HET NIEUWE AVONDBLAD De uitvoering van het rioleeringsplan. Herfstbode. Brandweerlieden kruipen door water en meel 20e JAARGANG No. 250 DINSDAG 27 AUGUSTUS '35 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week. 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden medeaeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.-bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe E.A.V.- Bank te Schiedam. VELSEN Voorwaarden inzake het verleenen van een voorschot uit een Werkfonds bekend gemaakt. Subsidie uit het Werkloosheidssubsi diefonds. Voorstel van B. en W. een overeenkomst met den Staat te sluiten. Zooals bekend is, heeft de Regeering haar goedkeuring gehecht aan het door het bestuur van het Werkfonds gedaan voorstel tot het verstrekken van een voorschot aan onze ge meente, ten einde haar in staat te stellen, over te gaan tot het uitvoeren van het door de N.V. Industriëele Maatschappij „Mabeg" te Utrecht ontworpen rioleeringsplan. De minister van Financiën heeft het gemeentebestuur thans, mede namens den minister van Binnenlandsche Zaken, mededeeling gedaan van de voorwaarden, welke aan de verstrek king van het voorschot zijn verbon den. De voorwaarden zijn vervat in een model-contract, dat bij het schrijven van den minister van Finan ciën is gevoegd. Het bedrag van het voorschot zal maximaal f 737.000 kunnen bedragen. De Regeering is voorts bereid het voorschot voor een tijdvak van vijf jaren renteloos te verstrekken. Nadien zal, indien de financieele toestand der ge meente, naar het oordeel van de ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën, rente betaling toelaat een rente verschuldigd zijn. als bepaald in art. 3 der ontwerp-overeen- komst. Volgens het schrijven van den minister van Financiën wordt, nadat Burgemeester en Wet houders met het bestuur van het Werkfonds ten aanzien van de voorwaarden, waaronder het werk zal worden uitgevoerd en ten aanzien van de kostenbegrooting in onderdeelen tot overeenstemming is gekomen en nadat Gede puteerde Staten hunne goedkeuring hebben gehecht aan het terzake door den Gemeente raad te nemen besluit de op gezegeld papier gestelde en bereids door den burgemeester ge- teekende overeenkomst in duplo tegemoet ge zien. De toezending dezer stukken zal dienen te geschieden aan den Thesaurier-Generaal bij het departement van Financiën door tus- schenkomst van den algemeen-secretaris van het Werkfonds. De voorwaarden. In de ontwerp-overeenkomst zijn de voor waarden opgenomen, waarop de Staat aan de gemeente het voorschot verleent. In deze voorwaarden is o.a. bepaald, dat de uitvoering der werken zal geschieden door de gemeente onder de voorwaarden, door het Werkfonds gesteld. Verder zijn bepalingen op genomen omtrent de betalingen, die uit de uit voering van het werk voortvloeien. Indien het bestek of de bestelling, krachtens hetwelk de uitvoering van de onderdeelen geschiedt, aan leiding geeft tot meer werk zal, voor zoover dit meerdere werk naar het oordeel van het Werkfonds als behoorende tot het betreffen de onderdeel kan worden beschouwd, uitbeta ling geschieden aan de gemeente met dien verstande, dat voor overschrijding der aan- neemsom of de oorspronkelijke bestelling in geen geval meer zal worden uitbetaald dan een nader vast te stellen percentage. Het voorschot wordt verstrekt en door de gemeente aanvaard onder de navolgende be palingen ten aanzien van rente en aflossing: a. de gemeente zal aanvankelijk geen rente verschuldigd zijn; b. het voorschot zal. voor zooveel nog niet afgelost, rentedragend worden, zoodra de fi nancieele toestand der gemeente, naar het oordeel van de Ministers van Binnenlandsche Zaken en van Financiën, rentebetaling toe laat; de rente zal alsdan vastgesteld worden op een door de genoemde Ministers te bepalen percentage, dat echter niet hoogei' zal zijn dan het percentage dat de drie ten honderd redegevende Nationale Schuld op dat tijd stip voor den verkrijger reëel afwerpt, met dien verstande, dat de rente in geen geval meer zal bedragen dan 4% 's jaars; c. de aflossing zal aanvangen in het jaar, volgende op dat, waarin de laatste