DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN-' CRICKET IN ENGELAND. ScülP Aldan..-*'" Anistelland. Ajax (Ned.) British Renown Bloemfontein Bennekom Benwell Tower Boskoop Berenice Cordillera Ceres (Ned.) Crynssen Eurymedon Eleni Europe. Freiburg Gaasterkerk Gera Gany Gaza. Halle Hermes Heidelberg Helenus Irene (Ned.) joh. v. Oldebarneveldt jagersfontein joh. de Witt Jantje Kerkplein Luneburg Myrmidon Meerkerk Montferland Maaskerk Mars (Noor) Mary Orpheus Oranje Nassau Patricia Poelau. .Bras Polyphemus poelau Tello Polydórus Randfontein Reggestroom Rijn Rhea (Ned.) Serooskerk Soé'sterberg Stella (Ned.) Taj andben Tawali- Telamon Thesée Venus (Ned.) verm. aankomst Laatste bericht Archangel. Buenos Aires Chili Stettin Abadan Z. Afrika Chili Chili La Plata Chili Danzig West Indië West Indië Bourgas Hamburg Batavia. Rosario Pt. Arthur. Ned.-Indië. Japan Ned. Indië Bourgas Rosario Macassar Bourgas Ned. Indië Ned.-Indië. Batavia Spanje Batavia Zuid Afrika Batavia Londen Buenos Aires Ned. Indië Batavia. Japan Beunos Aires West Afrika Kotka Londen Stettin West Indië Mexico Batavia Batavia Batavia Batavia. Z. Afrika W. Afrika Leningrad Midd. Zee Japan Leningrad Batavia Alexandrië Batavia Batavia Midd. Zee Oaen "(v. IJm) Venetië Winha Yxpila (v. Velsen) Waterland Buenos Aires 4 Sept. 20 Sept. 30 Aug. 24 Aug. 21 Sept. 31 Aug. 1 Sept. 6 Sept. 16 Sept. 1 Sept. 31 Aug. 5 Sept 29 Aug. 2 Sept. 25 Sept. 13 Sept. 28 Aug. 6 Sept. 12 Oct. 6 Oct. 9 Oct. 22 Sept. 28 Aug. 8 Sept. 7 Sept. 28 Aug. 30 Aug, heden 29 Aug. 30 Aug. 14 Sept, 29 Sept. 28 Aug. 15 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 26 Aug. 6 Oct. 24. Aug. vertrokken. 24 Aug. vertrokken. 24 Aug. te Valparaiso, in lading. 26 Aug. van Gibraltar. 21 Aug. van Beha. 23 Aug. te Vlaardingen. 18 Aug. van Curacao. 19 Aug. van Necochea, 21 Aug. van Arica. 25 Aug. vertrokken. 19 Aug. van Barbados. 26 Aug. van Barbados. 26 Aug. te Izmir. in lading. 23 Aug. van Port Said. 22 Aug. van St. Vincent. 24 Aug. vertrokken. 21 Aug. te Tjilatjap. 23 Aug. van Gibraltar, pass. 22 Aug. Gibraltar. 22' Aug. van Piraeus. 23 Aug. van Buenos Aires. 22 Aug. van Pórt Said. 26 Aug. van Ouessant. 25 Aug. van Port Said. 20 Aug, van Macassar, in lading. 26 Aug. van Valencia. 24 Aug. van Pt. Said. 26 Aug. te Rotterdam in lading. 26 Aug. uitgeklaard, hi lading. 26 Aug. te Bombay. 27 Aug. van Londen. 24 Aug. van Penang. 20 Aug. van Bahia. 27 Aug. van Hamburg. 24 Aug. vertrokken. 26 Aug. uitgeklaard. 28 Aug. van Hamburg. 26 Aug van Paramaribo. 25 Aug. Flores gepass. 26 Aug. van Gibraltar. 15 Aug. van Port Swettenhan in lading. 24 Aug. vertrokken. 17 Aug. van Kaapstad. 20 Aug. van Monrovia. 24 Aug. vertrokken. 23 Aug. te Triëst. 24 Aug. te Yokohama. 25 Aug. van Elseneur. 25 Aug. vertrokken. 24 Aug. van Kymassi. 25 Aug. van Sa-bang. 25 Aug, van Belawan. 23 Aug. van Salerno. •in lading. 23 Aug, van Palermo. 