DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN1 DOODEUJK ONGELUK OP DEN HEERENWEC TE HEEMSTEDE. Schip verm. aankomst Aldan Amstelland.... Alkmaar Bloemfontein Bodegraven Bennekom Barneveld Benwell Tower Boskoop Bahia Berenice Colombia Cordillera Ceres (Ned.) Euterpe Eurymedon Eleni Europe Eemland Freiburg Gaasterkerk Gera Ganymedes Gaza Gorbea Mendi Halle Hermes Heidelberg Hebe (Ned.) Kamm Joh. v. Oldebarneveldt Jagersfontein Joh. de Witt Luneburg Midsland Myrmidon Meerkerk Montferland Maaskerk Merope Orpheus Pluto (Ned.) Patricia Poelau Bras Polyphemus Poelau Tello Poseidon Polydorus Perseus Pan Gothia Polaris Randfontein Reggestroom Salland Salabangka Stella i Ned.) St. Philipsland Tarakan Tajandoen Tawali Van Renselaer Venus (Ned.) Archangel. Buenos Aires Chili Z. Afrika Chill Chili Chili La Plata Chili Hamburg. Danzig West Indië West Indië Bourgas Bordeaux Batavia. Rosario Pt. Arthur. Hamburg Ned.-Indië. Japan Ned. Indië Bourgas Rosario Huelva Macassar Bourgas Ned. Indië Danzig Ned.-Indië. Batavia Zuid Afrika Batavia Sunderland Batavia. Beunos Aires West Afrika Hamburg Stettin Gothenburg Mexico Batavia Batavia Batavia Barcelona Batavia. Hamburg Aruba Londen Z. Afrika W. Afrika Buenos Aires Batavia Alexanarië Leningrad Fjorden Batavia Batavia West Indië Venetië 22 Sept. 25 Aug. 24 Aug. 23 Aug. 6 Sept. 31 Aug. 5 Sept 25 Aug. 6 Oct. 27 Aug. 2 Sept. 13 Sept. 27 Aug. 6 Sept. 25 Aug. 12 Oct. 22 Sept. '23 Aug. 24 Aug. 8 Sept. 8 Sept. 21 Aug. 25 Aug. 30 Aug. 14 Sept. 23 Aug. 29 Sept. 22 Aug. 25 Aug. 21 Aug. 25 Aug. 15 Sept. 25 Aug. 22 Aug. 5 Sept. 24 Aug. Laatste bericht in lading, in lading. 16 Aug. van Callao. 21 Aug. van Beira. 21 Aug. van Hamburg. 20 Aug. van Liverpool. 18 Aug. van Curacao. 5 Aug. te Necochea. 16 Aug. te Antofagasta. 22 Aug. van Bremen, in lading. 19 Aug. van Barbados. 21 Aug. van Pto Colombia. 20 Aug. vertrokken. in lading. 19 Aug. van Port Sudan. 1 Aug. vertrokken. in lading, vertrekt 24 Aug. 18 Aug. van Macassar. 20 Aug. te Marseille. 19 Aug. te Valencia. 18 Aug. te Samos. 17 Aug. te Buenos Aires. 17 Aug. vertrokken. 16 Aug. van Perim. 19 Aug. van Algiers. 19 Aug. van Perim. 20 Aug. te Kopenhagen. 16 Aug. van Tjilatjap. 20 Aug. van Perim. 21 Aug. van Lissabon, in lading. 16 Aug. van Padang. 21 Aug. vertrokken. 18 Aug. van Gibraltar. 16 Aug. van Manilla. 17 Aug. van Rio Janeiro. 20 Aug. te Rotterdam, vertrekt 24 Aug. in lading. in lading. 17 Aug. van Port of Spain. 19 Aug. van Port Said. 15 Aug. van Port Swettenhan in lading. 19 Aug. van Setübal. in lading. 21 Aug. vertrokken. 7 Aug. vertrokken. 20 Aug vertrokken. 17 Aug. van Kaapstad. 14 Aug. te Sassandra. 18 Aug. van Las Palmas. in lading. 17 Aug. van Beyrouth. 19 Aug. vertrokken. 22 Aug van Guavangen. 21 Aug. vertrokken. 17 Aug. vertrokken 21 Aug. van Havre. 20 Aug. van Catania. 19 Aug. van Röst. DONDERDAG 22 AUG. 1935 Papierfabr. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE 1JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Deensch s.s. Absalon Abo IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: manden Odin IJM 168 425 f 1500 Rotterdam IJM 112 460 f 1820 Ewald IJM 48 800 f 1920 Petten IJM 49 500 f 1850 Witte Zee IJM 167 350 f 1620 Eendracht IJM 117 625 c.a. f 1200 Julie Streiff IJM 55 f 800 Elie Cheneviere IJM 161 180 f 1140 Condor IJM 72 85 f 1040 Dolfijn IJM 103 75 f 750 Loggers: KW 101 f470: KW 5 f490: KW 41 f590; KW 70 f430: KW 134 f 345: KW 105 f340; KW 124 f520; KW 39 f490; SCH 266 f 225. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuïsstoomende voor de Vrijdagmarkt Ger- berdina Johanna IJM 38, 1200 manden haring. MARKTPRIJZEN Donderdag 22 Augustus. Tarbot per K.G. f 1.05—f 0,66 Griet per 50 K.G. f 24—f 2,50 Tongen per K.G. f 1,25f 0,68 Middelschol per 50 K.G. f 16 Zetschol per 50 K.G. f 17f 11,50 Kleine schol per 50 K.G. t 17f 1,85 Bot per 50 K.G. f 5 Schar per 50 K.G. f 10—f4 Pieterman per 50 K.G. f 15f9 Kleine poon per 50 K.G. f 3,60f 1,70 Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 16,50f 10 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 7f 1.50 Kabeljauw per 125 K.G. f46f 13 Groote gullen per 50 K.G. f 6f 3,80 Kleine gullen per 50 K.G. f 3,70—f 1,15 Wijting per 50 .G. f 1,80—f 1 Makreel per 50 K.G. f7,50—f4,10 Heilbot per K.G. f 1,20—1" 0,72 Leng per stuk f 0,65f 0,50 Versche haring per kist f 4.20f 1.15 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 33f 32 Kleine hake per 50 K.G. f 18,50—f 15,50 PERSONALIA Bij het in Haarlem gehouden staatsexamen handenarbeid zijn geslaagd de dames E. Zey- lemaker en B. Koning. KAMPEERTENT VERBRAND. Gistermiddag omstreeks drie uur ontstond brand in een kampeertent op het kampeerter rein bij het strand. De bewoners der tent wa ren zelf afwezig. De omwonende kampeerders hebben den brand met zand gebluscht. Van de tent bleef betrekkelijk niets over. De brand is ontstaan door een petroleum- toestel. VLEESCHKEURINGSDIENST TIJDELIJK GESLOTEN. Wegens de begrafenis van Dr. IJ. van dei- Sluis, tijdelijk directeur van den Vleeschkeu- ringsdienst, is deze dienst Vrijdag gesloten van 10 tot 2 uur. BEZOEKERS UIT HARDERWIJK. Heden brachten de leden van den Bijzon deren Vrijwilligen Landstorm uit Harderwijk een bezoek aan de bedrijven, havens en slui zen. De excursisten arriveerden met het stoom schip Kasteel Staverden. Teruggezonden arbeiders vergaderden. Kwestie van Rollecate besproken. Woensdagavond was in het voormalig Ger. Kerkgebouw Willebrordstraat een vergadering naar aanleiding ven de terugzending der werk- loozen uit de werkverschaffing te Rollecate. Sprekers waren de heeren Schilp en Korver uit Amsterdam, respectievelijk van het P. A. S en L. W. S. C. Een der tewerkgestelden, de heer H. J. v. d. Vis gaf bij de opening der ver gadering een korte uiteenzetting omtrent de geschiedenis zoóals die zich had afgespeeld in Rollecate. Hij zeide dat de teruggezondenen direct na aankomst in Velsen tot de ontdek king kwamen dat zij als 29 teruggekeerden niet alleen konden staan, waarom zij de me dewerking voor een te voeren actie schrifte lijk hebben ingeroepen van verschillende werkliedenorganisaties. Deze hebben echter van dit verzoek geen nota genomen, behalve het P. A. S. en het L. W. S. C. De eerste spre ker was de heer Korver van het L. W. S. C., dié begon met een scherpe critiek uic te oefe nen op de behandeling van de arbeiders in de werkverschaffing. Eveneens sprak hij in het kort over het onderhoud dat een paar verte genwoordigers van de teruggestuurde arbei ders met den burgemeester Mr. M. M. Kwint hebben gehad, aan welk onderhoud de ar beiders geen aangename herinnering be houden. Alles geschiedt in de lijn van de po- litiek-Colijn. Ook een persoonlijk schrijven van den heer J. v. d Veer, bestuurder der IJmuider Fede ratie, gezonden aan een lid van het Actie Co mité heeft de heer Korver besproken. Spr. had het beter geoordeeld als de heer J. v.d. Veer in de vergadering aanwezig was geweest, inplaats van door zijn schrijven te trachten verdeeldheid onder de arbeiders te brengen. De taak der arbeiders en bestuurders, zegt spreker, is niet verdeeldheid brengen, maar solidair zijn in den strijd voor het recht van den arbeider. „Niet den weg van Colijn, den weg van afbraak, maar den weg van opgang wil len wij. Vervolgens besprak de heer Korver den te- genwoordigen toestand waarbij hij een felle critiek uitoefende op de regeering Colijn,. waartegen volgens spreker de arbeiders een en ondeelbaar moeten optrekken, en ar beid eischen tegen een waardig loon. De heer Schilp, die hierna het woord ver kreeg, zeide dat hij met genoegen deze spreek beurt had aangenomen, omdat de kwestie van de arbeiders