Kon. Onderscheidingen. Ter gelegenheid van den vijf en vijftigsten verjaardag van de Koningin zijn een., groot aantal onderscheidingen uitgereikt, waarvan Wij de volgende vermelden: Bij Koninklijk besluit: is benoemd: tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau: J. C. Pabst, gezant te Tokyo; zijn benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau; jhr. mr. H. M. van Haersma de With, gezant te Washington; ir. D. de Iongh W.zn., lid van de Plebisciet-Com missie voor het Saargebied: is benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: L. G. van Hoorn, ge zant te Weenen, tevens Boedapest; zijn benoemd: tot officier- in de Orde van Oranje-Nassau: C. baron van Breugel Douglas,- gezantschapsraad te Washington; prof. dr. J. A. C. Fagginér Auer, hoogleeraar aan de uni versiteit te Harvard (Boston, Mass.); mr. M. C. M. Voorbeytel, correspondent van het Al gemeen Handelsblad te Parijs: J. ten Cate, directeur der kanselarij van Hr. Ms. gezant schap te Parijs; A. M. Doorn, consul-generaal der Nederlanden te Praag; J. Polak, consul- generaal der Nederlanden te Oslo; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau EV. Pastoor, hoofdcommies aan het Ministerie van Buitenlandsche Zaken; G. W. Böissevain, consul der Nederlanden te Santiago; W. M. van der Tak, kanselier (secretaris) van het consulaat der Nederlanden te Nantes; A. M. de Jong, consul der Nederlanden te Malmö; H. Arends, consul der Nederlanden te Bou logne s/M.; W. P. Schouten, consul-generaal der Nederlanden te Asuncion; D. M. L. Ma- duro, consul te Havana; C. H. Holdtgrefé, koopman te Kopenhagen; E. Schilder, wissel agent te Brussel; J. P. F. Dietz, penningmees ter der Nederlanasche Vereeniging van Wel dadigheid te Brussel; Cornelis Walraven, te Mexico-City; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: prof. mr. J. Kosters, vice-president van den Hoogen Raad te 's-Gravenhage; mr. Th. A. Fruin, advocaat en procureur te Rot terdam; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: mr. A. Brants, procureur-gene raal te 's-Gravenhage; Mr. J. van Rhede van der Kloot, president van de rechtbank te 's-Gravenhage; mr. dr. Ch. M. A. Bijleveld, ondervoorzitter van den Centralen Raad van Beroep te Utrecht; mr. F. G. H. baron Michiels van Kessenich, voorzitter van den Raad van Beroep (O.) te Roermond; mr. A. F. M. Steen- berghe, officier van justitie te 's Hertogen bosch; mr. J. S. Aghina. auditeur-militair te 's-Hertogenbosch; mr. S. J. Hogerzeil, quaestor generaal van de Algemeene Synode van de Ned. Herv. Kerk te 's-Gravenhage; is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. Haaitsma, directeur der bijzondere strafgevangenis voor mannen te 'sGravenhage; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. W. Thomson, predikant te Amsterdam; J. L. Jansen, pater Redempto rist te Wittem; F. A. J. A. Goyaerts, kanunnik te St. Michielsgestel; mgr. P. R. A. Sweere, kanunnik te Ginneken; dr. F. S. Meijers, te Amsterdam; I. P.Hooykaas referendaris te 's Gravenhage; J. P. L. Hulst, arts, te Leiden; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. de Visser, predikant te Groningen; J. H. Rietberg, predikant te Maassluis; J. S. van Buchem, pastoor te Rijswijk (Z.