ZWEMMEN ALS IEMAND VERRE REIZEN DOET BEVERWÜR Pe verregende Koninginnedag Feesten uitgesteld tot Woensdag. Hefc gebeurt niet dikwijls, dat de Beverwijk- sche Koninginnedag door ongunstig weer be ïnvloed wordt, maar j.l. Zaterdag was dan toch Pluvius de besliste winnaar. De regen eutste in dikke stralen uit een weinig goeds voorspellende lucht en doorweekte de terrei nen, waarop verschillende feestelijkheden zouden worden gehouden. Dappere leden van de Beverwijksche Harmoniekapel hadden nog wel gepoogd den Koninginnedag op plechtige wijze in te zetten met koraalmuziek, maar zij konden zich toch niet op hun verheven post handhaven. Het bestuur van Koninginnedag zag den toestand somber in, het weer zag er niet naar uit, dat er in den loop van den dag nog sprake „ou zijn van het onmisbare Oranjezonnetje. Bovendien had het terrein voor de kinder spelen meer weg van de Beverwijksche ijs baan in November, want het stond onder wa ter. Het veld van het gemeentelijk sportpark had eveneens van den zondvloed veel te lijden gehad en dat zou in de eerste plaats gevaar meebrengen voor de turners en turnsters van Turnlust" en van den voetbalwedstrijd Be verwijkVelox zou al evenmin iets terecht k°men" i. j 4. In de gegeven omstandigheden zat er niets anders op, dan de feesten maar tot nadere aankondiging uit te stellen. Van dit besluit werd de bevolking mededeeling gedaan mid dels der radio-wagen van de Harddraverij ver- eeniging en door publicatie op ons nieuw-sbord. En daarmede was dan de feestelijke viering van den Koninginnedag officieel afgelast. Of ficieus echter niet, want in de eerste plaats had de jeugd het nu eenmaal in haar hoofd gezet Koninginnedag te houden en de als maar neerplensende regen was niet in staat haar van dit voornemen af te brengen. Zij tooide zich met kleurige mutsen, zoodat de hande laren in feestartikelen, die nu toch eenmaal aanwezig waren en dus hun feestelijke attri buten hadden uitgestald, toch nog zaken kon den doen. De radio-wagen draaide vroolijke plaatjes en dan stonden er op de Meer nog een draai-, een zweef- en een fietsenmolen, zoodat toch het feest niet geheel onopge merkt voorbijging. En 's middags scheen zoowaar de zon en dreef alle gedachten aan een langen druile- rigen regendag op de vlucht. In de Breestraat was het gezellig druk en ook de avond vertoonde een ander beeld, dan de gewone Zaterdagavonden. De muziek-auto zorgde voor wat vroolijkheid op straat. In de cafe's was muziek en dans en het leek alle maal „net echt". Maar de ware feestvreugde lleef bewaard tot de officieele feestviering, gie door het bestuur van de vereeniging ..Ko ninginnedag" in den loop van den dag op .Woensdag a.s. was vastgesteld. Het program ma werd ongewijzigd gelaten en zal dan Woensdag worden afgewerkt. En tegen dien tijd zal de venijnige depressie, die juist op Koninginnedag ons land moest passeeren wel heeiemaal uit het gezicht zijn. In den loop dezer week wachten Beverwijk dus twee feest dagen, Woensdag Koninginnefeest en Donder dag de groote harddraverij en al wat daaraan verbonden is. Het vuurwerk van Donderdag avond zal van deze beide feestdagen het be sluit vormen. NAJAARSMARSCH VAN DE „VOOR TREKKERS". De wandelsportvereeniging ..De Voortrek kers" alhier zal op Zondag 22 September haar najaarsmarsch houden over 30 K.M. onder de bepalingen van het technisch reglement der Nederlandsche Wandel Organisatie. Het par cours leidt door de mooiste streken van Ken- nemerland langs goede en begaanbare wegen. De deelnemers starten des Zondagsmorgens te 10 uur vanaf