HET NIEUWE AVONDBLAD Wandgedierte 20e JAARGANG No. 256 DINSDAC 3 SEPTEMBER 1935 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden, Telef. 5301 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIëN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD, WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubli ceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos ver zekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen ƒ2000.- bij algeheele invaliditeit; ƒ600.- bij overlijden; 400.- bij verlies van een hand, voet of oog; 250.- bij verlies van een duim; 150.- bij verlies van een wijsvinger; f 30.- bij breuk van boven- en/of onderarm; 30.—bij breuk van boven- en/of onderbeen; ƒ50.- bij verlies van een anderen vinger. Ten gevolge van spoor-, tram- of autobusongeval; ƒ5000.- bij overlijden van man en vrouw beiden; ƒ3000.- bij overlijden van den man alleen; ƒ2000.- bij overlijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaar tuigen enz. ƒ400.- bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.-, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben, Alleen de abonnéfe) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls ls niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.- Bank te Schiedam. IJMUIDEN Gymnastiek in het open veld. fclooie sportdemonstraties op het Storm vogelsterrein. De gymnastiek-vereenigingen „Olympia" en D. O. S., waarvan de heer Chr. F. Smit de lei der is, gaven een demonstratie op hét Storm vogels-terrein, die gedeeltelijk door burge meester Kwint werd bijgewoond. Na een rondgang door IJmuiden met d: muziek van „Wilhelmina" voorop begon de demonstratie. Na de opmarsch was er even iets geheim zinnigs op het middenveld. Plotseling vielen de gymnasten ter aarde en zagen de vrij tal rijke aanwezigen met „menscben-letters" de namen der vereenigingen „Olympia" en D. O. S. gevormd. Na dit luid toegejuichte staaltje van „boek drukkunst" volgde een massaal optreden van alle gymnasten met vrije oefeningen. Keurig gelijk en uitstekend gericht werden deze uit gevoerd. Vervolgens werd over het geheele terrein ge werkt aan brug, paard en bok. Ondanks het feit, dat aan de toestellen goed werk werd ge leverd, was het grootste succes weggelegd voor de kleuterklas. Van de dames zagen we vervolgens nog knotszwaaien en staafoefeningen op muziek. Ook van haar werk aan zes bruggen tegelijk viel veel goeds te zeggen. De heeren vroeigeh tenslotte nog de aan dacht voor hoogrek en dito brug. Dat „Olym pia" en D. O. S. goede turners tellen, bleek hierbij overduidelijk. Verder de Niels-Bukh-oefeningen waarvan men zou zeggen oefeningen „aan" den staaf. Tenslotte liepen ploegen van „Olympia" D. O. S. en „Stormvogels" nog een estafette 4x100 M. in rechte banen. Olympia met de toppers Van Zomeren, Van den Klooster, Cor- stanje en Dunnebier, nam direct de leiding en behield die tot het einde. D. O. S. bezette de tweede plaats. Enorme belangstelling op het Willemsplein. De rede van burgemeester Kwint. Voor hetgeen er in verband met den Ko ninginnedag op het Willemsplein stond te ge beuren was een enorme belangstelling. Een 'dichte haag van menschen stond langs het vierkant geschaard. Toen te kwart over acht burgemeester Kwint arriveerde werd hij met hoera-geroep ontvangen. Opmerkelijk was, dat van het gemeentebe stuur niemand aanwezig was. Wethouders noch raadsleden waren op het voor de ge- noodigden gereserveerde gedeelte tegenwoor dig. Behalve het bestuur van de Oranjever- eeniging merkten wij op pastoor J. C. de Moei en ds. A. A. Wildschut, alsmede den heer G. Haak. De heer T. H. Meijring, bij wien de leiding berustte, gaf allereerst het woord aan den heer P. Heere, voorzitter der Oranjevereni ging. Deze richtte een woord van welkom tot de aanwezigen. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat zoo- Yelen aanwezig waren, hetgeen, adus spreker, pleit voor de saamhoorigheid en een bewijs is van het meeleven der bevolking met dezen dag. Verder sprak de heer Heere er zijn vreugde over uit, dat de Koningin weer een jaar gespaard is voor haar volk. Nadat men gezamenlijk het eerste couplet van het Wilhelmus had gezongen betrad burgemeester Kwint het spreekgestoelte. Spreker zeide, dat het hem vreugde doet, te zien dat een deel van het Nederlandsche volk op het oude Willemsplein is samengeko men om uiting te geven aan de gevoelens van dankbaarheid bij den 55sten geboortedag van onze geliefde Koningin. Welk een con trast is er tusschen ons en onze Zuider buren: hier vreugde, daar diepe verslagen heid door den dood van de jonge en veelbe lovende koningin. Met weemoed denken we aan den jongen Koning en de kinderen. De Belgische natie kan in deze sombere dagen van ons aller medeleven verzekerd zijn. De hechte band tusschen Nederland en Oranje, zoo vervolgde de burgemeester, werd gelegd in een tijd van grooten nood, in een tijd van verdrukking en dwingelandij. Toen het volk geen uitkomst meer wist, bracht Oranje redding. Willem de Zwijger werd de Vader des Vaderlands. Oranje regeerde hij de gratie Gods. Er zijn groepen in onze sa menleving. wier politieke beginselen zich ver zetten tegen ons vorstenhuis. De verouderde leuzen van internationale broederschap van het Marxisme wijzen wij af als onjuist en als on-Nederlandsch. Ons volk heeft er genoeg van dat op onwaardige wijze wordt gespro ken over wat ons heilig is. Wij verheugen ons er over, dat in de jeugd zich 'n begrip van na tionaal reveil ontwikkelt, dat men er trotsch op is te behooren tot een volk, dat groot ge worden is daarin, waarin een klein voik groot kan zijn. Spreker bracht de Koningin hulde voor de wijze waarop zij haar regeeringstaak vervult. Spreker wil gaarne de gelegenheid aangrijpen uiting te kunnen geven aan zijn dankbaarheid voor haar arbeid. Juist in tijden van nood zijn er uit onze vaderlandsche historie voor beelden te over. dat Nederland Oranje niet kan ontberen. Uit haar woorden, gesproken bij haar 35-jang jubileum in het Stadion blijkt haar rotsvaste vertrouwen in het Neder landsche volk. De crisis dreigt in ons land. Laat ons daar tegenover stellen onze natio nale karaktereigenschappen, die ons sieren in dagen van tegenspoed. Daarin is Oranje ons voorgegaan. Met een lang leve Oranje, lang leve onze Koningin, lang leve onze Kroon prinses, besloot burgemeester Kwint zijn rede. Hierna zong een uit 200 dames en heeren bestaand koor onder leiding van den heer J. Beider eenige vaderlandsche liederen, waarna gezamenlijk met begeleiding van mu ziek van „Wilhelmina" werd gezongen „Bede voor de Koningin", van G. Haak, die na af loop aan den burgemeester werd voorgesteld. Vervolgens zong het koor nog eenige liede ren, waarna de heer Meijring de aanwezigen, in het bijzonder burgemeester Kwint dankte voor hun aanwezigheid. Spreker zeide er van overtuigd te zijn dat deze avond er zeer toe heeft bijgedragen, de oranjeliefde te verster ken. De fakkeloptocht. Spoedig, nadat de massale demonstratie cp het Willemsplein was afgeloopen, vertrok de fakkeloptocht van het Kennemerplein. Door verschillende straten trok de lichtstoet, waar in eenige praalwagens meereden, naar het Wiilemsplein, waar men nog eenige keeren rondom de muziektent wandelde. Het was een vroolijk gezicht, die honder den lichtjes in den stoet, gedragen door de jeugdige turners en turnsters en door de le den der andere organisaties, die hieraan deelnamen, als de burgerwacht, de Nationale Jeugdstorm en de C. J. M. V. Duizenden langs den weg zagen den stoet voorbij trekken. Con cordia en Wilhelmina zorgden weer op ver dienstelijke