BEVERWIJK Het overzicht van de groentenveiling. DE PRIJZEN BLIJVEN LAAG. De afgeloopen week was er aan de veilingen veer heel wat te verwerken en over de aan voeren kunnen wij wel tevreden zijn, doch ffat de besommingen betreft hiermede was kek over het algemeen met de meeste pro ducten droevig gesteld. De aanvoer van boonen was nog van beduidenden omvang Cn alle verschillende soorten waren nog ruim schoots vertegenwoordigd, waarvan de snij- boonen zeker wel de grootste plaats innemen. Ofschoon de kwaliteit tot dusverre zeer goed lean genoemd worden, is de handel meesta; stug gestemd en blijven ds prijzen op te laag peil. Wel was de laatste dagen voor snij- boonen een gunstiger stemming te bespeuren €n kwamen de prijzen weer een weinig naar boven, terwijl zoo goed als de geheelë aan voer weer geplaatst kon worden. De ncteer.n- gen stonden op de veiling van Augustus van 4—7yï ct. per K.G. Dubb, boonen bewogen zich naar kwaliteit eveneens van 4iy2 ct. kilo. pronkboonen die zelfs wel op 2 ct. hadden genoteerd gestaan, gingen nu weer voor 34 ct, per kilo. Trosboonen maakten geen voor uitgang en werden verhandeld van 812 ct. welke hoogste prijs echter niet veelvuldig voor kwam. Spercieboonen met- en zonder draad, werden voor lage prijzen afgenomen welke varieerden van 58 ct. per kilo. Bospeen ondervindt nog steeds een trage handel en al staan de noteeringen van 25 ct. per bos, de hoogste prijs was ook voor dit product een uitzondering. Sla kwam bij het begin dezer week weer eens met de prijzen in gunstiger richting. Nu echter de massa voor dit product zoo hier en daar geruimd is. mag het voor enkelen nog een meevaller zijn, want veel zal hier niet meer van geprofiteerd worden. De noteerin gen liepen deze week op naar soort van 2065 ct. per kist. Ook komkommers werden vlug ger afgenomen en kwamen weer aan prijzen voor goede soort van 23;/2 ct. per stuk. Postelein daarentegen liep weer sterk terug en wisselde ongeveer van 1220 ct. per kist. Goede soort Bloemkool handhaafde prijzen van 1015 ct., mindere soorten naar ver houding van 36 ct. per stuk. Tomaten werden iets ruimer aangeboden, hiervoor varieerden de prijzen naar soort van 4—9 ct. per kilo De kwaliteit van de soorten doppers die nog worden aangevoerd, begint minder te worden, zoodat voor de meeste partijen de prijzen niet meer zoo hoog bleven. De no teeringen wisselden de laatste dagen dan ook ongeveeer van 1220 ct., enkele partijtjes iets hooger. In de fruitafdeeling begonnen de Meloenen steeds ruimer los te komen, de noteeringen schommelden naar soort van 824 cent per stuk. Ook de druiven ver toon en zich in grootere partijen en namen de afgeloopen week een grootere plaats in. De prijzen zijn laag en bewogen zich van 2630 ct. per kilo. Van de tweele pluk werden ook deze week weer aardbeien aangevoerd. Door een tuin der werd een partijtje van 16 doosjes aan geboden; AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft in een der volksloge menten een man aangehouden, die in het Al gemeen Folitieblad gesignaleerd stond voor f 4 boete of 1 dag hechtenis. Hij is naar Haarlem overgebracht, VEREENIGDE VEILINGEN KENNEMERLAND EN VRIJE VEILING. Beverwijk, 28 Aug. 1925. Breekpeen per kist f 0.250.40. Spinazie per kist f 0.400.50. Sla per kist f 0.200.50. Postelein per kist f 0.120.22. Andijvie per kist f 0.150.40. Wortelen per bos f 0.030.05. Peterselie per bos f 0.020.03. Selderie per bos f 0.030.04. Bloemkool le per stuk f 0.100.12. Bloemkool 2e per stuk f 0.030.05. Tomaten per K.G. f 0.040.10. Doppers per K.G. f 0.160.18. Capucijners W. per K.G. f 0.160.20. Capijners B. per K.G. f 0.140.22. Raspers per K.G. f 0.13—0.20. Groentjes per K.G. f 0.100.12. Snijbocnen per K.G. f 0.040.08. 