UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN HET GEHEIMZINNIGE EILAND. |KraXNDA"G 26 A'Ü'GUSTUS' 193^ Washington contra Moskou. Amerikaansche regeering protesteert tegen de plannen der Sovjet-Unie. Duitsche minister van financiën spreekt zich tegen devaluatie uit. Amerika. Senaat keurt de gewijzigde neutraliteitswet goed. Met 77 tegen 2 stemimen heeft de Senaat het neutraliteitsontwerp, in den eenigszixxs gewijzigden vorm, die door het Huis van Afgevaardigden werd goedgekeurd, eveneens aangeno men, ondanks de heftige critiek, die het heeft uitgelokt. De Senaat is van oordeel, dat de wet geen „internatio- haal dwangbuis" is en als een vre- desgebaar moet worden beschouwd. De wet is thans ter onderteekening door president Roosevelt, naar het Witte Huis gezonden. De neutralteitswet bevat thans de volgen de punten: Afkondiging van een uitvoerver bod tot 1 Maart 1936 van wapens naar oor logvoerende staten, of zij al dan niet tot de aanvallende partij behooren; verbod aan alle Anierikaansche schepen oorlogsmateriaal te vervoeren en oorlogvoerenden aan boord te hemen; instelling van een ministei'ieele com missie. welke door middel van vergunningen den uitvoer moet regelen; de president wordt gemachtigd te verbieden, dat duikboo- ten van oorlogvoerenden Amerikaansche ha vens binnenloopen en maatregelen te nemen, dat duitóbooten niet in strijd met die bepa ling kunnen handelen; tenslotte mag de pre sident beletten, dat schepen uit Amerikaan sche havens soldaten en munitie naar sche pen van oorlogvoérende staten, die buiten gaats liggen, overbrengen. De democratische senator Robinson ver klaarde na afloop der zitting met nadruk: ..De Vereenigde Staten zullen aan geen enkelen Europeeschexx oorlog deelnemen. Indien een Europeesche natie meent, dat de Amerikaan sche regeering door haar onderdanen of met geld zal medewerken aan de regeling van Europeesche geschillen, anders dan door vre delievende raadgevingen, dan vergist zij zich." Regeering protesteert teeen de plannen der Sovjet-Unie. Het departement van buitenland- sche zaken heeft energiek geprotes teerd bij de Sovjet-Russische regee- ring tegen zekere activiteit, welke het Komintern-congres ontplooide, waar de gelegeeerden een programma opstelden, dat de communisten in de toekomst moeten volgen. Het ministerie is van oordeel, dat de Russische regeering hier de over eenkomst' schond, welke werd gét'rof- V.'fen 'bij het herstel van de diploma'-/ tieke betrekkingen en waarvan de normale vriendschapsbetrekkingen afhankelijk zijn, n.l. dat beide re geeringen niet zullen ingrijpen in de binnenlandsche aangelegenheden van beide landen. Duitschland. Nieuwe straffen ingesteld. De commissie voor de opstelling van het nieuwe wetboek van strafrecht heeft naar Reuter, meldt in tweede lezing het ontwerp aangenomen, dat o.a. twee nieuwe onteerende straffen instelt. De eene is dat ter dood ver oordeelden of diegenen, die zich schuldig heb ben gemaakt aan ernstige misdaden tegen het gemeene recht, „in den ban" worden gedaan. Ten tweede kunnen ter dood veroordeelden en diegenen, dit tot levenslang, of straffen van twee tot tien jaar zijn veroordeeld, eerloos worden verklaard, waarbij echter een tijds beperking kan worden vastgesteld. Laatstge noemde straf brengt tevens liet verlies mede van functie, titels, decoraties en bepaalde be voegdheden,. zooals het uitoefenen van de ouderlijke macht en het afleggen van een eed. Minister van financiën contra devaluatie. Voor een wederaanknooping der handels betrekkingen tusschen de landen moeten twee voorwaarden worden vervuld, aldus ver klaarde rijksminister van