Willy den Ouden op het Heemsteedsche Zwemfeest. DAMMEN HONKBAL ZWEMMEN BILJARTEN ATHLETIEK MA'A'ND'AÜ 26 AUG. '1935 1 De gedetailleerde uitslagen zijn als volgt: 400 Meter vrije slag dames. kamp. H. Z. B.: 1. C. Kann, H. P. C. 6 min. 59 sec. kampioene v. Haarlem; 2. H. Haase. Zignea 7 min. 48 sec.; 3. P. v. d. Schroeft, V. Z. V. 8 min. 21 4 5 sec.; 4. G. Mollevanger, V. Z. V. 8 min. 54 4/5 sec. 1500 Meter vrije slag heeren kamp. H. Z. B.: 1. A. v. d. Meer, Haarlem 26 min. 22 sec. kamD. H. Z. B.: 2. C. Zeeman, Haarlem 26 min. 30 1/5 sec.; 3. H. Bannink, Haarlem 27 min. 6 sec.; 4. F. v. Helsdingen, Haarlem 27 min. 17 1/5 sec.; 5. C. Beek, Haarlem 27 min. 17 4/5 sec.; 6. J. v. d. Boogaard, D. W. R. 27 min. 22 sec.; 7. C. Visman, V. Z. V. 27 min. 28 2,5 sec. 1500 Meter schoolslag heerenkamp. H. Z. B. I. D. v. Viersen, D. W. R. 27 min. 11 sec. kamp H. Z. B.; 2. H. J. Kollerie, D. W. R. 28 min. 17 2 5 sec.; 3. H. v. Heerde, H. V. G. B. 28 min. 37 1/5 sec.; 4. Hofman, Haarlem 30 min. 5 sec.; 5. Roeland, Haarlem 31 min. 30 sec.; 6. J. Oldenburg, V. Z. V. 31 min. 44 sec. Hoofdklasse-competitie Neder- landsche Dambond". Zaterdagmiddag was te Amsterdam een vergadering ter vaststelling van het wedstrijd programma voor de hoofdklasse-competitie, waarin o.m. werd bepaald de data der ont moetingen. 9 Sept.: Haarlem. Haarlemsche Damclub Van Embden". 10 Sept.: IJmuiden. Damclub „IJmuiden" „Jozef Blankenaar". 11 Sept.: Haarlem. Damclub „Haarlem"„Ge zellig Samenzijn". 17 Sept.: Zaandam. Damclub „Zaandam" Haarlemsche Damclub. 17 Sept.: Amsterdam, „Van Embden"Dam club „Haarlem". 19 Sept.: Amsterdam. „Gezellig Samenzijn" Damclub „IJmuiden". 24 Sept.: IJmuiden. Damclub „IJmuiden" „Van Embden" 25 Sept.: Haarlem. Damcl. „Haarlem"Dam club „Zaandam". 1 Oct.: Zaandam. Damclub „Zaandam" Damclub „IJmuiden". 1 Oct.: Haarlem. Haarlemsche Damclub Damclub „Haarlem". 8 Oct.: IJmuiden. Damclub „IJmuiden"— Haarlemsche Damclub. 14 Oct.: Haarlem. Haarlemsche Damclub Hilversumsch Damgenootschap. 16 Oct.: Haarlem. Damcl. „Haarlem"Dam club „IJmuiden". 22 Oct.: Hilversum. Hilversumsch Damgen. Damclub „Haarlem". 24 Oct.: Wormer. Damcl. „Wormer"Haar lemsche Damclub. 28 Oct. Haarlem, Haarlemsche Damclub „Jozef Blankenaar". 28 Oct.: IJmuiden. Damclub „IJmuiden" Hilversumsch Damgen. 30 Oct.: Haarlem. Damcl. „Haarlem"Dam club „Wormer". 5 Nov.: Amsterdam. „Jozef Blankenaar" Damclub „Haarlem". 7 Nov.: Wormer. Damclub „Wormer"—Dam club „IJmuiden". 7 Nov.: Amsterdam. „Gezellig Samenzijn" Haarlemsche Damclub. H. H. C. IIDe Duvianen (1113) De Duvianen moesten Zondagmiddag voor het kampioenschap van 2 A strijden tegen H. H. C. II. Deze strijd is den Velsenaren niet meegevallen en vooral in liet begin zag liet er naar uit dat zij zelfs het ééne punt, voldoen de om nummer één te worden, niet zouden halen. Kwart over twaalf gaan de Duvianen als eerste aan slag. Het team telt één inval ler. Voor H. H. C. staat P. Kleve op de werp- plaat. Ondanks honkslagen van Buis, Win ter, Damgen, Stam en Van Westen weet Du vianen in vier innings slechts twee runs te scoren. Daarin werden zij dan nog door ver schillende fouten der H. H. C.