'Dikke Boonen per K.G. f 0.040.7V2- Sperc. b. z. dr. per K.G. f 0.06^0.7V2. Sperc. b. m. dr. per K.G. f 0.050.06. Tuinboo~en per K.G. f 0.040.07. Trosboonen per K.G. f 0.080.13. Pronkboonen per K.G. f 0.030.03Va- Komkommers per stuk f 0.010.03. Roode kool per stuk f 0.030.04. Groene kool per stuk f 0.030.04. Frambozen per doosje f 0.200.25. Appelen per K.G. f 0.040.10. Peren per K.G. f 0.050.12. Roode bessen per slof f 0.70—0.75. Pruimen per slof f 0.75—0.85. Meloenen per stuk f 0.O50.20. Druiven per K.G. f 0.28—0.30. ij Pruimen per K.G. f 0.16. De korte baan-draverij. 23 inschrijvingen. Zooals wij reeds verwachtten zijn na de Zaandamsche Harddraverij van Woensdag aan het secretariaat van onze harddraverijvereeni- gmg de eerste inschrijvingen voor de course van Donderdag 5 September binnengekomen. De eerste oogst duidt er reeds op, dat een zeer groot aantal snelle harddravers den strijd om den grooten prijs van Kennemerland zul len aanbinden Het starten achter linten zal er echter toe bijdragen, dat een record aantal ritten binnen den kortst mogelijken tijd kan worden verreden. Woensdagavond waren 23 paarden ingeschreven, namelijk: Anna Brad- forts Guy van Kool, Abbekerk; Calumet Con tender en Axlee van J. v. d. Berg, Hilversum; Odessa en Tamboer van R. de Jong, Haarlem mermeer; Qualiteit (de tweede prijs der Bever- wijksche Paardenverloting) van C. Vergay te Amsterdam; Rentner van J. van Oost. Uit hoorn; Our Uhlaan B van J. A. Mooy. Wie- nngerwaard; Sister Bond en Johanna M 'kampioene van Noord-Holland) van J. van Leeuwen Jr. te Bennebroek; Glossy Silk van A. Vrijiandt te Den Haag; Nordeck van A. J. Kats Amsterdam; Eachilos en Hedwig (twee nieuwe Duitsche imports) van L. Combee, Punnerend; Rolls Royd (vier-voudige kam pioen van 1934) en Francis May van Stal H. te Heerenveen; Mixerin van De Graaf te Oost- zaan; Quita, Harvest Lee en Sally Harvester van stal Holland te Beverwijk; X Smiling en Fatima van J. de Haan te Wormer. Zondag avond wordt de inschrijving gesloten. AANBESTEDINGEN VOOR DE HARD DRAVERIJ. Na gehouden inschrijvingen onder de leden heeft het bestuur van de Harddraverijvereeni- ging „Beverwijk en Omstreken" de leverantie van het op de baan benoodigde duinzand en het opruimen daarvan opgedragen aan den heer G. Vellema, alhier. Plet plaatsen van de hekken, afzettingen, loketten enz. werd op gedragen aan den heer A. Boots, het plaatsen van de eigen muziektent der vereeniging zal geschieden door den heer J. P. Schelvis. HET TENNISTOURNOOI OP „DUINWIJCK". Woensdagavond heeft de loting plaats ge had voor het jaai'lijksche tennisfestijn dat a.s. Zaterdag 31 Augustus op de „Duinwijck"- banen aanvangt. Om alle huurders van de banen in de gelegenheid te stellen mede te spelen heeft de wedstrijdcommissie voor de mindere spelers dit jaar een volledig B-tour- nooi ingelascht. In het damesenkelspel A zijn de dames J. Spruyt en T. Plenneman geplaatst. We gelooven niet dat een van de andere dames in staat is om voor een verrassing te zorgen daar beide Velserbeek-speelsters den laatsten tijd zeer goed op slag zijn. In het dames-enkel spel B start W. Blankeberge als favoriete. In het Heerenenkelspel A zijn Erdman en Deegenaar in de bovenste helft „geplaatst". Deegenaar krijgt hier een moeilijke eerste ronde tegen J. de Waard. In de onderste helft zijn v. d. Bliek en v. d. Ploeg „geplaatst" die