financiën, graaf Schwerin von Krosigk gisteren in een rede voering op de Leipziger Messe, nl. opheffing der handelsbelemmeringen en het ordenen der nationale huishoudens. Een reeks van landen heeft een poging gedaan, om door ontwaarding van hun va luta's de crisis te boven te komen en zij be velen dit geneesmiddel ook aan die landen aan, die dezen weg tot dusver niet wilden gaan. Wij willen andere landen geen aanbe velingen doen omtrent de wijze, waarop zij hun crisis onder de knie moeten krijgen. Wij willen echter evenmin, dat ons van alle kanten rijkelijk raadgevingen toevloeien of dat op onze maatregelen critiek wordt ge oefend. Wij wijzen daarom ook den raad af om over 'te gaan tot waardevermindering van de munt, die in verschillende landen iets heel verschillends beteekent en volkomen verschillende gevolgen kan hebben. Wat het consolideeren van het binnen landsche economische leven betreft, aan deze voorwaarde, aldus spreker is in Duitschland voldaan. De in de bestrijding van de werk loosheid bereikte resultaten zijn het gevolg geweest van een actieve en stoutmoedige fi- nancieele en economische politiek geweest. Voor een deel is de economische herleving ook te danken aan de wederinvoering van de algemeene dienstplicht en den opbouw van leger en vloot. Voor deze werkverschaffing zijn credieten op korten termijn opgenomen. Nu behoor ik nog tot die ouderwetsche lie den zeide spr. die gelooven. dat cre- diet volgens de definitie van het begrip iets is, dat terugbetaald moet worden en in de afwikkeling van de voor de werkver schaffing opgenomen credieten ligt een taak, waarvan grootte en moeilijkheid volstrekt niet mogen worden onderschat. De afwikke ling kan alleen geschieden doordat de cre dieten door net opnemen van overeenkom- st-ige bedragen op de gewone begrooting te rugbetaald of wel door-omzetting in leenin gen op langen termijn gefundeerd worden. Italië, Mussolini's zoons en schoon zoon naar Afrika. Uit Napels is Zaterdag het grootste troe pentransport, dat tot nog toe naar Oost- Afrika is gegaan, vertrokken. Te 19 uur precies lichtte de „Saturnia" met de zoons van Mus solini aan boord, het .anker. Behalve de vlie gerkapiteins Bruiio en Vittorio MussDlint, be vond zich ook de schoonzoon vaixtoehüu'ce..-de propagandaminister Graaf Ciano aan 'boord. Tegelijkertijd vertrokken de 500 zwarthemden van het Toscaansche legioen „Fernando Fer- ruci", behoorende tot het regiment ,.23 Maart". Een onafzienbare menschenmenigte had zich bij de haven verzameld. Alle Italiaansche onx- roepzenders verspreidden het verslag van dit vertrek, waarvoor de secretaris-generaal der fascistische partij. Starace, en de chef van den staf der fascistische militie Generaal Teruzzi, naar Napels waren gekomen. Ook Graaf Ciano's echtgenoote, Edda CianoMussolini, was met haar schoonvader, den Kamerpresi- den Graaf Ciano, naar Napels gekomen om af scheid van haar man en broers te nemen. Onder oorverdoovend gejuich der menigte en onder de klanken van de „Giovinezza" voe ren de schepen de haven uit. Bij het begin der manoeuvres. Onderstaatssecretaris Basitrucci die Zon dag in Bozen is aangekomen, heeft in den loop van den avond de buitenlandsche en de Italiaansche vertegenwoordigers van de pers ontvangen, wien hij eenige mededeelin- gen verstrekte omtrent de doeleinden, die het ministerie van oorlog nastreeft met de ma noeuvres van dit jaar. De voornaamste taak is de oefeningen ,,zoo dicht mogelijk de werkelijkheid te doen benaderen en den troepen de grootste moei lijkheden te overwinnen te geven". Het zwaartepunt ligt op het gebruik en de beproeving van de