-reserves ge holpen. In deze beurten had Kleve als werper veel succes. Voor de Velsenaren stond eerst G. van Dijk op de werpplaat. In de eerste beurt boek te hij wel driemaal drie slag, maar hij had daar zes spelers voor noodig. C. Mulder sloeg hem voor drie honken. In de tweede beurt was Van Dijk veel minder, terwijl het veldwerk der Velsenaren wemelde van fou ten. J. de Brie kwam thuis door een fout- Kleve door twee fouten, C. Mulder idem, ter wijl er tijdens den loop van Holster zelfs drie fouten gemaakt werden. En dat allemaal na dat er al twee nullen gevallen waren, 't Is echter wat veldwerk betreft de eenige slechte innings der Velsenaren geweest. Na dit slech te begin ging Buis werpen en nu was het scoren der H. H. C.'ers zoo goed als ge ëindigd. In de vierde ining werd Rol in het verre veld uitgevangen. Kleve was van het derde honk gaan loopen, kon niet meer terug en de Duvianen noteerden een keurig dubbel spel. Ook in de 5e innings werd keurig gespeeld Buis wierp tien keer den bal en toen waren De Brie, Roozeboom en Van der Lande uit op drie slag. Het werpen van Kleve werd in de tweede helft van den wedstrijd aanmerkelijk min der. Er viel nog al eens een keertje vier wijd, terwijl De Weers en Stam goede slagen ga ven Zoo kwam het dat de Duvianen lang zaam aan den achterstand inhaalden. In de zesde inning zorgde De Weers voor den ge lijkmaker en toen Stam ook nog binnen kwam. was de stand na zes innings 109 voor Duvianen. Beide partijien hebben daarna nog foyee inninigs gespeeld. Kleve werd tenslotte nog- vervangen door C. Mulder, maar deze ver andering baatte H. H. C. niet meer. De Duvianen wisten nog drie runs te scoren, en te zorgen dat H. H. C. het tot nog slechts twee bracht. Na zwaren strijd wonnen dus De Duvianen met 13—11 en daarmee het kampioenschap van klasse II A. De cijfers der innings zijn: Duvianen: 1, 1, 1, 0, 3,-4, 0. 3 13. H. H. C. II: 2, 7, 0, 0, 0, 0, 1, 1= 11. Daar Haarlem II kampioen is van klasse II B wordt op Zondag 1 September op een nader te bepalen terrein de wedstrijd Du vianen I—Haarlem II om het kampioenschap van de tweede klasse gespeeld. H. H. C. schakelt Blauw Wit uit. HjH.C. heeft Zaterdagmiddag de keurige prestatie geleverd Blauw Wit uit te schake len voor de bezetting der eerste plaats. De eindstand 1811 kwam na een span- nenden wedstrijd. Eerst stond H.H.C. voor, toen wist Blauw Wit gelijk te maken en later zelfs voor te komen. Daarna kwam ech Ook waterpolo en schoonspringen boeiden vele toeschouwers. Zondagmiddag hield de Heemsteedsche Polo club haar jaarlijksch nationaal zwemfeest in de zweminrichting aan den Glipperweg te Heemstede. In den loop van den middag gaf de zon een extra feestelijk aanschijn. De publieke belang stelling was buitengewoon groot, wat veel zijn oorzaak zal hebben in het feit, dat Willy den Ouden van de partij was. Er dient direct aan toegevoegd, dat overigens ook zeer goede sport te zien is geweest, waaronder spannende polo- wedstrijden, De beschermheer, burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn was bij de wedstrijden aanwezig. De jury bestond uit mevr. P. v. WuyckhüiseGroen. mevr. A. Knuytv. Laar, j. de Vries, Th. Hölsken, F. Mette. C. de Haas. A. J. Braam, C. R. Hemsing en F. W. Moole- naar. De waterpolo wedstrijd L.Z.C.Zian opende het programma. Met de rust had L.Z.C. een 1—0 voorsprong maar in de tweede helft kwam Zian