Hotel „Oud Meerenstein". De rust zal worden gehouden in de badplaats Wijk aan Zee. Iedere deelnemer (ster), die den marsch bin nen den tijd van 6 uur volbrengt ontvangt een fraaie draagmedaille. Vereenigingen of groe pen, die met ten minste 12 personen en een leider inschrijven en het geheele parcours zon der uitvallers volbrengen komen in het bezit van een fraaien groepsprijs. Als extra-prijzen zijn uitgeloofd: een beker voor de mooist marcheerende groep, voor de grootste en voor de verstkomende groep en tenslotte voor de grootste groep uit de on middellijke omgeving van Beverwijk. Boven dien zijn verscheidene individueele prijzen uit geloofd. Inschrijvingen bij den secretaris W. A. M. de Vries, postbus 32 Beverwijk, mondeling bij den heer J. Hoorns Jr., Romerkerkweg 31a, Wijk aan Duin. CURSUS IN ESPERANTO. Op veler verzoek zal een R.K. Esperanto- cursus worden opgericht. De lessen zullen in de maand September een aanvang nemen. R. K. SPORTDAG. Op Zondag 3 September a.s. zal op het sportterrein „Adrichem" aan den Hoflander- weg evenals vorig jaar weer een R.K. Sport dag worden gehouden. Het programma vermeldt een demonstra tie van de R.K. Gymnastiekvereeniging S.S.S., een korfbalwedstrijd tusschen D.I.M., alhier en de korfbalclub van de Graalwacht te As sendelft en tot slot de voetbalwedstrijd D.E.M.Teylingen. De St. Jozef Harmonie zal de wedstrijden met muziek opluisteren. VEREENIGING VAN JONG HERVORMDEN. Abusievelijk werd Zaterdag in ons blad ver meld, dat de Vereeniging van Jong Hervorm den op 7 September een tocht naar Heiloo zou maken. Deze mededeeling betrof echter de af deeling Velsen. WIJK AAN ZEE EN DUIN DOOR SNEL OPTREDEN TWEE VERDRINKINGSGEVALLEN VOORKOMEN. Op den laatsten Zondag van dit seizoen zijn door snel handelen twee verdrinkings- gevallen voorkomen. Omstreeks half twee waren eenige bad gasten met de vlet aan 't roeien, Een der in zittenden de heer Schr. meende dicht genoeg de kust genaderd te zijn om wadend naar den kant te gaan en sprong over boord. Het water stond ter plaatse echter hooger dan hij ver wachtte. bovendien was hij in een kuil te recht gekomen en daar hij de zwemkunst niet verstond ging hij direct eenige keeren onder. Uit de boot sprong men hem na. doch de badman J. Kr., die gekleed te water was gegaan, wist den drenkeling, die eenige be nauwde oogenblikken had meegemaakt aan wal te brengen. Het tweede voorval gebeurde ongeveer 3 uur ruim 800 Meter zuidelijker. Eenige gasten uit het „Natuurvrienden tehuis Paaschduin" wa ren op het stille strand aan het baden. Plot seling ging mej. D. H. die in een kuil terecht gekomen was, eenige keeren onder. Haar ver loofde de heer H. N. schoot toe. doch daar mej. H. in haar angst tegenwerkte, zouden beiden verdronken zijn, wanneer niet de heer C. Gerrebrands te hulp was gekomen. Deze ge lukte het beiden aan land te brengen. Mej. H. was vrij spoedig weer bij bewustzijn ge bracht, doch de heer N. was pas na hulp der W.R.B. en geruimen tijd rust in zooverre her steld dat hij naar het Tehuis kon terugkee- ren AFSCHEIDSPREDIKATIE VAN DEN HEER W. AALDERS. Voor een tot de laatste plaats gevulde kerk (stoelen waren in de gangen bijgezet) heeft de hulpprediker de heer W. Aalders Zondag zijn afscheidspredikatie gehouden. Hij bracht den Kerkeraad en ds. J. A. L. Hovy dank voor het in hem gestelde vertrouwen en de ge meentenaren voor de sympathie, welke hij heeft mogen ondervinden. Als tekst had hij gekozen uit het Evangelie van Johannes: „De Heer is mijn Herder, mij zal niets ontbreken". Na de predikatie sprak ds. J. A. L. Hovy eenige hartelijke woorden van dank voor de wijze, waarop de heer Aalders zijn werk in deze gemeente verrichtte. De gemeente zong hem toe: „Dat 's Heeren zegen op u dale" waarna men in de consisto rie den vertrekkenden hulpprediker tot af scheid de hand kon drukken SANTPOORT Spannende estafetteloop door Santpoort. Gisteren vond onder vrij groote belang stelling de T. V. S.