DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN Schip Aldan Amst eiland. Alkmaar Amstelkerk Ariadne Bloemfontein Bennekom Barneveld Benwell Tower Boskoop British Enseign Boekelo Baarn Cordillera Ceres (Ned.) Daphne (Gr.) Eurvmedon Eleni Europe Eurybates Elton Euterpe Archangel, Buenos Aires Chili West Afrika Danzig Z. Afrika Chili Chili La Plata Chili Abadan Archangel Chili West Indië Bourgas Villa Constitucon Batavia. Rosario Pt. Arthur. Batavia Leningrad Bordeaux verm, aankomst 4 Sept. 21 Sept. Freiburg Ned.-Indië. Fiat Londen Gaza Diamante Curacao Halle Macassar Heidelberg Ned. Indië Hamm Ned.-Indië. Helenus Batavia Hermes (Ned.) Hamburg Hazelside Bahia Blanca Irene (Ned.) Spanje Joh. de Witt Batavia Kerkplein Buenos Aires Kurmark Ned. Indië Luneburg Ned. Indië Leersum Archangel Meerkerk Japan Montferland Beunos Aires Magdalena Archangel Myrmidon Hamburg Montan Leningrad Neerlandia Londen Oranje Nassau West Indië Patricia Mexico Polyphemus Batavia Batavia. Phrygia West Indië Perseus (Ned.) Stettin Pres. Francqui Batoum Poelau Roebiah Batavia Poelau Bras Hamburg Randfontein Z. Afrika Reggestroom W Afrika Rhea (Ned.) Midd. Zee Randwijk Archangel Serooskerk Japan Salabangka Batavia Stella (Ned.) a1exandrië Springfontein Beira Salland Hamburg Swiaga Ust Luga Sliedrecht Constantza Tajandoen Batavia Tawali Batavia Trompenberg Archangel Tromp Londen Trajanus Valencia Tabinta Ned. Indië Ulysses (Ned.) Bourgas Venezuela West Indië Waterland Buenos Aires 7 Sept. 12 Sept. 6 Sept. 12 Sept. 6 Sept. 6 Sept. 11 Oct. 6 Oct. heden 29 Sept, 15 Sept. 13 Sept. 6 Sept. 12 Oct. 6 Oct. heden 8 Sept. 25 Sept. 9 Oct. 16 Oct. 24 Sept. 10 Sept. 8 Sept. 7 Sept. 6 Sept. heden 11 Sept. 2 Sept. 14 Sept. 29 Sept. 26 Sept. 14 Sept. 27 Sept. 8 Sent. 5 Pent, 16 Sept. 9 Sent, lieden Laatste bericht 24 Aug. vertrokken. 31 Aug. van Rio de Janeiro. 31 Aug. te Valparaiso. 2 Sept. van Lagos. 3 Sept. te Kopenhagen. 31 Aug. 30 Aug. 3 Sept. 19 Aug. 1 Sept. 1 Sept. 2 Sept. 2 Sept. van Mombassa. te Hamburg, van Liverpool, van Necochea. van Chancay. van Gibraltar, vertrokken, van Callao. 30 Sept 5 Oct. 4 Sept. van Santander. 1 Sept. van Izmir. in lading. 5 Sept. van Londen 29 Aug. van Teneriffe. 24 Aug. vertrokken. in lading, in lading, in lading. 2 Sept. van Singapore. 2 Sept. uitgeklaard. 27 Aug. van La Plata. 30 Aug. vertrokken. 2 Sept. te Barcelona. 3 Sept. van Gibraltar. 1 Sept. van Padang. 2 Sept. vertrokken. 4 Sept. vertrokken. 18 Aug. vertrokken. 2 Sept. van Setubal. 4 Sept. van Colombo. vertrekt 6 September. 31 Aug. te Tjilatjap. 29 Aug. van Bombay. 2 Sept. vertrokken. 1 Sept, van Colombo. 1 Sept. van Las Palmas. in lading. in lading. 31 Aug. vertrokken. 31 Aug. uitgeklaard. 26 Aug van Paramaribo. 31 Aug. te Antwerpen. 2 Sept van Port Said. 2 Sept. van Singapore. 31 Aug. v. Penang. 21 Aug. vertrokken. 3 Sept. van Cristobal, in lading. 31 Aug. van Stamboul. in lading, in lading. 17 Aug. van Kaapstad. 3 Sept. van Madeira. 30 Aug. te Bari. in lading. 1 Sept. van Kobé. 25 Aug. vertrokken. 24 Aug. van Kymassi. 3 Sept. vertrokken. vertrekt 7 Sept. 30 Aug. vertrokken. 1 Sept. van Stamboul. 28 Aug. van Colombo. 25 Aug. van Belawan. 31 Aug. vertrokken. 2 Sept. uitgeklaard. 3 Sept. vertrokken. 4 Sept. van Macassar. 3 Sept. te Stamboul. 