1 Abessynische concessie verontwaardiging in verwekt Italië. Internationale Congressen te Berlijn. THIJS IJS IN HET DAL DER NEVELS Radio-Procramma I MAANDAG 2 SEPTEMBER 1935 BUITENLAND. Engeland adviseert tot aanhouding. Ver.Staten zullen in ieder geval buiten het Afrikaansche conflict blijven. In een Zaterdag te Addis Abeba gepubliceerd officieel communiqué wordt medegedeeld, dat de regeering van Abessynië inderdaad een verdrag heeft onderteekend cn wel met een Amerikaansclie maatschappij, waar bij aan deze maatschappij de exploi tatie van de petroleum-bronnen in een uitgestrekt gebied langs Ita- liaansch Somaliland en Eritrea wordt gegund. Het toegestane gebied omvat bijna de helft van Abessynië. De Britsche regeering liet Zaterdag even eens een mededeeling publiceeren met betrek king tot de bewuste concessie. Zij zegt daarin, dat de Engelsche regeering tot nu toe geen enkele bevestiging van dit be richt heeft ontvangen, doch dat zij het noo- dig heeft geacht den Britsehen gezant te Addis Abeba ervan in kennis te stellen, dat dergelijke concessies ongetwijfeld op grond van artikel 2 van het driemogendhedenverdrag van 1906 het onderwerp van besprekingen zou den moeten uitmaken tusschen de Engelsche, Fransche en Italiaansche regeeringen. Onder deze omstandigheden is de Engel sche gezant te Addis Abeba dan ook gemach tigd, indien het bericht juist zou zijn, den keizer van Abessynië er van in kennis te stellen, dat de Engelsche regeering, voor zoo ver het haar aangaat, den keizer moet aan raden de concessie in te trekken. Den gezant is verder verzocht rapport over de concessies uit te brengen, opdat Eden het vandaag te Parijs met Laval kan bespreken. Er wordt naar Reuter verder meldt voorts de nadruk op gelegd, dat in strijd met de tot dus ver door Engeland gevolgde politiek, deze transactie niet de goedkeuring der regeering zal kunnen ontvangen en dat de belangheb benden. wie zij ook mogen zijn, in geval van vijandelijkheden op geen enkele verdediging van hun rechten zullen kunnen rekenen. Het Amerikaansclie ministerie van buiten- landsche zaken heeft, volgens telegrammen uit Washington, van zijn zaakgelastigde te Addis Abeba, Engert, telegrafisch bevestiging gekregen van het sluiten van het concessie contract. Minister Huil verklaarde aan de journa listen, dat er geen enkele mogelijkheid be staat, dat de regeering der Vereenigde Sta ten als gevolg van de concessie bij het Ita- liaansch-Abessynische conflict wordt betrok ken. Particuliere transacties interesseeren de regeering onder normale omstandigheden niet, en het is onder Roosevelt's bewind niet de gewoonte, dat de Amerikaansclie con cerns eerst het ministerie raadplegen, al vorens zij groote transacties in het buiten land sluiten. Ook in Amerikaansche kringen te Addis Abeba gelooft men niet, dat de concessie ge volgen kan hebben voor het conflict. In geval van een inval door Italië zou slechts een formeel protest van Amerika verwacht kun nen worden. De reactie in Italië. In Rome is de verontwaardiging algemeen. Men is van oordeel, dat, hoe ook het concessiecontract moge luiden, het geenerlei wijziging zal brengen in de Italiaansche plannen. In een rede, te Trento gehouden, zeide Mussolini blijkens een 'bericht in te Tel. o.m.: De weg. dien wij moeten volgen, is voor ons afgeteekend. Het is de eenige en de goede weg. De politieke manoeuvres, die beoogen ons daarvan af te brengen en waarover wij be richten