n 1" Personeel gevraagd Personeel aanbiedingen LUIDSPREKERS DANSEN Lessen Kost- en Inwoning Huisraad gevraagd De teraardebestelling van Mgr. Aengenent. •(Vervolg van het verslag elders in dit blad.) n dienst in de Kathedrale- kerk St. Na ^vaarbij de familie vooraan was ge- Ba™ Lcron' de indrukwekkende gang door j naar den bisschoppelijken grafkel- ae stoade Keric te Overveen. del' Langzaam en statig formeerde de rij zich bij t>e st- Ba™- Nog diep onder den indruk van de o-ewijde plechtigheden, maakte men zich op den overleden kerkvorst naar zijn laatste fustplaats te begeleiden, ia alle genodigden die den dienst in de we hadden bijgewoond, volgden de lijkbaar den droevengang door de stad naar Over- 1ie"' De hemel overspande de stad en de straten waar de duizenden reeds ge- ruimen tijd in spanning hadden ge- macht, afwisselend met droefgeestig grijs en hoopgevend blauw, Rustig en vastberaden trokken de volgenden tusschen de rijen wach tenden doro. Eerbiedig groetten de schoolkinde ren, de padvinders, de graalmeisjes alle anderen, die aldus den overleden bisschop een allerlaatsten groet wil den brengen. Indrukwekkend en diep ontroerend was het te zien hoe hier en daar een oude man, een bejaarde vrouw, on zeker de hand ophief ten groet en weifelend terneergeslagen het hoofd lieten zakken. Zoo kwam de lijkstoet aan de grens der ge- meeente Haarlem. Doch ook in Overveen wachtten honderden Katholieken en andere belangstellenden het nneenblik af, waarop de tientallen die Mgr. J. D °J Aengenent volgden op zijn laatsten gang door zijn bisdom zouden langskomen. Li Overveen, in de lanen waar het groen vooral in het voorjaar zoo overvloedig en ook veelkleurig kan wezen, zal de bisschop zijn laatste zijn eeuwige rustplaats vinden. In de kapel, waar Haarlem reeds eenige bis schoppen van zijn bisdom ter ruste legde. Er was bepaald dat slechts enkelen op de begraafplaats zouden worden toegelaten, we gens de beperkte plaatsruimte. Toch was de drukte ook hier zeer aanzienlijk. De plechtigheid op de begraafplaats zou worden verricht door Mgr. Th. Pichot, vicaris- eeneraal van den overleden bisschop met as sistentie .van de secretarissen van het bisdom, de heeren H. W. Agterof en F. Bank. Een korte, eenvoudige, doch daarom wellicht een juist des te treffender plechtige gebeur tenis. Haarlem heeft den Katholieken leidsman op vorstelijke wijze ten grave gedragen. Het heeft in de laatste we ken van een buitengewone belangstel ling blijk gegeven. Deze belangstelling culmineerde zich hedenmorgen in de plechtigheden, die het slot vormden van de periode van bisschoppen-lijk bewind van w|.leh. monseigneur J. D. J. Aengenent. De dienst in de kerk, waar het getemperde Zonlicht afwisselde met de duisternis, wanneer de wolken voor de zon trokken, de eerbetui gingen langs den weg, achter de vensters der huizen, overal, alles legde getuigenis af dat het Katholieke deel der Haarlemsche bevol king heden een smartelijke dag beleefde. En mét Haarlem het geheele bisdom in het bij zonder. Haarlem bracht zijn bisschop naar zijn eeuwige rustplaats te Overveen, in de omge ving die Mgr. Aengenent zoo lief was en waar hij vaak, op stille zonnige ochtenden of mid dagen liep, in gepeins verzonken De plechtigheid werd door bijna alle minis ters bijgewoond. Middenstand niet gebaat door ondernemersovereen- komstenwet? Prae-advies van mr. dr. P. J. Witteman. R.