24 Aug van Elseneur. in lading. Visscherhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Noorsch m.s. Skoger Kragerö VELSEN OVERNEMING VAN WEGGEDEELTEN TE VELSEN EN TE SANTPOORT. Bij Raadsbesluiten van 17 October 1933, 20 Februari 1934, en 30 October 1934, werd respectievelijk aan de Coöperatieve Vereeni- ging Particuliere Woningbouwvereniging „Wijkeroog" te Velsen, H. Voordewind te Beverwijk en de firma Ribberink en Van der Hee te Soest, vergunning verleend tot het aanleggen van weggedeelten te Velsen, thans bekend staande als Watervlietstraat, Ladder- beekstraat, Starreboschstraat en Geelvinck- straat, zulks onder de algemeene voorwaar den, vastgesteld bij besluit van 12 Maart 1929, gewijzigd bij dat van 17 December 1929 en voorts onder de terzake gestelde bijzon dere voorwaarden. Het eerstgemelde besluit werd bij Raads besluit van 28 Maart 1934 gewijzigd in dien zin, dat de daarbij verleende vergunning zou gelden voor G. Ruijsenaars te Velsen. De vergunninghouder H. Voordewind heeft den grond, waarop de vergunning betrekking heeft, verkocht en zijn rechten overgedragen aan de N.V. Bouw- en 'Exploitatie Maatschap pij v.h. Fa. Smit en Riezenkamp te Wijk aan Zee en Duin. Aan de N.V. Meubelfabriek J. A. Boskamp en Zn. te Santpoort werd voorts, bij besluit van 27 October 1931 vergunning verleend tot het aanleggen van een weg aldaar (latei* ge noemd Kluyskenslaan), zulks eveneens onder de bovenvermelde algemeene- en de terzake gestelde bijzondere voorwaarden. Deze vergunninghoudster heeft mede den grond, waarop de vergunning betrekking heeft verkocht en haar rechten overgedragen en wel aan de firma Bouwbureau Kas en Klaasen te Haarlem. De krachtens de bovenaangehaalde vergun ningen aangelegde wegen, alsmede de strooken grond, waarin, ter voldoening aan de bijzondere voorwaarden, verbonden aan de vergunningen tot aanleg van weggedeel ten te Velsen, een drainageleiding is gelegd, komen thans voor overneming door de ge meente in aanmerking. In overeenstemming met het advies der commissie van bijstand in 't beheer der open bare werken stellen B. en W. den Raad voor het besluit te nemen, dat in concept bij de stukken is geviegd. BURGERLIJKE STAND Bevallen: W. J. G. van Kuijeren—van der Hulst, d., Groeneweg 47, IJmuiden, D. Kalk man—.Meurs, d., Kanaalstraat 152, IJmuiden, M, Mulder—Rijke, d., Biezenweg 48, Santpoort pj J. Spul-s—Valkenier, z., IJmuiderstraatweg !4B, IJmuiden, M. T. PrinselaarSchagen, Nw. Schulpweg 249, Velsen N., J. Hilberts— Fockens, z., Schulpweg 41, Velsen-N. P. W. A. Kok—Lanser, d., Ahornstraat 30, IJmuiden. p; M. Hin—Henneman, d., Kennemerlaan 124, IJmuiden. Overleden: T. Kolder, 77 j., wed. van A. de Graaf, Wijk aan Zeeërweg 64, IJmuiden. KINHEIMH. D. V. S. Kinheim speelt Zondag haar eersten wed strijd op het vernieuwde en aanmerkelijk ver beterde Sportpark aan den Velserweg. Kinheim dan de bekende eerste-klasse combinatie Hermes-D. V. S. partij geven, wedstrijd begint om 3 uur. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per K. G. f 0.66—0.52 Griet' per K.G. f 25—12. Tongen per K.G. f 0.920.61, Zetschol per 50 K.G. f 20—15. Kleine schol per 50 K.G. f 17,505.90. Bot per 50 K.G. f 9,50—7.50. Schar per 50 K.G. f 6.60—4.80. Middeischelvisch per 50 K.G. f 2221. Kleine middeischelvisch per 50 K.G. f 20. f 14.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12,507,50. Kabeljauw per 125 K.G. f 6233. Groote gulllen per 50 K.G. f 157. Kleine gullen per 50 K.G. f 8,30—3. Wijting per 50 K.G. f 3.80—1.10. Makreel per 50 K.G. f 8.502,70. Versche haring 'per kist f 4.401.05. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoornende voor de Donderdagmarkt: Caroline IJM. 26. Vangst: 35 m. braadschel- visch, 25 m. pla.tvisch, 45 m. gul, 35 m. wij ting, 475 m. makreel. Totaal 625 m. bene vens 20 stuks stijve kabeljauw. Amsterdam IJM-. 58. Vangst: 20 m. schel visch, 65 m. bra ad schelvisch, 50 m. platvisch, 50 m. gul, 75 m. wijting,, 340 m. makreel. To taal 000 m. benevens 100 stuks stijve kabel jauw. BESOMMINGEN Trawlers: Jacqueline Clasina IJ.M. 10, 465 manden, f 2100. Catherine Duyvis, IJ.M. 60, 460 manden, f 2700. Martha, IJM. 165, 140 manden f 1400. Azimuth IJ.M. 185 manden f 1840. Dirkje R.O. 53, 1050 manden f 2820. Loggers: KW. 153 f 390, KW. 114 f 550. •WIJK AAN ZEE EN, DUIN Een waterhoos. Angst in de badplaats. meldt: Hopgste barometerstand 766.3 m.M. te Jan Mayen. Laagste barometerstand 747.4 m.M. te Blavanshuk. en voorspelt: Zwaken tot matigen Zuidwestelijken tot Noordwestelijken wind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Waarschijnlijk nog enkele regen buien. Iets kouder des nachts. Overdag wei nig verandering in temperatuur. Barometer edenmorgen '9 uur Neiging': Stilstand. Thermometer 748 m.M- Heden,, Woensdagmorgen, waren de bezoe kers van het strand getuigen van een angst wekkend natuurverschijnsel. Boven zee hing een zware donderbui, die gepaard ging met een windhoos. Van het strand was de bekende zwarte kegel duidelijk waar te nemen. Het water werd tot groote hoogte opgezogen en door de windhoos in de richting van het strand gestuurd. In-de badplaats maakte men zich beangst, dat de hoos zich over het dorp zou bewegen en man ging er zelfs toe over, het pantserfort te IJmuiden, dat juist schiet oefeningen hield, telefonisch te verzoeken, zoq mogelijk de hoos stuk te schieten. Zoo ver behoefde het echter niet te komen, want de hoos verplaatste zich ongeveer evenwijdig van de kunst in Noord-Westelijke richting. Felle bliksemstralen doorkliefden het lucht ruim, de waterhoos bleef zich geruimen tijd Hoogste gisteren 65 F:. Laagste heden nacht 54 F. Hopgste heden 58 F. VELSER ZWEMINRICHTING. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLE NHUIS Kanaalstraat 83. IJmuiden. Telef. 5460 Donderdag vm. 3.17 uur; n.m. 3.39 uur. Vrijdag v.m .3.48 uur; n.m. 4.09 uur. Zaterdag v.m. 4.16 uur; n.m. 4.37 uur. Door een hond om het leven gekomen. W OEN S D AG 28 'AU'G. 1935 Tragisch ongeval van grijsaard Twee dooden bij auto ongelukken. voor de kust heen en weer bewegen, zonder evenwel het strand dicht te naderen. Talrijke badgasten hebben het natuurver schijnsel waargenomen. De zware bui heeft zich later in de richting van het land ver plaatst. BEVERWIJK Felle brand aan den Heems- kerkerweg. Tot twee woningen beperkt. Heden, Woensdagmorgen, tegen 8 uur, werd in de bovenverdieping van het perceel Heems- kerkerweg 25, bewoond door de familie Hooge- werf, brand ontdekt. Omwonenden waarschuwden onmiddellijk de brandweer', die spoedig met de motorspuit ter plaatse was. Het vuur had zich intusschen met groote snelheid uitgebreid en woedde ook in de woning nr. 27. De brandweer tastte met twee stralen op de motorspuit het vuur van twee kanten aan en wist door haar kordaat optreden den brand tot deze twee woningen te beperken. De bran dende perceelen maakten deel uit van een blok van 9 