DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Minstens 5 cent espa ring IJmuider Courant! Schip verm. aankomst Laatste bericht Archangel. 4 Sept. Amstelland Buenos Aires 20 Sept. Stettin ,West Afrika British Renown Abadan 30 Aug. Bloemfontein Z. Afrika Chili Chili 21 Sept. Boskoop Chili Danzig 31 Aug. Colombia West Indië 1 Sept. Cordillera West Indië 6 Sept. Ceres (Ned.) Bourgas 16 Sept. Hamburg 1 Sept. Eurymedon Batavia. 31 Aug. Eleni Rosario 5 Sept. Europe Pt. Arthur. Freiburg Ned.-Indië. 6 Oct. Gaasterkerk Japan Gera Ned. Indië Ganymedes Bourgas 2 Sept. Diamante 25 Sept. Halle Macassar 13 Sept. Heidelberg Ned. Indië 6 Sept. Hamm Ned.-Indië. 12 Oct. Helenus Batavia 6 Oct. Irene (Ned.) Spanje Joh. v. Oldebarneveldt Batavia Jagersfontein Zuid Afrika Joh. de Witt Batavia 25 Sept. Jantje Londen heden Kerkplein Buenos Aires 9 Oct. Ned. Indië 22 Sept. Japan 8 Sept. Beunos Aires 7 Sept. Mars (Noor) Kotka 30 Aug. Mary Londen heden Merope Hamburg 1 Sept. Oranje Nassau West Indië Patricia Mexico 30 Aug. Poelau Bras Batavia Batavia 14 Sept. Poelau Tello Batavia Polydorus Batavia. 29 Sept. Randfontein Z. Afrika Reggestroom W. Afrika Rhea (Ned.) Midd. Zee Serooskerk Salabangka Batavia Stella (Ned.) Alexandrië 15 Sept. Taj andoen Batavia Tawali Batavia Telamon Midd. Zee 5 Sept. Venus (Ned.) Venetië 5 Sept. Winha Yxpila (v. Velsen) heden Waterland 1 Buenos Aires 6 Oct. 24 Aug. vertrokken. 24 Aug. vertrokken. 25 Aug. van Valparaiso, in lading. 29 Aug. van Duala. 26 Aug. van Gibraltar. 28 Aug. te Zanzibar. 30 Aug. te Hamburg. 18 Aug. van Curacao. 19 Aug. van Necochea. 21 Aug. van Arica. 27 Aug. te Kopenhagen. 30 Aug. te Plymouth. 26 Aug. van Barbados. 26 Aug. te Izmir, in lading. 23 Aug. van Port Said. 22 Aug. van St. Vincent. 24 Aug. vertrokken. gestrand op Pari. 28 Aug. te Rotterdam. 27 Aug. van Bilbao. 27 Aug. van Algiers. 27 Aug. van La Plata. 27 Aug. van Triëst. 25 Aug. van Port Said. 25 Aug. van Soerabaja. In lading. 28 Aug. van Malaga. 28 Aug. van Genua. 28 Aug. te Hamburg. 28 Aug. vertrokken. 26 Aug. uitgeklaard. in lading. 26 Aug. te Bombay. 24 Aug. van Penang. 20 Aug. van Bahia. 24 Aug. vertrokken. 26 Aug. uitgeklaard. vertrekt 31 Aug. 26 Aug van Paramaribo. 25 Aug. Flores gepass. 26 Aug. van Gibraltar. 27 Aug. Perim gepass. in lading. 28 Aug. van Singapore. 17 Aug. van Kaapstad. 20 Aug. van Monrovia. 28 Aug. van Fiume. 24 Aug. te Yokohama. 25 Aug. vertrokken. 24 Aug. van Kymassi. 28 Aug. van Colombo. 25 Aug. van Belawan, 27 Aug. van Gibraltar. 27 Aug. van Gibraltar. 24 Aug van Elseneur. in lading. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Hoogovens Hoogqvens Fransch Nederl. s.s. m.s. Thésée Ransdorp Caen Hobbken erts zwavelzuifr VELSEN Geen uitbreiding van het ventverbod. B. en W. achten dit in het belang van de openbare orde en veiligheid niet noodig. In gemeenteblad no. 69 van 1934 deelden B. en W. den Raad mede om welke redenen zij zich niet konden vereenigen met het ver zoek van de Middenstandscentrale voor Vel- sen e.o. om over te gaan tot invoering van een ventverbod, met vergunningsstelsel in dien zin, „dat ventvergunningen alleen kun nen worden verleend aan bona-fide en reëele gevestigde kooplieden, doch niet aan gele- genheidsventers". Het verzoek had als motief, dat de venters de positie van den handeldrijvenden midden stand ernstig ondermijnen. Den 30sten October 1934 besloot de Raad, In overleg met de organisaties van