-H.); B. J. Grobben, te 's-Gravenhage; W. F. H. van der Wart, te Ermelo; S. F. Louwerens, te 's-Gra venhage; F. B. L. M. Drion, hoofdcommies te 's-Gravenhage; H. de Groot, commissaris van politie te Zutphen; H. I. de Jong, commissa ris van politie te Amsterdam; G. A. Prins, arts te Utrecht; H. de Boer, notaris te Hoogwoud; G. W. van Bergen Walraven, hoofddirecteur van de H.A.V. te Schiedam; Ch. J. van Rijn te Utrecht; A. G. van der Linden te Hilversum; I. Keesing. directeur van „Systemen Keesing", te Amsterdam; A. Sneep, te Numansdorp; is benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zeeland; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. M. P. L. Steen- berghe, oud-Minister, te Goirle; C. A. Ling- beek te 's-Gravenhage; A. G. A. Schauwen te Princenhage; mr. J. D. Verbroek te 's-Graven- hage; mr. J. H. M. Stieger te Goes; W. M. A. Galiart te Stevensweert; J. H. Jameijer te 's-Gravenhage; H. P. J. Bloemers, burgemees ter der gemeente Arnhem; mr. G. C. J. D. Kropman, wethouder van Amsterdam; J. F. H. Heidenrijk, inspecteur der P.T.T. te Rotter dam; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: S. B. Drijber te Hardegarijp; W. Froger te 's-Gravenhage; A. Gautier, bur gemeester van Coevorden; mr. B. M. Berger, burgemeester van Venlo; J. Huizinga, burge meester van Neuzen; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau; mr. M. W. Scheltema J.zn., griffier der Staten van Groningen; mr. Tj. S. Wieringa, referendaris te Assen; J. F. Ploeg makers, burgemeester van Oss; F. H. van Kem pen, burgemeester van Hillegersberg: E. van Douwen, burgemeester van Ooststellingwerf; mr. M. H. de Boer, wethouder van Utrecht; dr. J. J. Frederikse, Warnsveld; ir. G. J. Th. Bakker, 's-Gravenhage; dr. ir. Ch. E. A. Mait- land, Amsterdam; mr. G. F. M. Pathuis Cre- mers, Ommen; H. A. J. Rinnooy, referendaris, 's-Gravenhage; J. M. Lamers, referendaris, 's-Gravenhage; H. J. van de Kleinemulder, inspecteur der P.T.T. Groningen; H. Schipper, inspecteur der P.T.T. Zwolle; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: E. J. baron Lewe van Aduard, burgemeester van Valburg; G. Stapel G.zn., id. van Sijbe- karspel; M. H. Eggink, id. van Maarssen en Maarsseveen; J. P. Roijer. id. van Hasselt; T. E. Welt-, id. van Usquert; P. Luykx, wethouder van Etten en Leur; Th. Derksen, id. van An- gerlo; J. van Luipen, id. van Maassluis; J. Nijsse, id. van 's Heer Arendskerke; E. van der Slikke. id. van Poortvliet; W. Stapel G.zn., id. van de Wijk; L. van Dam, te Putten; L. van Vessem, 's Heer Arendskerke; F. H. van der Meulem secretaris van Opsterland; L. Veen- hoven, secretaris van Hengelo (O.); P. M. L. J. Jansen, secretaris der gemeente Weert; W. H. Garaets, Bugenum; T. Bekkering, Maastricht; C. Favejeé, hoofdcommies Utrecht; D. Ham burger jr., voorzitter van den Ned. Bioscoop bond, Utrecht-; J. Witte, te Zaandam; mej. L. C. A. de Kempenaer, Arnhem; mevr. L. Levi- son—Asscher, Amsterdam; P. A. Sprangers, Breda; E. H. Bijleveld, Utrecht; mr. J. W. Tysma, Leeuwarden; mr. E. J. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochteren, Slochteren; H. S. Kamenaar, Arnhem; F. W. van Erk, Rotterdam; P. van Gijn, referendaris der P.T.T. Rotterdam; K. Veldkamp te Am sterdam: tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: prof. dr. J. J. Blanksma, Leiden; prof. dr. A. A. Hijmans van den Bergh, Utrecht; prof. mr. dr. H. W. C. Bordewijk, Groningen; prof. ir. J. A. Grutterink, Delft; prof. dr. H. A. van Bakel, Amsterdam; prof. dr. J. Kors, O.P., Nijmegen; mej. M. M. A. Michels, 's-Gravenhage; I. de Bruyn, Spiez; mevrouw A. Noordewier—Reddingius, Hilver sum; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: prof. dr. J. S. Theissen, Amsterdam; prof. ir. E. J. F. Thierens, te Delft; dr. H. J. E. Beth, Amersfoort; C. de Bruyn, 