-K. Werkgeversvereeniging viert haar vierde lustrum. Minister Gelissen over een Nationale Financieringsmaatschappij. De Algemeene R.K. Werkgeversvereeni ging viert haar vierde lustrum. De algemeene vergadering, waarin dit feit wordt herdacht, wordt in het Kurhaus te Scheteningen ge houden. De voorzitter ir. F. H. E. Guljé heeft den overleden bisschop van Haarlem her dacht als een groot-Nederlander, die met de vereeniging jarenlange banden van vriend schap onderhouden heeft en een groot aan deel had in de ontwikkeling der sociale denk- denkbeelden. Voorts heeft de voorzitter wijlen Koningin Astrid van België herdacht. Deze woorden werden door de aanwezigen staande aange hoord. Pater dr. Cassianus Hentzen heeft vervol gens gesproken over de positie van den katholieken werkgever in dezen tijd. Hij deed dit in de lijn van Quadragesimo Anno, welke encycliek spr. een machtig protest noemde te gen het individualisme, vooral op econo- misch-sociaal terrein. Deze encycliek was noodig om zelfs theologen de oogen te ope nen. Spr. trad hier nader in en wees erop, dat zij niet gaat tegen personen, doch tegen het stelsel. Het individualisme werd een ramp door de overspannen waarde van de indivi- dueele persoonlijkheid in de grenzeloosheid van haar vrijheidseisen. Het eigenbelang werd de inzet van het economisch leven. Hierop voerde minister Gelissen het woord. Hij sloot zich aan bij de woorden van den voorzitter met betrekking tot de herdenking van den bisschop van Haarlem en van Ko ningin Astrid. Hij trad voorts in een korte beschouwing over dezen droeven tijd en zei-de, dat hij de voetstappen van zijn voorganger zal drukken v/at betreft de pogingen om de industrie weer op de been te helpen. De vereeniging wensch- te hij geluk met haar jubileum. Spr. kwam terug op zijn suggestie, gedaan op een bijeenkomst van het Economisch Tech nologisch Instituut nl. om Wanneer voorstel len zouden worden aangenomen aangaande een nationale financierings maatschappij, overwogen zou kunnen worden, de regionale industriehank op. te heffen. Spr. lichtte dit nader toe omdat hem gebleken was, dat eenig misverstand bestond. De technologische in stituten zouden blijven adviseeren, maar het geld zou uit één pot moeten komen. De heer Adriaan Stoop overleden. Bloemendaal verliest een bemind ingezetene. - lil Voor het op 11 en 12 September a.s. te Rot terdam te houden 11e tweejaarlijksch Congres van den Ned. R.K. Middenstandsbond is dooi den heer Mr. Dr. P. j. Witteman, advocaat en procureur te Amsterdam en lid van het Col lege van G-ed Staten in Noord-Holland, een prae-advies uitgebracht over „De beteekenis voor het middenstandsbedrijfsleven van de wet op de ondernemersovereenkomsten". Wanneer men aldus de prae-adviseur van den inhoud van de Wet op de Onder nemersovereenkomsten kennis neemt, dan valt niet te ontkennen, dat deze wet een stuk ordening is. Hierdoor toch krijgt de Mi nister de bevoegdheid om op te treden tegen ben, die, hetzij uit kortzichtigheid, hetzij uit egoïstische drijfveren, een regeling welke overi- gens, in het algemeen belang moet worden geacht, tegenwerken, pit wil niet zeggen, dat de verticale orde ning, zooals deze practisch reeds in verschil lende bedrijven tot ontwikkeling is gekomen, zonder meer wordt