen, Barbados naar Amsterdam 20 (6 n.m.) van Havre, 21 (6 n.m.) verwacht. Deucalion, 20 van Cadix naar Ceuta. Irene, 20 van Carthagena naar Alicante. Juno, Palermo naar Amsterdam pass. 20 (6.50 n.m.) Lydd. Nereus, 20 van Amsterdam te Pasajes. Trajanus, 20 van Santander naar Sevilla. Van Rensselaer, Paramaribo naar Amster dam 21 (n.m.) van Havre 2i2 (11 v.m.) ver wacht. Venus, 20 van Catania naar Messina. Euterpe, 21 van Amsterdam te Bordeaux. Ceres 21 van Bourgas te Varna. Ganymedes 21 van Samos naar Piraeus. Hebe, 20 van Danzig te Kopenhagen. Hermes, Bourgas naar Amsterdam pass. 21 Gibraltar. Telamon 21 van Livomo te Napels. Ulysses 21 van Piraeus naar Volo. Vulcanus 21 van Amsterdam naar Rotterd. Ajax 21 van Amsterdam naar Kopenhagen. Merope 21 van Amsterdam te Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Christ. Huygens 21 van Batavia te Amst. Marnix van St. Aldegonde (uitr.) 20 van Suez. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) p. 20 Perim ROTTERDAMSC HE LLOYD. Baloeran (uitreis) 20 van Gibraltar. Kota Agoeng (uitreis) 21 te Antwerpen. Kota Gede (thuisr.) p. 20 Kaap del Arini. Tapanoeli (uitreis) 21 van Sabang. Dempo (thuisreis) 21 v. Co)ombo. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN Benvenue, Japan n. Rotterdam p. 20 Perim. City of Yokohama, Dairen n. Rott. via Londen p. 21 Dungeness. Agamemnon, Japan n. Rott. 21 v. Singapore. Menesteus, Japan n. Rott. via Londen p. 21 Dungeness. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 20 van Kobe. Eurymedon, Batavia n. Amst. 19 v. Port Sudan. Perseus, Japan n. Rotterdam verte. 22 v. Ldn. Aeneas Dairen n. Rott. 21 v. Aden. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 20 te Santos. Zaanland (uitr.) 21 Aug. van Las Palmas. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba 22 (4 v.m.) van B.-Ayreste Rott. verwacht. Alwaki 20 van Hamburg naar Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silvercedar, New-Orleans n. Calcutta 19 v. Port Natal. Achteruitgaande havengelden. In de vorige maand is aan havengelden van zeevaartuigen te Rotterdam f 257.285 ontvangen tegen f 271.513 in dezelf de maand van het vorig jaar. Aan havengelden van bin nenvaartuigen werd resp. f 74.579 en f 77.274 ontvangen. Scheepvaartsubsidies. De Nippon Yusen Kaisha, welke over het boekjaar 1935/36 van de Japansche regeering een subsidie krijgt van 750 millioen yen, zal over het jaar 1936/37 het dubbele ontvangen voor het onderhouden der regelmatige diens ten naar Europa. Vlootuitbreiding. De Scheepvaart Handel Mij. te Rotterdam heeft bij de Rotterdamsche Droogdok Mij. al daar het motorschip Minna met een laadver mogen van 500 ton laten bouwen. De Olympic wordt gesloopt. Het in 1911 gebouwde stoomschip Olympic van de Cunard Lijn is verkocht om gesloopt te worden. AANGEKOMEN. 20 Augustus: Wilno s.s. Danzig Barbara Marie s.s. Havre 21 Augustus: Chr. Huygens m.s. Ned. Indië Westlaan m.s. Londen Crijnssen s.s. West Indië Absalon s.s. Abö VERTROKKEN. 20 Augustus: Hendrieka m.s. Southampton Ejlif m.s. Esbjerg Inger s.s. Penarth Embla s.s. Lübeck Agnete Maersk s.s. Emden Borthwick s.s. Leith Maria Toft s.s. Archangel Joma m.s. Exmouth Nephrite s.s. Rotterdam Lumme s,s. Kot-ka Oakover s.s. Huil 21 Augustus: Gem s.s. Britonferry Barabara Marie s.s. Hamburg. Pan Aruba m.s. Talara

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5