HET NIEUWE AVONDBLAD 1 Vischcomplicaties. 20e JAARGANG No. 251 WOENSDAG 28 AUG. 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; 600.- bij overlijden; ƒ400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.- bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar- tulgen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000-, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Een uitgebreid feestpro gramma voor Koninginnedag. Kinderfeesten, fakkeloptocht, kano- en roei- wedstrijden, wielerwedstrijden en een schitterend vuurwerk. De Oranj evereeniging „Wilhehnina" heeft voor Koninginnedag een uitvoerig feestpro gramma samengesteld, zoodat alleen nog maar mooi zomerweer noodig is om dezen dag tot een ouderwetschen feestdag te maken. Van 's morgens 6.307 uur wordt door plaat selijke muziekverenigingen koraalmuziek ge geven resp. op het Kennemerplein en het Willemsplein. Verder worden er 's morgens kinderfeesten gegeven. Te 9 uur vertrekken de kinderen van de Marnixschool met verdere aansluitingen in optocht naar het Willemsplein en vervolgens naar het terrein van Stormvogels, dat als feestterrein zal worden ingericht. Een goo chelaar en een buikspreker zullen de feest- pret komen vergrooten. Te 10 uur 's morgens vindt de opening der vermakelijkheden plaats op het terrein der R.K. school aan het Kennemerplein en in de •Prins Hendrikstraat. Te 2.30 uur vindt op het Willemsplein de op stelling plaats van de deelnemers aan de op het Stormvogelsterrein, te houden sportde- monstraties die zullen bestaan uit gymnastiek athletiek en voetbalwedstrijden. Het terrein wordt te halfdrde voor het publiek openge steld.. 's Avonds 8 uur houdt burgemeester Kwint een rede op het Willemsplein, gevolgd door koor- en volkszang, met medewerking van mu ziek. Te 9.15 uur vindt een optocht plaats van 700 fakkeldragers. Deze optocht begint op het Kennemerplein, trekt door nieuw en oud IJmuiden om op het Willemsplein te worden ontbonden. Maandag 2 September worden de feesten voortgezet. Om 10 uur worden de vermakelijkheden weer opengesteld, 's Middags 2 uur vinden in hét Noordzeekanaal cano- en roeiwedstrijden met vletten plaats/welke wedstrijden eveneens worden opgeluisterd met muziek. Te half vijf beginnen de wedstrijden in het ringsteken voor jongens en meisjes van 12—16 jaar, als mede hardrijden op transportfietsen. Deze wedstrijden vinden plaats in de Kennemer laan. Het slot van de feestelijkheden wordt ge vormd door een „groot schitterend vuurwerk" dat te half tien Maandagavond wordt afge stoken aan de Burgemeester Rambonnetlaan. De stranding van den schokker „Jacoba". Voor den voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart stelde Dinsdag een onderzoek in naar de oorzaak van het wrak slaan op de Zuiderpier van den Nieuwen Waterweg van den motorschokker „Jacoba" (Sch. 291) op 13 Augustus j.l. De jeugdige schipper, als getuige gehoord, verklaarde o.m. dat de „Jacoba" een houten scheepje is van 26 Kub. Meter netto inhoud, met een Kromhout motor van 30 P.K. Het vaartuig is voorts getuigd met een stagfok en een gaffelzeil. Op 13 Augustus lag het op on geveer driekwart mijl van den Nieuwen Water weg met een lading bot en schol van pl.m. 600 K.G. De schipper wilde den Waterweg binnen varen, omdat hij moeilijkheden vreesde met eb Scheveningen binnen te loopen. Er stond een flinke bries uit het N.N.O. en om binnen, te komen wachtte hij tot de uittrekkende stroom tot stilstand was gekomen. Het gaf felzeil stond bij en de schipper had het voor- hernen met het oog op den ebstroom langs de Noorderpier naar