gemotoriseerde strijd krachten, die vooral in Alpengebied moeilijk te hanteeren zijn. Het terrein is in overeen stemming met dat, wat de Italiaansche troe pen in geval van ernst inderdaad zouden ontmoeten. De motoriseering is noodzakelijk aangezien de troepen thans snel in het veld geworpen, d.w.z. snel getransporteerd moe ten kunnen worden. Italië heeft derhalve de nieuwste technische middelen aangeschaft en bezit voor alle wapenen en transportmid delen modellen uit de laatste jaren. Japam. Geen troepen naar Abessynië. De Japansche regeering heeft ervan afge zien. troepen naar Abessynië te zenden, daar er, naar in de motiveering wordt verklaard, slechts drie Japanners in geheel Abessynië wonen. Canada. Succes voor de sociale credietbeweging. Bij de- provinciale, verkiezingen in den Ca- naae eschen staat Alberta heeft de „Sociale Credietbeweging" de meerderheid behaald. De verkiezingen zijn nog niet ten einde, doch de partij verkreeg reeds 37 van de 63 zetels, en vermoedelijk zal zij nog meer verkrijgen. Tot nu toe werden 2 liberalen en 1 conservatief ge kozen. Frankrijk. Wegenbouw geeft werk aan 15000 arbeiders. De minister van arbeid presideerde Zater dag de zitting der technische -commissie voor de uitvoering van groote werken ter bestrij ding der werkloosheid. De commissie behandelde - o.a. een voorstel, ingediend door den minister van openbare werken, betreffende den aanleg van eenige groote verkeersaders, die voor het nxëerendeel van internationaal belang zullen zijn, en zul len worden gevormd door de verbreeding van bestaande wegen .terwijl zij geen enkelen over weg of wegkruisixxg zullen hebben. De aanleg van deze autostrada's zal aan 15.000 arbeiders werk verschaffen. De kosten belobpen 550 millioen frs. Het instortingsongeluk te Berlijn. Eerste lijken thans gevonden. Pas Zaterdagmiddag te half zes heeft men bij het opruimingswerk in de Hermann Goe- ringstrasse te Berlijn de eerste drie lijken van de bedolven arbeiders gevonden. De drie lijken werden ontdekt in de 7 Meter breede tunnelgamg die men door het aanleg gen van een nieuwe, open schacht had kunnen naderen. Het duurde geruimen tijd alvorens men de lijken had bevrijd en pas te ruim 7 uur kon het eerste lijk naar den tuin van het mi nisterie worden gedragen. Toen alle drie lij ken bevrijd waren werd het werk ten teeken van rouw gedurende 5 minuten gestaakt, waarna zij naar het lijkenhuis in de Hanno- versche Strasse werden overgebracht. Zondag is men bij- het bergingswerk nog op een vierde lijk gestooten, doch dit kon nog niet geborgen worden. Van de gevonden lijken zijn thans twee herkend. Gisteren heeft rijkskanselier Hitier per soonlijk een bezoek gebracht aan de plaats van het instortingsongeluk in de Hermann Goeringstrasse, waar hij zich uitvoerig liet inlichten over de reddingswerkzaamheden en den stand van het onderzoek naar de oor zaken. DEEL VAN DE SPOORLIJN ADDIS ABEBA— DJIBOETI WEGGESPOELD. De spoorlijn tusschen Addis Abeba en Dji- boetï is door de hevige regens gedeeltelijk ver nield. Over een lengte van 200 meter zijn de rails weggespoeld. Het herstelwerk wordt zoo rpoedig mogelijk gedaan. Jodenhaat viert hoogtij. De jongste maatregelen in Duitschland. De Joodsche perscommissie voor bijzondere berichtgeving zendt- ons een lijst met de na men van Duitsche steden, dorpen of badplaat sen, waar Joden of niet-Ariërs niet meer mo gen wonen, „cngewenscht" zijn, hun vacantie niet meer kunnen doorbrengen of waar hun de toegang tot de publieke bad- en zwemin richtingen wordt geweigerd: Alle vermelde maatregelen zijn in 1935 genomen. Uit de opgave blijkt, dat de antisemitische