van IJmuiden een kwestie is waarbij de gehsele werkende klasse belang heeft. Hij ziet hierin een gevolg van het kapitalistisch stelsel. Het is, aldus spr. niet alleen een kwestie van de arbeiders van IJmuiden, het is een kwestie waarin de bour geoisie tracht het proletariaat naar beneden te trekken. Het is een kwestie om de loonen naar beneden te halen van de geheele ar beidende klasse, waarin de regeering de ka pitalistische klasse de helpende hand biedt. Daarom is dit niet een zaak van de tewerk gestelden van Rollecate, maar een zaak voor alle arbeiders. Na deze inleiding t-esprak hij de houding van 't kapitalistisch stelsel tegenover die van de arbeidende klasse. De vei/iechtering die de arbeiders thans moeten slikken, zegt spr.. is mede de schuld van de arbeiders zelve, daar de arbeider tegenover den kapitalist nog nooit scherp stelling heeft genomen. De regee ring Colijn zegt spreker zou nooit de ver slechtering hebben kunnen doorvoeren als werkelijk de arbeiders zich als één man hier te genover hadden gesteld. Het kapitalisme stelt zich hard tegenover den arbeider. Het stelsel waaronder wij leven dwingt den kapitalist hiertoe. Vervolgens besprak de heer Schilp de hou ding van den burgemeester tegenover de ar beiders, waarna hij de loonen der arbeiders in de werkverschaffing behandelde. De heer Schilp, die al de werkverschaffingen in het land bezocht heeft, heeft met eenige voorbeel den getracht aan te toonen wat in de werk verschaffingen verdiend kan worden. Hij noemde deze loonen ver beneden alles. Vervolgens kwam de heer Schilp weer bij zijn uitgangspunt terug en besprak den te- genwoordigen toestand als gevolg van het ka pitalistische stelsel, waar-bij hij de aanwe zigen aanspoorde, te bedenken dat,indien zij zich niet als een man verzetten tegen dit stel sel. het arbeidend volk terug zal worden ge drongen tot in een toestand als van 50 ja ren geleden. Na een uiteenzetting van wat werkelijk socialisme wil en bedoelt, eindigde spreker zijn rede. Van de gelegenheid tot debat werd eenig gebruik gemaakt. De heer Schilp heeft opgewekt de staking in de werkverschaffing door te zetten, ook wat betreft de nieuwe groepen die uitgezonden zullen worden. Visscherijnieuws in een notedop. Groote makreel-aanvoer. De „Noordbooten" voerden deze week een groote hoeveelheid makreel aan. De Caroline en de Schoorl te zamen 500 kist. De prijzen varieeren van 710, waardoor deze schepen nog flinke besommingen konden noteeren. Een voorspoedige reis. De IJselmond keerde na zes etmalen in zee te zijn geweest met 285 manden huiswaarts. De trawler besomde f 2530 wat wel een voor spoedige en korte reis is. Consignatie visch aangevoerd. Importeurs voerden deze week aan de markt heilbot uit Engeland en Deensche schelvisch. Er waren exemplaren van 70 tot 80 K.G. van deze heilbotten bij. BAZAR EN VERLOTING VOOR DE BEWAARSCHOOL IN DE KRUGERSTRAAT. Wederom bestaan er plannen voor een bazar ten bate van de bewaarschool van Volkson derwijs, afd. Krugerstraat. Zooals men weet, was 't vorige jaar een goed geslaagde bazar, wat het bestuur te danken heeft gehad aan de vele bijdragen van de inwoners van IJmui den. Daarom is de bazarcommissie wederom van plan in de laatste week van September een groote bazar te organiseeren in de hoop dat weer velen iets zullen afstaan voor het goede doel. Aan de bewaarschool in de Kruger straat kan alles gebracht worden. De loten van de bewaarschool worden deze week reeds verkocht. Hedenavond óm 8.15 uur zal een vergadering worden gehouden. Ouders en andere belang stellenden worden verwacht in de bewaar school. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Donderdag, 22 Augustus, radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio: Aldabi, Alphacca, Alpherat, Baloeran, Co lombia, Cottica, Dempo, Johan van Olden- barnevelt, J. P. Coen, Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Gede, Marnix van St. Aldegonde, Poelau Bras, Poelau Roebiah, Tarakan, Veen- dam, Volendam. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zij de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen Radio te bereiken. BEVERWIJK Vergadering van „De Kennemers". Nieuwe voorzitter gekozen. In de Woensdagavond gehouden ledenver gadering van de voetbalvereeniging de Ken- nemers werd de heer M. Lindner tot voor zitter gekozen in de plaats van den heer H. M. Janssen, die als voorzitter was afge treden ten einde belast te worden met het secretariaat. De nieuwe voorzitter dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en hoopte met medewerking van de leden het oede voorbeeld van zijn voorganger te kun nen volgen. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over de hooge onkosten, welke het gevolg zijn van bespeling van het Gemeen telijk Sportpark. De vergadering overwoog daarbij de mogelijkheid Om een ander ter rein, gelegen in de onmiddellijke nabijheid van Beverwijk voor bespeling geschikt te maken. Besloten werd een commissie van 5 per sonen te vormen die in de eerste plaats de taak krijgt om bij het Gemeentebestuur pogingen aan te wenden om een lageren huurprijs voor het sportpark te verkrijgen. Vervolgens zal deze commissie naar een ander terrein moeten omzien. In deze commissie werden benoemd de heeren J. Dinkla, H. J. van der Plas, B. Suyck. Het bestuur zal uit zijn midden 2 leden voor de commissie aan wijzen. Met algemeene stemmen werd de heer P. Blaauw, die gedurende 15 jaren met groote nauwgezetheid het secretariaat van de ver- eeniging heeft waargenomen en die onlangs is afgetreden tot lid van verdienste benoemd. BROOD TEGEN VERLAAGDEN PRIJS. Het bestuur van de coöperatieve brood bakkerij „Algemeen Belang" heeft besloten het brood dat door de bezorgers wordt over gehouden en 's avonds wordt ingeleverd in het vervolg tegen verlaagden prijs te doen verstrekken aan werklooze leden der vereeni- ging. Tot nu toe was het de gewoonte dat dit overgehouden brood tegen verminderden prijs aan iedereen werd verkocht, die daar voor in aanmerking wilde komen. Aangezien de hoeveelheid brood, die wordt ingeleverd, zeer variëerend is, kan regelmatige verstrek king van een bepaald kwantum niet worden toegezegd. Het bestuur zal zooveel mogelijk naar recht en billijkheid handelen. Autobestuurder bij een botsing gedood. De situatie even na de botsing. Hedenmorgen ongeveer zeven uur heeft op den Heerenweg nabij de Prinsenlaan te Heemstede een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan het leven van een 24-jarigen Am sterdammer een einde heeft gemaakt. Op genoemd uur reed daar uit de richting Haarlem een groote Diamond vrachtauto, geladen met leege kisten, bestuurd door den 27-jarigen A. Lodder uit Etfcen bij Breda en op weg naar 's-Hertogenbosch. Deze reed ge heel rechts van den weg. Uit de tegenover gestelde richting nader den twee personenauto's. Ter hoogte van de Prinsenlaan schoot de achterste auto. be stuurd door den 24-jarigen S. uit Amster dam, plotseling naar het midden van den rijweg, blijkbaar met de bedoeling om den vóór hem rijdenden wagen te passeeren. Wat er op dat oogenblik precies met hem is ge beurd. weet niemand, want het was er op dit vroege uur vrij stil. Met een vaart van ongeveer 70 K.M. reed hij recht op de vracht auto in. De gevolgen van deze botsing waren ver schrikkelijk. De personenauto, een Chevro let, gemerkt G 49654, was aan den voorkant geheel vernield. De bestuurder was, zwaar aan het hoofd gewond, uit den wagen ge vallen en bleef badend in zijn bloed liggen. Er was een stuk ijzer in zijn hoofd gedron gen. De dood moet onmiddellijk zijn inge treden. De botsing was zóó hevig, dat het linker portier geheel uit de scharnieren