Het boek. Het incident te Cenève Rocco Loopt Boos Weg. Onlangs schijnt een Zuid-Afrikaan het vol- ffpnde oordeel omtrent de Italianen ten beste Ïp hebben gegeven: „Hul kan nie vecht nie, hul kan alleen opera zing." Ik laat dit oordeel geheel voor rekening van „en zuid-Afrikaan, maar beaam de Italiaan sche begaafdheid voor opera, vooral opera- houffe en opera-comique, en meen dat signor rocco daaraan Donderdagavond in Genève de heele wereld weer eens herinnerd heeft. Hij zat te bisteren naar de rede van pro fessor Jèze, die een Franschman is maar als Abessinisch gedelegeerde optreedtblijk baar omdat de Negus niet beschikt over een echten Abessiniër, geschikt om dit lastige varkentje in Europeeschen stijl te wasschen. Dit feit op zichzelf wekt sympathie jegens den Negus; het zal overal den indruk wekken dat hii oehandicapt is. In die historie van het teruggeven" van de concessie is die indruk ook al sterk gewekt. Enfin, de Fransche professor is een bekwaam scherpzinnig man, en hij behartigde de be langen van Abessinië niet in zeer zachte ter men. Geen wonder, als men de woorden leest die Mussolini en de zijnen tegen Abessinië los laten. De professor was in elk geval hoffelij ker' hij schold tenminste niet. Baron Aloisi, eerste gedelegeerde van Italië, was er niet bij. Die heeft gezegd dat hij niet meer met Abessinië onderhandelen wil, was daarom weggebleven en had zijn plaatsver vanger Rocco gestuurd. De logica van dit laatste begrijp ik niet, maar enfin: hij zat er. En weldra werd professor Jèze hem te erg en liep hij boos weg. De verwachte hevige opschudding bleef niet uit Men rende door de gangen van het Vol kenbondspaleis, en de speciale corresponden ten gingen seinen over den aardbol. De ether kwam in trilling. Wat een tooneeleffect! Daar op kwam signor Rocco terug en fluisterde monsieur Laval iets in het oor. Hij verdween weer, kwam opnieuw terug en had een apartje met den voorzitter. Daarop verzwond hij nogmaals. Herinnert het niet aan den opera held, die in drie tempo's sterft, na telkens her leefd te zijn, aan 't slot buigend het applaus in ontvangst neemt en den volgenden avond opnieuw verschijnt, kerngezond en vol glorie? Er is nog een andere manier om het geval te bekijken, maar die heb ik gisteren in deze rubriek al geuit, toen ik weinige uren vóór de schokkende scène-a-faire, schreef: „Och, maar dat is toch niet nieuw! Dat gebeurt toch ook als boer Teunis bij boer Krelis een varken komt koopen, en driemaal het erf afwandelt en zegt dat-ie niet meer terugkomt, en ten slotte inderdaad wegkuiert en er den volgen den dag weer is?" moet niet denken dat ik Donderdagmorgen met signor Rocco getelefoneerd had, en wist dat het gebeuren zou. Maar ik ken, uit oude ervaring, de methode van onderhandelen van de ltalianen zoo'n beetje. Vóór Mussolini deed Orlando het net zoo, bij de vredesonderhan delingen in 1919 te Parijs, toen hij met. zijn heele delegatie er tusschen - uit ging en wij journalisten de „grande scène" kwamen bij wonen. Er was toen nogal wat hilariteit. Ik herinner mij een nuchtere Engelsclie collega die tot een zeer opgewonden Italiaan zei: „Het is niet slim van jullie. Het publiek in de stalles zal het niet toejuichen. Bij ons, bijvoorbeeld, zul len ze zeggen dat jullie weggeloopen zijn, om dat jullie geen antwoord meer wisten". Zieda^-" hetgeen men ook ditmaal zou kun nen o:^ 'cn. De Italianen willen het wereld"; sk imponeeren, maar zij verge ten dat het anders is samengesteld dan hun opera-auditoria in het Scala te Milaan. Die 'zullen dit wel weer mooi' vinden, en boer Krelis zal nuchter zeggen: „nou ja, Teunis Jcomtmorgen wel terug", maar er zijn nog allerlei anderen, in vele landen. En die zullen den indruk krijgen dat signor Rocco, „geen 'antwoord meer wist". Overigens zijn wij journalisten niet ondank baar. Het is leesbare kopy. En het-bewijst ook weer dat „de eenige weg", dië van den oorlog, nog niet zoo erg zeker is aangewezen. Het zal bij deze scène wel niet blijven. La ten we straks niet te erg schrikken als de Italianen mochten afreizen naar Rome. Er is nog een trein terug. R. P. BEVERWIJK. BEVERWIJK—ORANJE ZWART. Beverwijk speelt Zondag voor den K.N.V.B.