gesanctionneerd. Zelfs kan men zeggen, dat deze wet de besluiten, ge nomen in een z.g. verticaal geordend bedrijf, met bedoelt. Kennelijk heeft de wetgever slechts op het oog besluiten, genomen in een vakorganisatie van ondernemers in een bepaald vak. Dit houdt in, dat, wanneer een verticale ordening is tot standi gekomen, directe toepassing dei- iet practisch alleen mogelijk is, als deze or ganisatie zóó is ingericht, dat alle onder nemers individueel lid zijn van die hen allen omvattende organisatie. m de practijk zal deze figuur van de wet oog wel moeilijkheden brengen, en lang niet m ,evredi°'ing brengen, welke men van een wet tot ordening van het bedrijfsleven zou X6 j verwachten. Een belangrijk punt, dat ?eze wet niet wordt bereikt, is de ver- van de organisatie zelf langs den weg ïuif dwongen lidmaatschap, on j mPer^e vreugde moet derhalve de wet sar. onciei'neimersovereenkomsten worden anvaard, en deze vreugde wordt nog meer L wP0rd' wanneer men zich afvraagt, welke ct-o, u ken*s van de wet is voor het midden standsbedrijfsleven. i„ ^Passing ten bate van den middenstand moS'€hjk geworden na de aanvul- S-Steenberghe, en men mag zich nog af- <aw\of 00li na toevoeging van dit organi- 'dpnïto156!1 gezischtspunt, de wet voor den mid- ana "van veel beteekenis zal blijken. aanleiding voor, doch verleende den heer Stoop een driejarig verlof om in dien tijd voor eigen rekening een onderzoek te doen. Deze kreeg van zijn familie een bedrag van 150.000 ter beschikking en met dit kapitaal begon hij in 1888 in de residentie Soerabaja met de boringen. Reeds in de maand April van hetzelfde jaar werd de eerste spuitende petroleumbron aangeboord in de dessa Koeti. De Dortsche maatschappij tot opsporen en exploiteeren van petroleumbronnen op Java vergrootte haar kapitaal in 1889 tot 350.000 en in 1890 werd de naam der maatschappij veranderd in Dortsche Petroleum Maatschap pij, welke onderneming tot g'-oote bloei is ge komen, dank zij het vernuft, den onderne mingsgeest, de volharding en het organisa torisch vermogen van haar directeur A. Stoop, den stichter van de petroleumindustrie op Java. In 1911 vond de fusie plaats tusschen de „Dortsche" en de „Koninklijke" en legde de heer Stoop zijn functie als directeur neer. Hij keerde in 1896 voor goed naar Neder land terug en vestigde zich in het volgende jaar te Bloemendaal op „Huize „De Rijp". Behalve de Dortsche Petroleum Maatschap pij stichtte hij nog de Oost-Borneo-Maat- schappij, die zich bezig hield met exploitatie van steenkolen en olie en in 1901 de Moeria Maatschappij ter ontginning van een door hem in het Moeria-gebergte ontdekten tras rug. In 1904 stelde de heer Stoop pogingen in het werk in Zuid-Beieren olie te winnen. Toe valligerwijze werd een minerale bron aange boord en vanaf dat oogenblik concentreerde de heer Stoop zijn aandacht op de organisatie en exploitatie van het „Jod-Schwefelbad Wiessee". Door den gemeenteraad van Wiessee werd aan den heer Stoop het eereburgerschap toe gekend. Ook werd door zijn bemoeiingen in 1921 het bekende Stoop's Bad gebouwd, waarvan hij' de lasten droeg. Op zijn zeventigsten verjaardag ontving hij in 1926 buitengewoon veel blijken van be- lanagstelling van alle zijden. Toen werd ook het plein voor het reeds in 1921 naar hem ge noemde Stoop's Bad Adriaan Stoopplein ge