ge rukt en ongeveer vier meter ver weggeslin gerd werd. De zware vrachtauto werd slechts licht be schadigd. Alleen de voor-as was ontzet en de linker-voorband gesprongen. Omdat de aanrijdende auto, die na de bot sing 3/4 slag was omgedraaid, op het midden van de nrijweg terecht was gekomen, zag de politie, die met Burgemeester Jhr. J. P. W. van Doorn aan het hoofd heel spoedig ter plaats was, zich genoodzaakt het rijverkeer om te leggen. Het verkeer uit Haarlem moest den Kadijk op en de wagens uit de richting Bennebroek moete snde Prinselaan inrijden. Nadat foto's van de situatie waren ge maakt, werd het lijk van het slachtoffer te negen uur naar het lijkenhuisje op de Al gemeene Begraafplaats te Heemstede ver voerd. De auto werd per kraanwagen wegge sleept. Het verkeer werd daarna weer vrij gegeven. - Een wielrijder, komende uit de richting Haarlem, hoorde op den Heerenwgg plotse ling een hevigen slag. In de verte zag hij nog juist de aanrijdende auto 3/4 slag om slaan. De bestuurder van de vrachtauto, een ge moedelijke Brabander, die natuurlijk hevig geschrokken was, vertelde ons niet te kun nen begrijpen, waarom de bestuurder van de personenauto zoo plotseling geheel naar links de nweg overstak. „Het kan zijn, dat de man, die wel een vaart van 70 K.M. moet hebben gehad, plotseling de macht over het stuur verloor of dat hij vergat te remmen toen hij mijn wagen plotseling zag. Ik reed zelf met een vaart van 30 a 35 K.M. geheel rechts van den weg. Hoewel de afstand heel kort was, zag ik de botsing in dit ondeelbaar kort oogenblikje toch aankomen. Ik stuurde mijn wagen direct langs de boomen en stopte maar ook al had ik kans gezien mijn wagen achter de boomen te krijgen, dan was deze botsing toch onvermijdelijk geweest. Ik vind het zielig voor dien jongen kerel, maar ik ben natuurlijk blij, dat ik er zoo goed afge komen ben. Ik heb alleen maar een schram door het brekende glas in mijn gezicht ge kregen". De talrijke nieuwsgierigen werden door dé politie op een behoorlijken afstand gehou den. LEDENVERGADERING „ALGEMEEN BELANG". In de laatst gehouden ledenvergadering van de coöperatieve broodbakkerij „Algemeen Belang" is toegezegd dat ter bespreking van enkele aangelegenheden een nieuwe leden vergadering zou worden uitgeschreven. Het bestuur heeft thans aan de leden medege deeld, dat deze vergadering in de 2e helft van September zal worden gehouden. AUTÜBOTSING BOOR VERKEERSFOUT. Op den hoek van de Vondellaan en den Velserweg ontstond een aanrijding tusschen twee auto's, doordat één van de bestuurders verzuimde voorrang te geven aan een auto, die uit de richting Velsen naderde. Een aanrijding was niet meer te vermijden. Pre cies op het kruispunt botsten de wagens tegen elkaar. De gevolgen bleven tot mate- rieele schade beperkt. De inzittenden van beide auto's bleven ongedeerd. Bij onderzoek bleek dat van de auto; die het ongeval ver oorzaakte, de remmen, niet functionneerden. Tegen den bestuurder is proces-verbaal op gemaakt. HONKBAL IN HET SPORTPARK. Bij de uitvoeringen van de gymnastiek- vereeniging Turnlust, welke ieder jaar op Koninginnedag in het Gemeentelijk Sport park worden gehouden, werden tot nog toe demonstraties gegeven van takken van sport, die in Beverwijk vrijwel onbekend waren. Het bestuur van de vereeniging Koninginne dag heeft thans voor de feestviering op 31 Augustus a.s. een honkbalwedstrijd aan het programma toegevoegd. Twee ploegen uit de eerste klasse van den Nederlandschen Honk- balbond zullen in het Sportpark een propa- gandawedstrijd spelen. In de teams zullen eenige spelers worden opgenomen, die Ne derland in internationale wedstrijden ver tegenwoordigden. JHR. W. A. BEELAERTS VAN BLOKLAND OVERLEDEN In den afgeloopen nacht is jhr. dr. Willem Adriaan Beelaerts van Blokland, griffier der Eerste Kamer der