binnen te loopen. Plotseling weigerde de motor, waarop ook de stagfok werd geheschen. Zoo kwam men binnen de pieren. Ter hoogte van de eerste roode boei scheurde de stagfok, waardoor het scheepje zoo goed als onbestuurbaar werd. Ten teeken dat men in nood verkeerde wérd de vlag half stok geheschen. Een loodsboot, die in de na bijheid was, nam er geen notitie van. De voorzitter merkte op, dat het halfstok hijschen van de nationale vlag geen teeken is, dat men in nood verkeert. Het ware beter ge weest de misthoorn te gebruiken. Het schip dreef af naar de Zuiderpier. Er is toen een klein anker geworpen, dat eerst hield, doch later begon te krabben. De schokker kwam met het achterschip op de steenen van den binnenkant van de Zuiderpier en sloeg dadelijk lek. De drie mannen, die aan boord waren, hebben zich op den dam in veiligheid weten te brengen. Vóór het schip stootte, heeft een sleepboot van de firma Smit nog' een poging gedaan het vaartuig te bereiken, maar kon niet dicht ge noeg naderen. Het scheepje is geheel wrak geslagen; het bovenstuk is over den dam heen geslagen; het onderstuk zit er nog. De schok ker was niet verzekerd. De schipper was van meening, dat indien de stagfok had gehouden, er vermoedelijk niets zou zijn gebeurd. De Hoofdinspecteur van de Scheepvaart is mede van oordeel, dat toen het zeil scheurde, het vaartuig niet meer handelbaar was. Hij kan niet zeggen, dat de schipper verkeerde manoeuvres heeft uitgevoerd; de omstandig heden waren ongunstig. De zitting werd daarop gesloten; de Raad zal later uitspraak doen. Groot tekort aan Noordzee- visch in Duitschland. Bijna de gelieele Duitsche vloot ter liaringvisscherij. Zooals gewoonlijk in dezen tijd van het jaar, is bijna de geheele Duitsche trawlervloot uitgevaren ter haringvisscherij op de Noord zee, voornamelijk op de Fladen-gronden. Van de 188 stoomtrawlers, die in de week van 12 tot en met 17 Augustus in de drie grootste Duitsche havens binnen kwamen, oefenden niet minder dan 159 de haring-trawlvisscherij uit. Slechts 29 hadden gewone viseh, bijna uitsluitend gevangen in de IJslandsche wate ren. Waar de aanvoer van deze trawlers voor namelijk uit roodbaars en koolvisch bestond, is op de groote markten een groot tekort aan schelvisch en kabeljauw ontstaan, waardoor deze vischsoorten, ondanks de warmte, duur waren. De haring bracht 5 a 6 Pf. per pond op of f 3 a f 3.60 per kist van 100 pond. In Altona kwamen in genoemde week bin nen 61 trawlers met 8.448.300 pond visch, waarvan door 60 trawlers 7.710.600 pond haring werd aangevoerd. De aanvoer van andere vi' ihsoorten bedroeg slechts ruim 535.000 pond, w.o. de bijvangst der haringbooten. In Cuxhaven kwamen binnen 64 schepen met 4.879.972 pond visc'h, waarvan 32 trawlers met 3.793.765 pond haring en 9 IJslanders met 1.052.456 pond visch, in hoofdzaak roodbaars en koolvisch, benevens een kleine hoeveelheid schelvisch en kabeljauw. In Wesermünde kwamen binnen 87 trawlers, n.l. 19 van IJsland met 2.721.400 pond diversen en 68 van "de Noordzee met 7.175.500 pond haring. Sommige haringtrawlers hadden rijke vang sten. De Adolf Hitler had bijna 2500 manden. Nog eenige. andere booten voerden meer dan 2000 manden haring aan. NED. ROODE KRUIS. A.s.' Donderdagavond houdt de afdeêling VelsenIJmuiden van het Nederl. Roöde Kruis wederom een oefening in het duin terrein ach ter het Stormvögelsveld. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN GE DEELTE VAN DEN IJMUIDERSTRAATWEG EN DE JULIANAKADE. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat de IJmui- derstraatweg en de Julianakade van de Dirk Hartoghstraat af tot de spoorweghalte Julia nakade, van Dinsdag 3 September a.s. af tot nader order voor het doorgaand verkeer met rij- en voertuigen zal zijn afgesloten. Wat is een kantje? De in Hannover verschijnende Niedersach- sisc.he Tageszeitung bevat het volgende ver makelijke verhaal, dat wij meenen, onzen le zers niet te mogen onthouden: „Een blijde tijding! De haringaanvoer stijgt. Alleen van 22 tot 28 Juli werden 17802 kantjes aan land gebracht, tegen 12539 kantjes in de zelfde periode van verleden jaar. Wat zijn echter „kantjes"? Eerst wordt de oude Kürschner opgeslagen. Niets te vinden. Dan worden drie banden van „De koopman van heden" doorgebladerd. Niets te vinden. Bij „Duden" is tusschen „Kantineur" (Kantinen- wirt) en Kanton eveneens niets te vinden. Laatste hoop: de nieuwe Brockhaus. Resultaat nihil! Maar iemand moet toch weten wat kantjes zijn. Dus hier met de telefoon; de kiesschijf 'wordt rondgedraaid. Gesprek no. 1: de aangeroepene, die mis schien inlichtingen kan geven is juist niet thuis. Komt u maar eens terug als 't u blieft. Gesprek nummer 2: een dame van de afdee- ling inkoop, die den oproep beantwoordt legt ontsteld de telefoon neer. Kantjes, kantjes, kantjes! Ze meent, geloof ik, dat het bij mij niet heelemaal pluis is. Gesprek nummer 3: Er komt een leerling aan het toestel, die mij mijn verzoek driemaal zeer langzaam laat herhalen. Resultaat: de jongeman antwoordt, dat er zulk een gezoem in het toestel is, dat hij mij heelemaal niet verstaat. Gesprek no. 4: Kantjes? Ja, dat kennén we, het is een Engelsch gewicht, iets meer of iets minder dan een centenaar. Als u wat meer wil weten zullen we u wel even opbellen. Gesprek vijf: Ka lit j es? Ja juist, kantjes! Dat is, voor zoover ik weet heelemaal geen gewicht, dat is een haring! Dit geschiedde op den len Augustus in Hannover. In 's hemelsnaam, denk ik, waar om met deze kantjes-geschiedenis op je les senaar terecht komen? Ten slotte komt tele fonisch toch de oplossing! Onder kantjes.ver staat men een zeepakking (in vaten) van ha ring, die op zee direcb gezouten wordt. Aan dén wal worden deze kantjes bijna steeds direct weer overgepakt. Van vier kantjes ko men dan drie tonnen walpakking. Een ton weegt bruto ongeveer 120 K.G., waarvan 20 K.G. voor de ton, 2 K.G. zout enc 98 K.G. ha ring. Een kantje weegt dus ongeveer 73 tot 75 K.G. «Geheel juist is dit niet. Red. IJm Crt.) Nu weten we het, gelukkig. Het komt ons echter voor, dat het beter zou zijn, dat de Deutsche Heringsliandelsgesellschaft (D. H. G.) de hoeveelheid van haar vangst voortaan niet alleen in kantjes, maar bij wijze van ver duidelijking ook in de mooie Duitsche cente naars, ponden of kilogrammen aangaf". De Deutsche Fischérei-Rundschau, waar aan wij dit verhaal ontleenen, teekent hier bij aan, dat het niet mogelijk is, de vangsten in metrieke gewichten aan te geven,- omdat haring in tonnen verhandeld wordt, niet uit traditie, maar omdat het nu eenmaal niet anders kan. Het gewicht van een ton haring- schommelt, naar grootte der- visschen, tus schen 100 en 120 K.G, (De Japansche minister van Vis- scherij heeft de vischvangst in de Bristolbaai van Alaska verboden uit vrees' voor internationale com plicaties.) De oceaan is rijk aan visch, Dat 's geen oorspronkelijke observatie, Maar waar het land zoo rijk aan is,. Dat 's internationale complicatie. Zoo ooit, dan is in dezen tijd Dat wel heel duidlijk aan den dag getreden. Er woedt aan alle kanten strijd, Al wordt die met geweren niet gestreden. En toegewijd wordt er gevischt, Elk hoopt