's-Gravenhage; dr. J. Reiding, Arnhem; pater J. J. Rombouts, Heerlen; dr. W. F. Stutterheim, Middelburg; dr. J. A. Vor der Hake, Baarn; mej. W. E. Wij nana, Rotterdam; H. J. Kockx, Wassenaar; P. J. Leverman, Groningen; A. Smit J.zn., Rot- 'terdam'; M. A. Brandts Buys, Velp (Geld.); V:. L. J. Koopman, Amsterdam; J. S. Kraus, Eelde; dr. H. M. R. Leopold, Rome; tot ridder in. de Orde van Oranje-Nassau: J. Drewes,. Amsterdam; H. J. Th. van de Poel, Nijmlegèn; 'ih'ej.' dr. A. J. Portengen, 's Gravenhage;' ir. Ph. J. Stok, 'sGravenhage; mr. W. J. WitSenbo'er, 's Gravenhagè: H. C. Bloemendaal, Doesburg; P. Brittijn. Winters wijk; mej. C. J. ten. Bosch, Amersfoort; ir. J. P. Huchshorn,Enschede; T. Koolhaas, Utrecht; mej. J, D. van der Waals, Amster dam; J. W. Blok; Amsterdam; W. R. de Jong, Hilversum; J. H. van Lint, Arnhem; L. L. E. E. M. Moonen, 'sGravenhage; J. Slop, Gouda; ds. P. J. Steinz, Goes; J. St-rikwerda, Dokkum; mej. J H. UdenMasman, Rotterdam; C. van Veelen, Almkerk: mej. M. E. G. ILizzy) An- singh, Amsterdam; Jan W. Elsenloeffel, Am sterdam; B. Ferweda, Renkum; A. J. Else Mauhs, mevr. .PponsMauhs, Amsterdam; Alex N. Voormolen, 'sGravenhage; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: A. G. F. Kniphorst, Leeuwarden; J. Andreae, Zwolle; J. A. van -Bendegom, 'sGravenhage; mr. C. de Kempenaer', Arnhem; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: G. J. Tinbergen, referendaris bij de Alge meene Rekenkamer; J. F. Hampe, Middelburg; G. A. H. Kluijtmans, Leiden; C. C. Sterk, 's Gravenhage; A. H. van der Feen, Amster dam; C. A. Feter-is, Nijmegen; mr. Y. Lang- hout, referendaris, 'sGravenhage; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: D. Beudeker; 'sGravenhage; J. C. Altorffer, Breda: P. C. Labrijn, 'sGravenhage: P. A. de Klerck, 'sGravenhage; J. Zeper, Nijmegen; D. Veenman, Amersfoort; L. van Riet, 'sGra venhage; is bevorderd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: C. P. van Ginkel, secretaris-generaal van het Departement van Defensie; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: de schouten-bij-nacht A. Vos en T. L. Kruys; de generaal-majoors: S. G. N. Nauta Pieter: S. W. Praag en I. H. Reynders en J. van Andel en D. J. Sonne; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden.: J S. C. Olivier, W. K. Maurits en A. C. van der San de Lacoste; is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: de legerpredikant ds. P. Bootsm-a; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: J. J. Dik kers; H. B. van den Oudendijk Pieterse; H. Rooseboom, C. F. A. Beek, te 's Gravenhage; J. C. Pabst; de luitenant-koloneis: C. A. van Beugen Bik en J. E. Haitsma Mulier; de ma joors: G. J. Potgieter, J. C. C. Nijland, T J. Reeser, prof. dr. M. van Haaften en J. J. M. de Waal; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau C. Mollema en C. A. J. von Frijtag Drab be; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: A. S. Pinke; J. C. Hamilton, P Vlam, V. M. J. Kettlitz en A. Lensvelt; de kapiteins: C. B. Zaaijer, G. Wegerif, J. W. Oosterveen, T. Ziedses des Piantes, G. Grei- danus, A. L. J. de Pauw, F. M. J. Stuvel. C. J. A. van der Heem, W. P. van den Abeelen, D. Brouwer; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. W. Smith, Willemsoord: G. Bakker. Vlissingen; L.'F. Lie-ra en L H! Luijendïjk. tot ridder in de Orde van den Nederland- 1 schen Leeuw; P. J. P. van der Steur, 's Gravenhage, prof, ir. M. F. Visser, Wageningen; jhr. ir. W. M. de Jonge, Assen; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. G. Smit, 