in de demifinale zullen moeten bewijzen wie de sterkste is. Of Erdman zich uiteindelijk als bekerhouder zal handhaven is zeer de vraag daar hij wegens studieredenen dit jaar zeer weinig getraind heeft. Toch zien wij ook dit jaar weder in hem den winnaar. In het heeren- enkelspel B zullen waarschijnlijk Geus en Tu- senius elkaar als finalisten ontmoeten. In het gemengd dubbelspel heeft Erdman niet inge schreven, hetgeen te betreuren is. Spruyt v. d. Ploeg krijgen hier een zware eerste ronde tegen Niepoortv. d. Bliek. In de onderste helft zullen Henneman—Deegenaar waar schijnlijk zonder het moeilijk te krijgen de finale bereiken. In de B-afdeeling zullen Mevr. ZwagerP. Zwager en Mej. KosNieuwenweg trachten den titel voor zich op te eischen. In het Heerendubbelspel zijn mooie partijen te verwachten. In de lijn der verwachting liggen de volgende demi-finale's: Deegenaar—Ploeg tegen de Waard—Sprengers en Erdman—v. d. Bliek tegen Langendijk en Redeker. Erdman— v. d. Bliek zijn evenals vorig jaar favoriet voor den titel. Al met al belooft het dit jaar dus een prettig tournooi te worden. De heeren Th. Winter en E. Maters zullen als wedstrijdleiders fungeeren. Tot besluit van het tournament zal op 14 September in het Kennemer Hotel een feestavond georganiseerd worden waarvoor zich bereids een feestcommissie heeft gevormd onder leiding van den heer P. Zwager. De nasleep van de Roode Kruis-zaak. HEEMSKERK In September voor de rechtbank. Het slotbedrijf van de Roode Kruis-quaestie die in den vorigen winter en in het begin van dit jaar de gemoederen zoozeer heeft beziggehouden, zal zich binnenkort voor de Haarlemsche Rechtbank afspelen. Dezer dagen zijn de dagvaardingen uit gebracht, waarbij de bij deze zaak betrokken verdachten en getuigen worden opgeroepen om op Donderdag 12 September voor de Haar lemsche rechtbank te verschijnen. Onze lezers zullen zich nog wel herinneren dat in de bovenzaal van het Veilinggebouw „Kennemerland" een drietal vergaderingen werden gehouden, waarin het z.g.n. „Comité tot behartiging van de belangen van het Roode Kruis Ziekenhuis", felle critiek uit oefende op den gang van zaken aan het Roode Kruis Ziekenhuis en op het beleid van sommige bestuursleden. In het bijzonder gol den de in die bijeenkomsten geuite beschul digingen den heer W. Maters, destijds pen ningmeester van de plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis, belast met de admini stratie van het Ziekenhuis. Het Comité deed vervolgens eenige circulaires het licht zien, waarin alle geuite beweringen schriftelijk werden hei'haald. De heer Maters diende een aanklacht in en de justitie liet een uitgebreid onderzoek in stellen, waarbij het niet gelukte de schrijver(s)' van de pamfletten op te sporen. In de vergaderingen zijn als sprekers op getreden de hoeren Ds. Jac. Poort, oud-voor zitter van de afdeeling van het Roode Krui's, thans predikant te 's-Gravenhage en den heer Jac. Tolk, voorzitter van het Comité tot behartiging van de belangen van het Roode Kruis Ziekenhuis. De justitie heeft in de door deze beide heeren geuite beweringen aanleiding gevonden een strafvervolging in te stellen. Gedagvaard zijn als verdachten de heeren Ds. Jac. Poort en Jac. Tolk en als getuigen de heeren Ir. A. H. Ingen Housz, voorzitter van de plaatselijke afdeeling van het Ned. Roode Kruis, W. Maters, administrateur van het Ziekenhuis, en financieel-economisch ad viseur, A. Wilgenhof, reserve-stoker aan het Ziekenhuis en W. J. den Otter, brigadier van politie alhier, die het onderzoek verrichtte. Deze strafzaak is op de rol geplaatst voor de zitting van de Haarlemsche Rechtbank op Donderdag 12 September, des namiddags te half vier in het Paleis van Justitie in de Jansstraat. UITSLAG HARDDRAVERIJ In verband met den aanstaanden Bever wij kschen paardensportdag geven wij hieron der den uitslag van de Woensdag te Zaandam gehouden kermis-draverij. 