VOETBAL. GYMNASTIEK. Weekend zag vele doodelijke ongelukken. Rondvlucht was een succes. LUIDSPREKERS Lessen Personeel gevraagd Muziek instrumenten Rijwielen Auto's HUWELIJK TYPEN STENO I I Diversen Watersport groot verschil. Polen behaalde 38 V£ punt, -Duitschland 60 1/2 punt. Op de 100 en 200 Meter won Stella Walsh, zooals verwacht mocht worden. Een nieuw PooLsch record vestigde mej. Fr ei wal d op de 80 Meter horden, welk num mer zij in 12.2 sec. won. In het nummer speerwerpen werd eveneens een nieuw Foolsch record gevestigd. Mej. Kwasnieuwska bracht het op 41.38 Meter. Het verspringen was voor mej. Goeppner CD.) met 5.89 Meter. Gisela Mauermeyer won ook het nummer kogelstooten met een worp van 13.64 Meter. 2 mej. Fleischer (D.) 12.95 Meter. De estafette 60, 75. 100 en 2C0 Meter werd door Duitschland gewonnen in den tijd van 52.6 sec. De tijd van Polen was 53.1 sec. Om den Zilveren Molen van Groenendaal. Z. F. C. wint den hoofdprijs na strafschoppen. Het tweede tournooi om den Zilveren Mo len van Groenendaal dat gisteren op het R. C. H.-terrein is gehouden mag weer volko men geslaagd beschouwd worden. Er is door de vier deelnemende elftallen Z. F. C., Kin heim, Tubantia en R. C. H. enthousiast ge streden. De geelzwarte Velsenaren ontwikkelden niet die kracht als 't vorig jaar in dit tuornooi Z.F.C., uitkomende met 'n sterk verjongd elf tal heeft'zich onder leiding v. trainer Marshall, volkomen op de K. F. C. taktiek toegelegd en we zouden zeggen met succes. Weliswaar is het voetbal niet aantrekkelijk om te zien, doch de wijze van opstellen van de verdediging maakt het de tegenpartij vrijwel onmogelijk een doelpunt te scoren terwijl de uit drie man bestaande voorhoede, waarvan vooral de rechtsbuiten zeer snel en bruikbaar bleek, ■telkens weer gevaarlijk wist door te breken. Reeds in de eerste helft behaalde Z. F. C. een 20 voorsprong, die eerst tegen het einde nog in gevaar kwam toen Kinheim een tegenpunt, scQorde, waarbij het echter bleef zoodat Z. F. C. de eerste finalist werd. De tweede wedstrijd tusschen Tubantia en R, C. H. begon voor R. C. H. in zooverre for tuinlijk dat van Wezel Tubantia's doelman, een zacht schot van Horst liet glippen welk doelpunt voldoende bleek om met rust nog te leiden. De Racingploeg, waarin enkele jeug dige spelers waren opgenomen, vertoonde een aardig spel en vooral de defensie was zeer sterk. Na de rust benutte Horst een uitsteken de center van Hellingman en waar ook toen de verdediging met Prevost Sr. aan het hoofd van geen wijken wist klasseerde R. C. H. zich ook voor de finale. Er volgde daarna een aardig partijtje honk bal tusschen Haarlem en R. C. H. waarna om drie uur de verliezersronde een aanvang nam. Hierin toonde Tubantia zich verreweg de meerdere van Kinheim en reeds met de rust stond zij met 41 voor ondanks dat Kinheim in de eerste minuut reeds de leiding genomen had. Tegen het einde scoorden beide partijen nog eenmaal, zoodat Tubantia met 52 won. De finale tusschen Z. F. C. en R. C. H. had een spannerder verloop. R. C. H. speelde tech nisch beter voetbal, Z. F. C. daarentegen ver rassender. Z. F. C. maakte al spoedig het eerste doelpunt en ondanks veldmeerderheid van R. C. H. duurde het tot enkele minuten voor rust alvorens van Balen, die den inmid dels gebleesseerden Horst had vervangen, met een fraaieh kopbal gelijk maakte. In de tweede helft liet het zich aanzien dat R. C. H. zou gaan winnen toen van der Meu- len, na goed werk van van Balen naar binnen zwenkte en onhoudbaar inschoot. R. C. H. bleef toen sterker doch wist dit niet uit te drukken en toen het even haperde .in de R, C. H.