belang hebbenden te komen tot een stelsel van vent vergunningen. Nadat hieromtrent besprekin gen hadden plaats gehad, werd door B. en W. een circulaire ontvangen van den mi nister van Binnenlandsche Zaken, waarin deze onder de aandacht van het college brengt dat mede als gevolg van de aanschrijving van 10 Maart 1920 van zijn toenmaligen ambts voorganger, gericht tot Gedeputeerde Staten der onderscheidene provinciën, verschillende gemeenten in het belang van de openbare or de en veiligheid in de plaatselijke algemeene politieverordening bepalingen met betrekking tot het venten in de gemeente hebben opge nomen, waarbij onder meer werd voorge schreven. dat het verboden is zonder vergun ning van burgemeester en wethouders te ven ten. De uitvoering van dit voorschrift, aldus de minister, heeft in den laatsten tijd aanlei ding gegeven tot klachten van de zijde van belanghebbenden, welke hem niet ongegrond voorkomen. Deze klachten betreffen in hoofdzaak een drietal punten: lo. aan niet-ingezetenen der gemeenten werden geen ventvergunningen uitgereikt; 2o. de ventvergunningen hebben dikwijls een zeer beperkten geldigheidsduur; 3o. de leges-bedragen voor ventvergunnin gen met een korten tijdsduur zijn te hoog. Wat het eerste punt betreft, merkt de mi nister op, dat de gestelde voorschriften aan vankelijk in hoofdzaak ten doen hadden op te treden tegen openlijke en verkapte bede larij. Uiteraard blijft dit noodzakelijk. Echter worden de bovenbedoelde bepalingen allengs aangewend om naast de wering van vermom de bedelarij en ongure elementen, ook bona fide venters, die woonachtig zijn in andere gemeenten, het uitoefenen van hun bedrijf in de gemeente onmogelijk te maken. Deze han delwijze spruit veelal voort uit den aandrang van den plaatselijken winkelstand en nering doenden, die van de venters concurrentie on dervinden. Zoodoende worden de voorschriften, inzake het venten, dienstbaar gemaakt aan het be lang van de plaatselijke protectie. Zulks ont moet in het algemeen bij den minister ern stige bedenking. Het verdient aanbeveling meent de'minister, geen onderscheid te maken tusschen ingeze tenen en niet-ingezetenen, doch het aantal uit te reiken vergunningen aan een niet al te laag gesteld maximum te binden. Hiermede wordt; naar het hem voorkomt, aan de be zwaren van de winkeliers tegemoet gekomen, terwijl den bona-fide venters de gelegenheid niet wordt onthouden, hun bedrijf uit te oefenen. Ten aanzien van de punten 2 en 3 geeft de minister als zijn oordeel te kennen, dat het inderdaad voor hen, die het venten als be roep uitoefenen, een bezwaar is, indien de geldigheidsduur der vergunning tot een kort tijdsbestek beperkt blijft, aangezien de ver gunningen veelal niet vóór 9 uur des voor middags worden verstrekt, zoodat het niet uitgesloten is, dat daardoor de klanten te laat worden bediend. Naast dit bezwaar komt nog het feit, dat voor elke vergunning leges wor den gevorderd. Niet uit het oog mag worden verloren, dat bona fide venters zooals vischventers, groenten- en fruitventers e.d. veelal per da,g meer dan een gemeente plegen te be zoeken. De aan elke gemeente verschuldigde leges-bedragen vormen te zamen een in vele gevallen niet te dragen last, waardoor de ver diensten, welke in den regel toch niet groot zijn, belangrijk worden verkleind. Het behoeft geen betoog, dat aldus in hooge leges-bedra gen eveneens een middel wordt gevonden om bona-fide venters