uit het buitenland hebben ontvangen, zullen vruchteloos zijn. Diegenen, die zich verbeelden, dat zij door een miserabele politiek den op- marsch van het jonge krachtige fascistische Italië kunnen stuiten of vertragen, zullen hun illusies moeten opgeven." Uit Rome meldt het A. N. P.: Na het démenti van de Engelsche regee ring en de verklaringen van de grootste pe- troleummaatschappijen van Amerika, dat zij niets te maken hebben met het met Rickett afgesloten concessieverdrag, schijnt, naar men hier den indruk heeft, de geheele geschiedenis nog raadselachtiger en verwar der te worden. De ..Giornale a' Italia" wijst er op, dat de Abessynische regeering reeds eenigen tijd geleden een petroleumconcessie op Abessynisch gebied heeft verleend aan een Italiaansche maatschappij. Daarom is de zoo juist verleende concessie een schending van dit tevoren afgesloten verdrag. De Lavore Fascista plaatst het bericht uit Londen onder het opschrift: „Het ware ge zicht van het Engelsche imperialisme on der het Volkenbondsmasker". „Een Engelsch consortium maakt de Abes synische regeering een concessie voor ae exploitatie der bodemschatten van Abessynië afhandig", doch geeft overigens zelf geen commentaar. De „Tribuna" plaatst boven het bericht het opschrift „Het gaat om petroleum en niet om den Volkenbond" en herinnert aan de be kende uitspraak over de Engelschen: „Zij zeggen Christus en bedoelen katoen". Uitdrukkelijk wijst het blad erop, dat deze Engelsch-Amerikaansche overeenkomst meer Engelsche dan Amerikaansch is, om niet te zeggen uitsluitend Engelsch. Door deze overeenkomst wordt vooral ook het voorstel van Eden, den haven van Zeila aan Abessynië te geven, in een „nieuw, ori gineel en veelzeggend licht" geplaatst. Fransche persstemmen. In Abessynië ruikt het sterk naar pe troleum, schrijft de Matin". De Engelsche regeering wascht. haar handen in onschuld en de Amerikaansche regeering doet net of haar neus bloedt. De grond dien Mussolini wilde veroveren, is hem onder de handen weggetrokken, schrijft de „Oeuvre". De petroleum komt op den voor grond van het conflict te staan. Zal de Vol kenbond toestaan, dat om petroleum men- schen vermoord worden? Mussolini kan zeker dapper antwoorden. Hij strijdt om roem en aanzien, maar Italië heeft nu niet'meer alleen te vorderen: En gelsche en Amerikaansche belangen zijn in het spel gekomen en bovendien stelt Duitsch- land koloniale eischen. Kapitaal van 50 millioen dollar. Reuter meldt de volgende nadere bijzon derheden over de overeenkomst: Volgens een bepaling in het contract zal de regeering van Abessynië jaarlijks, tot de ont ginningsinstallaties geheel gereed zullen zijn, een millioen pond sterling ontvangen. Het stamkapitaal van het concern bedraagt 50 millioen dollar. In geval van een noodtoestand heeft de maatschappij het recht, het contract met een termijn van negentig dagen op te zeggen. De regeering van Abessynië heeft beloofd hjar medewerking te zullen verleen en bij het ont eigenen der gebieden, waar de maatschappij werkzaam zal zijn. De maatschappij heeft, het recht, alle soorten bitumineuze grondstoffen te exploiteeren. Zij heeft ook een bevoorrechte positie verworven bij het toekennen van con cessies in geval van ontdekking van edele metalen en edelsteenen. De maatschappij heeft zich contractueel verplicht, binnen een jaar een plan op te stel len en binnen vijf jaar naar petroleum te gaan boren, totdat er voldoende petroleum