-estafette plaats op het trajeet KerkerinklaanHagelingerweg,Cre- merlaan, Kerk weg, Kruidbergerweg.' Voo« deze estafette hadden ingeschreven Concordia (Haarlem) met 2 ploegen dames en 3 ploegen heeren. Aalsmeer met 2 ploegen dames en 1 ploeg heeren. Concordia (Zaandam) met 1 ploeg heeren. Olympia (IJmuiden) met 1 ploeg heeren en Turnlust (Beverwijk) met 1 ploeg hee ren. Om 3 uur werd het startschot gelost voor de dames-estafette 100, 100, 80 en 60 M. Tus schen T. V. „Aalsmeer" en „Concordia" werd een vinnige strijd geleverd, die tenslotte met een zeer klein tijdverschil door „Aalsmeer" werd gewonnen. Ook in de heeren-estafette 800-400-200-100 M. speelden deze twee vereenigingen weer een belangrijke rol. Thans was het echter „Concordia" dat aan het langste eind trok en wel met duidelijk merkbaar vershil. De gedetailleerde uitslag luidt: Dames: 1. T. V. „Aalsmeer" 50.1 sec., 2. Concordia (Haarlem) 50,2 scc. Heeren. 1. Concordia (Haarlem), 3 min. 49.3 sec., 2. T. V. „Aalsmeer", 3 min. 50.1 sec. Tijdopnemers waren de heeren Martens en Arpad. In .de Weyman" dankte de voorzit ter van T. V. S.. de heer G. Hop. allen harte lijk die aan het welslagen hadden meege werkt. waarna de voorzitter van „Santpoort's Bloei", de heer Joh. v. Beem, den door deze vereeniging beschikbaar gestelden beker aan Concordia en dien weiken de heer Vellinga had beschikbaar gesteld, aan „Aalsmeer" uitreikte. Rie Mastenbroek wint twee keer aan de Kleverlaan. Zwemfeest met spannende oogenblikken. De gemeente Haarlem heeft evenals het vorige jaar in samenwerking met den kring Haarlem van den Koninklijken Nederland - schen Zwembond op Koninginnedag nationale wedstrijden gehouden. In 1934 werden de wed strijden in de inrichting aan de Houtvaart ge zwommen. Thans had men de gemoderniseerde inriching aan de Kleverlaan uitgekozen. On der de vele toeschouwers waren de burgemees ter, de heer C. Maarschalk met echtgenoote, de commissaris van politie, de heer E. H, Tenckinck. De beste Nederlandsche zwemsters en zwemmers waren vertegenwoordigd. Over het geheel bleven de meeste sterren met hun tijden achter bij hun gemiddelde prestaties. Ten deele was dit aan het koude water te wij ten en voorts aan het feit. dat de Kleverlaan een 50-Meter baan heeft, in tegenstelling met de meeste andere inrichtingen, die een 25 M. baan hebben en de zwemmers dan profitee- ren van het dubbele aantal keerpunten. Voor de wedstrijden begonnen, sprak de heer A. J. Braam, voorzitter van den kring Haarlem van den K. N. Z. B. eenige woorden van dank aan het gemeentebestuur, dat door het orga- niseeren van dit feest een uitnemende pro paganda voor het zwemmen maakt. Vervolgens werden Rie Mastenbroek. Jenny Kastein en Mevrouw Braun aan het publiek voorgesteld. De dames kregen eenige kunst voorwerpen, alsmede bloemen in ontvangst te nemen. Een hartelijk applaus volgde op deze huldiging. Jenny Kastein had in het nummer 200 M. schoolslag voor dames niet veel concurrentie. Zij won deze race in 3 min. 14 sec. Mej. A. Kruis en Minca Steenhuizen streden heftig om de tweede plaats. Met slechts 3 5 sec. verschil tikte het Rotterdamsche meisje eerder