DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN= Schip Aldan Archangel. Amstelland Buenos Aires Chili Amstelkerk West Afrika Ariadne Danzig Aarsten Brevik Bloemfontein Z. Afrika Chili Barneveld Chili Ben well Tower La Plata Boskoop Chill British Enseign Abadan Archangel Cordillera West Indië Ceres (Ned.) Bourga3 Daphne (Gr.) Villa Constit-ucon Eurymedon Batavia. Eleni Rosario Europe Pt. Arthur. Batavia Elton Lenin grad Freiburg Ned.-Indië. Ganymedes Bourgas Diamante Glarona Curasao Halle Macassar Heidelberg Ned. Indië Ned.-Indië Helenus Batavia Hermes (Ned.) Hamburg Irene (Ned.) Spanje Joh. v. Oldebarneveldt Batavia Joh. de Witt Batavia verm. aankomst Kerkplein Buenos Aires Kurmark Ned. Indië Luneburg Ned. Indië Meerkerk Japan Montferland Beunos Aires Magdalena Archangel Myrmidon Hamburg- Nereus ''Ned.) Oporto Neerlandia Londen Oranje Nassau West Indië Patricia Mexico Polvphemus Batavia Poelau Tello Batavia Poiydorus Batavia. Phobos Curacao Phrygia West Indië Perseus (Ned.) Stettin Pres. Francqui Bat ou m Reggestroom W Afrika Rhea (Ned.) Randwijk Archangel Serooskerk Salabangka Batavia Stella (Ned.) rtlQ:'°ndrië Springfontein Beira Sa'uand Hamburg Swiaga TTst Luga Sliedrecht Constantza Tajandoen Batavia Tawali Batavia Telamon Mtdd Zee Trompenberg Archangel Ulysses (Ned.) Bourgas Venetië Vyshera Leningrad Waterland Buenos Aires Wilhelm Russ Raumö 4 Sept. 21 Sept. 8 Sept. heden 21 Sept. 7 Sept. 6 Sept. 12 Sept. 31 Aug. 6 Sept. 4 Sept. 29 Sept. 15 Sept. 13 Sept, 6 Sept. 12 Oct. 6 Oct. 8 Sept. 25 Sept. 9 Oct. 16 Oct. 24 Sept. 8 Sept. 7 Sept. 3 Sept. heden 11 Sept. 2 Sept. 14 Sept. 29 Sept. 26 Sept. 14 Sept. 27 Sept. 18 Sept. 8 Sept. 5 Sept. 16 Sept. 3 Sept. 9 Sept. 30 Sept 3 Sept. 4 Sept. 5 Oct. 4 Sept. Laatste bericht 24 Aug. vertrokken. 31 Aug. van Rio de Janeiro. 31 Aug. te Valparaiso. 30 Aug te Lagos. 2 Sept. vertrokken. 30 Aug. vertrokken. 31 Aug. van Mombassa. 30 Aug. te Hamburg. 18 Aug. van Curacao. 19 Aug. van Necochea. 28 Aug. van Callao. 1 Sept. van Gibraltar, in lading. 26 Aug. van Barbados. 1 Sept. van Izmir. in lading. 4 Sept. te Londen. 29 Aug. van Teneriffe. 24 Aug. vertrokken, in lading. in lading. 27 Aug. van Eiland Pari. 1 Sept. van Ouessant. 27 Aug.- van La Plata. 30 Aug. vertrokken. 30 Aug. van Messina. 25 Aug. van Port Said. 28 Aug. van Batavia. 31 Aug. vertrokken, in lading. 30 Aug. van Huelva. 31 Aug. van Gibraltar. 30 Aug. van Singapore. in lading. 22 Aug. te Batavia. 29 Aug. van Bombay. 1 Sept. van Colombo. 1 Sept. van Las Pal-mas. in lading. in lading. 30 Aug. van Vigo. 31 Aug. uitgeklaard. 26 Aug van Paramaribo. 31 Aug. te Antwerpen. 2 Sept van Port Said, in lading. 31 Aug. te Penang. 21 Aug. vertrokken. 3 Sept. van Cristobal, in lading. 31 Aug. van Stamboul. 17 Aug. van Kaapstad. 29 Aug. van Bissao. 30 Aug. te Bari. in lading. 28 Aug. van Yokohama. 25 Aug. vertrokken. 24 Aug. van Kymassi. in lading. vertrekt 7 Sept, 30 Aug. vertrokken. 31 Aug. vertrokken. 28 Aug. van Colombo. 25 Aug. van Belawan. Aug. van Lissabon. 31 Aug. vertrokken. 1 Sept. te Constantza. 29 Aug. van Setubal. 28 Aug. vertrokken. in lading. 30 Aug. vertrokken. Papierfabr. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART ÏE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Finsoh s.s. Sarmatia Wyborg hout BEVERWIJK DE JAARLIJKSCHE ROODE KRUIS COLLECTE. De jaarlijksche collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis zal alhier op Donderdag 5 Sept. a.s. worden gehoud-en. Deze collecte Is, ten bate van het vredeswerk van het Roode Kruis. Voor Beverwijk is het van groote be- teekenis dat een belangrijk deel van de op brengst bestemd is voor het Roode Kruis Zie kenhuis in de Vondellaan. Het plaatselijk co mité, dat zich gevormd heeft, om deze belang rijke collecte zoo goed mogelijk te doen slagen, verwacht natuurlijk een groote opbrengst. Dit moet eigenlijk een record worden, want het comité had moeilijk een beteren dag kunnen uitkiezen, dan den Beverwijkschen harddra verijdag. De course is namelijk van zoo'n groote beteelcenis en het bestuur van de Hard draverij vereeniging heeft voor zoo'n zeer aan trekkelijk programma zorggedragen, dat dui zenden vreemdelingen verwacht kunnen wor den. De Roode Kruis Collecte moet dit jaar dan ook wel tot een groot succes leiden. Het geen wij intusschen van harte hopen, want het Roode Kruis Ziekenhuis zal er wel bij varen. DE HARDDRAVERIJ WORDT GEFILMD. De Donderdag a.s. te houden groote hard draverij om den grooten prijs van Kennemer- land zal door de N V. Polygoon te Haarlem worden gefilmd. Deze film zal vanaf a.s. Vrij dagavond in de bioscoop „De Pont" worden vertoond. TENNISTOURNAMENT „DUINWIJCK" Kon Zaterdag wegens de regen niet al te veel gespeeld worden, Zondag en Maandag is men flink opgeschoten. De eenige verrassing kwam in het heerenenkelspel B waar Tuse- nius van Nauta verloor. Heeren-enkelspel B: Geus sl. Suik 60, 62. Deegenaar si. Tim mer 61, 62, Geus sl. Decgenaar 75 86, N. Tervoort sl. Raman 6—0, 6—2, Berkhouwer sl. Witkamp Jr. 6—2, 6—0, A. Tervaart sl. Luttik 36, 63, 86, Nauta sl. Tusenius 6—2 9—7, N. Tervoort sl. Berkhouwer 6—2, 6—3. Heerendubbel BTervoortTervoort sl. Lut- tik-Leyen 6—3. 36, 7—5, Damesenkel B: Mej. Blankeberge sl. mej. v. Driel T—5, 6—1. Damesdubbel B: Dames Ron kei-Knipper sl. Voord-ewind-Sc.hipper 64, 6—3. Gemengd dubbelspel B: Mej. Kos-Nieuwen- weg sl. mevr. Zwager-P. Zwager 6—2, 6—4; mej. Kos-Nieuwenweg sl. mej. v. Driel-Ver- haag 6—1, 6—0; mevr. v. Ees-v. Ees sl. mevr. Snethlage-Witkamp 60, 75. Troostronde B: Timmer sl. Suik 62, 64, Raman sl. Witkamp Jr. 63, 61. Heerenenkelspel A: Gakenholz sl. Nieuwen- weg 9—7, 7—5, Sprengej s sl. Verhoef 6—3, 6—1 Deegenaar Jr. sl. de Waard 75, 36, 63 Deegenaar Jr. sl. Sprengers 75, 6—4; Erd- man sl. Gakenholz 60, 62. Damesenkelspel A: Mej. Spruyt sl. mej. Nie poort 6—0, 6—3, mej. Teer sl. mej. Zurlohe 6— 0 61; mej. Zurlohe sl. mevr. Blauw 6—1, 79, 6—3; mej. Pranger sl. mevr. Deegenaar 4—6 64, 6—4; mej. Doven sl. mevr. v. Ees 6—2, 8—6; mej. Hermeman sl. mej. Heymans 63 60. Gemengd dubbelspel A: mej. Heymans-de Waard sl. mej. Zurlohe-Gakenholz .6—3, 8—6; mej. Renses-Renses sl. mevr. Deegenaar-Pro- sée 6—4, 4—6, 6—1; mej. Pranger-Langendijk sl. mej. Heymans-de Waard 6—3, 63; mej. Spruyt-v. d. Ploeg sl. mej. Niepoort-v. d. Bliek 3—0, 6—3, 6—1. VERGADERING CHR. VROUWENBOND Op Donderdag 26 September zal in het Her vormd Vereenigingsgebouw aan de Oosterwijk straat een ledenvergadering van de Chr. Vrou wenbond afd. Beverwijk gehouden worden. DE BELANGRIJKE KORTE BAANDRAVERIJ. De tip: Speel „Quita". Nu de inschrijvingen voor de