ontdekt is om de behoeften van Abessynië te dekken en bovendien nog 2VZ millioen ton 's jaars te exporteeren. Op deze uitvoer zullen in Abessynië geen belastingen en geen rechten worden geheven. Zoodra een geschikte haven gevonden is, zal begonnen worden met den aanleg van pijpleidingen. Geen petroleum van belang in Abessynië? De Amerikaansche geoloog Barnum Brown heeft aan Reuter meegedeeld, dat hij gedu rende een uitgebreid onderzoek van een jaar in Oost-Ethiopië in 1922/23 voor de Anglo American Oil Co., geen olie heeft gevonden in hoeveelheden, die voor den handel van be lang zijn. Hij had in dezen geest aan de maat schappij verslag uitgebracht. Volgens zijn meening zou men hier met een zuiver politieken zet te maken hebben. Hij deelde evenwel mede, dat hij wel kali in voor den handel van belang zijnde hoeveel heden had gevonden. In bevoegde Ethiopische kringen wordt vol gens Havas verklaard, dat de zaak betreffen de de petroleumconcessie al drie jaar loo- pende is geweest. Zij zou eerst zijn aangebo den aan een Italiaan, die vertegenwoordiger was van een Amerikaansche firma, maar de bepalingen van het contract niet zou hebben aanvaard. Men verklaart hier dat de zaak geenerlei politiek karakter heeft. Tenslotte kan de Sovjetregeering onmo gelijk loochenen, dat zij beloofd heeft om op haar gebied de tegen de politieke en sociale orde der Vereenigde Staten gerichte pogin gen te verhinderen. Indien de Sovjet-regeering blijft doorgaan met haar politiek om op haar gebied hande lingen te dulden die een inmenging betecke nen in de binnenlandsche aangelegenheden van de Vereenigde Staten, inplaats van deze handelingen krachtens schriftelijke verplich tingen te verhinderen, dan zouden de vriend schappelijks en officieele betrekkingen tus schen beide landen ernstig schade lijden. Of deze betrekkingen tusschen de beide groote naties op deze wijze een nadeeligen invloed zullen ondervinden en de mogelijkheden van stijgende sa menwerking te niet zullen gaan, hangt tenslotte eenig en alleen van de houding en de handelingen van de Sovjet-regeering af. Frankrijk. Dantzig. Grootste manoeuvres van na den oorlog begonnen. In de omgeving van Reims zijn Zondag de groote manoeuvres begonnen, die tot het einde der week zullen duren. In welingelichte kringen zegt men, dat deze manoeuvres de grootste zijn, die na den oor log in Frankrijk gehouden zijn. Vier divisies op oorlogssterkte, aangevuld met reservisten, zullen elkaar „bestrijden". De strijdkrachten zijn grootendeels gemotori seerd. Italië. Nog 200.000 man deze maand onder de wapenen. Mussolini heeft tot de manschappen, die deel hebben genomen aan de groote manoeu vres van het Italiaansche leger een toe spraak gehouden, waarin hij aankondigde, dat in September nóg 200.000 man onder de wapenen zullen worden geroepen, ten einde het gemobiliseerde effectief tot een millioen man uit te breiden. De wereld moet weten, aldus de Duce, dat wanneer zij op belachelijke en provoceerende wijze van sancties spreekt, wij geen afstand zullen doenn van één slodaat, één matroos, of één vlieger, doch, dat wij onze legersterkte dan zoo veel mogelijk zullen opvoeren. Kunsthandel in Duitschland voor Joden verboden. Ook de boekhandel valt onder het verbod. Teneinde het „intellectueele en artistieke leven in Duitschland te zuiveren" heeft Hin kel, de commissaris van het ministerie van propaganda, besloten aan de Joden het bedrijf van antiquair