's Gravenhage; ir. G. F. H. Houben, Amsterdam; H. C. C. van Rijsbergen Wassenaar; G. F. H. Giesberger, Utrecht; ir. H. H. Rovers, Utrecht; ir. L. A. M. Anker smit, Utrecht; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mr. F, Heinëmann' 's Gravenhage; J. J. Cock. Zierikzee: C. J. Meulmeester, 's Gra venhage; M. Hanraets, Weert; L. van Dfunen Hintham (gem. Rosmalen); H. P. J. Rottier St. Jansteen: K. Vogel, Ezumazijl; J. van den Berg Rotterdam; H. C. J. Mali, Venlo; W. de Vrede, Utrecht; B. Verhey 's Gravenhage; J. Noest, Londen; is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: mr. dr. E. J. Beumer Utrecht; zijn benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: IJ. P. Gelderman C. M. zn., Oldenzaal; D. Goedkoop D.zn., Amsterdam; dr. H. M. Hirsch- feld 's Gravenhage; ir. S. L. Louwes, Zwolle; zijn bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. J. S. van Beurden, Heeswijk, "W. Kake- beeke, Goes; zijn benoemd, tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. B. J. M. van Spaendonck, Tilburg; W G. A. H. van der Lugt, Hillegersberg; mr. H. F. van Walsem, Eindhoven; A. de Koster, Leiden; H. G. M. van der Vijver, Rotterdam; L. de Groot, Rotterdam; ir. W. H. F. de Haan 's Gravenhage; dr. W. van Dam Hoorn; ir. C. G. P. Stevens, 's Gravenhage; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. Dresden, Amsterdam; A. van den Bergh, Nijmegen: L. C. F. M. Smulders, Utrecht; C. F. J. Schellens, Eindhoven; A. Goedewaagen. Gouda; N. J. Harte, Terneuzen; ir. A. F. J. Beukers Breda; H. M. F. Smeets, Roermond; S. Bar ends, Delfzijl; P. Miedema, Leeuwarden IV R IJ D A' 'G 30 AUG. 193S Wijlen de Belgische vorstin in de machine kamer van de „Mamix van St. Aidegonde", op welk schip een reis gemaakt werd naar Ned. Oost Indië. D. A. Piers Veen-dam; K. Slomp, burgemeester te-Nijeveen; O. C. van Hemessen, Ede; C. S. van Beuningen. Maarsbergen; N. van Om men, Leiden; C. van Vliet, Zoeterwoude; H. van Vroonhoven, Veghei; ir. J. H. H. Bemel- mans. Roermond; H. W. E. Struve, Boskoop; ir. J. A. van Riél, Dordrecht. is bevorderd: tot officier iii de Orde van Oranje Nassau: mevrouw douairière F. H. baron van Verschuer, geb. C. W. baronesse van Balveren, te Arnhem: zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje Nassau: dr. G. H. Moll van Charante, Rotterdam; M. Pimentel, Amsterdam; dr. G. de Niet, Scheveningen; J. E. van Riet, Rotter dam; ir. M. E. H. Tjad-en, Amsterdam;, dr. S; G. Zwart. 's-Gravenhage; Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau.' J. H. H. Joosten, Panningen; B. H. Jürgens, Purmerend; mej. A. E. Schipper, Amsterdam; ir. J. T. Duyvis, Amsterdam; ir. W. Meijling. Koog aan de Zaan; H. van Vollenhoven, Was senaar; W. H. H. Schaab, Nijmegen; pater H. J. H. W. Sassen, Zwolle; A. Vollaerts, Utrecht; J. Nauta, Amsterdam; is bevorderd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: dr. J. W. Meyer Ranneftj vice-president van den Raad van Ned.-Indië;; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandsche Leeuw: F. H. de Haag, Ba tavia; F. de Bakker, voorzitter der Algemeene Rekenkamer; prof. mr. dr. M. A. G. Hart- hoorn, Bandoeng; K. W. J. Michielsen, di recteur en eerste plaatsvervangend president der Javasche Bank; P. C. A. van Litli, direc teur van Binnenlandseh Bestuur; A. Ph. van Aken, Gouverneur van Atjeh; J. H. B. Kune-i man, Gouverneur van Oost-Java; J. C. de Vos, Gouverneur van Midden-Java: ds. T. J. van Oostrom Soede, gewezen hoofdpredikant der Indische