actie tot in alle hoeken van het Rijk is door gedrongen. Een deel der genoemde plaatsen wordt ook door Nederlanders veel bezocht. In •een aantal gevallen ^erd den Joden eexxvou- di^wég=mëdegedëeld. dat-Mj: de gemeente bin nen een bepaald aantal uren moesten vei'la- ten (o.a. Rottach-Egern, Bad Toelz, Lychen). In tal van andere plaatsen wordt, veelal door middel van borden, bekend gemaakt, dat Jo den geen toegang hebbexi (o.a. Chemnitz, Neu- Strelitz, Bad Diirkheim. Honnef, Breslau, Arxxsdorff) of wel „ongewenscht zijn" (o.a. in de Harz, Breinen, Schwerin, Marienwerder, Frohnau bij Berlijn). In steden als Karlsruhe, Augsburg, München, Dresden exi Ulm zijn de gemeentelijke zweminx-ichtingen voor de Jo den gesloten. Bij dorpsingangen in Franken land waar de beruchte Julius Streicher de hoogste autoriteit is kaxi men borden aan treffen met het opschrift: „Fort! Judenreiixer Ort". Voordat rnexi Stamm.hamm (Zwarte Woud) betreedt wordt men er door opschrif ten op attent gemaakt, dat „Jodenzwijnen niet gewenscht" zijn en het record slaat ver moedelijk Ratzebuhr in Ponimex'en, waar, vol gens het officieele Duitsche Nieuwsbureau, op een bord de mededeeling „Joden, motten en luizexi gaan deze stad op eigen risico binnen" te lezen staat. De meeste der opgesomde gevallen zijn ont leend aan Duitsche, sommige aaxi Nedex'land- sche, buitenlandsche en Joodsche- bladen. Behalve door het feit, dat talrijke hotels en pensioxis voor hexx .gesloten zijn, worden de Joden ook nog getroffen door de verordening van dexx Rijksbond van Jeugdherbergen, waar bij bepaald wordt, dat „pex-sonen, die tenge volge vaxi hun aangeboi'exx aanleg door het Duitsche volk als vreemd worden gevoeld" irx de Duitsche jeugdherbergen geen tehuis kun nen vinden. Sneltrein LembergKrakau tot ontsporing gebracht. Slechts twee personen gewond. Bij Molo Polska; 9 K.M. van Lemberg, is, naar Reuter meldt, een aanslag gepleegd op den sneltrein LembergKx-akau. Over een afstand van. vier meter waren de rails losgeschroefd. De machinist x*emde onmiddellijk en hoewel een aantal rijtuigen ontspoorden, zijn slechts twee personen gewond. Men acht het niet onmogelijk, dat hier sprake is van sabotage door revolutionaire elementen, wellicht leden, van een, Oekraïnsch genootschap VLIEGWEDSTRIJD IN ITALIë EISCHT DRIE DOODEN. Tijdens de Zaterdag begonnexx interna- tioïiale wedstrijdvlucht ..Raduno del Littorio" een der belangrijkste evenementen op vlieg- sportgebied in Italië, is een ernstig ongeluk gebeurd, waarvan drie der beste Italiaansche vliegex's het slachtoffer zijn geworden. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak stortte het vliegtuig, waarin zich de piloten "ebastiano Bedendo, Giovapni Tessore en Vicastrino bevonden, te Ottigliom (nabij Alessandria in 'Nooid-Italië neer. De vliegers kwamen allen om het leven. RECORD VAN DEN VLIEGER DELMOTTE Uit Marseille wordt gemeld, dat de Fran- sche vlieger Raymond Delmotte boven het vliegveld Istres het snelheidsrecord over een afstaxid van 1000 K.M. op een gesloten par- coux-s van 50 K.M. heeft verbeterd door een gemiddelde uursnelh'eid te bereikerx van 450.382 K.M. Hij startte gisterochtend, hoewel het. weer regenachtig was, te 11.45, in 16 seconden met een aanloop van 600, en hij daalde te 14.03 uur. Zijn grootste snelheid, waarmee hij het parcours vloog, bedroeg 455.696 K.M. per uur. Het oude record stond evexieens op naam van Delmotte met eexi gemiddelde uursnelheid van 447.371 K.M. Evenals de vorige recordpogingen vloog Delmotte met een Caudron-Renault-machine. Brandende kolenmijn afgesloten. Vuur eischt zeven dooden en 14 gewonden. LONDEN, 