I DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN j in lading. Koningin van België om het leven gekomen. BEVERWIJK schip verm aankomst Laatste bericht Aldan Archangel. A ms teiland Buenos Aires Chili Ajax (Ned.) Stettin British Renown Abadan Bloemfontein Z. Afrika Bennekom Chili Barneveld Chili La Plata Boskoop Chili Berenice Danzig Cpiombia West Indië Cordillera West Indië Ceres (Ned.) Bourgas Crynssen Hamburg Eurymedon Batavia. ■Eleni Rosario Europe Pt. Arthur. Freiburg Ned.-Indië. Gaasterkerk Gera Ganymedes Gaza Haile Heidelberg Ka mm Helenus Irene (Ned.) Joh. v. Oldebarneve.'.lt Jagersfontein Joh de Witt Jantje J. P. Coen Kerkplein Luneburg Meerkerk Montferland Maaskerk Mars (Noor) Mary Merope Orpheus Oranje Nassau Patricia Poelau Bras Polyphemus Poelau Tello Polydorus Randfontein Reggestroom Rijn Rhea (Ned.) Serooskerk Salabangka Stella (Ned.) Taj andoen Tawali Telamon Venus (Ned.) Winha Waterland Japan Ned. Indië Bourgas Rosario Jacassar Ned. Indië Ned.-Tr>dië. Batavia Spanje Batavia Zuid Afrika Londen Vilskedal Buenos Aires Ned. Indië Japan Beunos Aires West Afrika Kotka Londen Hamburg Stettin West Indië Mexico Batavia Batavia Batavia Batavia. Z. Afrika W. Afrika Leningrad Midd. Zee Japan Batavia Alexa ndric Batavia Batavia Midd. Zee Yxpila (v. Velsen) Buenos Aires 4 Sept. 20 Sept. 30 Aug. 24 Aug. 21 Sept. 31 Aug. 1 Sept. 6 Sept. 16 Sept. 1 Sept. 31 Aug. 5 Sept 29 Aug. 2 Sept. 25 Sept. 13 Sept. 6 Sept. 12 Oct. 6 Oct. 25 Sept. heden 29 Aug. 22 Sept. 3 Sept. 7 Sept. 29 Aug. 30 Aug. heden 1 Sept. 29 Aug. 30 Aug. 14 Sept. 29 Sept. 5 Sept. 5 Sept. 26 Aug. 6 Oct. 24 Aug. vertrokken. 24 Aug. vertrokken. 25 Aug. van Valparaiso, in lading. 26 Aug. van Gibraltar. 28 Aug. van Dar es Salaam. 23 Aug. te Vlaardingen. 18 Aug. van Curacao. 19 Aug. van Necochea. 21 Aug. van Arica. 27 Aug. te Kopenhagen. 26 Aug. van Madeira. 26 Aug. van Barbados. 26 Aug. te Izmir, in lading. 23 Aug. van Port Said. 22 Aug. van St. Vincent. 24 Aug. vertrokken. gestrand op Pari. 28 Aug. te Rotterdam. 25 Aug. te Bilbao. 27 Aug. van Algiers. 53 Aug. van Buenos Aires 22 Aug. van Port Said. 25 Aug. van Port Said. 25 Aug. van Soerabaja. in lading. 26 Aug. van Valencia 28 Aug. te Genua. 28 Aug. te Rotterdam J 28 Aug. vertrokken. 26 Aug. uitgeklaard. 27 Aug. vertrokken. j 26 Aug. te Bombay. 24 Aug. van Penang. 20 Aug. van Bahia. 27 Aug. van Hamburg. 24 Aug. vertrokken. 26 Aug. uitgeklaard, vertrekt 31 Aug. 28 Aug. van Hamburg. 26 Aug van Paramaribo. 25 Aug. Flores gepass. 26 Aug. van Gibraltar. 15 Aug. van Port Swettenhan in lading. 26 Aug. te Singapore. 17 Aug. van Kaapstad. 20 Aug. van Monrovia. 27 Aug. van Elseneur. 27 Aug. van Triest. 24 Aug. te Yokohama. 25 Aug. vertrokken. 24 Aug. van Kymassi. 25 Aug. van Sabang. 25 Aug. van Belawan. 27 Aug. van Gibraltar. 27 Aug. van Gibraltar. 24 Aug van Elseneur. in lading. Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE 1JMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch s.s. Ask Amsterdam IJMUIDEN Visscherijnieuws in een notedop. Naar zee. De haringlogger Martenshoek IJM. 283 is naar zee vertrokken. De Roode Zee IJM. 41 zou heden naar zee gaan. Vischimport. Deze week werd door impor teurs heilbot, schelvisch en tong ingevoerd, hoofdzakelijk consignatiezendingen uit En geland. DAMMEN. LEZING P. D. DE GRAAF VOOR DAMCLUB IJMUIDEN. Dinsdagavond hield de heer P. D. de Graaf uit Amsterdam een lezing over het damspel voor leden en genoodigden voor de Damclub IJmuiden. De heer de Graaf behandelde tot slot zijner lezing, het inmiddels beroemd geworden stan daard-eindspel, het eindspel Keiler—Dukel K. v. N. 1934. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Donderdag. 29 Augustus 1935, radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio: Al- dabi, Alphacca, Alpherat, Alwaki, Baloeran, Chr. Huygens, Colombia Dempo, Edam, Johan de Witt, Johan v. Oldenbarnevelt, Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Gede, Marnix v. St. Aldegonde, Oranje Nassau. Poelau Bras, Poelau Laut, Poelau Roebiah, Rotterdam H.A.L., Simon Bolivar, Statendam, Volendam. Verkocht. Het Noorsch s.s. „Homledal", dat dezer da gen met een lading ijzererts van Bilbao bij de Hoogovens aankwam, is aan een andere Noorsche reederij verkocht. Na de lossing is het schip door de nieuwe reederij overgeno men en inmiddels voor haar rekening naar zee vertrokken. Vlootvermindering. Het reeds bijna 4 jaar te Rotterdam oplig- gende stoomschip „Calandplein" van de Scheepvaart Maatschappij „Millingen" is on derhands naar Griekenland verkocht en zal binnenkort derwaarts vertrekken. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 6.68—6.54 Griet per 50 K.G. f 26—16 Tongen per K.G. f 1.200.63 Middelschol per 50 K.G. f 26 Zetschol per 50 K.G. f 21—19 Kleine schol per 50 K.G. f 195 Bot per 50 K.G. f 86 Schar per 50 K.G. f 10—3.50 Kleine middelschelvisch p. 50 K.G. f 2216 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 168.30 Kabeljauw per 125 K.G. f 5818 Groote gullen per 50 K.G. f 136 Kleine gullen per 50 K.G. f 8.502- Wijting per 50 K.G. f 2.80—1.35 Makreel per 50 K.G. f 5.70—1.90 Leng per stuk f 0.90 Groote hake per 125 K.G. f 88 Middelhake per 125 K.G. f 96 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 38—31 Kleine hake per 50 K.G. f 21 BESOMMINGEN Trawlers Juliana IJM. 63, 75 m. f 820. Amsterdam ÏJM. 58, 615 m. f 2500 Carolina IJM. 26, 625 m. f 2490, Adelante IJM. 19, 320 m. f 1760 Maria IJM. 95 350 m. f 1910 Poolzee IJM. 77, 210 m. f 1890. Loggers: SCH 107 f 550, KW 55 f 430. CHR. HUYGENS ONDER GROOTE BELANGSTELLING VERTROKKEN. Het m.s. Chr. Huygens van de Mij. „Ne derland" is Woensdagmiddag met een de tachement militairen naar de Oost vertrok ken. Op de sluis was een buitengewoon groote belangstelling, vooral van militaire zijde. Eerst na anderhalf uur oponthoud in de sluis is de Chr. Huygens vertrokken. VELSEN BENOEMING CONSUL H.V.B. Tot consul over de terreinen van Kinheim en V.J.B. werd door den H.V.B. aangewezen de heer W. Berghuis alhier. VERKEERSONGEVAL. Woensdagavond had de zoon van den heer K. te Velsen, toen hij van een werk komende de pont opfietste, het ongeluk tusschen een auto en een leuning van de pontbrug be kneld te raken, waardoor hij een been brak. Per auto werd de jongen naar het Antonius- ziekenhuis overgebracht. Een felle brand verwoestte Woensdag te Beverwijk de bovenverdieping van twee woningen. De a.s. wethoudersverkie zing. S. D. A. P. wil een zetel aanvaarden. In de Woensdagavond gehouden vergade ring van de plaatselijke afdeeling der S. D. A. P. is besloten dat de S.D.A.P. bij de a.s. wethoudersverkiezing eventueel eon wethou derszetel zal aanvaarden. Eveneens werd een gecombineerde verga dering gehouden van de raadsleden der poli tieke groepen Eyking en Visser. Ook de raads leden der S.D.A.P. hebben aan deze bespre kingen deelgenomen. Naar wij vernemen zou men overeengekomen zijn eventueel een candidaat der S.D.A.P. voor een wethouders zetel te steunen. Men kon ons dit bericht nog niet bevestigen. Wij kunnen dus voor de vol komen juistheid niet instaan. MARKTBERICHTEN. Beverwijk 28 Aug. Spinazie, per kist 3860 ct. Postelein per kist 2732 ct. Andijvie per kist 4068 ct Wortelen per bos 24 ct. Komkommers per 100 