aan. Minca Steenhuizen moest zich met de derde plaats tevreden stellen, wat evenwel voldoen de was om zich kampioene van Haarlem op dit nummer te kunnen noemen. De grootste ver rassing was wel, dat Lien Kollerie van D. W. R. als vierde eindigde. Het blijkt, dat zij in Mej. Steenhuizen .een ernstige concurrente hee^t gekregen Bij het nummer 100 Meter vrije slag heeren stond eigenlijk reeds bij voorbaat vast. dat de strijd zou gaan tusschen het trio Scheffer, Kreffer. en Sipkema. De Nederlandsche kam pioen Kreffer van D. J. K., Amsterdam, gaf men den besten kans. Eerst in de laatste 10 Meter viel de beslissing. Scheffer, de clubge noot van Kreffer, kwam naar voren en tikte als eerste aan. Zijn tijd bedroeg 1 min. 3 4 5 sec., die zeker goed is te noemen, als we de omstandigheden in aanmerking nemen. Hetzelfde nummer voor dames werd door Rie Mastenbroek gewonnen. Mej. Sieberg van H. Z. ën P. C. bleef haar hardnekkig volgen.' Ook hier kwam de beslissing eerst nadat reeds 90 Meter waren afgelegd. Mej. Mastenbroek maakte een tijd van 1 min. 13 sec. Sinds lang heeft deze beroemde zwemster een aergelijken slechten tijd niet gemaakt. Mej. Mastenbroek wLst eveneens het nummer 100 Meter rugslag voor dames te winnen. Ook hier was haar tijd minder fraai. nl. 1,24.2. Haar clubgenoote. Mej. B. Martin, die als tweede eindigde, deed er 2 seconden langer over. De 100 Meter rugslag voor heeren won de H. Z. en P. C.'er van Aelst in 1 min. 14 4 5 sec., Scheffer van D. J. K. wist als nummer twee aan te tikken, juist Iets eerder dan A. van der Meer van Haarlem, die er 1 5 sec. langer voor noodig had. Aan het nummer schoonspringen werd deel genomen door Mej. A. Neve van H. P. C. en den heer N. van der Voort van Haarlem. Het publiek bracht dit tweetal een applaus voor hun fraaie werk. Zelden hebben we zoo'n goede race gezien als de 3 x 50 Meter wisselslag voor heeren. D. J. K. en H. Z. P. C. hebben zich beide tot het uiterste ingespannen. Op alle nummers kwamen voortreffelijke krachten uit. Bij D. J. K. nl. Scheffer (rug-) van Kalken (school-) en Kreffer (vrije slag), terwijl de Hagenaars hiertegenover stelden van Heeteren, van Aelst en Reekers. Het tempo was enorm, de zwem mers gaven elkaar niets toe. Aan het eindpunt was het verschil zóó miniem, dat slechts en kelen konden zien, dat de Haagsche ploeg eer der had aangetikt. Dat het snel gegaan was. bleek wel uit den gemaakten tijd, die 1 min. 38 sec. bedroeg, dus slechts weinig boven het Nederlandsche record ligt. Het zelfde nummer voor dames werd zon der strijd door de O. D. Z. gewonnen, welke ploeg Riek Mastenbroek in de gelederen had Het laatste zwemnummer werd gevormd door de estafette voor heeren 10 x 50 Meter vrije slag. H. Z. en P. C. won onbedreigd en met vrij groot verschil op H.P.C. en H. V. G. B Het zwemfeest werd besloten met een po lowedstrijd HaarlemDen Haag. De Haarlemsche ploeg, die eenigszins ge wijzigd was, ging als volgt te water: Th. Hölsken (Haarlem) A. J. Braam (H. P. C.) H. Leyenaar (H. P. C.) A. H. Goedings (H. V. G. B.) C. Zeeman (Haarlem), J. Kooyman (H. P. C.), H. J. Kollerie (D W. R.) De Hagenaars kwamen al dadelijk sterk in den aanval. Hun combinatie-spel werd even- Wel te ver doorgevoerd, waardoor doelpunten uitbleven. Nadat de Haas eenige malen over en naast geschoten had, kwam ook de Haarlem sche voorhoede meer in actie; doelman van Woerkom kreeg evenwel weinig gevaarlijke schoten te verwerken. Van Aelst gaf den Haag met fraai boogschot de leiding, onhoudbaar voor Hölsken. Een der Hagenaars lag binnen de 2 Meter