-defensie, Kos bovendien vergat op tijd uit. te loopen, maakte de rechtsbuiten gelijk. Hierin kwam geen verandering meer zoodat strafschoppen moesten beslissen. Z. F. C. deed dit beter dan R. C. H., waarmede de eerste prijs dus voor een jaar naar Zaandam verhuist. Helder—V. S. V. (2—4) Helder: Muller. Bodenstoff. de Jongh, Trap, Kiesewetter, Quant. Backhaus, B. de Boer, Burger, H. de Boer, Bijl. V.S.V.: Maijen, Struis. G. Michel, U. de Wolf, Heinz, Hillekamp, Glas, de Boer, v. d. Griendt, de Vries. N. Michel. Na eenige aanvallen van de V.S.V.-voorhoede welke door den rechtervleugel geleid werden waarbij de keeper van Helder al direct goed werk verricht, neemt de voorhoede der gast- heeren den aanval over en na 7 minuten spe- lens geeft haar linksbinnen met een onhoud baar schot zijn club de leiding (1—0). De voorhoede van V.S.V. beantwoordt dit doelpunt met eenige zeer vinnige aanvallen, waarbij G. Michel de partijen weer op gelijken voet weet te brengen (11). Het spel blijft intusschen goed verdeeld, het meeste gevaar dreigt voor V.S.V. van den lin- kerwing van den Helder waar de linksbuiten de gevaarlijke man blijkt. Dezen wordt dooi de Vries nogal eens te veel vrijheid gelaten. Voorloopig maakt de Vries dan ook geen al te soliden indruk op de rechtsbackplaats. Als na 20 minuten spelens U. de Wolf het leder te pakken krijgt geeft hij op onberispelijke wijze V.S.V. de leiding (1—2). Direct hierop maakt den Helder echter weer gelijk (2—2). Dan neemt V.S.V. geruimen tijd het spel in handen. G. Michel, de Wolf en Heinz weren zich uitstekend. Met den linksbuiten en den linksbinnen vlot het minder goed. Sterk werd zeer gemist. Na mooi spel van Heinz stelt deze G. Michel in de gelegenheid, om nog voor de rust V.S.V. opnieuw de leiding te bezorgen. (2—3). In de tweede helft heeft Helder eenige ver anderingen in haar elftal aangebracht, het geen het spel zeer ten goede kwam. Den Helder is nu meer in den aanval dan voor de rust, doch de achterhoede van V.S.V. is er nu ook beter in. Vooral v. d. Griendt brengt menigen aanval tot staan en in laatste instan tie verricht Michel goed werk. Doch ook de IJmuidensche voorhoede schept zich verschillende kansen waarvan een na wederom goed werk van Heinz door Struis wordt benut (24). Verschillende pogingen worden dan nog in het werk gesteld om nog veranderingen in den stand te brengen doch geen der partijen ge lukt dit. Heinz, Michel en Wolf kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. De linkervleugel van V.S.V. was daarentegen zeer zwak. Keeper Michel kan eveneens op een goeden wedstrijd terug zien. Bij den Helder blonk vooral de rechts buiten uit. Om den Arolbeker. De resultaten van den eersten dag luiden: A.F.C.—Ü.V.V. 2—3 H.B.S.—H.F.C. 2—2. H.B.S. wint na straf schoppen. Blauw WitZ.A.C. 11. Blauw Wit wint na strafschoppen. Ajax—N.A.C. 2—2, N.A.C. wint na straf schoppen. - TüvV.V.—H.B.S. - - 2—1 Om den Zilveren Bal. De eerste dag. Rotterdam, 25 Augustus. De resultaten van den eersten dag der Zilveren Balwedstrijden te Rotterdam luiden: Hermes D.V.S.