3 Sept, van Barbados, in lading. IJMUIDEN Nieuwe dirigent van „Voor waarts". De heer Philip S. Vlessing benoemd. PHILIP S. VLESSING. Bij de Arbeiders Muziek Vereeniging va ceerde sinds enkele weken de functie van di rigent, daar de heer D. Horst, die het corps gedurende enkele jaren geleid heeft, eervol ontslag verkregen heeft. Uit de vele sollicitanten naar het directeur schap heeft een 3-tal musici proef-gedirigeerd Het zijn de heeren Weissenhorn en Molenijzer uit Amsterdam en Ph. S. Vlessing IJmuiden. Uit hen is thans door de_vereeniging met groote meerderheid de heer Philip S. Vlessing tqt directeur gekozen. Met deze benoeming heeft Voorwaarts on getwijfeld een goeds keuze gedaan. Want de nieuwe dirigent heeft in den korten tijd, welke hij hier werkzaam is, reeds bewezen zijn taak als zoodanig uiterst consciëntieus op te vat ten. En doordat het leiderschap der vereeni- gingen. waarvan hij directeur is, zijn volledige toewijding heeft, heeft hij reeds belangrijke artistieke resultaten weten te boeken. Philip S. Vlessing werd in 1996 te IJmuiden geboren. Hij ontving reeds op jeugdigen leef tijd het allereerste piano-onderricht van zijn vader, wijlen Sam Vlessing en studeerde, na de violoncello als hoofdinstrument gekozen te hebben, bij de cellisten Jaap Falk, Felix Kwast en Marix Loevensohn. Oo 17-jarigen leeftijd ging de peugdige mu sicus naar het Vlaamsch Conservatorium te Antwerpen en deed zijn eindexamen cum laude op 21 jaar. Hij werd door den bekenden diri gent der Italiaansche Opera, Ferrari, geen- gageerd als solo-cellist. Vlessing studeerde bij M. C. v. d. Roovaart muziekgeschiedenis en bij Dr. Jolian Wage naar fuga en contrapunt, hij behaalde in 1930 met zijn Suite voor Harmonie een bij zonder succes; uit meer dan 80 Nederland- sche werken van musici van naam werd zijn werk de bekroning waardig geacht. Hij is thans directeur van de Harmonie- vereeniging Concordia, de Orkest Vereeniging Kunstkring, de IJmuider Operette Vereeni ging en het amafceur-jazz orkest The blue rhythm Breakers. BESOMMINGEN Trawlers: Cornelis IJM. 15, 475 m. f 2450. Bergen IJM. 16 475 m. f 2710, Uiver IJM. 384, 260 m. f 1520. En avant IJM. 8, 335 m. f 2000 De Hoop IJM. 46. 160 m. f 1420. Eveline IJM. 115, 325 m. f 2340. Eendracht IJM. 117, 700 m. f 2540. Flamingo IJM. 42. 85 m. f 1010. Kotter E 369 f 770. Logger: KW 67 f 480. OPENLUCHT-BIJEENKOMST. Door de afdeeling IJmuiden van den Ned. Prot. Bond en de afdeelingen Santpoort en IJmuiden-Oost van Vrijzinnig Hervormden wordt op 15 September a.s. op het landgoed van den heer De Vries, nabij de halte Zeeweg een openluchtbijeenkomst belegd. Als sprekers zullen optreden Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh van Eijsinga met het onderwerp .Hooger dan de kerk", Dr. Faber met het onderwerp „Heb ben wij nog een kerk noodig", Ds. Westmijse met „In werke kerk wordt de waarheid ge vonden?" en de heer A. J .van Leusen met ,Wij gelooven in de toekomst". Een tweetal dameskoren onder leiding van mevr. Duverge zal zijn medewerking verlee- nen. Groote diepgang. Het Deensche tank-motorschip Caroline- Maersk passeerde het Noordzeekanaal, komen de van Curacao, met een diepgang van 8,7 M. Opgelegde schepen. Te Rotterdam waren op 1 dezer nog maar zeven schepen opgelegd, van welke vier onder buitenlandsche vlag. PERSONALIA. Het politiediploma is behaald door onze plaatsgenoten de heeren B. W. Bontmantel en H. J. E. van den Bos. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoornende voor de Vrijdagmarkt: Gorredijk IJm. 490. Vangst: 235 kantjes steurharing. Utrecht IJm. 73. Vangst: 900 manden ha ring benevens 52 kantjes stourharing. ARBEIDERSMUZÏEKVEREENIGING VOORWAARTS. In de Woensdagavond gehouden vergade ring is het bestuur der Arbeidersmuziekver- eeniging Voorwaarts alsvolgt samengesteld: de heeren B. v. d. Nulft vorzitter, S. Korver secretaris. W. Braak penning-meester, T. van Burgel 2e penningmeester en B. Groeneveld muziek-commissaris. FLORALIA-TENTOONSTELLING. Op Zaterdag 21 September a.s. zal de tentoonstelling plaats vinden der aan de leerlingen van school G uitgereikte potplan ten. De oudercommissie zal probeeren voor deze gelegenheid de beschikking te krijgen over gebouw „Concordia". MARKTPRIJZEN VAN DONDERDAG 5 SEPTEMBER. Tarbot per K.G. f 0.580.50. Griet per 50 K.G. f 199. Tongen per K.G. f 1,080.80. Zetschol per 50' K.G. f 22,50—19. Kleine schol per 50 K.G. f 17,507. Bot per 50 K.G. f 11.58—8.50. Schar per 50 K.G. f 5—3.70. Vleet per stuk f 3,501,35. Groote schelvisch per 50 K.G. f 2319. Middelsclielvisch per 50 K.G. f 2119. Kleine middelsclielvisch per 50 K.G. f 20— f 14,50. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 12,506.10. Kabeljauw per 125 K.G. f 6021. Groote gullen per 50 K.G. f 116. Kleine gullen per 50 K.G. f 7,502,60. Wijting per 50 K.G. f 3,602,50. Makreel per 50 K.G. f 7,503.1-0. Leng per stuk f 1,10. Versehe haring per kist f 5.103.75. Kleinmiddelhake per 50 K.G. f 37. OUD-KATHOLIEKE DAMESKRANS. De Oud-Katholieke dameskrans bracht een bezoek aan de fabrieken der firma Albert Heijn te Zaandam. Onder deskundige leiding waren de dafes rondgeleid en daar alles op volle capaciteit werkte, als de beschuitfabriek de koffiebranderij enz. kreeg men veel inte ressants te zien. De dames werden namens de directie ver- verschingen aangeboden. Hierna trokken per touringcar naar Amsterdam, waar een bioscoop werd bezocht die de begrafenis van koningin Astrid op het witte doek bracht. VRACHTAUTO CONTRA BAKFIETS. Gistermorgen had op het kruispunt Sluis- plein—Amstelstraat een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een bakfiets van een melkbier. De bestuurder van de bakfiets die onder de auto terecht kwam, kreeg eenige ontvellingen aan het hoofd en een kleuzing aan den elleboog. Dr. v. Haselen verleende hulp. De bakfiets werd ernstig beschadigd, terwijl de melk en de pap over de straat vloeide. VELSEN Een Fin bezichtigt Kennemer land. Maar de gidsen waren onbetrouwbaar. Een der opvarenden van het Finsche stoom schip „Saramatia" liggende in lossing aan de papierfabriek, wilde wel iets meer van deze omgeving zien. In een der café's maakte hij zulks kenbaar en twee bezoekers verklaarden zich bereid den Fin ons mooi Kennemerland eens te laten bekijken. Er werd een auto gehuurd en het eerste doel was Haarlem, waar de zeeman bij een der banken Finsch geld ging wisselen. Toen men weder te Velsen-Noord arriveerde werd met den chauffeur afgerekend. Daarna be zocht men nog eenig-e café's waarna de gid sen zich plotseling- uit de voeten maakten, Het tweetal holde weg in de richting van den Koningsweg, achtervolgd door eenige burgers. De zeeman waarschuwde de politie die de beide gidsen trof in een schuur nabij de Ban- jaertstraat. Beiden werden overgebracht naar het politiebureau doch voor den ingang raakte de Fin aan het vechten met een van hen, S. geheeten. Er vielen rake klappen, zoodat, om de vechtenden te scheiden, de agent gebruik moest maken van den gummistok. Na verbon den te zijn bleek de Fin een bedrag aan geld kwijt te zijn. Hij beschuldigde S. en den ande ren gid W. van diefstal. De politie heeft de zaak in onderzoek. BEVESTIGING EN INTREDE. Mr. H. H. Gaaikema, prop. bij