- beker een thuiswedstrijd tegen Oranje-Zwart. Het elftal der nieuwe derde-klassers verschijnt in de volgende formatie: Doel: Adrichem. Achter: Zoutman, J. Kuyer. Midden: J. Hoogewerf, P. van Amersfoort, W. Kuyer. Vóór: A. de Ruyter, Th. Kuyer, A. Markx, C. Vessies, Maenhout. KENNEMERS—L.F.C. De Kennemers ontvangen a.s. Zondag in het Gemeentelijk Sportpark voor de eerste ronde van den K.N.V.B.-beker het Leidsche L.F.C. De thuisclub verschijnt in de volgende op stelling. Doel: van Urk. Achter: Duivemans, Dinkla. Midden: Effern, Naberman, Gordijn. Voor: Bakker, Horeman. Groot, Steeman en Veens tra. Christ. Vereen. „Vacantie- bezigheden voor School kinderen". Een welgeslaagd zomerseizoen. Het bestuur van de Christelijke Vereeniging „Vacantiebezigheden voor schoolkinderen" verzoekt ons opneming van het volgende: De vacantietijd is voorbij. Nu het weer om geslagen is, lijkt het al weer zoo lang geleden, dat de kinderen, die vanwege bovengenoemde vereeniging uitgezonden werden, aan het strand speelden en in het zeewater plasten. Onze wensch van verleden jaar, n.l. dat Vacantiebezigheden 1935 net zoo goed moch ten slagen als in '34, is volkomen vervuld. Wij hopen u nog rapport uit ts brengen over het verloop der drie vacantieweken, maar thans willen wij allen danken, die het hunne bijdroegen tot het welslagen In onze vereeniging heeft de penningmeester het 't zwaarst te verantwoorden, want met optimisme alléén kan een zóó groot aantal kinderen geen prettige vacantie bereid wor den. De contributies en bijdragen der ouders waren lang niet voldoende, om de onkosten te bestrijden, vooral, omdat velen den kost prijs niet kunnen betalen en „Vacantiebezig heden" laat geen kinderen staan, als werkelijk blijkt, dat hun ouders financieel onmachtig zijn. Gelukkig konden we weer rekenen op de sympathie van vele plaatsgenooten, die ons met hun bijdragen verblijdden. Daardoor werd het nét aan mogelijk, om ondanks de geweigerde gemeente-subsidie, onze plannen uit te voeren. Wij denken aan onze leidsters en leiders, die met zooveel tact en inspanning hun verantwoordelijk werk verricht hebben. Het zou ondankbaar zijn, de firma's niet te vermelden, die onze kinderen met hun gaven telkens blij verrasten. De firma A. Di'iessen te Rotterdam offreerde een doos chocoladereepen. Ze hebben er van genoten, evenals van de kauwgum (100 pak jes!), die wij van Kiene uit Amsterdam ont vingen. De jongens accepteeren nooit meer Amerikaansche kauwgum! De firma Tonnema in Sneek zorgde voor King-pepermunt, een heerlijke verfrissching met - de warme dagen. Toch kunnen we ze u voor den winter ook aanbevelen. Albert Hein zoo mogelijk nog populairder dan de veroveraar van de Zilvervloot, schonk een doos chocoladereepen. De bekende Union-fabriek te Haarlem stelde niet minder dan vijf pond flikken be schikbaar. Verkade, die oud en jong zoo aan zich ver plicht heeft door zijn prachtige albums, be wees met een doos chocoladereepen, dat ook dit product niet onderdoet voor zijn biscuit en beschuit. Van de Hero-fabrieken te Breda ontvingen wij tachtig blikken conserven. Een