te weren. Daartoe mag zijns inziens de legesheffing niet dienen. Een en ander leidt den minister er toe, B. en W. in overweging te geven aan bona fide venters een ventvergunning uit te reiken met een zoo min mogelijk beperkten geldigheids duur en de leges-bedragen voor dergelijke vergunningen niet al te hoog te stellen. In dit verband zou het aanbeveling verdie nen zoo in de verordening op de heffing van secretarieleges het volgend tarief werd op genomen. Voor ventvergunningen met een geldig heidsduur van: a. een dag f 0.15. b. een maand f 1.—% c. een jaar f 5. De minister zal het zeer op prijs stellen, indien B. en W. met het vorenstaande zouden willen rekening houden en, indien noodig. wijziging van de algemeene politieverordening en van de verordening op de heffing van secretarieleges zouden willen bevorderen". De minister stelt zich hierbij dus op het standpunt, aldus B. en W., dat de voorschrif ten inzake het venten niet ten doel mogen hebben te voldoen aan den aandrang van den plaatselijken winkelstand en de nering doenden aan het venten belemmeringen in den weg te leggen, omdat zij concurrentie on dervinden van de venters. Juist dit motief was de aanleiding tot het indienen van bovengenoemd adres der Mid denstandscentrale. In het belang van de openbare orde en vei ligheid achten B. en W. uitbreiding van het ventverbod niet noodig. De door B. en W. in gemeenteblad no. 69 naar voren gebrachte hoofdbezwaren tegen de invoering van een ventverbod, worden door den minister van Binnenlandsche Zaken ge deeld. Het is dus te verwachten, dat een wij ziging der politieverordening op de gronden en in den zin als gevraagd is bij Gedepu- I teerde Staten bezwaar zal ontmoeten. Onder deze omstandigheden meenen B. en 1 W. den Raad te moeten mededeelen. dat van hen geen voorstel is te verwachten tot uit breiding van het ventverbod. Hiermede is dus de invoering van een vent verbod, zooals dit door de Middenstands centrale werd verzocht, vermoedelijk voorgoed van de baan. Overigens is deze materie geregeld bij de Algem. Politieverordening en wel in de artt. 123, 124 en 125. Art. 123 zegt, dat met boete van ten hoog ste vijif gulden of hechtenis van één dag wordt gestraft ieder, die met papier, potloo- den, lucifers, zeep, garen, band of dergelijke marskramerijen op de wegen of lang de hui zijn vent of zoodanige waren te koop aan biedt zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders. De beide volgende artikelen behelzen het verbod, zonder vergunning van B. en W. tus schen zonsondergang en zonsopgang en oo Zondagen en algemeen erkende christelijke feestdagen op den weg omroepende, bellende of op andere geruchtmakende wijze met waren te venten en aan de huizen aan te schellen, alsmede zonder vergunning van B. en W. met snoepgoed, ijs, limonade, bier, si garen of tabak langs of op den weg te ven ten, te verkoopen of te koop aanbieden enz. DE LEVENSOMSTANDIGHEDEN VAN ONDERSTEUNDE GEZINNEN VAN WERKLOOZEN. Geruimen tijd geleden werd door den raad een commissie ad hoe ingesteld tot het doen van een onderzoek naar de levensomstandig heden van ondersteunde gezinnen van werk- loozen. Deze commissie is thans met haar rapport gereed gekomen. B. en W. stellen den raad voor, het stuk voor de leden ter visie te leggen en de commissie dank te betuigen voor het door haar verrichte werk. Tal van benoemingen aan de orde. HET STEMPELEN DER WERKLOOZEN OP KONINGINNEDAG. Het