de Doopsgez. Broederschap, is voornemens Zondag 20 Oct. a.s. zijn intrede te doen bij de Doopsgez. Gem. te Dantumawoud, na vooraf te zijn bevestigd door Ds. J. D. van Calcar te Beverwijk. HEEMSKERK. RIN GRIJDERIJ. In den voormiddag werd aan de G. van As- sendelfstraat een r in gr ij der ij gehouden door dames en heeren. Het weer was in het begin nog al schappelijk, doch na den middag viel de regen bij stroomen neer. Vijftien paren namen aan deze ringrijderij deel. Eerste prijs de heer P. de Wit en mej. C. de Wit, 2e prijs de heer D. Bakker en mej. H. v. d. Outenaar, 3e prijs de heer H. van Hooff en mej. C. van de Park, 4e prijs de heer Tr. Wen tink en mej. C. van Pelt. „FEESTVIEREN". Een persoon uit Castricuan heeft tijdens het feest alhier in een leegstaand huis een ruit ingeslagen met het gevolg dat zijn slag ader werd doorgesneden. Hij is direct naar dr. Yprna gebracht, die de Vond behandeld heeft. Hij loopt ook nog de kans dat proces-ver baal tegen hem wordt opgemaakt. SANTPOORT. PERSONALIA. Tot onderwijzeres aan de nieuwe R.K. School is o.m. benoemd onze plaatsgenoote mej. Mulders. R. C. BREDERODE. Het programma van de seriewedstrijden loopt ten einde. Reeds is de tweede afdeeling geheel uitgespeeld met het volgende resultaat le prijs: Spaarnevogels; 2e prijs: Stormvogels 3e prijs Stormvogels 3. Het programma luidt verder: Zaterdag 7 September 6.39 uur S.I.Z.O.—V.S.V. 3. Zondag 8 September 2 uur: Brederode Kinheim 4 en 4 uur: finale 4e afd.: V.S.V. 4 Kinheim -5. meldt: Hoogste barometerstand 767.9 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 746.5 m.M. te Skudesnaes. en voorspelt: Meest matigen wind uit Westelijke rich tingen. Gedeeltelijk bewolkt. Aanvankelijk weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 755m.M. Neiging: Stilstand. BEVERWIJK DE LOTING VOOR DE HARDDRAVERIJ. De loting voor de hedenmiddag te houden harddraverij heeft het volgend resultaat ge had: 1. Odessa 315 M. 2. Maria P. 310 M. 3. Sally Harveshter 325 M. 4. Sister Patrick H. 320 M. 5. Eachylos 315 M. 6. Our Uhlan B. 315 M. J. Nordeck 315 M. 8. Harvest Lee 320 M. 9. Glossy Gilk 315 M. 10. Arnim 315 M. 11. Uniform 320 M. 12. Miss Evenharda 310 M. 13. Fanfare 325 M. 14. Mixerin 315 M. 15. Qualiteit 315 M. 16. Johanna M. 320 M. 17. Senator Breeuwen 320 M. 18. Mac Gragor 315 M. 19. Quita 325 M. 20. Anna Bradford's Guy 320 M. 21. Hedwig 315 M. 22. Weidlooper 310 M. 23. Rentner 320 M., 24. Betty Worthy 320 M. MARKTBERICHT VAN 4 SEPT 1935. Spinazie per kist f 0.450.85. Postelein per kist f 0.220.30. Andijvie per kist f 0.200.48. Wortelen per bos f 0.020.05. Komkommers per 100 f 23. Augurken per slof f 0.100.37. Aardappelen, klei per K.G. f 0.020.03y2. Idem zand per K.G. f 0.04. Doppers per K.G. f 0.320.37. Capucijners per K.G. f 0.200.28. Tuinboonen per K.G. f 0.09. Snijboonen per K.G. f 0.05—0.10. Heerenboonen per K.G. f 0.040.09. Trosboonen per K.G. f 0.050.10. Roode kool per 100 f 0.040.08. Bloemkool per 100 f 510. Uien per K.G. f 0.03. Sla per kist f 0.32—0.50. Rabarber per 100 bos f 4. Pieterselie per kist f 0.15. Selcferie per kist f 0.12. Appelen per K.G. f 0.050.12. Peren per K.G. f f 0.100.18. Druiven per K.G. f 0.200.32. Het overlijden van den Bisschop. Mgr. H. J. M. Taskin vicatis capitularis. Woensdagmorgen te half 11 vergadeioe het Kapittel van het Bisdom Haarlem in de Ma ria Stichting, voor de verkiezing van een vi- carius capitularis (tijdelijk plaatsvervanger van den overleden Bis-schop). Gekozen werd