25 Augustus. In de kolenmijn te Elmsall in Yorkshix-e, waar Vrijdag tengevolge van een ontploffing zevexx mijnwerkers wer den gedood en veertiexi gewond, woedt het vuur nog steeds voort, zoodat men gisteren besloten heeft, de mijn te sluiten. Door het aanleggen vaxx een brandmuur waardoor de brandende gangen luchtdicht worden afge sloten, hoopt men het vuur tot stilstand te brengen. (A.N.P.) HITLER IS WEER GOED BIJ STEM. Het D. N. B. meldt uit Berlijn: In het voor jaar heeft de Fuehrer geleden aan een steeds toenemende heeschheid, waarvan hij vooral veel last had bij zijn laatste groote rede in dexi Rijksdag. Prof. von Eicken vond als oorzaak hiervan een polyp aan den rechterstemband, welke hij op 23 Mei operatief verwijderde. De stem van den Fuehrer werd weer helder. Thans is wederom een onderzoek ingesteld, eix gebleken is, dat de stembanden weer ge heel normaal zijn. Begrafenis P. Volger. Zeer veel belangstelling. Haarlem. Onder groote belangstelling werd Zater dagmiddag op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer P. Volger, in levèn onderwijzer en directeur van het Consultatiebureau voor Alcoholisme. Aanwezig waren o.nx.: de wethouder van onderwijs, de heer A. G. Boes, mir. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, voorzitter en de heer W. P. J. Overmeer, secx-etaris van den Re- classeeringsraad alhier; mr. Th. F. Raedt, rechter in de Arrondissemexits-Rechtbank; ds. J. H. Ledeboer, directeur van het Cen- traal Bureau van Reclasseeringsinstelliixgen te Amsterdam; mr. P. Blanke voort, secreta ris der afd. Haai'lem van de Ned. Vereen, tot zedelijke verbetering van gevangenen; mr. A. J. M. Tonino en J. G. A. Klein voor de R.-K. Reclasseeringsvereeniging; de heer F. II. Richters voor de Prot. Chr. Reclassee ringsvereeniging; de heer H. Hylkema, secre taris van „Pro Juventute" en de heer E. Cousyn, oud-directeur der strafgevangenis alhier. Ook uit de kringen der drankbestrijding waren velen vertegenwoordigd. Zoo merk ten wij op de heeren: H. Ploeg Jr., uit Utrecht, secretaris van het hoofdbestuur der Ned. Vereen, tot afschaffing van alcohol houdende dranken: P. Spiering, voox-zitter der afd. Haarlem van de Nat. Ghr. Geheel- onthoudersvereeniging; dr. L. Coenen, be stuurslid der Vereen, tot instandhouding van een consultatiebureaxx voor alcoholisme; J. H. Varekamp, directeur van genoemd Con sultatiebureau te Amsterdam en P. Kion, waarnemend -leider van het bureau te Haar lem en het bestuur der Federatie Haarlem van de Ned. Vereen, tot afsehaffixig vaxi al- cohollioudende dranken. ,T Üit.'andere Kringen waren' xiog aaixwezig de Heeren: S. C." dë' Haas vhn'Döl-ssef, di recteur van Maatschappelijk Hulpbetoon, alhier; Joh. Visser, lid van den Raad; W. A. J. van de Kamp, oud-Raadslid; S. P. Doek, voorzitter vaxx de Federatie Haarlem der S. D. A. P. -en mevr. Droog-Deckers, te Heem stede, lid van de Genx. Commissie voor Na zorg. Voorts vele onderwijzers, waarbij het per soneel van school 16 (Linschotexxstraat) waaraan de ontslapene vei-bonden was, het bestuur der afd. Haarlem va,n den Bond vaxx Ned. Onderwijzers en verder vele leerlingen en oud-leerlingen van den heer Volger. Toen de kist gedaald was én vele bloem stukken roxxdom de groeve waren geschikt, trad als eerste spreker wethouder A. G. Boes naar voren, die de tolk was van het gemeentebestuur, toen hij den overledene daxxkte voor wat hij voor het onderwijs te Haarlem. dat hij 23 jaren diende, heeft ge- daaxx. Volger was een man van groote kunde, een leëx-meester. maar meer nog een opvoe der. De jeugd, die hij geleid heeft, zal hem daarvoor dankbaar zijn. Het