voor zich een prachtvisch op te halen, Die door den buurman wordt gemist, Al moet men dan ook duur ervoor betalen. Vaak vangt men bot of scheurt het net, Een haai wordt somtijds aan den haak geslagen, Die zich met zulk een kracht verzet, Dat hij den Visscher zelf weet te verjagen. Steeds dreigen net en hengelsnoer Met die van buurlui in de war te raken, Als dat gebeurt is-het een toer, De knoop voor korten tijd weer los te maken. Als er maar samenwerking is, Zoo denken wijmaar als.wij 't willen zeggen, Dan zijn wij stom wij zijn de visch Die in het eind het loodje dreigt te leggen. P. GASUS. HAARLEMSCHE ORKEST VEREENIGING Donderdagavond a.s. geeft de Haarleniische Orkest Vereeniging een extra-volksconcert in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem. Dirigent is Marinus Adam, soliste Maartje Offers. Het programma bevat o.m. Dvorak's Sym- phonie Aus der Neuen Welt. SPEELTUINVEREENIGING „DE MOERBERG". Het bestuur van de SpeeltumvereenigiiT „De Meerberg" 'is voornemens, op aZterdag middag 7 September a.s. - voor de kinderen der leden een feestmiddag, te organi-seeren. Voor kinderen van 6—12 jaar worden ver schillende wedstrijden als' kaarsblazen, zak- loopen, tonkruipen enz. -gehouden. Ook de kinderen beneden 6 jaar zullen prettig wor den beziggehouden. De aangifte kan geschieden tot 2 September bij den opzichter van den speeltuin. VELSEN DE WERKLOOSHEID J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekenden ingeschreven 470 bouwvakarbeiders, 333 metaalbewerkers, 47 kantoorbedienden, 19 huisbedienden, 34 hout bewerkers, 20 landarbeiders, 436 visschers, ha ven- en transportarbeiders, 625 losse en fa brieksarbeiders, 291 in overige beroepen. Verder beneden den leeftijd van 18 jaar: 12 bouwvakarbeiders, 37 metaalbewerkers, 17. kantoorbedienden, 15 huisbedienden, 36 losse en fabrieksarbeiders, 5 in overige beroepen. Het totaal aantal ingeschreven werkzoe kenden bedroeg derhalve 2397. WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat door hen op 2 September 1935 voor de afdeeling IJmuiden ten westen van de Schoutenstraat en Evert- senstraat ontheffing is verleend van het ver bod des avonds na 8 uur respectievelijk 9 uur een winkel voor het publiek geopend te heb ben en wel tot des nachts 12 uur. De collecte voor de school voeding. Een woord van aanbeveling van burge meester Kwint. Het Comité voor de schoolvoeding in onze gemeente is wederom voornemens om op den 31sten Augustus a.s. een algemeene collecte- te houden'ter financiering van de schoolvoe ding in den komenden winter en heeft mij verzocht door middel van de pers een beroep te doen op den liefdadigheidszin en het so ciaal gevoel van Velsen's burgerij. Met beide handen heb ik de mij geboden gelegenheid aangegrepen, immers het gaat hier om belangstelling te wekken en leven dig te houden voor een stuk socialen a/rbeid van den eersten rang, verricht in het belang van de minstbedeelde kinderen onzer ge meente-samenleving. De schoolvoeding in vroeger jaren een zaak van overheidszorg werd op lofwaardige wijze overgenomen door het particulier ini tiatief en dank zij den arbeid van het Comi té voor Schoolvoeding kon in den afgeloopen winter gedurende een twintigtal weken aan vierhonderd daarvoor in aanmerking komen de kinderen extra-voeding op school worden verstrekt, terwijl geheel den zomer door daar naast nog aan honderd vijfentwintig, kinde ren op medisch advies melk is verstrekt ge worden. Een resultaat, dat ei' wezen mag en dat tot stand is gebracht kunnen worden, omdat een tweetal factoren dezen arbeid gunstig heb