—O.D.S. 1—3 ExcelsiorV.O.C. 30 D.F.CeXerxes 2—2 (D.F.C. wint na het nemen van strafschop pen). Sparta—H.V.V. 2—1 FeijenoordQuick 00 Quick wint na het nemen van strafschop pen). Willem n—A.D.O. 2-^5 Wedstrijden K. T. K. Zondagmiddag werden op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan de kampioens wedstrijden althletiek van den Kennemer Turnkring gehouden onder leiding van den heer W. H. Verkes. De Bloemendaalsche G. V. liet zich over 't algemeen als de sterkste gelden. Ook Con cordia leverde goede prestaties, terwijl Turn- lust B. grooten vooruitgang wist te boeken. Kampioen werden bij de dames: F. Berendes (B.G.V.) 100 M. hardloopen 13.7 sec. en vèrspringen 4.79 M. M. Bakker (B.G.V.) discuswerpen 30.88 M. A. Tijm (Conc.) speerwerpen 3-0.47 M. R. van Asselt (B.G.V.) Kogelstooten 9.475 M. B. van Twisk (B.G.V.) hoogspringen 1.35 M. en Duitsche driesprong 10.12 M. B.G.V. estafette 4 x 100 M. 56.1 sec. Bij de heeren waren de volgende kampi oenen A. Schaap (Tumi B.) hardloopen 11.6 sec. P. Spoor (Conc.) 200 M. hardloopen 23.8 sec. vèrspringen 6.08 M.. hinkstapsprong 12.74 M.. en hoogspringen 1.65 M., dit laatste gelijk met M. Timmerman? «Conc.). A. van Zadel (B.G.V.) 400 M. hardloopen 56.2 sec. en discuswerpen 30.57 M. J. Lub (Olympia) 1500 M. hardloopen 4 min. 39 sec. en 3000 M. hardloopen 10 min 40 sec. ■J. Verkes (B.G.V.) polshoogspringen 3.40 M. J. Duif (Conc.) speerwerpen 45.09 M. Concordia estafette 4 x 100 M. 47.5 sec. Concordia Zweedsche estafette 2 min. 17.9 sec. Noodlottige botsing te Susteren. Zeven menschenlevens te betreuren. De beide laatste dagen zijn gekenmerkt door een groot aantal verkeersongelukken, van welke helaas vele met doodelijken afloop. Niet minder dan zeven menschenlevens werden slachtoffer van het moderne snelverkeer. Bij één ongeval vielen zelfs twee dooden te be treuren Zondagmorgen omstreeks hall elf heeft op den Rijksweg tusschen Sit- tard en Roermond nabij Susteren een ernstig verkeersongeval plaats gehad. Een motorrijwiel kwam met zoodanige snelheid in botsing met een auto, dat de motorrijder en de duorijdster op slag gedood werden, en een der passa giers van de auto zwaar werd gewond, terwijl de bestuurder lichte verwon dingen opliep. Er was spoedig medi sche hulp ter plaatse, doch deze kon slechts den beiden gewonden van dienst zijn. De motorrijder was afkomstig uit Nieuwen- hagen. Hij heette F. P. J. Braun, was. 35 jaar oud en ongehuwd. De duorijdster, die even eens om het leven kwam, was een familielid van den motorrijder. De auto, eigendom van een zekeren Jacobs te Nijmegen, werd bestuurd door den heer J. van Beveren uit Nijmegen, terwijl de zwaar gewonde passagier, de heer M. Smid, eveneens uit deze stad afkomstig was. Door vrachtauto tegen boom geslingerd. Zondagmórgen te ongeveer 10 uur is de 23-jarige Th. Odijk, die op den Provincialen Weg onder de gemeente Schalkwijk met eeni ge kennissen stond te praten, door een pas- seerende vrachtauto gegrepen en tegen een boom geslingerd. Het slachtoffer was vrijwel onmiddellijk dood. Fietser doodelijk gewond Zaterdagmiddag had te Elsloo 'Fr.) een zeer ernstig verkeersongeval plaats. De 40- jarige veehandelaar Brouwer uit Makkinga, die uit een zijweg kwam, werd aangereden door een vrachtauto van den heer L. uit Hee renveen. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Heerenveen vervoerd, waar hij Zondagochtend 5 uur, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, aan de bekomen ver wondingen is overleden. Door een tractor gedood Zaterdagmorgen geraakte te Oudebildzijl de 52-jarige arbeider K. Kropje met zijn fiets tusschen een auto en een tractor met aan hangwagen. Hij kwam te vallen voor de wielen van de tractor. De borstkas van het slachtoffer werd ingedrukt, tengevolge waarvan de dood on middellijk intrad. Plotseling oversteken is levens gevaarlijk Zaterdagmiddag is de heer J. v. d. Wetering, wonende te Hilversum, die met zijn rijwiel aan de hand op den Laarderweg liep, door een motorrijder aangereden, toen hij plotseling den rijweg overstak. Het slachtoffer werd tegen den grond ge smakt en is met een zware hersenschudding naar de R.K. Ziekenverpleging te Hilversum overgebracht, waar hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen Zondagmorgen in de vroegte is overleden. Vrouw doodgereden door Ned. automobilist. In den nacht van Zaterdag op Zondag om streeks één uur is een oude vrouw bij het over steken van den straatweg aangereden te Merxem (België) door een auto, welke werd M X X X DAG. 26 A U G. 1935 bestuurd door den heer Van Gent uit Rotter dam. De vrouw was op slag dood. Knaapje lette niet op Op den Provincialen weg onder Sevenum werd het driejarige zoontje van den heer J. Keizers, dat al spelend den weg overstak, eensklaps door een uit de richting Horst nade renden motorrijder gegrepen en tegen den grond gesmakt. Het jongetje liep ernstige in wendige kneuzingen en verscheiden hoofd wonden op. Nadat geneeskundige hulp was verleend, is de knaap naar het ziekenhuis ver voerd. Zijn toestand is ernstig. Het motorrij wiel werd zwaar beschadigd. De motorrijder kwam er met enkele lichte schrammen af. Hem treft geen schuld. Anderhalf uur langs den weg gelegen Zaterdagavond werd op den Rijksstraatweg de heer M. uit Amsterdam, toen hij onvoor zichtig den weg overstak, door een touringcar gegrepen en tegen een ijzeren hek geslingerd, waarna hij gewond ter zijde van den weg bleef liggen. Na ongeveer drie kwartier verscheen dr. Hoen uit Maarssen ter plaatse, die inmiddels door een motorrijder gewaarschuwd was. Daar het ongeval echter was geschied op het grondgebied der gemeente Zuilen, moest de gemeente-arts dr. Frederiks ontboden wor den, die na ruim een uur arriveerde. Geduren de al dien tijd lag de gewonde kermend langs den weg. Geen der omwonenden had telefo nisch doorverbinding, zoodat de Geneeskun dige Dienst te Utrecht niet gewaarschuwd kon worden. De brugwachter van den Rijkswater staat had wel telefonisch doorverbinding doch deze verklaarde dat de telefoon niet gebruikt kon worden. Anderhalf uur na het ongeval kwam de auto van den Geneeskundigen Dienst uit Utrecht om den gewende naar de Rijksklinieken al daar te vervoeren. Gevaarlijke bocht met groote snel heid genomen Zondagmorgen had op den Rijksweg Roer mond-Weert onder de gemeente Baexem, op het bekende kruispunt van wegen bij de R.K. kerk, een ernstige botsing plaats tusschen een personenauto en een Duitsche touringcar. De personenauto, bestuurd door den heer Van S. uit Tongelre, nam deze gevaarlijke bocht met groote snelheid en kwam daarbij aan den verkeerden kant van den weg te recht. Een veertigtal meters voorbij dit punt kwam de auto in botsing met een rechts van den weg rijdende Duitsche touringcar, waarin zich een 3(>-tal toeristen bevond. De personen auto werd totaal vernield, terwijl de bestuur