Mgr. H. J. M. Taskin, presi dent van het Theologicum (Groot-Seminarie) te Warmond. Het overlijden van Mgr. Aengenent. Bewijzen van deelneming. Nog steeds komen tal van bewijzen van deel- nembing in, o.m. condoleance-telegrammen van mr. Steenbsrghe, oud-minister van Eco nomische Zaken; mr. dr. Deckers, minister van Landbouw en Visscherij; verschillende gezan ten; het Hoofdbestuur der Hanze in het bis dom Haarlem. Druk werd Woensdag op de registers ge- teekend. Mgr. J. II. G. Jansen, aartsbisschop van Utrecht heeft het Hoogwaardig Kapittel van het bisdom Haarlem het volgende telegram ontvangen „Met groote droefheid ontvingen wij het bericht van het overlijden van den allerver- dienstelijksten bisschop. En onze gebeden voegende bij de uwe bidden Wij God, dat Hij hem opneme in Zijne eeuwig woontenten en troost geve aan het verweesde bisdom. Aartsbisschop JANSEN. St. Antonius Gasthuis. De overledene naar de Kathedraal. Zooals gemeld, zal Vrijdagavond het stoffe lijk overschot van Mgr. Aengenent van het Bisschoppelijk Paleis naar de Kathedraal St. Bavo worden overgebracht. De stoet zal daarbij dezen weg volgen: Nieuwe Gracht, Kinderhuisvest, Wilhelmina- straat, Wilsonsplein, Leidschevaart. De plechtigheden in de Kathedraal. Het stoffelijk overschot van Mgr. J. D. J. Aengenent zal in de Kathedrale Kerk vrijdag middag te 5.30 uur worden ontvangen door Iden Kapittel-Vicaris, Mgr. H. J. M. Taskin, hierbij geassisteerd door de kapelaans der St. Bavo. In de Metten op yrij dagavond te 7.3Q uur DONDERDAGS SEPT. 1935 zal de Kapittel-Vicaris Mgr. H. J. m. Taskin als Agens fungeeren met assistentie van nas toorf J. P. Reijnenberg en kapelaan H a R«Tn* driks. en~ Bij de Lauden en Plechtige Uitvaart zal ak agens fungeeren Mgr. P. Hopmans van Breda- als presbyter assistent Mgr. M. Möllmann Vicaris-Generaal van het Bisdom. Troondia kens Mgr. dr. G. C. van Noort, Deken van Am sterdam, en M. Wijtenburg, Kanunniken van het Kathedr. Kapittel. Diaken J. Dankelrnan eere-Kanunnik en Deken van H. Sondaal eer» kanunnik en Deken van Haarlem. De begrafenisplechtigheid zal worden ver richt door Mgr. Th. Pichot, Vic.Generaal van het Bisdom, met assistentie van de zeereerw heeren H. W. Agterof en F. Bank, secretaris, sen van het Bisdom. Naar de Msb. verneemt zal de heer H, Heii. meijer van Heemstede uit Amsterdam, Kal merheer van Z. H. den Paus, de begrafenis bijwonen. De lijkrede De lijkrede zal worden gehouden door den' Kapittel-Vicaris Mgr. H, J. M. Taskin. Verkeersregeling tijdens de teraardebestelling. De Commissaris van Politie deelt mede, dat op Zaterdag 7 September a.s. de navolgende maatregelen zullen worden getroffen: Van 9 uur v.m. af tot omstreeks V/2 uur n.m. zal het gedeelte Leidschevaart van de Westergracht af tot en met het Emmaplein alsmede het Emmaplein zelf, alleen toeganke lijk zijn voor het publiek, dat voorzien is van kaarten voor den dienst in de Kathedraal Voor het rijdend verkeer geldt de bepaling dat alleen naar de kerk mag worden gereden' uit de richting Leidschebrug, dus niet van de richting Emmabrug af. Gedurende den tocht naar Overveen, welke ongeveer plaats zal vinden tusschen 1 en 2 uur n.m. en waarbij langs de hieronder ver melde wegen zal worden gereden, mogen op die wegen geen voertuigen in stilstand zijn terwijl noch tegemoetkomend verkeer, noch inhalend verkeer wordt toegelaten. Voertui gen, die onderweg zijn, moeten zoodra de kop van den stoet zichtbaar is, zijwegen inslaan De route is: Leidschevaart, Leidschebrug, Wil