betaling op het voorschot heeft plaats gehad; zij zal tel ken jare ten minste één veertigste gedeelte van het bedrag van het verstrekte voorschot beloopen, terwijl het deswege door de gemeen ten verschuldigde zal zijn te voldoen op den 31en December van het jaar, volgende op dat, waarin de laatste betaling op het voorschot heeft plaats gevonden. B. en W. dankbaar. Na hun dank te hebben betuigd voor de goedkeuring door de Regeering van het door het bestuur van het Werkfonds gedane voor stel heeft het college den minister het vol gende medegedeeld: „Met de terzake gestelde voorwaar den kunnen wij ons vereenigen. Al leen meenen wij een opmerking te mo- >n maken ten opzichte van de ge stelde voorwaarde, dat de aflossing zal aanvangen in het jaar, volgende op dat. waarin de laatste betaling op het voorschot heeft plaats gehad. De moeilijke financieele positie dezer ge meente is Uwe Excellentie volkomen bekend, zooals het o.i. niet noodig is hieromtrent nadere mededeelingen te doen. Indien die moeilijke omstandig heden, ook naar het- oordeel van de Regeering, nog aanwezig zijn wanneer met de aflossing een aanvang moet worden gemaakt, vertrouwen wij, dat de Regeering t.z.t. bereid zal zijn een voor deze gemeente bevredigende rege ling te treffen." Uitvoering in werkverschaffing? De minister van Sociale Zaken heeft nog het volgende medegedeeld in verband met een eventueele uitvoering van het werk in werk verschaffing: „In aansluiting aan de toezegging, welke het Werkfonds 1934 aan Uwe gemeente heeft ge daan inzake de groote rioleering in Uwe ge meente, heb ik de eer Uw College mede te dee- len, dat ik bereid ben, gelijk reeds met U be sproken is, goed te keuren dat de werken uit het plan die zich daarvoor leenen, bij wijze van werkverschaffing worden uitgevoerd. Bij den algemeenen opzet van het plan is aangenomen, dat in werkverschaffing voor- loopig ongeveer f 328.000 kan worden ver- loond. In dit loonbedrag zal, wanneer Uwe ge meente te zijner tijd voor toekenning van subsidie uit het Werkloosheidssubsidiefonds in aanmerking komt, subsidie worden verleend. Dit subsidie mag slechts worden berekend, voorzoover zulks het onderhavige werk betreft, over de uitgaven van arbeidsloonen, uitge keerd aan de arbeiders, tewerkgesteld over eenkomstig het bepaalde hierna vermeld sub lo.. benevens in de kosten van regenverlet, rentezegel, 3/4 deel der premie, verschuldigd ingevolge de Ziektewet, alsmede over de ver schillende vergoedingen, welke door mij zijn goedgekeurd of nog goedgekeurd zullen wor den. Voor het werk hiervoren genoemd, zal het eventueel subsidie berekend mogen worden over een bedrag van ten hoogste f 328.000. Zoo U mocht besluiten de gedeelten die in werkverschaffing worden uitgevoerd aan te besteden, gelieve U bij op te maken bestek, dat evenals de gunning mijn goedkeuring be hoeft, gebruik te maken van het hierbij gaande model. Welke voorwaarden dienen in acht te wor den genomen? lo. Alleen werklooze hoofden van gezinnen, kostwinners (een uit een gezin) en in verschil lende gevallen ook wel kostgangers, »aange- wezen na verkregen toestemming van de In spectie voor de Werkverschaffing te Beemster mogen worden tewerkgesteld. 2o. Er zal zooveel mogelijk in accoord moe ten worden gewerkt, tegen een zoodanig loon. dat tot nader order bij flink werken f 0.38 per uur kan worden verdiend. 3o. Bij verzuim wegens regen mogen de eerste drie uren per week niet worden vergoed, de volgende regenuren met 30 cent. 4o. Met de algemeene controle op de werk verschaffing wordt de Nederlandsche Heide maatschappij te Arnhem belast. De uit deze algemeene controle voort vloeiende kosten dragen Rijk en gemeente elk voor de helft. Wanneer de werkzaamheden in eigen beheer worden uitgevoerd kan de dagelijksche lei ding van de werkzaamheden bij het gemeente- personeel berusten. 