1. The Gleaner. 2. Betty Worthy. 3. Rolls Royce. 4. Rose Morgan. MARSCH VAN DE VOORTREKKERS. De Wandelsportvereeniging „De Voortrek kers" houdt op 22 September een wandel- marsch, waarvoor de inschrijving op 14 Sept. sluit. VOLKSONDERWIJS. De plaatselijke afdeeling van „Volksonder wijs" heeft een plan in voorbereiding, om m de maand December een feestelijke bijeen komst in het Kennemer Theater te houden. Het programma voor dien avond zal door kinderen, leerlingen van de openbare scholen worden verzorgd. De heer B. Wortman heeft daarvoor de leiding op zich genomen. Het voornemen is, om onder meer de St.-Nicolaas- cantate van Bernard Zweers in studie te ne men. Voor de muzikale medewerking zal de medewerking van de Kennemer Orkest Ver- eeriging worden gevraagd. Indien deze plan nen slagen zal zoo mogelijk ook voor alle leer lingen der openbare scholen dit programma in een afzonderlijke bijeenkomst worden uit gevoerd. Een herinnering aan de Noordpoolexpeditie van Julius von Payer, die 30 Augus tus 1915 is overleden. Hij ontdekte het Frans Joseph-land. Zijn expeditie raakte in groote moeilijkheden door het vergaan van het schip „Tegetthof". DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1935 LUNAPARK. Tijdens de feesten op 3 en 4 September a.s. zullen dit jaar voor het eerst alle vermakelijk heden op het patronaatsterrein, dat geheel in het centrum van het dorp ligt, worden onder gebracht. Het terrein zal feestelijk worden verlicht, terwijl de volgende 9 attracties er een plaats zullen vinden. Zweefmolen, draai molen, golfbaan, schuitjes, lachpaleis, mo torrijden, kinderfietsmolen, Deensche Hoog- vaart en shimmy glijbaan. Ook zullen nog verschillende andere kleinere attracties aan wezig zijn. GESTOLEN EN WEER TERECHT. Zaterdagavond werden, zooals gemeld, bij den heer G. Koper aan de M. van Heemskerk- straat een tweetal fietsen gestolen van ken nissen die bij hem op bezoek waren, en hun karretje achter op het erf hadden geplaatst. Een der fietsen is thans weer terecht, het vehikel werd aan den communicatieweg ge vonden, van het belastingmerk ontdaan. Het andere rijwiel, dat nog in zeer goeden staat was, hebben de dieven maar gehouden. HARDDRAVERIJ. Voor de op 3 September des namiddags 1.30 uur te houden harddraverij in de Mar- quettelaan zijn reeds 35 paarden ingeschreven waaronder de kampioen van Europa „The Cleanes". SLUITINGSUUR OP 3 EN 4 SEPTEMBER De burgemeester heeft bepaald, dat het slui tingsuur der café's tijdens de feesten van 3 en 4 September is gesteld op des nachts 1 uur, terwijl om 12,30 uur muzièk en dans moet zijn geëindigd. „DJIGUITEN KOZAKKEN". Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan dei- Harddraverij vereeniging, zullen Woensdag 4 September des namiddags 3 uur optreden de beroemde kunstrijders de „Djiguiten-kozak- ken op het A D. O-terrein aan de M. van Heemskerkstraat. De „dynamiet-bende" aan het werk. Vermoedelijk bij inbraak gestoord. WIJK AAN ZEE EN DUIN PRIJSDANSEN IN PAVILJOEN „NOORDERBAD' Als een der slot-attracties had in het pa viljoen Noorderbad het prijsdansen plaats Hiervoor bestond een vrij groote belangstel ling. Tot de prijs winnen den behoorden: Afd. Wals: le prijs Mevr. Bootsma en de heer G. K. Stor; 2e pr. Mej. Fr. v. Amersfoort en de heer E. Gerritse; 3e pr. Mej. M. v. Es en mej. J. Schriek. Afd. Foxtrot: le pr. Mej. B. Vriesman en de heer J. Ederen; 2e pr. Mej. M. Bramer en de heer J. v Es; 3e pr. Mej. M. Huybrechts en de heer P. Huybrechts Jr. Afd. Vakdansen: le pr. Mej. A. Franck en de heer J. Visser. 