prachtig geschenk, dat wij gaarne aanvaardden. Evenals het vorig jaar, zorgde de heer Reymer, namens de firma Van Doorn te Be verwijk ,voor de limonade. Met graagte dron ken de kinderen deze „natte gave" uit de prachtige- „Philite-bekers", die wij van de Philipsfabrieken mochten ontvangen. Tenslotte vermelden wij nog met dankbaar heid dat de heer Van Wijngaarden zich gratis belastte met het vervoer van ons vele mate riaal naar en van het strand. U ziet, de Bever- wijkscheSteenkolenhandelaars zijn „Vacan tiebezigheden" gunstig gezind. Allen, die meegewerkt hebben tot het wel slagen van „Vacantiebezigheden 1935" zeggen wij hartelijk dank, ook namens de kinderen. Wij erkennen met groote blijdschap: Ons werk is boven verwachting rijk gezegend! ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Zondags- en nachtdienst van de apothe ken wordt ceze week waargenomen door de Apotheek Sepp, Zeestraat 27, tclef. 2086. De verdediger van Bruno Hauptmann meent in dit jongetje het eigenlijke kind van Char les Lindbergh gevonden te hebben. Een echt paar,: dat in Long Island woont, heeft het kind, dat inderdaad met de „Lindbergh-baby" ge lijkenis .vertoont," geruimen -tijd geleden aan genomen. (In de vergadering van den Uit gevershond is geconstateerd, dat de verkoop van hoeken door de tijdsomstandigheden achteruit is gegaan). De uitgever is wel een man, Die van den druk moet leven, Maar niemand wordt er beter van, Door enkel uit te geven. Het is tenslotte wel zijn vak, Maar men kan niet verlangen, Dat hij maar leeft op zijn gemak, Zonder ooit te ontvangen. Hij mint het boek, hij mint hét zeer, Maar duizend exemplaren, Van 't zelfde boek en soms nog meer, Die wil hij niet bewaren. Het is zijn allerliefste wensch, Zijn boeken te verspreiden, Zoodat zich ook zijn medemenseh, Ermede kan verblijden. Wat deze dan betalen moet Voor zulke geestesgaven, Dat wordt hem dubbel op vergoed Door eigen geest te laven. Koop boeken al het even kan O, crisis-overweger Uw geest wordt er veel rijker van Uw beurs heel weinig leeger. P. GASUS. eetster (Adv. ingez. Med.) LOOP DER BEVOLKING. Ingekomen: H. B. Weith, dienstbode, van Amsterdam, Hof lander weg 32. P. van Wijngaarden en gezin, van Wijk aan Duin, Baanstraat 85. K. Heetebrij, bedrijfsleider, van Wijk aan Duin, Baanstraat 85. Rasidi en echtgen., huisjongen, van Den Haag, Zeeweg 126. M. C. Bremmers, zonder ber., van Haarlem, Velserweg 16. G. A. W. Corsten, priester, van Hillegers- berg, Arendsweg 57. M. Visser, bankwerker, van Utrecht, Zee straat 55. Vertrokken: J. van Heek, drukker, naar Wijk aan Duin, Regulierstraat 5. Chr. Kox, buffetjuffrouw, naar Amsterdam, Vancouverstraat 14 in. A. P. M. Fenger, dienstbode, naar Haar lem, Slachthuisstraat 29. K. Madon, dienstbode, naar Haarlem, Rlp- perdastraat 15. G. G. Brakenhoff, zonder, naar De Bilt, Burg. de Withstraat 54. E. Steinbömer, verpleegster, naar Haarlem, St. Elisabeths Gasthuis. L. H. v. d. Ende, verpleegster naar den Haag Roode Kruis Ziekenhuis. Chr. Clay, verpleegster, naar Den Haag, Roode Kruis Ziekenhuis. G. Bloedjes, dienstbode, naar Heemskerk, Muilmanslaantje 22. A. Boele, zonder ber., naar Oudewater, Biezenwal C 162. A. A. Fortgens, apotheker, naar Arnhem. Wellensteinstraat 3. P. Geerlings en gezin, schoenmaker, naar Wijk aan Duin, Arendsweg 93. G. W. du Pau, zonder ber., naar Heiloo, Westerweg C 192. J. v. d. Bosch, zonder ber., n. Zaandam, Pie- ter Latenstraat 47. J. de Vries, dienstbode, naar Bloemendaal, Zomerzorgerlaan. Th. Botter, zonder ber., naar Haarlem, Hyacintenlaan 2. H. Bakker en gezin, pompdrijver, naar Wijk aan Duin, Tulpenlaan 14a. J. H. A. Kesteloo, zonder ber., naar Heems kerk, Rijksstraatweg 62. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J. J. Schuurmans en J. L. van Vuuren; A. H. Günther en E. Stengs. Getrouwd: J. Roels en J. van den Bos; A. G. Groot en G. W. du Pau. Geboren: zoon van C. StetBont; dochter van C. Schellevisde Boer; zoon van C. Dui- wervan Tunen. Overleden E. B. G. M. van Mierlo, echtge- noote van J. Th. Alessie, wonende te Amster dam, in den ouderdom van 33 jaar. EEN NIEUWE LOC O-BURGEMEESTER BENOEMD In de Vrijdag gehouden vergadering van het nieuwe college van B. en W. is wethouder J. J. Bisschop benoemd tot loco-burgemeester De functies zijn door het college verdeeld zooals wij reeds Vrijdag berichten. De bur gemeester zal zich belasten met financiën, onderwijs en algemeene zaken; wethouder Bisschop bedrijven en wethouder Van Gro ningen sociale zaken. Laatstgenoemde wordt tevens voorzitter van de comissies van overleg voor de ambte naren en de werklieden. DE ROODE KRUIS COLLECTE. Dank zij de groote medewerking van het bestuur van de Harddraverijvereeniging kon de jaarhjksche collecte voor het Vredeswerk van het Ned. Roode Kruis ditmaal op den harddraverij-dag worden gehouden. De col- lectrices hadden toegang tot de baan en £oo kon de opbrengst aanzienlijk worden opge voerd. Een bedrag van f 312.10 werd ingezameld. Het bestuur van de harddraverijvereeniging gaf zelf het goede voorbeeld doro een bedrag van f 25 beschikbaar te stellen. Onder de bezielende leiding van mevr. Moensv. d. Veen hebben de collectrices haar taak op uitstekende wijze verricht. Een belangrijk deel van de opbrengst is bestemd voor het Roode Kruisziekenliuis alhier. DE STAND DER WERKLOOSHEID. Bij den gemeentelijken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling stonden hedenmorgen in totaal 865 werkzoe kenden ingeschreven tegen 799 aan het einde der vorige week. Voor de drie bij den dienst aangesloten ge meenten waren de cijfers: Beverwijk 460 (vo rige week 443), Wijk aan Duin 307 (266) en Heemskerk 89 (90) I1ET ZANGKOOR VAN DE HUISVROUWEN- VEREENIGING. Men verzoekt ons mede te deelen. dat het zangkoor van de plaatselijke af deeling van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen op Don derdag 12 September zal repeteeren. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden Vondellaan 57 en 25. UITSLAG VAN DE KONINGINNEDAG- PRIJSVRAAG. De uitslag van de prijsvraag in de feestgids van de Vereeniging „Koninginnedag" luidt als volgt: le prijs: B. de Vries, Verlengde Munniken- weg 13, Wijk aan Duin; 2e prijs Jopie Kriek, Verlengde Groenelaan 29, Wijk aan Duin; 3e prijs: Marie Zwart, Munnikenweg 39, Beverwijk; 4e prijs: Ini Koop, Schans 19, Beverwijk; 5e prijs: E. Mulder, Jan Vermeijenstraat 23a, Beverwijk; 6e prijs: Coba Modderman, Alkmaarsche weg 24, Beverwijk. HEINE RIJDT TE HEEMSTEDE. Den wielrenner G. Heine, lid van de B.R.C. „Kennemerland", die Donderdag tijdens de draverij tegen een snelle harddraver heeft gereden en als overwinnaar ut den strijd kwam, is door den directeur van de Heem- steedsche Wielerbaan, die op de draverij was, een contract aangeboden voor het rijden van een sprint op de Wielerbaan te Heem stede. WIJK AAN ZEE ZATERDAG 7 SEPT. 1935 CHR. VROUWENVEREEN. „BID EN WERK". Dinsdag 10 September maakt de Christe lijke Vrouwenvereeniging Bid en Werk" per autobus van de fa. v.h. Waterdrinker een excursie naar A. Hein's fabrieken te Zaan dam. UITSTAPJE LEER&NGEN R.K. SCHOOL. De leerlingen der hoogste klassen van 'de R.K. School alhier zullen a.s. Woensdag 11 September met autobussen een uitstapje maken naar den Haag en Schevennigen. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Anna Alida Matthea, dochter van H.-N. J. Riesenbeek en A. P. C. van Egmond; Grietje, dochter van C. Roos en E. Minnes; Eleonora, dochter van J. U. H. Schik en E. Vinke. Ondertrouwd: J. J. Pirovano en C. dé Boer. Gehuwd: A. Kamps en K. Visser; Chr. C. Wevers en A. Chr. Joor. SCHOUW. De gewone schouw over de' voor het alge meen verkeer openstaande wegen, straten, pleinen en voetpaden, alsmede over de be ken en waterleidingen met de daarbij behoo- rende kunstwerken in deze gemeente, zal ge houden worden op Woensdag den 25sten Sep tember 1935. Italianen verlaten de vergadering. Onze speciale correspondent te Genève telefoneerde ons Donderdagavond: De zitting van den Volkenbondsraad, die hedenavond om 7 uur begon, had een sen sationeel verloop. Toen de president de ver gadering opende, zat de eerste gedelegeerde van Italië Aloisi nog aan de tafel, maar nauwelijks werd de representant van Abss- synië, professor Jèze, uitgenoodigd om, ten antwoord op de Italiaansche uiteenzetting van Woensdag het woord te voeren en, met het oog daarop, zijn zetel aan de raadstafel in ts nemen, of Aloisi stond op en verwijderde zich. Intusschen bleef Italië's stoel niet leeg, want een der andere leden van de delegatie, wat minder hoog in rang, de heer Rocco, ver ving den heengeganen Aloisi. Een, zoowel van toon, als wat inhoud betreft, scherp verweer van Jèze kreeg hij te hooren. En toen ge schiedde, nadat Jèze aan Italië de volle laag had gegeven, de gebeurtenis van dezen dag. Een der Italianen begeeft zich naar Rocco's plaats en tikt hem op den schouder, waarop o.ok de heer Rocco, naar wij vernemen op bevel van Aloisi, de raadszaal uitwandelt. Het schijnt, dat men de wijze, .waarop Italië door den vertegenwoordiger van Abessinië onder handen werd ge nomen, onduldbaar vond. Uit den aard der zaak ontstond in de zaal groote opschudding en tijdens de vertaling van Jèze's rede, viel er in de wandelgangen zeer veel ontsteltenis onder journalisten en andere aanwezigen waar te nemen. Het ver haal deed de ronde, dat Italië schorsing van de verdere besprekingen in den Raad zal vragen. Dit bleek echter onjuist, want Litwi- now kreeg alsnu het woord, om eveneens, voor Italië minder aangename, dingen to zeggen. Onder de hand kwam de heer Rocco nog eens ten tooneele om den heer Laval iets in te fluisteren. Daarna verdween hij weer, kwam echter nogeens terug, nu om met den voorzitter te spreken. Deze laatste deelde aan het slot van de bijeenkomst mede, dat hij hoopt, in een volgende vergadering voorstellen in zake de verder te volgen procedure te doen. Uit heel de Italiaansche comedie valt nog niet recht wijs te worden. Zij maakte een zeer onver k wikkelij ken indruk en was in elk geval rijk aan inconsequente handelingen. De Italianen zullen nu echter moeten beslissen, of zij het spelletje van de raadszaal in en uit te loopen, willen voortzetten, dan wel, of zij, zoolang het geschil met Ethiopië daar aan de orde is, in het geheel niet meer zullen ver schijnen. Dat zij uit Genève zouden wegloo- pen, valt echter op het oogenblik nog geens zins te vreezen, ondanks het heftig vertoon. HEEMSKERK. INLEVERING RIJKSGOEDEREN. Op Dinsdag 22 October a.s. om 11 uur zal in de Nijverheidsschool aan de C. H. Moens- straat te Beverwijk de inlevering van Rijks goederen behooren te geschieden door de dienstplichtigen der Landmacht van de lich ting 1920. 