doopt, terwijl hem ook een oorkonde, die dit besluit van B. en W. van Bloemendaal ver meldde, werd overhandigd door den toenma- ligen burgemeester A. ,Bas Backer. De heer Stoop werd op 19 September 1921 tot Ridder in de Orde van den Nederlandsehen Leeuw benoemd. Toen indertijd het. Kennemer Lyceum zou worden gebouwd deed de heer Stoop een be langrijke schenking aan grond, terwijl hij later verscheidene malen daadwerkelijke financieele hulp verleende. In 1924 heeft de heer Stoop, in samenwer king met den heer Julius B-un-ge, het beroem de orgel uit het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam aan de gemeente Haarlem aan geboden ter plaatsing in het Gein. Concert gebouw, waardoor deze heeren zeer vele muziekliefhebbers aan zich verplicht hebben. De heer Stoop heeft, zooals wij reeds zeiden, ook op andere wijze veel in stilte gedaan voor de kunst en haar beoefenaars. Ook voor an deren die in nood zaten toonde hij een warm hart te hebben dat tot offers in staat was. Wij drukten indertijd ter gelegenheid van den zeventigsten verjaardag van den heer Stoop bij zijn portret een gedicht af, waarvan wij eenige strofen aanhalen, die zijn figuur typeeren: Waar nood te leen'gen viel, Waar plannen steun behoefden Tö.t baat .van stad enjand, Daar waart gij steeds bereid,... Wie hoort den zwaren tred, Wie weegt de zware zorgen Van hem, die hopend kwam? Wie hoort het kloppend hart Van hem, die dankend ging? Zij, die hem kenden, weten, dat de heer Stoop een man van de daad was; een hard werker, die arbeidde zoo lang het dag was. maar ook kenden zij hem als een philantroop, die gaarne steunde waar een goede zaak steun behoefde; als een eenvoudig, gemoedelijk mensch, met wien ieder gaarne te doen had; doch bovendien stond hij bekend als een zeer wetenschappelijk man, als een erkend leider op .zijn terrein; als een van onze grootste Ne. derlanders. Het heeft den Heere be haagd, in den ouderdom van 6 5 jaar, mijn geliefde Ech-tgenoote Maria Elisabeth Palstra gehore: Rootlleb, Hedennacht is een Bloemendaler over leden, die het eerste deel van zijn leven heeft besteed aan pionnierswerk in Indië en 't la tere deel ervan heeft geleefd als stille wel doener van velen. Stille weldoener zeer zeker, want hoeveel men ook wist en hoorde over zijn arbeid bij de petroleumontginning in Ne- derlandsch-Indië, zeer weinig kwam men te weten van zijn voortdurende hulpverleening aan hen die in moeilijkheden verkeerden. Adriaan Stoop, de bekende bewoner van Huize „De Rijp", waar hij in 1897 was komen wonen, is overleden in den leeftijd van bijna tachtig jaar. Niet alleen in Bloemendaal doch overal in onze omgeving kende men den bescheiden ouden man en in het geheele land kende men zijn naam. Het kan niet genoeg naar waarde worden geschat, wat de heer Stoop voor ontelbaar vele personen en- instellingen heeft gedaan. Hij interesseerde zich voor alle ten achter ge- stelden en hielp velen, terwijl hij aan vele in stellingen geestelijke en stoffelijke hulp ver leende. Een actief leven is geëindigd, het leven van een man, die zich door zijn intellect en door zijn werkkracht een naam verwierf, die we reldbekend is geworden. Adriaan Stoop behoorde tot een oude Dordtsche familie en werd geboren op 18 Oc tober 1856 als zoon van den bankier A. Stoop. Na de H.B.S. te Dordrecht te hebben