der en zijn moeder, die bij hem in de auto zat, inwendige kneuzingen en bloedende ver wondingen opliepen. Van de dertig inzittenden van de touringcar liepen een achttal eveneens verwondingen op van wie enkelen vrij ernstig aan het gelaat. Prachtige route over de Waddeneilanden. Viruly maakte een extra-uitstapje. Den tweeden dag der Nederlandsche Rond vlucht 1935 moeten, onder een stralend hemeldak, dat de zon vrij spel laat, de deel nemers elkaar wederom op het vliegterrein „Noord-Nederland" nabij Eelde. Enkele laat komers zitten nog te Groningen aan het ontbijt en hebben zich vertrouwd gemaakt met de gedachte, dat zij tot den laatstvertrek- kenden zullen behoor en. Ook thans is er op het vliegveld van de zijde van het publiek groote belangstelling; het starten van de verschillende typen sport- vliegtuigen en van de machines van leger en marine heeft voor de nieuwsgierigen nog niets van zijn aantrekkelijkheid ingeboet. Het vertrek van de Fokker-Douglas „Jan van Gent", met de Fokker 12, de „Duif", die later weggaat, de reuzen van de kara vaan,, geschiedt te kwart over tien. Gezag voerder Viruly, die de geheele rondvlucht als een gezellig uitstapje beschouwt, laat evenals gisteren de deur naar de cockpit wijd open en degenen onder de bezoekers, die de lust niet kunnen weerstaan om zich in deze ruimte enkele oogenblikken ook lid van de bemanning te gevoelen, worden niet naar hun plaats teruggewezen. Nauwelijks hebben wij op onze kaart de eerste van de twee etappes, welke voor dezen laatsten dag op het programma staan: Vlucht over de Waddeneilanden naar het Marinevliegkamp de Kooy aan een nader onderzoek onderworpen, of de „Jan van Gent" heeft de Groningsche kust losgelaten en raast over zee recht op Schiermonnikoog aan. Het toestel zakt enkele honderden meters en nu voltrekt zich een schitterende vlucht over de eilanden Schiermonnikoog, Ameland. Terschelling, Vlieland en Texel. Te 11.05 uur strijkt Viruly op 200 Meter over het vliegveld „De Mok" op Texel; in een oogwenk is het Marsdiep gepasseerd, dan Den Helder onder ons op 100 Meter, tot tenslotte de „Jan van Gent" na verscheidene rondjes te hebben gevlogen, als eerste der deelnemers een vlotte landing maakt op „de Kooy", waar wij en degenen, die na ons komen, enkele uren gast zullen zijn van den Marine Luchtvaart Dienst. Te half twaalf landde „de Duif". De lange pauze, welke de deelnemers op ,,de Kooy" wachtte, is, dank zij het voor treffelijke werk van de organisatoren, op buitengewoon aangename wijze gevuld ge weest door een trip per autobus naar Huis duinen, waar menige Nederlandsche en hui- tenlandsche sportvlieger zijn vliegtuiguit rusting verving voor een badpak en in zee verkoeling zocht tegen de ietwat broeierige warmte. Daarna nog een gezellig zitje en een „help yourself-lunch" in het Strandpaviljoen en zoo was in een oogwenk het tijdstip van vertrek naar „de Kooy" voor de laatste etappe naar Waalhaven aangebroken. Van drie uur af trilde de lucht weer van het gedaver der motoren; het eene toestel na het andere vertrok. Te 3 uur 10 nam onze Douglas zijn aanloop, vlak daarop gevolgd door de F XII „Duif. Na nog een eere ronde over het vliegveld gemaakt te hebben, ging het pal Zuidwaarts op het einddoel af. Alkmaar, Haarlem en Leiden gleden met verbluffend korte tusschenpoozen onder den Jan van Gent" weg; de kruisen van den kruisenwedstrijd, op deze