woonhuizen onder één mastiek dak. Uit alle woningen sloegen dikke rookwolken, zoodat de bewoners van al die huizen het ergste vreesden. Met behulp van de buren werden de bezit tingen van deze menschen als voorzorg in vei ligheid gesteld. De brandweer voerde een hard- nekkigen strijd tegen de vlammen. Haar werk werd zeer bemoeilijkt', door het feit, dat het v.u.ur,?j,ch,.tusscjjgii.ds plqfpnds genesteld had.. Tenslotte moest zij er...toe overgaan, groote gaten hl het dak -te' hakken, waardoor het mogelijk was, de vuurhaard beer te bereiken. Dè rookontwikkeling was zoo sterk, dat de brandweerlieden" zich van rookmaskers moes ten bedienen. Na 2 uur 'was de brandweer de situatie meester en was' het gevaar voor uitbreiding volkomen bezworen. Van 2 woningen is de bovenverdieping na genoeg geheel - uitgebrand. De aangrenzende perceelén kregen zeer ernstige waterschade. Verzekering dekt de schade van de bewo ners. De woningen,eigendom, die eigendom zijn van de N.V., Januarius te Amsterdam, waren ook verzekerd. Auto-ongelukken in Indië. In een ravijn gestort. Een auto waarin gezeten waren de heeren G. E. Raket,, .onderwijzer te Pperwokerto, mr. Kartodirdjo, voorzitter van den land raad te Poerwokerto, benévens diens echtgenoote en zoon alsmede de heer Tamineau, is tengevolge van den régen op de helling van de Margojoso tusschen PGerwokerto en Kedoe geslipt en in een ravijn gestort. De heer Raket werd op slag gedood. Me vrouw Kartodirdjo is levensgevaarlijk ge wond. Alle gewonden zijn in het ziekenhuis opgenomen. Men was op weg naar den Boro- boedoer. Met te groote snelheid gereden. Op een paar kilometer afstand van Trawas heeft een auto-ongeluk plaats gehad, waar bij mevrouw Zeyl, werd gedood. De bestuurder Mr. Gerbens, buitengewoon suJbst.-officier van Justitie bij den Raad van Justitie te Soera- ba ja werd ongevaarlijk gewond; mevrouw Gerbens bekwam slechts eenige schrammen en ontvellingen. De oorzaak van het ongeluk is de te groote snelheid, waarmede de heer Gerbens reed. De toestand van den weg ter plaatse liet zulk een snelheid niet toe. DOODELÏJK JACHTONGELUK. KENDAiL, 26 Augustus. (Aneta)Bij de jacht is de heer G. Piekhaar uit Salatiga door zijn jachtgenoot T. H. L. M. doodelijk ge troffen door een schot niet een geweer kaliber 12. met loopers geladen. Deerlijk gewond aan hoofd en borst werd Piekhaar in hopeloozen toestand naar de Centrale Burgerlijke Zie- keninrichtinig te Semarang vervoerd, waar hij is overleden- Dinsdagavond omstreeks 7 uur heeft op den weg EindhovenWeert een auto-ongeluk plaats gehad, waarbij een dame werd gedood, terwijl een andere dame ernstig werd gewond. In de kom der gemeente Maarheeze is n.l. een auto bestuurd door den heer de Zeeuw uit Poeldijk tengevolge van de gladheid van den weg geslipt en in volle vaart tegen een boom gereden. In den auto zaten behalve de heer dè Zeeuw nog diens echtgenoote èn een ander echtpaar de heer en mevrouw Luteyn uit Den Haag. De gevolgen van de botsing waren ontzet tend. de ruim 50-jarige. mevr. de Zeeuw werd slag gedood, terwijl mevrouw Luteyn ernstig gewond werd. Zij werd naar het zie kenhuis te Weert overgebracht. Dé beide heeren kwamen er zonder noe menswaardig letsel af. Door de marechaussee te Budel werd proces-verbaal