a.s. Donder dag te houden harddraverij gesloten zijn treedt eerst recht de groote belangstelling voor dezen dag in de wereld van de paarden sport aan den dag. Dat is volkomen begrijpe lijk, want niet alleen zullen snelle paarden, als Sister Patrick, Weidlooper, Quita, Betty Worthy, Francis May, Rolls Royd enz. aan den start verschijnen, maar bovendien komen ook eenige beroemde stayers van de lange baan hun geluk in Beverwijk beproeven. Daar van trekken, dan wel in eerste plaats de aan dacht The Gleaner, de Europeesche kampioen en Mac. Gregor.. Een „opzet" voor deze course zal wel moei lijk te maken zijn, -maar voor alles kan men er van overtuigd zijn, dat a.s. Donderdag om het geld zal worden gereden. Een merkwaar dig gevolg van de crisis en het daardoor ont stane geldgebrek ook onder de „bookies" is, dat er meer sport wordt geleverd. Wan neer men daarbij dan nog de baanbrekende daad voegt van het Beverwijksche harddrave rij bestuur, dat het durfde wagen een start achter linten voor te schrijven, dan ligt het voor de hand, dat de uitslag van deze course moeilijk te voorspellen is. Wij prefereeren „Our Dream", maar het lijkt ons niettemin zekerder een lot te koopen van de Bever wijksche paardenverloting, omdat men dan een even groote kans heeft, om „Quita" ter waarde van vijftienhonderd gulden te winnen. Wij willen maar zeggen, dat de course nog geheel „open" ligt. De loting van Donderdag morgen zal daarin meer licht kunnen brengen. Het starten achter linten werd door de eigenaren en pikeurs zeer verschillend beoor deeld. Het spreekwoord, dat een draverij dik wijls aan den start gewonnen wordt gold al tijd In het bijzonder voor het starten op de vlag. Elk paard heeft aan den start zijn eigenaardigheden en elke pikeur evenzeer. En dikwijls was het zoo, dat niet het paard, maar de pikeur de course won. Bij het star ten achter het lint en op commando van de gramofoonplaat zijn alle kansen aan den start gelijk. Een start op de vlag van b.v. twintig minuten is bij dit systeem uitgesloten. In de eerste plaats kan de draverij een veel vlotter verloop hebben en het publiek krijgt inderdaad ook sport te genieten, om dat bij dezen stand van zaken strijd geleverd moet worden. In het belang van de dravers- sport de korte baan is het dan ook te wen- schen, dat dit experiment volkomen slaagt. Maar wat er ook zoo al tegep de nieuwe startmethode werd aangevoerd, het feit, dat niet minder dan 36 dravers werden inge schreven bewijst al voldoende, dat het verzet uit sommige kringen niet al te serieus be hoefde te worden genomen. Wij kunnen nog mededeelen, dat het be stuur alle mogelijke maatregelen heeft ge nomen, om deze draverij zoo goed mogelijk te doen slagen. Op alle eventualiteiten is ge rekend, ook ten aanzien van de in de pauze te houden wielerwedstrijden. De Transport colonne van het Roode Kruis zal op cle baan aanwezig zijn, teneinde zoo noodig on middellijk hulp te kunnen verleenen: De hoofdpost wordt in het politiebureau geves tigd. SLUITINGSUUR DER CAFé'S OP WOENSDAG. De burgemeester heeft het sluitingsuur dei- cafés voor Woensdag, op welken dag Konin ginnedag zal worden gevierd, bepaald op 12 uur voor die zaken, die anders om elf uur ge sloten moesten zijn en op 1 uur, die anders om 12 uur moesten sluiten. Tot een half uur voor