lijn en hij moest 't water verlaten. Het Haagsche zevental speelde in deze pe riode zeer tactisch, want ondanks de nume rieke minderheid werden nog tal van aan vallen opgezet. Gelukkig voorkwam Hölsken erger. In de tweede helft nam Kooyman een corner. De bal werd bij Kollerie geplaatst, die inschoot (11). Haarlem kwam hierna ge weldig opzetten. In de voorhoede werd nu goed gespeeld, vooral Kollerie viel op door zijn activiteit, en hij maakte de overwinning van Haarlem tot een feit door met een prachtig schot, via den paal het tweede doelpunt te scoren. Dank zij een vlotte organisatie was het zwemfeest te vijf uur reeds geëindigd. De gedetailleerde uitslagen luiden: 50 Meter vrije slag voor jongens adspiran- ten: 1. H. G. Broekema H. P. C. 32,2 sec. 2. D. Oosterveld Haarlem 33,8 sec. 3. J. Merkesteijn, Haarlem 34 sec. 200 Meter schoolslag dames: 1. Jenny Kas tein H. D. Z. 3 min. 14 sec., 2. A. Kruis. O. D. Z. 3 min. 20.2 sec. 3. M Steenhuizen H. P. C. 3 min. 20 4/5 sec. 100 M. vrije slag voor heeren: 1. J. C. Schef fer D. J. K. 1 min. 3.8 sec. 2. C. A. Kreffer D. J. K. 1 min. 4,8 sec. 3. A. H. Sipkema H. P. C, 1 min. 6,4 sec. 100 Meter vrije slag voor dames. 1. R. Mastenbroek O. D. Z. 1 min. 13 sec. 2. S. Sieberg H. Z. en P. C. 1 min. 14,8 sec. 3. C. Kan. H. P. C. 1 min. 23 sec. 5 x 50 Meter vrije slag voor jongens ad spiranten. 1(. H. P. C. 2 min. 51,8 sec. 2. H. V. G. B 3 min. 5.6 sec. 3. Haarlem. De ploeg van H. V. G. B. 1. die als eerste eindigde, werd gediskwalificeerd. 100 Meter rugslag heeren. 1. C. G. van Aelst H. Z. en P. C. 1 min. 14,8 sec. 2. J. G. Scheffer D. J. K. 1 min. 18 sec. 3. A. van der Meer Haarlem, 1 min. 18,2' sec. 100 Meter rugslag dames: 1. R. Mastenbroek 0 D. Z. 1 min. 24,2 sec. 2. B. Martin O. D. Z 1 min. 26,2 sec. 3. M. van Dongen, Inter Nos 1 min. 37,6 sec. 3 x 50 Meter wisselslag heeren (estafette) I. H. Z. en P. C. 1 min. 38 sec. 2. D. J. K. 1 min. 38,2 sec. 3, Haarlem 1 min. 44 sec. 3 x 50 meter wisselslag dames (estafette) 1. O. D. Z. 1 min. 55 sec. 2. D. W. R. 2 min. sec. 3. Inter Nos 2 min. 10,2' sec. 10 x 50 Meter vrije slag estafette heeren 1. H. Z. en P. C. 5 min. 1 sec. 2. H. P. C. 5 min. 17.4 sec. 3. H. V. G. B. 5 min. 18,6. Waterpolo: Haarlemden Haag 21 MAANDAG 2 SEPT. 1935 het medische gedeelte bestond de jury uit Dr. M. Mauritz en Dr. W. B. Smit. De beoordee ling van de zwem- en duiknummers ge schiedde door de heeren A. J. Meyerink, H. Hieberg, Zaandam. J. Krab, Amsterdam en E. Gras, Haarlem. Het bleek duidelijk dat de Haarlemsche bri gade over prima krachten beschikt. Zonder uitzondering wisten alle dames en heeren hun taak tot een goed einde te btehgen. Bij de heeren viel het goede werk van A. Geerts, M. de Graaf en C« H. Vrugt te loven, hoewel ook de andere deelnemers zien niet onbetuigd lieten. Met spanning werd de uit slag tegemoet gezien. A. G. Geerts, die ook in 1934 den beker had gewonnen, mocht thans wederom het fraaie kleinood-in ontvangst ne men. Mevrouw Merens reikte den beker uit en zeide dat de winnaar het dit jaar bijzonder moeilijk had gehad. Namens de jury werd er de nadruk op gelegd, dat speciaal in Haarlem het reddend zwemmen op hoog peil staat. De winnaar Geerts had 67 1/3 punt van 70 pun ten weten te behalen. De uitslagen luiden: 1 A. G. Geerts 67 1/3 punt. 2 M. de Graaf 65 punten. 3 C. H. Vrugt 58 2, 5 punt. 4 Mej. W. van Nie 58 punten. 5 B. H. yan Zakten 57 pun ten. 6 Mevr, s. Dijkstra yan Baren 55 1/3 punt. 7 Mei. J. Nachtegeller 54 2/3 punt. 8 Mej. J. J. J. Leynaar 50 punten. 