2e pr. Mej. B. v. Es en de heer G Griep; 3e prijs Mej. Stapper en de heer Renverd. Afd. Flesschendans: le pr. Mej. Dilling en de heer G. K. Stor; 2e pr. Mej. M. Bramer en de heer Wijker; 3e pr. Mej. Verkerk en de heer De Boer. 't Was voor de jury. bestaande uit de heeren C. Bramer en J. Berkhout geen gemakkelijke taak de prijzen luxe- en gebruiksvoorwer pen toe te kennen. VERTREKKENDE EN KOMiENDE HULPPREDIKER. Zondag 1 Sept. zal de vertrekkende hulp prediker de heer W. Aalders zijn afscheids- predikatie houden. De nieuw benoemde hulp prediker de heer D. J. Haspels die door den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente voor de neriode 15 Sept. tot 31 Dec. benoemd is, hoopt 22 Sept. zijn intreerede te houden. SANTPOORT AANRIJDING. Nabij het kruispunt Hagelingerweg-Hoofd- straat had een aanrijding plaats tusschen een expeditie-auto van een Haarlemsche firma en een luxe wagen van een Santpoortsch inge zetene. De expeditie-auto werd niet noemens waard. beschadigd, doch laatstgenoemde auto moest per takelwagen garage-waarts gesleept worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ESTAFETTE DOOR SANTPOORT Naar we vernemen, hebben zich voor de esta fette door Santpoort, welke Zondag a.s. wordt gehouden, 10 vereenigingen aangemeld. DRIEHUIS HET KONINGINNEFEEST Nader deelt men ons nog mede, dat een dubbelmannenkwartet uit IJmuiden onder leiding van Henk Arisz op Koninginnedag om 8 uur 's avonds eenige nummers ten beste zal geven op het Kerkplein. Verder vernamen we, dat voor den gecos- tumeerden voetbalwedstrijd veel liefhebberij bestaat, zoodat dit een aardig nummer be looft te worden. In een kantoorgebouwtje op het terrein van den houthandel van den heer J. A. Hoogendijk te Zwammer- dam is ingebroken. In de brandkast- deur zijn twee gaten geboord, waar na deze door middel van een dy- na-mietpatroon is opgeblazen. Elen be drag van ongeveer f 600 wordt ver mist. Het is vrijwel zeker dat hier de inbrekers bende aan het werk is geweest, welke de vori ge week een bezoek heeft gebracht aan de melkfabriek „Nieuw-Holland" te Woerden. De omstandigheden waaronder de brutale inbraak te Zwammerdam heeft plaats gehad, vertocnen namelijk een frappante gelijkenis met die te Woerden. Ook daar heeft men eerst een deur van een kast moeten forceeren waarin twee brandkasten waren opgeborgen! Ook daar heeft men door middel van een dy- namietpatroon het slot van de zware kast to taal vernield. De exploisie is ditmaal zoo hevig geweest, dat de geheele binnenwand van de deur is bezweken en de groote hoeveelheid gips welke als vulsel wordt gebruikt over den vloer ver spreid lag. Bovendien hebben omwonenden tusschen half een en half drie het geluid van de explosie gehoord doch hieraan geen verdere aandacht besteed Bij de firma Hoogendijk is reeds tweemaal eerder ingebroken, de laatste keer nog slechts enkele maanden geleden. Sinds de vorige week Vrijdag was de heer Hoogendijk tegen inbraak verzekerd. In de kast werden behalve een stuk koperdraad nog een exem pli ar van een Rotterdamsch dagblad alsmede een boordeknoop en een das van een der da ders gevonden. Zij hebben dus vermoedelijk eerigszins overhaast het kantoor