wijze voor de muziek. Op het Willemsplein werd de lichtstoet offi cieel ontbonden, maar ook na deze ontbinding kon men de fakkeldragers met hunne aardige fakkels in groepjes door de straten zien trek ken. Het weer hield zich vrij goed. Last van warmte zal wel niemand gehad hebben, maar gelukkig bleef de regen ditmaal afwezig. Het programma voor heden. Voor heden staat nog heel wat op het pro gramma. Om twee uur beginnen de canowedstrijden en de roeiwedstrijden voor vletten, die ge houden worden in het Noordzeekanaal. De wedstrijden in ringsteken en hardrijden op rijwielen in de Kennemerlaan (nieuw gedeel te) beginnen half vijf. Half acht geeft Con cordia een concert op het Willemsplein en tot besluit van de feestelijkheden wordt te half tien op de Burgemeester Rambonnetlaan een vuurwerk afgestoken. PAST OP DE ZAKKENROLLERS. Een bezoeker van het feestterrein in de Prins Hendrikstraat heeft bij de politie aan gifte gedaan dat hem een portemonnaie met inhoud was ontstolen. DE HEER POOL OVERLEDEN. Op 71-jarigen leeftijd is in „Huize Wester- licht" te Alkmaar, waar hij juist verleden week zijn intrek had genomen overleden de heer P. Pool, oud-directeur der N.V. Vischhandel Bückmiann en Pool alhier. De heer Pool had een langdurig ziekbed, want reeds sedert December 1933 was hij door ziekte verhinderd zijn werkzaamheden te ver richten. Het volgende jaar legde hij zijn func tie van directeur der N.V. neer en wel korten tijd na het overlijden op 21 Augustus '34 van zijn mede-directeur wijlen de heer A. F. C. Bückmiann. De heer Pool was nog een van de oude garde, evenals de op 1 October 1907 opgerichte firma Bückmann en Pool een der oudste firma's ter plaatse was. De overledene was in den vischhandel en ook in maatschappelijke kringen zeer gezien, eensdeels door zijn kalmen aard, anderdeels door zijn helder inzicht in allelei zaken. Vooral in het departement IJmuiden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, waarvan de heer Pool een der oprichters was, was de heer Pool een zeer geziene figuur. Gedurende een lange reeks van jaren was de heer Pool penningmeester van het departement en van de oprichting in 1916 af was hij lid van den Raad van Toe zicht van de Nutsspaarbank, welke mede door zijn initiatief was opgericht. Eerst korten tijd geleden heeft hij deze functies neergelegd. Verder was hij jarenlang bestuurslid van de afdeeling van den Ned. Protestantenbond. De teraardebestelling vindt plaats a.s. Don derdagmiddag 2 uur op de Algemeene Begraaf plaats alhier. Om den meestertitel-dammen. Slechts vier inschrijvingen uit Noord-Holland. De inschrijving voor spelers die gerechtigd zijn aain den wedstrijd om den meestertitel deel te nemen is gesloten. Van den Districts- bond Noord-Holland kwamen slechts vier in schrijvingen alle van leden van D. C. IJ. Het zijn de heeren H. de Boer, C. Suyk, P. Leyte en op uitooodiging van het bestuur van den Districtsbond de heer K. de Jong. Deze zullen dus om twee plaatsen kampen voor den eind strijd, welke in November gespeeld zal worden. Het is opvallend dat er de laatste jaren zoo weinig animo is bij spelers, die gerechtigd zijn aan den strijd om den meestertitel deel te nemen. Spelers als J. Sluiter, J. W. v. Dartelen, H. W. Zitman, F. Berkemeyer, B. May, Giskes enz., laten niets van zich hooren. Hier is dan ook een taak voor het bestuur van den Districtsbond Noord-Holland wegge legd, om in samenwerking met de aangeslo ten vereenigingen de spelers op te wekken aan deze voorwedstrijden deel te nemen, en tevens de kosten, die aan deze wedstrijd verbonden zijn, gezamenlijk te dragen! Eerst dan bestaat de kans, dat deze mooie wedstrijden weer in de belangstelling van de spelers komen te staan. ABSOLUTE VERDELGING zonder iets te beschadigen, onder geheimhouding en schrif telijke garantie. Waar anderen faalden, slaagden wij. ZUIVERINGSONDERNEMING RADICAAL. GEN. CRONJéSTRAAT 135 Telef. 