9 Mej. C. Houben, 49 punten, 10 G. van Brugge 47 punten. Om het Kampioenschap van den Kring Haarlem van den K. N. Z. B. Duizenden wachten voor het Koninklijk paleis te Brussel om koningin Astrid op haar doodssponde een laatsten groet te brengen. De heer A. G. Geerts won den Dr. W. E. Merens-beker. Zondagmorgen werden de wedstrijden om den Dr. W. E. Merens-wisselbeker, waaraan zoowel dames als heeren deelnamen in de abonnements-inrichting aan de Houtvaart ge houden. Er is met veel enthousiame gestre- H. P. C. wint de 4 x 100 M. estafette heeren. Sipkema wint met grooten voorsprong op J. van Hcmsbergen de 200 M. vrije slag. In de Velser Zweminrichting vonden Zon dagmiddag onder groote belangstelling en begunstigd door fraai zomerweer de wed strijden plaats om het kampioenschap van den Kring Haarlem van den K. N. Z. B. Op de tribunes, van waar men zulk een fraai gezicht heeft op de wedstrijdballen volgden ongeveer 7C0 zwementhousiasten met groote belangstelling de verschillende nummers, die vlot werden afgewerkt. Deelnemende vereenigingen waren de Zwemclub Haarlem. D.W.R.. Zignea en H.V. G.B., alle te Haarlem. H.P.C. te Heemstede, Velserend te Santpoort en V.Z.V. IJmuiden. De technische resultaten waren als volgt: 4 x 100 M, estafette vrije slag dames: Gemakkelijk gewonnen door H.P.C. met de dames P. Jager, J. Vermeer, A. Levensma en C. Kann door gebrek aan tegenstandsters. Tijd 6 min. 13.8 sec. 4 x 100 M. estafette vrije slag. heeren: 1. H.P.C. met de heeren J. W. Derx. A. H. Sipkema. J. van Zadel en A, ten Hacken in 4 min. 46.8 sec. 2. „Haarlem" met de heeren H. Bannink, H. Seurhoff, C. van Broek en J. van Hemsbergen in 4 min. 56.2 sec. 3. H.V, G.B. met de heeren K. Bongertman, P. Rol, J. ten Cate en F. C. Drijver in 4 min. 58.6 sec. 4. V.Z.V. met de heeren N Schoone A. Koningstem. G. Janus en C. Visman in 5 min. 22.4 sec. 5. D W.R. met de heeren J. v. d. Bogaard. P. Zeeuw, R. de Leeuw en J. Kol lerie in 5 min. 22.8 sec. 100 M. rugslag dames: 1. E. C. Kollerie. D.W.R. in 1 min. 35 6 sec. 2. M. J. van Beelen D.WB, in 1 min. 39 sec. 3. M. Bouckaert, D.W.R., in 1 min. 46.8 sec. 4. M. van Dam. Zignea in 1 min. 54.6 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. A. v. d. Meer. Haarlem in 1 min. 17.6 sec. 2. J. Ketelaar. H.V.G.B. in 1 min. 26.2 sec. 3. D. van Viersen. D.W.R. in 1 min. 29.2 sec. 4. P. van Oostveen, Velserend in 1 min. 30.2 sec. Schoonspringen, dames: 1. L. Hamstra, H.P.C. 38.87 p. 2. A. Neve, H.P.C. 36,99 p. 3. M, E. Bouckaert, D.W.R, 31.73 p. Schoonspringen, heeren: 1. N. v. d. Noort. Haarlem 69.46 p. 2. P. Donders. Haarlem 38.20 p. 5 x 50 M. estafette, dames: 1. H.P.C. met de dames P. Jager, A. Levens- ma, C. Kann, P. Schalken en C. Kamstra in 3 min. 20.6 sec. 2. D.W.R. met de dames J. C. Stammes, R. Knijnenburg, W. van Amstel, Kollerie en M. J. van Beelen in 3 min. 26.4 sec. De tweede ploeg van H.P.C. werd gedis- qualificeerd. 200 M. vrije slag, heeren: 1. A. H. Sipkema in 2 min. 26 sec. 2. J. van Hemsbergen in 2 min. 42 sec. 3 K. Bongert man in 2 min. 45.6 sec. Binnen 3 min. werd de afstand voorts nog afgelegd door: 4. H. J. Kollerie (2 min. 48.8 sec.). 5. H. Bannink (2 min. 51 sec.) en 6. N. Schoone (2 min 54.6 sec.). De belangrijkste serie was die. waarin te gen elkaar uitkwamen J. van Hemsbergen, K. Bongertman en A. H. Sipkema. In fraaien stijl door den kampioen van Nederland op dezen afstand met grooten voorsprong op J. van Hemsbergen gewonnen. Voor den jeugdigen V.Z.V.-er N. Schoone een fraai resultaat, zich als zesde te plaatsen. Er waren 12 deelnmers. 