24.50. Augurken per slof 1345 ct. Aardappelen, klein per K.G. 23 ct. Idem zand 4 ct. Doppers per K.G. 1418 ct. Capucijners per K G. 1220 ct. Raspers per K.G. 1219 ct. Tuinboonen per K.G. 9 ct. Snijboonen per K.G. 36 ct. Heerenboonen per K.G. 48 ct. Trosboonen per K.G. 912 ct. Roode kool per 100 5. Bloemkool per 100 614. Uien per K.G. 3 Vz ct Sla per kist 3866 ct. Pieterselie per kistje 17 ct. Selderie per kistje 18 ct. Appelen per K.G. 610 ct. Peren per K.G. 6—15 ct. Pruimen per K.G. 10—22 ct. Druiven per K.G. 3240 ct. De toestand van den Bisschop. Mgr. Aengenent voorzien van de Sacramenten der Stervenden. Omtrent de ziekte van den Bisschop van Haarlem, Mgr. Aengenent, die in de Maria- tichting wordt verpleegd, is de volgende mededeeling verschenen: Reeds eenige dagen, nadat Mgr. zich onder geneeskundige behandeling had gesteld, kon worden geconstateerd, dat hij lijdende is aan een ernstige buikaandoening. Tevens blijkt, dat door deze ziekte een ernstige lichaams- zwakte was ontstaan. Daar de buikaandoening een operatief in grijpen eisehte, heeft de behandelende genees heer, Dr. J. G. Hoge, reeds de vorige week de hulp ingeroepen van Dr. J. Schoemaker, chi rurg in den Haag. Bij dit consult moest worden vastgesteld, dat, hoewel de buikaandoening alleen langs operatieven weg is te verhelpen, de slechte al- gemeene toestand en verschijnselen van hart zwakte een onmiddellijken chirurgischen in- reep niet toelieten. Gisteren had er weer een conferentie plaats tusschen Dr. Hoge. Dr. Schoemaker en Dr. Th. Koot, die inmiddels van zijn vacantiereis is te ruggekeerd. Het resultaat van dit overleg is, dat, hoewel de toestand van den Hoogwaardigen patiënt gedurende de afgeloopen week niet is verbe terd, de operatieve behandeling niet langer kon worden uitgesteld. Heden zal de operatie plaats vinden. Daar hieraan gevaar verbonden is, is Mgr. gisteren avond van de H. H. Sacramenten der Sterven den voorzien. Nader werd nog medegedeeld; De toediening van de H. H. Sacramenten der Stervenden is gisterenavond om half negen in alle stilte ge schied. De plechtigheid droeg een eenvoudig karakter. Aanwezig waren Mgr. H. J. M. Tas- kin, die als proost van het Hoogwaardig Ka thedraal kapittel de plechtigheden verrichtte, de beide vicarissen-generaal Mgr. M. P. J. Möllmann en Mgr. Th. W. Pichot, Plebaan Westerwoudt, die zelf nog als patiënt in de Mariastichting wordt verpleegd, deken Son- daal en de twee secretarissen van het Bisdom. Aan het slot van de indrukwekkende cere monieën sprak Mgr. Aengenent enkele woorden van dankbaarheid en vertrouwen en gaf daarna aan allen zijn Bisschoppelijken zegen. Meer werk bij Hoogovens. Ploeg losse arbeiders met 50 man uitgebreid. Naar wij vernemen heeft de directie van het Hoogovenbedrijf de uit 100 ban bestaande losse" ploeg met 50 man uitgebreid. Deze 50 man zullen bij eventueel werk via de Ar beidsbeurs worden ofgeroepen. Bij informatie werd ons medegedeeld dat deze utibreiding van los personeel mede verband houdt met de voorbereidende werkzaamheden voor den bouw van de buizenfabriek. Men is reeds be gonnen met het aanleggen der verbindings sporen, terwijl ook de toegangswegen in orde Zij stalen een auto in IJmuiden en benzine in Alphen. En werden in Utrecht gepakt. Dankzij het actief optreden van de politie te Alphen aan den Rijn, heeft men vannacht te Utrecht nadat verschillende keeren op hen was geschoten, vier ongure typen, afkomstig uit IJmuiden, die alhier benzine hadden ge stolen, weten te arresteeren. De auto, die in hun bezit was, bleek te IJmuiden te zijn ontvreemd. De vier dieven hadden te Alphen aan