door- loopen, studeerde hij van 1873 tot 1878 aan de Polytechnische School, thans de Techni sche Hoogeschool, te Delft. In December 1879 vertrok hij als mijningenieur naar N-eder- landsch-Oost Indië, in dienst van het Gou vernement en werd belast met de uitvoering van diepboringen naar artesisch water. Door die diepboringen op de hoogte ge komen van de geologische gesteldheid van den Javaansch-en bodem, kreeg de heer Stoop de overtuiging, dat er mogelijkheid van petroleumwinning bestond. Hij is toen op eigen verzoek naar Amerika gegaan, teneinde daar het voorkomen en de ontginning van de petroleum te bestudeeren. Van deze reis werd een uitmuntend gedocu menteerd rapport uitgebracht, dat aan alle latere petroleumondernemingen in Neder- landsch-Indië den weg heeft gewezen en nog steeds als een standaardwerk wordt be schouwd. De heer Stoop gaf den toenmaligen minister van Koloniën in overweging in onze over- zeesche gewesten in dén Oost een onderzoek in te stellen. De minister vond daar echter toen geen Geen vier S.-D. wethouders te Rotterdam? Eén van hen bedankt. Mogelijkheid voor breedere samenstelling college B. en W. open gelaten. Zooals wij deze week hebben ge meld, zijn te Rotterdam vier soc. dem. wethouders gekozen.- Naar wij thans vernemen heeft een van hen, de heer R. J. Dijk, den volgenden brief tot den raad gericht: „Mijn fractie", -schrijft hij, „heeft bij het overleg met de andere partijen zeer nadruk kelijk als haar meening uitgesproken, dat zij in het belang der gemeente achtte, dat het nieuw te vormen college wederom uit vijf wethouders zou bestaan en dat daarin naast sociaal-democraten, ook vertegenwoordiger, van andere op democratisehen grondslas staande partijen zitting zouden nemen. Op grond van evenredigheid meende de sociaal democratische fractie, dat voor de thans aan gevangen vierjarige periode een zoodanig op een in het belang der gemeente vereischten breeden grondslag steunend college, het best gevormd zou kunnen worden door drie sociaal democratische wethouders en twee wethou ders uit andere partijen, die aan het overleg op 25 Juli j.l. hebben deelgenomen. Aan een zoodanige samenstelling van het college blijft mijn fractie bereid haar mede werking te verleenen. Aanvaarding mijner be noeming maakt een dergelijke samenstelling van het college voor het oogenblik niet moge lijk. Ik meen dan ook goed te doen met door te bedanken voor de benoeming tot wethou der, de gelegenheid open te laten het college alsnog op de wijze als boven omschreven, sa men te stellen. Ik ben intusschen gerechtigd te verklaren, dat indien thans wederom het beoogde resul taat niet mocht worden bereikt, mijn fractie zich terwille van het Gemeentebelang ver plicht acht een harer leden voor de vervulling van de vierde wethoudersvacature beschikbaar te stellen". NEDERLANDSCHE VEREENIGING VOOR WAARDEVAST GELD. Bovengenoemde vereeniging houdt haar jaarlijksche algemeen vergadering op Zater dag 14 September 1935 in hotel „Krasna- polsky". Na de openingserde van den voorzitter zal worden gesproken door de heeren: mr. W. J. L. van Es: „Devaluatie, hoe en hoever?" J. W. Matthijsein: „De gulden en het loon"; Mr. H. Bogaardt: „Devaluatie en rentabili teit", en prof. d-r. ir. J. Goudriaan. .Devaluatie is voorwaarde voor herstel der volkswelvaart". iii leven Officier van liet