los en zette haar achterstand om in een 3—1 voorsprong. De 209 Meter schoolslag dames bracht acht zwemsters aan den start, waarbij Jenny Kastein van de H.D.Z. als eerste aankwam. Minca Steenhuizen van H.P.C. leverde de goede prestatie zich achter Jenny Kastein te plaatsen met als derde mej. Roelans van R.D.Z. Ditzelfde nummer voor heeren seniores was voor L. Korpershoek, die aanvankelijk strijd voerde met de Bruyn van H.P.C. doch op de 1 .tste 50 Meter een goeden voorsprong had. De Bruyn werd tweede voor Faddegon van de R.Z.C. Vervolgens kwamen de dames seniores voor de 100 Meter vrije slag aan den start. Willy den Ouden won onbedreigd in een tijd van 1 min. 6.6 sec. Haar clubgenoote Anny Timmermans had 3 seconden langer noodig, terwijl mej. W. v. Leeuwen eveneens van R.D.Z. derde werd in 1 min 15 sec. Mej. C. Kann van H.P.C. behaalde het kampioenschap op dezen afstand van den kring Haarlem. Voor ditzelfde nummer heeren seniores waren niet minder dan 21 zwemmers inge schreven. S. L. Mooi van H.P.C. wist hier even als vorig jaar te zegevieren in een fraaien tijd van 1 min. 1.8 sec. J. C. Scheffer lag tot 75 Meter met Mooi gelijk, doch op de laatste 25 Meter kon hij de eindspurt van Mooi niet bij houden. Scheffer werd echter gediskwalifi ceerd wegens het niet met de handen aan raken der keerpunten. Sipkema H.P.C. zwom eveneens een keurige race, en liet in zijn serie v. d. Hoek van Zian achter zich met 3/5 sec. Ch. Kemper oud lid H.P.C. thans R.Z.C. en J. v. Hemsbergen Haar lem hadden denzelfden tijd en moesten over zwemmen. Ook de tweede maal gaven deze heeren elkaar niets toe en weer moest worden overgezwommen. Nu wist Kemper met 3/5 se conde verschil als eerste aan te tikken en daarmede beslag leggen op de derde plaats in 1 min 6.2 seconde. Nu gingen de zeventallen te water van L.Z.C. en H.P.C. L;Z.C. speelde een fraaie party, waartegen H.P.C. haar spel niet voldoende kon ontwikkelen. Voor rust kon Kooyman met een onverwacht achterwaartsch schot scoren. Na rust was het een volkomen gelijk opgaande strijd en geen der partijen wist het net meer te vinden. De nu volgende demonstratie schoonsprin gen door de dames W. den Ouden, An. Neve en de heeren F. Mette en H. Lottgering heeft het publiek ten zeerste op prijs gesteld. D. Broekema, G. Leih en H. Broekema werden respectievelijk 1, 2 en 3 in het nummer 50 Meter vrije slag voor H.P.C. adspiranten. De 5 x 50 Meter vrije slag estafette dames was een eenzijdige strijd tussche'n de R.D.Z. en H.P.C. R.D.Z. nam al spoedig de leiding en had aan de finish een voorsprong van 18.6 seconde. De estafetteploeg van H.P.C. heeren werd op vrij gelukkige wijze eerste in dit nummer, daar één der zwemmers van Zian geheel onnoodig te vroeg startte, waardoor deze ploeg werd ge diskwalificeerd. De tijd van Zian was 2 min. 21,8 seconde, terwijl H.P.C. 2 min. 27.2 seconde noodig had. Haarlem werd hierdoor tweede met 2 min. 34.2 sec. en H.V.G.B. I derde in 2 min. 36 sec. Het slot van het zwemfeest werd gevormd door den wedstrijd H.P.C.Zian. Zian gaf de Heemstedenaren zeer goed par tij en speciaal de keeper was in uitstekende conditie waardoor de score zeer laag werd ge houden. Voor rust konden Mooi en Uitendaal ieder eenmaal scoren. In de tweede helft moest Kooyman het water verlaten, waardoor Zian, hoewel na lang en stug verdedigen der H.P.C.' ers, toch nog de eer redde. 