den Rijn uit een ben zinepomp aan den Rijksstraatweg zeventig liter benzine ontvreemd. De politie te Alphen stelde de politie te Utrecht in kennis van het gebeurde en toen de auto uit de richting Alphen met groote vaart kwam aanrijden, wist de Utrechtsche politie haar staande te houden. De IJmuide- naars legden een gedeeltelijke bekentenis af. Het is nader gebleken, dat de auto gestolen is uit een pakhuis aan de Roggeveenstraat. De dieven zijn D. B., G. L., M. S. en S. B., allen uit IJmuiden. Bij een auto-ongeluk. LUZERN, 29 Augustus. De konin gin van België is bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. Het ongeluk geschiedde op den weg tusschen Kustnache en Luzern. De koning zelf zal aan het stuur. Door de botsing met een anderen auto verloor de koning de macht over het stuur. De wagen richtte zich naar het meer en vloog tegen een boom. De koningin was op slag dood. De koning is licht gewond. SPORT EN SPEL. DAMMEN. EEN MATCH RAICHENBACHFABRE OM DEN WERELDTITEL De Fransche Dambond heeft tot den Ne- derlandschen Dambond het verzoek gericht goedkeuring te willen hechten aan een match om het wereldkampioenschap tusschen Mau rice Raichenbach (wereldkampioen) en Ma- rius Fabre (kampioen van Frankrijk). Deze match zou bestaan uit 10 partijen en te Parijs woi-den gespeeld van 23 tot 29 September. De nieuwe wereldtitel zou geldig zijn tot den match om het wereldkampioenschap, 1936, doch uiterlijk tot 31 December 1936. Het is zeer waarschijnlijk dat de Neder landsche Dambond zijn goedkeuring aan dezen match zal hechten. BOKSEN Holland wint van België te Zandvoort. De boksclub „De Ring" te Haarlem heeft Woensdagavond in gebouw Monopole te Zand voort internationale bokswedstrijden georga niseerd. bestaande uit een HollandBelgië- ontmoeting en een stedenwedstrijd Haarlem Amsterdam. De vice-voorzitter van den Amsterdamschen Boksbond, de heer D. de Jong opende met een welkom aan de Belgische gasten en den bur gemeester van Zandvoort, den heer H. van Alphen, die deze wedstrijden bijwoonde. Door de directie .van Monopole waren zes fraaie zilveren bekers beschikbaar gesteld. De jury bestond uit de heer en W. Limburg en J. H. van Soelen (Holland) en Louis Dua (Bel gië). Voor de pauze fungeerde de heer Berg- ström als scheidsrechter, na de pauze de heer G. te Nuyl. Begonnen werd met een partij lichtgewicht tusschen J. Hoogstraten Jr. (Sars) en J. Tailor (Wagner). In de 1ste ronde verwaarloozen beiden dekking. De tweede ronde geeft nog onbesuisder boksen te zien. Hoogstraten komt iets in de meerderheid. De 3de ronde ontaardt in wild onberekend slaan, waarbij vele missin gen van Tailor. Hoogstraten wordt met alge- meene stemmen winnaar. Tweede partij: Ris (Haarlem)J. Verbrug- ge (A'dam). De eerste ronde geeft weinig bok sen te zien en beiden nemen een afwachtende houding aan. De 2de en 3de ronde is er meer contact, waarbij Ris in de meerderheid komt en dan zelfbewuster bokst. De Haarlemmer wint verdiend. Bij de derde partij in weltergewicht tusschen Hofman (Haarlem) en Engel (A'dam) blijkt de laatste nog te weinig routine te bezitten in de eerste ronde. De 2de ronde gaat gelijker op en in de derde ronde zien we een geheel ander beeld. Dan is Engel, hoewel technisch minder, door vermoeidheid van Hofman in staat en kele rake stompen uit te deelen, waardoor hij tenslotte nog overwinnaar wordt. Na deze partijen komt de Belgische ploeg in den ring, gevolgd door de Hollanders. Staande wordt de Brabangonne aangehoord, waarop een luid applaus voor de Belgen volgt. Hierna wordt het Wilhelmus geblazen en hebben de Hollanders eenzelfde applaus