kerken; mr. G. H. C. Hart, direc teur van Economische Zaken; dr. K. W. Dam merman, directeur van 's Lands Planten tuin; A. Bagchus, gewezen burgemeester van Semarang; W. P. Marinissen, kolonel der in tendance van het Indische leger; J. Kuijper, directeur van het Koloniaal Etablissement; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau, met de zwaarden: J. G. K. Kemmerling, majoor Indisch leger; H. ter Poorten, luitenant-kolonel Indisch leger; tot' officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. Boon Jzn., Koetaradja; J. W. Langeler, in specteur, onderhoofd van den- .dienst, van scheepvaart; H. Ruyter, R.K. geestelijke in Suriname; zijn benoemd: tot officier in. de Orde van Oranie-Nassau: ir. A. N. Molenaar, hoofd van den dienst van het veiligheidstoezicht; G. H. Thomas, Batavia; mr. C. Ph. C. E. Steinmetz, hoofd van den dienst der Opium- en Zout- regie; A. F. Verhoeff, secretaris van het De partement van Financiën; R. K. A. Bertsch, resident van Malang; G, van Brakel, assis tent-resident 1ste klasse; H. J. Jansen, assis tent-resident 1ste klasse; Ratoe Timoer, ge malin van Zijn Hoogheid Pangeran Adipati Ario Mangkoe Negoro VII; Raden Toemeng- goeng Kartonagoro, Regent-Kotta van Soe- rakarta; Raden Mas Adipati Ario Warsohadi- ningrat, Regent van Blitar; J. Gerritsen, se cretaris der provincie Midden-Java; mr. J. Tazelaar, hoofdambtenaar ter beschikking van den directeur van Onderwijs en Eeredienst; H. A. F. M. de Wolf, onderpastoor van Pa- dr. P. V. van Stein Callenfels, adviseur bij den Oudheidkundigen Dienst; J. J. Pop ping, Batavia; dr. J. G. B. Beumée, hoofd van' den dienst van Landbouw en Visscherij; J. L. Kingma, Miramontana in West-Java; mr. J. Luyten, voorzitter van de Centrale Organisatie der Suikerindustrie; ir. J. L. Moens, hoofd ingenieur Vorstenlanden; M. K. Perk, hoofd van het bedrijf der posterijen; J. Ramaer, se cretaris van het Gouvernement van Neder- landsch-Indië; H. J. A. Schroeder, inspecteur bij het onderwijs in Curasao; C. J. de Groot, referendaris bij het Departement van Kolo niën; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: J. A. Scheffelaar, kapitein der infanterie; J. W. Platte, kapitein der genie ir. A. Fischer, kapitein der artillerie; R. G. van Wichen, kapitein der intendance; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: dr. P. J. A. Idenburg; mr H. A. Nauta, Soe- rabaja; mevrouw Lie Tjian Tjoen, geboren Aw Tjoei Lan; W. C. Gontha, te Menado; ir. D W. Sparnaay, Bandoeng; M. W. J. J. van Peer, Batavia; E. H, Sirnoai, Soerabuja; G. A. Burgerhout, Soerakarta; L. L. Rehatta, Am- boina; A. Breekland, Molukken; mevrouw J. de Loos, geboren Haaxman; mej. A. M. C. van der Heyden, te Padang; L. Geerdink, Toeal op de Kei-eilanden; dr. A. Nortïer, Malang; mej. H. C. H. Hoeteilnk, Batavia; G. J. Ranneft, Ba tavia; ir. J. Fokkinga, Bandoeng; H. C. van den Tillaard, Riouw; W. R. Groskamp, Ma kassar; H. F. Versteegh, Banda; M. de Groot, Ambonia: ir. F. M. C. Berkhout, Atjeh; H. F. Reiehman, J. F. Bouwens, F. H. Strassner, J. Schott, L. Maitimo, P. van der Mije, H. A. Rob, A. M. Samson, Paramaribo; H. J. de Vreis. Paramaribo; J, H. P. Schrils, Curasao; A. A. van Ierland (frater Gerontius), Curacao; mej: M. 