11657. (Adv. Ingez. Med.j VELSER ZWEMINRICHTING. In de afgeloopen week van Zaterdag 24 tot en met Vrijdag 30 Augustus, zijn in het totaal 2580 baden geonmen. Het laagste cijfer werd genoteerd op Vrij dag 30 Augustus n.l. 52 terwijl, als resultaat van het „gratis zwemmen" op Zaterdag 24 Augustus totaal 1261 baden werden geno men. ZIEKE SCHEPELING DOOR LOODSBOOT VAN BOORD GEHAALD. Van het Engelsche s.s. „British Colony" op weg van Antwerpen naar Denemarken, is Maandagavond buitengaats van IJmuiden, na dat draadloos hulp was ingeroepen, de assis tent-kok die ernstig ziek was geworden, met de loodsboot van boord gehaald en naar IJmuiden gebracht, waar hij in het St. Anto- nius Ziekenhuis is opgenomen. Het schip heeft na dit oponthoud zijn reis vervolgd. RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het postkantoor IJmuiden en de daar onder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Augustus ingelegd f 67.340.91 en terugbetaald f 57.125.74. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 27424. PERSONALIA, Ds. Joh. Jansen, eertijds predikant bij de Geref. Kerk van IJmuiden-West, van wiens levensarbeid de vorige week een overzicht werd gegeven, nam j.l. Zondagmiddag na emeritaat te hebben verkregen afscheid van de gemeente te Wierden. Talrijke toespraken volgden na afloop van den dienst. Met Ds. Joh. Jansen gaat een zeer bekend prediker den actieven dienst van de Geref. Kerk verlaten. O. K. KNAPENVEREENIGING O.D.S. Het bestuur van de O.K. Knapenvereen. O.D.S. vei'zocht ons te melden, dat de cur sussen a.s. Woensdagavond 8 uur weer begin nen in het gebouw aan de Fultonstraat. Er is gelegenheid voor het aangeven van nieuwe leden van 814 jaar. DE OPBRENGST VAN DE COLLECTE VOOR SCHOOLVOEDING. De tijdens de Oranjefeesten gehouden col lecte ten bate van de schoolvoeding heeft op gebracht f 231.56. Het Comité zegt hartelijk dank aan allen die hun medewerking bij de Collecte hebben verleend. StormvogelsW. F. C. (03) Stormvogels verscheen met: De Vries Haak Sr. Tol Weij Fcijen v. d. Velde v. d. Steen, v. d, Kuyl, v. d. Lugt, Effern, v. d. Laain. Het begin van den wedstrijd had niet zoo veel te beteeekenen. W.F.C. speelde beter, maar de Wormerveerders speelden tegen den bries in en dit was oorzaak, dat Haak en Tol steeds met forsche trappen het terrein zui verden. Na een kwartier kwam Stormvogels er wat beter in. Van der Laan zette het offensief in met een schot tegen de lat. Kort hierna ging een schot van Effern tusschen de beenen van den keeper door, maar de bal werd nog juist voor de lijn gestopt. Bij de W.F.C.-ers viel het handige „plaat sen" van den rechtsbinnen op. Daardoor was de rechtsbuiten in de gelegenheid een aan tal mooie voorzetten te geven, die echter steeds weer onderschept werden, zoodat De Vries voorloopig r.iet in actie behoefde te komen. Doch toen tenslotte de midvoor een vliegend schot inzond, toonde hij zich een waardig plaatsvervanger van Hollenberg. Over het geheel bleef Stormvogels in de meerderheid. De W.F.C.-doelman kreeg wel vrij veel, maar over het geheel gemakkelijk werk te verrichten. Haak Sr. verliet kort voor de rust het veld en werd door Bravenboer vervangen. Vlak hierna schoot de midvoor een voorzet van links onhoudbaar in. Rust ('01). Na de rust nam W.F.C. direct het spel over. De Stormvogelsverdediging moest herhaal delijk in actie komen. W.F.C. speelde ongetwijfeld beter, doch kon dit voorloopig niet in doelpunten uitdruk ken, doordat zich veel Stormvogels voor eigen doel hadden teruggetrokken. Pas toen de midvoor even werd vrij gelaten, doelpuntte hij wederom onhoudbaar (02). Stormvogels' spelpeil zakte nu nog meer. Tien