5o. De premie, welke voor het vastgestelde dagloon verschuldigd is ingevolge de Ziekte wet, moet voor een vierde deel op dé arbeiders worden verhaald. Verder wordt er op gewezen, dat met het werk niet mag worden begonnen alvorens B. en W. zich er van hebben vergewist, dat de kosten daarvan, voor zoover die ten laste van den gewonen dienst behooren te komen, vol ledig uit de op de begrooting voor 1935 uitge trokken gelden voor werkverschaffing kunnen worden betaald, zonder dat er aanleiding be staat voor de vrees, dat als gevolg van de uit voering van dit werk het totaal van de op de begrooting voor 1935 voor steunverleening en werkverschaffing uitgetrokken- geldén voor de behoeften van het geheele jaar ontoereikend is geworden. Indien voor deze vrees wel aan leiding bestaat, zal, vóór de uitvoering ter hand wordt genomen, de goedkeuring van Ge deputeerde Staten moeten zijn verkregen op. het besluit, waarbij de betrokken begrootings- posten voorzooveel noodig zijn verhoogd. Bestaande rioleeringsplan dient te worden herzien. Ten slotte merken B. en W. nog op, dat door het on verbreekbare verband, dat bestaat tus- schen het uitbreidingsplan en het rioleerings plan. het noodzakelijk is, dat als gevolg van de omstandigheid, dat een nieuw plan van uit breiding voor deze gemeente in voorbereiding De voetbal heeft alweer gerold, Nadat zij weken zich verschool, Hij is Weer achterna gehold In heeten strijd van goal tot goal. Ik houd van 't levendige spel, Dat vaardigheid en snelheid eischt, Ja, ik probeer het zelf nog wel, Wat zeker toch op liefde wijst; Maar als ik denk aan zee en strand. Een zeilboot in den zonneschijn, Aan jonge menschen, bruingebrand, Die luchtig aan 't kampeeren zijn; En daarbij aan een kale kruin. Niet mijne, maar die van een boom, Een killen, bloemenloozen tuin, Mijn adem als een wolkje stoom; Dan ziet mijn geestesoog een beeld, Dat ik toch ook een beetje vrees, Dan is mijn vreugd niet onverdeeld, Wanneer ik in de kranten lees: De voetbal is weer aan den rol, Is 't tijd, dat men beginnen blaast? Es komme was da kommen soil, Maar ik voor mij ben niet gehaast. is, ook een herziening van het bestaande rio leeringsplan plaats vindt. Hoever die techni sche herziening van dit laatste plan (plan .Mabeg") zal gaan kan thans nog niet wor den aangegeven, aangezien ook de wijze van loozing ónder de oogen moet worden gezien. Het staat evenwel vast, aldus B. en W., dat sommige deelen van het bestaande plan reeds thans tot uitvoering kunnen worden gebracht. Het is de bedoeling, met de uitvoering van die deelen te beginnen. Aan „Mabeg" dient te worden opgedragen, in overieg met den direc teur van Openbare Werken, de noodige wijzi gingen te ontwerpen. De hieraan verbonden kosten kunnen uit het voorschot van het Werkfonds worden bestreden. Bij het Werk fonds bestaat tegen de uitvoering van het ge wijzigde plan geen bezwaar, voor zoover de kosten het bedrag van het voorschot niet zullen overschrijden. In verband met een en ander stel len B. en W. den Raad voor, hen de vereischte machtiging te verleenen tot het sluiten van een overeenkomst met den Staat der Nederlanden en hen te machtigen „Mabeg" op te dragen, de noodige wijziging van het rioleerings plan te ontwerpen. IJMUIDEN GETEISTERD DOOR EEN MUGGENPLAAG Duizenden, honderdduizenden, misschien wel millioenen mugjes hebben gisteren eenige uren voor zonsondergang wielrijders en wan delaars, die op dat uur op straat aanwezig waren, eenige onaangename oogenblikken bezorgd. Overal zag men de menschen op straat met zakdoeken bezig, zich de ijle kwel geesten van het lijf te houden, meestal met weinig succes, want als men er vijf had weg geslagen kwamen er tien terug, zoodat velen met haren en kleeren vol thuiskwamen. Eerst na zonsondergang verdwenen de mugjes in hun schuilhoeken. Ongetwijfeld is de warmte de oorzaak van deze muggenplaag. Wat de politie deed in 1934. Brand in een vischpakhuis. Aan processen-verbaal geen gebrek. Niet minder dan 720 processen-verbaal we gens misdrijven en 3018 wegens overtre dingen werden door de gemeentepolitie in 1934 opgemaakt, waaruit mag worden afgeleid, dat onze politie nog lang niet onmisbaar is en de ingezetenen onzer gemeente nog lang niet allemaal brave Hendrikken zijn. Tot verzach ting van deze laatste opmerkking dient hier aan te werden toegevoegd, dat het ongetwij feld vaststaat, dat onder de geverbaliseerden zich