Leger des Heils, na een langdurig lijden he den tot Heerlijkheid te be vorderen. Gedurende de laatste da- gén" vond zij 'troost en kracht -in het tekstwoord „Immers is mijne ziel stil ,tot God; van Hem is mijn heil". Psalm 62:2, P, PALSTRA, Brigadier Santpoort, 6 Sopt. 1935 1-Iu.ize Maranatha. Op Dinsdag 10 September n.rn, 1 uur zal de uitvaart-, dienst- gehouden worden in het Evangelisatiegebouw der Ned. Herv. Gemeente te Santpoort, waarna om n.m, 2.15 uur de teraardebestel ling zal plaats hebben op de Algemeene Begraafplaats „De Biezen". Des avonds 8 uur gedenk- d-lenst' in de zaal van het Leger des Heils te IJmui- ARTISTIEKE LEF/RARBETD Dinsdagavond 8 u. 15 interessan te demonstratiebij Br in km arm, Gr. M. Geen kosten, ieder welkom. Cursus voor leden 10, niet-leden 12, Volledige uitrusting inbegre pen. Handenarbeid, Huygenspl. 7 FLINKE JONGEN gevraagd voor. licht pak'huiswerk, goed kunnen- sohrijven. Loon. - 3,50- ,p. w, Br. G 951 bur. van dat Mad CURSUS STENO eu TYPEN ƒ6,50 p. m., in ca. 5 mnd„ alles inbegr. Privélessen. Vlieg, gedipl, steno- leeraar, Kleverlaan 229, tel.22532 LEERLINGEN gevraagd bij cos.» tuumnaaister, die reeds eerder bij naaister gewerkt hebbeia. Brou werskade 69. EERLIXG KAPSTER In 1st® klas zaalc bestaat gelegenheid ter opleiding. Zonder vergoeding, Br. G 1012 bur. van dit blad PATROON TEEKENEN en naai lessen agb. door ged. coupeuse a 0.60 per 2 uur les, pr. knippa tronen n. m. jap, 0.75, paskl. 2. Marsstr. 4 Hrl. N. Marnixstr. 103z. AEROSS.MAKER, 23 jr., vraagt erk, onverseh. wat, kunnende rijden. Br. G 1013 bur, v.d. blad Voorhuishouding oorhuishouding NET R.K. MEISJE gevr., v. d. n.. in gezin m, 2 kind. Zelfst. k. w., v. g. g. v. Aanm. na 7 uur Crayenesterlaan 38. NET DAGMEISJE gevr., van 8- uur, pl.m. 16 j. Aanm. 's av. 67 v. Dartstraat 44. uil Kennemerland COSTUUMNAAISTER gevr., 1 x p. w. Br. m. opgaaf .van sal. en •ef. G S 5 3 bur. van dit blad 13 Regels 25 cent Elke regel meer 10 ct. M:i DAGMEISJE gevr., van 8— 7.30 u., eenigsz. bek. m. koken Dahlialaan 14, Aerdenhout, 1 uitsluitend bij vooruitbetaling) JUFFR. b. z. a. voor hulp in de huishouding of winkel. Ook goed kunn. naaien. Br. onder no. B 577 bur, van dit blad Gevr. NET DIENSTMEISJE v. d. en n. Mej. Peggem-an, Groeneweg 44, IJm. Oost Gevr. in lclein gezin FLINK DAG MEISJE, dat netjes kan werken en koken, v. g\ g. v. Kennemer- 120. Te koop gevr. flink STEVIG KO LENHOK. Br. no. IJ 1144 bur. v, PAPEGAAI met kóperen kooi te koop, lief v. k. Zingen, fluiten, spreken. Zeeweg S3 A, centrum. Gevraagd FL, DAGMEISJE, b-ov IS j„ v. g. g. v. Aanm. 's avonds na 7.3 0 uur Middenduinerweg Santpoort. Zondag 8 September van 35 en van 811 in HOTEL „VELSEREND" VRIJ ENTREE NAAI- EN KNIPLES aangebo den, clubles 2.50 p. m„ 2 u, p. av. Privéles 0.75 per uur. Coup Grundel, Gasthuisvest 23 rood. PIANOLESSEN aangeboden voor eerstbeginnende. Conditiën zeer billijk. H.N, Brieven G 9 06 bur. van dit blad VER. v. HANDENARBEID Huy gensplein 7, Hrlm. Opleidingscur sus akte hand-enarb. d. S. Bosma, leraar NutskAveeksch. Metaalcur sus. Cursus artist, leerarbeid. In Santpoort-Dorp en omgev. SO LOZANG-, PIANO- ORGELLES ag'b. -d. gedipl. leer. bij leerl. a.h, z. bill. c. Br. G 851 bur. v.d. blad Ter overname gevraagd complete LINGUAPHONE CURSUS Fransch Br. G 8 50 bur. v. d, blad JOOP KLEIN, Leraar Piano, Theorie en Begeleider, dipl. Con servatorium. Muziek Lyceum Am sterdam, Aanm. schr. Zaane-nlaan 6S H.N. VAKSCHOOL EN SAID. Knip- en naailes v. eig. gebr. en opl. Geen rekenen, 4 p. m. Ook pr.