Haarlenxsch onderwijs heeft door zijxx heexxgaaxx eexx on herstelbaar verlies geleden. Spr. vestigde ver der de aaxxdaclxt op het vele, dat de over- ledeixe op het gebied van drankbestrijding en reclasseering heeft gedaan, en waarvoor hem ook groote dank toekomt. De heer H. M. van der Hart, hoofd van school 16, sprak namens het personeel dier school exx prees dexx ijver exx de nauwgezet heid, waaxmede de heer Volger steeds zijn taak aan de school vexwulde. Hij is midden uit zijn werkkring 'weggerukt en zijn heexx gaaxx beteekent voor de school een groot ver lies. Hij was een uitstekend onderwijzer en ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Vlug stortte de draak zich in het water; Thijsje kwam er achter aan en is wat in zijn schik maar kobold Ges heeft geen plezier, want zonder fluit heeft Hij geen nxacht over het monster. Vuistschuddend staat hij op den kop vaxx dexx draak exx Thijsje deixkt: „Hoe je er afkomt xxxoet je zelf maar zien!" Panopoclès zegt tot zichzelf: „Nu nxag ieder fluiten wat hij fluiten Wil ik zit in het water ên ik blijf er!'' een groot paedagoog. Straks zal zijn plaats door een ander wordexx ingenomen, maar de lichtende heriixneriixg aan hem zal blijven. Zijn collega's, die zooveel in hem verliezen! zullen er een eer in stellen, het voorbeeld van collegialiteit exx werklust, dat hij steeds gaf. te volgen. De heer H. Ploeg Jr. sprak zeer geroerd woorden vaxx dank voor de toewijding, waar mede de heer Volger de zaak der drankbe strijding heeft gedieixd. Het is hard, dat in dezen tijd dergelijke xxxenschen aan de be weging ontvallen. Spr. weidde vervier uit over de uitstekende eigenschappen die den heer Volger sierden. Zelden heeft dan ook een sterfgeval zóó hen, die er van hoorden, ont roerd als dit. Mr. Heerkexxs Thij ssexx vestigde er de aandacht op, dat de heer Volger jaren lang een groot deel van zijn tijd aan den reclasseex-ingsarbeid heeft gewijd. De Haax-- lemsche Reclasseeringsraad is hem daarvoor innig dankbaar. Hij heeft gewerkt, zoo lang het voor hem dag was, dat, hij arbeidde dag en nacht. De Haarlemsche reclasseering be seft het groote verlies, dat zij door zijxx heen gaaxx heeft geleden. De heer J. H. Va re kamp zeide, dat hij den overledene in zijn arbeid voor het Con sultatiebureau voor Alcoholisme steeds meer had leex-en waardeeren. Altijd stond hij klaar om xxxenschen, die zijn hulp noodig hadden, die hulp te bieden. Ook xxog, toen zijïx gezondheidstoestand al achteruitgaan de was. Volger zal ninxmer vergeten worden, Ilii was eexx xxobel mensch. Mede ïxanxens den wethouder voor de werk- loosheidszorg, die door ambtsbezigheden was verhinderd exx ook namens het pex-soneel van Maatschappelijk Hulpbetoon, sprak de di recteur van dien dienst, de heer S. C. de Haas va xx Dorsser, woorden van dank voor het vele, dat de. overledene heeft ge daan. Nadat de heer G. van Hees evexxeens uiting had gegeven aan gevoelens van dank baarheid en waardeering wees eexx bestuurs lid der afd. Haarlem vaxx de Nationale Ge- heelonthoudex-svereenigixxg op de liefde waar mede de heer Volger steeds gestreden heeft voor de groote, heilige zaak der geheelont- houdixxg. „Wij zullen trachten", aldus spr., „nxet elkander zijn ideaal te verwezexxlijken". Namens de Vrijz. Hervormden sprak ten slotte Ds. Kastein woordeix van waardeering, berusting en troost. Een bi-oeder van dexx overledene zeide. hoe bemind de thans ontslapene in dexx familie kring was. Ofschoon hij veel tijd offerde aan zijxx werk. vond hij toch ook tijd, om zich aan zijn familie te wijden. Hij heeft enorm veel voor anderen gedaaix. Tenslotte dankte spr. alleix voor de betooxxde belangstelling. i ^iiiiiiiiiiiiiii,|ll,|""iiiiiiiiiiiiiinini||lllll|,l,iiiinniii!iininn||1®iï,,"iiiiiin DINSDAG 27 AUGUSTUS. HILVERSUM 1875 M. AVRO-Uitzending. 