verlaten. Behalve de Rijks vel cl wacht te Alphen aan den Rijn is ook de politie te Woerden en de recherche te Amsterdam van de inbraak in kennis gesteld. Koninfri'n en Prinses keeren 10 September terug. Naar men ons bericht ligt het in het voor nemen van de Koningin om, met de Prinses, op 10 September a.s. per stoomschip van de Maatschappij „Zeeland" hier te lande uit het buitenland terug te keeren. Hare Majesteit en de Prinses zullen dan Haar intrek nemen in het landgoed „De Rui- genhoek" Waar is de plaats van onzen gezant in Italië? Te Rome of te Genève? Vragen aan den minister van Buitenlandsche Zaken gesteld. Het Eerste Kamerlid, mr. Briët. heeftde volgende vragen gericht tot den minister van Buitenlandsche Zaken: Is de minister niet van meening, dat onaf gebroken tegenwoordigheid in Rome van Hr. Ms. gezant aldaar in de tegenwoordige ernstige omstandigheden van het grootste belang is? Zoo ja, welke zeer bijzondere redenen heb ben den minister dan aanleiding gegeven om mr. J. A. N. Patijn, buitengewoon gezant en gevolmachtigd minister te Rome, voor te dra gen voor de benoeming tot vertegenwoordiger van Nederland der zestiende zitting van de vergadering van den Volkenbond, welke is bijeengeroepen op 9 September 1935 te Genève, welke benoeming blijkens bericht in de Staatscourant van 24 Augustus is geschied? Collectegelden te Renkum gestolen. Dieven maakten een aanzienlijk bedrag buit. Dieven hebben zich toegang verschaft tot de Nederduitsch Hervormde kerk te Renkum, waarbij zij een aanzienlijk bedrag wisten buit te maken. Waarschijnlijk zijn zij met behulp van valsche sleutels binnengedragen. Zij hebben daarna een ijzeren branddeur geforceerd van een kast, waarin zich de opbrengst der collecten bevond. Van de ijzeren kistjes knepen zij de hangsloten af en wisten zich zoo van de buit meester te maken. Hoewel hun signalement men vermoedt dat zij met zijn tweeën waren bij de politie- be kend is, is men er nog niet in geslaagd eenig spoor van de daders te ontdekken. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 28 van Hamburg te Amsterdam. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk 28 v. Yokohama te Rotterdam. HALCYON LIJN Maasburg Wabana n. Emdeii 26 (9.32 n.m.) 170 mijl W. van Wiek. Stad Zaltbommel 28 v. Melilla te Vlaard. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Bloemfontein (thuisreis) 28 v. Dar-es- HOLLANDAMERIKALIJN Edam N.-York n. Rott. 26 v. Halifax. Volendam 27 v. New-York n. Bermuda. Veendam 28 v. Lissabon te Rott. Drechtdijk vertr. 30 v. Vancouver n. Aott. Narenta Vancouver n. Rott. 24 te San Franc. Burgerdijk Rott. n. N.-Orleans 26 (426 n.m.) 160 mijl ZZW v. Land's End. Binnendijk 26 v. Rott. te N.-Orleans. JAVACHINA.JAPAN LIJN. Tjinegara Manilla n. Java 27 v. Macassar, KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland 28 van Amsterd. n. Buenos-Ayres. JAVA—NEW-YORK LIJN. Tanimbar 26 v. N.-York te Hompton Rds. City of Eastbourne Java n. N.-York 26 v. Boston. JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN. Houtman 27 v. Kaapstad n. Port Natal. Barentsz 27 v. Singapore n. Kaapstad. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ganymedes Bourgas n. Amst. 27 v. Algiers., Hermes 28 v. Bourgas te Amsterdam. Odysseus 25 v. Pto. Barrios n. Curacao. Orestes 27 v. Algiers n. Malta. Rhea 27 v. Triest n. Fiume. Saturnus 27 v. Amsterdam te Bilbao. Telamon Salerno n. Amsterdam p. 27 Gibr. Trajanus 27 v. Ceuta te Motril. Ulysses 27 v. Izmir te Stamboul. Venus Venetië n. Amst. p. 27 Gibraltar. Alkmaar Chili n. Amst. 25 v. Valparaiso. Triton, Amsterdam n. Beyrouth, 28 te Genua. Vesta. 