sluitingstijd mag er muziek gemaakt en ge danst worden. DE VOETBALWEDSTRIJD OP KONINGINNEDAG. Het bestuur van de vereeniging „Koningin nedag" verzoekt ons mee te deelen, dat de spelers van de Utrechtsch-e tweede klasser Ve- lox, Woensdagmiddag te 5.15 uur door bestuur en spelers van „Beverwijk" bij Scheybeeck zullen worden ontvangen. Daarna wordt met muziek van de Beverwijksche muziekkapel een wandeling naar het gemeentelijk Sportpark gemaakt, waar tot besluit der feestelijkheden de voetbalwedstrijd Beverwijk—'Velox wordt gespeeld. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN DINSDAG 3 SEPTEMBER Tarbot per K.G. f 0,66f 0,50 Griet per 50 K.G. f 18—f 8.50 Tongen per K.G. f 0,95f 0,74 Zetschol per 50 K.G. f 17—f 12,50 Kleine schol per 50 K.G. f 13,50f 3,10 Schar per 50 K.G. f6,50—f3.30 Vleet per stuk f 0,80 Kleine poon per 50 K.G. f 6.50 Groote scheivisch per 50 K.G. f 17f 16 Middelschelvisoh per 50 K.G. f 15f 15,50 KI. middelschelvisch p. 50 K.G. f 15,50f 13 Kleine scheivisch per 50 K.G. f 11.50f 6 Kabeljauw per 125 K.G. f 44-f 22 Groote gullen per 50 K.G. f 11f7,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 5.50f 3,20 Wijting per 50 K.G. f 4,70—f 2,20 Makreel per 50 K.G. f 8,50f 4,90 Leng per stuk f 0,80—f 0,68 Versche haring per .kist f 4,70 Groote hake per 125 K.G. f 92 Middelhake per 125 K.G. f 88 Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 42f 38 Kleine hake per 50 K.G. f 22 RIJWIELDIEFSTAL Door een bewoner van IJmuiden is aan gifte gedaan van zijn rijwiel, dat was geplaatst voor de Rijksvischhal. GEROOKTE AAL GESTOLEN. Door O. uit Monnikendam is aangifte gedaan van diefstal van een mand met gerookte aal uit een auto, geplaatst nabij de Wilhehnina- kade. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Odin IJM 168 vangst 30 manden scheivisch, 70 manden braadschelvisch, 60 manden gul, 50 manden platvisch, 65 manden groote makreel, 25 manden kleine makreel, 25 manden wijting, totaal 325 manden, benevens 600 ijskabel- jauwen en 100 stijve kabeljauwen. Gloria IJM 37, 400 manden diversen, bene vens 100 stijve kabeljauwen. Gerberdina Johanna IJM 38, 1200 manden haring, 50 manden varia. BESOMMINGEN Trawlers: manden Clazina Luther IJM 59 471 f 2880 Liesbeth Betty IJM 183 360 f 2590 Oentocng IJM 131 80 f 740 Kotter: E 238 f880. Loggers: KW 89 f370; KW 101 f550: KW 18 f250: KW 178 f490; KW 177 f380; KW 46 320; KW 45 f370: KW 135 f340; KW 44 f380 KW 153 f 290; KW 39 f580; KW 41 f540; KW 49 f 560; KW 134 f370; KW 24 f340. AANGEKOMEN. September: Rhei-n s.s. Hamburg Theano s.s. Fowey British Pluck m.s. Swansea Ransdorp m.s. Nordenham Sarmatia s.s. Wyborg Dagny s.s. Kristinehaimn Presto s.s. Swansea VERTROKKEN. September Kiew s.b. Noordzee Weer onder Deensche vlag. De Deensche motorkotter P. Breinholt, welke het vorig jaar naar België verkocht werd en onder de vlag van dat land in de aart werd gebracht met het nummer A. 1, is weer door een Deensche reederij aangekocht en komt opnieuw vanuit Esbjerg aan de vis scherij deelnemen. Groote diepgang. Het van Abadan aangekomen Britsche tank motorschip British Renown passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,4 meter. Hout voor Velsen. Het Finsche stoomschip Saramatia is hier van Wyborg aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. Op proeftocht. De te Amsterdam gebouwde Russische sleep boot Kiew heeft gisteren in de Noordzee een technischen proeftocht gehouden. In aanvaring. Het hier van Londen aangekomen Neder- landsche motorschip Express is op de Theems in aanvaring geweest met het voor anker lig gende motorschip Yenob, dat beschadigd j werd. De Express bleef onbeschadigd en konl de reis naar Zwolle voortzetten. 