3 x 100 M. pers. wisselslag, dames: 1. M. J. van Beelen, D.W.R, in 5 min. 43.8 sec. 2. C. Kann, H.P.C. in 5 min. 52.4 sec. 3 x 100 M. pers. wisselslag, heeren: 1. A. v. d. Meer, Haarlem in 4 min 40.4 sec. 2. D. van Viersen. D.W.R. in 4 min. 52 sec. 3. Van Heerde, H.V.G.B. in 5 min. 22 sec. Het slot van dit welgeslaagde zwemfestijn werd gevormd door een tweetal polowed strijden. De wedstrijd tusschen twee dames-zeven tallen van H.P.C. en D.W.R. eindigde in een overwinning (4—2) van H.P.C. V.Z.V. I speelde daarna tegen een sterke Haarlem-combinatie. Met den uitslag 22 I den om den wisselbeker te bemachtigen. Voor kunnen de IJmuidenaren tevreden zijn. FEUILLETON. Een avontuurlijk verhaal van drie studenten. door ARNOLD BARTEL. (Nadruk verboden). 3) Vroeger zei men eenvoudig derde. Maar „Toeristenklasse" klinkt voor veler ooren beter. En dies „verbeterde" de stoomvaartmaat schappij deze afdeeling, zonder dat het haar een cent kostte. Op het achterdek wasschen en drogen onvermoeide Chineezen groote stapels waschgoed. Het belangrijkste echter zijn de ruimen van de „Ukami", waarin de lading geborgen is. Hier in Antwerpen staan de luiken wijd open. Onophoudelijk ratelen de zware kettingen aan de geweldige kranen. De niet te verzadi gen ruimen verslinden de eene stalen plaat na de andere, daarop volgen kisten met speel goed en zware zakken cement. Het zijn meest alle Duitsche exportartikelen, welke uit het Roergebied naar deze havenstad zijn gezon den om verder verscheept te worden. Een Duitscher heeft ongetwijfeld reden om zich daarover te verheugen, maar de heer Pirzel hoort slechts het oorverdoovende lawaai waar mee dit laden dag en nacht gepaard gaat en ergert zich daarover. Hij is trouwens over het algemeen niet te vreden over dit uitstapje, niettegenstaande het eerste deel van de zeereis toch beter ver- loopen is dan hij zich had durven denken. Het ontbreekt hem echter aan passend gezelschap. Zijn hut heeft hij voor zich alleen; aan tafel zit hij naast den ritmeester b.d. Von Schlich- ting en diens dertienjarigen zoon. De heer Von Slichting was tijdens den oorlog eerste luite nant bij de cavalerie en in die kwaliteit heeft hij zich onderscheiden. Hij betreurt ook nu nog den ondergang van het militairisme in Duitschland, spreekt jaren na den vreden van Versailles over niets anders dan strategische fouten in den opmarsch naar Parijs, welke, had het uitsluitend aan hem gelegen, anders zou zijn verloopen en heeft in zijn toon iets, wat den heer Pirzel onbepaald tegen staat. Bovendien is de laatste er van overtuigd, dat de gepensionneerde ritmeester zich aan zijn voorkomen, zoowel als aan zijn Saksisch dia lect ergert en deze wederzijdsche antipathie is uiteraard niet bevorderlijk voor een goede verstandhouding. De heer Von Schlichting is dus uitgescha keld en de heer Rosenfeld, die met zijn om- vangriJ1^» «chtgenoote en twee weinig aan- tige dochters aan het aangrenzende tafeltje troont, komt al evenmin voor geregelden om gang in aanmerking. Aan de tafel van den gezagvoerder is het al even droevig gesteld. Daar zetelt de direc teur van een der grootste trans-atlantische stoomvaartmaatschappijen, die met zijn ele gante, jonge vrouw een pleizierreisje maakt. De eerste officier heeft tot taak zich over een Baltische barones en haar wat overmoedige dochter te ontfermen en de scheepsdokter luistert met een gezicht, alsof hij sinds lang in zijn lot heeft leeren berusten, naar de nooit eindigende verhalen over roem en eer van een .thans min of meer overjarigen, eens ech ter met lauweren