minuten voor 't einde scoorde de rechtsbuiten het derde fraaie doelpunt (0—3). HULDIGING W. v. d. VELDE. Voor het begin van de ontmoeting Storm vogelsW. F. C. werd de Stormvogel-speler W. v. d. Velde gehuldigd wegens zijn 200sten K. N. V. B, wedstrijd. Nadat Klaas Keuris namens de junioren en adspiranten een bloemenmand had aangebo den, sprak de Stormvogels voorzitter, de heer W. Chr. Suwerink v. d. Velde toe. Als blijvend aandenken bood hij hem een gedenkbord aan. Namens de supporters bood de heer Joh. M. v. d. Plas een rijwiel aan, waarop de jubilaris een „eere-rondje" maakte. Ook aanvoerder Haak sprak en liet zijn woorden van bloemen vergezeld gaan. VELSEN TERAARDEBESTELLING J. POT. Onder buitengewoon groote belangstellin' heeft gisteren op de begraafplaats De Biezen te Santpoort de teraardebestelling plaats ge had van het stoffelijk overschot van den heer J. Pot, bedrijfsleider aan de papierfa briek, oud-lid van den gemeenteraad en be stuurslid van verschillende corporaties. Aanwezig waren de besturen van de Anti- Rev. Kiesvereeniging, de Da Costaschool, het hoofd dezer school, de heer H. J. Gruting, de leden van de Commissie van beheer der Geref. Kerk, de heeren C. v. d. Brink en P Bierma, bestuursleden van de Vereeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs te IJmuiden- Oost. waarvan de overledene vroeger ook be stuurslid was, de heer H. Homburg, lid van den gemeenteraad (het andere Anti-Rev raadslid, de heer F. P. Vermeulen, kwam in den stoet mede). Van de directie der Ver. Kon. Papierfabrie ken der fa. van Gelder Zonen waren aan wezig de heeren N. F. Allan, oudste directeur Joan A. H. Kruimel, directeur der fabriek alhier en J. B. M. Beuker, directeur dei- fabrieken te Renkum. Verder waren er pro curatiehouders, vele bazen en zeer velen van het personeel. De kist werd gedragen door leden van den Kerkeraad der Geref. Kerk, terwijl eenigen van het personeel der papierfbriek als slip- pendragers fungeerden. Allereerst sprak Dr. D. J. van Katwijk, predikant der Geref. Kerk alhier, die dank aan God bracht voor wat Hij gegeven had in het leven van dezen man. God had hem rijke gaven geschonken en deze heeft hij op allerlei wijze in zijn zeer werkzaam leven besteed. Namens den Kerkeraad der Geref. Kerk kon spr. danken, omdat de overledene 38 jaar lang voor de kerk zijn beste krachten gegeven had; namens het bestuur der Ver eeniging voor Chr. Nat. Schoolonderwijs, waarvan hij als bestuurslid zooveel is ge weest en namens de Anti-Rev. Kiesvereeni ging „Nederland en Oranje", voor wat hij deed op politiek gebied. In alles was het ge loof het geheim van zijn werkkracht. De heer Joan A. H. Kruimel zeide be hoefte te uhebben enkele woorden te zeggen Een lange reeks van jaren mocht spr. met den overledene praten en denken in het belang van het groote bedrijf, waarvoor de overledene lange jaren werkte met zijn groote kennis en groote plichtbetrachting. Wie met hem in aanraking kwam, moest onder den indruk komen van zijn persoonlijkheid. Voor spr. zal het een leegte zijn, dat hij niet meer met hem kan samenwerken. De heeft N. F. Allan zeide als oudste direc teur der firma van Gelder Zonen namens de geheele vennootschap een woord van dank te willen spreken voor de groote toewijding van den overledene. Spr. en de overledene had den de vennootschap even lang gediend, hij was een man, welke noodig zijn, om een fa briek tot bloei te brengen. Ook namens den heer H. Smidt van Gelder, die buitenslands vertoefde, bracht spr. den overledene dank. De heer L. J. van 't Kaar, procuratie houder, sprak namens zijn collega's en na mens het technisch en administratief perso neel, de heer P. Mooy sprak namens de ar beiders van de papiermakerij en dankte den overledene chef voor het goede voorbeeld. De