orgaan van steun verleening heeft aan de verschillende organisaties medegedeeld, dat werkloozen Zaterdag 31 Augustus niet be> hoeven te stempelen. De loonbriefjes kunnen reeds Vrijdagavond worden ingeleverd. Dit kan eventueel ook Zaterdag nog gebeuren. IJMUIDEN Autotocht voor ouden van dagen. Het weer hield zich goed. Er valt Dinsdagavond heel wat te stemmen. Op de agenda van de a.s. Dinsdagavond te houden vergadering van den gemeenteraad zal heel wat tijd besteed moeten worden aan benoemingen. Allereerst zullen drie wethouders benoemd moeten worden, wegens periodiek aftreden van de heeren J. C. Dunnebier, J. P. Nijssen en P. Bosman. Deze benoeming zal wel geen moeilijkheden opleveren, aangezien deze zaak na de gehouden vóórbesprekingen feitelijk reeds in kruiken en kannen is. Verwacht mag worden een herbenoeming van de heeren J. C. Dunnebier en J. P. Nijssen, terwijl de heer P. Bosman wel plaats zal moeten maken voor een candidaat der S.D.A.P. i.e. den heer W. F. Visser. Verder zal de benoeming moeten geschieden van vijf leden der commissie bij bijstand in het beheer der openbare werken, vijf leden der commissie van bijstand voor de financiën, vijf leden voor de commissie van bijstand voor gas en water, vijf leden der commissie van bijstand voor onderwijszaken, vijf leden der coihmissie van bijstand' voor sociale aange legenheden, vier leden der commissie van bij stand voor economische zaken, drie leden dei- commissie van bijstand voor de parken en de plantsoenen, vijf leden der commissie -van voorbereiding voor de, plaatselijke strafwet geving, drie leden en tWee plaatsvervangende leden van de reclame-commissie inzake ver gunningsrecht Drankwet, twee leden dèif com missie van overleg voor de ambtenaren, twee léden der commissie van overleg voor de werk lieden, twee leden der commissie van overleg voor de politie en twee gedelegeerden der ge meente in het bestuur der Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland. Van deze commissie zal die van voorberei ding voor de plaatselijke strafwetgeving een radicale wijziging moeten ondergaan, daar niet minder dan vier van de vijf leden van deze commissie niet meer in den nieuwen raad terugkeeren, n.l. de heeren M. J. Enze- rink, Dr. Mr. A. v. d. Flier, H. Groeneveld en van Zutphen. De parken- en plantsoenen commissie verloor twee van de drie leden n.l. de heeren M. J. Enzerink en J. P. Handgraaf, de commissie voor onderwijszaken zal moeten worden aangevuld met drie leden voor de heeren C. Diependaal, Dr. Mr. A. v. d. Flier en W. J. F. Lament. De andere commissies kunnen ongewijzigd worden herbenoemd of behoeven slechts met één nieuw lid te worden aangevuld. STEEKT DE NATIONALE VLAG UIT OP 31 AUGUSTUS. De Burgemeester der gemeente Velsen ver zoekt de ingezetenen op 31 Augustus a.s. den verjaardag van Hare Majesteit de Koningin, de nationale vlag uit te steken. VERKOOP VAN GEMEENTEGROND. B. en W. stellen den Raad voor, te verkoopen aan den heer J. F. Philips Jr. te Santpoort tegen den prijs van f 6 per M2. een bij het reeds door hem gekochte bouwterrein aanslui tende strook grond aan de Laurillardlaan al daar, ter grootte van ongeveer 48 M2. UITBREIDING LEERPLAN NIJVERHEIDS SCHOOL. Het bestuur der Vereeniging voor Nijver heidsonderwijs in Kennemerland heeft ver zocht, het leerplan der onder zijn beheer staande Nijverheidsschool te IJmuiden te mogen uitbreiden met het vak „motorrijtuig en