te incasseeren. De vierde partij, welke hierna volgt is er een van zeer fraai gehalte tusschen A. Rasenberg (Holland) en van Royen (België). De eerste ronde is een zeer mooi gevecht, waarbij Rasen berg meer en beter plaatst. In de 2de ronde neemt de spanning nog meer toe en is Rasen berg overwegend in den aanval. In de 3de ronde plaatst dezelfde vele rake slagen en met algemeene stemmen wint hij. De vijfde partij tusschen Akersloot (Haarlem) en A. Molleman (Wagner) wordt in de 3de ronde af gebroken wegens neusbloeding van Akersloot. Uitslag was een overwinning voor Molleman. Sesde partij: Vrenegoor (Haarlem)—van dei- Kar (Ursus). In de 1ste ronde is v. d. Kar technisch beter en krijgt Vrenegoor heel wat te incasseeren wegens te weinig dekking. De 2de ronde geeft hetzelfde beeld. In de 3de ronde haalt Vrenegoor iets op, doch kan niet beletten, dat v. d. Kar overwinnaar wordt. Zevende partij; F. te Nuyl (Holland)Ver hulst (België). Dit was een mooie gelijk op gaande strijd en beide geven mooi partij, waarb te Nuyl meer beheerscht te werk gaat en wint. Na de pauze volgt een vedergewichtpartij Cohen (Maccabi)Kneppers (Sars). Er wordt uitstekend gebokst. Cohen is in de meerder heid en ontzettend vlug. Hij deelt rake slagen uit en weet bijna alle tegenslagen door duiken te niet te doen. Kneppers moet veel incassee ren, doch houdt moedig vol. Cohen wint. Partij no. 9 tusschen P. ter Meulen (Hol land) en Mertens (België). Een aantrekkelijke partij, waarbij ter Meulen in de meerderheid Mertens probeert het dan met lijf aan lijf werk, doch geeft hierdoor weinig treffers. Win naar wordt ter Meulen. De tiende partij tusschen J. Strolenberg (Holland) en Koekelkoorn (België) brengt de eerste overwinning voor de Belgen. In de 1ste ronde is Strolenberg iets in de meerderheid door een paar goede treffers. De 2de ronde laat geweldig bokswerk zien en dreigt Koekelkoorn down te gaan. hetgeen hij verhindert door flinke dekking. In de 3de ronde komt hij ver in de meerderheid en overwint. De volgende ontmoeting brengt J. Jelders (Holland) en Vercammen (België) in de tou wen. In de eerste twee ronden blijkt Jelders in de meerderheid. De derde ronde moet ontijdig worden gestaakt wegens blessure van Jelders en wordt volgens het interantionaal boksregle- ment Vercammen winnaar. De 12de partij tusschen van Brandt (België) en I. Deegen (Holland) wordt gespeeld met goedvinden van laatstgenoemde, daar de Belg DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1935 meldt: m.M. m.M. Hoogste barometerstand 768.9 Haparanda. Laagste barometerstand 742.4 Stornoway. en voorspelt: Meest matigen tijdelijk wellicht krachtigen Westelijken tot Zuidelijken later weer rul- menden wind. Zwaar bewolkt met opklaringen. Nog regen, buien. Weinig verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 64 F. Laagste heden nacht 54 f! Hoogste heden 58 F*. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENTUIS Kanaalstraat 83. IJmuiden. Telef 5460 HOOG TL N Vrijdag v.m .3.48 uur; n.m. 4.09 uur. Zaterdag v.m. 4.16 uur; n.m. 4.37 uur. Zondag v.m. 4.45 uur; n.m. 5.05 uur, VELSER ZWEMINRICHTING. Temperatuur water 67 F. Temperatuur lucht 58 F*. 