route uitgelegd. waren in de cockpit genoteerd en zoo wisten we niet beter stewardess Bongertman en onze voortreffelijke leider in en buiten het vliegtuig, de heer J. W. Meijer van de K.L.M. inbegrepen of het zou nu regelrecht op Rotterdam aangaan, toen gezagvoerder Viruly den neus van zijn machine zeewaarts wendde haar eenige honderden meters omlaag deed schieten en zoo via Den Haag op Scheve- ningen losstormde. Op geringe hoogte suisde het slanke, zilvergrijze vliegtuig over de drukbevolkte Pier, het Kurhaus waar men ongetwijfeld bezig was met de voorbereidin gen voor het slotdiner! en het strand. De duizenden beneden ons wuifden dat het een lust was en zijn vast en zeker even ingeno men geweest met deze verassing als de pas sagiers van de „Jan van Gent" zelve! Te 4 uur, precies op den vastgestelden tijd geschiedde de lucht begon op dit tijd stip plotseling te betrekken! ten aanschou- we van een enorme menigte op en om het vliegveld, de vlotte landing op Waalhaven en was voor den Douglas en het „handjevol" sportvliegtuigen, dat reeds eerder was aan gekomen. de Nederlandsche Rondvlucht 1935 ten einde. Een rondvlucht, welke in elk opzicht ge slaagd mag heeten; een sportevenment, dat zich in ons land een blijvende plaats heeft veroverd. De deelnemers vereenigden zich Zater dagavond aan een maaltijd in het Kur haus te Scheveniingen. Viruly's oordeel. Gezagvoerder Viruly, naar wies oordeel wij onmiddellijk na de landing van den „Jan van Gent" informeerden, had woorden van groote lof voor dit tweedaagsche vlieguitstapje Vooral de Zaterdagmorgen afgelegde étappe over de Wadden-eilanden voor velen van de deelnemers vóórdien een onbekend stukje Nederland achtte de heer Viruley uit toeristisch oogpunt het aardigste deel van de rondvlucht, welke overigens alle land schappen, die Nederland te bieden heeft, te zien heeft gegeven! Voldoening kan men ook hebben over het feit dat aldus de heer Viruly deze rondvlucht, gezien de groote belangstelling van het publiek op en om de vliegvelden, voor het luchttoerisme op doel- trèffende wijze propaganda heeft gemaakt. Slechts één ding vond onze vlieger-publicist jammer en dat had met de vlucht zelve ge lukkig niets te maken! Hij was n.l. ge schrokken van den aanblik van het nieuwe stationsgebouw van het vliegveld bij Eelde welke schepping, waar hij gisteren voor het eerst mee kennis maakte, door hem als een „confectioneele kazerne" werd gekwalificeerd, zulks in tegenstelling met het stationsge bouw van het vliegveld Eindhoven, dat vol gens den heer Viruly een voorbeeld is van goede luchtvaartarchitectuur. De winnaars. De uitslagen van de bij de rondvlucht ge houden wedstrijden zijn: Wisselbeker voor de best geplaatste aero- club: gewonnen door de Amsterdamsche Aero-club (de eerste maal werd deze beker gewonnen door de Rotterdamsche, de tweede maal door de Twentsche Aero-club). Kruizenwedstrijd amateurs: eerste prijs Skorsewski (Polen), tweede prijs Presland (Engeland) Professionals: eerste prijs luit. D. L. Asjes, tweede prijs W. Sluyters, beiden instructeur van de Nationale Luchtvaartschool. Luchtüienst op Milaan wordt stopgezet. Met ingang van 2 Septembi er, In 1936 wordt dc dienst hervat. De K. L. M. en de Deutsche Lufthansa hebben in onderling overleg beslo. ten. om den dienst op de luchtlijn Amster. dam-Frankfort-Milaan met ingang van den 2den September stop te