1 VisscKerijnieuws In een notedop. Gepraaid. Hr. Ms. „Vulcanus" praaide op 31 Augustus tusschen 52.52 en 55.26 N. en 0.45 en 1.1 W. den motorlogger Cornells de Boer Jr. IJM. 268 met 170 kantjes. Weinig loggers binnen. Opvallend weinig loggers waren er gisteren aan den afslag. Naar wij vernemen houdt dit verband met het feit, dat er Woensdag feest in Katwijk wordt ge vierd, zoodat vele loggers heden binnen waren. Als het moet kan het- dus wel. Veel makreel. Nog steeds wordt er door de Noordbooten veel makreel gevangen. Het is verheugend voor de trawlers, dat de prijzen goed blijven, n.l. van 5—6 gld. per kist. Door dat nu veel trawlers op haring en makreel uitzien is er schaarschte aan scheivisch ont staan. Mooie besomming. De Deensche kotter E 436 was met 140 kisten de eerste in de nieuwe con tingent-periode. Met een besomming van f 900 was het niet alleen de eerste, maar misschien cok wel de beste. SANTPOORT DE KLEUTERSCHOOL TE SANTPOORT. Het bestuur der afd. Volksonderwijs te Sant poort heeft besloten aan de Kleuterschool een tweede klas te openen, gezien de overgroote belangstelling van de zijde der ouders. Finan- ci-eele moeilijkheden blijven bestaan. Slechts door aller medewerking zal de twee-klassige school in stand kunnen blijven. In verband met dezen onzekeren toestand wordt de nieuw te benoemen onderwijzeres slechts tijdelijk be noemd. Meisjes uit Santpoort en onmiddellijke omgeving, in het bezit van Akte A kunnen ten spoedigste, doch vóór 7 September e. k. aan het secretariaat van Volksonderwijs (Frans Netscherlaan 21) haar sollicitatie enz inzenden. DINSDAG 3 S E P T, 1935 meldt: Hoogste barometerstand 764.7 m.M La Coruna. Laagste barometerstand 746.3 m.M Lerwick. en voorspelt: Zwaken tot matigen Zuidelijken tot Weste. lijken wind. Weinig of geen regen, iets war* mer overdag. Barometer Hedenmorgen 9 uur 758 m.M Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 64 F. Laagste heden nacht 60 f! Hoogste heden 62 f! OPGAAF MAGAZIJN T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83, IJmuiden. Telef. 5459 HOOG WATER TE IJMUIDEN. Woensdag v.m. 6.20 uur: n.m. 6.41 uur. Donderdag v.m. 7.01 uur; n.m. 7.23 uur! Vrijdag v.m. 7.50 uur; n.m. 8.19 uur! Temperatuur lucht Temperatuur water 68 F 65 F. HEEMSKERK RAADSVERGADERING. De Wethouders herkozen. In de hedenmorgen gehouden vergadering van den gemeenteraad zijn de heern J. Hen- neman en J. v. Duivenvoorden tot wethouders benoemd. Beide heeren waren aftredend. De gemeenterekening over 1934 werd aan geboden. Zij vertoonde de volgende cijfers ge wone dienst ontvangsten f259.647,82, uitgaven f 265.127.96, nadeelig slot f5480,14. Met het z.g. uitgestooten bedrag bedroeg het nadeelig slot in zijn geheel f33.042,42. De kapitaaldienst sloot in ontvangsten en uitgaven met een be drag van f 51.638,50. De raad besloot op voorstel van B. en W. niet in beroep te gaan bij de Kroon tegen de beslissing van