omhangen operazanger. De overige eerste klas-passagiers zijn allen oudere dames en heeren. die het in de maat schappij tot iets gebracht hebben en zich een zeereisje als dit met alle daaraan verbonden chikane kunnen veroorloven. Het spreekt vanzelf, dat de heer Pirzel in de tweede klasse eveneens reeds zijn licht heeft opgestoken. Maar ook daar is het resul taat bepaald poover. Weliswaar domineert hier het vrouwelijk element, maar dit bestaat voornamelijk uit leeraressen en andere ge studeerde vrouwen, die er den heer Pirzel te intellectueel uitzien. En bovendien zijn het tweede klas-passagiers De Toeristen-klasse, die men „tusschendek" trekkelijke, maar desondanks zeer luidruch- noemt, komt natuurlijk heeiemaal niet in aan merking. En zoo wacht hij hier op de Schelde, als wijlen Elsa op haar Lohengrin, leunt over de verschansing en kijkt quasi-belangstellend toe hoe de nieuwe passagiers aan boord ko men. De drie studenten doen dat eveneens, maar voeren intusschen een heftige discussie. Lou Volkers en Snavel trachten met alle over redingskracht, waarover zij beschikken, Harry Diesel er van af te houden weer van boord te gaan. Laatstgenoemde, die naar den bij naam „Onkruid" luistert, heeft zooeven na drukkelijk verklaard, dat Afrika hem vol komen koud laat en daarbij zijn vrienden ver zocht den kaffers zijn groeten over te bren gen. Dat een blond bleekgezicht, dat hij hier in Antwerpen gezien heeft, hem liever is dan alle negers van de geheele wereld tzamen. Volkers steekt zijn meening niet onder stoelen of banken. „Je bent gek", beslist hij kort en bondig en min of meer inconsequent laat hij er onmiddellijk op volgen: „Je begrijpt toch wel, dat je dagen en nachten hier in Antwerpen kunt rondrennen zonder zelfs maar een spoor van dat meisje te ontdekken". „Dat kan je toch niet ernstig meenen", komt nu ook Snavel, die, ondanks het feit, dat de vriendschapsband op springen staat, zijn doceerende toon getrouw blijft. „Nu heb je waarachtig een jaar voor deze reis gspaard, twaalf maanden lang van Nocrd- Alrika en van de Rivièra gedroomd en nu zou je, terwille van een phantoom alles in de steek willen laten natuur, schoonheid en vrienden?" Volkers drukt zich wat practischer uit. „Je denkt toch zeker niet. dat ze je vijf minuten voor het vertrek van de boot je reisgeld nog teruggeven? En waarmee wil je dan die opsporingen financieren?" „Als je zoo'n meisje nog eens een phantoom durft te noemen, gooi ik je over de verschan sing" repliceerde Diesel en hij werpt Snavel daarbij zoo'n woedenden blik toe. dat deze hem met angstige oogen aanstaart. Een oogen- blik schijnt het, of hij ook Volkers nog even zijn meening zal zeggen, maar dan keert hij zich plotseling met een ruk om en stormt de trap af naar hun gemeenschappelijke hue om zijn bagage te halen. De liefde heeft van oudsher aanleiding ge geven tot de dwaaste dingen. Er zijn zelfs menschen, die uit louter liefde getrouwd zijn. En ook in dit geval blijkt zij weer de sterkste. Vastbesloten zijn zin door te zetten, betreedt Harry Diesel, ditmaal met zijn koffertje In de hand, opnieuw het dek, maar als hij, zonder zijn vrienden met een blik te verwaardigen, aanstalten maakt de loopplank af te gaan, welke het schip met de kade verbindt, treedt een als heer gekleed persoon met een zware snor en een slappe hoed hem in den weg. heft zijn hand op en zegt: „Défendu!" Tegelijker tijd slaat hij zijn colbert open en toont een metalen penning, welke op zijn vest bevestigd, is. (Wordt v"

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5