21. In dezen stand kwam geen verandering meer, waarmede H.P.C. winnaar werd van het waterpolotour- nooi. Aan het slot van dezen interessanten zwem- midaag reikte de heer J. de Vries, voorzitter van den Kon. Ned. Zwembond de prijzen uit. De i voorzitter van H.P.C. de heer A. J. Verspoor dankte allen voor wat zij hadden gedaan om dit groote zwemfestijn te doen slagen. De gedetailleerde uitslagen zijn: 1. 200 Meter schoolslag dames seniores: 1. J. Kasteyn H.D.Z. 3 min. 7.4 sec. 2. M. Steenhui zen H.P.C. 3 min. 13.6 sec. 3. N. Roelans R.D.Z. 3 min. 19 sec. 2. 200 Meter schoolslag heeren seniores: 1. L. Korpershoek R.Z.C. 2.min. 58 sec., 2. A. C. de Bruyn H.P.C. 3 min. i.4 sec 3. B. J. Faddegon R.Z.C. 3 min. 2.6 sec 3. 100 M. vrije slag dames sen.: 1. W. den Ouden R.D.Z. 1 min. 6.6 sec. 2. A. Timmermans R.D.Z. 1 min. 9.6 sec. 3. W. v. Leeuwen R.D.Z, 1 min. 15 sec. 4. Idem heeren sen. 1. S. L. Mooi H.P.C. tevens kamp. Kring Haarlem 1 min. 1.8 sec. 2. A. H. Sipkema H.P.C. 1 min. 5.6 sec. 3 Ch. Kemper R.Z.C. 1 min. 6.2 sec., 4. J. v. Hems bergen Haarlem 1 min. 6.8 sec. 5. 50 Meter vrije slag H.P.C. jongens adsp.: 1. D. Broekema 30.2 sec., 2. G. Leih 33 sec., 3. H. Broekema 33.2 sec. 6. 5 x 50 M. vrije slag estafette Dames 1. R.D.Z. 2 min. 51.2 sec. 2. H.P.C. 3 min. 10 sec. 7. Idem heeren: 1. H.P.C. 2 min. 27.2 sec., 2. Haarlem 2 min. 34.2 sec. 3. H.V.G.B. I 2 min. 36 sec. Waterpolo; L.Z.C.Zian 13 H.P.C.—L.Z.C. 1—0 Zian—H.P.C. 1—2 H.P.C. winnaar. Kampioenschap van Haarlem te Velsen gestreden. Felle wind zorgt voor slechte tijden. Zaterdagmiddag werden in de Velser Zwem inrichting wedstrijden gehouden om het kam pioenschap van Haarlem op de 400 Meter vrije slag dames, 1500 Meter vrije slag en 1500 Me ter schoolslag heeren. Voor het eerste nummer 400 Meter vrije slag dames waren slechts vier inschrijvingen waaronder de kampioene 1934 mej. C. Kann van H. P. C. Ook nu wist deze zwemster het kampioen schap te behalen met een gemakkelijke zege op mej. H. Haase van Zignea. Reeds na de eerste 50 Meter had zij 'n kleinen voorsprong, welken zij geleidelijk vergrootte. Aan de finish was de voorsprong zelfs 50 Meter. Op de 150Ö Meter vrije slag heeren werd feilen strijd geleverd. Kort na den start maakten drie „Haarlem" zwemers zich van het groote peloton los t. w. C. Zeeman, A. v. d. Meer en H. Bannink. Na de eerste 500 Meter lagen deze drie zwemmers in deze volgorde, met onderling sléchts weinig verschil. Na 1000 Meter was Bsannink iets afgezakt, terwijl Zee man en v. d. Meer gelijk keerden, met een tijd van pl.m. 17^2 minuut. Op de laatste 250 Me ter gooit v. d. Meer, geheel rugslag zwem mend, er een schepje op en maakt zich van Zeeman los. Met een felle eindspurt brengt eerstgenoemde het kampioenschap op zijn naam, met een tijd van 26 min. 22 seconden. Zeeman had 8 1/5 seconde langer noodig, ter wijl Bannink zich op de derde plaats hand haafde met een tijd van 27 min. 6 seconden. Om de vierde en vijfde plaats werd eveneens verwoed gestreden door v. Helsdingen en Beek beiden lid van „Haarlem". Gedurende de heele race bleven deze zwemmers als een klit bij elkaar. Op alle keerpunten waren zij