arbeiders waren er trots op, dat hij hen „zijn jongens" noemde. Dr. van Katwijk sprak op verzoek van de familie een woord van dank voor de groote belangstelling. WEER EEN RIJWIEL. De eigenaar van een rijwiel, dat hij voor een café had geplaatst, deed bij de politie aan gifte, dat toen hij er weer gebruik van wilde maken, zijn fiets gestolen was. HET VERTREK VAN DS. MEIJER. Ds. Meyer zal Zondag 8 September a.s. des middags 3 uur zijn afscheidsprediking hou den. Vrijdagavond tevoren, 6 September, be staat er gelegenheid van de familie afscheid te nemen in het Oudeliedenhuis. Den 13en zal ds. Meyer te Alphen geinstalleerd worden en Zondags 15 September zal hij intreepreeken. De heer H. van Vliet, die het vorige winter halfjaar als hulpprediker te Velsen gearbeid heeft, zal per 1 October weer als zoodanig in functie treden, na in September zijn propo nentsexamen te hebben afgelegd. Waarschijn lijk zal hij dus 6 October intree doen als hulp prediker. INSTALLATIE NIEUW RAADSLID. Tot opvolger van Dr. Mr. A. v. d. Flier die wegens gezondheidsredenen had bedankt, is door het Centraal Stembureau de heer D. Zalm t-e Velsen tot lid van den gemeenteraad be noemd verklaard. De heer Zalm heeft deze be noem ing aangenomen In de hedenavond te houden vergadering van den raad zal de geloofsbrief van den heer Zalm worden onderzocht. Zooals men weet, maakte de heer Zalm ook in de vorige zittingsperiode deel uit van den gemeenteraad. DE SPEELVELDEN IN VAN GELDER S SPORTPARK. Dezen zomer heeft men in het Van Gelder's Sportpark door bijvoeging van eenige strooken grond van één sjreelveld twee fraaie speelvel den gemaakt. Dezer dagen zijn de nieuwe speelvelden door den heer L. Boeljon, hoofdconsul van den K. N. V. B. opgemeten en in orde bevonden. Voor Kinheim, die het sportpark in huur heeft is deze terreinuitbreiding ongetwijfeld van groote waarde. Nederland en het Italiaansch- Abessynische conflict. Resolutie van „Volkenbond en Vrede". Vt dagelijksch bestuur van de Vereeni ging voor Volkenbond en Vrede heeft in zijn laatst gehouden vergadering de volgende re solutie aangenomen; „Het dagelijksch bestuur der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, kennis genomen hebbende van officieele en balf-officieele uitlatingen van Italiaansche zijde, die er op wijzen, dat Italië voornemens zou zijn in strijd met zijn internationale verplichtingen tot gewelddadig optreden tegen Abessynlë over te gaan; van oordeel dat het bovendien in het wel begrepen belang van de individueele leden van den Volkenhond is, dat het Volkenbonds verdrag gehandhaafd wordt; spreekt de hoop uit, dat alsnog een vreed zame oplossing van het Italiaansch-Abes- synische conflict moge worden gevonden, die in overeenstemming is met de interna tionale rechtsorde; en vertrouwt, dat de Nederlandsche re geering het hare zal doen om steun te bieden aan de pogingen, welke tot handhaving van het Handvest van den Volkenbond zullen worden aangewend". Deze resolutie is aangeboden aan de Ne derlandsche regeering en aan de leden van de Nederlandsche delegatie ter a.s. Assemblée van den Volkenbond, terwijl zij wordt toe gezonden aan de leden van de Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal, aan de Unie der Volkenbondsvereenigingen en aan de internationale organisaties, die daar van deel uitmaken. HITLER-JONCEN QUEX NIET IN ONGENADE? Op gezag van Reuter is onlangs gemeld dat Jurgen Ohlsen, de held uit de nazi-film „Hit- ler-jongen Quex" in ongenade was geva^n en buiten de Hitlerjeugd was gesloten, omdat hij met een Jood had getennist. De Völkische Beobachter spreekt dat thans te^en en ver zekert dat Ohlsen „stamleider" van het Deut sche Jungsvolk in de Hitlerjeugd is en blijft. (N. R. C.)

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 1