en handelaar in schilderijen en kunstvoorwerpen te verbieden. Alle Joden die deel uitmaken van de ver schillende Duitsche cultuurkamers zullen als lid geschrapt worden. Ook het beroep van boekhandelaar valt-ónder het nieuwe verbod tegen de Joden. MEVR. ICKES BIJ AUTO-ONGELUK OMGEKOMEN. SANTA Fé, 1 September. Mevrouw Anna Ickes, echtgenoote van den minister van binnenlandsche zaken is heden om het leven gekomen bij een auto-ongeluk. Haar auto kwam n.l. met groote snelheid in botsing met een andere wagen. Nog drie inzittenden van de auto werden ernstig gewond. Mijnwerkers vragen redelijke loonen. Incident bij receptie van den Volkenbondscommissaris. Tijdens de receptie, die Zondagavond ge houden is door den Hoogen Commissaris van den Volkenbond in Dantzig, naar aanleiding an de aanwezigheid in de haven van het Duitsche pantserschip „Admiraal Scheer" heeft zich een incident voorgedaan. De Hooge Commissaris had n.l. voor deze gelegenheid ook eenige leden van de Dant- zigsche oppositie, waaronder eenige socia listen, benevens den vroegeren senaatspresi dent dr. Rauschning uitgenoodigd. Zoodra de tegenwoordige senaatspresident dr. Greiser deze aanwezigen opmerkte, nam hij afscheid van den Hoogen Commissaris, gevolgd dooi den commandant van de „Admiraal Scheer" en de andere uitgenoodigde officieren van dit schip. De heeren zijn vervolgens naar twee andere, op denzelfden avond gegeven feeste lijkheden gegaan. Amerika. Washington's waarschuwing aan Moskou. De verklaring van staatssecretaris Huil te gen de Sovjet-Russische propaganda in de Vereenigde Staten bevat o.a. de volgende pas sages: De jongste nota der Ver. Staten en het antwoord der Sovjet Unie werpen de vraag op, of de Sovjetregeering onder schending van de uitdrukkelijke overeenkomst inzake haar erkenning door de Vereenigde Staten in 1933 op haar grondgebied organisaties of groepen wil dulden welke plannen koesteren of leiding gevten aan ondernemingen, die ten doel hebbende politieke of sociale orde der Vereenigde Staten omver te werpen. Verder wordt dan in de verklarng gecon stateerd, dat de Sovjetregeering zich buiten twijfel heeft schuldig gemaakt aan misken ning van haar gegeven belofte. Wanneer de Sovjetregeering in haar nota van antwoord uiting heeft gegeven aan haar bedoeling om haar beloften, nl. de actie der Communistische Internationale en van der gelijke organisaties, te verhinderen, niet r.a te komen, dan is hiermede een zwaren slag toegebracht aan de vriendschappelijke be t-rekkingen tusschen beide landen. Kans op algemeene staking in de Britsche steenkoolindustrie? De secretaris-generaal van den Britschen mijnwerkersbond, heeft een mededeeling ge publiceerd, waarin gewezen wordt op de moge lijkheid van een algemeene staking in de steen kool-industrie. In het betreffende manifest wordt o.m. gezegd, dat de tegenwoordige loonen een schande zijn>i voor een beschaafde gemeen schap. Duizenden mijnwerkers verdienen min der dan 2 pond sterling per week. Het manifest verzoekt met klem betaling van redelijke loonen. (Van onzen correspondent) Berlijn, 28 Augustus 1935 Terwijl de deelnemers aan het internatio naal congres voor strafrecht en gevangenis wezen in Berlijn, dat Zaterdag plechtig ge sloten is, als gasten der Rijksregeering op hun rondreis Duitschlands landelijke en ste delijke schoonheden genieten, begroette de rijksminister voor binnenlandsche zaken, Dr. Frick gisteren de deelnemers aan het