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Ge wijde muziek. 10.30-Voordracht E. Kellenaers, 11.GO'Ensemble Lismonde exx Gram.pl. 12.45 KóvacS' Lajos' orkèst. 1.30 Grarn.pl.. 2.15. Ka mer-orkest Van der'Pas uen Gram.pl; 4.15 Granx.pl. 4.30 Radiokinderkoorzang olv. J. Ha mel. 5.00 Voor kleine kinderen. 5.30 Het Lyra Trio. 6.30 RVU. Dr. H. Gerversmaii: Het Land vaxx Wilhelm Teil. 7.05 De AVRO-Decibels olv, E. Meexxk. 7.30 Radiovolkszaxxg olv. P. C. Poort man. 8.00 Berichten, 8.05 Vervolg der AVRO- Decibels. 8.30 20 Minuten vóqr Clinge Dooren- bos. 8.50 Omroeporkest olv. N. Treep. 9.30 Luit. ter Zee M. S. Wytema vertelt v. d. tocht der K XVIII. 9.50 Omroeporkest olv. N. Treep. 10.35 Ik ben vaxx de week ixx/bijgeweest. 10.45 Granx.pl. 10.50 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.00 Berichten. 11.10 Kovacs Lajos' orkest, 11.30—12.00 Gram.pl. HUIZEN 301 AL KRO-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 8.45 Hoogmis. 10.30 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Grampl. en orkestconcert. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gram.pl. 3.15—4.30 Lezing. 4.45 Schlagermuziek. 5.15 Koorcoxxcert. 5.45 Gram.pl. en Schlagermuziek. 7.15 Causerie. 7.35 Gram.pl. 8.00 Berichten. 8.05 Orkestconcert exx Gram.pl. 9.30 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.35—12.00 Populair concert. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Orgelspel S. Torch. 11.50 Gram.pl. 12.20 BBC-Northern- orkest olv. Morrissoxx. 1.20 New Victoria-Cine- ma-orkest olv. Phasey. 2.20 Gram.pl. 3.05 Het Morier Trio. 3.50 Gram.pl. 4.35 Strijkkwar tet mxxxv. G. Lavelle (bariton). 5.35 Het Crook kwintet. 6.20 Berichten. 6.50 BBC-Northern orkest olv. Morrison. 7.35 Maurice Winxxick's Baxxd. 8.20 BBC-Synxphonie-orkest olv. Sir Henry J. Wood mnxv. solistexx. 10.00 Berichten. 10.20 Het Parkingtóh-kwintet mmv. B. Ban- xxerman (sopraan). 11.05 Causerie. 11.35—12.20 Sydney Kyte en zijn Band. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 12.35 Orkestconcert olv. Labis. 9.05 Orkestconcert olv. Aixdré. 11.10— 12.35 Dansmuziek. KALUNDBORG 1261 M 12.20—2.20 Concert uit Rest. „Ritz". 3.50 5.20 Omroeporkest olv. Mahler mmv. piano- solist. 6.05—6.35 Gram.pl. 7.50 Omroeporkest olv. Reeseix nxixxv. L. Preil (viool). 9.00 Zang exx piaxxo. 9.15 Hoorspel. 9.35 Viool-recital, 9.55 Reportage. 11.0512.20 Daxxsxxxuziek. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Gevar. concert. 2.35 Gram.pl. 4.20 Zaxxg exx piaxxo. 5.20 Gevar. con cert. 9.00 Piano-recital E. Grape. 9.30 Sym- phoixieconcert olv. Blunxer. 10.4011.20 Brahmsconcert olv. Knapstein. ROME 421 M. 9.00 Gevar. programma olv. P. Abel. 10.20 Orkestcoixcert olv. Paoletti nxxxxv. P. Puliti— Santoliquido (piano). BRUSSEL, 322 AI. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest olv. Dou- liez. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest olv. Douliez. 10.3011.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 AI. 12.20 Gram.pl. 12.50 Zang. 1.05 en 1.30—2.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Zaxxg. 6.50 en 7.30 Gram.pl. 8.20 Salon-orkest olv. Walpot, 9.40 Hooi'spel. 10.3011.20 Populair concert. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 Al. 7.20 Gevarieerd programma v. di Radio- t.entoonstelling. 10.20 Berichten. 10.40 Politiek overzicht, 11.05 Weerbericht. 11.20—12.20 Ver*, volg van 7.20, -

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2