wel tal van niet-plaatsgenooten zullen hebben bevonden. Onder cle misdrijven zijn de diefstallen het talrijkst. Dit misdrijf kwam 154 maal in de statistiek voor. Hierbij zijn echter niet de rij wieldiefstallen inbegrepen, evenmin als de diefstallen van rijwielbelastingmerken. Deze eischten resp. 103 maal en 1? maal optreding van de handhavers van gezag, orde en tucht. Diefstallen van geld uit muntgasmeters, even eens afzonderlijk vermeld, dus vallende bui ten de 154 „gewone" diefstallen, waren 27 in getal, gemiddeld dus één in de twee weken. Dan zijn er de „diefstallen onder verzwa rende omstandigheden", waaronder moeten worden gerekend de inbraken. Het waren er niet minder dan 40 stuks, een respectabel aantal. Maar we zijn er nog lang niet: 31 verduis teringen, 35 zedenmisdrijven, 16 gevallen van vernieling, 9 muntmisdrijven, 11 gevallen van oplichting, 38 beleedigingen, 15 branden, 41 mishandelingen, 6 gevallen van zelfmoord en nog tal van andere misdrijven noopten onze politiemannen, hun boekje voor den dag te halen. Op de lijst van de 3018 overtredingen vin den we 683 inzake de algemeene politieveror dening, waarbij de matjesklopsters wel een voorname rol zullen spelen. De motor- en rij wielwet bezorgde de politie echter het meeste werk: met 921 ov< tredingen staan de mo tor- en wielrijders, die zich jegens de bepa lingen hadden misdragen aan de spits; 532 wandelaars op verboden grond kwamen op de bon, verder.. 4:2 _p£r§pnei),.jlie te veel aan Bacchus hadden geófferd. Het uniformverbod werd acht maal overtreden, de leerplichtwet eischte 135 uitreikingen van een aanzegging. Verder noemen we nog: arbeidswet 63, jacht wet 10. rijwielbelastingwet 15, reglement van politie op de Visschershaven 41. strooperij 12 baldadigheid 19, vuurwapenwet 3, wapenwet li, warenwet 20, winkelsluitingswet 30, ijk- wet 15, verordening Velserbeek 11 en vissche- rij wet 19 overtredingen. IJMUIDEN DRUK BEZOEK AAN DE VELSER ZWEMINRICHTING Het fraaie zomerweer heeft er veel toe bij gedragen het bezoek aan de zweminrichting te bevorderen. In de week van 17 t.m. 23 Augustus 3.1. wer den zelfs 3353 baden genomen. Het hoogste aantal van 696 werd genoteerd op Woensdaf 21 Augustus, terwijl op Zaterdag 17 Augus tus slechts 168 baders het zwembad bezoch ten. Het mag Koninginnedag zijn of een andere dag van volksvermaak, bij de kinderspelen zal zelden of nooit het „tonnetjeskruipen" ontbreken. Gegier en gelach bij de kinderen, die als slachtoffertjes in de bungelende ronde dingen hangen, paren zich aan de ontstelde kreten en vermaakte opmerkingen der moeders en omstanders. Er zijn veel variaties bedacht op dit tonnetjeskruipen. Een van de laatste die ons ter oore kwam is een strijd die de Londensche brand weer heeft gestreden. Het is best mogelijk dat dit toch nog wel eerder ergens anders is bedacht, maar als ernstige oefening is het toch zeker nog nooit ergens toegepast. Dat is het eerste idee dat men krijgt als men hoort dat de Londensche brandweer door tonnetjes kruipt. In werkelijkheid is het spel slechts bedoeld als gewoon vermaak. Het „mooiste" van alles was dat de brandweerlieden eerst door water moesten kruipen, dan pas door de tonnetjes, waaraan een zak was gebon den, gevuld metmeel. Men zegt, doch dat is nog niet bevestigd, dat een der brandweerlieden heeft gezegd nog liever door een brandend huis te kruipen dan ooit door een zak met meel Vischbakoven geraakte in brand. Gistermiddag half vijf steeg een dikke rookwolk op uit het vischpakhuis van de fa. v. O. en Co. aan de Prins Hendrikstraat, die een ernstigen brand deed vermoeden. Het leek gelukkig ernstiger dan het was, want de brandweer slaagde er in, na een kwartiertje met één slang een flinke hoeveelheid water in den vuurhaard te hebben geworpen, het vuur, dat van buiten af onzichtbaar bleek, te blus- schen. Vermoedelijk is de gasvlam van een der zich op de eerste verdieping van het perceel bevindende vischbakovens in de olie gesla gen. Het personeel was, voordat de brandweer arriveerde, zelf reeds met de blussching be gonnen. Toen men meende dat het gevaar reeds geweken was, bleek zich nog