ben beïnvloed. In de eerste plaats beschikte onze gemeente over een comité, bestaande uit toegewijde mannen en vrouwen, die hun arbeid verricht ten, gedragen door de liefde tot het misdeel de kind en daarnaast werd door de offer vaardigheid der burgerij' deze arbeid finan cieel mogelijk gemaakt. Het Comité voor Schoolvoeding is bereid ook dezen winter zijn dagelijkschen arbeid te continueeren; ik schrijf nadrukkelijk „dage lij kschen arbeid", omdat alle werk, ook de be reiding en distributie der schoolmaaltijden geschiedt door het Comité, bijgestaan door meerdere helpers en helpsters. Van de burgerij wordt gevraagd een daad hi eens: en die zal dienen te bestaan in het mildelijk schenken van een bijdrage voor de zen sympathieken arbeid. De collecte zal gehouden worden op den dag, waarop het Nederlandsche Volk gedenkt den geboortedag van H.M. de Koningin: voor waar een gelukkige en voortreffelijke gedach te. Haar koninklijke weldadigheid zij ons tot een voorbeeld en spore ons aan tot ruime of fervaardigheid. De Burgemeester van Velsen, M. M. KWINT Ook een warme aanbeveling van dr. L. S. Limborgh Meijer Dr. L. S. Limborg Meijer, directeur van den Gein. Geneesk. en Gezondheidsdienst schreef de volgende aanbeveling: WTaarom over schoolvoeding gesproken nu alle scholen gesloten zijn? Wat zou er over schoolvoeding nog voor nieuws te vertellen zijn? ieder weet immers, dat schoolvoeding in deze moeilijke tijden nuttig is en sommige kinderen voor ondérvoeding kan behoeden; ieder weet dat hier verleden winter schoolvoe ding is verstrekt en dat eenige honderden kinderen daarvan hebben geprofiteerd. Maar juist omdat ieder dat weet, en omdat ieder ook weet, dat het benoodigde geld door par ticulieren is bijeengebracht, juist daarom vraag ik voor deze zaak weer de aandacht van Velsens ingezetenen. Er moet tegen den volgenden winter wéér geld zijn. Op 't oogen- blik genieten de kinderen van den zomer en van de zon en zij doen gezondheid op met volle teugen, maar er komt weer een herfst en een winter, waarin menigeen het moeilijk zal hebben, waarin menig kind weer hulp noodig heeft. Het comité „schoolvoeding" heeft zijn plannen voor den komenden winter al klaar, het hoopt daarbij weer op evenveel steun als verleden jaar. Het begint met een straatcollecte op Koninginnedag. Moge deze inzet goed zijn, moge ieder op dien dag zijn Op de Leipziger Messe zal een boomzaag op wielen gedemon streerd worden, welke een boom dicht bij den grond doorzaagt, waardoor men minder houtverlies heeft. bijdrage offeren, moge deze collecte voor dit sympathieke doel, waarvan ieder het nut en de noodzakelijkheid inziet, opnieuw bewijzen, dat wij bereid zijn elkaar te helpen. Het is met groot genoegen, dat ik voldoe aan het verzoek der commissie „Schoolvoe ding" om deze collecte warm aan te bevelen. ONTHEFFING SLUITINGSUUR. De Burgemeester van Velsen brengt ter al gemeene kennis, dat door hem is bepaald, dat de tapperijen in de afdeeling IJmuiden gele gen ten westen van de Schoutenstraat en Evertsenstraat op Maandag 2 September 1935 geopend mogen zijn tot des nachts 12 uur. Voor de tapperijen wordt hierbij op dien datum tot genoemd uur vergunning verleend tot het geven van muziek en dans. DE POST OP KONINGINNEDAG. De directeur van het Post- en Telegraaf kantoor alhier maakt bekend, dat het hoofd kantoor alsmede de Postagentschappen Ken nemerlaan en Zeeweg te IJmuiden en Drie huis gemeente Velsen op 31 Augustus a.s. voor den postdienst niet langer zijn open gesteld dan tot 13 uur. De hulpkantoren te IJmuiden-Oost en te Velsen hebben voor