6 September 1935. Geboren: Adrianus zoon van Th. van der Kolk en M. Admiraal. Petronella Maria doch ter van C. J. de Ruijter en M. P. de Graaf. Ondertrouwd: R. Stokman te Bennebroek en L. A. Smit, alhier. Gehuwd: P. J. Impink 25 j., onlangs alhier en A. W. Bakker 26 j. te Oude Niedorp. Rijksbemiddelaar richt vragen tot de Tilburgsche stakers. DEN HAAG, 6 September (A. N. P.) De rijksbemiddelaar in het vierde district-, prof. mr. Aalberse heeft een schrijven ontvangen van het leiding gevend comité in de Tilburg sche textielstaking, waarin den rijksbemidde laar wordt verzocht alles in het werk te stel len, opdat onderhandelingen plaats vinden tusschen de fabrikanten, de fabrikantenver- eeniging en het stakingscomité. De rijksbe middelaar heeft het comité in antwoord op dit schrijven het volgende telegram doen toe komen: Alvorens uw verzoek in overweging te nemen, verzoek ik antwoord op twee vragen: le. Is het waar, dat door stakingscomité aan den burgemeester is toegezegd, dat indien pa troons 60 pet. van het loon zouden uitbetalen, aan stakers zou worden .geadviseerd zich schriftelijk te verbinden Dinsdag 3 September den.arbeid te hervatten en dat vervolgens aan den burgemeester is toegezegd dat in dat geval aan de stakers zou worden geadviseerd ook werkelijk den arbeid te hervatten. 2e. Is waar, dat kort daarna aan de stakers is geadviseerd zich schriftelijk te verbinden den arbeid te hervatten, maar dit in werke lijkheid na te laten? Bondskassen gaan niet open. In een manifest, dat door 't hoofdbestuur van de textielarbeiders organisatie „St. Lamber- tus" Donderdagmiddag huis aan huis is ver spreid, wordt uitdrukkelijk geconstateerd, dat deze stakingsactie communistisch gewroet is. Voorts wordt ontkend, dat er hier van een spontane actie van de zijde der stakers sprake is. De stakingskas sen zullen daarom ook niet opengaan. In het manifest wordt uitdrukking gegeven aan de hoop, dat de stakers deze wilde staking in hun eigen belang spoedig zullen opgeven te meer daar van de zijde der fabrikanten geen enkele stap tot toenadering zal wor den gedaan. SCHEEPVAARTBERICHTEN. HOLLAND—AMERIKA-LIJN Damsterdijk, Rótt. n. Vancr. 4 v. Cristobal. Lochgoll, Rott n. Vancouver 3 v. San Franc. Narenta, Vancouver 11. Rott. 3 v. Los Angeles. Delftdijk, Ro.tt n. Vancouver 5 te Londen. HOLLAND—OOST-AZIë-LIJN Gaasterkerk 5 v. Hamburg n. Rotterdam. Zuiderkerk (uitreis) 5 te Manilla. HALCYON LIJN. Maasburg, Rotterdam n. Puerto Ferrajo 4 (6.56 n.m.) 30 mijl Zuid van Niton. Stad Amsterdam 5 v. Pto Ferrajo n. Almeria. Stad Haarlem, 6 v. Vlaardingen n. Bagnoli. Stad Zaandam 5 v. Vlaard. te Savona n. Makri. Stad Arnhem 6 v. Emden te Vlaardingën. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 5 Sept. van Santos. Montferland (thuisr.) 8 (v.m.) te IJmuiden verwacht. NEDERL.-IND. TANKSTOOMBOOT-MIJ. Agatha 4 Sept. van Singapore n. Haiphong. Agnita 23 Sept. van Amsterdam n. Curacao. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN Alcyone (thuisr.) 5 Sept. te Santos. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Bafneveld, Chili n. Amst. 6 te Rotterdam. Colombia 5 Sept. van Amsterdam te Hamburg. Deucalion 5 Sept. van Messina naar Palermo, Flora 6 van New-York naar Port au Prince, Obero-n, Cadix naar Genua pass. 5 Gibraltar. Orestes 5 Sept. van Piraeus naar Salonika. Orion 4 Sept. van Limni naar Candia. Poseidon 6 van Amsterdam te Rotterdam. Rhea 5 Sept. van Bari naar Calamata. Simon Bolivar 5 v. Amsterdam te Barbados. Triton 5 Sept. van Malta te Ale-xandrië. Van Rensselaer, Amsterdam naar Paramaribo 5 Sept. van Funcha.1. Vesta 5 Sept. van Venetië naar Triest. Costa Rica 3 van Kingston (Ja) n. Port Limon. Orpheus 6 v. Amsterdam n. Rotterdam. Fauna 6 v. Amsterdam n. Rotterdam. Hebe "6 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Ariadne 5 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Amazone' vertr. 