-le Inl, Tetterodestraat 29, Haarlem VIOOL- EN PIANO-ONDERR, agb. d. bekw. erv. leeraar, 60 ct, p. 1. Pr. ref. Br. G 846 bur. van dit blad Leraar WIS-, NAT.-, SCHEIK. Opl, Staatsex. A en B, extraneüs- eindex. H.B.S. etc. Bijwerken, ULtst. ref. Bill. cond. Spreekuren Dinsd. en Vrijd, 89 u, Duven- voordestr. 12 of br. G 953 bur. van dit blad Wie geeft opleiding a'oor het exa men NIJVERHEIDSONDER WIJS, acte N.h. Br.- G 954 bur van dit blad CURSUS ILANDENARBEID alles inbegrepen. H. Elsinga, Leraar Rijkskweeksch., Buiten- rustlaan 22, Tel. 10453. DAMES, zelf uw kleeding maken is GOEDKOOP. Privé en clubles. Inl, tuss. half 3 en 3 uur en half 8 en 8 uur bij M. M, Fortgens Bauer P. Kiesstraat 61, VIOOL-, gitaar- en mandoline- lessen. Ook.saxofoon. W. A. P. F, "L, Egmond, Julianataan 312, NET 2de MEISJE gevr., van S5 uur. Kunn. .naaien en stoppen, g. geAvenscht. Aanm. av. na uur Zijhveg 119 Gevr. DAGMEISJE P.G., S.30—i met middagkost, 3.50 p. wk, Zondags vrij. Binsbergen, Einden- houtstraat 18. Gevraagd voor direct NET MOR GENMEISJE, pl.m. 16 jaar. Soen- dastraat 1, Heemstede Gevraagd een FLINK MEISJE v half 8 tot half 2, goed kunn. Aver- ken en eenigszins koken, met vol len kost en goed loon. Aanmeld. Zandvoorterweg 15, Bentveld. Gevraagd NET MEISJE voor hal ve dagen. Gierstraat 36, Haarlem Gevr. gez, 2 pers., met 1 Oct, NET MEISJE ALLEEN, goed kunnen de koken en netjes wex~ken. Z, g. niet aanm. Zw. en katoen dra gen. Loon 30 p. m. Br. met op; van laatste betrekking G 8 57 bui- van dit blad Gevr. FLINK R.K. MEISJE l uur, tusschen 16 en 20 jr. Aanm. VerspronckAveg 62, Maan dag a.s. tusschen 7.30 en 9 uur. DAGMEISJE gevraagd va-n half tot 3 uur. ïpenrodestraa't" 6/Hi- GeAT. in kl. gezin een HULP i.d. II. geheel zelfst. k. av. en k., v. g. m. g. v., géén Duitsche, extern, Br. G 921 bur. van dit blad Gevraagd voor direct geheel zelfst. DIENSTBODE v. d. en n., die te vens g. k. koken. Loon nader overeen te komen. Beslist goede getuigen. Aanmelden na 8 uur Dr. P. Cuyperslaan 13, E^eemstede Mevr. Westenberg, Julianalaan 9 Overveen, zoekt 1 Oct. DAG MEISJE, v. g. g. v. en kunnende koken. DAGMEISJE gevraagd van 8- u. Marnixstraat 70 H.N. Gevr. FL. DAGMEISJE, b. 18 j, v. g S. v. Aanm. 's avonds na 7.1 uur Middenduinerweg 69, Sant poort. NET HANDIG MEISJE voor hal ve dagen, leeft. pl.m. 1416 P.G, Reyer Ansïostr. 24, Hrl. N Gevr. BEKWAME HUISNAAI STER van 9 tot 5 uur, niet ger geld. Br. G 9 32 bur, van dit blad Gevr. FL. MEISJE v. d. en n, goed k. Averken, bij dame alleen, onder 20 jaar. V. g. m. g. v. Br G 9 33 bur. van dit blad Gevr. FL. DAGMEISJE, van 9 of 28. v. Eedenstraat 18-Hrl, NET DAGMEISJE gevraagd vy 8.304. Dahlialaan 4, Aerdenh NET DAGMEISJE boven 16 jr, gevr., van 8.30 tot 4.30, v. g. g. Mevr. Zijlstra, Gr. I-Ioutstr. 2 0 rd. FLINK MEISJE gevr., n. b. 2 v. d. d; of v. d. en n. Aanm. na uur Heussensstraat 40 b;d. Mar nixstraat. Gevr. DAGMEISJE leeft. 16 jaar, Aaiim.