pre cies gelijk, zoodat de eindspurt de beslissing zou brengen. Met slechts 1/5 seconde verschil tikte v. Helsdingen voor zijn clubgenoot aan, in een tijd van 27 min. 17 1/5 seconde. J. v. d. Boogaard bezette als eerste „Water rat" de zesde plaats, waarna ais zevende ar riveerde de eerste V. Z. V.'er C. Visman. Deze laatste kwam evenals het vorig jaar wederom in het bezit van den buitengewoon fraaien wisselbeker, beschikbaar gesteld door de IJmuider Courant, voor den eerstaankomenden V. Z. V.'er. Met groot verschil op zijn clubgenoot Kol lerie is de „Waterrat" D. v. Viersen kampioen van Haarlem geworden op de 1500 Meter schoolslag. Onmiddellijk nam hij een voor sprong door zooveel mogelijk het tempo der vrije slag zwemmers te volgen, wat hem lan gen tijd gelukte. H. v. Heerde H. V. G. B. had pl.m. 20 seconden achterstand op Kollerie, terwijl Hofman van Haarlem de vierde plaats bezette, voor zijn clubgenoot Roeland. De eerste V. Z. V.'er J. Oldenburg was zesde en ontving hiervoor een extra prijs van het bestuur der V. Z. V. De straffe wind deed aan de tijden veel af breuk. Tot slot speelden 2 zeventallen een ge- animeerden polowedstrijd. De publieke belangstelling liet bij het zwemfeest van H. P. C. in het zwembad Groenendaal te Heemstede niets te y/enschen over. De Damclub IJmuiden en Gezellig Samenzijn uit Amsterdam bekampten elkander Zondag in de serre van het Badhuis List te IJmuiden. ter H.H.C. weer voor en na afloop van negen innings was zij dat nog. M. Mulder sloeg reeds in de eerste beurt, op het werpen van Smit een homerun. Die kwam goed op tijd, want Jaap Hartog was met vier wijd op het honk gekomen en J. Baas met een honkslag. Zoo kwam H.H.C. al meteen aan drie runs. Hierna viel het echter moeilijk nog meer te scoren, niet zoozeer door het goede werpen van Smit of Wilders, dan wel door pech bij het slaan der H. H. C'ers en goed veldwerk der Zebra's. In de tweede beurt werd Pijnakker uit gevangen, in de derde beurt Heuvel Rijnders, en in de vierde beurt kwam Mulder door een fout op het eerste honk. Vlak daarna werden Jan Hartog, Moll en D. Baas uitgevangen. Zoo had H. H. C. na vier beurten maar drie runs. De H. H. C.-werpers, Moll en Pijnakker om beurten, hadden in het begin niet veel suc ces. Toch kwam Blauw Wit niet spoedig tot scoren. In de tweede beurt nog niet, taen Gast en De Boer op het eerste honk kwamen door vier wijd, Smit doordat hij geraakt was en Alink door een honkslag. Een goede worp van Pijnakker deed Smit op het eerste honk sneuvelen, en een zelfde gooi van J. Baas, P. de Boer. Pasman was al uitgevangen en dus was het gevaar weer bezworen. In de vierde keerde het echter in versterkte mate terug. Pijnakker en Moll wierpen eenige keeren vier wijd, Jaap Hartog maakte in het verre veld eenige keeren een fout. Hoewel in deze beurt slechts één enkele behoorlijke slag werd gegeven scoorden Blauw Wit zes runs. Daarmee was de voorsprong van H.H.C. verdwenen. Nu was de stand 6—3 voor Blauw Wit. Door minder goed veldwerk van Blauw Wit kreeg H.H.C. al in de volgende beurt ge legenheid in te halen. Blauw Wit speelde een slagbeurt van drie keer vier wijd en drie vangballen, maar scoorde geen run. Na vijf innings was de stand. 