dien dienst op 31 Aug. a.s. de eindsluiting resp. te 12.30 en 12.00. Alle kantoren zullen dien dag gesloten zijn voor de behandeling van postwissels (uitgezonderd telegrafische), postbewijzen, quitantiën, aanneming belastingbetalingen, postcheque- en girodienst (behalve voor het aannemen van stortingen, waarvan spoedbe- handeling of spoedbericht wordt gevraagd, voor het uitbetalen van cheques, waarvan de ontvangen adviezen zijn voorzien van de aanteekening „spoedbehandeling" en voor het doen van uitbetalingen op reispostche- queboekjes) De tweede briefpostbestelling wordt op 31 Augustus niet uitgevoerd. De openstelling voor de telegraaf- en te lefoondiensten ondergaat op dien dag gee nerlei wijziging. VERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 3 September 1935, des namiddags 7 uur, ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Installatie van de leden. 2. Benoeming van: a. drie "Wethouders; b. vijf leden der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken; c. vijf leden der commissie van bijstand voor de financiën; d. vijf leden der commissie van bijstand voor gas en water; e. vijf leden der commissie van bijstand voor onderwijszaken; f. vijf leden der commissie van bijstand voor sociale aangelegenheden; g. vier leden der commissie van bijstand voor economische zaken; h. drie leden der commissie van bijstand voor de parken en de plantsoenen; i. vijf leden der commissie van voorberei ding voor de plaatselijke strafwetgeving; j. drie leden en twee plaatsvervangende leden van de reclamecommissie inzake ver gunningsrecht Drankwet; ,k. twee leden der commissie van overleg voor de ambtenaren; 1. twee leden der commissie van overleg voor de werklieden; m. twee lede nder der commissie van over leg voor de politie; n. twee gedelegeerden der gemeente in het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidson derwijs in Kennemerland; 0. een keuoringsveearts, hoofd van dienst, in tijdelijken dienst. 3. Ingekomen stukken en mededeelingij 4. Aanbieding van de volgende begrootingen voor 1936: a. van de gemeente; b. van het grondbedrijf; c. van het gasbedrijf; d. van de waterleiding; e. van het bedrijf openbare werken; f. van het bedrijf reinigings- en ontsmet- tingsdienst; g. van den ophaal- en stortingsdienst; h. van den woningdienst; 1. van de burgerlijke instellingen van maat schappelijk hulpbetoon; j. van de commissie van toezicht dp het lager onderwijs. 5. Wijziging der verordening tot heffing van belasting op tooneelvertooningen en an dere vermakelijkheden. 6. Verleenen van machtiging tot het slui ten van een overeenkomst met den Staat der Nederlanden, inzake het verstrekken van een voorschot aan deze gemeente, teneinde haar in staat te stellen uitvoering te geven aan haar i'ioleeringsplan, en tot het doen wijzigen van dit plan. 7. Overname van weggedeelten te Velsen en te Santpoort. 8. Verkoop van grond. 9. Opzegging der met de gemeente Bever wijk gesloten overeenkomst, inzake de toela ting van leerlingen uit Velsen, benoorden het Noordzeekanaal, tot de school voor buitenge woon lager onderwijs in Beverwijk. 10. Verhooging huursom van het kampeer terrein. 11. Wijziging van de begrooting voor 1935. 12. Verzoek van het bestuur der Vereeni ging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemer land te Velsen, om het leerplan der onder zijn beheer staande Nijverheidsschool te IJmuiden te mogen uitbreiden met het vak „motorrij tuig- en rijwielherstellen". 13. Onderzoek van den geloofsbrief van den heer D. Zalm.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1