opgemaakt. De auto werd totaal vernield. Wielrijder door auto gegrepen. Op den Hooge weg te Amersfoort heeft Dins dagavond om half zeven een ongeval plaats gehad, waarbij een wielrijder ernstig werd ge wond. De heer Ponsen uit Amersfoort reed met zijn rijwiel op den Hooge weg en wilde juist links afslaan, toen hij door een hem van achteren naderenden auto werd aangereden en tegen den grond gesmakt. In ernstigen toe stand is hij naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. De automobilist beweerde, dat de wielrijder geen teekens heeft gegeven, dat hij links af wilde slaan. Grijsaard redde zijn hond, maar werd zelf gedood. Dinsdagmiddag om 2 uur is in Overloon bij Venray de 80-jarige A. v. d. Weyer doodgere den door een vrachtauto uit Vierlingsbeek. De man was op jacht geweest met zijn hond. Op den weg van Overloon naai' Vierlingsbeek liep de hond voor de auto. De oude man wilde het dier voor een aanrijding behoeden, doch kwam daarbij te vallen, zoodat hij den wagen over zich heen kreeg. Toen geneeskundige hulp ter plaatse kwam, was de .man reeds overleden. Auto slipte in het zand. Te Nietap, gemeente Roden, (provincie Gro ningen) is Dinsdagmiddag te ongeveer half één vlak bij de Openbare/Lagere School, een auto bestuurd door de ongeveer 30-jarige Mevr. G. H. uit Groningen, in het mulle zand van den nieuw aangelegden weg geslipt, gedraaid en tegen een boom geslagen. Daarna kwam de auto dwars over den weg te liggen. De wagen werd zoo goed als geheel vernield. De bestuur ster raakte bewusteloos, doch kwam spoedig weer bij en bleek slechts lichte verwondingen aan het hoofd te hebben. De naast haar zit tende ongeveer 20-jarige dienstbode, Mej. van der M., kreeg een schedelbreuk. Van de twee kinderen, die achter in de auto zaten,-zoon tjes van Mevr.'H., kreeg het jongste, d%t on geveer drie jaar' oud is, een beenfractuur. Het kind is door den kap van de auto geslagen. De drie gewonden zijn per ziekenauto naar Groningen overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen de snelrijdende auto moest uitwijken voor een springend paard, en daarbij in de zachte berm is terecht gekomen.- WIELRIJDEN. JAN VAN HOUT WIL HET WERELDUUR RECORD VEROVEREN. Onze landgenoot Jan van Hout heeft Dins- ig op de baan van St. Truyden een poging ondernomen, om het werelduurrecord, dat thans op naam van Richard staat, op zijn naam te brengen. Wegens het slechte weer heeft hij echter zijn poging op moeten geven. Hij zal Woens dag zijn poging herhalen. EEN VLIEGTERREIN ONDER EDE. Naar wij vernemen zal, onafhankelijk van het plan voor den aanleg van een vliegveld bij Eist tusschen Arnhem en Nijmegen, door de gemeente Ede aan den weg ApeldoornArn hem een vliegterrein worden ingericht, dat zal zijn gelegen onmiddellijk naast het oefenter rein van de Arnhemsche Zweefvliegclub, de heuvels van Teriet, geheeten. Het werk zal worden uitgevoerd in samen werking met de Arnhemsche Zweefvliegclub. welke reeds geruimen tijd behoefte had aan een terrein voor het landen en starten van motorvliegtuigen; speciaal in verband met vliegtuig-sleepstarts, Het werk zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. De goedkeuring van den Minister van Waterstaat is reeds verkregen. FAILLISSEMENTEN De Arrondissements-Rechtbank te Haar lem heeft de volgende faillissementen uitge sproken op Dinsdag 27 Augustus: 1. G. Franzen, koopman in electrische sanitaire artikelen, vroeger te Middelharnis. Voorstraat 251, thans wonende te Velsen, Duinvlietstraat 42. Curator Mr. J. A. B, San ders wonende te Beverwijk. 