66. Toen zag het er voor H.H.C. weer een poosje minder gunstig uit. Ondanks een honkslag sneuvelden Moll toch nog op het eerste honk. Vlak er na vielen Baas en Pijn akker als slachtoffers op het tweede. Dat scheen de Zebra's nieuwen "moed te geve.n. Wilders sloeg Moll voor twee honken, Smit en Alink ieder voor één. Daarbij kregen drie spelers drie wijd en het was geen wonder dat Blauw Wit drie runs behaalde en daarmee den stand op 9—6 bracht. De derde nul kwam nog net op tijd. Op dat oogenblik waren nog drie honken door spelers bezet. Deze beurt was meteen de laatste goede kans voor Blauw Wit. Wel kregen de blauwwitten hierna ook nog wel eens vier wijd, maar dit heeft hun in de rest van den wedstrijd slechts twee runs meer opgebracht. In de achtste beurt kreeg H.H.C. nogmaals een kans. Het werpen van Smit was zoo zwak dat er herhaaldelijk op geslagen werd. Halverwege probeerde Wieders het op de plaats van Smit, doch voorloopig bracht ook dit geen verandering. Eer de derde nul viel waren zeven H.H.C.'ers over de thuisplaat gekomen. De achterstand was in een flinke voorsprong verkreeg. Er -was echter nog tijd voor een negende beurt. Deze verliep aan beide zijden heel normaal, met dit verschil dat aan Blauw Wit-zijde nog eenige fouten gemaakt wer den. 'H.H.C. zag kans den voorsprong nog met één run te vergrooten en won met 18—11. Daarmee waren de kampioensplannen van Blauw Wit verdwenen, terwijl onze stadge- nooten nog een goede kans op de eerste plaats behouden. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 3—0—0—0—3—0—3—7—2 18 Blauw Wit: 0—0—0—6—0—3—1—0—1 11 Nederlandsche records. Nu met September het nieuwe biljartseizoen begint, kunnen de biljarters hun krachten be proeven op de volgende erkende Nederlandsche records in de verschillende speelsoorten, ge vestigd in nationale en Internationale wed strijden en vastgesteld op de laatste algemeene bestuursvergadering van den Nederlandschen Biljartbond: 45/2 Algemeen gemiddelde: J. Dommering, 25.35 (in 1925); Hoogste gemiddelde in één partij: idem, 57.14 (in 1930); Hoogste serie: J. Dommering 263 ('- 1927). 45/1 Algem. gemiddt..de: J. H. Sweering 11.34 (in 1935); Hoogste gemiddelde in één partij: J. Dommering 16.66 (in 1932); Hoogste serie?: J. H. Sweering 119 (in 1935). 71/2 Algem. gemidd.: P. de Leeuw 10.48 (in 1935); Hoogste gemiddelde in één partij: P, de Leeuw 10.48 (in 1935)Hoogste gemiddelde in één partij: idem, 16.66 (in 1935); Hoogste serie: J. H. Sweering 105 (in 1935). Partie Iibre: Algem. gemidcl.: J. H. Sweering 26.40 (in 1935); Hoogste gemidd. in één partij: P. de Leeuw 38.46 (in 1935); Hoogste serie: J, H. Sweering 229 (in 1935). Bandstooten: Algem. gemidd. J. H. Sweering 2.85 (in 1934)Hoogste gemidd. in één partij J. H. Sweering 4.83 (in 1934); Hoogste serie: J. H. Sweering 28 (in 1934). Driebanden. Algem. gemidd.: H. J. Robijns 0.783 (in 1933); Hoogste gemidd. in één partij: A. Sengers 1.063 (in 1934); Hoogste serie; B. Buitekant 10 (in 1931). Vijf kamp. Algem. proportioneel gemidd.: J, H. Sweering 27.03 (in 1935). Fantaisie Classique. C. B. Koopman, 24.91%i (in 1932). Nieuw Nederlandsch record voor A. A. C. Ter gelegenheid van haar 15-jarig bestaan organiseerde de A. S. C. „De Volewijckers" op het Mosveld aan de overzijde van het IJ groo te nationale wedstrijden