Staten Generaal te Ooster beek, overleden tengevolge van een bloedver giftiging. De overledene vertoefde op het landgoed „Transvalia" een buitengoed van de familie Beelaerts van Blokland, waar hij zijn zomervacantie placht door te brengen. Jhr. dr. W. A. Beelaerts van Blokland werd 1 Januari 18S3 te Den Haag geboren. Van 1885 tot 1898 volgde hij het onderwijs op de H.B.S. te Den Haag, van 1900 tot 1903 het gymnasium te Schiedam. In 1903 begon hij met zijn studie in de rechtswetenschappen aan de Leidsche universiteit, waar hij in 1907 promoveerde. Van 19ü9 tot 1924 was hij secretaris van den Hoogen Raad van Adel, van 1916 tot 1921 was hij lid van den gemeenteraad van Wassenaar. In 1919 werd hij lid van den Onderwijsraad, van 1919 tot 1929 was hij commies-griffier dei- Eerste Kamer, waarvan hij in 1927 tot grif fier werd benoemd. Sinds 1924 was jhr. Beelaerts van Blokland lid van den Hoogen Raad van Adel. Hij publiceerde in 1907 een dissertatie over „Stichtsche, Gaasbeeksche en Overijsselsche leenen, gelegen in Gelderland". In 191u ver scheen van hem ,,De practijk van het leen recht in Gelderland". Voorts schreef hij tijdschriftartikelen op historisch en genealogisch gebied, waarop hij autoriteit was. Jhr. Beelaerts van Blokland was Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Naar aanleiding van het overlijden van jhr. Beelaerts van Blokland zijn het kabinet van den voorzitter en de vertrekken van den grif fier en van de griffie van de Eerste Kamer der Staten-Generaal gesloten. meldt: Hoogste barometerstand 772.8 m.M. té Haparanda. Laagste barometerstand 743.4 m.M. te Vestmanoer. en voorspelt: Zwakken tot matigen Oostejijken tot Zuide lijken wind. Helder tot licht of half bewolkt. Droog weer, behoudens geringe kans op on.- weer. Warm. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Stilstand. Thermometer 75 F. 58 F. 64 F. Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5460 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 10.12 uur; n.m. 10.55 uur. Zaterdag v,m. 11.44 uur; n.m. uur. Zondag v.m. 0.20 uur; n.m. 1.02 uur. VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur water 68 F. Temperatuur lucht 68 F. Een eigenaardige schildpad. Op de eilandjes van 't Kanaal van Mozambique leeft een schildpad, die onder zijn schild een zak draagt, die hij af en toe vol water laat loo- pen en dan een reisje te land maakt om in de wildernis zich ie goed te doen aan plan- tenvoedsel. Krijgt ze onderweg dorst, dan doet ze zich te goed aan 't water uit den verborgen zak. Ook dorstige jagers maken dikwijls jacht op deze dieren om zich van water te kunnen voorzien. Hoe komt Veendam 2211 de slang in zijn wapen. Veendam, dat ook gesticht is door Adriaan Geerts Wildervank. stichtte in 1662 een kerk aldaar, om te voldoen aan een be lofte zijner vrouw. Deze was namelijk na een wandeling in 't veen op een zonnige plek in slaap gevallen en toen ze ontwaakte kwam ze tot de ontstellende ontdekking, dat een ad der zich om één harer armen gekronkeld had. Ze deed nu de gelofte, dat ze, als God haar in 't leven spaarde, op deze plek een kerk zou bouwen en ter herinnering aan deze gebeur tenis kreeg Veendam tevens de slang in zijn wapen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 Augustus. Bevallen 16 Augustus: M. M. SmitHorn, z.; 18 Augustus: J. v. Thuijne—Schouten, d.; M. P. C. HeeremansHuiberts, z.; C. C. H. Snij dersSchroder, d.; 19 Augustus: W. T. Veer man—John, z.; P. W. Heeringv. d. Mandele, d.; G. G. de Vosv. d. Heide, d.; J. Stee manKraan, d.; D. Post—'Wijts, z.; M. O. van EgmondAlshut, d. en z. Overleden 18 Augustus: J., 4 mnd„ z. v. J. F. Klooster, Wichersstraat; 19 Augustus: T. v. d. Stoop, 62 j., Schoterveenpolder; 20 Augustus: T. Kosterman—Bakker, 3* j., Staringstraat.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6