zetten. De laatste vluchten in beide richtingen zullen op den 31sten Augustus plaats hebben. De lucïitdienst AmsterdamFrankfort-, Milaan v.v. werd den lsten Mei 1935 geopend met de bedoeling deze lijn tot den 6en Octo ber te exploiteeren. Nadat gebrek aan vliegl tuinbestuurders bij de K. L. M. Ontstaan was" is de Lufthansa zoo welwillend geweest den dienst op deze lijn in zijn geheel op zich te nemen. Waar deze maatschappij een sub sidie ontvangt per gevlogen K.M. en per lijn heeft zij de voor deze verbinding beschikbare gelden reeds verbruikt, door van den 22sten Juli af het dubbele aantal K. M. te vliegen dan waar zij oorspronkelijk op gerekend had. De lijn zal in het volgend voorjaar door de K. L. M.. de Deutsche Lufthansa en de Avio Linee Italiane heropend worden. Groote Rotterdamsche inbraak opgehelderd. Het gestolene opgespoord. In den nacht van 9 op 10 dezer is er inge broken bij de familie G. van Oorschot in°de Vcorschoterlaan te Rotterdam, terwijl de fa- milie de stad uit was. De dieven maakten een groote partij zilver werk, eenige kostbare sieraden en een aantal schilderijen buit. De schilderijen werden, gelijk destijds is vermeld, uit de lijsten gesneden. Aanvankelijk ontbrak elk spoor van de in brekers. maar de laatste dagen was het de politie ter oore gekomen, dat een man bij verschillende opkoopers in de stad zilverwerk te koop aanbood. Bij een der opkoopers ver kocht hij een paar stukken zilverwerk, welke door de politie, in beslag werden genomen, daar zij van de bewuste inbraak afkomstig ble ken. De opkooper kon een vrij goed signale ment van den verkooper opgeven. Zaterdag vervoegden zich bij oen opkooper aan den Linker Maasoever twee mannen, die zilverwerk aanboden. Een van hen was al eens eerder bij dezen opkooper geweest. De opkooper waarschuwde de politie, terwijl de mannen zoolang aan de praat werden gehou den. Het zijn twee broers, beide huisschilders van beroep, de 38-jarige J. F. S. en de 28- jarige M. S. De politie heeft in hun woning te Rotterdam een huiszoeking verricht, waarbij het zilverwerk, de sieraden en de schilderijen van de inbraak af komstig, zijn gevonden, zoodat de ge heele buit van de inbrekers is achter haald. De beide gearresteerden hebben een volledige bekentenis afgelegd. uit Kennemeriand 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. luitsluitend bij vooruitbetaling) Gevr. -FL. DAGMEISJE van 9—3 loon 4. Z. g. g. onn. z. a. te melden Adres Stationsweg 51, Velsen. BOEKEX te koop gevr. L.O, Wet Schuurman v. Jordens, no. 7. Burg. W'etb. idem, Handleid. bij öe studie v. d. Burg. Stand v. K. M. Houtaar. Brieven IJ 1132 bur. van dit blad Voor het OPLEIDEN 2(le kl. L.O, biedt zich aan onderw.(es), ook gen. aan huis te komen. Br. no. 71 Daudey's Boekhandel, Heemst. A. HAZENBERG. Lerares Duits M.O, A. en C. organiseert per 1 September nieuwe clubs voor practijkexamen Duitse Handels correspondentie (Mercurius) voor jaar 1936. Uitsluitend combinatie van gelijkgevorderden. Voor eind- examinandi H.B.S. en H.H.S. 1935 speciale spoedcursus voor Mercu- riusexamen December 1935, In lichtingen dag. v. 182 0 u. (op andere uren na tel. aanmeld.) Prinsessekade 35 Tel 164S3. Les gevr. in DUITSCHE HAND.