Ged. Staten, waarbij het raads besluit tot vaststelling van art. 26 der bouw verordening, regelende de afstanden tusschen nieuw te bouwen woningen buiten de kom der gemeente niet werd goedgekeurd. Vischhandelaren over de distributie. De ,,Ned. Bond van kleinhandelaren in het Visch- en Haringbedrijf", heeft Maandag on der voorzitterschap van den heer K. Lammers zijn eerste algemeene vergadering gehouden. De voorzitter wees in zijn openingswoord op de groote moeilijkheden, waarmede de kleine vischhandel heeft te kampen. Een lichtpunt in deze tijden is echter de Ned. Visscherij- centrale, evenals het departement voor Landbouw en Visscherij. Spr. zeide twee wen- schen te hebben bevordering van den buiten- landschen aanvoer zoolang de nationale aan voer niet aan de vraag kan voldoen en ver vallen van de heffing op bakolie. Thans im mers moeten de vischhandelaren door onge- regelden aanvoer dikwijls gebruik maken van Maatschappelijk Hulpbetoon, terwijl door dure bakolie het gebruik van visch wordt ge stimuleerd. De jaarverslagen werden onveranderd goedgekeurd, waarna de secretaris, de heer L. Presser, heeft gesproken over de taak van den bond in het Nederlandsch distributiesysteem. Het begin van alle moeilijkheden, welke wij thans meemaken zijn veroorzaakt door het sluiten van de grenzen van de landen, welke onze grootste afnemers waren. Het visscherij- bedrijf is thans op den binnenlandschen handel aangewezen en de binnenlandsche handel is hierop niet -ingesteld. Er is geen ge regelde aanvoer, nu eens te veel dan weer te weinig, waardoor de prijzen gedrukt werden. Ter'bestudeering van den toestand heeft de reegeering de commissie-Weiter gesticht, die kon voortbouwen op het werk, -verricht door de commissie-Rijkers. De commissie-Weiter kwam tot de volgende uitspraak „Noodzake lijk is dat de groote groepen (reeders, gros siers en handelaren) ieder voor zich goed georganiseerd worden, en wel op zoodanige wijze, dat zij het verband vormen, dat hen In staat stelt als zelfstandig onderdeel van het „eheel deel te nemen aan de maatregelen, die het bedrijf tot ontwikkeling moeten bren gen. Aan iedere groep zou dan, binnen de grenzen van een algemeenen opzet, uit den aard der zaak moeten worden overgelaten de speciale verzorging van het gedeelte, waarbij zij betrokken is." „Ziedaar dus onze taak", aldus de heer Presser. Als uitvloeisel van deze taak kan de oprichting van de Ned. Visscherij-centrale wc-rden beschouwd. Spr. heeft vertrouwen in het beleid van de regeering en in het bijzonder in minister Deckers. De rede van minister Deckers op de tentoonstelling der „Remavi" in Den Helder heeft diepen indruk op spr. gemaakt. Na deze rede sprak de heer S. de Hoo, secretaris der Nederlandsche Visscherij cen trale. De heer Presser heeft gesproken over den handel, spr. wensehte met opzet het woord visch-industrie te gebruiken. Immers distri- butie-opparaat en afzet zijn onverbrekelijk erbonden. De export van visch is sinds 1929 terugge- loopen met 55 a 60 pet. gerekend naar de hoeveelheid, en met 70 pet. naar den prijs. De afzet naar Duitschland is sinds 1931 met 65 j pet. verminderd, gerekend naar de hoeveel heid en met 80 pet., gerekend naar de waarde. De heer De Hoo meende dat het binnen lands ch afzetgebied grooter moet worden. Spr. geloofde dat eerst