27 van Barcelona naar Palermo. Columbia, Barbados naar Amsterdam, via Plymouth. 27 van Madeira. Irene, Valencia n. Amsterdam, 28 te Malaga. Perseus, 28 van Amsterd. n. Kopenhagen. Merope, 28 v. Amsterdam naar Hamburg. Bodegraven 28 v. Amsterdam naar Chili. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN Silverbelle Vancouver n. N.-Orleans 25 v. Panama. Silverash Bombay n. Vanc. 25 v. Singapore. Kedoe N.-Orleans n. Calcutta 27 v. Kaapstad, Silverwillow Calcutta n. Vanc. 27 v. Port Holand. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 28 te Genua. Joha-n de Witt 28 v. Batavia n. Amsterdam. J. P. Coen 27 v. Vilske-dal n. Amst. 29 (10 v.m.) verwacht. Chr. Pluygens 28 van Amsterdam n. Batavia. Tarakan 28 van Amsterdam naar Tjilatjap. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Salisbury, Japan n. Rotterdam 27 te Singapore. Mela-mpus Amst. n. Java 27 te Port Said. Polyphemus Batavia n. Amst. p. 27 Perim. Calchas Japan naar Rotterdam p. 28 Perim. Menestheus 28 v Yokohama te Rotterdam. Sarpedon Japan n. Rott. 27 v. Hongkong. City of Batavia Saigon n. Rott 28 v. Pt. Said. City of Oran Japan n. Rott. 20 v. Penang. Polydorus Batavia n. Amst. 26 te Singapore Phrontis 27 v. Londen naar Newcastle. Myrmidon Batavia n. Amst. 27 (9 n.m.) van Londen. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Algorab (thuisreis) p. 27 Madeira. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Gede (thuisr.) p. 28 Finisterre. Soekaboemi (thuisr.) p. 27 Perim. Garoet 28 Aug. van Rotterdam n. Hamburg, Baloeran (uitreis) 28 v. Suez. Blitar (thuisreis) 28 v. Padang. Kota Baroe (uitreis) 28 te Belawan. Kota Agoe-ng (uitreis) p. 27 Gibraltar. AANGEKOMEN. 27 Augustus: Polaris s.s. Londen 28 Augustus: Soesterberg s.s. Leningrad Hermes s.s. Bourgas Broughty s.s. Kirkcaldy Myrmidon s.s. Batavia VERTROKKEN. 27 -Augustus: Arbo m.s. Whitestable Monkstone s.s. Rotterdam Borthwick s.s. Leith Vliestroom s.s. Huil Merel s.s. Londen 28 Augustus: Australia m.s. Thameshaven Polaris s.s. Oscarshamn Heworth s.s. New Castle Homledal s.s. Stavanger Pan Gothia m.s. Aruba Harraton s.s. New Castle Habe m.s. Londen Chr Huygens m.s. Batavia Rhein s.s. Hamburg Brand in de lading. Naar uit Antwerpen wordt gemeld is aan boord van het aldaar in de haven liggende Duitsche stoomschip „Saturn", dat gisteren van Lissabon daar is gearriveerd, een hevige brand uitgebroken in de ruimen 1 en 2, waar door de uit balen wol en vaten wijn bestaan de lading geheel verbrand is. Daar men gele genheid had om het achterschip onder water te zetten, is uitbreiding van den brand daar voorkomen. Het schip, dat ook voor Rotter dam bestemd is, zal waarschijnlijk de reis spoedig kunnen voortzetten. Steun aan de visscherij. Naar uit Cuxhaven wordt gemeld heeft deze stad een bedrag van RM. 400.000 beschikbar- gesteld voor crediet verleening aan de vis scherij. Estlandsche houtverschepingen. Naar uit Reval wordt bericht bedraagt de totale uitvoer van gezaagd hout uit Estland dit jaar 35.000 a 40.000 standaards. Ongeveer 80 pet. van dit quantum heeft men reeds ver kocht, en naar wordt verwacht zal men ook het restant nog kunnen verkoopen, doch dit dan tegen lagere prijzen dan waarvoor de grootste partij is geleverd. IJzerverscheping. Het Zweedsche stoomschip „Ask" heeft van Amsterdam komend, bij de Hoogovens een partij ijzer bijgeladen en is daarmede vervol gens naar een Zweedsche haven vertrokken.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5