inter nationaal congres voor bevolkingswetenschap in de aula der Berlijnsche universiteit, die door de vlaggen aller beschaafde volken een feestelijken aanblik bood. En morgen zal in de Academie der Kunsten het vijfde inter nationale Juwelierscongres plechtig geopend worden en in aansluiting daaraan de tentoon stelling der Duitsche goudsmeden. Wij zagen reeds een stroom van deelnemers gaan naar het „Kameraadschaps-huis der Duitsche kunstenaars. Juweliers uit Neder land, België, Frankrijk, Engeland, Denemar ken, Zweden, Noorwegen, Zwitserland, Por tugal, Spanje, Italië, Roemenië, Egypte, Cana da en ook uit Oostenrijk en Tsjechoslowakije. Bij de begroeting in het Kameraadschaps huis werd er uitdrukkelijk op gewezen, dat de Pruisische Ministerpresident Hermann Goe- ring beschermheer van het congres is, Hertog Karei Eduward van Saksen-Coburg en Gotha eerepresident en dat de Rijksminister Dr. Frick, Baron von Neurath, Dr. Rust en Dr. Schacht het lidmaatschap van het eere-comi- té hadden aanvaard. Met levendige betuigingen van erkentelijk heid voor de hooge eer werd deze mededee ling begroet en met stil vergenoegen verna men de heeren, dat het congres Zaterdag zal worden besloten met een souper in het slot Marquardt dat bekoorlijke kleine slot in Potsdam's heerlijke omgeving! Deze internationale congressen en die voorafgingen en nog zullen volgen, worden hier gehouden op uitnoodiging der Rijksre geering. Ook hier weer vooral uit het streven naar persoonlijke toenadering tot het buiten land zich. De Duitschers weten, dat zij als volk maar weinig en de grooten van hun Derde Rijk eigenlijk volstrekt geen sympathie in het buitenland genieten. Toch zal bij terzijdestelling van partij en staatspolitieke verschillen elk buiten lander die hier leeft of Duitschland bezoekt, voor zijn genoegen of voor congressen, moeten erkennen, dat de Duitscher een gul en op recht hartelijk gastheer is, hij moge den vreemdeling tegemoet treden als eenvoudig burger of als lid van een hoogen partij- of staatsraad. Zelfs de straatjongen zal den vreemdeling, dien hij van dienst kan zijn, uit louter natuurlijken drang beleefd en voorko mend terecht helpen, soms zelfs met een tikje hartelijkheid. En als de mannen der hooge Overheid de deelnemers aan internationale congressen en andere vertegenwoordigers van het buitenland begroeten en bij een gul onthaal als gast heer zich ongedwongen met hen onderhouden, dan is het grimmige van den fanatieken par tijman geheel en al weggedrongen door hun ongekunstelde gemoedelijkheid, hoffelijkheid en natuurlijke hartelijkheid. Daar is geen koele berekening bij in het spel. Berekening is alleen, dat deze menschelijke eigenschap van den Duitscher den mensch uit het bui tenland bij persoonlijke toenadering sympa thiek -moge stemmen vbor den Duitschen mensch.en zoo, overgaande naar het ge bied der partijpolitiek, moge komen tot een ander z.g. beter begrip dan het alom heer- schende voor de politiek van het Derde Rijk. Wat nog steeds een illusie is. In broederlijke eensgezindheid met hun Duitsche collega's genieten de deelnemers van het beëindigde strafrecht-congres hun rondreis door de schoonste streken van Duitschland, op het congres viel er van die eensgezindheid niet veel te bespeuren. De slotzitting was zelfs een wild kaatsbalspel van pro's en contra's. Het congres is een vrije vereeniging van deskundigen. De deel nemers spreken er slechts hun eigen mee ningen