2. Johan J. Hessels, rijwielhandelaar, wo nende te Bloemendaal, Verbindingsweg 19, Curator Mr. B. Stomps, wonende te Heem stede. 3. G. Bruggink, houder van een café-lunch room, wonende te Haarlem, Gedempte Oude Gracht 62. Curator Mr. B, E. van Tijn, wo nende te Haarlem. 4. W. F, J. Laarhoven, gepensioneerd mili tair ambtenaar, wonende te Haarlem, Sema- rangstraat 18. Curator Mr. K. van Giffen. 5. B. J. M. van Huystee (firma wed. H. Erftemeijer) makelaar in tabak, wonende te Santpoort dorp Wulverderlaan 8, Curator Mr A. C. H. Hendrikse, wonende te Haarlem. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten Mr. S. J. Pit. Wegens .gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van M. E. P. Leenders, eer tijds te Haarlem, thans Daalscheweg 26 a te Zuilen. Curator Mr. K. A. F. J. Pliester, wo nende te Haarlem. Op 27 Augustus 1935 is aan J. Nederkoorn, bouwmaterialenhandelaar, wonende te Haar lem, Kamperlaan 19, voorloopige surséance van betaling verleend met benoeming van Mr. G. El. Mellema alhier tot bewindvoerder. Be handeling over de definitieve surséance 5 Oc tober a.s. voorm. 10.30 uur. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend werden dei' eenige uitdeelingslijst van: 1. A. van Zanten, expediteur, wonende te IJmuiden. Curator Ml". F. J. D. Theyse, wonen de te Haarlem 2. d-e Naamlooze Vennootschap Expeditie van Zanten te IJmuiden. Curator Mr. F. J. D. Theyse, te Haarlem. Een kwart eeuw Koloniaal Instituut. Er wordt geen feest gevierd. Op den llen Augustus j.l. was het 25 jaar geleden, dat de acte van oprichting van de Vereeniging „Koloniaal Instituut" werd passeerd. Met het oog op de tijdsomstandigheden lig' het naar wij vernemen niet in de be doeling, dit jubileum op feestelijke wijze te vieren. Echter is de Raad van Beheer van m. ning, dat dit feit niet geheel onopgemerkt kan worden gelaten. Vandaar dat men het pian heeft opgevat op Maandag 16 September a.s. een bijeenkomst te houden, waarop in be sloten kring het 25-jarig bestaan zal worden herdacht. SCHAKEN. DE 14e RONDE VAN HET INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI TE WARSCHAU. Na de 14e ronde van het Internationaal Schaaktournooi te Warschau had Zweden de leiding met 36V2 punt en vier afgebroken partijen. Op de tweede plaats staan de Vereenigde Staten met 34y2 punt en vier afgebroken partijen. Polen en Hongarije volgen, elk met 33 1/2 punt en vijf afgebroken partijen. Op de vijfde plaats staat Tsjecho-Slowakije met 33 punten en vier afgebroken partijen, zesde Yoego-Slavië met 31 punten en vijf afgebro ken partijen, zevende Oostenrijk met 30 pun ten en drie afgebroken partijen. Oostenrijk komt op de Olym pische Spelen uit. Voorbereidingen worden voortgezet. De voorzitter van het Oostenrijksch Olym pisch Comité heeft verklaard, dat- het start verbod, hetwelk door Starh-embsrg is uitge vaardigd voor Oostenrijksche athleten om in wedstrijden in Duitschland uit te komen, geen betrekking heeft op de