'D. van-HoogStratéhy Zeist; is benoemd -tot- broeder- in de Orde van den Nederlandschen Leeuwmej'. C. Slagter, Tajoe in Midden Ja va. Utrecht moest een tekort van f 825.000 dekken. Opcenten zijn verhoogd. Vandaag hebben B. en W. van. Utrecht hij den Gemeenteraad ingediend de begrooting voor het dienstjaar 1935. Op. deze begrooting was een tekort van f 825.G00 te dekken, waarin B. en W. zijn •geslaagd, dank zij het'-nenien van eenige bijzondere' maatregelëii, O.m. stellen- zij voor om. het a.antal op- .centen op de personeele belasting" te ver- hoogen van 115 tót 150. en het aantal op centen öp de vermogensbelasting van 25 tot 40. waarmede het wettelijk maximum is be reikt. GROOTE BRAND TE ZEELST BIJ EINDHOVEN. Verscheidene boerderijen in lichte laaie. EINDHOVEN. 29 Augustus. In het plaatsje Zeelst bij Eindhoven is hedenmiddag om streeks vier uur brand uitgebroken in de boer derij van den landbouwer van Oeffelen het •Achtereind te Zeelst., Spoedig sloeg de brand over naar eénige naburige kleinere huisjes. De brandweer van Zeelst kon, wegens gebrek aan water, niets uitrichten, waarom de hulp brandweer. Vanavond om half zes was men het vuur nog niet meester. Staking te Tilburg breidt zich uit. Thans reeds 2500 tot 2600 man. Het aantal stakers te Tilburg ligt vermoe delijk tusschen de 2500 en 2600." De vereeniging van Tilburgsche. Fabrikan ten van Wollen Stoffen heeft in een nieuwe aankondiging medegedeeld, dat de stakers van thans zich a.s. Dinsdagmorgen, wanneer de fabrieken na de sluiting van de kermis wor den heropend, weer bij hun vroegere werkge vers om werk kunnen aanmelden. Het hoofd bestuur van St. Lambertus publiceert een communiqué waarin het zich keert tegen de beweringen van het stakingscomité, als zou het hoofdbestuur geen overleg met zijn leden hebben gepleegd over de loonsverlagings- kwestie. IJet hoofdbestuur is van oordeel, dat verga deren op dit oogenblik, gezien de huidige situatie, als onmogelijk moet worden be schouwd. In de stad is alles volmaakt rustig. Partijen door den burgemeester ontvangen. De burgemeester van Tilburg heeft Donder dagmiddag achtereenvolgens het stakings comité, en de afgevaardigden van de fabri kanten bij zich ontvangen, om met beide par tijen het conflict te bespreken. Het resultaat is niet bekend. Heden zouden de besprekingen worden voortgezet. De „Gelria" naar Triëst. Met de Italia ansche vlag in top. Met de Italiaansche vlag in top is Donder dag middag het mailschip „Gelria", geheel gereed zijnde voor zijn nieuwe bestemming van de Coenliaven uit naar Triëst vertrokken de inspecteur voor de Scheepvaart te Amster dam, de heer C. A. G. van der Booni maakte de reis tot IJmuiden -mede. Naar reeds ge meld is, geschiedt' de overtocht met Neder landsche équipage ert onder Nederlandsch commando. In Italië za.1 de „Gelria" haar nieuwen naam ontvangen. Onderscheidingen. Verleend aan inwoners in deze streek. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op Zaterdag, zijn heden onderscheidingen verleend. Daaronder zijn de volgende aan inwoners in deze streek: Ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. W. G. del Baere, kantonrechter te Haarlem; mr. A. Bruch, lid van Gedepu teerde Staten van Noord-Holland, te Haar lem; P. J. Rooscgaarde Bisschop, directeur der Java-China-Japen lijn te Amsterdam, wonende te Overveen. Ridder in de orde van Oranje-Nassau: dr. A. Hacntjens, Remonstrantsch predikant te Haarlem; S. Ph. de Vries, rabbijn der Ned. Israe-lietische gemeente te Haarlem.; mej. J. G. Fontein t-e Bloemendaal; J. H. A. Vooren commies bij den post-, telegraaf- en telefoon dienst, aangewezen als directeur van het kan toor te Sassenheim; mej. J. J.Ritsema, kunst schilderes te Haarlem; Jo Vincent (-mevrouw Bos-Vincent) concertzangeres te Overveen; A. G. T. de Neyn van Hoogewerff, landmeter