sonsplein, Wilheiminastraat, Zijlvest, Zijibru» Zijl weg. Als parkeerterrein wordt aangewezen de Ka- rel van Manderstraat en haar zijstraten. Bedegangen naar het bisschoppelijk paleis.' Nadat Woensdagmorgen reeds de leerlin gen van de hoogste klassen van de R.K. bij zondere meisjesscholen een bedegang naar het Bisschoppelijk Paleis aan de Nieuwe Gracht hadden gemaakt, werd des middags door de leden van verschillende Katholieke Vrouwenbonden een dergelijke bedegang ge maakt. Tegen vier uur kwamen vele wouwen sa men in de St.-Jozefskerk aan de Jansstraat, vanwaar alle bedegangen, die nog zullen ko men worden gehouden. In deze kerk werden eenige gebeden gelezen en vervolgens bega ven de deelneemsters aan den bedegang zich op weg naar het Bisschoppelijk Paleis, via de Jansstraat. Er waren deelneemsters bij van den R.K. Vrouwenbond, van den R. K. Bond van Zie kenverpleegsters, R.K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, R. K. Onderwijzeressen, Mariavereeniging, R. K. Blindenzorg, St. Odi- lia, St.-Marthavereeniging, St. Elizabeths- vereeniging, Geloof en Wetenschap, R.K. Ora- tcriumvereeniging, St. Caecilia, St. Lucia, Haarlem's Gemengd Tooneel „Thalia" en de R. K. Reisvereeniging. In het paleis van wijlen Mgr. Aengenent defileerden zij langs de baar van den over leden bisschop, waar luide werd gebeden. Daarna begaf de stoet zich, wederom in stilte biddend, door de Kruisstraat en langs de Krocht naar de Nieuwe Groenmarkt, waar in de kerk van St. Antonius werd gebeden. Des avonds waren het de leden van de R.K. Jeugdorganisatie, de Gr aalmeisjes, die den bisschop, den stichter van hun beweging, hun laatsten groet brachten. Nadat in de St.- Jozefskerk, gelijk des morgens, het „De Pro fundus" was gebeden, togen honderden Graal- meisjes uit Haarlem, Graalwachten uit de omliggende gemeenten en een deputatie van de Graal uit Amsterdam zwijgend en bid dend langs de Jansstraat en de Nieuws Gracht na.ar het bisschoppelijk paleis. Langzaam zonken de vaandels voor een eerbiedigen groet. Door den corridor trokken de Graalmeis- jes langs de baar en verlieten het paleis om weer biddend verder te gaan naar de St.-An- toniuskerk aan de Nieuwe Groenmarkt, waar het „In Paradisum" word gebeden, voor den derden keer op dezen dag. ARROND. RECHTBANK. UITSPRAKEN. DE VINGERAFDRUKKEN. Te IJmuiden werden na een diefstal op een doosje vingerafdrukken gevonden en later werden deze herkend als afkomstig van een persoon, die als verdacht van een anderen diefstal was aangehouden. De verdachte ontkende; niettemin eiscnte de officier 10 maanden gevangenisstraf; de rechtbank veroordeelde hem tot 6 maanden met aftrek van het voorarrest. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 6 SEPTEMBER Bioscoop de Pont: „Geschichten aus dem Wienerwald" en „Samarang". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 5 SEPTEMBER Luxor Sound Theater: „De geheimzinnige" en „De Filmster". Doorloopende voorstelling van 7 tot 11.30 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Hartedief". Op het tooneel Brasello's, evo luties op het slappe koord. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Gruss und Kuss, Ve- ronika" met Franziska Gaal. 2.30, 7 en 9.15 u. Cinema Palace: Anny Ondra in „Groote schoonmaak". Op het tooneel Herbert Zeniik, internationaal variété-parodist. 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 6 SEPTEMBER Bioscopen*, Rieuw programma.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 6