uit, niet die van de regeering van hun land. De besluiten, die er genomen worden, hebben voor de verschillende staatsbesturen adviseerende waarde. Wat de Duitsche deelnemers voor den eer sten keer in zulk een congres verkondigden, was in naam van hun staat en partij. Minis ter of ambteloos burger, zij mogen alleen en uitsluitend spreken in onbesmetten nationaal- socialistischen geest. De Rijksminister van Justitie sprak over het nieuwe principe van het Duitsche strafrecht: „Onrecht is wat de behoeften van het algemeen schaadt". In plaats van zooals hij zeide het oude „nullum crimen sine lege" zonder wet geen misdaad. Rijksminister Dr. Franck, de felle partijman, riep de beschaafde volken der we reld op, gemeenschappelijk front te maken tegen „de georganiseerde internationale mis daad", doelende op het werk van Duitsch lands verklaarden vijand Sovjet-Rusland. Staatssecretaris Dr. Freisler zei, dat in het ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Nauwelijks is de volgende dag aangebroken, of het vreemde eiland doemt aan den horizon op. Thijs vraagt om een verrekijker en laat zijn blik langs den steilen rotswand gaan. Hij is een beetje teleur gesteld, want heel veel is er niet aan te zien. „Misschien doe ik wel ontdekkingen als ik eens achter die rotsen kan komen," denkt hij bij zichzelf. Dan besluit hij den knoop maar door te hakken en aan den schipper te vragen, of hij niet eens niet een sloep naar het eiland toe mag varen om precies te zien, wat er nu allemaal waar is van die verhalen. N. S. strafrecht het type van den misdadig was getreden op de plaats van het tvrw» f€r misdaad. öer Enkele quaesties konden behandeld word in kalme discussie. In verschillende vraaJ* stukken van weinig principieel belang overeenstemming bereikt. Andere lokten i vendige debatten uit en in de slotzitting V heftig gedebatteerd over belangrijke vraL stukken, als sterilisatie e. d. De officieele Duitsche pers telt nu de punten bij elkaar van het aantal vraagstukken, waar1 in de meerderheid van het congres tot over eenstemming kwam en constateert op grond van deze telling, dat over het algemeen w congres tot een besluit is gekomen, dat vrüwpi in overeenstemming is met de opvattin™», van het Derde Rijk. ,gen Het grootst aantal vraagstukken, hoe hp langrijk ook voor eiken staat, was principi^ï van weinig beteekenis. In de groote quaestte waar het ging om slechts 2 vraagstukken van groot principieel gewicht, waarvoor de Nart zijn beste sprekers in het veld voerde, is nipt alleen geen overeenstemming bereikt Zii werden vernietigend afgestemd. Wat voor den Nazi natuurlijk geen beletsel is, zijn plannen door te zetten. Nu vergadert de Internationali» Unie voor Bevolkings-wetenschap. die ook het rassen- en voortplantingsvraagstuk zal behandelen. Wat tot zeer belangrijke discus, sies aanleiding moet geven. H. L. LAATSTE SLACHTOFFER VAN INSTOR TINGSONGELUK GEBORGEN. Zaterdagavond is na veel moeite het laat. ste, het negentiende slachtoffer van de instor tingsramp in de Hermann Goeringstrasse té Berlijn geborgen. (Adv. Ingez. MedJ DINSDAG 3 SEPTEMBER 1935. HILVERSUM 1875 M. AVRO-uitzending. 8.— Gram. platen; 9.— Omroeporkest o.l.v. N. Treep. 10.Morgenwijding.. 10.15 Gram. pl., 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. Van on geveer 11 uur tot ongeveer 2 uur kunnen wij zigingen in het programma worden aange bracht in verband met de uitzending van de begrafenisplechtigheid van Koningin Astrid te Brussel. 