750 m.M, voor Bantamgewicht te zwaar is. Hoewel Dee gen goed partij geeft en moedig doorbokst, blijkt het verschil in gewicht hem toch te han dicappen. Hij is dan ook niet tegen v. Brandt opgewassen en de Belg wint verdiend. De 13de partij is tusschen Robbe (België) en Batterman (Holland). De Belg bokst onbe suisd en ruw, maar Batterman is technisch beter. De eerste ronde gaat het gelijk op. De 2de ronde geeft hetzelfde beeld. Robbe blijft wild boksen en weet hierdoor Batterman een maal down te krijgen. In de 3de ronde valt de Belg ongelukkig in de touwen en geeft op. De 14de en laatste partij in het lichtgewicht, waarbij Verreckt (België) te zwaar is, wordt met goedvinden van de Vries (Holland) ge bokst. Hierbij doet het gewichtsverschil zich niet gelden, door de sterke routine van de Vries. Dit was een der mooiste partijen van den avond, waarbij de Vries zeer soepel spel te zien geeft en bewonderenswaardig tegen den zwaarderen Belg werkt. Verreckt, die in de eerste ronden in de meerderheid scheen, krijgt zelfs in de 3de ronde vele trefferes te incasseeren. Deze partij eindigt onbeslist, waardoor de einduitslag wordt 41/2—3V2 voor Holland. HANDBAL NEDERLAND VERLIEST TE SALZBURG. Men schrijft ons uit Salzburg: Het Nederlandsche handbalelftal arri- veerde Zondagmiddag in Salzburg. Maandagavond werd de eerste wedstrijd gespeeld. Binnen enkele minuten was de stand reeds 30 in het voordeel van Salz burg, zonder dat daarbij een Hollandsche speler den bal noemenswaard in handen had gehad. De rust ging in met 9—2 voro Salzburg. Ook daarna kon de Nederlandsche ploeg het niet tot veel doelpunten brengen. Salzburg- won tenslotte met 17—5. VOETBAL. HULDIGING W. v. d: VELDE. Zaterdag wordt voor den aanvang van de ontmoeting StormvogelsW.F.C. W. v. d. Velde, de Stormvogels-linkshalf, gehuldigd, omdat- hij aan het einde van het vorige seizoen zijn 200sten K.N.V.B.-wedstrijd voor Stormvogels heeft gespeeld. WIELRIJDEN. Cor Wals wint „de kleine Tour de France". Op de Gooische Wielerbaan te Hilversum waren Woensdagavond internationale wed strijden voor amateurs, professionals en onaf- hankelijken. Alvorens tot de wedstrijden over te gaan, werden de winnaars van de Tour de France, de renners R. Maes, Vervaecke en S. Maes gehuldigd. Tijdens den omniumwedstrijd Holland-Bra bant- voor amateurs vielen Ooms en Peper kamp, zoodat zij van verdere deelname moes ten afzien. Zij werden vervangen door Van Gelder en v. d. Voort. Het hoofdnummer werd gevormd door de kleine „Tour de France". In dezen wedstrijd werden evenveel klas sementen verreden als er etappen in de Tour de France waren. De z.g. lichte etappen gingen over 4 ronden, de zwaarderen over 6 a 7 ronden. Deze wedstrijd die zeer aantrek kelijk was. werd gewonnen door Cor Wals, die de 48 K.M. aflegde in 1 uur 5 min. 58 sec. De resultaten waren als volgt: i O mn iu m we ds trij d Holl and - B ra b ani bestaande uit sprintwedstrijd over 2 ron den .wedstrijd over 5 K.M. en tandemwedstrijd over 2 K.M. 1. Holland 10 pnt., 2. Brabant 5 pnt. Omniumlandenwedstrij d Holland-België, bestaande uit sprintwedstrijd over 4 ronden, en ploegachtervolging. 1. Holland met de renners Pijnenburg, Pel- lenaars en Valentijn 8 pnt. 2. België met de renners R. Maese, Ver vaecke en S. Maes 4 pnt. Voorgiftwedstrijd voor profs en onafhan- kelijiken over 2 K.M.: 1. Wals 2 min. 36,2 sec., 2. Veger, 3. v. d. Horst. Afvalwedstrijd voor amateurs: 1. J- van Gelder: 2. D. van Laar, 3. Poppes, 4. N. Kei ler. Achtervolging over 12 ronden om de Bras- saard van de Gooische Wielerbaan. B. v. d. Voort, (houder) loopt in 4 min. 7,6 sec 45 me ter in op J. v. Dort (uitdager). Kleine Tour de France: 1. Cor Wals 1 uur 5 min. 58 sec. (118 pnt.) 2. Jan Pijnenburg 73 pnt., 3. v. d. Horst 35 pnt., 4. Valentijn 21 pnt. Op 1 ronde: 5. S .Maes 59 pnt., 6. C. Pellenaars 55 pnt., 7. Braspenninx 40 pnt.., 8. S. Veger 36 pnt., R. Maes 10 pnt., 10. Vervaecke 5 pnt. Op 2 ronden: 11. Snoeiers 5 pnt. Op 4 ronden 12. Van Heeren 14 pnt.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6