rijwielhersteller". In verband met het bepaalde bij art. 25, zesde lid, juncts het tweede lid der Nijver heidsonderwijswet moet deze uitbreiding van het leerplan door den Raad noodig worden ge oordeeld. B. en W. stellen daarom voor te besluiten, dat de Raad het in het belang van het Nijver heidsonderwijs noodzakelijk acht, dat deze cursus aan de school wordt verbonden en het eerplan met genoemd vak dient te worden uitgebreid. DE VERMAKELIJKHEIDSBELASTING. Ingevolge artikel 277 sub i. der Gemeentewet kan de gemeente een belasting heffen op too- neelvoorstellingen en andere vermakelijk heden. In artikel 1 der bovengenoemde ver ordening is nader omschreven wat hieronder wordt verstaan. Deze omschrijving is naar de meening van B. en W. in de praktijk te beper kend gebleken. Zij stellen den Raad dan ook voor aan het tweede lid van artikel 1 toe te voegen de woorden: ,,en in het algemeen alle vermakelijkheden welke worden gegeven in buiten lokalen en welke voor het publiek toegankelijk zijn." De invordering der belasting blijft geschie den overeenkomstig de Verordening op de in vordering, vastgesteld den 25 April 1922 en 2 Maart 1926. KINHEIM I—HERMES-D.V.S. A.s. Zondagmiddag te 3 uur speelt in het Regen- en onweersbuien hebben Donderdag in verschillende deelen des lands alle moge^ lijke uitgaansplannen in duigen doen vallen en toen gistermiddag in de Kennemerlaan de opstelling van de uit 37 auto's en 2 autobus sen bestaande karavaan, die de ouden van dagen zou voeren naar Egmond en Schoorl, plaats vond, had menigeen er een zwaar hoofd in. Maar het is een prachtige middag geworden voor de ongeveer 160 meer dan 65-jarigen, die zoo gelukkig waren, den tocht te hebben mo gen meemaken. De loodblauwe lucht, die het naderende onweer aankondigde, bleef op een afstand, men zag en hoorde weerlichten en donderen in de verte, maar daar bleef het bij. De eerste pleisterplaats was Zeezicht ïr Egmond aan Zee. In dit visschersdorpje zul len ongetwijfeld vele oudjes „beelden uit hun kinderjaren" aan hun oog voorbij hebben la ten trekken. Maar de clou van den tocht was Timmer man in Schoorl. Hier was een speeltuin met tal van vermakelijkheden. Hier voelden ve len zich werkelijk weer jong. Kolossaal is er genoten van de vele attracties, waaraan deze fraai gelegen tuin rijk is als glijbaan, draai molen enz. Natuurlijk lieten ook de jongeren, als autobestuurders, helpers en helpsters zich niet onbetuigd. Het was er een en al jolijt en'veel te gauw kwam het sein tot vertrek. Om half zeven werd de terugtocht aan vaard, die evenals de heenreis zonder pech verliep. Een enkel onbéteekenend regenbuitje dat men ontmoette heeft de vreugde van de zen mooien dag niet kunnen verstoren. Op de pont ondervond men van politie en pontpersoneel weer de grootst mogelijke me de de werking. Een groote verrassing wachtte den oudjes bij aankomst op het Kennemerplein. Hier stond de Harmonie Concordia onder leiding van den heer Ph. Viessin,g opgeschaard en verwelkomde hen met vroolijke muziek. Eeni- ge keeren marcheerde Concordia langs de op het plein opgestelde auto's. Natuurlijk waren allen met deze attentie zeer ingenomen. Nadat Concordia afgemarcheerd was wer den alle deelnemers en deelneemsters naar huis gebracht, allen gelukkig en voldaan over den heerlijken dag. NAAR DE JAARBEURS. De Winkeliers- en Handelsvereeniging „Groot IJmuiden" organiseert Maandag 9 September a.s. een bezoek aan de