verbetering moest I komen in het productieapparaat. DE OPVOLGER VAN MR. GUéPIN L\ DE PROV. STATEN. MR. A. J. ENSCHEDé. Op de lijst van de Liberale Staatspartij De Vrijheidsbond staat als opvolger van Mr. Guépin in de Prov. Staten Mr. A. J. Enschedé, te Aerdenhout, lid van den gemeenteraad van Bloemendaal. Mi'. Enschedé, die zeer waarschijnlijk zijn benoeming tot lid der Prov. Staten van Noord-Holland zal aanvaarden, werd 27 November 1889 te Haarlem geboren. Hij be zocht het gymnasium te Haarlem en studeer de daarna in de rechten te Leiden, waar hij hl 1916 promoveerde. Te voren was hij reeds werkzaam bij de Graf. inrichting N.V. Joh. Enschedé en Zonen alhier. Later werd de heer Enschedé benoemd tot directeur der Machinefabriek „Mahez" te Amsterdam, welke functie hij nog vervult. Sedert 18 Mei 1S33 heeft hij zitting in de Bloemendaalschen Raad. Mr. Enschedé is voorzitter van de afd. Haarlem van „Pro Juventuti", bestuurslid van de Vereen. „Haar lem" en bestuurslid van de Waalsche Kerk. Fatale gevolgen van dynarnietontploffing. Minstens 23 dooden. Het A. N. P. meldt uit Mexico-City, 2 Sep tember: Een noodlottige ontploffing heeft plaats gehad in een opslagplaats van dyna miet te Villa de la Paz in den staat San Luis Potosi. Na de ontploffing, die door kortslui ting veroorzaakt werd, ontstond brand. Een handelsgebouw werd vrijwel geheel verwoest, evenals een aantal magazijnen en woningen in de omgeving. Minstens drie-en-twintig personen zijn om het leven gekomen. REÜNIE RIJKSTELEFONISTEN. Te Apeldoorn werd de druk bezochte jaar lij ksche Reünie van i'ijkstelefonisten gehou den, uitgeschreven door den Centralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Tele foonpersoneel (C.B.P.T.T.). In zijn openingsrede gaf de voorzitter, heer H. van Giessel, Algemeen-Secretaris-C.B.P.T.T. te 's-Gravenhage. een overzicht van hetgeen de vakorganisatie in het afgeloopen jaar in het belang van het telefonisten-corps had ver richt. Hij wees er o.m. op, dat de voortschrij dende automatiseering van het telefoon bedrijf veel telefonisten overbodig maakt, doch dat onvrijwillige afvloeiing van dit personeel kon worden voorkomen, door tewerkstelling elders in het bedrijf. Ds. JAC. ANDREE Benoemd tot geestelijk verzorger van de stichting Vogelenzang. Naar we vernemen heeft het centraal be stuur van de Ver. tot Ohr. verzorging van krankzinnigen in Nederland, in zijn gisteren gehouden vergadering benoemd tot geestelijk verzorger van de stichting Vogelenzang te V0- jelenzang, met ingang van 1 Nov. a.s. Ds. Jac. Andree, predikant bij de Geref. Kerk van Poortugaal (Z.H.). Ds. Jacobus Andree werd 25 Sept. 1905 te Spijk (Gron.) geboren en is de jongste zoon van wijlen Ds. A. Andree. em. predikant van de Geref. kerk van Krabbendijke, die het vo rig jaar te Groningen overleed. De nieuwe .geestelijke verzorger ontving zijn opleiding aan de Theol. School te Kampen, hij had ook zitting in den senaat van het studentencorps F. Q. I. In 1921 werd hij candidaat en uit de door de kerken van Vrijhoeve-Capelle en Poortugaal op hem uitgebracht beroepen nam hij dat naar Poortugaal aan, aan welke kerk hij zich 28 Juli van laatstgenoemd jaar verbond. Ds. And ree zal aan de classis Schiedam eer vol emaritaat aanvragen.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6