- 's avonds 78 uur Dreef 66, Heemstede MEISJE GEVRAAGD voor morgenuren 1415 jaar. Oranje straat 49, Haarlem Voor bedrijf GEDIPL. COUPEUSE, nog eeni; dagen vrij, zag deze gaarne bezet A-an 9 tot 6 uur a 2. Br. G 867 bur. van -dit blad Voor ijzerconstructie fabrieksge bouw gevraagd CONSTRU TEUR voor het maken van een ontwerp. Br. G 912 bur. v, d. blad COLPORTEURS. Twee ervar colporteurs gevraagd voor ver bruiksart. Brieven G 958 bur. van dit blad NET MEISJE biedt zich aan v. d. n., goed k. av. en koken, v. g. v. Br. lett. N.D. Boekhandel Raadman, IJmuiden Oost DAME, 35 j., zoekt zelfst. Averk- kring in moederl. gezin, Br. met oil. inl. Schotersingel B 87 rd. NET OOSTENR. MEISJE 3 6 jr. zoekt betr. v. d. en n„ liefst bij 2 pers. Br. met inl, G- S64 bur. vail dit blad Biedt zich aan ONGEH. WERK STER voor Dinsd., Dondevd. en Vrijd. Br. G 913 bur. v. d. blad B. z. a. JUFFROUW voor eenige heele of halve dagen in de week oor bezigheden op huishoudelijk gebied. Ook goed kunnende ko ken en naaien. Uitstekende Averk- kracht. Br. G 92 5 bur. v.d. blad NETTE JUFFR. b. z. a. als buis- houdster bij heer al'leeh of klein •ezin. Br. G 934 bur. v. d. blad Biedt zich aan COSTUUMNAAI- STER van 95 uur 1.75. Br, G 9 67 bur. van dit blad NETTE JONGE WERKSTER, P.G., zoekt eenige Averkhuizen, v. heele of halve dagen. v. g. g. v. Br. G 966 bur. van dit blad Biedt zich aan een FLINK DAG MEISJE, 15 jaar, R.K. Adres v. Roods, Bloemendaalscheweg 210 Overveen, MevrouAV z. v. h. JONGE, FLIN KE HULP, werkhuizen a 2 p.d. Br. of boodsch, Rembrandtlaan 8 Heemstede NAAISTER biedt zich aan voor ïtelw-.erk en mach. stoppen. Per dag 1.50. Br. G 971 bur. van dit blad NETTE ONGEH. WERKSTER vr. v. direct of 16 Sepit. eenige nette vasts werkh., genegen te sschen. Br, G 9,79; bur. van dit-blad' FLINKE HUISNAAISTER, nog 1 dag vrij hebb.. zag dien gaarne bezet. Goede ref. Br. G 1037 bur, van dit -blad B.z.a. NET MEISJE, 14 -jaar, 2 jaar U.L.O., voor opl. in winkel of kantoor. Br. G 1044 bur. van dit blad Voor bedrijf CHAüFF.-MONTEUR b. z. a.. on verseh. Avait, ook per dag of per uur. Br, G 914 bur. van dit blad H.H. KAPPERS. B. z. a. Ie be diende in Haarlem of omstr,, van S. v. Br. G 935 bur. v.d. blad NET JONGMENSCH biedt zich aan, in 't bezit Mulo-diploma, v. kantoor of iets dergelijks, tegen leleine vergoeding. Br. G 9 36 bur, van dit blad B. z. a. AUTOMOBIELMONTEUR CHAUFFEUR Br. G 937 bur. van dit blad B. z. a. bekw. BONT-, WOL- en WITWASSCHERook k. stoken, 3n bezit van rijbewijs, v. g. g; v. Br. G 1014 bur, aran dit blad HALFWAS AUTOMONTEUR b. z. a.. liefst in expeditiezaak, Br. G 1015 bur, van dit blad PROCURATIEHOUDER tegen 1 Nov. biedt ziel? aan een procura tiehouder, 4 0 jaar, uitstekende referenties, reeds 19 jaar als zoo danig Averkz, Br. G 1062- bur. van dit blad Aan net meisje, b. b. h. h., goede KOST EN INWONING aangeb. m. balconkamer, mooi uitz. Scho- terweg over -kazerne a 8 p. w. Br. G 883 bur. van dit blad In rustig besch. gezin in een mooie straat (Bosch en Vaart) wordt aan H. of D. PENSION aangeboden. Adres té v-ern. Tel, 14593 Bij besch. burgerdame, m.b. 1., wordt INWONING aangeb. v. net II. of D., onrtr. Houtplein. Br. G 1000 bur, van dit blad Voor tijdelijk gevr. AANK. TE KENAAR bek. m. electrotechniek. Aanv.sal, 40 p. mnd, Br. G 959 bur, van dit blad Gevr. donker gek'l. HALL-BANK. Br. met opg. afm. en prijs G 917 bur. van dit blad A GAATS GE ÓM. FORNUIS te koop gevraagd, met. opgaaf van L prijs. Brugstraat 24, Zandvoord

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 3