eventueele deelneming van Oostenrijk aan de a.s. Olympische Spe len. De voorbereidingen, door Oostenrijk ge troffen, zullen op onveranderde wijze worden voortgezet. Aangenomen mag worden, dat Oostenrijk te Berlijn en Garmisch Partenkir- chen zal verschijnen. De „white roses" Yorkshire, hebben evenals in 1933 en zoovele voorafgaande jaren weder om 't county-kampioenschap behaald. Van de 27 gespeelde wedstrijden werden er 18 gewon nen en slechts 1, tegen Essex, verloren. De uitslagen toonen voldoende aan dat de bowlers op de door regenval doorweekte wickets over het algemeen gemakkelijk werk hadden. Essex (10) 236 won met innings van Glamorgan (13) 43 en 101. Nichols nam in de 1ste innings 7 v. 15, Eastman 3 v, 7 Middlesex (3) 295 won met innings van Kent (9) 70 en 116. Worces ter (12) 365 (Bull 119) eveneens tegen War wick (8) 131 en 123, Derbyshire (2) 190 en 126-6 won van Hampshire (15) 134 en 102, Yorkshire (1) 299-8 tegen Surrey (11) 44 en 26-3 draw. Verity 6 v. 24, Lancashire (4) 266 draw tegen Somerset (14) 254. Notts (5) 212 draw tegen Gloucester (16) 163 en 79-1. Sussex (7) 150 draw tegen Zuid-Afrikanen 218 en 156. 2. Yorkshire-spelers gaan momenteel aan het hoofd van de batting- en bowling gemid delden nl. Sutcliffe 44-4-2033 212-50.89 en Ve rity met 1T7 wickets voor 2637 runs gem. 14.89 Bowes (14.93) staat no. 2 met 162 wickets. ATHLETIEK. DE NEDERLANDSCHE PLOEG VOOR DEN LANDENWEDSTRIJD NEDERLAND- ZWEDEN. Door de N. T. C. van de K. N. A. U. is voor den landenwedstrijd NederlandZweden, die Zondag 1 September te Groningen gehouden zal worden, de volgende Nederlandsclie ploeg samengesteld: 100 M. hardloopen: Osendarp en Berger. 200 M. hardloopen: Berger en Van Beveren 400 M. hardloopen: Klasema en Woltjer. 800 M. hardloopen: Bouman en Tackema 1500 M. hardloopen: Petit en Fr. de Ruyter. 3000 M. hardloopen: van Yperen en A. de Ruyter. 110 M. horden: Kaan en Mesman Schultz. Hoogspringen: Roelofs. Dè tweede plaats zal nog nader aangewezen worden Verspringen; Houtman en Van Welsenes. Polstokhoogspringen: v. d. Zee en Verkes Kogelstooten: De Bruyn en Brasser Discuswerpen: De Bruyn en Van Dijk. Speerwerpen: v. d. Pol en Lutkeveld Estafette (400, 300, 200 en 100 M.): Osen darp, Klasema, van Beveren en Berger. Als captain van de Nederlandsche ploeg zal fungeeren Ir. A. Paulen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 28 AUGUSTUS Bioscoop de Pont: „De smokkelaars van Duinkerken." 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: WOENSDAG 28 AUGUSTUS Frans Hals Theater: Fra Diavolo, Laurel en Hardy. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Leve de Vrouwtjes". Op het tooneel: Paulton en Diny, Mnemo-tech- nic-act. 2.30, 7 en 9-15 uur. Rembrandt Theater: „Zigeunerbaron". Op het tooneel: John Adex Trio, zingende acro baten. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Found Theater: „Vroolijke Vagebon den". 2.30 uur en dopvloopende voorstelling van 7 uur tot 11.30 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DONDERDAG 29 AUGUSTUS Groote Kerk: Orgelbespeling van 3-4 uur. Frans Hals Theater: Greta Garbo in Mata Hari. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cabaret L-a Gaité. Heropening. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3