van het kadaster te Haarlem. Officier in de orde van Oranje Nassau: W. Munnix te Bloemendaal; J. C. Tadema, voor zitter van de afdeel in g Haarlem van de Maat schappij tot bevordering der toonkunst; N. Levenkamp, directeur van het westelijk rayon van de Twentsche Bank te Haarlem; J. T. van Hattum te 's-Gravenhage, commissaris der N.V. M. J. van Hattum's havenwerken en voorzitter van den raad van beheer der Hollandsche Maatschappij van aannemingen te Beverwijk; J. Kamerbeek te Heemstede, secretaris van den R. K. Bond van Wasch- industrieelen; J. Th. Bornwater, arts te Overveen. Tot ridder in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden is benoemd de gep. reserve kapitein van het 5de regiment infanterie p. J. M. van Tetering te Haarlem. De titulaire rang van luitenant-kolonel is verleend aan den majoor bij de infanterie in Ned.-Indië C. L. Becking te Heemstede. De eere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is verleend: In goud aan W. H. Stoker, machinist bij het loodswezen, standplaats IJmuiden, P. T. Boom te IJmuiden, oud-havenmeester bij het Staa tsvisschershavenbedrijf. In .zilver aan P. Assenbroek. gep. brand meester te Amsterdam.'wonende te Wijk aan Zee. H. Bruyn te IJmuiden, oud-haven wachter bij den Rijkswaterstaat, J. E. van der Meulen te Haarlem, onderbaas bij de Ned. Spoorwegen, J. Oderkerk te Haarlem, oud- ambtenaar bij den civielen dienst van de stoomvaart maatschappij „Nederland"; M. J. P. Storckmeyer te Bloemendaal, meester knecht bij de firma H. Stephanus te Amster- dam* i.-i In brons aanG. de Groot matroos-kok dij het loodswezen te IJmuiden; M. P. van der Reep te Hillegom, bloemist-arbeider bij den heer W. F. van Waveren te Bennebroek: H. Woltermath, bloemist-aTbeider bij de N.V. Eloembollenbedrijf tot voortzetting der firma Joh. v. Til Jzn. te Hillegom. VOETBAL. STORMVOGELS—W. F. C. Stormvogels komt als volgt uit: Hollenberg, Van Dongen, Haak Jr., Wey, Feyen. v. d. Velde, v. d. Steen, v. d. Merkt, v. d. Lugt. Effern, Tol. Deze ontmoeting is Zaterdagmiddag 5 uur. HAARLEM 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels 2 speelt Zondag bij het begin van het Spaernebeker-to-urnooi met het vol gend elftal tegen Haarlem 2: Wagenaar, Visser, v. Dongen, Spruyt, Bnavenboer, Rykeboer, Beneker, Van Pel, Nijssem, N. N., Bult. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 30 AUGUSTUS Bioscoop de Pont: „Frühlingsstimimen" en „Berkeley Square". 8 uur. ZATERDAG 31 AUGUSTUS Bioscoop de Pont: „Frühlingsstimmen" en „Berkeley Square", 8 uur. .1 Een tafreeltje in een der straten van de Belgische hoofdstad, dat duidelijk de eenvoud in het leven van wijlen de vorstin ken merkt. Het Belgische vorstenpaar bij gelegenheid van den doop van den kleinen prins Albert. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 30 AUGUSTUS. Luxor Sound Theater: „De geheimzinnige" en „De Filmster". Doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Hartedief". Op het toon-eel Brasello's, evo luties op het slappe koord. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ..Gruss und Kuss, Ve- ronïka" met Franziska Gaal. 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: Anny Ondra in „Groote schoonmaak". Op het tooneel Herbert Zernik, international variété-pa'rodist. 7 en 9.15 uur, Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 31 AUGUSTUS I Frans Hals Theater: Kindermatinée: „Crock de Clown". 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en ded avonds.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2