2,304.- De kapel der Kon. Marine o.l.v. L. H. F. Leistikow en gram. platen, 4.15 Gram. platen; 4.30 Radiokinderkoorzang o.l.v, J. Hamel. 5.05 Voor kleine kinderen. 5.35 Ly ra-trio. 6.20 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Gram. platen; 7.45 Causerie J. J. Koning. 8.— Berichten. 8.05 Mededeelngen, 8.10 Omroep orkest o.l.v. N. Treep, m.m.v. G. Weyn- sclienk—Hogenbirk (sopraan) en H. Viskil (tenor). 9.05 „U bent geld te wachten", spel van P. Florin. Bcw.: J. C. v. d. Horst. Leiding K. Kleyn. 9.35 Disconieuws. 10.05 Omroep orkest o.l.v. N. Treep. 10.30 Zuid-Amerikaan- sc'ne muziek (gr. pl.). 11.Berichten. 11,10— 12.AVRO-Decibels o.l.v. E. Meenk. HUIZEN 301 M KRO-Uitzending. 8.—9.15 en 10.— Gram. platen. Van on geveer 11 uur tot ongeveer 2 uur kunnen wij zigingen in het programma worden aange bracht in verband met de uitzending van de begrafenisplechtigheid van Koningin Astrid te Brussel. 2.Voor de vrouw. 3.— Gram. pl. 3.10—4.— en 4.15 Orkestconcert en gram. platen. 6.15 Schlagermuziek. 7.15 In terview. 7.35 Gram. platen (om 8.Berich ten). 8.15 Orkestconcert en lezing. 10.— Populair concert. 10.30 Berichten. Gram. pla ten. 10.50 Populair poneert. 11.3012.Gra- mofoonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 10.35—10.50 Morgenwijding. 11.05 Causerie. 11.20 Orgelspel S. Torch. 11.50 Gram. platen. 12,20 BBC-Northern-orkest o.l.v. Morrison. 1,20 Jack Wilson en zijn ensemble. 2.20 Gram. platen. 3.05 Alfredo Campoli's orkest. 4.35 V. Kastelian (zang) en het Phillips Strijkkwar tet. 5.35 Schwiller Strijksextet. 6.20 Berichten. 6.50 Mantovani's Tipica-orkest. 7.35 Joe Loss en zijn Band. 8.20 BBC-Symphonieorkest o.l.v. Sir Henry Wood m.m.v. Th. Reiss (cello), L. Pouishnoff (piano) en Marcel Dupré (orgel). 10.Berichten. 10è20 BBC-orkest o.l.v. C. Raybould m.m.v. H. Wendon (tenor), 11,35— 12.20 Jack Jackson en zijn Band. RADIO-PARIS 1648 M. 7.20 en 8,2ó Gram. platen.. 12,35 Orkest concert o.l.v. Labis. 7.50 Gram. platen, 9.05 „La gazette de Montmartre", vroolijk pro gramma, o-l.v. P. Clérouc. 11.1012,35 Dans muziek. KALUNDBORG 1261 M 12.50—2.20 Concert uit rest. „Ritz". 3.20—5.20 Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. 8.20 Concert uit Zwitserland. 8.50. Reportage. 9.50 Plano recital. 10.35—11,25 Omroeporkest o.l.v. Ree- KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12,20 Uit Leiozig: Dres- densch Philh. Orkest en solisten 2,35 Gram. platen. 4.20 Zang en piano. 5.20 Concert. 8.3o Uit Stuttgart: Stunde der Nation-Eigenes Heim und eigener Herd" o.l.v. W. Reusch.e. 9.20 Sted. Orkest van Bochum.. Hierna: Be richten en tot 11.20 Cursussen. ROME 421 M. 9 Gevar. concert o.l.v. Bonavolonta. 10.^0 S. Materassi (cello) en Marg. Cossa (sopraan). BRUSSEL. 322 M. f 12.20 Gram. platen. 12,51 Oroeporkest o.l.v. Douliez. 1.50—2.20. 5.20, 6.35 en 7.35 Gram. platen. 8.20 Omroeporkest o.l.v. Douliez. 10.3U 1120 Gram. platen. BRUSSEL, 484 M. „n 12,20 en 1,30—2.20 Constantin orkest. 5.JU Pianorecital. 5.50 Gram. platen. 6.50 Zang. 7.0o en 8.20 Gram. platen. 9.20 Hoorspel. 9.45 Vo caal Trioconcetr. 10.30—11,20 Papulair con cert. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 335 Rijkszending: Eigenes Heim-eigener Herd.. 9.20 Noorsche. Spaansclie en Italiaan sche volksliederen. 10.20 Berichten. 10.50 Or gelspel. 11,05 Weerbeiicht. 11,20—12,20 Ka mermuziek.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 2