- CORR, door kantoorbed. met di ploma 5-j. TI.B.S. B voor opl. dip-1. Merc, Dec. '35. Br. met cond, G 9801 bur. van dit blad MAXDOLINELES gevraagd Br. met prijsopg. G 9 597 bur. van dit blad PIANOLES AGB. d. lerares beg. en gev. Cond. 3 p. m. 1 uur les p. w. Pr. ref. Br. G 959S bur. van dit blad Voor huishouding NET DAGMEISJE gevr., van 8-7 u. Aan te melden 's avonds tus schen 7 en 8 u. Prins Hendriklaan Overveen. Gevr. NET JONG MEISJE, van 8.305 uur, 's Morgens als hulp in de huishouding, 's middags naaien, te Aerdenhout. Br. G 9544 har. vao. öAt blad DAGMEISJE GEVRAAGD, 17 jaar. Pijntorenstraat 14. NET MEISJE GEVRAAGD, pl.m. 16 jaar, van S4 uur. Zich aan te melden na 6 uur Plein 32. HOLL. DIENSTBODE gevr., v. d. en n., per 1 Oct.. zelfst. k. en w„ v. g. g. v. Loon 2 5. Duinoord straat 17. Gevraagd FLINK MEISJE van 8 tot 5 uur. Aanmelden tusschen 7 en 9 uur Nieuwe Gracht 98. Hrl. Gevr. FLINK DAGMEISJE, bov. 10 jaar. Van Eedenstraat IS Hrl. Gevr. VERSTELNAAISTER v. d. Dinsd. v. Eedenstraat 18, Haarl. Gevr. v. dir. NOODHULP-DAG MEISJE, S.30—5.30, zeifst. k. w. en eenv. koken. V. g. g. v. Loon 1 -per dag. Aanm. Luc. v. Ley- denlaan 8, Heemstede Gevraagd NET DAGMEISJE. Schoutsen, Schagchelstraat 4. Gevraagd FLINK MEISJE v. d. en n., v. g. g. v. Liefst van buiten. Br. G 9 572 bur. van dit blad Wegens ziekte-teleurstelling een MEISJE gevr., v. d. huish., v. d. dag. liefst ben. 20 j. Zich in pers. te verv. bij Mevr. Goebertus, Jan Haringstraat 27. Gevraagd flinke DAG-DIENST BODE, voor heele dagen, zelfst. k. w. en k. Krullenlaan 24, Bloe- mendaal. X. KOFFERGRAMOFOOX te k. met platen. Heemstede, Iepen laan G. AUTO te koop gevraagd Am. wagen, niet ouder dan '34, moet er als nieuw uitzien. Offertes on der no. G 9536 bur. van dit blad Prima WARRINGTON DAMES- RIJWIEL te koop a 7.50. Korte Lakenstraat 16, Haarlem GAZELLE JONGENSRIJWIEL 8. Burgers J. 10.— en 12.—. 14.50 Simplex en Fongers H„ prima. Gazelle D. luxe 12.50 en 20. Humber tandem v. D. en H. 50. De Kampioen, Jans straat 27. J1ANOMAG-MOTOR te koop, yri: ma, 4 cyl.'3 P.K.. 1 op 16, z. ge- sch. v. boot- of lichtmotor,. Br. G '9603 bur. van dit blad Absoluut betrouwbaar Huwelijks* bureau behartigt gaarne, teget aannemelijke conditiën, de be* langen van solide Dames en Hee< ren. Door uitgebreide relatiëa spoedige resultaten. Vraagt kos< telooze inlichtingen no. 3109 bur, van dit blad LIJSTEN op Iedere gewenschte maat, repareeren en schoonmaken van Schilderijen. Lijsten- en Fotohandel „ARTISTIEK" Zeeweg 261, IJmuiden (0.) L esgeld f 10.* P 13 50 of «6.50p.m. BOEKH. TALEN Overdag of 's avonds Inlicht, dagel. Proip. gr«li» O. GRACHT 71, Tel. 14517 INSTITUUT PONT GOED TEHUIS aangeboden voor jongen hond, hij voorkeur Her der. Fonteinlaan 1, einde Dreef, Net meisje z. nette VRIENDIN, leeftijd pl.m. 24 jaar. P.G.. li"5' k. dansen. Br. G 95SG bur. van dit blad WELKE AUTOMOBILIST wil a.s, Zondag 1 Sept. echtp. meenemen n. Tilburg tegen billijke vergoe Br. G 9 5S7 bur, van dit blad KINDERAUTO te koop sevr. Adres Obistraat 73. TE KOOP v. bill, prijs, mits goed tehuis. RUIGH. MECHELAiE, lief v. kind., z. waaksch. z. S v. villabew. Dr. Leydsstraat <- ZAKENMAN. 2 00 tegen rente en hulp v. waarb, eigend. Goede voorultz. en verdiensten. Er. G 9590 bur. M dit blad Iemand met een vrachtauto zoekt IEMAND MET RIJIVSERHEV. roente en fruit te 1 hande* n. Br. G 9584 bur. v.d. blad XE MOTORBOOTJE te koop, _t'z. vast, 4 a 5 pers., bin** .motor,' prima staat. -Prijs f - Adrss te vem, bur* van Ak li ligt':

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 4