voor dames en heeren. De ploeg van de A. A. C. bestaande uit de heeren Sweeres, Bianchi, Heymans en Bou- man leverde op de grasbaan aan de overzijde van het IJ, de keurige prestatie door niet al leen het nummer 4 maal 1500 M. estafette te winnen en daarmede tevens het kampioen schap van Nederland te behalen, doch er te vens in te slagen het op naam van Haarlem staande Nederlandsch record met 5 sec. te ver beteren en te brengen op 17 min. 36 sec. zon der ook maar één oogenblik bedreigd te zijn. Een van de nummers waarop aller aandacht gevestigd was n.l. de 800 Meter voor A-klassers, bracht een overwinnig aan Fr. de Ruyter van „De Volewijckers" met een tijd van 2 min. 1.8 sec. Op de laatste 75 Meter schoot hij naar vo ren en won met gering verschil op Tackema van Haarlem. Op de 100 M. was Berger verhinderd uit te komen, doch Osendarp was van de partij, zoo dat dit nummer zeer aantrekkelijk was. Hij won gemakkelijk in den tijd van 10,8 sec. De Olympische estafette voor heeren, het slotnummer, was zeer spannend. Aanvanke lijk had Volewijckers, waarvoor op de 800 M. hun favoriet De Ruyter startte, de leiding, doch later werd deze overgenomen door Haar lem, die gemakkelijk won in 3 min. 44.8 sec. Wat de dames betreft, hier won mej. De Vries van A. D. A. de 100 M. in 12.8 sec. op gemakkelijke wijze. De estafette 4 x 100 M. was voor A. D. A. in den tijd van 52 sec. De uitslagen luiden: 100 M. heeren, klasse A: 1. T. Osendarp (Trekvogels) 10.8 sec.; 2. Van Beveren (A. V. 1923) 11 sec. 100 M. dames klasse A: 1. A. de Vries (A. D. A.) 12.8 sec.; 2. L. Klinge (G. I. T. A.) 13.5 sec. 400 M. klasse A: 1. Klasema (Vlug en Lenig)' 51.8 sec.; 2. Mieghout (A. A. C.) 52.4 sec. 400 M. klasse C: 1. Knegjens (T. O. V.) 55.0 sec.; 2. Mans (Haarlem) 56 sec. 100 M. heeren klasse B: 1. J. Sclieermeyer (A. A. C.) 11.8 sec.; 2. J. Eiking (G. A. C.), 11.9 sec. 400 M. klasse B: 1. Ph. van Leeuwen (A. A. C.), 56.6 sec.; 2. A. Kraan (BI. Wit) 56.9 sec. 4 maal 1500 M. estafette (kampioenschap van Nederland)1. A. A. C. (nieuw Neder landsch record) 17 min. 35 sec. (oud record 17.41 sec.); 2. Trekvogels 18 min. 08 sec. 100 M. klasse C heeren: 1. Noordbergen (A. A. C.) 11.4 sec.; 2. L. Ravensberg (Vole wijckers) 11.7 ,sec. Heeren 800 M. klasse A: 1. F. de Ruyter (Volewijckers) 2 min. 1.8 sec.; 2. W. Tackema (Haarlem) 2 min. 1.9 sec.; 3. J. Figee (Haar lem) 2 min. 2 sec. Scholieren 80 M. (jongens van 1214 jaar) 1. J. Goedhart (Volewijckers) 10.9 sec.; 2, J. de Klerk (Ad. v. Scheltema) 11.1 sec. Scholieren 80 M. (1517 jaar): 1. J. Blom hof (Volewijckers) 10.4 sec.; 2. J. Hackman (Volewijckers) 10.5 sec. Nieuw wereldrecord discuswerpen. Bij den te Dresden gehouden landenathle- tiekwedstrijd Duitschland—Polen voor da mes verbeterde mej. Gisela Mauermeyer het wereldrecord discuswerpen door een afstand van 47.12 Meter te bereiken. Het oude we reldrecord stond op haar eigen naam met 46.12 Meter, gevestigd te Jena op .29 Juni jl. Duitschland won den landenwedstrijd met' De Ilengelaarsvereeniging „Het Karpertje" hield Zondag in den prillen morgen, een onderlingen wedstrijd in haar eigen vlschwater, de Limmervaart. Een foto van den strijd aan de oevers van het rustige YischwatP''-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3