Jaarbeurs te Utrecht. De tocht wordt,,gedaan per auto. Des morgens wordt de Jaarbeurs bezocht, bij welke gelegen heid den deelnemers een kopje koffie wordt aangeboden, 's Middags wordt een tocht door Utrecht's schoone omstreken gemaakt mét eventueel een bezoek aan het Natuurbad Bilt- hoven. Na afloop van het uitstapje volgt een „smakelijk en gezellig" diner. PERSONALIA. Tot de tweede klasse der Da Costaschool te Haarlem is toegelaten mej. A. W. J. Schipper alhier. Verkochte schepen. Het Nederiandsch stoomschip „Prins dei- Nederlanden", dat zooals men weet, indertijd voor den sloop naar Italië werd verkocht, zal niet voor dit doel worden gebruikt, doch on der Italiaansche vlag blijven varen. Dit zal vermoedelijk wel in verband staan met de vele troepenverschepingen van Italië naar Abes- synië. Naar tevens nog uit Genua wordt gemeld, is dit stoomschip in deze haven tijdens hevig stormweer van de meertouwen losgeslagf aangedreven tegen het Britsch motorschip „Caprella", waardoor laatstgenoemd schip be schadigd werd Het Duitsche stoomschip „Saarbrüoken", (9429 bruto ton groot en in 1923 gebouwd) van de Norddeutscher Lloyd te Bremen, is ook aan Italië verkocht. Of dit schip gesloopt zal worden, dan wel onder Italiaansche vlag zal blijven varen, wordt niet gemeld. Gestrand De Britsehe schoener „Lizzie E. B"\ is, naar men uit St.. John's meldt, gestrand op de kust van de Indian Eilanden (Fogodistrict) en zal vermoedelijk totaal wrak worden. EEN ESTAFETTE-LOOP. In de rust van de ontmoeting Stormvogels W.F.C. wordt een estafette gehouden over 4 x 100 M., waaraan deelgenomen wordt door de plaatselijke vereenigingen Stormvogels, Olympia en D.O.S. DE SCHOLEN VRIJAF. Naar wij vernemen, hebben de kinderen der openbare scholen niet alleen Zaterdag a.s. vrijaf, maar heeft het college van B. en W. besloten in verband met de te houden feeste lijkheden ook Maandag a.s. vacantie te geven. VOETBALVEREENIGING BREESAAP. Naar wij vernemen is het thans zeker, dat de voetbalvereeniging ,3reesaap" in het komend seizoen met 6 elftallen n.l. 4 in de Zondagmiddagcompetitie, 1 in de Zaterdag middagcompetitie en 1 adspirant-elftal, in den H.V.B. zal uitkomen. De wekelijksche training zal ook deze win ter weer onder leiding van den heer Tijssen staan. VERGADERING HOOFDBESTUUR VAN HOOGOVENSTATEN. Op Woensdag 4 September wordt een ver gadering van het Hoofdbestuur van Hoog oven Staten gehouden. De agenda vermeldt o.m. de samenstelling van het programma voor de aanstaande Septemberdagen en be sprekingen omtrent het al op niet uittreden van Hoogoven Tooneel uit Hoogoven Staten. COLLECTE VOOR HET ROODE KRUIS. De jaarlijksehe collecte voor het vredes werk van het Nederlandsche Roode Kruis zal VRIJDAG 30 AUG. 1935 meldt: Hoogste barometerstand 768.6 m.M. të Haparanda. Laagste barometerstand 749.4 m.M. u Blacksod. en voorspelt: Matigen aanvankelijk tijdelijk toenemen-? den Zuidelijken tot Zuidwestelijken wind. Ge deeltelijk bewolkt. Nog kans op enkele regen buien. Iets warmer. Barometer Hedenmorgen 9 uur 757 m.M. Neiging: Vooruit. MARKTPRIJZEN. Vrijdag 30 Aug. Tarbot per K.G. 0.660.53. Tongen per K.G. 1.150.76. Zetschol per 50 K.G. 19. Kleine schol per 50 K.G. 154.70. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 17, Kleine schelvisch per 50 K.G. 14—45. Kabeljauw per 125 K.G. 30—18. Groote gullen per 50 K.G. 86.50 Kleine gullen per 50 K.G. 6.90—4.50. Wijting per 50 K.G. 3.90—2.70. Makreel per 50 K.G. 4.90—3.70. Heilbot per K.G. 1. Leng per stuk 1. Koolvisch per stuk 0.190.16 BESOMMINGEN. Trawlers: Silvain, IJM .116, 580 manden 3100 Protinus, IJM. 85, 390 mnd. 2190 Beatrice, IJM. 118, 100 mnd. 970 DE RINGRIJDERIJ VAN „DE PRINS". De jaarlijksehe ringrijderij van de ring- rij der ij vereeniging „De Prins" trok ditmaal slechts matige belangstelling, hetgeen onge twijfeld aan de minder gunstige weersge steldheid geweten moet worden. Burge meester Kwint toonde door zijn aanwezigheid belangstelling voor deze oude sport. Na een vinnigen strijd werden de prijzen als volgt behaald: Dames: 1ste prijs Mej. Schaap te Velsen; 2e prijs mevr. van Schie tte Haar- lemmerliede; 3e prijs mevr. Nelis te Haar- lemmerliede; 4e prijs: mej. W. Hout te Vel sen. Heeren: 1ste prijs H. van Gameren te Vel sen; 2e prijs J. Wenlink te Heemskerk; 3e prijs C. Schoo te Velsen; 4e prijs J. Metse laar te Velsen. De leden van de Parkmaanege hebben met carousselrijden en eenige springnummers het feest opgeluisterd. De drie prijzen voor de springnummers beschikbaar gesteld, werden behaald door de dames: 1. Mej. I. Ehres te Heemstede; 2. mej. W. Hout te Velsen; 3. mej. Veening te Beverwijk. De prijzen, bestaande uit kunstvoorwerpen, werden des avonds in de bioscoop de Pont door den heer J. van Gameren, voorzitter der vereeniging, uitgereikt. Op een gezellige wijze werd de avond met muziek, voordracht en dans doorgebracht. DE HEER J. POT OVERLEDEN. Op 59-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer J. Pot, chef van de afd. papiermakerij aan de papierfabriek. De overledene, die'zeer gezien was, zoowel bij directie als personeel, trad 12 Maart 1888 bij de firma te Wormer in dienst. In 1896 werd hij te werk gesteld aan de nieuwe fabriek te Velsen als papier maker. Later werd hij tot chef van de afd. papiermakerij bevorderd. De overledene was van April 1930 tot September 1931 lid van den gemeenteraad voor de A.R. partij. 'Van Gelders Sportpark op het geheel nieuw op Donderdag 5 September (harddraverijdag) gerestaureerde veld Kinheim I haar eersten I alhier worden gehouden. Het grootste deel wedstrijd en wel tegen de eerste klasser Her- van de opbrengst is bestemd voor het Roode I mes-D.V.S. 1 Kruis-ziekenhuis alhier. geeft U een abonnement op de Neemt daarom nog heden een abonnement. Verreweg de meesten deden het reeds! BEVERWIJK TOONEELVEREENIGING „NIEUW LEVEN". De geheelonthouderstooneelveresniging „Nieuw Leven" heeft als datum voor haar eerste uitvoering in het nieuwe seizoen vast gesteld Donderdag 7 November in het Ken- nemer Theater. Zooals wij reeds eerder be richtten, zal worden opgevoerd het tooneel- spel „De Mijnbrand". HEEMSKERK DJIGUITEN KOZAKKEN. De Djiguiten kozakken zullen him rijkunst demonstreeren op Woensdagmiddag 3 uur en 's avonds 8 uur op het voetbal terrein van A. D. O., dat 's avonds is verlicht. Ook Donderdagmiddag om 3 uur zullen de kozakken hun kunde vertoonen. SANTPOORT R. C. BREDERODE. De prijzen voor de seriewedstrijden zijn ge- etaleerd tot 5 September bij den heer Pis- terse, Hoofdstraat en van af dien datum bij den heer F. v. d. Enden, Bloemendaalscheweg, Santpoort-St. De seriewedstrijden worden voortgezet met de volgende wedstrijden: Zondag 1 Sept. 2 uur: Stormvogels 3—Kin heim 2. Zondag 1 Sept. 5 uur: Stormvogels 4— Spaarnevogels 1. Dinsdag 3 Sept. 7 uur: Kinheim 5V.S.V. 6.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 10