9 v. Danzig n. Amsterdam. Perseus vertr. 8 v. Stettin n. Amsterdam. Hercules 6 v. Tanger n. Algiers. Aurora-6 v. Gibraltar n. Oran. Crijnssen .6 v. Amsterdam n. W.-Indië. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND Poelau Bras 6 van Hamburg te Bremen. Poelau Tello (thuisreis) 5 Sept. v. Sabang. Taj.andien (thuisreis) pass. 4 Sept. Perim. Chr. Huygens (uitreis) 6 v. Genua. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Patroclus Dairen n. Rott. 6 v. Tsingtao. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (uitr.) 6 Sept. v. Suez. Soekaboemi (thuisr.) 5 Sept. v. Napels. Blitar (thuisr.) 5 Sept. van Colombo. Garoet 6 Sept. van Liverpool n. New-York. De Faroer-vissclierij. Over de visscherij bij de Faroer vermeldt de officieele statistiek over 1934 het volgende: De zeevisscherij werd, evenals in de vooraf gaande jaren bijna uitsluitend bij IJsland en Groenland uitgeoefend. Er waren 155 vaar tuigen in bedrijf en de opbrengst was 21.702 ton met een waarde van 6 millioen kronen. Deze waarde was bijna dezelfde als in het voorafgaande jaar ofschoon de vangsten onge- veed 15 procent minder waren. Het eigenaardige is, dat de vangsten bij IJsland verminderden doch in de Groenland- sche wateren juist toenamen. Tegenover 1933 was die toename in het vorig jaar niet minder dan iets meer dan veertig procent. Mooi betaald bergingswerk Het zeegerecht te Lorient, in de bocht Biscaye, heeft aan de Fransche visehkotters Saint Guenael en Laita een bedrag van 267.000 francs toegekend voor de verleende hulp aan het Noorsche stoomschip Stranna in Februari jongstleden. Dit stoomschip was 2600 ton draagvermogen groot en op weg. van Bilbao naar Glasgow; het geraakte in een hevigen storm en dreigde te stranden. Na de uitge zonden seinen om hulp hebben de beide kot ters het schip vrij van land kunnen houden en het in een haven binnengebracht. IJzerverscheping. Het Duitsche stoomschip Optima is hier van Rotterdam aangekomen om bij de Hoogovens ijzer bij te laden voor een Oostzeehaven. Onder de nieuwe vlag. Het naar Italië verkochte stoomschip Klip- fontein van de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart Mij. is herdoopt in Gloria Star en gisteren onder de nieuwe vlag van Amster dam naar Rotterdam gepasseerd teneinde in laatstgenoemde haven voor Italië te laden. - Stukgoedlossing. Het Duitsche motorschip „Cordillera", dat van West-Indië naar Amsterdam bestemd was, loste alhier gisteren in den Buitenhaven een partij stukgoederen, omdat de hoeveelheid te gering was om het schip naar Amsterdam te laten opvaren. Het schip vertrok inmiddels naar Hamburg. Op Zondag 15 dezer komt het schip wederom in de haven ten einde passa giers voor West-Indië in te schepen. AANGEKOMEN. 5 September: Swjaga s.s. Ust Lu ga Vechtstroom s.s. Huil Douglas s.s. Goole Fiat m.s. Londen Hontesüroom s.s. Londen Hermes s.s. Hamburg Tromp m.s. Londen 6 September: Optima s.s. Rotterdam Astarte s.s. Rotterdam Sambre m.s. Rotterdam Montan m.s. Leningrad Eurymedon m.s. Batavia Cordillera m.s. West Indië The Monarch s.s. Swansea VERTROKKEN 5 September: Jagersfontein m.s. Rotterdam Vestmanrod s.s. W.-Hartlepool Venus s.s. Hamburg Poseidon s.s. Rotterdam Lingestroom s.s. Plymouth Marne m.s^ Exmouth 6 September: Nesttun s.s-. Gdynia Texelstroom s.s. Liverpool Dagny s.s. Boston (L.) CHR. VROUWENBOND. Het bestuur der a-fdeeling IJmuiden van den Ned.. Chr. Vrouwenbond is van plan de gewone wintèrcampagne weder in te zetten met een jaarlijkschen begroetingsavond in het Koning Willemshuis. De avond vindt vermoedelijk plaats op 2 October a.s.

IJmuider Courant | 1935 | | pagina 5