steeds rook te ontwikkelen. De brandweer heeft toen de rest gedaan. Voor Haarlem's Kantonrechter. Bij de pont te Velsen Het kan druk zijn bij de Velserpont, vooral op Zondag en het is noodig, dat de politie daar verkeersregelend optreedt. Ieder met een beetje doorzicht zal begrij pen, dat het noodig is dat de auto's zich in een rij opstellen, zoodat de eerste ook het eerst wordt overgezet, maar zooveel doorzicht scheen de Amsterdammer, die nu terecht stond, niet, te bezitten, ofschoon hij nog wel accountant was, naar hij zei. Natuurlijk bezat hij zooveel doorzicht wel, maar hij bezat eigenlijk teveel doorzicht, want hij redeneerde listiglijk: de file staat voor pont 1, pont 2 is net weg en pont 3 is in aantocht. Als ik daar bij pont 3 ga staan, ben ik de eerste als hij aankomt. Maar in dit geval werd een factor over het hoofd gezien, namelijk deze, dat de file niet staat voor pont nummer, één, maar voor de drie ponten- en dat, als nummer één vol is, de file naar 2 of 3 wordt gedirigeerd. Ieder begrijpt dat dit is voor de veiligheid van het verkeer. De agent, die bij de pont stond, had gelukkig wel verstand van ver keersregeling en daar wist de accountant nu weer niets van, hetgeen duidelijk bleek uit zijn optreden. Hij weigerde namelijk in de file te gaan staan en zich voorts te gedragen naar de aanwijzingen der politie, ja de man had blijkbaar ook geen begrip van welvoegelijk- heid, want hij ging- den agent uitschelden. De agent was een welopgevoed man, die niet terugschold, maar hij maakte procesverbaal op en zal daarmee alle berekeningen van den accountant wel in de war gestuurd hebben, want zeer zeker zal deze er niet op gerekend hebben, toen hij bij hotel De 'Prins met zijn dame een kopje koffie zat te drinken, wat ook al berekening was om dicht bij pont 3 te ko men, dat hij voor den politierechter zou moe ten verschijnen. Eisch en uitspraak waren 15 boete. Zoo ziet men, dat de knapste rekenaar groo te fouten kan maken. MAKELAARS. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements-Recht- bank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëediging van de navolgende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken: 1. M. van Veelen Jr., IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 120, in roerende en onroerende goederen. 2. W. van Waard, Haarlem, Spaarnrijk- straat 8, in onroerende goederen, assurantiën en hypotheken. 3. B. Dernison, Haarlem, Badhuisstraat, 9, in onroerende goederen. 4. D. J. J. Dalhüisen. Haarlem. Nieuwe Gracht 102, in' onroerende goederen. 5. C. Vader, Haarlem, Zocherstraat 45, in onroerende goederen. 6. A. van Burik, Haarlemmermeer, Vennep- perweg 27, in onroerende goederen. 7. J. v. d. Walle. Heemstede, Javalaan 32 in onroerende goederen en bouwmaterialen. 8. A. J, A. M. Bredewold, Beverwijk, .Bree straat 59, in onroerende goederen. 9. J. J. Duyn, Beverwijk, Meerstraat 44, in Zuidvruchten, groenten, fruit en aardappe len, groenten- en fruitconserven. 10. D. Joukes, Zandvoort, Koninginneweg 31, in onroerende goederen, assurantiën en hypotheken. 11. W. F. Le Fèvre, Haarlem, Stuyvesant- straat 79, in onroerende goederen. 12. W. F. Nijman, H-illegom, Stationsweg 142 in roerende en onroerende goederen. 13. B. M. Paanakker, Haarlem. Anegang 23, in schoenen, lederwaren en aanverwante ar tikelen. 14. G. Kreuning, Heemstede, Pieter de Hooghstraat 17, in onroerende goederen. 15. H. M. Smorenburg, Heemstede, Land zichtlaan 32, in onroerende goederen. 16. W. P. Swart, Haarlem, Molukkenstraat 10, in roerende en onroerende goederen. 17. M. van Dijk, Heemstede, Jan Steenlaan 19, in onroerende goederen. 18. W. Drooger, Haarlem, Indischestraat 2, in onroerende goederen. 19. A. H. Esseveld, Bloemendaal, Bloemen- daalscheweg 128, in onroerende goederen. 20. Th. J. Ketelaar, Overveen. (gem. Haar lem), Rollandslaan 31, in onroerende goederen assurantiën en hypotheken. 21. H. Bovenkamp, Heemstede, Vijfheeren- straat 39, in onroerende goederen, hypothe ken en assurantiën. 22. A. ten Broeke, IJmuiden, Marconistraat 3, in onroerende goeder°-

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1